j - 1 - ZATERDAG 9 MAART 193b DE LEFDSCHE COURANÏ EERSTE BLAD - PAG. 3 COLPORTAGE-BELLETJES. t Is gisteravond in het Kooikwartier nog al rumoerig geweest tijdens lectuur-ver- spreiding door de N.S.B. De plaatselijke afdeeling van den N.S.B. had tegen gisteravond een verspreidings campagne op touw gezet, waarvan commu nisten en R.S.A.P.-ers blijkbaar de lucht hadden gekregen. Deze stonden althans omstreeks 8 uur aan het station Heerensingel te wachten, terwyl de N.S.B. aan de Zijlpoort verzamel de. De N.S.B. colporteerde onder poiltie-toe- zicht, maar het duurde niet lang, of de communisten begonnen zich te roeren, waarbij hun actie iich blijkbaar evenzeer of misschien nog meer tegen de politie dan tegen de N.S.B.-ers ontplooide. Er werd werd gescholden en met steenen gegooid, zoodat de politie zich tenslotte genoodzaakt zag hardhandiger op te treden, waarbij van den sabel gebruik werd gemaakt en rake klappen werden uitgedeeld. Een der N.S.B.-ers werd vanuit een bo venwoning met een emmers water ontvan gen. Te omstreeks half tien was de herrie ten einde. Dieven-complot achter slot. Door de recherche zijn aangehouden de 25-jarige los-werkman J. H., de 22-jarige koopman A. S., de 21-jarige voeger W. S.. de 21-jarige los-werkman J. Z. en de 27- jarige drukker P. F. B., verdacht van dief stal, resp. heling van 120 K.G. margarine ten riadeele van een zuivelinrichting hier ter stede. De margarine, welke in een op slagplaats was geborgen, vertegenwoordig de een waarde van 130. De diefstal had Dinsdagavond plaats ge-had. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris A. D. Vijgh: Huis met tuin -Roodenburgerstraat 6, in bod 5.400, kooper de heer J. M. Dorp qq te Leiden voor 5.550. Hypothecaire schuldvordering groot ƒ25.000 op het per ceel Hooge Rijndijk 252: in bod 16.000, kooper de heer E. van Starkenburg qq te Oegstgeest voor 16.500. Ten overstaan van notaris mr. H. M. A. Coebergh: Twee perceelen weiland in den Broekpolder aan den Broekweg groot 3.54.40 H.A. tezamen in bod 7.450, kooper de heer E. van Starkenburg qq voor 7.950. Huis met tuin Heerenstraat 49: in bod 3.400, kooper de heer I. Neuteboom c.s. te -Leiden voor 3.650. Huis en erf 2e Haverstraat 49. in bod *340, kooper ~de heer N. v. d. Sta c.s. te Leiden voor ƒ340. Huis en erf Heerensteeg 14: is niet gegund. Ten overstaan van notaris B. J. J. N. Troost. Huizen en erven; Maredijk 135 en 137, Medusastraat 10. 10a, 12, 12a, 14, 14a, 18, 18a, 22, 22a, en Waardstraat 2, 4 en 30 zijn niet gegund. Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse. Huis Maresingel 60: in bod ƒ3.100, kooper de heer E. van Starkenburg qq voor ƒ3.300. Huis Vestestraat 142: in bod 1.000, kooper de heer J. van der Mark te Leiden voor 1000. Huizen Vestestraat 128 en 130: tezamen na afmijning in bod ƒ805, kooper de heer D. Stigter qq te Leiden voor 325. Winkelpand Aalmarkt 4 is niet gegund. MUZIEK. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". VioolrecitaL Aanvankelijk was ons een vioolavond door de Canadeesche violiste Kayla Mitzel toegezegd. Door pasmoeilijkheden kon zij niet tijdig in Holland zijn. Niet weinig werd het bestuur van den Kunstkring hierdoor gedupeerd. Op zeer korten termijn moest in de moeilijkheid voorzien worden en zoo werd de solist van dezen avond geënga geerd. Voor een groot aantal leden van den Kunstkring concerteerde de violist Mau rice Rasikin met aan den vleugel Theo van der Pas. Raskin had zijn programma' inge deeld in twee helften, het eerste deel klas siek EccLes en Bach, .twee tijdgenooten van elkander. Na de pauze Romaansche muziek van onzen tijd. Fauré, Albeniz, Block, Debussy, Saint-Saëns en' de Falla. Er is bij dezen violist veel energie en veel virtuositeit aanwezig, een aangeboren spel- gemakkelijkheid en vergevorderde streek; groote vaardigheid in links en rechts, be gaafdheden, die respect afdwingen. Hij ving aan met een „Sonate van Eccles-Sal- mon" en vervolgde met „Concerto in E" van Bach. Niettegenstaande de hoogstaan de eigenschappen konden wij in de beide genoemde werken niet loskomen van een zeker gevoel van teleurstelling. Wij vonden de vertolking der klassieken te weinig sen sitief doorleefd, wat eentonig, niet rijk ge noeg aan kleur of rubato. Heeft hij zelf wel van de waarlijk zoo mooie muziek genoten, ze doorvoeld.en in zich verwerkt? Na de pauze speelde hij een genre waarin hij be ter thuis was. Hier heeft hij violistisch mu zikale dingen gedaan, die ons in Faure's „Andante" en de „Malaqueme" van Albe- niz-Kreisler inderdaad hebben beïnvloed. Meester blijvend over techniek en gevoel was de melodievoering meermalen intens, zooals wij in het „Baal Schem" van Block ontwaarden. Dat hij veelzijdig is toegerust, daarvan gaf hij blijk in Debussy's „La plus- que lente" een ragfijn prachtig stukje mu ziek, dat hij voortreffelijk aanvoelde en klaar en sensitief vertolkte. Daarin lag veel poëtische charme. In „Introduction en Rondo Cappricioso" van Saint-Saëns leef de hij ook voortreffelijk op, met toonkleur verscheidenheid weefde hij een atmosfeer van joyeuse muzikaliteit om zijn voor dracht. Ook de Spaansche muziek van de Falla „Danse espagnole", beïnvloedde den violist en maakte hem warm. De kern van de moderne Romaansche muziek heeft Ras kin geraakt. Elegant en met lyrische ont vankelijkheid heeft hij deze werken ver tolkt Theo van der Pas was, als altijd, voortreffelijk in zijn begeleiding en samen spel. Wat hij speelt is steeds voorbeeldig in stijl en van superieure muzikaliteit wat aan de viool-voordracht het noodige relief geeft Over gebrek aan belangstelling en waardeering zal de solist niet te klagen hebben. Hij werd door de gansche zaal met enthousiasme toegejuicht, zoodat een toe giftje volgde n.l. „Danse de la poupée" van Kreisler. J. K. BIOSCOPEN. Luxor. 'n Geestige comedie wordt deze week in het Luxor-Theater vertoond in de film Peter, Paul en Nanette met Herman Thi- mig in de dubbelrol van Peter Pellmann en Paul Polter, terwijl Hilde Kruger de rol van Nanette vervqlt. Peter Pellmann is in dienst bij een juwelier en aan zijn non chalance is het te wijten, dat 'n kostbaar sieraad gestolen wordt. Peter Pellmann is 'n sukkel, 'n halve idioot mede door zijn zonderlinge haardracht, 'n kroesig baard je en een misstaanden bril. Als hij éen geheele metamorphose heeft doen onder gaan wordt hij aangezien voor 'n boef, die in Parijs het verdwenen sieraad moet gaan opzoeken. Later bemerkt de bandietenben de de vergissing en ook de echte bandiet, Peter Polder, trekt naar Parijs. Tal van verwikkelingen, komische situaties enz. zijn hiervan het gevolg, vooral als de ech te boef voor den juweliersbediende wordt aangezien en deze, in Berlijn terugge keerd, den rol van Peter Pellmann over neemt en volhoudt tot het natuurlijk spaak loopt en de echter Peter Pellmann, natuurlijk met de juweelen, als stralende bruidegom binnenkomt. In „De Zesdaagsche" geeft de komiek Joe E. Brown, 'n beeld van 'n Amerikaan- sche Zesdaagsche. Natuurlijk zal het op de Zesdaagsche daar niet altijd zoo toegaan, maar afgezien daarvan krijgen we toch. in teressante kiekjes van het Zesdagen-leven. Joe E. Brown geeft aan deze film 'n bui tengewoon 'komisch tintje door de wijze waarop hij een Zesdaagsche weet te win nen. In het voorprogramma eenige interes sante kiekjes uit den voetbalwedstrijd Ne derlandDuitschland. Lido. De zeer en zeer velen, die het kostelijk- humoristische boek van Ernest Claes „De Witte" hebben gelezen, zullen deze week naar het Lido-theater komen om Wittekop op het witte doek te zien. In het Lido- theater zijn in de weinige' maanden dat het theater hier ter stede is opgericht reeds verscheidene Nederlandsch-spreken- de films vertoond; van al deze lijkt ons dit product van Vlaamschen bodem het best geslaagd. De gemoedelijke sfeer van een Vlaamsch boerendorp is raak getroffen; men leeft geheel mede met de kwajongens streken en dwaze voorvallen van de Witte en zijn kornuiten, met de verliefdheidjes en vrijages, dat op het dorp het onderwerp van ieders gesprek en ieders belangstelling uitmaken. Van vrijage en verliefdheid is in het Er- nest Claes' boek niet veel te vinden. Ter wille van een spannend scenario heeft men in de film echter de broer en de on derwijzer van Witte tot amants verhe ven, die rond hetzelfde meiske fladderen. Deze inlasch misstaat in het geheel niet: de film is een eehte Wittekop-film geble ven. De scènes in de school (de pen in meesters' kussen!), in huis (de driedubbel gezoute aardappelen) en vooral zijn stre ken in beemd en wei zijn om te smullen. Witte's wandeling door het dorp in Adams costuum na de zwempartij in de wei is natuurgetrouw van woord in beeld ge bracht. Magda Janssens heeft de moeder van Witte levensecht gespeeld een vrouw, wat ruw in spraak en manieren, maar met een gouden moederhart. En wat Wittekop betreft, wy hebben nooit kunnen vermoe den, dat „de Witte" (Jef Bruyninckx) zoo'n goed tooneelspeler zou blijken! Voor de pauze worden eenige dwaze Ame- rikaansche films vertoond en een, zeer mooie, opname van de Comedian Harmo nists. Trianon. In het oude Weenen, dat nu diep gebukt gaat onder de crisis, heeft men nog een maal de oude tijden laten herleven en zoo wandelen en rijden in de film „Voorjaars parade" wederom de officieren in het zon nige Prater, vergezeld van lang- en wijd- gerokte dames. Het is het levende en vroo- lijke en prachtlievende en muzikale Weenen van vele jaren geleden, dat ons in deze film tegenstraalt. En het voornaamste stukje Wierne-Le- ben draait om Marika (Francisca Gal) die in haar Hongaarsche dorpje op de kermis zich de toekomst heeft laten voorspellen. Op het papiertje staat, dat de nummers 4, 65 en 78 haar geluksnummers zullen zijn, dat zij een steen aan het rollen zal bren gen en dat zy in Weenen haar geluk zal vinden, bemind door een kunstenaar en een edelman. Zij gaat dus naar Weenen en.de voor spelling komt uit. En zie nu Francisca Gal zich storten in dit Weenen als het eenvou dige Hongaarsche boerenmeisje in haar prachtige Hongaarsche boerenkleedij. In die kleeding komt zij direct al op een deftig bal terecht en daar ontmoet zij den edelman. In de bakkerswinkel van haar Tante ontmoet zij den kunstenaar, korpo raal-trommelslager bij het garderegiment en componist-alleen-in-aanvallen-van-ver- liefdheid. Hierom speelt zich de heele amusante ge schiedenis af en het is Francisca Gal, die deze film van minuut tot minuut tot uit bundige vreugde maakt. Haar spel is het spel tot de hoogste per fectie opgevoerd, dat is geen spel maar een brok bruisend leven, dat onmogelijke dwaasheden aannemelijk maakt. Dat is het, wat deze film huizenhoog boven andere doet uitsteken, dat zy het DE RUBBER-RESTRICTIE De internationale rubber-commissie be last met het regelen en het adviseeren van en in de rubberdestrictie heeft onlangs bepaald, dat voor het tweede kwartaal 1935 een beperking zal worden ingevoerd van 25 pet., terwijl tevens het quotum voor het derde kwartaal werd vastgesteld en wel op 30 pet. De commissie heeft ook het derde kwartaal geregeld, ten einde be langhebbenden eenige zekerheid te geven ter wille van hun beheersgeste en ten einde speculatie in de verkeerde richting den wind uit de zeilen te nemen. Het besluit is ndet in den smaak geval-, len van hen, die een vluggere prijsstijging wenschten. In het eerste halfjaar zoo redeneeren zij is de vraag naar rubber het grootst; de automobiel-fabrikanten werken dan op volle capaciteit, ten einde over voorraad te kunnen beschikken voor en tijdens het hoogseizoen voor automobi lisme. In het najaar worden weinig auto's verkocht en ook gedurende den winter stagneert de vraag van de zijde van het publiek. Wanneer in het hoogseizoen der auto-fabricage de rubbervoorrad en blijven oploopen, dan is dit een bewijs van onvol doende aanpassing van productie aan ver bruik. In die tijden moet de restrictie- schroef worden aangedraaid, immers ge durende het tweede halfjaar is de vraag naar rubber minder intensief en stijgen de voorraden vanzelf. Heeft men over het eerste halfjaar geen intering kunnen con- stateeren, dan wordt de statistische positie van het product staag slechter en dan mag men de restrictie als ondoelmatig beschou wen. De voorstanders echter van de huidige rubber-politiek zij het met die redeneering niet eens. Zij beweren, dat het onverstan dig is om het probleem te forceeren. Men moet denken aan de verbruikers, die niet voor een plotselinge hooge prijsstijging mogen worden gezet, aan de outsiders, die van een hoogen rubberprijs zullen profi- teeren door zich op den rug der offer brengers te verrijken en hun areaal uit te breidenaan de toename van de gere genereerde rubber en aan den drang om alle moeite in te spannen ter verkrijging van een doelmatig synthetisch product. Bovendien zeggen zij geldt de res trictie minstens tot 1938. Tot 1938 mogen geen uitbreidingen worden gedaan, geen nieuwe ondernemingen mogen worden op gericht. Waar rubber circa 6 jaar noodig heeft om tot den tapbaren leeftijd te ko men, kan eerst op zijn vroegst in 1944 nieuwe rubber worden getapt, aannemen de, dat in 1938 de rubberrestrictie haar stellen kan buiten dubbelzinnigheden, dat zij een geschiedenis, die al te romant'sch is, tot een leuk en lustig aannemelijk, lo gisch geheel maakt. Deze film willen wij gaarne met klem aan iedereen aanbevelen. Wat fijne humor en charmante romantiek kunnen wij best .gebruiken. Voor de pauze gaat er een spannende misdadigers-geschiedenis: De geheimen der Fransche politie, en wat kleiner werk. Het is een programma, dat wij met vreug de begroeten. Casino. Behalve de gewone journaals staan er op 't programma van Casino twee hoofd films, ten eerste „Zwei im Sonneschein", een echte amusementsfilm vol vroolijk- heid met Charlotte Ander, Victor de Kowa, Kurt Vesperman e.a in de verschillende rollen en ten tweede „Op het Oorlogspad", een Wild-West-film met knallende sensa tie, gevechten en woeste paardenrennen met John Wayne in de hoofdrol. De eerste geeft ons de geschiedenis te ge nieten van twee jonge schilderessen, van wie de eene zich uitgeeft voor 'n rijke Amerikaansche en de andere voor haar tante. Deze twee maken een studiereis naar de Beiersche Alpen, waarvan de opnamen schitterend geslaagd zijn. Hier volgen tal rijke verwikkelingen en komische situa ties elkaar op die eindigen ,met een ver loving, Zooals we boven reeds zeiden, een kostelijke film om zich eens recht te amu seeren. De tweede „Op het Oorlogspad", schil dert ons de moeilijkheden met Indiaan- sche volksstammen, die, opgehitst door een blanken bedrieger, zich met hand en tand verzetten tegen den aanleg van een tele graaf. John Wayne, geholpen door zijn wonderpaard Duke, trotseert alle gevaren aan dit werk verbonden en zorgt er voor, dat het tot 'n goed einde gebracht wordt. Ieder, die deze week Casino bezoekt, zal met genoegen de nummers van 't program ma volgen. Voor volwassenen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren G. J. Braak, Den Haag; J. L. van Eek, Den Haag; M. Delhez, Dordrecht en- P. Plantenga, Den Haag. voor het Apothekers-assistenten-examen de dames A. G. du Croix, Leiden, G. C. C. de Graaff, Den Haag en de heer M. D. Tubaut, Voorburg. LAATSTE BERICHTEN AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 4 tot en met 9 Maart 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM 1.000.00Q van de op haar Sonderkonto einde vindt, wat niet aan te nemen is. Consumenten moeten het dus met de be staande productie.-potentialiteit doen tot 1944 en gezien het feit, dat het rubber- verbruik met sprongen stijgt, zou een be hoorlijke voorraad niet ongewenscht kun nen worden genoemd, al drukt deze voor- loopig een groote prijsstijging. Voor deze redeneering voelen wij alles. Symington en Wilson, de bekende rubber- makelaars in Londen, hebben een bereke ning gemaakt voor het jaar 1935. Zy zijn uitgegaan van de praemisse, dat de res trictie voor het vierde kwartaal van 1935 eveneens op 30 pet. zal worden gezet en toen kwamen zy tot de conclusie, dat de wereldvoorraden rubber in dit jaar met ongeveer 120.000 ton zullen dalen. Indien dit juist is, dan beteekent dit een iets te sterke drainage wat onvermijdelijk tot veel hoogere prijzen aanleiding zou geven. Wij kunnen de meening van de pessi misten niet deelen; wij staan aan den an deren kant. Wij zien in de huidige restric tie juist een gevaar voor het tegen gestel de, n.l. op een gegeven moment een groot tekort aan het product met gevolg abnor male prijsstijging, die den consumenten onaangenaam stemmen en die het principe van restrictie zouden kunnen doen kelde ren. Bij een restrictievrije periode, dus bij verkrijging van volledige vrijheid zal men koortsachtig gaan planten met gevolg een nieuwe heftige crisis tegen het begin van het volgende decennium. De prijs van circa 0.22 per half kilo rubber, levering consumptielanden ver leent aan de ondernemers nog een onvol doende winstmarge. Men mag zich niet blind staren op den huidigen kostprijs, want deze heeft een crisis-cachet. De loo- nen en de tractementen zijn tot een onge kend laag niveau teruggebracht; alle uit gaven voor verbetering etc. zijn tot een minimum gereduceerd en in de laatste ja ren heeft men onvoldoende afgeschreven op de vaste eigéndommen. Een werkelijk loonende prijs zal een cent of vijf hooger moeten liggen, maar stijgt de rubberprijs hier boven uit, dus boven de 0.30 per half kilo. dan mag men gerust het noodsignaal latén hooren. Dan zal de restrictie-commis sie verstandig doen door uitbreidingen van den aanplant toe te staan, natuurlijk pond- pondsgewijs. Er bestaat echter nog een andere moge lijkheid, n.l. dat men variëteiten vindt, waardoor de productie per eenheid krach tig wordt verhoogd, zooals destijds het ge val geweest is met het P. O. J. riet in den suiker. Dan zou men de restrictie kunnen verminderen, daar een lager prijsniveau tot gelijke winsten zou leiden, terwijl men door die lagere prijzen het verbruik extra prikkelt. bij de Deutsche Verrechnungskasse uit staande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 75110 tot 75332. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt Op het oogenblik omstreeks RM 61.8 millioen De Sonderkonto-posten waarvoor koersfixee- ring is verkregen, zijn hieronder -begrepen. FELLE BRAND TE OLDEBOORN. Hedenmorgen is door tot dusver onbe kende oorzaak brand uitgebroken in een kamer gelegen boven de auto-garage van den heer A. Elgersma in de kom van de gemeente Oldeboorn. De brand, welke zich door den feilen wind aangewakkerd, di rect ernstig uitbreidde, tastte zoowel de auto-garage als de daarnaast gelegen ma nufacturenwinkel, welke eveneens eigen dom is van den heer A. Elgersma, aan. In korten tijd was de autogarage geheel uit gebrand. Men slaagde er met veel moeite in nog één autobus uit de garage te halen. Drie personenauto's evenwel gingen ver loren. Daar er groot gevaar voor uitbrei ding bestond, werd de assistentie ingeroe pen van de brandweer van Akkrum, Hee renveen en Obsterland. Na 11/2 uur was men den brand meester. Zoowel de garage als de manufacturenzaak brandden totaal uit. Een groote voorraad manufacturen en veel huisraad ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. TELEGRAMMEN DE OPSTAND IN GRIEKENLAND. Aanval van Grieksche vliegtuigen. SOFIA, 9 Maart. (V. D.). Naar uit Petsjritsj gemeld wordt, heeft Zaterdag ochtend te half negen een escader vanuit Saloniki komende vliegtuigen, de stad Demirhissar, die zich in handen van de op standelingen bevindt, gebombardeerd. Ondanks een hevige beschieting der re- geeringsvliegtuigen door de artillerie der opstandelingen konden de vliegtuigen on beschadigd terugvliegen. Volgens de tot dusver ontvangen berichten zou voorna melijk slechts materieele schade aangericht zijn. In Thracie zouden de opstandelingen met ongeveer 25.000 vrijwilligers versterkt zijn. Het verluidt bij geruchte, dat deelen der regeeringstroepen naar de opstande lingen zijn overgeloopen. DE ARRESTATIE VAN AARTSBISSCHOP DIAZ. MEXICO, 9 Maart. (V. D.). Naar thans gemeld wordt is aartsbisschop Diaz Donderdag werkelijk gearresteerd, doch hij is Vrijdagmiddag met zijn begeleiders we derom in vrijheid gesteld. De Aartsbisschop had bij godsdienstige ambtsvervulling inbreuk gemaakt op een aantal wetsbepalingen. Het ministerie van binnenlandsche zaken deetl mede, dat de autoriteiten hiervan wel iswaar kennis droegen, doch niet hebben BIOSCOPEN. Lido: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik David z. van J. Kranenburg en G. Mieremet. Jacobs Matje d. van J. eBrghoef en T. T. Kniep Marleentje d. van J. H. A. Ras en L. Mie remet Jacobus Lode wijk z. van J. L. Nije en M. C. Wiegel Louise Anna Ma ria d. van A. E. M. v. Reenen en L. Su- sens Stefanus Cornelis z. van S. Schou ten en C. Koele Andries z. van P. Plu en J. v. Abswoude. Ondertrou wd: J. v. As jm. 30 j. en G. M. J. v. d. Spek jd. 20 j Overleden: A v. Wieringen dr. 24 j. A. TaffijnMassaar wed. 77 j. W. P. M. Koeleman d. 21 m. ir.gegrepeh om den schijn van een ver storing of verhindering van een gods dienstoefening te vermijden. De arrestatie geschiedde daarom bij den terugkeer van den Aartsbisschop naar Mexico. De Aartsbisschop en zijn begeleiders werden geleid voor den onderstaatssecreta ris van het ministerie van 1 binnenland sche zaken, die de geestelijken een waar schuwing 'gaf. 1TALIAANSCHE TROEPEN VERSCHEPINGEN NAAR AFRIKA. ROME, 9 Maart (V. D.). De versche pingen van troepen naar Afrika durei voort. Uit Turijn vertrokken twee compag nieën militaire spoorwegarbeiders, die te Napels zullen worden ingescheept. Uit Florence vertrokken de officieren van de 19e brigade en het 84ste regiment infan terie met de vaandels van dit regiment Verder vertrokken uit dezelfde stad twee bataljons mitrailleurs en hospitaal-soldaten met vrachtwagens. LUCHTHAVEN DOOR BRAND VERWOEST. MEXICO, 9 Maart. (V. D.). De „Gra- fico" meldt, dat in de luchthaven Mazat- lan in den staat Sinalca een brand is uit gebroken, die de geheele luchthaven ver woestte. Drie vliegtuigen werden even eens een prooi der vlammen. Hoe groot de schade is kon nog niet worden vastgesteld. MARKTBERICHTEN VEUR, 8 Maart. Groentenveiling. Kropsla le soort f 3.506.40, 2e soort f 2.003.50, stoofsla per kg. 1820 cént, spinazie per 4 kg. f 0.741.06, andijvie per kg. 15—16 cent, rabarber f 1.803.10, radijs f 3.50 4.60, prei f 1.302.10, selderie f 1.001.60. W1SSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel) Londen Berlyn New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT Als gevolg van de onzekere situatie op economisch en politiek gebied in Europa en daarbuiten was de lust om zaken te doen op den laatsten beursdag van de week uiterst gering. De koersbeweging was afhankelijk van toevallige orders, zoodat van een bepaalde stemming nauwelijks kon worden gesproken. Van de Oliewaar den lagen Kon. Olies bij de opening 2 pet. lager in verband met eenige verkoopen voor een der bankiershuizen; toen deze la ter ophielden, trad een zoo goed als volledig herstel in. De Amerikaansche oliesoorten waren maar weinig veranderd. Industriee- len waren stil. Philips openden een fractie hooger, liepen vervolgens wat terug, doch herstelden zich tenslotte tot op het vorige peil. Aku's lagen gedrukt en verloren on geveer 1 pet. Unilevers waren prijshoudend. Rubbers waren nauwelijks prijshoudend, hetgeen moet worden toegeschreven aan de sterke stijging van de uitvoer van bevol kingsrubber uit Ned. Indië; de koersen la gen nagenoeg algemeen een fractie lager. Tabakken daarentegen trokken algemeen wat aan, doch Suikers ondergingen maar weinig verandering; de omzetten in deze papieren waren uiterst gering. Scheepv. bleven op peil, terwijl op de Mynafd. Red- jangs iets verbeterden. Amerikanen open den een kleinigheid hooger, doch de win sten konden zich niet ten volle handhaven. Duitsche obligaties waren vast, Younglee- ning kwam 2 pet. hooger, doch een groot gedeelte van het avance moest later weer worden afgestaan. Ned. Staatsschuld was verdeeld, de 4 pet. leeningen waren in een open hoek aangeboden, door een toevallige order, waardoor de noteering tot 1015/8 daalde. Oude Schuld was prijshoudend. Op de wisselmarkt lag het pond prijshoudend op 6.98: de dollar onderging evenmin wij ziging op 1.45 7/8. 6 07V2 59.39 1.477'8 9 73l/o 34.44 47 89 12.30 20.171/2 35 10 31.171/2 36.— 6.18

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3