rZATERDAG 9 MAART 193s DE LEÏDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER- naai waarnemingen verricht in den morgen van 9 Maart 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.% 786.5 te Ona. Laagste barometerst. 753.6 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 10 Maart: Matige, aanvankelijk tijdelijk nog krach tige, meest Oostelij ke wind. Helder tot licht of half bewolkt. Droog weer. Lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. Het hooge drukgebied versterkte zich in zijn kern. Verder veranderde in de alge- meene drukverdeeling weinig. De hier en daar vrij krachtige Oostenwinden brachten over het geheele Westelijke vasteland toe nemende koude, terwijl ook over Enge land de vorst over een groot gebied zijn intrede deed. De laagste temperaturen ko men thans nabij Zwitserland voor. Over Duitschland en Frankrijk vriest het matig, naar het Westen toe licht. Over Duitschland komt in het Midden en Oosten eenige sneeuwval, het toch reeds vrij dikke sneeuwdek versterken. Over IJsland, al waar na eenige daling van den barometer gisteren overdag de druk thans weer stij gende is. zijn de temperaturen hooger ge worden. Ook over Noord-Seandinavië is de temperatuur gesteeen en de vorst geheel verdwenen. In het Zuiden van Scandinavië bleef de vorst nog aanhouden. Er is in den thans heerschenden weerstoestand nog wei nig verandering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 0.4 gr. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS «4. Van Zaterdagnamiddag 6.21 uur tot Zondagmorgen 5.59 uur en van Zondagna middag 6.23 uur tot Maandagmorgen 5.57 uur. HOOG WATER. Te Katwijk op Zondag 8 Maart voorm. 6.09 uur en nam. 6.31 uur, op Maandag 11 Maart voorm. 6.53 uur en nqm. 7.17 uur. Zware branden te Bloemendaal en Rhenen EEN PERCEEL TE BLOEMENDAAL GEHEEL. DRIE GEDEELTELIJK UITGEBRAND. In den afgeloopen nacht te omstreeks 1 uur is brand uitgebroken in pand Nr. 155. gelegen aan den Bloemendaalschenweg, waarin het kantoor van de firma Dunlop en Co. is gevestigd. De boven het kantoorgebouw wonende concierge, die alleen thuis was, ontdekte onraad en toen hij ging kijken bleek hem, dat de geheele benedenverdieping in lich te laaie stond. De man wist met moeite, daarbij geassisteerd door omwonenden, langs een baloon het brandende perceel te verlaten. De Bloemendaalsche brandweer was inmiddels gealarmeerd en verscheen weldra met twee motorspuiten ter plaatse. Door den feilen wind aangewakkerd, was het vuur naar de bovenverdieping overge slagen. vanwaar het zich een weg baande naar de zolderverdiepingen van de belen dende perceelen, de nummers 157, 153 en 151. De blussching werd zeer bemoeilijkt door de hevige koude, terwijl er tevens slechts zeer weinig druk op de waterlei ding stond. Te ongeveer half drie werd ook de hulp van de Haarlemsche brandweer in geroepen, die met een motorspuit en een slangenwagen op het terrein van den brand verscheen. Te ongeveer drie uur was met den brand zoo goed als meester. Het pand van de firma Dunlop is vrij wel geheel uitgebrand, terwijl de zolder- vérdiepingen van de perceelen, bewoond door mevrouw de weduwe Van Zwijn- drecht, den heer Verbiest en het kantoor van de Ken nemer Maatschappij tot Exploi tatie van Onroerende Goederen, eveneens uitbrandden. De oorzaak van den brand moet vermoe delijk gezocht worden in kortsluiting, of een defect aan de oliestookinrichting, wel ke zich bevond in het so us terrain van het gebouw van de firma Dunlop en Co. Nader vernemen wij, dat zoowel de hui zen als de inboedel van de perceelen die door den brand schade hebben bekomen, door verzekering gedekt is. Volgens ruwe schatting bedraagt de schade ongeveer 30 a 40.000 gulden. De Burgemeester van Bloemendaal mr. C. J. A. den Tex was op het terrein van den brand aanwezig, gebracht. Men kan het betreuren, dat Ri chelieu niet beschikt heeft over een archi- MEUBELFABRIEK TE RHENEN IN DE ASCH GELEGD. Hedennacht te omstreeks 1 uur is brand uitgebroken in de meubelfabriek Rhenen te Rhenen. Door den feilen wind aange wakkerd, was het gebouw spoedig een groote vuurzee en brandde de aanwezige houtvoorraden fel. De vlammen, die uit het drie verdiepingen hooge gebouw sloegen, waren tot ver in den omtrek te zien. Door de vonkenregen ontstonden hier en daar in de omgeving een begin van brand, doch de brandweer, die zeer op haar qui vive was, wist het vuur steeds in de kiem te smoren. Ook de belendende perceelen wist zjj te houden. Na ongeveer een uur stort te de voorgevel van het brandende fa brieksgebouw in. De brandweerlieden kon den zich m veiligheid stellen. Drie hun ner liepen onbeduidende kwetsuren op. De fabriek brandde totaal uit. Slechts een en kel stukje muur staat nog overeind. De voorraden hout gingen mede verlo ren. In de fabriek, waar vroeger ongeveer tvooi WOLLEN SHAWLS VOOR EEN KOOPJE 19 - 32 - 45 - 69 - 79 - 98 - 1.25 dertig man werkten, arbeidden reeds1 se dert geruimen tijd nog vijf a zes man. De brandweer verrichtte haar werkzaamhe den onder uiterst moeilijke omstandighe den. Door de vorst bevroor het blusch- water, wat nogal eens een glijpartij tenge volge had. De belendende perceelen kregen waterschade. De schade wordt door ver zekering gedekt. DE STILLE OMGANG. De eerste Stille Omgang van dit jaar zal hedennacht in Amsterdam plaats hebben. Ongeveer 2000 leden van de afdeeling Leiden en omstreken zullen in twee extra- treinen gaan naar de Stad van het Mirakel en hun biddende omgang houden. Voor het goed verloop vermelden w\j nog even het programma van deze bede vaart. Voor hen, die met den eersten trein gaan zal om 9% uur in de Hartebrugskerk een Lof worden gehouden. De trein vertrekt om 22.59 en komt ongeveer half twaalf in Amsterdam aan. Biddend wordt dan opge trokken naar de Mozes en Aaronkerk, waar van 12.15 tot 1 uur de eerste kerke lijke plechtigheid wordt gehouden. Hierna heeft de Stille Omgang plaats tot 2.45 uur, waarna de H. Mis zal worden opgedragen. De tweede groep, die een uur later ver trekt zal met de eerste groep in de Mozes- en Aaronkerk afwisselen. Voor hen, die den Stillen Omgang niet meemaken, zij medegedeeld, dat dit jaar in alle parochiekerken, waar een afdeeling van den Stillen Omgang gevestigd is, op Zondagmorgen na den omgang een H. Mis voor de levende en overleden leden zal worden opgedragen. R.-K VROUWENBOND j Gratis naar de bioscoop. De leden hebben op vertoon van de ont vangen uitnoodiging en de lidmaatschaps kaart onzer vereeniging recht op een ge serveerde plaatb bij de voorstellingen vol gende week in het Luxor-theater. De leden, welke haar lidmaatschapskaart in ruil hebben gegeven voor een schouw- burgkaart, kunnen op vertoon van uitnoo diging en schouwburgkaart deze gereser veerde plaats bekomen. HET BESTUUR. KATHOLIEKEN VAN LEIDEN EN OMGEVING. Heeft u soms nog wat goede gedragen kleeren in de kast hangen, die u niet ge bruikt. zoowel dames-, hesren- of kinder- kleeding voor de armen der St. Vincentius- vereeniging. Wij hebben er groot gebrek I aan, want de aanvragen stijgen met den dag en het magazijn is leeg, bedden, ledikan ten, dekens, enz. enz. wij kunnen alles ge- bruiken, indien het nog bruikbaar is, want de financiën der Conferenties zijn ook uit geput. Helpt ons ter liefde Gods ons werk te kunnen voortzetten. Belt onderstaande adressen even op of brengt een boodschap, het wordt direct weggehaald. Het Magazijn-Bestuur der St. Vincentius-Vereeniging. M. TH. LAKEN, Pres. Breestraat 163, Tel. 2938 N. CREYGHTON, Secr., Hooigracht 46, Telefoon 114 STILLE ARMEN. St. Vincentiusvereeniging. Sedert voorgaande opgave ontvingen wij per giro: M. D. D. 10.— Collecte op de bijeenkomst der R.-K. Reisvereeniging 17.15 Hartelijk dank en God loone U. Dringend doen wij nogmaals een beroep op de weldoeners om ons te blijven steu nen. Er is zooveel noodig voor hen, wier zaken steeds achteruitgaan. Rekeningen van brandstof, huur of licht moeten steeds uitgesteld worden. Als 't dan niet langer gaat, is een toeslag dringend noodig. Steeds hopen wij nog eens op een of an der belangrijke bijdrage. Afwachtend, JAC. CREYGHTON., Rynsburgerweg 149, Giro 71164. Maandag a.s. ten 8.20 uur aan de Har- tebrug: H. Mis voor de overleden weldoe ners der vereeniging. Des avonds 8 uur: algem. vergadering in het Vincentius-ge- bouw, Hoogl. Kerkgracht 32, waarin uit brengen der jaarverslagen. Aller opkomst gewenscht. IN DE WERELDSTAD LILLIPUT. Een draaiorgel en een voetbalveld zijn niet vergeten. In het Nutsgebouw heeft de heer T. Hui- zinga een „miniatuur-wereldstad" opge bouwd een wereldstad, vol bedrijf en vol leven en verkeer. Op een lange tafel staat het levenswerk van een eenvoudig man, die een Koning i der knutselaars moet geweest zijn. Het re- sultaat van 22 jaren huisvlijtarbeid, d.w.z. yan avonden en avonden snijden, ontwer pen, teekenen en fantaseeren. Want fan tasie is er voor noodig om een wereldstad te scheppen uit houten planken en stukjes verf. Men vraagt zich af hoe het mogelijk is dat iemand zoo iets tot stand kan brengen! Een sprookjes-stad met echte pleinen, win kels, kerken, grachten en straten waar het verkeer zoo keurig geregeld is dat Leiden er niet aan tippen kan! Op de hoek, vlak bij de schoenmakers zaak, waar de knecht ijverig zit te repa- reeren, staat een draaiorgel vroolijk te tin gelen. De kerkklok luidt en uit de deur komen langzaam en statig de vrome bur gers, terwijl de arbeiders op de scheeps werf hakken, hameren en kloppen. Een fontein spuit, wolken drijven aan den he mel en in de bocht komt een tram aan- schommelen. Net bijtijds wijkt een fietser uit en in de lucht zweeft statig de Zeppelin. Niets is er vergeten, alles beweegt en alles is te echt om niet waar te zijn: kin deren spelen krijgertje in de verlichte stra ten zoo natuurlijk alsof ze heelemaal AGENDA LEIDEN. Woensdag. „Geloof en Wetenschap", lezing met lichtbeelden over de Chemi sche oorlog, „Turk", te 8.15 uur. Woensdag, Alg. R.K. Propagandaclub „Dr. Schaepman", tweede cursusavond van kap. Dorbeck over „Kerk en Staat", Den Burcht, 8.15 uur. Woensdag. Derde Ontwikkelingsavfond R.~ K. Volksbond. Spreker prof. A. Cleophas, Bondsgebouw, Steen- schuur 15, 8 uur. Vrijdag, R. K. Kiesvereeniging, Zomerlust, spreker dr. Kortenhorst, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: v. Alphen, Kors, Kortmann, Simons en Verbrugge. De Zondagsdienst der doktoren te üegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel. tel 3302. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 19, tel. 552 en C. van Zijp, Wil- helminaparkt 8, Oegstgeest, tel. 274. vergeten zijn dat ze vroeger doode sigaren- plankjes zijn geweest. Doch het mooiste van alles is het Koninklijk Paleis met de vele vlaggen en hooge koepel, waar, alsof het vanzelf spreekt, de Koningin het pu bliek op het balcon komt verwelkomen'! Buiten de stad, waar nog eenige bouw terreinen te koop liggen, is het voetbal veld, ook hieraan heeft de knutselkoning gedacht! De heer Huizinga Jr. vertelt dat de mannetjes met de roode hemdjes Hol landers zijn, die anderen vertegenwoordi gen natuurlijk België. Ook dit beweegt al lemaal en de bal vliegt van links naar rechts, met een reuze-vaart. Geen wonder dat de miniatuurstad over al de hoogste onderscheidingen heeft be haald. Den heer Huizinga wensohen wij ook hier ter stede met zijn „schepping" veel succes toe. DE HEER C. TH. BREEBAART. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Gisteren heeft de heer C. Th. Breebaart zijn veertigjarig jubileum herdacht als be stuurslid van het Christelijk Militair Te huis. In het Chr. Militair Tehuis aan den Morschweg werd te dezer gelegenheid een druk bezochte receptie gehouden. Daarbij werd de heer Breebaart aller eerst toegesproken door den heer P. J. Mulder, voorzitter van het bestuur, die woorden van warme waardeering aan het adres van den jubilaris voor het vele werk, door hem in al die jaren voor de vereeni ging verricht. Namens het hoofdbestuur van den Ned. Miiitairenbond werd het woord gevoerd door den heer J. J. C. van Dijk, oud-minis ter van Oorlog, die namens den Minister van Defensie mededeelde, dat het H. M. de Koningin behaagd had den heer Breebaart te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Namens de kinderen wer den de versierselen dezer Orde door oud- minister van Dijk aangeboden. Vervolgens werd de jubilaris gelukge- wenscht door luit.-kolonel jhr. C. C. Roëll, commandant van het veldleger, waarna nog verschillende sprekers het woord voerden. De heer Breebaart sprak tenslotte een woord van dank voor zoovele woorden van waardeering en vooral voor de hooge on derscheiding, hem door H. M. de Koningin verleend. Verschillende bloemstukken werden den jubilaris aangeboden. UITVOERING MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST AFD. LEIDEN. In Memoriam H. M. de Koningin-Moeder. Naar wij vernemen zal de afdeeling Lei den, 20 Maart a.s. den sterfdag van H. M. de Koningin Moeder eene uitvoering ge ven in de Pauluskerk aan den Warmonder- weg te Oegstgeest-Leiden. Behalve het koor der afdeeling verleenen medewerking Mevrouw Martha de Groot- Stam; sopraan, Mejuffrouw Joh. de Geus, sopraan, Mevrouw Anna Stroink-Mezzo, alt, en de heeren Smulders, tenor en Cou perus- bas, onder leiding van den heer Richard Boer. Organist de-heer A. Tierie, oud-dirigent van het koor. Nadere mededeelingen worden per ad vertentie in dit blad bekend gemaakt. Handelsregister K. v. IC W ij z i g i n g e n. 6573. Naamlooze Ven nootschap Handels Compagnie „MarezaLe" in oprichting. Sassenheim, Hoofdstraat 15. Verkoop van handelsartikelen, koffie, thee en kruidenierswaren enz. De N.V. is thans opgericht onder den naam: N.V. Handels compagnie Marezate. Dir.: J. J. Gunnink, Kampen en J. Pereboom, Sassenheim. Maatsch. kap.: 15.000, waarvan geplaatst en gestort: 3000. 704. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen te Alphen aan den Rijn. Alphen a. d. Rijn, Julianasiraat 65. Uittr. Comm.: Mr. J. C. G. Tolk, 's Graven- hage. Door B. en W. dezer gemeente zijn be noemd resp. tot voorzitter en lid der Plaat selijke Commissie van Toezicht op de Bios copen de heeren A. P. A. Eskens, hoofd inspecteur van politie alhier (zulks in de plaats van den afgetreden dr. van Arkel) i en P. J. van Hoeken. STADS NIEUWS RICHELIEU EN DE ARCHITECTUUR VAN ZUN TIJD. Voordracht prof. dr. ir. D. F. Slothouwer. In de maandelijksche ledenvergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde alhier heeft prof. dr. ir. D. F. Slothouwer een voordracht gehouden over: „Richelieu en de architectuur van zijn tijd". De ontwikkeling der Fransche bouw kunst sinds de periode van Frangois I over ziende, komt men gewoonlijk tot de con clusie dat, na tallooze hoogst belangwek kende experimenten, eerst in het tijdvak van Lodewijk XIV een zoo gave stijleen heid bereikt wordt dat sindsdien de Fran sche architectuur die van geheel Europa beheerschen zal. Een verder doordringen in deze vraagstukken doet echter zien, dat niet alleen de periode van Lodewijk XIV een leidende gedachte mist men behoeft daarvoor slechts te denken aan de moei lijkheden bij het tot stand komen van de oostelijke afsluiting van het Louvre, waar voor zelfs Bernini uit Rome moest komen maar dat ook de kunst der beide Man sarts meer te begrijpen is als een ontwik keling dan als een creatie. Zonder zoover te willen gaan van een dalende lijn te spreken moet men toch bij nader inzien gaan erkennen, dat de grondslag voor de monumentale bouwkunst van het Frank rijk der 17e eeuw reeds gelegd is onder Lodewijk XIII en dat deze grondslag zoo hecht en sterk is gebleken, dat hierop voortgebouwd kon worden tot het eind der 19de eeuw ondanks individueele opvattin gen van opdrachtgevers en kunstenaars. Om de enorme beteekenis van het leggen van dien grondslag te begrijpen moet men eerst nagaan hoe het gesteld was met de ontwikkeling vóór den tijd van Lodewijk XIII en Richelieu. De heerlijke voorjaars bloesem der periode van Frangois I heeft geen directe vruchten gedragen. Integen deel kan men constateeren, dat het tijdvak van Henri II een zoeken doet zien naar een grootsche classiceerende stijl, die reeds met Pierre Lescot begonnen was en waar van wij de uitingen zien in het werk van Philibert de l'Orme, zooals het Chateau d'Anet voor Diane. De beteekenis van deze beweging is verhoogd door de kunst van Jean Goujon. Na den onverwacht vroegen dood van Henri II laat de vergiftigde sfeer van het gruwzame tijdvak der godsdienst oorlogen onder Cathérine en haar drie zo nen geen verdere groei toe; de Tuilerieën, ondanks de verrukkelijke details, zyn weer als een individueele uiting op te vatten. Een buitèngewoon belangwekkende wen ding treedt dan in, onder Henri IV. Be halve eenige zeer persoonlijke concepties zooals die van Métézeau en du Gerceau voor de zoo prachtige Seinegevels van het Louvre zien wij Frankrijk zich afwenden van het zoeken naar een grootsche monu mentaliteit. Zeer zeker beinvloed door het persoonlijk karakter van den Koning zelf, gaat het verlangen meer uit naar locale kleur. Men zou kunnen spreken van een provincialisme, waarbij de baksteen weer in eere hersteld Wordt. Dit streven heeft ons gebracht de Place des Vosges, de Place Dauphine en het zoo typeerende project voor de Place des Victoires. Er was 'n zeer bijzondere kracht noodig om na dit sta dium de Fransche architectuur te brengen op een plan waar zij weer van Europeesche beteekenis zou kunnen worden. Dat dit gebeurd is onder Lodewijk XIII en Riche lieu dus gelijktijdig met die enorme wor steling, waarin Frankrijk zich verzette te gen de omsingeling en de overheersching van Habsburg en de Jezuieten Red) en 't de geboorte van den modernen staat door maakte, is een bewijs temeer dat het on juist is, als algemeen geldend aan te ne men, dat de architectuur-ontwikkeling een der laatste phasen is van de cultuurontwik keling. Voor Frankrijk geldt dat dan in deze periode zeker niet, hetgeen ook ver klaarbaar is door de enorme "beteekenis, die de architectonische creatie altijd in het Fransche denken heeft gehad. Het onder zoek betreffende de ontwikkeling der ar chitectuur in deze periode is betrekkelijk eenvoudig, omdat we ons kunnen concen- treeren op het werk van Jacques Lemer- cier. En hierbij hebben wij dan te denken aan zijn kerk de L'Oratoire, aan de Sor- bonnekerk, den kern van Versailles, de uitbreiding van het Louvre, het Palais Cardinal en de stad met het slot Richelieu. Het is onmiskenbaar, dat deze werken als kunstuitingen veelal inferieur zijn aan het geen onder Lodewijk XIV tot stand was tect van meer gevoeligheid dan Lemercier. Maar daartegenover moet men dan stellen, dat deze ietwat dorre geest dan toch mis schien juist de koelheid bezeten heeft om te realiseeren om welke groote vraagstuk ken het toen ging. Want het gold niets meer of minder dan het vinden van de normen, die voor goed de Fransche bouw kunst zouden beheerschen. Het is treffend, hoe wij in zijn werk de karaktereigen schappen vinden, die typeerend zullen worden voor den Franschman en die hem dus ook verbinden met zijn opdrachtgever Richelieu; de bescheidenheid, die tot uiting komt in de wijze, warop hij het Louvre uitbreidt zich geheel aansluitende aan den reeds bestaanden vleugel van Lescot; het gevoel voor de locale kleur, zooals wij dit zien in den kern van Versailles; en vóór alles de beheersching zoowel van het ryth- me als van den vorm, dat typisch Fransche gevoel voor evenwicht, dat het stabiele zoekt in tegenstelling tot het labiele van de hartstochtelijke bewogenheid van den Italiaanschen barok, zonder echter het be sef te missen van de eenheidsgedachte in de compositie, getuige de Oratoire en de Sorbonne. Evenzeer als Frankrijk in den immensen greep van Richelieu zichzelf zal weten te vinden, zal de Fransche archi tectuur door Lemercrer haar typeerende waarden voor goed weten vast te leggen. Laat Lodewijk XIV dan later nog zijn blik naar het barokke Italië laten gaan, het re sultaat zal toch zijn de kol'onnade van Per- rault, die de voorbereiding zal worden van de klassieke schoonheid van een Gabriel. Men dient dan wel te begrijpen, dat dit alles te danken is aan de scheppende kracht van Richelieu, aan zijn besef der nationale waarden, waardoor niet alleen de eenheid van Frankrijk werd tot stand gebracht, maar waardoor tegelijkertijd de grondsla gen der Fransche monumentale architec tuur werden gelegd. HET ONTSLAG VAN DEN CONSERVATOR BIJ HET RIJKS PRENTENKABINET. Het beroep van dr. de Gelder ongegTond verklaard. Het Ambtenarengerecht te 's-Graven- hage heeft uitspraak gedaan ten aanzien van het beroep van dr. J. J. de Gelder te gen zijn ontslag als conservator bij het Rijks Prentenkabinet, alhier. Het gerecht verklaarde het beroep onge grond. Het overwoog, dat de minister van onderwijs volgens de bepalingen van de hooger onderwijswet en van het algemeen rijksambtenarenreglement bevoegd is een ambtenaar bij het Prentenkabinet der rijks universiteit te Leiden te ontslaan, o.m. we gens opheffing van zijn betrekking. Het gerecht stelt voorts' vast, dat in verband met de omstandigheid, dat (om bezuini gingsredenen) de algemeene leiding van het Prentenkabinet van klager was afge nomen en aan prof. dr. W. Martin, direc teur van het Mauritshuis en buitengewoon hoogleeraar in de kunstgeschiedenis aan de rijksuniversiteit te Leiden was opge dragen, de betrekking van conservator bij het Prentenkabinet inderdaad was opgehe ven. Hieraan doet volgens het gerecht niet af de omstandigheid, dat wellicht een groot deel der werkzaamheden, die klager als conservator verrichtte verder door een ambtenaar van lageren rang (assistent) zullen worden 'verricht, daar het gerecht de doelmatigheid van deze wijziging niet mag beoordeelen. Daar het ontslagbesluit derhalve met geen der toepasselijk alge meen verbindende voorschriften in strijd was en evenmin was gebleken, dat de mi nister by het nemen van dat ontslagbesluit van zijn bevoegdheid een ander gebruik had gemaakt, dan waarvoor hem die be voegdheid was gegeven, verklaarde het ge recht het door dr. de Gelder ingesteld be roep ongegrond. VOLKSBONDSNIEUWS. Den leden van den R.-K. Volksbond zij medegedeeld, dat de derde ontwikkelings avond zal plaats hebben op Woensdag 13 Maart a.s. Spreker op dien avond is de Alg. Geestelijk Adviseur, prof. A. Cleo phas. Wij vertrouwen, dat ook op dezen avond de opkomst groot zal wezen; aanvang 8 uur.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2