VRIJDAG 8 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN Niet doorgevoerde „aanslag1' op hoofdredacteur van „Het Volk" Wegens anti-communis tische propaganda. Gistermorgen belde een man, die later voorgaf communist te zijn en zijn woon plaats in Den Haag heeft, waar hij naar zijn zeggen de vertegenwoordiging uit oefent van een Nederlandsche en een Bel gische firma, de redactie van het dagblad „Het Volk" te Amsterdam, op met het verzoek om een onderhoud met den hoofd redacteur, den heer J. F. Ankersmit. Onder voorwendsel een zeer belangrijk bericht te hebben, dat hij alleen aan de hoofdredactie kon afgeven, wist hij om twee uur inderdaad tot de kamer van den hoofdredacteur door te dringen. Bij zijn binnenkomst voegde hij den beer Ankersmit toe: „Ik kom protestee ren over den communistisch en laster, dien u verspreidt". De heer Ankersmit heeft toen opge merkt, dat de man zich dus met valsche voorwendselen tot hem had doorgedron gen en hij verzocht den man onmiddellijk de kamer en het gebouw te verlaten. Toen de man dit weigerde gaf de heer Ankersmit zijn secretaresse een wenk om den portier te waarschuwen om den man te verwijderen. Op datzelfde oogenblik trok de man een pistool, die naar later bleek, met drie scherpe patronen was geladen. De secretaresse liep onmiddellijk de ka mer uit en waarschuwde de redacteuren, die in de aangrenzende vertrekken werk ten. Direct schoten dezen toe. Het bleek, dat de indringer van zijn voornemen had afgezien en zijn wapen op den lessenaar van de secretaresse had neergeworpen. De man was volkomen rustig. Hij wei gerde het gebouw te verlaten, voordat de politie verschenen was. Uiteraard liet deze niet lang op zich wachten en beneden in de hall van het gebouw werd de man, die door een paar redacteuren en den portier daarheen was geleid, door de politie ge arresteerd. Zij nam hem mede naar het bureau Warmoesstraat, waar hij ver klaarde tot zijn daad te zijn gekomen, daar hij wilde protesteeren tegen de wijze, waarop de S.D.A.P. de Communistische Partij in woord en daad bestrijdt. Uit het onderzoek der politie is komen vast te staan, dat de man, die in Krakau geboren is, werkelijk in Den Haag ver- bliif houdt en daar bij de Vreemdelingen,- politie staat ingeschreven. Hij zal voor- loopig in arrest worden gehouden en Za terdag voor den Officier van Justitie wor den geleid. In verband met den aard van het gepleegde feit en voorts, omdat hij vreemdeling is, denkt de politie er niet aan den man los te laten. IN ZEE VERDRONKEN. De 52-jarige G. Jochems te LJmuiden, die houder is van de cantine in het kampeer terrein aldaar, is gistermiddag bij het zwemmen in zee verdronken. De man ging den laatsten tijd geregeld in zee badên en had het ook gistermiddag gedaan. Hij was daarna de blokken opgeklauterd, die tegen den pier opgestapeld zijn en had met vis- schers op den pier zitten praten. Daarna is •hij weer in zee gegaan, vermoedelijk door koude bevangen en gezonken. Visschers riepen hem toe in hun boot te komen, doch Jochems wilde niet en zonk kort daarna in de golven weg. Het lijk is nog niet aange spoeld. De man laat een vrouw en vier kinderen achter. „Vad." DIPHTERITL'S EN MAZELEN TE HELDEN (L.) De scholen gesloten Sinds eenigen tijd doen zich te Helden (L.), in talrijke gezinnen gevallen voor van kinderziekten, als diphteritis en ma zelen. Tengevolge van deze ziekten zijn reeds zeven kinderen overleden, waarvan vier uit één gezin. De scholen zijn gesloten FEUILLETON Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). 50) De woorden werden gesmoord in een gil en voordat zij zich kon verroeren, klonk het neerploffen van een zwaar lichaam op den grond. Zij behoefde niet te vragen wat er gebeurd was: de man die, trouw aan zijn meester, haar zou hebben bevrijd was dood, slachtoffer van den grooteren kracht van zijn barbaarschen tegenstander. Een oogenblik stond Kathleen Barrington daar, met als verglaasde oogen starend naar het matten' schot waarachter de tra gedie zich had afgespeeld met een dui delijkheid alsof ze die had aanschouwd. Ze was letterlijk gehypnotiseerd door angst en een bezwijming heel nabij, maar met ijzeren energie dwong zij zich om op de been te blijven en haar helderheid van geest te behouden. Met de half gevormde bedoeling door te breken naar de deur, gluurde zij even om de afscheiding. Het eerst wat zij zag was het lichaam van Ah Yeo, als een vormloo- ze hoop op den vloer; het tweede, de bru te tronie van den roover die bezig was zijn mes af te vegen aan den zoom van zijn kleed. Het vuur brandde nu lustig en toonde hem haar zooals hij was een geweldig oermensch, voor wien het nemen van een leven niets beteekende. In haar opwinding schudde haar bevende hand het beschot en OUDE VROUW IN BRAND GERAAKT In 't perceel Groote Wittenburgerstraat 115 te Amsterdam is gisteravond een tra gisch ongeluk gebeurd, waarbij een 80- jarige vrouw levensgevaarlijke brandwon den heeft opgeloopen. Genoemde vrouw woont met een vriendin samen. Deze laat ste was een oogenblik uitgegaan om bood schappen te doen. De 80-jarige vrouw is in dien tijd te dicht bij de kachel geko men, waardoor haar kleeren vlam vatten. Door de buren werd het ongeluk ge merkt en de vlammen gedoofd. Onmiddellijk werd de politie en de G. G. en G. Da gewaarschuwd. De vrouw, die hoogst ernstige brand wonden heeft, is naar het Onze Lieve Vrouwe-gasthuis vervoerd. ALKOOF UITGEBRAND Gistermiddag heeft op de tweede ver dieping van perceel Brouwersgracht 168 te Amsterdam een binnenbrand gewoed. De alkoof brandde geheel uit, terwijl de achterkamer ernstig door het vuur werd gehavend. De brand is ontstaan doordat, terwijl de vrouw des huizes bezig was met eten koken, een petroleumtoestel, waarop dit geschiedde en dat op een tafeltje in de tusschenkamer stond, omviel. Boven dien viel een bus, welke vier liter petro leum bevatte, van het tafeltje, waarop de inhoud zich over de vloer verspreidde, zoodat de kamer in een oogwenk in lich ter laaie stond. De man, die de kinderen onmiddellijk in veiligheid had gebracht, trachtte nog het vuur met behulp van een divankleed en met water te blusschen, hetgeen echter niet gelukte. Inmiddels was de brandweer, die door omwonenden was gewaarschuwd, verschenen. Deze leg de een straal uit en betrad daarmede de woning door de achterkamer, aangezien de deur aan de voorzijde op slot was. De vlammen waren in enkele minuten tijds gedoofd. Een slang, uitgelegd over den uitgeschoven Magirusladder, behoefde geen water te geven. Het blusschineswerk stond onder leiding van hoofdbrandmees ter D. Doets. Uitgerukt waren de ladder wagen van de kazerne Prinsengracht en de motorspuiten van deze hoofdwacht en die van de kazernes Haarlemmerplein en Rozengracht, terwijl tevens de gereed - schaps- en personenwagen aanwezig was. DE SCHIETPARTIJ BIJ ST. NICOLAAS. Douane vuurde, naast den voortrazenden vrachtwagen rijdend, in de cabine. Omtrent de schietpartij aan de Neder landsche grens bij St. Nicolaas, tusschen smokkelaars en Belgische douanebeambten, waarbij de 32-jarige Nederlander J. Her- wigh, uit Stoppeldijk, werd gedood, ver neemt de „Tel." nog het volgende: Woensdagnamiddag omstreeks twee uur passeerden twee Nederlandsche vracht auto's, beladen met kalveren, de Belgische grens nabij Kieldrecht. Twee Belgische douanen zagen de auto's naderen en gaven een teeken om te stoppen. In volle vaart reden de chauffeurs echter door, waarop een der beambten een derden passeeren- den vrachtwagen aanhield en den chauffeur beval de vluchtelingen te achterhalen. De andere beambte waarschuwde den briga dier en in een personenauto begonnen bei den eveneens een achtervolging. Nabij Verrebroek hadden zoowel de vrachtauto als de personenwagen de smok- kelwagens ingehaald, doch op een der kruis punten sloegen de heide auto's verschillen de richtingen in. De personenwagen volgde den vrachtauto in de richting St. Nicolaas en reed het voertuig eenige malen voorbij om den chauffeur tot stilhouden te bewe gen, doch telkens werd zoodanig gema noeuvreerd, met de bedoeling den auto van de douane omver te rijden, dat aanhouding niet mogelijk was. Toen de auto's het dorpje Nieuwkerken inreden, waar de weg een bocht maakt, had de smokkelauto zoo'n vaart, dat hij op twee wielen door de bocht reed. Op dit oogenblik haalden de douanebeambten het voertuig wederom in en nu loste de briga dier een tiental schoten. Ook dit had echter geen resutlaat. De achtervolgende auto ging daarna naast den smokkelauto, ter hoogte de man, snel opkijkend van zijn luguber karwei, zag haar. Hij lachte, stak het mes in de leeren scheede en deed een stap in haar richting. xxvn „Vreemde honden!" Sidderend over haar heele lichaam met oogen, wijd van verschrikking stond Kath leen bij het schot van matten. Ze was hul peloos en ze wist het; en de man wist het ook, want nog eens speelde die gemeene lach over zijn gezicht. De roover bleef haar met zenuwtergende kalmte aanstaren; zichtbaar verheugd door de consternatie, die zijn aanwezigheid veroorzaakte. Toen, met ongeloovige oogen, zag Kath leen de deur langzaam open gaan. Een in- tuitie zei haar, nog eer ze wist wie binnen kwam, dat haar redding nabij was, maar vóór een klank over haar lippen kwam, waarschuwde iets, een geluid van de kra kende deur of het binnenstroomen van kou dere lucht den man Zijn hand ging naar het mes in zijn gordel, toen hij zich met een ruk omkeerde en tegenover twee man- ren stond, die de hut waren binnengetre den. Met een luiden kreet van woede vloog hij op hen af. In het licht van het op laaiende vuur herkende het meisje nu het gezicht van een der beide indringers en schreeuwde het uit in een bijna krankzin nige blijdschap. „O, Dick! Dick!" Forsyth hoorde den roep, maar had geen tijd om dien te antwoorden. De roover met het mes in de hand was nu vlak bij hem. In een onderdeel van een seconde had de dokter zich op den opgeheven arm gewor pen en klemde zich met beide handen vast HET WEER OP ZONDAG. Geen aanwijzingen voor groote veranderingen Het verloop van den algemeenen weers- toestand was in de laatste acht of tien dagen zeer ongewoon. In de eerste plaats was het abnormaal, dat de diepe depres sie, welke een week geleden over West- Europa lag, haar invloed niet naar het "Vasteland uitbreidde, maar dat zij naar het Westen terug trok, zoodat het te ver wachten min of meer stormachtige Wes- tenwindweer niet is gekomen. In plaats hiervan kwam eerst een Z.O.-, later een Oostelijke wind door, die koude lucht aan voerde uit het gebied van sterke vorst in het Oosten, zoodat hier te lande licht vrie zend weer intrad. Ongewoon voor den tijd van het jaar was verder, dat zich een uitgebreid gebied van hoogen druk ontwikkelde, dat thans van Rusland over het Oost- en Noordzee gebied en de Britsche Eilanden tot ver over den Oceaan in het Zuidwesten reikt. Nog ongewoner is, dat dit gebied van hoo- gend ruk tot nu toe een groote stabiliteit behield. Daarentegen zou het in dezen tijd normaal zijn, wanneer buiig weer uit het Noordwesten heerschte. Op deze laatste soort van weersgesteld heid bestaat thans wel een heel geringe kans. Daartoe zou een diepe depressie moeten liggen over N.O.-Europa. In plaats hiervan is in dat gedeelte van Europa de luchtdruk juist hoog. Het boven beschreven gebied van hoo gen druk beheerscht den weerstoestand in ons land en in wijde omgeving. Ver ten Z.W. van Ierland ligt een depressie en er loopt een zeer warme Zuidwestelijke luchtstroom over het gebied tusschen IJs land en Schotland. Het is wel waarschijn lijk, dat de depressies in het Westen en Noordwesten zich in onze richting zullen uitbreiden, anders gezegd, dat de genoem de warme luchtstroom dichterbij zal ko men, hetgeen voor ons de beteekenis heeft, dat het weer waarschijnlijk binnenkort weer veel zachter zal worden. Hoewel wij er niet te vast op moeten re kenen, dat vóór Zondag geen groote ver andering in den thans heerschenden weer- toestand zal komen, zijn er nog geen aan wijzingen voor een zoodanige groote ver andering. Voorloopig kunnen we dus rekening houden met over het algemeen zonnig weer en iets zachtere temperaturen over dag, met zwakken wind, die later toe neemt en Westelijker wordt, met koude nachten en sterke nachtvorsten, vooral by helderen hemel, met geen of zeer weinig neerslag en met morgennevel. In het Oosten en Noordoosten van ons land kan nog tamelijk scherpe vorst op treden. van de cabine, rijden. Opnieuw loste de brigadier twee schoten, met het gevolg, dat beide inzittenden aan. het hoofd werden gewond. Hierdoor raakte de bestuurder van streek en met een vaart van 70 a 80 K.M. reed de auto in een sloot. De beide inzittenden verlieten den wagen en wilden via een boerenerf het land in vluchten, doch de Nederlander Herwigh had reeds zooveel bloed verloren, dat hij in de armen van den boer liep en opslag dood was. De andere, een zekere Van Akkeren, van St. Gilles, die eveneens aan het hoofd was gewond, kon vluchten De tweede smokkelauto werd door de marechaussees te Beveren tot stilstand ger bracht. Beide vrachtauto's en 45 stuks kal veren werden in beslag genomen. NIEUWE SMOKKELWAAR. Er zit een flinke winst op! Niet alleen boter, suiker, koffie of siga rettenpapier wordt ons land binnengesmok keld, doch den laatsten tijd is er wederom een nieuwe soort smokkelwaar bijgekomen, in den vorm van Philipslampen, meldt „de Tyd". Den laatsten tijd is in Antwerpen voor een groot gedeelte de stroom van 't net ge bracht op 220 .Volt, waardoor de Belgische aan het ruigbehaarde handgewricht. De roover, grauwend als een wild beest, pro beerde zich los te wringen en sloeg met zijn vrije hand op het gelaat van zijn tegen stander. Maar in een oogwenk mengde ook Ching zich in den strijd; hij besprong den heuvelbewoner van achteren en met zijn handen op de behaarde keel van den kerel, klemde hij zich aan hem vast als een pan ter. Maar de tegenstand van den man was nog niet gebroken; hij trapte als een be zetene, schudde en zwaaide zijn machtig lichaam om zich te bevrijden, gooide zich tegen den muur in een poging zijn tweeden aanvaller te verpletteren, maar al zijn in spanning was tevergeefs; eensklaps zakte hij ineen en alle drie smakten tegen den vloer. Met angstige oogen sloeg Kathleen hen gade; ze hoorde het zware hijgen van de uitgeputte mannen en toen opeens het op klinken van Ching's stem in snikkende uit gelatenheid. „Dood". Toen, overweldigd door verademing, zoo als ze een paar minuten geleden byna be zwijmd was door angst, zeeg zij ineen en gleed zij bewusteloos op den grond. Dick Forsyth herstelde zich. Zijn gezicht was vol builen en bloedde en zijn adem was reutelend. Hij zag Kathleen bij het be schot liggen en waggelde naar haar toe. „Vlug Ching!", fluisterde hij, hortend, terwijl haar in zijn armen nam „We heb ben geen tijd te verliezen.' „In orde", antwoordde Ching met de- 'zelfde klanklooze stem en onder het spre ken bezit nemend van het mes van den rooverhoofdman. Forsyth, het bewustelooze meisje tor send, strompelde naar de deur; Ching treu- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 7 Maart. Huizen 301 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon, 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas- /toor Perquin. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Lunchconcert door het KRO-orkest. I.30 Gramofoon. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kiinderuurtje. 4.15 Concert door de St. Willibrordus- harmonie uit Breda. 4.45 Opera-concert (gramofoon). 5.30 Esperanto-nieuws. 5.45 De KRO-boys (Te 6.20 Journalistiek Weekoverzicht). 7.15 Prof. Huib Luns over Grafische en Typografische Kunst. Daarna KRO-boys. 8.00 Vaz Dias en gramofoon. 9.05 „De huwelijksreis van Jan en Toos" hoorspel. 9.25 Het KRO-orkest en gramofoon. 10.30 Vaz Dias en gramofoon. 10.45 Vervolg KRO-orkest. II.15 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 ..De Notenkrakers", solisten en „Or- vitropia". 2.00 Causerie. 2.20 „De Zonnekloppers" en „De Fliere fluiters". 3.15 Lezing. 3.30 R'damsch Philh. Orkest 4.35 Causerie. 4.50 Vervolg orkestconcert 5.40 Literaire causerie. 6.00 ..De Wielewaal' en toespraak. 6.30 Gram.pl. 7.00 Groningsch uurtje. 8.03 Gram.pl. 8.30 VARA-Orkest. 9.30 Optreden van Emmy Arbousz. 9.45 Vioolrecital. 10.00 Toespraak. 10.05 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 Zang. 10.45 „De vreemde visite", hoorspel. 11.05—12.00 Gram.pl. D r o i t w i c h. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 BBC-Northern Orkest I.20 Commodore Grand Orkest 2.20 Het Cedric Sharpe Sextet 3.10 Verslag rugbywedstrijd Ierland Wales. 5:05 Amerikaansch relais. 5.35 BBC-Dansorkest. 7.50 Pianoduetten. 3.20 „Weather forecast", hoorspeL 8.50 Variété-programma. 10.20 BBC-Theaterorkest. II.2012.20 Ambrose en zijn Band. lampen ook bruikbaar worden voor ons net. F— prijzen der lampen zijn echter derti/g tot veertig pet. goedkooper dan in ons land, zoodat er een flinke winst met dezen sluik handel kan worden gemaakt. MET PEPER GEWORPEN. Vermoedelijk een poging om „collega" buiten gevecht te stellen. De Rotterdamsche politie heeft dezer da gen, volgens de „Telegraaf', voor een zeer onverkwikkelijke historie gestaan. Verle den week werd in Den Haag een laaghar tige aanslag gepleegd op den directeur van een verzekeringsinstelling. Twee mannen hebben gepoogd hem een zak met peper in de oogen te gooien. De aanslag mislukte en de politie slaagde er spoedig in de beide mannen aan te houden. Er werd een onder zoek ingesteld en spoedig bleek, dat alle zelde nog even om naar den secretaris van den mandarijn te kijken. „Ching!" drong Dick, op den. ander wachtend om de deur te openen. „Ik kom, dokter Forsyth!" Zij gingen naar buiten, naar het be schermende donker en den druilenden re gen. Voorzichtig sloot Ching de deur van de kamer des doods. In de schaduw van de hut stond de draag stoel, dien zij van Pi-Chow hadden meege bracht en waarin de roovers Kathleen hier heen hadden getransporteerd. Forsyth zet te, met de liefkoozende teederheid van een moeder, het nog steeds bewustelooze meis je er in, schoof de gordijnen dicht en toen, met den stoel op de schouders strompelden hij en Ching, doodmoe als zij waren, door de duisternis van het slapende dorp. In het eerst had Dick Forsyth een gevoel, dat het een onvervulbare taak was, die vóór hem lag. Vermoeid door den zwaren tocht, uitgeput en uit zijn geestelijk even wicht door de titanische worsteling, scheen het niet mogelijk dat ze vóór het aanbre ken van den dag buiten het bereik zouden zijn van de woeste rooversbende, die het dorp bewoonde. Het loope'n langs het slecht gebaande pad was een even groote kwel ling als het drukken van den stoel op zijn gewonden schouder. Maar de harde noodzaak om het onmoge lijke mogelijk te maken, gaf een kracht, die hem zelf bovenmenschelijk toeleek en na eenigen tijd, toen zijn adem terug keerde, ging het bijna mechanisch. Hij liep als een man in droomtoestand, marcheerde zooals door oorlogsvermoeienissen ontze nuwde soldaten wel doen, meer slapend dan wakend Zoo, zonder oponthoud tobden zij door den nacht, totdat het gulden daglicht een Radio Paris, 1648 M. 12.35 Symphonieconcert. 5.20 Concert door de Assoc. des Concerts Pasdeloup. 8.20 Variété-programma. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz". 2.504.50 Omroeporkest. 7.5011.35 Gevar. programma m. m. v. orkest en solisten. Keulen, 456 M. 6.35 Sted. Orkest van Witten. 11.20 Orkestocnoert. 12.35 Gram.pl. 3.20 V. d. Deutschlandsender: Vroolijk programma. 6.20 Tschaikowski-concert. 7.30 Vroolijk programma. 10.2012.20 Uit München: Omroepklein- orkest. Rome, 421 M. 8.05 Gram.pl. 8.20 Opera-uitzending. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 6.35 Pianorecital. 8.20 Cabaretprogramma. 9.20 Symphonieconcert. 10.30—12.20 John Rutten's orkest. 484 M.: 12.50 Symphonieconcert. I.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Kwartetconcert, m. m. v. zang en piano. 82.0 Salonorkest. 9.05 Hoorspel. 9.35 Omroeporkest 10.3012.20 John Rutten's orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 „Bocksprünge", gevar. programma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2012..15 Dansmuziek. Gemeen Kidt°^ie"tr»hntle^edrtlf en de R.O.V. Radio-centrale. 3e Programma. 3.058.20 Deutschl-sender. 9.20—11.20 Keulen. II.2012.20 Kalundborg. 12.20—14.50 Keulen. 14.50—15.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.2019.15 Parijs Radio. 19.1519.30 daversen. 19.30—21.20 Leipzig. 21.2021.40 Beromtinster. 21.40afL Leipzig. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.3515.20 Droitwich. 15.2015.50 Londen Reg. 15.5018.20 Droitwich. 18.2018.50 diversen. 18.5019.20 Londen Reg. 19.2021.50 Droitwich. 21.5023.20 Londen Reg. 23.20afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). sporen naar Rotterdam voerden. Bij het verhoor kon men vaststellen, dat de twee mannen gehuurd waren door een Rotterdammer. Ook deze man is dezer da gen aangehouden en met de twee mannen uit Den Haag op het hoofdbureau van po litie in bewaring gesteld. De politie meent aanleiding gevonden te hebben, dat het hier een poging betreft van een zakentegenstander van den Haagschen directeur, om zijn collega tijdelijk „buiten gevecht te stellen". Hiertoe zou hij den Rot- terdamschen verdachte gehuurd hebben en deze zou op zijn beurt de twee Hagenaars voor dit onsympathieke karweitje hebben aangesteld. De Rotterdamsche verdachte, wien reeds verschillende malen een verhoor is afgeno men, beweert niets van de zakenkwesties te weten. Hij ontkent de twee Hagenaars te hebben gehuurd. dorp voor hun verheugde oogen tooverde. Weldra bereikten zij een herberg ter zijde van den weg, schilderachtig gelegen tus schen groote Hoang-Ko boomen en met een verguld uithangmord, dat den passee- renden reiziger mededeelde, dat dit „De Gelukster" was. „Hier!", kondigde Forsyth aan, „rusten we." De waard ontving hen met een onbewo gen Chineezen gezicht en zonder het ge ringste teeken van nieuwsgierigheid, en terwijl een ontbijt voor hen gereedge maakt werd, legde Forsyth aan Kathleen, die niet lang na het begin van de ver moeiende reis, weer tot bewustzijn ont waakt was, uit, hoe het mogelijk was ge weest haar spoor te volgen. „Maar ik dacht dat we het dorp nooit zouden vinden, liefste. Het was gewoon geen doen in het pikdonker en op het laatst gingen we af op de lucht van brandend hout. Dat was tenminste een aanwijzing! Toen we ten slotte gearriveerd waren, was het eerste werk van Ching en mij om het huis van mevrouw Nang Maie te zoeken om haar boodschap van haar man over te bren gen. Daar haar heer en gemaal ons nauw keurige inlichtingen had verschaft, kostte het niet zooveel moeite de woning te vin den. De vrouw was heel dankbaar voor de boodschap, maar toen we probeerden haar over jou uit te hooren werd ze plotseling zoo zwijgzaam als het graf." „Misschien was ze bang voor dien woes teling die de hoofdman van het dorp was, want je moet niet vergeten, Dick, dat zij mij bewaken moest." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10