LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 9 MAART 1935 OE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 15 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. „Stille Omgang". Gisteravond hield de afd. HillegomBennebroek haar jaar vergadering in hotel Sistermans. De be langstelling was schitterend. De wnd.-di- recteur, kap. v. Ettinger memoreerde het overlijden van den heer Joh. A. Gerritsen, eerste voorzitter der vereeniging. Door het zangkoor „Gloria in Excelsis" werden eenige sacramentsnummers gezongen, waarna de penningm. rekening en verant woording aflegt. Zijn boeken sluiten met een batig saldo van ruim 400. Tot kas- commisie werden benoemd de heeren J. C. Brouwer en C. van Dril. Vervolgens werd de tocht uitvoerig besproken en geregeld. Hierna was het woord aan prof. mr. A. A. Diepenbrock van Heemstede, die de ge schiedenis van den Stillen Omgang in ver band met de intenties behandelde. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Candidaten waren de heeren J. R. J. van Lierop, Q. Smit, C. Brouwer en S. van der Linden. Gekozen werden de heeren Q. Smit en S. van der Linden. Het bestuur deelde nog mee, dat voor min- en onver mogende leden gratis een tramkaartje ver krijgbaar is bij het bestuur. Bij de rond vraag werd een aandenken gevraagd voor de St. Josephkerk, de parochie van oprich ting der Broederschap, zulks naar aanlei ding van den stand der kas. Het bestuur staat daar zeer sympathiek tegenover; vol gend jaar zal men met voorstellen dien aangaande komen. Hierna sluiting. Geboren: Jacobus Bartholomeus z. v. B. Assendelft en C. A. Wijtvliet Willem z. van C. de Jong en F. Seis Wilhelmina Euphemia d. van J. Mink en A M. Brou wer Elisabeth Cornelia d. van S. Glas en E. C. Weijers Johannes z. van P. C. van der Hoorn en C. A. Uitendaal Cor nells Petrus z. van J. van Rooden en M. P. Dekker Adri Hermine Joan d. van H. M. Veldhuijzen van Zanten en J. K. van Leeuwen. Overleden: D. Schipper echtgen. v. G. Schaap 71 j. Vertrokken: C. van der Zanden n. Frankrijk J. M. Schuts naar Lisse E. A. M. Ziegler en gezin naar Haarlem H. H. Klad naar Wildervank H. Bosman en vrouw naar Heemstede J. M. Bakker en gezin naar Arnhem C. van der Lin den naar Amersfoort C. van Stein naar Haarlem J. G. van Leeuwen naar Lei- j derdorp J. Wagemans naar Sassenheim G. J. Kerkhof en gezin naar Maartens dijk (U.) KATWIJK. Groene Kruis. De afd. Katwijk van het j Groene Kruis hield de jaarvergadering in j „Casa Cara". Dr. Lodder las het jaarver slag. Uit dit verslag vernamen we dat het aantal zuigelingen dat ter behandeling aan het consultatiebureau was geweest in 1934, 245 bedroeg. De penningmeester, de heer J. Minne, deed financieel verslag. Er was over 1934 een batig saldo. De heeren Slingerland hadden bescheiden met de boeken verge leken en alles in orde bevonden. De aftredende bestuursleden Dr. Hue- ting en W. v. Beelen Wz. werden herkozen. Na de rondvraag hield Dr. Eikelenboom een causerie over „den normalen bouw van het menschelijk lichaam", toegelicht met lantaarnplaatjes. Dr. E. wist de aan wezigen van het begin tot het einde met zijn lezing te boeien. RIJNSBURG. Coöp. Boerenleenbank. De Boeren leenbank hield haar jaarvergadering in „Centraal". De winst- en verliesrekening werd aangeboden. Ingelegd was aan spaar gelden 14735.92, terugbetaald 175206.57. In rekening courant is ontvangen 2.259.174.64 uitbetaald ƒ2.560.294.40. De winst- en verliesrekening sluit in totaal met het bedrag van 2.735.154.17. De reke ning wordt door de vergadering goedge keurd. De balans sluit in totaal op 713.398.47. Aan voorschotten staat uit, ƒ28.366.16, gebouwenen meubilair ƒ36.403. Ook de balans werd goedgekeurd. De bank maakte in 1934 een winst van 4745.86 wel bedrag bij de reserve zal worden ge boekt. Het reservefonds wordt hierdoor thans groot ƒ51.000. De heeren G. van Delft en W. v. Tilburg worden resp. als bestuurslid en lid van den Raad van Toe zicht herkozen. Jac. v. d. Eijkel Gzn. en J. v. d. Eijkel Wzn. als plaatsvervangers. Bloemenhandel. 't Is alles tegenslag wat de klok slaat. Liep het met den han del vorige week heel aardig, en was er eenige hoop. dat die verbetering wel even zou aanhouden, de ervaring leerde weer anders. En de verlaging der invoerrechten in Engeland werd te niet gedaan door de verlaging van het Pond Sterling. De prij zen gingen dan ook weer naar beneden en geven geen loonende uitkomst. Betaald werd voor tulpen per dozijn: William Cop land 1520 ct.. La Reine 912 ct., Victoir d'Oliviere 1824 ct., Couronne d'Or 16 20 ct., Fred. Moore 810 ct., Vuurbaak 18 21 ct„ William Pitt 1521 ct., Theeroos 1417 ct., Farncombe Sanders 1520 ct., Couleur de Cardinal 1923 ct., Murillo 12 15 ct., Prins van Oostenrijk 1215 ct., Gele Prins 1825 ct, Progression 1318 ct., proff. Rauwenhoff 1622 ct., Elisa beth 2229 ct.. Herman Schlegel 912 ct., Generaal de Wet 2428 ct., Le Notre 19 23 ct., Narcissen p. dozijn 712 ct., Or- natus per 100 2535 ct., Hyacinthen 1.90 3.10 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. „Stille Omgang". Dinsdag 12 Maart a s. zal in de Pancratiuszaal te Roelofarends- veen des avonds ten 7.30 uur de jaarver gadering plaats hebben van het genoot schap van den Stillen Omgang. Door den weleerw. heer H. van Kan zal een opwek kend woord worden gesproken, terwijl het zangkoor van de parochie zijn medewer king zal verleen. Het bestuur rekent op een groote opkomst, en vertrouwt dat de genen, die dit jaar niet naar Amsterdam zullen gaan, een kaartje disponibel zullen stellen voor de werkloozen, die/ wegens de moeilijke tijdsomstandigheden bezwaarlijk de reiskosten kunnen betalen. Nadere bij zonderheden zullen op de jaarvergadering worden medegedeeld. WARMOND. Zwanenburgerpolder. In hotel de Zon vond gisteren de algemeene jaarvergade ring plaats van de stemgerechtigde inge landen van den Zwanenburgerpolder, wel ke vergadering stond onder leiding van den heer P. M. Nederburgh. Van de 93 stemmen die in totaal kunnen worden uit gebracht waren er 82 vertegenwoordigd. Overgegaan werd tot vaststelling van de rekening over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 2627.18 en de uitgaven 1864.18, zoodat eën batig slot te boeken viel van 763. De vaststelling der begrooting die hierna aan de orde kwam, gaf aan inkomsten en uitgaven te zien een bedrag van 2460.18, terwijl besloten werd de omslag voor 1935 te bepalen op 6.per H.A. Dank werd gebracht aan den heer Nederburgh, die wegens het bereiken van den vastgestelden leeftijdsgrens niet meer herkiesbaar is. Als een klein stoffelijk bewijs van dank werd aangeboden een groote foto in lijst van den bekenden Zwanenburger molen. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. Nederburgh. ZILK. „Stille Omgang". Donderdagavond heeft het genootschap van den „Stillen Omgang" afd. Zilk zijn eerste algemeene jaarvergadering gehouden in het R.-K. Pa rochiehuis, alhier. De opkomst was goed. In zijn openings woord herdacht de voorzitter, de heer H. v. d Vossen het overleden lid C. van Ma- ris. Uit het verslag van den secretaris, dan heer J. Remmerswaal, bleek, dat het le dental, voorheen onder Hillegom, 30 per- j sonen bedroeg, en thans is gestegen tot 174 leden. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Jac. Nederstigt Jzn werd in orde bevonden. Het voorstel van het bestuur omtrent het reisplan werd goedgekeurd en luidt als volgt: Zilk per bus, tot aan HalfwegAmsterdam, waar van de kosten bedragen 90 ct. per per soon, retour. Zondag a.s. is er gelegenheid zich op te geven bij den heer J. Rem merswaal, hoofd der school. De omgang zal plaats vinden van 16 op 17 Maart. Sluiting met dankwoord. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ernstige aanrijding. Op den Steekter- weg werd gistermiddag de wielrijder W. uit Zwammerdam aangereden door den autobestuurder F. P. uit Maartensdijk. W. bekwam een hersenschudding en boven dien een rechter schouderfractuur. Het slachtoffer werd binnengebracht ten huize van v. L. aldaar, waar dr. H. hem de eerste hulp verleende. W. werd per ziekenauto van de garage Vreeswijk overgebracht naar Zwammerdam en vervolgens op advies van dr. Schr. naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den vervoerd. BODEGRAVEN. „Stille Omgang". Het Genootschap van den Stillen Omgang alhier vergaderde Vrij dagavond in het Parochiehuis onder voor zitterschap van den heer J. de Groot. Na lezing der notulen door.den secretaris, den heer H. Beijk, deed de voorzitter verschil lende mededeelingen aangaande de reis enz. naar aanleiding van bijgewoonde ver gaderingen in Amsterdam en Nieuwkoop. De Stille Omgang vertrekt op Zaterdag 16 Maart per trein te 22.20 uur. Aankomst te Amsterdam twaalf uur middernacht. Om half één plechtig Lof in de St. Agneskerk, hetwelk zal worden gecelebreerd door den weleerw. heer L. v'. Teylingen. Daarna te voet naar het Spui alwaar de Omgang. Na afloop per tram terug naar de St. Agnes kerk, alwaar om 3 uur de Hoogmis, op te dragen door den weleerw. heer L. v. Tey lingen. De predicatie zal worden gehouden door den zeereerw. heer pastoor van Dijk. Na de Hoogmis gelegenheid tot boterham eten, waarna te half zes de trein wederom vertrekt en om 1 minuut vóór 7 uur in Bo degraven arriveert. De deelnemers worden verzocht in de kerk plaats te nemen in de banken rechts vóóraan. Het parochieele zangkoor van de St. Agneskerk zal zorg- drage voor de wisselende gezangen. De prijs bedraagt (alles inbegrepen, dus ook de terugreis per tram) 1.70 voor de leden; voor de niet-leden 2.20. Kaarten zijn verkrijgbaar tot uiterlijk Vrijdag avond 15 Maart. De pastoor uitte zijn vreugde over de groote belangstelling en de gestadige groei van deze vereeniging, onder de voortref felijke leiding van het actieve bestuur, en vraagt ten slotte gedurende de bedevaart aller gebed. De voorzitter verzocht ieder van de aanwezigen propagandist te willen zijn, teneinde de deelname zoo groot mo gelijk te doen zijn, en zooals werd opge merkt een week de leuze over te nemen van de K R. O. Win er één bij. Met een dosis optimisme is besloten tot aankoop van 125 kerkkaarten. Laten wij zorgen, dat het aantal de stoutste verwach tingen overtreft. Bezwaren van te noemen aard zijn al len weggewerkt, dus alles, voor de bekende intentie van dit jaar, op naar Amster dam! NIEUWKOOP. H. Missie. Heden (Zaterdag)avond wordt alhier een H. Missie geopend, te geven door de Eerw. Paters Franciscanen Linus Zuidgeest uit Maastricht en Natha- niël Gemke uit Nieuwe Niedorp. De avond diensten met predikatie vangen steeds aan om half acht. WOERDEN Veilingvereeniging Vrijdagavond te 7 uur had in hotel Ruys een algemeene jaar-ledenvergadering plaats van de vei- iingvereeniging „Woerden en Omstreken". De voorz., de heer Goes, verwelkomde de zeer talrijke aanwezigen, speciaal ook de vertegenwoordigers van den handel. In een korte beschouwing weidde hij uit over de weinig rooskleurige toestand .van het tuinbedrijf, hopende dat 1935 eenige lichtpunten zal geven, Na lezing der notulen kwam aan de or de het punt: ingekomen stukken, wat van deze vergadering een belangrijk deel uit maakte. De bond van kleinhandèlaren drong in een schrijven dringend aan op verlaging van statiegeld. Het bestuur meende op een kleine verlaging te moeten ingaan. Een ander schrijven drong aan op vrij stelling van fust, waartegen het bestuur bezwaar maakte. Een derde ingekomen stuk had op meer zaken betrekking. Hier in werd door een aantal onderteekenaars aangedrongen op het binnen 14 dagen bij eenroepen van een ledenvergadering we gens het le. niet uitkeeren van steun 1934, 2e volgens hen het onvereenigbaar zijn van voorzitterschap en veilingmeester functie. 3e. wantoestanden op de veiling- vereeniging. Besloten werd deze zaken on middellijk te behandelen. Uitvoerig ver klaarde de voorz. de reden van het uitblij ven van den steun over 1934. Dit stond in verband met omstandigheden, die niet te wijten waren aan het bestuur. A.s. Maan dag en Dinsdag zal deze uitkeering plaats hebben. Over het 2de punt weidde de voorz. breedvoerig uit en verklaarde waarom des tijds voorzitter en veilingleider in één persoon werden vereenigd. Hoofdzaak was dit: voordeel voor de veiling. De borgtocht van den betaalmeester was eveneens door den voorz. sooedig door hem ..afdoende" besproken. Over de heerschende wantoe standen op de veilingvereeniging had spr. nog nooit iets gehoord. Bij deze jaarver gadering kwam een groep opposanten plot seling met klachten. Blijkbaar was men te gen hem aan het zoeken. De heer Romijn uitte mondeling zijn klachten, waartegen de voorz. uitvoerig aan de hand van meerdere stukken, met klem onkwam. Speciaal ging dit over het uitkeeren van steun en de wijze daarvan Een der leden gaf te kennen, dat op een der grootste veilingen met meerdere re- Kenmachines steeds verschillen in de steunuitkeeringen voorkomen. De bespre kingen over deze zaak werden uitgesteld tot bij de rondvraag. Het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester kwam eerst in behandeling. Het totaal der ontvangsten bedroeg 23168.72, waartegenover uitgaven ston den van 23666.26, alzoo een nadeelig sal do van 497. Met de eigenlijke veilingexploitatie was een winstgemaakt van 223. De ontvang sten voor de eierveiling bedroegen /1599.99 de uitgaven 1371.27. Een voorstel, hierna in stemming ge bracht, om het bestuur met 2 leden uit te breiden, werd met 22 tegen 19 stemmen verworpen. Hierna werden de twee aftre dende bestuursleden, de heeren G. Sonne- velt en J. Methorst herkozen. Een voorstel om een commissie van advies in te stel len, louter om door het bestuur geraad pleegd te worden, werd met groote meer derheid aangenomen. Hiervoor werden ge kozen de heeren L. Koning, E. van Hoff en A. Smorenburg. De begrooting óver 1935 werd vastge steld op een bedrag van 4550 en aldus goedgekeurd. Na eenige scherpe discussies over het loon van den veilingmeester. Dit bedrag van 1750 werd door eenige leden te hoog gevonden. Naar de leening 1928 werden uitgeloot de nummers 57 en 1, van de leening 1919 no. 68. Bij de rondvraag gaf de voorz. nog ver schillende raadgevingen aan de tuinders omtrent de wijze van aanvoer, vooral in verband met de steunuitkeering. Door een der leden werd nogmaals de borgstelling naar voren gebracht van de veilingmeester. Daar deze reeds persoon lijk als voorz. borg staat voor een bedrag van ƒ6000, werd door hem tegen deze nieuwe borgstelling stelling genomen. Dan was eindelijk het slot gekomen van deze zeer levendige vergadering. ZEVENHOVEN. „Stille Omgang". Woensdagavond verga derde in het Bondsgebouw het genootschap van den Stillen Omgang onder voorzitter schap van den heer J. Blom. De secretaris, de heer Kerkhoven, deelde mede, dat wij nu een erkend genootschap hebben en dat wij nu ingedeeld zijn bij Nieuwkoop en omstreken. Hierna gaf de heer Kerkhoven een over zicht hoe de omgang gemaakt zal worden. Bij de bestuursverkiezing werd de secre taris met algemeene stemmen herkozen. De inmiddels gekomen penningmeester gaf nu zijn verslag. Hieruit bleek, dat de kas 8.60 rijk was. De voorz. zeide, dat de om gang in den nacht van 16 op 17 Maart, zal worden gehouden. Een extra trein zal te ongeveer half 12 op station Nieuwveen zijn. De kosten bedragen evenals verleden jaar 0.70 voor spoorkaart en 0.20 voor kerkkaart; plaats van samenkomst de Ag neskerk. De voorzitter gaf nu het woord aan den zeereerw'. heer Pastoor, die een mooi woord sprak over de H. Eucharistie. Na dankwoord sluiting. LAND- EN TUINBOUW DE HEFFINGEN OP HET BLOEM- BOLLENBEDRUF. Een adres van den L.T.B. Door het bestuur van den Dioc. R.K. Land- en Tuinbouwbond in het Bisdom Haarlem is het volgende adres gezon den aan den Minister van Economische Za ken: „Het kan Uwe Exc. bekend zijn, dat de totaal financieele opbrengst der gezamen lijke bloembollencultures te laag-is om de bedrijven in stand te houden. Aan het Bloembollenbedrijf werd door het in toepassing brengen der Regeerings- maatregelen opgelegd eene hoeveelheid bloembollen te vernietigen (zonder eenige vergoeding), waarvoor het bedrijf een be drag van minstens 13.000.000.aan pro ductiekosten had uitgegeven. Bovendien werd het bedrijf belast met alle kosten der Regeerimgsmaatregelen. De productiekos ten in den ruimten zin bestaan uit min stens 70 pet. arbeidsloon en een minimaal percentage aan import. De vernietiging bestond o.a. uit 50 pet. van de geheele narcissencultuur, leverbaar en plantgoed, 35 pet. van de geheele hya- cinthenoogst, leverbaar en plantgoed en 35 pet. van de geheele Darwin- en late tulpen cultuur, eveneens leverbaar en plantgoed. Trots deze zeer zware offers is hef on mogelijk gebleken de prijzen zoodanig te verhoogen, dat de kosten van het bedrijf hieruit kunnen worden gedekt. Door de zeer drastische cultuurbeperking in vraag en aanbod voor de wereldmarkt weer op een gezonde basis gebracht. De af zet naar het buitenland heeft echter te re kenen met de concurrentie van in heem- sche cultures in het buitenland en kan daardoor de prijzen niet verhoogen zon der de eigen afzet te veel te beperken. De export is genoodzaakt de prijzen aan te passen aan de buitenlandsche valuta's. Door de noodzakelijkheid van verkoop in buitenlandsche valuta's zijn de laatste drie jaren zeer ernstige verliezen geleden. De heffingen, zooals deze thans voor het bloembollenbedrijf zijn vastgesteld, zullen de besommen ruim 2.000.000.o.a. voor hyacinthen per H.A.: 1.140.voor vroo-; ge tulpen: ƒ260.voor Darwintulpen: 225.en voor narcissen: 270.alles per H.A., zullen tot gevolg hebben, dat, niette genstaande de gewaardeerde Regeerings- maatregelen, genoemde heffingen de abso lute ondergang zullen beteekenen voor zeer vele werkelijk nog levensvatbare be drijven. De in het bedrijf bestaande uiterst klei ne minderheid van tegenstanders der Re geer ingsmaatregelen zal trachten Uwe Ex cellentie te bewegen deze onmogelijke hef fingen het bedrijf te doen opleggen om daarmede te bereiken, dat het bedrijf in tè groote moeilijkheden geraakt om de door de Regeering genomen saneeringsmaatre- gelen te kunnen blijven waardeeren. Wij vertrouwen echter, dat Uwe Excel lentie voldoende bekend zult zijn met de nu reeds vier jaren zeer nijpende omstan digheden in het bloembollenbedrijf en zult laten advisearen over genoemde heffingen door vakgenooten, die inderdaad met het tegenwoordig bedrijfsleven ook vooral van den kweeker bekend zijn. Op grond van een en ander verzoekt ons bestuur Uwe Excellentie het daarheen te willen leiden, dat het bloembollenbedrijf wordt ontlast van de voorgestelde en hem opgelegde heffingen. Met dit adres is bij Z.Exc. instemming betuigd door het Holl. Bloemb.kw. genoot schap en den Bond van Z.-H. Kleine Kweekers. 1 Richting Verkeer Dit roodc bord met witte streep bel. --rit: gesloten voor alle ver keer in deze richting WEEK-END SUID-AFRIKA. La ons dit jaar na Suid-Afrika gaan. So seg ons die advertensie, in die blade. Die seg ons, dat die Unie van Suid-Afrika is ,,'n vacansie-oord, die hele jaar deur". En daar boë is een plaatje van die skoone water- valle, waar die toeris na toe sie. Daar is die rook, wat donder en lieve lezer hoe schoon ook de tale van Zuid-Afrika zijn moge, laat ik toch een wijle onze eigen Moedertaal niet vergeten daar is toch wat voor te zeggen. Voor zoover de mogelijkheid van een va- cantiereis nog open is, maken wij plannen. En wij stellen ons voor ons met 399 ande ren in een extra-trein en onder beproef de leiding naar Weenen te laten sleuren. Ten eerste is dat goedkoop, ten tweede be hoeft men zelf niet energiek te zijn, ten derde is het niet noodig vreemde talen te radbraken, en ten vierde, ten vijfde en ten zesde In de stationsrestauratie te Munchen zit ten deze 400 mitsgaders de leider te ontbij ten. De leider ontbijt niet. Hij wandelt rond den disch. Hij maant zijn schapen tot spoed aan, want de moede en verreis de 400 moeten om 10 uur op de Maria- platz worden overgeladen in touringcars, die hen zullen voeren door de stad aan de Isar, welke in drie uren tijds geheel be zichtigd moet worden. Want om 1 uur staat in het Hofbrauhaus de lunch klaar. En er valt heel wat te zien. Oude poorten, het beroemde Bavaria-standbeeld, het Raad huis met het klokkenspel (daar moeten zij precies om twaalf uur zijn), het Deutsches Museum (aan den buitenkant), de Spaten- brauhalle, de Jezuïetenkerk met de herin neringen aan Wallenstein. Het Glaspaleis is gelukkig eenige jaren geleden afge brand, dat spaart ten minste weer tijd uit. Of zullen we dit jaar naar Parijs gaan of naar Adelboden, of naar Zuid-Zwitser land? Dan zien wij in één dag de Aareschlucht in Meiringen, het Thuner- slot, de Spreuerbrücke in Luzern en de Monte San Salvatore in Lugano. Alles in begrepen met reis- en verblijfkosten negen dagen lang a raison van 87.50. Dat is te geef. Dan mag je niet thuis blijven. Ik moet weer denken aan die opwekking om naar Zuid-Afrika te gaan. Ik lees. „Die rook, wat donker, soos 'n epos van skilderachtige gewaarwordinge 'n juweel van natuurlike prag (hoe armzalig en ge brekkig is toch die spelling Marchant!) vertoon die Victoriawatervalle tans voor die oë van die bezoeker, wèt daar beto- werd teenover moet staan. Alleen al om hierdie onbeschrijflik grootse skouspel ga de kan slaan is dit die moeite wérd om 'n reis na Suid-Afrika toe te maak. Maar Suid-Afrika bied nog so ontsaglik baie veel, Daniël!) wat g'n ander land in die wêreld, die toeris kan geef nie." Aldus lees ik. En ik bidde Sarie Marijs, dat zij mij breng trug naar die Oü Transvaal daar waar mijn Sarie wóóóóóóóón Toe, laten wij Milaan en Coblenz en Luxemberg en Interlaken eens één oogen- blik vergeten. En laat u oor die baie moontlikhede wat 'n verblijf in Suid-Afrika u bied uitvoe rig inlig. x Misschien dat daar bij Sarie Marijs sight-seeing taboe is. DANIEL. VRAGEN STAAT VRIJ. Ze vragen ons in onze krant Van alles door elkaar. Hoe kom ik wel van Hazerswou Het gauwst naar Zevenaar? Er zit een vlek in mijn japon Hoe krijg ik die er uit? Hoe komt het als 'k een meisje kus Dat zij haar oogen sluit? Den laatsten vrager heb ik toen Het volgende gezegd: Het schijnt mij toe. dat u, mijnheer, Veel aan ons oordeel hecht. Wel, stuur mij eerst dan uw portret En 'k zeg u dan misschien, Dat 't voor een vrouw niet prettig is Uw aanschijn óók te zien. Antwoord aan iemand, die het antwoord op een vraag in de „Vragen- rubriek" verbeterde. Nu heeft er een meneer gevraagd Die was de tel dus kwijt Geachte vragenredacteur Wat is: de meerderheid. En deze veelgeplaagde man Zei aanstonds; Naar ik meen De meerderheid, dat is de helft Van het geheel plus 1. Nu schrijft er iemand: Neen mijnheer, U geeft uw raad te vroeg. De helft plus een hallefie Dat is precies genoeg. Maar 'k vraag mij af: wat heb je nou Aan zulk een hallef lid, Waar maar 1 arm en slechts 1 been, Dus slechts de helft aan zit? O ja, meneer 'k begrijp u wel, Maar stel u even voor Die vragers op één lange rij, Die vragen om gehoor. De een heeft luizen in zijn huis De ander aan zijn deur, Hij antwoordt steeds. Dus hulde aan Den vragenredacteur. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 15