VRIJDAG 8 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 UIT DE OMGEVING KATWIJK. K. R. V. Hedenavond zijn er twee be langrijke vergaderingen voor onze ver- eeniging. Om klokslag acht uur zijn alle junioren in het parochiehuis aanwezig. Men kent de condities! Om 9 uur worden alle senioren-leden verwacht, eveneens in het parochiehuis. Ook hier rekent het bestuur erop, dat nie mand verzuime! KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Nu het eenmaal Maart is en de werkzaamheden in de tuinbouwbe drijven weer gaan aanvangen, voor wat betreft de werkzaamheden als het gereed maken voor de verschillende culturen, nu gaat ook de aanvoer verminderen en zal het aantal veilingen spoedig van drie op twee per week gebracht kunnen worden. Het was tot heden een unicum, dat in de zen tijd van het jaar de aanvoer nog zoo was, dat met tweemaal veilen per week niet kon worden volstaan. Behoudens pro ducten als kroten, boerenkool, die bijna niet te verkoopen zijn, brengen de andere artikelen nog een redelijk prijsje op. Waschpeen bleef goed gevraagd ook al dacht men dat de daling der prijs van vo rige week nog zou blijven aanhouden. Be taald werd per kist van 20 K.G. van 1. 1.40 per kist. Grove winterpeen bracht van ƒ11.20 per 100 K.G. op. Kroten gaan voor weinig, varieerend van 0.701. per 100 K.G. Roode kool in de goede kwa liteit wordt iedere veiling duurder, de laatste noteering was 23.per 100. Een prachtige prijs dus. Gele Kool gaat min der graag weg. Deze brengt van ƒ5.10 7.30 in goede kwaliteit op. Uien blijven vrijwel op hetzelfde prijsniveau, variee rend van 1.902.60 per 100 K.G. naar ge lang van kwaliteit. Andijvie raakt op. Wat nog komt brengt van 0.50 tot 0.64 kist van 6 K.G. op. Spruiten, iets hooger dan vorige weken gaan weer voor 6.10.50 per 100 K.G. Witlof, een product wat dit jaar pas kwam in een kwantum van eeni- ge beteekenis, brengt van ƒ0.090.14 per K.G. op. De teelt hiervan zal dit seizoen, in tegenstelling met vorig jaar, toen het best loonend was, wel niet uitbreiden. De uitkomst was deze winter allesbehalve goed. Groene kool, die alleen in meer af wijkende kwaliteit wordt aangevoerd, om dat het al te laat in het seizoen is, brengt van 1.702.60 per 100 op. LIS SE. Hanze. De „Hanze" hield een matig bezochte jaarvergadering in één der zalen van het Café Restaurant „De Nachtegaal", onder voorzitterschap van den heer F. C. J. v. d. Eerden. De voorz. memoreerde, dat dit jaar al zeer treurig is ingezet door net verlies van het trouwe en oude bestuurslid, de heer J. v. d. Voort. Voorts wees de voor zitter op de actie, te voeren in de maanden Maart en April, onder de leuze „Weest trouw lid en win er één bij", want de ge lederen moeten versterkt worden met nieu we krachten. De Middenstands-krant zal voor dit doel speciaal als propagandablad uitkomen, evenals é&i mooi samengestelde brochure, met een voorwoord van onze kernleider Pater Alexander. Een mooie spreuk is in elkander gezet en bedoeld als show-kaart m de etalage, welke luidt als volgt: „Veilig verkeer, van hand tot hand, koopt en laat werken bij den Middenstand". Uit het jaarverslag van d<en secr. blijkt, dat het ledental terug liep tot 57. Uit de rekening en verantwoording van den pen ning™. blijkt, dat na een ontvangsten van 636.91 een uitgave viel te boeekn van 592.28, alzoo een voordeelig saldo van 44.63. Als verificateurs werden benoemd de heeren v. d. Linden, Th. Zwetsloot en Th. Freriks. Bij monde van den heer Hagen weid verslag uitgebracht van het S.A.N. T.O.S.-fonds, waaruit blijkt, dat de bloempjesdag in beide parochies had op gebiecht 136.30. Voorts werden nog ver slagen uitgebracht door de propaganda- cliib en de Commissie Hanze-Handels- avondschool. Bij de bestuursverkiezing wa ren aftredend de heeren S. N. Berkhout en H. Groene wegen. Als candidaten werden genoemd de aftredenden en de heeren Slootbeek en Hagen. Gekozen werden de heeren Berkhout en Slootbeek. Beide na men hunne benoeming aan. Dank werd ge bracht aan het scheidende bestuurslid, den heer Groene wegen, voor zijn vele werk zaamheden. Na rondvraag sluiting. Ziekenhuisverpleging. Gisteravond hield het Ziekenhuisverplegingsfonds „St. Joannes de Deo" hare He jaarvergadering in de groote zaal van het Bondsgebouw onder leiding van zijn voorzitter, den heer L. Kapiteijn. De opkomst was tamelijk goed. De secretaris las een goed-uitge- werlct en zakelijk jaarverslag. De bestuurs verkiezing had tot uitslag, dat de aftr. le den, de heeren P. van Bezu en C. Hooger- vorst bij enkele candidaatstelling werden herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den secretaris, den heer M. v. d. Lans, werd gekozen de heer Jer. Koelewijn. Uit- het verslag van den penningmees ter bleek, dat naast een ontvangst van 6103.12, een uitgave viel te boeken van 5493.19, alzoo een voordeelig saldo van 604.93, waardoor de reserve is gestegen tot het bedrag van 5994.84. In 1934 werden verpleegd 75 patiënten met te zamen 1414 verpleegdagen tegen 79 zieken in 1933 met 1638 verpleegdagen. Van deze 1414 ver pleegdagen zijn er in 't Academisch Zieken huis te Leidien verpleegd 38 patiënten met 745 dagen; in de Mariastichting te Haar lem 23 patiënten met 433 dagen; in 't St. Elisabeth-ziekenhuls te Leiden 9 patiënten met 170 dagen; in het Ziekenhuis St. Joan nes de Deo te Haarlem 4 patiënten met 55 dagen en in 't Wijkgebouw te Lisse 1 pa tiënt met 11 dagen. Gespecificeerd geven de uitgaven het volgende beeld: Bodeloon ƒ894.70; Mariastichting ƒ1444.50; Acade misch Ziekenhuis 1802.St. Elisabeth- ziekenhuis 738.70; St. Joannes de Deo 141.40; Wijkgebouw te Lisse 38.50; Auto vervoer 201.25, drukwerk 42.40, restitu tie bode 69.30, gratificatie penningmees ter 50.onkosten vergaderingen e.a. 45.65, verzekering tegen inbraak 5. kniptang f 6.rente op reserve 165.58 en kasgeld en kassaldo 458.14. Het ledental klom van 2167 in 1933 tot 2284 in 1934, alzoo een vooruitgang van 117 leden. Na mens de verificateurs bracht de heer Jer. Koelewijn een gunstig rapport uit. Uit de mededeelingen stippen we aan, dat de gratificatie van den penningmeester weer wordt vastgesteld op 50.Het aan tal verpleegdagen werd wederom vastge steld op 60, terwijl voor eerste uitzending naar een Sanatorium weer 40.werd ge voteerd. Hierna werd naar aanleiding van het verdeel en van onze parochie, aan art. 7 de volgende aanvulling vastgesteld: „Leden, welke door verhuizing uit de parochie St. Agatha tot die der H.H. Engelbewaarders overgaan en daardoor in een gemeente ko men te wonen waar geen R.K. Ziekenhuis verplegingsfonds is, kunnen lid der ver- eeniging blijven. De manier waarop de con tributie moet betaald worden regelt het bestuur". Na rondvraag sluiting. AtT-obotsing. Donderdagmorgen stond de luxe-auto van den heer D. Blok, arts, alhier, een moment stil op den Heereweg met de bedoeling om de Bondstraat in te rijden, toen een achterop rijdende auto te- gen eerstgenoemde auto aanbotste. Geluk kig kwamen er geen persoonlijke ongeval len voor. De auto, gemerkt G. no. 82023, bekwam materieele schade, de "bumper was er geheel afgerukt, terwijl de bestuurder van deze luxe-auto schuld trof, omdat de remmen niet deugdelijk genoeg bleken te zijn na onderzoek. Van een en ander is pro ces-verbaal pogemaakt. Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs ingeschreven 566 werkzoekende personen, waaronder 462 landarbeiders. In dezelfde periode van het vorige jaar stonden inge schreven 534 personen of 32 personen min der. Geboren: Alida Cornelia Theresia Edelburga, d. van J. Th. de Vroomen en C. C. van Graven Marinus, z. van W. M. Lobbezoo en N. Spaargaren Philomène Maria Emma, d. van A. C. Schönhage en Ph. M. A. LubbeJacobus, z. van J. C. van Voorst en M. Reijerskerk Johanna Cornelia, d. van J. van Lierop en P. M. van Rooijen Johanna Jacoba Maria, d. van J. C. A. Coster en C. M. Duivenvoorden Hendrik, z. van L. Algera en F. de Jong Martinus Antonius, z. van L. J. A. Beugels- dijk en A. C. Duivenvoorden Johannes Petrus, z. van J. P. Rotteveel en C. A. van der Salm. Ondertrouwd: P. Overwijk 25 j. en C. Veenman 21 j., beiden te Lisse J. Ver beek 34 j. en W. J. van Dam 33 j., beiden te Lisse. Getrouwd: M. R. H. ten Hagen en C. A. M. Verduyn, beiden te Lisse. Overleden: Jantje Adams 86 j. Jenneke van Drunen 62 j., echtg. van J. Paauw. Vertrokken: W. M. J. de Vries naar 's-Graveland A. J. M. van der Burg naar Maassluis C. J. Schenk naar Sassenheim C. A. A. Breed naar Sassenheim. NOORDWUK. Gemeenteraadsverkiezing. Door de Chr. Dem. Unie alhier is de candidatenlijst voor de as. gemeenteraadsverkiezingen als volgt vastgesteld: 1. G. Bulk, 2. J. v.d. Niet Dzn., 3. P. v. Duin Czn., 4. J. Korbee, 5. W. v. d. Meulen. K. J. M. V. Woensdagavond j.l. mocht de voorzitter wederom het genoegen heb-' ben onze Moderator, de weleerw. kap. Sluys, voor ons in te leiden, die ons dezen avond toesprak onder het motto: „De Groo te Strijd". In verband met de begonnen Vastentijd, wilde de eerw. spreker ons op wekken en ons leeren hoe wij deze tijd van vasten en versterving moeten doorbrengen. „De groote strijd" is de eeuwige strijd tusschen geest en vleesch, welke haar oor sprong vond in het aardsch paradijs. Het wapen dat wij bezitten om deze strijd te kunnen voeren, is wel de versterving. Niet een versterving, die onze natuur doodt, onze levensvreugde, plichtsbetrachting en wilskracht wegneemt, noch onze hartstoch ten doodt, want ook deze kunnen, indien goed geleid, ons maken tot heiligen; doch een versterving in al onze begeerlijkhe den, die ons verstand, fantasie, geheugen en wil aan banden legt en ons vormen kan. Een versterving door onderwerping aan het verstand. Een versterving, die onze wil sterk en krachtig maakt in kleine zaken, door datgene niet te willen, hetgeen men mag en graag zou willen doen. Een ver sterving tenslotte door beheersching van al onze zintuigen, waarin voor ons wel de grootste kracht gelegen is. Indien wij nu op deze wijze verstandig, ons zelf daarin stuk voor stuk aanpakken, dan zullen wij ook van dezen vastentijd de vruchten kunnen plukken; zij zal ons los maken uit deze zinledige, vooze en wufte wereld zonder God en ons nader brengen tot Hem, Die wij tot onze Koning hebben uitverkoren. Na een hartelijk dankwoord van den voorzitter en behandeling van eenige huis houdelijke punten, werd deze leerzame ver gadering besloten met den K.J.M.V.-groet, waarna nog een kort samenzijn volgde. De watertoren als belvedère Naar wij vernemen, wordt de gemeentelijke water toren als uitzichttoren gepacht door den autobusondernemer'den heer K. Bolhuis, als zoodanig voor het publiek opengesteld vanaf 22 Maart aanstaande. De toren kan door 50 a 60 bezoekers tegelijk bezocht worden. Een gemakkelijke en ruime wen teltrap voert naar boven waar een ver rukkelijk uitzicht is op de zee, de duinen en in het voorjaar over de bloembollenvelden. De toren is zoo ingericht, dat zelfs bij stormweer een bezoek zeer wel mogelijk is, daar men boven in den toren kan blij ven, achter glazen wanden beschut voor den wind. Bij regenweer biedt de breed overstekende koepel voldoende beschut ting. De toegangsprijs is 15 cent per per soon, terwijl voor 2 kinderen 1 kaartje be rekend wordt. Als attractie bij de opening is toegangsprijs op 22, 23 en 24 Maart ge steld op 5 cent pér persoon, welk bedrag ten goede komt aan het plaatselijk Crisis comité. Aan den voet van den toren is ge legenheid om te parkeeren. Voor auto's is de uitzichttoren het gemakkelijkst te berei ken vanaf den Nieuwen Zeeweg. Wij helpen elkaar! Onder dit motto zullen in de komende dagen eenige K.JM. V.-ers bij u aan huis komen, om u een kleine bijdrage te vragen voor de „K.J.M. V.-actie 1935". De actie beoogt gelden te verzamelen voor Werkloo zen-zorg onder de jonge katholieke middenstanders. De bijeengebrachte gelden worden besteed voor het aanschaffen van lectuur en spelen, het huren van lokalen, waarin werkelooze jonge middenstanders op passende en nut tige wijze de vele nuttelooze uren van le digheid hunnen doorbrengen, het verschaf fen van bezigheden en het oprichten van een of meer werkkampen. Elke gift is wel kom, hoe gering ook; vele kleine maken een groote. In den vastentijd spaart u geld door kleine opgelegde verstervingen van snoepen of rooken of uitgaan, leg van dit bespaarde bedrag een klein gedeelte klaar voor onze actie. God geeft het u honderd voudig terug hiernamaals. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het raakt op een einde. De aanvoer gaat snel verminderen. De prijzen waren matig deze week, een enkel artikel uitgezonderd waarvan de prijs slecht te noemen was. Kroten b.v. zijn slecht ver koopbaar. En hiervan is nog meer dan' vol doende. Betaald werd van 0.700.85 per 100 K.G. De teelt is verliesgevend. Uien brengen weer iets meer op, van 2.202.80 per 100 K.G. Roode kool is schaarsch en duur van 1520.voor eerste soort. Gele kool is minder in trek, brengt van 4.60 7.10 in de 1ste soort op. Witlof 0.070.10 per K.G. Ook voor waschpeen wordt weer een goede prijs betaald, varieerend van 5.10—6.70 p. 100 K.G. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagmiddag om 14.30 uur, ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 3. Behandeling verzoek om trent landihuren. 4, ^Benoeming leden Hoofdstembureau. 5. Benoeming leden Schattingscommissie. 6. Wijziging en aan vulling begrooting 1934. 7. Behandeling voorstel omtrent stempelen werkjoozen. 6. Verordening heffing en invordering school geld. 9. Verordening heffing en invordering schoolgeld. 10. Aanvulling ambtenarenre glement. K. J. M. V. „St. Stephanus". Woens dagavond hield deze vereeniging haar jaar vergadering. Te ruim 8 uur opende de voor zitter de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna hij 'n kort welkomstwoord richtte tot de aanwezigen. Na vaststelling der notulen der vorige vergadering ver kreeg de le secretaris het woord om ver slag uit te brengen van de werkzaamheden der vereeniging over het afgeloopen jaar. Uit dit keurig verzorgd jaarverslag blijkt, dat deze vereeniging in vele opzichten is vooruitgegaan. Zoo is o.a. het ledental van 22 opgeklommen tot 37. Na goedkeuring van dit jaarverslag bracht de penning meester verslag uit van de finantiën. Ook wat de financiën betreft is het afgeloo pen jaar niet ongunstig geweest, hetgeen blijkt uit het niet onbelangrijk batig sal- da waarmede de kas sluit. Het derde belangrijk punt van deze ver gadering was de behandeling en goedkeu ring van het huishoudelijk reglement. Be houdens enkele wijzigingen werd het ont werp met algemeene stemmen goedgekeurd Thans zal dit regliement ter keuring aan het Bondsbestuur worden gezonden. Hier na dankte de voorzitter den secretaris voor het vele werk, dat door hem aan de samenstelling van dit reglement verricht was. Na de korte pauze die hierop volgde, kwam wederom 'n belangrijk punt aan de orde. Wegens periodiek aftreden van den lsten secretaris, den heer C. Westerhoven, en van den commissaris, den heer P. v. Reisen, vond er een verkiezing plaats voor deze functies. Beide heeren werden voor hun functie met groote meerderheid van stemmen herkozen. Bij de rondvraag werd voorgesteld om de vergaderingen in plaats van op Dinsdag- op Donderdagavond te houden. Uit de stemming, welke hierover gehouden werd bleek, dat de meeste le den vóór Donderdagavond waren. Bij wijze van proef zal daarom gedu rende de zomermaanden de vergaderingen op Donderdag gehouden worden. Alvorens te sluiten, richtte de voorzitter zich nog maals tot de leden met een woord van dank voor de prettige en vlotte wijze waar op deze vergadering verloopen was. Hier na werd deze vergadering met den K. J. M.V.-groet gesloten. VOORSCHOTEN. Geboren: Jacob Cornelis z. van K. Oudshoorn en C. H. M. van Gent Catha- rina Petronella Maria d. van G. J. Grun- deken en E. E. van Vliet. Ondertrouwd: H. Huisman en G. van Aken. Getrouwd: C. van Osnabrugge en G. Zwijnenburg. Gevestigd: G. C. Timmers uit Lei den C. Boom uit Leiden H. C. Vonk uit Leiden. Vertrokken: M. J. A. Bovenlander naar Noordwijk P. Vermeer naar Lei den W. Bourgeois naar 's-Gravenhage J. Arentsen naar 's-Gravenhage G. C. Velthorst naar Oosterhesselen A. Jas per naar Monster A. Verwaijen naar Wassenaar C. W. Boon naar Wassenaar A. M. Perreijn naar Hazerswoude. ZOETERMEER—ZEGWAART. Voor 100 pet. Ook in onze gemeenten moet het K.R.O.-jaar voor de 100 pet. sla gen. Momenbeel zijn de katholieke luiste raars alle nog geen lid van hunne omroep organisatie ,dus eigenlijkloopers. Van daar ook, dat alle katholieke luisteraars lid moeten worden van den K.R.O. De kosten zijn niet van dien aard, dat men zich ver ontschuldigd, door te zeggen, die niet te kunnen betalen. Voor 20 cent per week kan men lid worden. Daarvoor ontvangt men den zeesr lezenswoordigen K.R.O.-Gids en het lidmaatschapsdiploma van den K.R.O. De luisteraars, aan de radio, nog geen leden van den K.R.O., kunnen zich ten allen tijde opgeven aan het bekende adres, de ijverige propagandiste van den K.R.O., mej. P. Adegeest, Zegwaartscheweg H no. 68 of aan den bezorger van dit blad. Zij doen dit nu! ZILK. Groote propagandavergadering „Leo XHI". Zooals reeds eerder gemeld, hield Woensdagavond de R.K. Bloemistarbeiders- vereeniging „Leo XIII" een propaganda- avond in het Parochiehuis alhier. De voorzitter, de heer H. Nederstigt, ver welkomde alle aanwezigen, in 't bijzonder den spreker van dezen avond, den Weled. heer W. A. van het Schip, afgevaardigde R.K. W.Verbond te 's-Gravenhage. Spr. wees erop, dat het R.K. Werkliedenverbond van half Jan tot half Februari een buiten gewone propaganda-maand heeft gehouden, waaraan alle aangesloten vereenigingen hebben deelgenomen. Ook wij, als kind van het R.K.W.V., willen niet achterwege blij ven, al is het ook in bescheiden vorm. Deze avond is als propaganda-avond bedoeld, hetgeen toch zeker in de Zilk geenszins overbodig is. daar ook velen hier nog on georganiseerd zijn. De heer Van 't Schip besprak daarna het onderwerp „Nut en noodzakelijkheid van organisatie". Spr. behandelde de oude vorm van organisatie, namelijk het gilde wezen, en vervolgens de moderne organisatie. Spr. releveerde de strijd, die de pioniers heb ben gevoerd tot verbetering van de arbeids voorwaarden, woningtoestanden, kinder-ar- beid, enz., om te besluiten met de aan sporing, vooral tot de jongeren om met alle kracht te werken,.:tot..behoud, en verster king van. de nog zoo broodnoodige vak- en standsorganisatie. Van de gelegenheid tot stellen van vra gen, werd door eenigen gebruik gemaakt, die door den spreker zeer bevredigend wer den beantwoord. Met een dankwoord van den voorzitter werd de vergadering ge sloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Personalia. Te 's-Gravenhage slaagden voor het examen machineschrijven onze plaatsgenooten de dames J. v. Vliet en R. v. Deen, benevens de heer H. J. Drent, al len opgeleid aan de inrichting van den heer G. Klok, alhier. Geboren: Johannes z. van H. J. van der Kolk en S. Scheepmaker Hendrika Francisca d. van F. C. van. Oosten en G. Nagtegaal Johannes Gerard us Cornelis z.van W. C. van Niekerk en M. A. van Rooijen Arie z. van A. P. Groenen-berg en J. M. Zwaan Wilhelmus Josephus Maria z. van J. J. M. Hogenboom en H. G. Jansen Petrus Antonius z. van J. P. Splinter en C. P. van' den Hoorn Bertus z. van J. Britsemmer en A. van der Vlies Petrus Joannes z. van J. H. Snelder- waarden J. C. Warmerdam Quirina Ma ria d. van J. H. Snelderwaard en J. C. Warmerdam Hendrik Dirk z. van H. B. Klos en A. Ruig Pieternella d. van W. Bosschaart en J. C. Bonourrié Hendrik z. van M. Verschuur en S. A. Wiegman Maarten z. van L. Spreij en M. Altona. Overleden: Jacob van Arkel 75 j„ echtg. van J. de Jeu Neeltje Kuiper 45 j., echtg. van J. Blanksma overl. te Ouden rijn Aaltje Zijerveld 82 j., wed. van J. Roda Gijsberta Adriana Wilhelmina Kelder 47 j., echtg. van L. G. van Niekerk, overl. te Zwammerdam. Gevestigd: P. B. C. Vermeulen van Culemborg M. Stigter en gezin van Am- merstol D. van Loon van Leiden A. Oudejans van Uithoorn P. M. de Moet van Moerkapelle E. J. van Exter van Heemstede H. van der Ploeg van Am sterdam M. A. Stam van Mijdrecht A. J. van Tricht van Bodegraven M. Th. Lodders van Rotterdam J. Verrijp van Moerkapelle J. Elfert van Amsterdam A. M. W. Overvliet van Woubrugge A. W. den Boef en echtg. van 's-Gravenhage J. C. Voorbij en gezin van Loenen a. d. Vecht. Vertrokken: L. W. Milikan naar Oegstgeest A. Dongelmans naar Veur C. Bruines naar Veur H. Laros naar 's-Gravenhage J. L. Lekx naar Nieuw koop Roelof J. Hobé en gezin naar Hil versum H. J. Roosendaal naar Woerden Cornelia Laros naar Woerden W. J. Waardenburg naar Amsterdam Trijntje K. van 't Wout naar Stompwjjk Wed. D. van Dijk naar Apeldoorn M. G. van der Horst naar Breda. IBBljjv INRIJ VERBODEM Een roode cirkel met 1$ veld beteekent: Jf gesloten voor alle ver- jMgfP keer in beide richtingen NIEUWKOOP. Vaart. Ter bevoegder plaatse stelden wij een onderzoek in naar de redenen, dat nog steeds niet begonnen wordt met het maken van de nieuwe vaart, waarop'me degedeeld werd, dat reeds voor 'n paar maanden rijkssubsidie gevraagd is op de arbeidsloonen teneinde dit werk bij wijze van werkverschaffing uit te voeren, waar op echter nog steeds geen beslissing is ont vangen. Geboren: Anna Cornelia d. van H. W. van Zoest en J. C. C. Bunnik Geer- truida Theodora d. van A. A. Wansinck en W. Hoogerwerf Leentje d. van C. Ver- looij en M. K. de Jong. Ondertrouwd: A. Stuivenberg 29 j. en M. S. Schellingerhout 22 j. Overleden: A. Verlooij lj. H. Schellingerhout 41 j., echtg. van E. C. Zaal. ZOETERWOUDE. Sluiting werkloozentehuis. Wegens het mooie weer en ook wegens gebrek aan finantiën is het werkloozente- huis vandaag met stille trom weer geslo ten. We mogen wel zeggen, dat de werk- loozen daar echt tehuis hebben gevon den. Er heerschte altijd een prettige stem ming en men zocht zijn vermaak in kaar ten, dammen, biljarten, lezen enz. Eén of tweemaal in de week werden er lichtbeel den of lezingen gegeven, die altijd met groote aandacht werden gevolgd. Aan allen, die hier een lezing hebben gehouden of lichtbeelden hebben gegeven, past hartelijken dank. De Gemeente heeft door haar subsidie van 100.de St. Jozefgezellenvereeni- ging in staat gesteld om haar huis voor de werkloozen beschikbaar te stellen. Die 100.waren hard noodig voor verwar ming, verlichting en water. Dus ook dank aan Gemeente en St. Jozef gezellen vereeni ging. Vervolgens ook dank aan den Midden stand van Zoeterwoud, die zoo goed ge zorgd heeft voor koffie, thee, tabak en sui ker en ook nog met St. Nicolaas voor vleesch en gebak. Ook moeten we de boe ren niet vergeten die ons melk hebben gegeven. De gaven zijn goed besteed, want mid den in de winter waren er 's morgens 40 a 50 werkloozen. De volgende herfst zal het werkloozen- tehuis wel weer noodig zijn en we hopen dan weer-op aller medewerking. „Stille-Omgang". Gisteravond ver- eenigde zich trouwe schare, die elk jaar naar Amsterdam trekt om daar in een stille omgang het H. Sacrament van Mira kel te vereeren. De heer Th. Opdam dankte voor de goe de opkomst, het eerste blijde teeken, dat de schoone devotie nog onverzwakt blijft. D.e heer Nic. Berg Cz. las daarna de no tulen. De heer Jac. Akkerdijk gaf vervolgens een mondeling verslag, waarvan spr. in eenvoudige woorden vertelde hoe in Zoe- terwoude de eerste bedevaartgangers voor 15 jaar geleden met Haarlem mede gingen. Dit jaar is het 12^-jarig bestaan gevierd van Leiden en spr. geeft het ver loop van dit mooie feit. weer. Bij de op richting van de afdeeling Leiden werd voor Zoeterwoude een correspondentschap op gericht en nu is er ook voor deze onder- afdeeling een bestuur. Het aantal pelgrims wordt ook in Zoe terwoude ieder jaar grooter, zoodat wij een waardig figuur maken rond de H. Stede. De heer Th. B. van Ovost, secretaris van de afd. Leiden, verkrijgt nu het woord en voegt aan het verslag toe, dat bij het 12^-jarig jubileum hulde is gebracht aan den heer Jac. Akkerdijk, die als de pionier voor Zoeterwoude zooveel voor de Stille Omgang heeft gedaan. Vervolgens geeft de heer van Ovost de regeling aan voor de a.s. Stille Omgang. De intentie voor dit jaar is: voor vrede en welvaart in de samenleving. In de parochiekerk van St. Joan. Onth. wordt te half acht een H. Mis opgedragen tot dezelfde intentie en kunnen al degenen die niet mee kunnen gaan naar Amster dam zich vereenigen met hetzelfde doel: door de vereering tot het H. Sacrament, vrede en welvaart voor de samenleving van God vragen. Na het zakelijk mededeelen van alle bij zonderheden begint de weleerw. heer J. Sijm een lezing over het Mirakel van Am sterdam en de Stille Omgang, die met mooie lichtbeelden verduidelijk een stille aandacht had en waarvoor na het dank- applaus de voorzitter hartelijk dankte. Na afloop werden weder vele deelne mers-kaarten afgestempeld. De lantaarn aan den Hooge Rijndijk. In de raadsvergadering van 30 Januari j.l. nam de raad een besluit om des nachts aan den Hooge Rijndijk geen straatverlich ting meer te doen branden zulks uit zui nigheidsmotieven. De burgemeester achtte dit besluit in strijd met het algemeen be lang en droeg het aan de Kroon ter ver nietiging voor. Aangezien de wettelijke termijn, binnen welke de schorsing van dat besluit door de Kroon moest zijn be volen, is verstreken zonder dat schorsing heeft plaats gehad is thans de nachtver - .lichting aan den Hooge Rijndijk gestaakt. Vernielzucht. Bij de politie alhier is aangifte gedaan dat bij de Ned. Herv. kerk op het dorp alhier een zestiental ruiten zijn vernield, vermoedelijk door baldadige jeugd. De politie stelt een onderzoek in.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13