'VRIJDAG 8 MAART 1935 DE I.EIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER! naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Maart 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometers!: 784.6 te Karlsbag. Laagste barometers!: 758.1 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 9 Maart: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord oostelijke wind, hel der tot half bewolkt, weinig of geen sneeuw, lichte tot ma tige vorst des nachts, overdag om het vries punt. De hooge drukking blijft nog toenemen, vooral in Scandinavië, waar reeds bijna 785 mm. bereikt is, en de depressie bij de Middellandsche Zee houdt stand, zoodat voor onze omgeving de Oostelijke winden aanhouden. Ten Noorden van de kern van hooge drukking, is in Scandinavië door Westelijke winden de vorst sterk afgeno men en in midden-Scandinavië komt slechts plaatselijk dooi voor. Ook in Duitschland en het Oostzeegebied drong eenige vorst uit de depressie door, zoodat in Duitschland zelfs bij zeer hooge barometerstanden lichte sneeuw valt en de vorst er iets afnam, terwijl die in ons land tot matig toenam. Alleen in Noord-Scan- dinavië waait het nog stormachtig uit Zuid- West. Op de Britsche Eilanden viel plaatse lijk vorst in; neerslag van beteekenis is al leen in Scandinavië gevallen. Ofschoon de uit het Noord-Oosten over komende bewolking op afneming van de vorstkansen zou kunnen wijzen, moet op grond van de stijging van den luchtdruk in Scandinavië, aanhouden van de vorst ge durende de volgende nachten verwacht worden. LUCHTTEMPERATUUR. 0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 6.20 uur tot Zater dag morgen 6.01 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee: op Zaterdag 9 Maart voorm. 5.22 uur en nam. 5.46 uur. VERORDENING OP HET VERKEER TE LAND Verkeersregeling bij bruggen en overwegen Wanneer bij een brug of overweg een stoplijn aanwezig is, zal bij geopende brug of gesloten overweg het rijverkeer, dat exige breedte heeft handwagens, rijtui gen, motorrijtuigen en rijwielen op meer dan wtee wielen zich in file opstellen achter de stoplijn. Is er geen stoplijn, dan zal dit rijverkeer stoppen op een afstand van ten minste 10 meter van de brug of overweg eveneens in file in volgorde van aankomst. Voetgangers, bestuurders van motorfietsen en 2-wielige rijwielen kun nen nabij de brug of overwegboomen wach ten. Allen vanzelfsprekend rechts van den weg. Na sluiting van de brug of opening van een gesloten spoorwegovergang zullen eerst de voetgangers zich op de brug of overweg begeven en zij, die een motorfiets of rijwiel op twee wielen aan de hand voeren. Eerst als hun veiligheid op de brug of overweg het toelaat, mag het breede verkeer oprijden, zulks bij een brug na een teeken van den dienstdoen- den brugwachter. In verband met dit verkeersregelend optreden der brugwach ters wordt er op gewezen, dat zij wettelijk ten volle bevoegd zijn bevelen en aanwij zingen in het'belang van het verkeer te geven en dat de bestuurders ten aanzien van deze bevelen en aanwijzingen dezelfde verplichtingen hebben tot het nakomen daarvan als werd het bevel of de aanwij zing door een agent van politie gegeven. REGELING RIJVERKEER OP DE KAASMARKT In de bestaande regeling van het rijver keer in de omgeving van de Kaasmarkt is wijziging gebracht door dat de beide Koppenhinkstegen zijn gesloten verklaard voor het verkeer met alle mo torrijtuigen en voertuigen in de richting naar de Hooglandsche Kerkgracht: de Middelweg tusschen de Moriaansteeg en de Kaasmarkt in beide richtingen mag worden bereden en voor wat betreft het gedeelte tusschen de Nieuwstraat en de Moriaansteeg is gesloten verklaard voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen en rijtuigen in de rich ting naar de Moriaansteeg. Derhalve zullen de kaasboeren des Vrijdags a]le moeten oprijden vanaf de zijde Hoogland sche Kerkgracht en wegrijden hetzij via de Koppenhinksteeg naar de Hooigracht hetzij via den Middelweg. Nieuw-model borden geven de gewijzig de verkeersregeling aan. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer der Ver. „Sancta Veronica", haar dank uitend voor de gaven ten bate der Stille Armen. LICHTFABRIEKEN—INSTALLATEURS. Aan het verslag van de Contact-Commis sie voor de samenwerking tusschen de Ste delijke Lichtfabrieken en de erkende In stallateurs alhier over het jaar 1934 is het volgende ontleend: De samenstelling der Contact-Commissie onderging al direct in het begin van dit jaar eenige wijziging. In de onderafdeeling „Gas" werd de heer W. J. Woestenburg opgevolgd door den heer H. Swaak, terwijl in de onderafdee ling „Electriciteit" de heer W. Zwart, die van de oprichting af deel van de Commis sie heeft uitgemaakt, zijn plaats als gede legeerde afstond aan den heer M. E. Zit man. Intusschen ging de relatie met de beide aftredenden niet geheel verloren, doordat de heer Woestenburg lid bleef van het Gasfederatiebestuur en de heer Zwart als voorzitter van het bestuur der Federa tie van Electr. Iinstallateurs zijn gewaar deerde medewerking indirect aan de sa menwerking kon blijven verleenen. De belangrijkste wijziging bestond even wel in het aftreden van den voorzitter, den heer A. M. Touw, die wegens zijn vertrek uit de gemeente Leiden zijn functie moest neerleggen. Aan het einde van dit verslagjaar was door verschillende omstandigheden in de vacature van den neutralen voorzitter nog niet voorzien. Aan de reeds voorhanden S. L. F.-toe- stellen werd nog een nieuw type stofzui ger van lagen prijs toegevoegd. De werkzaamheden der Commissie wa ren overigens vrijwel gelijk aan die van vorige jaren. Gemeenschappelijke campag nes ter propageering van het gebruik-van gas en electriciteit met behulp van de daar voor in aanmerking komende toestellen, werden ook dit jaar gehouden. Daarnaast werd op verschillende manie ren vanwege de Contact-Commissie mede werking of steun verleend aan op zichzelf staande acties. RIJKS PRENTENKABINET. Tentoonstelling Het Dierstuk. Men schrijft ons: Voor de altijd aantrekkelijke gedachte, om de ontwikkeling van een bepaalde soort kunst door een overzichtelijke ten toonstelling te demonstreeren, leent het Hollandse he dierstuk zich uitermate goed. Lucas van Leyden's gravure „Het Melk meisje" (1510) geeft in hare rustige com positie, hare uiterst gevoelige behandeling van ieder detail, reeds den weg aan, waar langs die van huis uit plompe gegeven zon der iets van zijn karakteristieke boersch- heid te verliezen, tot een zoo hooge gevoe ligheid kon worden opgevoerd, dat zelfs de Franschen der 18e eeuw deze elemen ten der Hollandsche 17de eeuw konden ge bruiken binnen hun eleganten en verfijn den stijl. Naast het rustige, rustieke van koeien en klein vee, werd reeds vroeg het martiale en onstuimige paard uitgebeeld. Het ras paard, zooals dat in uitvoerige prentreeksen onder de oogen der tijdgenooten werd ge bracht De tentoongestelde exemplaren van de reeks uit het atelier van Goltzius: paardenportretten uit de stallen van Don Juan van Oostenrijk, en uit een dergelijk werk door De Passe over de Manege van Lode wijk XIII geven hiervan een duidelijk beeld. Academisch en vol Italiaansche herinne ringen is het werk van de Bloemaerts uit Utrecht uit het begin der 17de eeuw. De afbeeldingen van dieren, opgenomen in het boek met teekenvoorbeelden van Abraham Bloemaert, hadden groote invloed, want dit teekenboek beleefde tot in de 19de eeuw herdrukken en bewerkingen, waarvan er hier twee zijn ten toon gesteld. De kunst van Paulus Potter is het brandpunt, waarin de vorige stroomingen convergeeren. De vorm, dien hij wist te ge ven doet zich in de verdere ontwikkeling van het dierstuk telkens weer gelden. Het minst is dit het geval bij zijn tijdge nooten Berchem en Dujardin, die aan een minstens even groote gevoeligheid een in 't oog vallende neiging tot „het schilder achtige" aan den dag leggen. (Berchem's ruige bokken met hun geweldige horens!) Het is hier niet de plaats de reeks der navolgers van elk dier meesters op te som men. De tentoonstelling geeft gelegenheid te over tot vergelijking; hun werk doet door hun schoolsche bewondering de kwa liteiten van hun voorbeeld des te sterker spreken. Een eigen plaats neemt Potter's tijdge noot Adriaan van de Velde in, twee voor name etsen van grazende koeien vormen een leerrijk contrast met de daarnaast ge- exposeerde Karei Dujardin. In de 18de eeuw hebben tal van Fran- sche graveurs naar Hollandsche veeschil ders gewerkt. In welke richting zij hun voorbeelden moduleerden blijkt duidelijk uit de fraaie prent van een stier door Mas- quelier naar Potter, die met het onder schrift „L'amant de la belle Europe" in het licht werd gegeven. Ook in de 19de eeuw bewandelt men liefst de eenmaal gebaande paden; zelfs reeksen zooals o.a. Dujardin ze uitgaf, wor den van de traditioneele titelbladen voor zien. Het groote verschil tusschen de voort brengselen van de Haagsche school (W. Maris) en van Verster, hier o.a. door merk- j waardige jeugd teeken ingen vertegenwoor- I digd, en Dupont, van wien zeer fraaie gra vures zijn geëxposeerd, toont hoe deze het dierstuk nieuw leven wist in te blazen. Zijn gravure naar Potter's rui terportret van Dirk Tulp is een dier zeldzame geval len, waarin het meesterschap van den na volger naast dat van den maker valt te be wonderen. De bedoeling der tentoonstelling (koste loos te bezichtigen van 11 Maart10 Mei van 1.304.30 uur), die eenige bruiklee- nen, o.a. een teekening van Potter uit het Museum Boymans bevat, is, dat zij door haar deels chronologische, deels aestheti- sche opstelling een instructief beeld zal ge ven van de hierboven aangegeven ontwik keling. Een wereldstad nlt plankjes. Vanaf morgenmiddag 2 uur is in de Nuts- zaal te bezichtigen een aardige miniatuur stad. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: artsexamen 1ste gedeelte de heer L. J. van Nierop, den Haag; bevorderd tot arts de heer J. P. Kugel, Rotterdam. UIT DE OMGEVING AGENDA LEIDEN. Vrijdag. „De Leidsche Kunstkring voor allen", Maurice Roskin, Stadsge hoorzaal, 8.15 uur. Woensdag. „Geloof en Wetenschap", lezing met lichtbeelden over de Chemi sche oorlog, „Turk", te 8.15 uur. Woensdag, Alg. R.K. Propagandaclub „Dr. Schaepman", tweede cursusavond van kap, Dorbeck over „Kerk en Staat", Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 19, tel. 552 en C. van Zijp, Wil- helminaparkt 8, Oegstgeest, tel. 274. De Hanze. De op gisteravond vastge stelde jaarvergadering van de R. K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" afd. Leidschendam is met het oog op boven staande vergadering van de R. K. Staats partij, afdesling Veur, uitgesteld iot Don derdag 14 Maart a.s. OEGSTGEEST. „Stille Omgang". Vanuit Oegstgeest zal de Stille Omgang worden gehouden in den nacht Zaterdag 16 Maart op Zondag 17 Maart. Te 11 uur 's avonds wordt het Lof in de St. Willibrorduskerk gecelebreerd. Opgave tot deelname kunnen worden ingediend in het gebouw „St. Willebrord", Zondag a.s. na de Hoogmis, alsmede Woensdag 13 Maart bij G. A. Koelman, Terweeweg. ff 1 n UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Personalia. Met ingang van 1 Mei is de heer Mans, commies bij de directe be lastingen alhier, in gelijke functie benoemd te Eindhoven. Bouwvakarbeidersbond St Joseph. Onder praesidium van den heer G. v. Kils- donk vergaderde de R. K. Bouwvakarbei dersbond „S! Joseph" in het Parochiehuis. Ingekomen waren enkele brochures en een reglementswijziging, te weten verbeterend artikel 27-van het huishoudelijk reglement, waarin tevens aangebracht, de wijziging, aangenomen in de Bondsraadvergadering van 5 Juli '34 (inlage blz. 22—23). Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Wolswijk Tzn., ontleenen we, dat het ledenaantal ongeveer stabiel bleef. De pen ningmeester, rekening en verantwoording doende, sloot zijn boekjaar met een saldo van 1.02. Wat het busje betreft voor het vaandel, hierin zat nog 12 te weinig, dus nog even doorgaan met offeren en de maat is vol. Bij de bestuursverkiezingen werden de heeren v. Kilsdonk, Wolswijk Tzn. en Ouwendijk herkozen, terwijl ook de voor zitter in gelijke functie werd benoemd. Na eenige aangename besprekingen sloot de voorzitter de vergadering. Renners. Terwijl een drietal renners door de Wilhelminastraat peddelden, ver minderde de voorste zijn vaart en reden de achteraankomenden tegen hem aan. He vig bloedend werd de eerstgenoemde in een naastbij zijnde woning gebracht, alwaar hij verbonden werd. Geboren: Niesje Margaretha d. van J. Schouten en M. van Dam Martina Antonia d. van J. van Galen en A. M. Goes Adriana Wilhelmina Maria d. van A. S. Compier en P. J. Duikersloot Hendrika d. van J. Boer en J. Kruit Hijmen z. van G. van Dijk en M. de Lelij. Ondertrouwd: E. Korver 23 j. en A. M. Windhorst 21 j. Overleden: W. van der Neut 83 j., echtg. van C. Bierhorst K. Jenné 77 j. KOUDEKERK. Gevestigd: S. C. van den Hoorn van Leiden W. Roos van Woubrugge. Vertrokken: A. H. Bruinekade naar Amsterdam M. van der Zwan naar Al- pren aan den Rijn C. M. Koot naar Uit hoorn A. de Waal naar Leiden A. van Driel en gezin naar Hazerswoude J. Mourits en M. W. van Velzen naar Ter Aar T. Paauwe naar O verveen. NIEUWVEEN. Een wonderlijke afloop. Het zeven jarig dochtertje van den heer C. van Dijk ging Woensdagmiddag zoo in het spel op, dat ze tegen een juist passeerende auto opliep. Het kind werd door de bumper op gevangen en bekwam, door het resoluut optreden van den chauffeur, slechts lichte ontvellingen. Geboren: Maria Petronella Theresia d. van J. Droog en M. J. Vreeswijk Ge- rardus Nicolaas Wilhelmus z. van F. Len- ting en E. A. G. Wijfje Wilhelmina Alida Josepha d. van L. Hoogenboom en J. C. Eijs. Gevestigd: A. Boll van Brandwijk. Vertrokken: C. Rietveld naar Haar lemmermeer E. Rietveld naar Amster dam G. N. Barger naar Amsterdam N. van Harten naar Haarlem M. v. Vliet naar Rijnzaterwoude. LEEST DE ADVERTENTIES F! UW DAGBLAD. Arbeidsbeurs Op den 7den Maart waren 4471 (v. j. 3421werkzoekenden ingeschreven. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6585. D. M. van Ewijk. Leiden, Breestraat 73 Meube len, behangerij en stoffeerder ij. E.: D. M. van Ewijk, Leiden. Wijzigingen. 6446. Modehuis Schulte (f.) Leiden, Steenstraat 3. Hoofdz.: Hille- gom, Hoofdstraat 47. Heerenmodemaga zijn. Het filiaal te Leiden, Steenstraat 3, is opgeheven. 2255. Spaarbank van de Effecten en In casso-bank. Alphen aan den Rijn, Juliana- straat 65. Uittr. Comm.: Mr. J. C. G. Tolk, 's-Gravenhage. Gistermiddag te 12 uur is in de Ambon- straat het paard van den groentenhande- laar A. J. P. op hol geslagen. Het dier raak te met den wagen echter bekneld tusschen muur en palen van de poord aan de Java- straat, zoodat het kon worden gegrepen. De 60-jarige machinist N. v. d. S. heeft gfetermiddag te 12 uur in de melkfabriek van de Landbouw aan den Rijnsburgersin- gel den slinger van een dommekracht tegen de rechterhand gekregen. De E.H.D. nam den man mee naar het Ziekenhuis. Gisteravond te half acht is de 22-jarige dienstbode N. S. voor de stoplijn in het Noordeinde door een auto over den rechter voet gereden. Door den E.H.D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht ter onderzoek. MUZIEK RESIDENTIE-ORKEST. Wij zijn alweer genaderd tot het zesde dus tot het laatste concert van de serie concerten van het Residentie-orkest. Veel moois heeft dr. van Anrooy ons gegeven, al heeft hij ons spaarzaam bedeeld met nieuwe werken. Dit wil niet zeggen, dat wat er uitgevoerd werd, niet tot de beste muzieken behoor! en een prima vertol king heeft genoten, toch spreken wij den wensch opnieuw uit opk van het goede nieuwe te mogen leeren kennen en te lee- ren waardeeren. Het was een goed idee op dit afscheidsconcert (als er ten minste van een afscheid sprake is) een werk van Joh. Wagenaar te plaatsen, de interessante figuur in het hedendaagsch Nederlandsch muziekleven, die zoo'n groot aandeel heeft in de ontwikkeling en bevordering van onze nieuwe oplevende kunst. Zoo hoor den wij de altijd boeiende „ouverture Saul en David"; een juweel van ons eigen re pertoire om haar artistieke muzikaliteit, haar bouw, haar eigenaardig geheimzinnige kleur, 't Was of er in de muziek van Wage naar en het orkest een zekere verwant schap is, opgegroeid van uit en door el kaar. De harpiste mej. Jacoba Heucken- roth had hier een groot werkzaam aan deel. De vertolking der mooie solo was vol en krachtig met enkele accenten, die voor haar muzikaliteit getuigen. De componist, die in de zaal aanwezig was, werd op het podium geroepen en warm bejubeld. Dr. Y\7agenaar betuigde de harpiste zijn tevre denheid. Hierna volgde Dvoraks sympho- nie „Aus der Neuen Welt", alóm bekend en alóm gewaardeerd. Al is deze symphonie ontstaan tijdens Dvoraks verblijf in Ame rika, hij is zichzelf gebleven en de muziek heeft haar eigen karakter behouden. Dr. van Anrooy heet een prachtige uit voering gegeven van deze symphonie, een prettig eerlijk en in-muzikaal werk. En er is genoten van het prachtig coloriet door het orkest in zijn vaardigheid gegeven. Er volgde veel applaus. Namens de Leidsche concertbezoekers bood prof. Muller den dirigent een bloe menkrans aan en sprak hierbij woorden van waardeering. Volgaarne werd de ge legenheid waargenomen dr. van Anrooy en zijn orkest te bejubelen, waarvoor deze een kort dankwoord sprak. Zino Francescatti, de solist van dezen avond, is een violist en virtuoos van be lang. Iemand, die wat hij doet absoluut technisch opbouwt niet alleen, maar ook de muziek, de ziel weet op te sporen en weer te geven. Want niet alleen was het met ongeloofelijke vaardigheid, dat hij het „vioolconcert no. 1" van Paganini vertolkte, hij bezit ook de emotioneerende bewogen heid. Onbetwistbaar zeker op zijn instru ment is hij tegelijkertijd uitbundig en im pulsief. Benevens een prachtige toon- égaliteit geeft hij een emotioneele kunst uitbeelding, die den toehoorder danig ge vangen houdt, 't Is haast duizelingwek kend al die octavengrepen, pïzzicati, fla geoletten en wat dies meer zij. Danig be- invlned is ziin auditorium door hem ge worden, zoodat het applaus na ?ijn glo rieuze interpretatie daverend was. De begeleiding was tot in het uiterste verzorgd, de groote gldrie van dr. van An rooy. Tot slot de ouverture „Wilhelm Teil van Rossini (tijdgenoot van Paganini), een levenig tintelend stuk muziek, waarin de verschillende solisten: van Isterdael, Sto- tijn en Veerman uitnemend werk deden en waaraan het orkest het hart kon ophalen. De briljante uitvoering sloeg in. Zoo volg de met ovationeel applaus het afscheid t dat een „tot weerziens" inhoud! STOMP WIJK. Loos alarm. Woensdagavond werd burg. Keijzer van Veur en Stomp wijk op gebeld, dat in park Leeuwenbergh te Stompwijk een inbraak had plaats gehad. Bij aankomst aldaar bleek van een inbraak geen sprake te zijn, zoodat men vermoe delijk met een grap of een zekere bedoe ling te doen had. Dit vermoeden werd nog verhoogd, doordat een auto op bestelling aan hetzelfde adres voorkwam, welke auto door de bewoners van de aangeduide wo ning, welke bewoners trouwens thuis wa ren, niet besteld was. Men staat hier dus momenteel nog voor een raadsel. VEUR. Opbrengst collecte. Namens Burgemeester Keijzer, de Raad van Veur en de Besturen van L.T.B., C.B. T.B. en N.T.B., maar niet in het minst na mens de familie Wooning te Veur, die zoo zwaar wordt getroffen in haar bedrijf, dank aan allen, die zoo spontaan medewerk ten, de geleden verliezen te helpen ver minderen. Volgt onderstaande verantwoording van het Comité: Collecte in de Gemeente Veur, waaronder een bijzonder gift, door bemiddeling van een onzer instellingen f 1099.01, Fa. Z. te V. en Mevr. H. f 6.—, B. te V. f 5.—, Tuin ders Veenweg f 35.10, Familie K. te H. f 100.—, Door Ds. V. te L. f 1.50, H. M. de K. f 60 M. te R. f 25.—, Geb. H. te D. f 10.—, Tr. te B. f 5.—. H. te H. f 2.—, N.V. B. te U. (chèque) f 25.H. te St. f 5. H. K. H. Pr. J. f 50. Per Giro: H. Zw. te V. f 2.50, Wed. Br. te V. f 10.—, P. den B. te V. f 5.—, L. H. M. te V. f 2.50, C. L. Zw. te V. f 1.—, M. v. D. te V. f 5.— K. V. te St. f 2.—, L. Fr. te P. f 2.50, C. M. te H. f 2.50, C. G. M. te V. f 5.—, N.N. te H. f 3.—, G. E. te V. f 4.—, L. v. d. W. te St. f 1.—, Fa milie W. te V. f 5.—, J. C. L. te H. I. A. f 2.50, Jac. St. te B. f 10.—, W. F. te Sch. f 2.50, W. Sc. te V. f 2.50, D. V. te N. f 5.— P. J. P. te O. bij A. f 2.50, A. v. d. St. te P. f 1.—, E. de Vr. te H. f 1.—, P. H. te St. f 1.—, J. G. V! te 's-Gr. f 2.—, L. V. te R. f 1.—, W. J. K. te IJ. f 5.—, J. v. D. te de L. f 1.—, N.N. te G. f 1.—. In totaal f 1517.61 Hier is geleverd een staaltje burgerge meenschapszin, wat het comité als systeem gaarne wil aanbevelen in deze moeilijke tyden. Dan zou er minder crisis zijn. Namens het Comité, T. BORST, penningmeester. Staatspartij. Onder voorzitterschap van den heer A. A. Bontje hield de R. K. Staatspartij, afdeeling Veur op Donderdag 7 Maart een belangrijke alge-meene verga dering, welke uitstekend bezocht werd. De voorzitter opent de vergadering en heette allen hartelijk welkom, in bijzonder den Pastoor, Raadsleden en Wethouder de Koning. Hij brengt dank aan deze heeren voor het vele en moeilijke werk in het be lang der Gemeente. Hij bespreekt de samen voeging van Veur en Stompwijk en rele veert de diverse gevoerde acties betreffen de samenvoeging en grensregeling enz. De voorzitter deelt voorts mede, dat het reglement is goedgekeurd. Hij geeft een overzicht van de gehouden referendum stemming voor de Prov. Staten en doet verder mededeeling, dat, in verband met de gehouden besprekingen met het Ge meentebestuur en de diverse poiltieke par tijen, is overeengekomen, dat 1 zetel zal worden afgestaan aan de S.D.A.P. voor de z.g. dubbele Raad en dat in dezen Raad dus 7 Katholieken zullen komen. Aan de orde komt het belangrijke punt: bespreking candidaatstelling voor de z.g. dubbele Raad, of commissie ter beoordee ling van de samenvoeging der Gemeenten Stompwijk en Veur. De Zeereerw. Heer Pastoor voerde hier over het woord en zette zijn meening op duidelijke wijze uiteen. Verder werd door diverse leden omtrent deze zaak hun mee ning naar voren gebracht. Uit de diverse besprekingen bleek ten duidelijkste, dat al len voor zelfstandigheid van Veur waren. Door den voorzitter werden de heeren be antwoord, waarna deze mededeelde dat door het bestuur zijn candidaat gesteld de heeren D. P. v. d. Berg, Th. J. Blokland, W. G. Blonk, C. van Boheemen, H. J. Mol, G. van Veen Czn. en Jac. J. van Veen. De vergadering vindt dit aantal te wei nig, daar bij eventueele ziekte of anders zins het aantal onvoldoende zou zijn. Voor- gestled wordt nog eenkele candidaten bij referendum te doen uitmaken, welke 7 candidaten de voorkeur krijgen. Staande de vergadering wordt nog een candidaten- lijst ingeleverd, waarop candidaat worden gesteld de heeren A. Langeveld, C .M. v. d. Heijden en H. J. v. d. Helm, zoodat er in totaal 10 candidaten zijn. Door het Bestuur Wordt voorgesteld om onnoodige moeiten en vele kosten te voor komen door een referendum om de 7 eerst genoemde heeren candidaat te stellen en de lijst aan te vullen met de 3 laatst ge noemde heeren als reserve. Dit voorstel wordt met meerderheid van stemmen aan genomen. Bij de rondvraag deed de voorzitter mede deeling omtrent een brochure van de Kath. Dem. Partij, waarbij de voorzitter een pro test van afkeuring uitspreek over het on derschrift op deze brochure, met welk pro test de vergadering instemde.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2