DINSDAG 5 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 VASTENBRIEVEN In het Aartzfoisdom Utrecht la dit jaar geen Vastenbrief voorgelezen vanwege den gezondheidstoestand van Z. H. Exc. den Aartsbisschop. De Bisschop van B r e d a, Z. H. Exc. Mgr. P. Hopmans, wijst in zijn Vastenbrief op den plicht om te bidden en te vasten: „Al onze geloovigen verzuchten naar red ding uit de nooden, waardoor de geheele wereld getroffen is. Het is ons onverklaar baar, hoe sommigen zoo nalatig kunnen zijn om het machtig middel ter verkrijging van redding aan te wenden, namelijk den Vader der barmhartigheden en den Gever van alle goede gaven dagelijks te vragen, wat zij zoo vurig verlangen. Het rozenhoedje is niet het eenige gebed dat van u gevraagd wordt. Allen zonder uitzondering moet gij den dag beginnen met'gebed, moet gij bid den voor en na de maaltijden en bij die ge legenheid 's morgens, 's middags en 's avonds het Engel des Heeren verrichten. En vooral moet gij u beijveren om deel te nemen aan de H. Mis. Werkloozen, die door de nooden van dezen tijd zooveel te lijden hebben, moesten eiken dag getrouw de H. Mis bijwonen en dikwerf communiceeren. Maar ook heel veel huisgezinnen zijn in staat om zich minstens door één lid bij de H. Mis te laten vertegenwoordigen. Ver heugd zijn wij, dat ons Bisdom nog rijk is aan voorbeeldige nuisgezinnen, waarvan de meeste leden dagelijks de H. Mis bijwo nen en communiceeren. Het blijft op ons een diepen indruk maken als wij hooren, dat brave ouders met hun kinderen dage lijks aan de Tafel des Heeren aanzittep". En Mgr. besluit zijn verdere beschouwin gen over het gebed en het vasten aldus: „Mogen gedurende den aanstaanden boe tetijd de meergegoeden in den geest van versterving hun gewone ook bescheiden le venswijze eenigszins bekrimpen en aan de armen de vrucht van dit offer ten goede doen komen. Milddadigheid jegens de be- hoeftigen is een uitstekend middel om ver geving voor eigen zonden te verwerven en de goddelijke ontferming voor zich af te smeeken. Zy, die aan armoede ten prooi zijn of door werkloosheid zijn getroffen, zullen him ontberingen eveneens in den geest van versterving ter liefde Gods nog gedul diger trachten te dragen en zullen het oog vestigen op ons aller toonbeeld: den ge kruisigden Christus. Zij zullen bedenken, dat zy daar hun tegenheden en smarten vol christelijke deugd te dragen, het best zullen medewerken om de tijden van vrede en barmhartigheid te doen terugkeeren". De Bischop van 's Hertogénbosch, Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, wijdt zijn Vastenbrief aan de volgzaamheid aan het gezag en de offervaardigheid. Wij ontleenen aan het herderlijk schrij ven de volgende passage: „Wat onschatbaar voordeel zou die thans rijpende of rijpere mannelijke en vrouwe lijke jeugd voor zich zelf kunnen verwer ven; wat vreugde en vrede zou zij in onze tegenwoordig vaak zoo zwaar beproefde gezinnen kunnen brengen, wat stut en steun zou zij aan Kerk en Maatschappij kunnen gaan schenken, als zij eens ernstig wilde gaan letten op het vermaan van den Apos tel en een haar Overheid vreugde bren gende onderwerping onder hare levens idealen zou willen gaan opnemen! Of Wij dit mogelijk achten? Zeker Wij kennen de zwaarte der offers, die zulk heerlijk gehoorzaamheidsideaal vraagt, vooral vraagt van de zich van na ture zoo gaarne en zoo spoedig onafhanke lijk wanende en voelende jeugd! En toch durven Wij vertrouwen, dat ook zij er toe te brengen zal zijn die offers in dienende liefde aan God aan te bieden. En waarom vertrouwen Wij dat? Vooreerst omdat zich overal in onze da gen, ook bij onze jeugd, een drang naar veilige leiding openbaart, zich uitend in haar organisatievorm en in het blijde en gewillig zich schikken onder de daar ge vorderde tucht ter bereiking van de haar voorgehouden idealen. Zou die stuwende kracht dan alléén haar invloed kunnen doen gelden ten bate van zich zelf opgeroepen opdringende aanvoer ders of van de zelf gekozen leiders en van de door dezen voorgehouden richtlijnen en vaak valsche of gebrekkige of al te beperk te idealen? Zou die kracht, vooral bij onze Katholieke jeugd, niet dienstbaar te maken zijn aan haar plichtmatige christelijke on derwerping aan de haar van Godswegen voor haar huiselijk, haar godsdienstig en haar maatschappelijk leven aangewezen overheden? Veel steviger grondslag vinden Wij, B. G., echter voor die verwachting in het innig contact met Christus zelf, dat onze jeugd geniet in haar reeds aangeduid verjongd godsdienstig en Eucharistisch leven". De Bisschop van Roermond, Z.H. Exc. BUITENLAND ZWITSERLAND. MONETAIRE PROBLEMEN. Socialistisch crisis-initiatief. De strijd, die thans in Zwitserland wordt gestreden en die in wezen gaat om de vraag: voor of tegen devaluatie is in een nieuwe faze gekomen door een boodschap, welke de Zwitsersohe regeering heeft ge richt tot het parlement en waarin zij zich krachtig verzet tegen een socialistisch plan, dat tot inflatie zou leiden, aldus de „Tel.". Het betreft hier het z.g. „crisis-initiatief" een soort plan van den arbeid, waarvoor het vereischte aantal stemmen is bijeenge bracht, zoodat er op 2 Juni as. door een volksstemming over moet worden beslist. Volgens dat plan moet de regeering een be scherming van loonen en prijzen invoeren, ten einde een voldoende arbeidsinkomen te garandeeren. In dien geest zouden zelfs bepalingen in de grond wet moeten worden opgenomen, volgens het genoemde plan. Verder worden maatregelen geopperd voor werkverschaffing, tot vermindering der lasten, die op den landbouw en de nijver heid drukken etc. Ter bestrijding van de kosten, welke aan dit plan zijn verbonden, weten de voorstel lers geen andere oplossing te geven, dan „putten uit de loopende middelen en aan gaan van nieuwe leeningen". Tegen deze inflationistische politiek ver zet de regeering zich in een krachtig, ge fundeerd betoog. Zij onderstreept het socia listische karakter der voorstellen en wijst er op, dat de financiering milliarden zal kosten. Deze milliarden kunnen niet door nieuwe belastingen of door leeningen wor den opgebracht, omdat daardoor het tegen deel wordt bereikt van wat het plan zegt te beoogen; die belastingen en leeningen zul len namelijk zulk een zwaren last leggen op de industrieën, dat het economisch leven met verlamming wordt bedreigd. De bonds raad geeft het parlement dan ook in over weging aan het Zwitsersche volk de aan neming van dit plan ten zeerste te ontra den. OOSTENRIJK. DE ZELFMOORDPOGING VAN DR. RINTELEN. In het proces-Rintelen werd gisteren het verhoor van den verdachte voortgezet. Ver dachte maakte den indruk, zeer verzwakt en zenuwachtig te zijn. Hij sprak zioh her haaldelijk tegen en was niet bijzonder dui delijk in zijn verklaringen. Reeds na twee uur verzocht hij om een pauze. De getuigen, die waren opgeroepen, wer den zonder verhoord te zijn weer naar huis gezonden en tegen Woensdag opnieuw ge dagvaard. In de kringen der journalisten, die de zit tingen bijwonen, is men van oordeel, dat het proces wellicht, wegens den slechten gezondheidstoestand van den beklaagde niet ten einde zal kunnen worden gevoerd. In ieder geval houdt men rekening met de mo gelijkheid van een lange verdaging. Het verhoor liep o.a. over de zelfmoord poging, waarbij Rintelen ontkende, het voornemen te hebben gehad, zichzelf van het leven te berooven. Het lossen van het schot schreef hij toe aan zijn buitenge wone opgewondenheid. In zulk een toestand wist men niet wat men deed. Hij was ook na het schot niet ter aarde gestort en had niet het bewustzijn verloren. Indien hij het stellige plan had gehad, zichzelf te dooden, zou hij voldoende tyd en gelegenheid heb ben gehad een tweede sohot te lossen. HONGARIJE. GÖMBÖS VORMT NIEUW KABINET. Gömbös heeft om half één gistermiddag een nieuw kabinet gevormd, waarin slechts drie wijzigingen voorkomen. De minister van economische zaken, Fa- biniy, wordt minister van financiën. Nicolaas Kozma, leider van het officieel© persbureau en een persoonlijke vriend van Gömbös, wordt minister van binnenland- sche zaken en Bornemisoa minister van economische aangelegenheden. De snelle kabinetsvorming wordt als een nederlaag voor Gömbös* tegenstander Beth- len beschouwd. Mgr. dr. W. L e m m e n s, geeft in zijn Vas tenbrief een krachtige aansporing tot de Maria-devotie. Aldus vangt de Bisschop aan: „Onze lieve Moeder Maria heeft de voor spelling uitgesproken dat „alle geslachten Haar zalig zouden prijzen". De Heiligen hebben in hun groote liefde en vereering voor de Moeder van Jezus het vrijmoedige woord gesproken, dat wy „over Maria nooit genoeg" kunnen zeggen. Onze Moeder de H. Kerk leert ons dagelijks „kransen van rozen" aan Maria's voeten neer te leggen. Onze tijd is geroepen om de liefde tot Maria meer dan ooit te preeken en de leer over Maria's plaats in het Verlossingswerk dieper dan ooit in den geest der geloovigen te prenten. Zeide onze H. Vader de Paus niet, sprekend over de opvoeding der jeugd: „Het is noodig om bijzonder aan de heden- daagsche jeugd, die blootgesteld is aan zoo vele gevaren, toe te wensohen, dat de gods vrucht tot Maria de alles-overheerschende gedachte worde van hun leven". ITALIË. NEUTRALE ZÓNE IN ABESSINIë. De Italiaansche regeering heeft de Brlt- sche regeering er van in kennis gesteld, dat tusschen Italië en Abessinië een accoord tot stand is gekomen in zake de schepping van een neutrale zóne in het gebied van Oealoeal, ten einde nieuwe schermutselin gen in de grensstreek te vermijden. Dit beteekent dus een toegeven van Abessynië aan de Italiaansche eischen. Ondanks dit accoord gaat, naar uit de berichten uit Rome blijkt, Italië voort met de verscheping van troepen naar zijn Oost- Afrikaansche koloniën. De Gavinana-divi- sie is thans geheel te Florence geconcen treerd en staat op het punt te vertrekken. In verband hiermede heeft de koning van Italië gisteren deze divisie geinspecteerd en vervolgens een défilé bijgewoond van de infanterie-afdeelingen der divisie. SIAM. DE TROONAFSTAND VAN DEN KONING De koning motiveert zijn besluit. De koning van Siam heeft, zooals gemeld, Zaterdag het aftredingsdecreet op zijn bui tenplaats onderteekend en aan den voorzit ter van de Siameesche volksvertegenwoor diging, die momenteel te Londen vertoeft, overhandigd. De ex-koning en koningin hebben den naam prins en prinses van Sokodaya aan genomen. In zijn decreet, dat hij den vorm heeft gegeven van een mededeeling aan zijn volk, herinnert de ex-koning er om te be ginnen aan, dat Phya Bahol en zijn aanhan gers, hem, nadat zij in Juni 1932 met ge weld de macht hadden veroverd, uitnoodig- den constitutioneel vorst te blijven. Ik ging hierop in, aldus Prajadhipok, omdat ik be grepen had, dat Phya Bahol en zijn aan hangers een grondwet zouden opstellen op dezelfde basis als in alle landen met een constitutioneel bewind, namelijk in dien zin, dat het volk stem zou hebben in 's lands bestuur. Ik had al overwogen, hoe zulk een regime-wijziging zonder revolutie tot stand zou kunnen worden gebracht Maar nu de staatsgreep eenmaal was geschied en de leiders daarvan betoogden, dat hun eenig doel was een grondwet in te voeren, meen de ik dat het juist was, op hun wenschen in te gaan. Mijn pogingen, zoo heet het dan verder, om de wijzigingen zoo soepel mogelijk te doen verloopen, bleven vruchteloos, want de leiders van den staatsgreep brachten geen politieke vrijheid en vroegen het volk niet naar zijn ware wenschep. Ik ben van oordeel, dat de regeering en haar aanhang bestuursmethoden hebben gebruikt, die on- vereenigbaar zijn met de persoonlijke vrij heid der onderdanen en de beginselen der billijkheid. Ik kan er niet mee accoord gaan, dat een partij op die manier het bewind blijft voeren onder den dekmantel van mijn naam. Ik ben bereid, mijn macht over te dragen aan mijn volk in zijn geheel, maar niet aan een enkeling of een partij, zoodat de maoht op autocratische wijze kan wor den aangewend zonder dat het volk er stem in heeft. Nu ik besef, dat ik het volk niet langer kan bijstaan of beschermen, doe ik afstand van al mijn rechten als koning, maar hand haaf al de rechten, die ik had vóór mijn troonsbestijging. BUITENLANDSCHE BERICHTEN SCHIP DOOR STORM OVERVALLEN. Twee dooden en 10 gewonden. Het passagiersschip „Montclare", dat 16314 ton meet, is te Halifax (Nieuw- Schotland) met twee dooden en tien ge wonden aan boord aangekomen. Het schip was onderweg door een hevl- gen storm overvallen, waarbij de golven over het dek waren geslagen. PASTOOR MET ZIJN ZUSTER VERMOORD. Hoogstwaarschijnlijk roofmoord. In Geistingen aan de Sieg werden Zon dagavond in hun woning de rustende 58- jarige Katholieke pastoor Stanislaus Frie- derichs en zijn 64-jarige zuster, die zijn huishouding verzorgde, vermoord gevon den. De pastoor lag met zware schedelkwets uren op de bovenste verdieping, terwijl zijn zuster met doorgesneden hals in het benedenhuis werd aangetroffen. Hoogstwaarschijnlijk is hier sprake van roofmoord. Van den dader of de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Vermoedelijk is de afschuwelijke misdaad reeds Vrijdagmorgen gepleegd. VEERTIENJARIGE MOORDENAAR. Doodt zijn werkgever, diens vrouw en dochter. De even 14 jaar oude herdersknaap Jo- hann Uedermasser te Weinzirl in Oosten rijk heeft eergisterennacht zijn patroon, Jozef Prelning, diens echtgenoote en doch ter met een houweel doodgeslagen. De jeugdige moordenaar heeft zich ver volgens van 700 schilling aan baar geld meester gemaakt. Daarna heeft hij de boerderij van Prei- ning in brand gestoken, welke totaal wed verwoest. INSPECTEUR MARIANI VEROORDEELD Twee jaar wegens oplichting. De inspecteur der recherche te Parijs, Mariani, is door de rechtbank te Rijssel veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan een poging tot oplichting van den verzekeringsagent Crozat en mishandeling van een taxi-chauf feur. De rechtbank zal Zaterdag a.s. uit spraak doen inzake de heling van belas tingzegels, waarvoor Mariani zich eveneens moet verantwoorden. NA TWEE MAANDEN TERUG GEVONDEN. Een jeugdig geleerde uit Chicago, Daniël L. Thrapp, was twee maanden geleden een excursie gaan maken in het rotsgebergte in de Canyons van Utah. Sedert dien hoor de men niets meer van hem en men achtte het vrijwel zeker, dat hij een ongeluk had gekregen. Gisteren werd hij echter veilig en wel ontdekt in een kamp, honderd mijl ten Westen van Bluff. BINNENLAND STAATSRAAD IDENBURG. t Om half twaalf was de rouwdienst, die wij gisteren vermeldde, geëindigd en stel de de stoet zich voor de woning op. De kist werd naar buiten gedragen en in den rouw- wagen geplaatst, waarna zich boden van den Raad van State aan weerszijden op stelden en als slippendragers fungeerden. Er waren slechts twee bloemstukken, een groote krans van H. M. de Koningin en een van H. K. H. Prinses Juliana. Deze beide kransen werden aan weerszyden van den rouwwagen gehangen. Dadelijk achter den rouwwagen volgden de vertegenwoordigers van H. M. de Ko ningin en de Prinses in twee gala-hofrlj- tuigen. De eerste twee rijtuigen daarna waren bestemd voor de naaste familieleden, in het derde namen plaats de minister-president, dr. H. Colljn, de vice-president van den Raad van State, Jhr. mr. Beelaerts van Blokland, Staatsraad Hasselman en de mi nister van Buiteniandsche Zaken, Jhr. de Graeff. In een der volgende rijtuigen namen plaats de oud-minister van Koloniën, de heer S. de Graaff, de oud-gouverneur van Suriname, de heer Staal en prof. mr. V. H. Rutgers, hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam. Onder bijzonder groote belangstelling zette de stoet zich in beweging en trok langs den Cremerweg, Verheulweg en Sparreweg dwars door de Scheveningsche Boschjes naar de Kerkhoflaan, waar de rouwstoet tegen 12 uur aankwam. Hier wachtten een groote menigte be langstellenden en teil van autoriteiten en vooraanstaanden den stoet op om den ont slapen staatsman de laatste eer te bewij zen. Behalve degenen, die den rouwdienst hadden bijgewoond, waren op de begraaf plaats nog aanwezig de ministers de Wilde, Slotemaker de Bruïne, Deckers, van Schaik en Oud, voorts vele Staatsraden, de oud gouverneur-generaal van Ned.-bndië mr. dr. Fock, dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam en prof. dr. H. H. Kuyper, vertegenwoordigers van de Vrije Universi teit, oud-ministers, Kamerleden, hoogere ambtenaren enz. De voorzitter van de üer- ste Kamer mr. baron de Vos van Steen- wijk was door een lichte ongesteldheid verhinderd de plechtigheid bij te wonen. De omgeving van de groeve was met touwen afgezet. Ook buiten deze afzetting verdrongen zich honderden, die van de plechtigheid getuige wilden zijn. Nadat de familieleden en de voornaamste autoriteiten zich rond de groeve hadden geschaard werd de kist neergelaten. Ds. Barkey Wolff betrad vervolgens het spreekgestoelte en zeide, dat het de wensch van den ontslapene was geweest, dat bij zyn graf geen ander woord dan het Woord van God zou worden gehoord. Hy heeft uit drukkelijk ge wensch t, dat by zijn begrafe nis de grootst mogelijke soberheid en de grootst' mogelijke eenvoud zou worden be tracht. Wel heeft hij zelf te kennen gege ven, welke woorden hier voorgelezen moesten worden. Het was Psalm 130. Ds. Barkey Wolff las vervolgens dezen psalm voor, waarbij hij de Apostolische Geloofs belijdenis uitsprak. Tenslotte bad hij het „Onze Vader". Daarna sprak de zoon van den ontslapen staatsman mr. P. J. A. Idenburg, woorden van dank. De plechtigheid was hiermede ten einde. Diep onder den indruk verlieten de talloo- zen de begraafplaats. NIEUW EERSTE KAMERLID. In de Maandagmiddag om half vijf te Den Haag gehouden zitting van het Cen traal Stembureau voor de verkiezing van de leden der Eerste Kamer is in de vaca ture ontstaan door het bedanken van den heer J. W. J. baron de Vos van Steen wijk, tot lid van de Eerste Kamer benoemd ver klaard de heer G. Kolff te Geldermalsen. SPREKENDE CIJFERS. De nood in den tuinbouw. De Nederlandsche Tuindersbond heeft in een uitvoerig adres de regeering bekend gemaakt met de resultaten van de door dezen bond gehouden enquête bij een 65-tal tuinbouwbedrijven te Koedijk. Betoogd wordt, dat de tuinbouw zich heeft aangepast tot het schier onmogelijke. De bedrijven worden tengevolge van de ja ren achtereen gemaakte verliezen onder mijnd. De versobering is te bemerken aan het bedrijf, aan de gewassen, aan den tuin der persoonlijk, aan zijn gezin, aan heele streken. De opzet van de tuinbouwsteunmaatre- gelen is technisch goed gezien, doch de uit voering, waardoor deze matige richtprijzen op geen stukken na zijn bereikt, dreigt fu nest te worden. Een herstelregeling over de vorige jaren is zeer dringend gewenscht. De achterstallige posten zijn in vergelij king met de veilingomzetten beangstigend. De achterstand is n.l. pl.m. f 69.000 en de veilingomzet over 1934 met inbegrip van den voorraad 57.000. Het berekende ver lies over 1932 en 1933 is 59.046, over 1934 26.784. LOTERUWET OVERTREDING? Deelnemers hadden geen voordeel te verwachten. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft aangehouden den eigenaar van het Schiebroeksche Assurantie- en Obligatie kantoor, gevestigd te Rotterdam. De gear resteerde is de 42-jarige L. M. H. Hij zal worden vervolgd wegens overtreding der Loterywet en waarschijnlijk ook wegens oplichting. Door middel van agenten verzamelde de man klanten, die hij by 20 tegelijk in zgn. loteryclubs vereenigde. De leden kregen documenten met nummers er op, 00rres- pondeer ende met obligaties in Belgische obligatieleeningen, waarover H. ten on rechte beweerde, dat hij kon beschikken. Op die manier verkocht hij op afbetaling de premie-obligaties, waarvoor hij zich twee maal de nominale waarde liet betalen. Daar hij de obligaties niet in zijn bezit had, zou hij bij eventueels premie deze niet hebben kunnen betalen. H. wist zijn afnemers voor te spiegelen, dat zij meespeelden in de Bel gische Staatsloterij en groote winstkansen hadden. Dit was echter niet waar. De obli gaties van de Belgische premieleening kun nen slechts by series van 10 inkomen en bU een eventueel© premie worden die steeds over 10 nummers verdeeld. Daar het kantoor zyn klanten in clubs van 20 had ondergebracht, moest H. die premies dus weer in 20 geiyke deelen verdeelen. Dit kwam hierop neer, dat, indien er een pre mie zou uitloten, men maar een half pro cent uitbetaald kreeg. In dit geval echter kreeg men ook die waarschijnlyk nog niet, omdat H. onbemiddeld was. De slachtoffers van H., waarvan er ve len door de politie gehoord zyn, begre pen weinig of niets van den opzet en be taalden trouw iedere maand een gulden. Sommigen deden dit al een paar jaar. H. is in de val geloopen, toen een agent te Hilversum in zijn étalages een reclame- biljet had gehangen, wat oorzaak werd, dat de politie aldaar wegens overtreding der Loterywet proces-verbaal opmaakte. Het onderzoek in het hoofdkantoor te Rotter dam werd toen uitgebreid en omdat de di recteur niet kon aantoonen, dat hij werke- lyk over Belgische obligaties beschikte, heeft de Centrale Recherche de administra tie in beslag genomen. Het resultaat hier van is geweest, dat later H. werd aange houden. GEEN ONDERHOUD. Minister Colijn verhindert mijnwerkers- delegatie te ontvangen. Het hoofdbestuur van den algemeenen Nederlandse hen Mynwerkersbond had tele grafisch, voor drie mynwerkers en drie mynwerkersvrouwen onder leiding van een hoofdbestuurder een onderhoud aange vraagd met minister Colyn over den toe stand in de mijnindustrie. De minister-president heeft, naar het „Volk" meedeelt, op dit verzoek geant woord door drukke ambtsbezigheden voor- loopig verhinderd te zijn, een delegatie te ontvangen. KATHOLIEKE FILMACTIE. Een belangrijke bijeenkomst. Naar wy vernemen, zal er a.s. Vrydag ln den Bosch een belangrijke bijeenkomst plaats vinden van diverse katholieke in stanties, die zich direct of indirect met het filmvraagstuk bezig houden. Deze bijeenkomst zal staan onder leiding van den vicaris-generaal van het bisdom den Bosch, mgr. F. N. J. Hendrix. Aan de besprekingen zullen o.m. deelne men de vertegenwoordigers van de K.F.C., Van Filmfront, het Comité Gezinsfilm, de Kunstcommissie van het R.K. Werklieden verbond, de vereeniging van Zuidelijke ge meenten, benevens een vertegenwoordiger van de in liquidatie zynde „N.V. Eido- phon". Mede aanleiding voor deze by eenkomst is het conflict, dat de Bioscoopbond ten opzichte van de Gezinsfilmactie in het le ven heeft geroepen. De wenschelijkheid van een sterk aan eengesloten Katholieke filmactie, zal om. een punt van bespreking uitmaken. De noodzakelykheid daarvan, is den laatsten tyd wel bijzonder gebleken. Einde der vorige week werden ook di verse aangelegenheden besproken tusschen de K.F.C. en het hoofdbestuur van Film front. In de te volgen groote lynen der Katholieke actie bleek tusschen beide ver- eenigingen volkomen overeenstemming te bestaan. „Nieuwe Koerier". KERKNIEUWS DEKEN H. FREYSSEN. t Na een bijna 18-jarig pastoraat te Oir- schot is, vrij plotseling, aldaar overleden de H.E.H. Hermanns Christianus Martinus Freyssen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6