UIT DE OMGEVING INWIJDING van „HUIZE St. URSULA' TE NIEUWVEEN Door den Bisschop van Haarlem UIT DE RIJNSTREEK Advertentiën HARTELIJK DANK. A. SERET F q DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 WASSENAAR. Vernielzucht. Een 5-tal opgeschoten Haagsche slungels, die wat vernielzuch tig gezind waren, kreeg dientengevolge op het Wassen. Slag meeningsverschil met den autobestuurder W. uit Den Haag, waarbij de hoofddader, de 20-jarige D. uit Den Haag, den heer W. met een dolk mes bedreigde. Het einde was, dat het vijf tal op het politiebureau terecht kwam. D. pleegde daar in de cel nog vernieling, zoo dat hij twee processen-verbaal kreeg, resp. wegens vernieling en bedreiging tegen het leven. Brand. In den nacht van Zondag op Maandag is het woonhuis van den heer J. v. Staveren te Leimuiden zoo goed als geheel afge brand. Gelukkig bemerkten de bewoners die zich ter ruste hadden begeven nog net bijtijds het onraad; de woonkamer stond toen al geheel in vlammen. De kinderen die sliepen konden alle nog gered worden. De brandweer uit Leimuiden was spoedig ter plaatse. De motorspuit gaf uitstekend water, zoodat de belendende perceel en be houden konden worden. De Burgemeester en Wethouder van Dom bevonden zich op het terrein van den brand. Te ongeveer zes uur in den morgen was men den brand meester. Den geheelen dag bleef echter een brandwacht op het terrein aanwezig. LISSE. Aanrijding. Een zoon van den heer G. M. aan de Catrynelaan alhier kwam zoodanig met een auto in botsing, dat hij een beenbreuk opliep. Na in het Acad. Zie kenhuis heelkundig te zijn behandeld, kon hij weder naar zijn ouders worden ver voerd. In Leiden gevestigd. A. J. W. v. Amelsvoort, textiel techn., Stationsweg 2 - P. A. v. Amersfoort, tim merman, Hoogewoerd 51a F. Bakhuij- sen, instr.maker, Meezenstr. 7 L. A. J. M. Beune, rector, Zoeterw^ing. 44 G. Binnendijk, dienstbode, Hertzogstr. 1 J. Bromet, étaleur, Hoogewoerd 29 J. G. Burgemeester, dienstbode, Kuipersteeg 5 A. Kohlbeck-Clarijs, Kaptijnstr. 6 J. Co- wan, Leeuwerikstr. 18 W. C. v Eijken, Rijnsb.weg 58 J. Groenendijk Utrecht- sche Veer 1 A. G. Guldemond, dienstbo de, Mare 84 M. Th. Hudepohl-Haageman, Morschweg 156 N. 't Hart, Sumatrastr. 08 M. M. E. Kraakman, Hooigr. 32 R. Th. M. v. d. Lugt, Stadhouderslaan 34 N. C. Opdam, Oude Vest 177 F. Ottenhof en Fam., Gasstr. 14 A. v. Oven, Cobet- straat 28 J. H. G. Poels en Fam., Utrecht- sche Veer 1 P. J. G. Polhuys en Fam., bankwerker, Sumatrastr. 98 Wed. J. J. Niem er-Rode wijck en Fam., Hooigr. 15 F. Sleurink en Fam., sigarenmaker, Pr. Hendrikstr. 24a G. Olivo-Soravia, Boer- haavestr. 12a C. van Tol, dienstbode, L. Vrouwenkerksteeg 12 J. A. Valk en Fam., bankbediende, J. de Wittstr. 57 D. Feikema L. Mare 70a J. v. d. Walle on Fam., hoofd eener school, P. J. Blokstr. 47 A. H. Waller, Rijnsb-singel 3. Uit Leiden vertrokken. A. N. M. v. Beurden, Rijswijk Z.-H., Haagweg 82 C. Brouwer, Zoeterwoude, Rijnegommerstraat G 20 A. Buur en fam. Mijdrecht, Amstel'kade E 53 G. v. Dam en fam., Rotterdam, v. Oldenb.str. 154b H. J. W. Elemans, Oegstgeest, de Kempe- naerstr. 54 JJ. Fakkel en fam., Zoeterwou- I de, Vrouwenweg 56E H. L. M. Fischer, Haarlem, Zijlweg 117 H. W. Glerum, Amsterdam, de Lairessestr. 17 A. God- schalk, Eindhoven, Heezerweg 386 P. C. J. de Groot, Batavia A. de Haan en fam. Maastricht, Rechtstr. 10 J. Harms, Am sterdam, Graanstr. 24 R. Hoegen, N. O. Indië S. C. v. d. Kolk—Hogervorst, Veur Smidslaan 108 E. A. Juta, Oegstgeest, Wilhelminapark 3 H. G. Kaptein, Oegst geest, Borneostr. 13 Wed. N. Majoor- Kempenaar en fam., den Haag, Meloenstr. 22 O. M. Kaijadoe, N. O. Indië H. Klein, Zaandam, Stationsstr. 66 .M. Koolhaas, Grijpskerk, Kommerzijl C. Koreman en fam., Amsterdam, Vrolijkstr. 465 II H. M. L. HomanKube, Heem stede, Oudemanslaan 2 B. Leenstra en fam., Oegstgeest, Duinzichtstr. 42 W. L. Liem, Ween en, Schönborngasses10 II Bez. 8 E. Lohmann, Hamborn, Lehrerstr. 111 D. v. Loon, Alphen a. d. Rijn, Pr. Hen drikstr. 78b K. Mantel, Batavia J. P. Mulder en fam., Oegstgeest, Laan van Oud Poelgeest 28 C. W. Pont, Leiderdorp, Hoofdstraat 22 J. J. H. Prenen, Leimui den, Dorpsstr. 106 W. G. Schelke en fam. Oegstgeest, de Kempenaerstr. 56 Wed. M. DiemeiSchols, Sassenheim, Zandsloot- kade 39 H. H. Schreinemachers, Bata via M. M. Schijfsma, Amsterdam, Prin- sengr. 769 M. Smittenaar, Amsterdam, Kinkerstraat 111 J. M. Verlintv. Sta- den, den Haag, Beekbergenstr. 49 G. Tielkes, Vorden, Dorpstr. 94 N. Tonckens Rotterdam, Lischstr. 38 Th. J. Trip, Chailli Zwitserland E. F. Valkenburg, Langendreer C. M.. Veltema, den Haag, Zuid wal C. W. Verbaarsschott, Voor burg, Laan v. Oostenburg 6 L. Verdoes, Lisse, Julianastr. 67 J. I. Vonhout en fam., Oegstgeest, Ter wee weg 61 H. C. Vonk en fam., Voorschoten, Pauwenlaan 16 K. F. v. d. Wilk, den Haag, Zuidwal 98 C. O vervlietv. Wijk, Boskoop, Nieuwstr. 37 S. Zawodny, Amsterdam, Sarpathipark 18 E. J. M. v. Zijp, War mond, B. 332. Het Jubeljaar der Ursulinen-orde kon In ons Bisdom niet schooner gevierd worden dan heden te Nieuwveen is geschied: door de inwijding van „Huize St. Ursula". Angela's dochtei's hadden reeds een vijf tal jaren geleden de zorg op zich genomen voor het achterlijke kind door een dubbel- stichting te den Haag. Helaas bleek deze stichting zoo noodzakelijk, dat nu reeds tot uitbreiding moest worden besloten. Deze uitbreiding werd tevens aangegrepen om een gedeelte der Haagsche stichting „Huize St. Ursula", uit het drukke stadsgewoel over te plaatsen naar het gezonde, kalme buiten. In Nieuwveen hebben de Bergensche Ursulinen voor de hun toevertrouwde kin deren een prachtig internaat geopend. Na de vlotte en volledige beschrijving, van onzen correspondent, reeds Maandag gepubliceerd, sullen wij over de inrichting van dit buiten-internaat niet uitwijden. Het zij genoeg, te vermelden, dat alle, he den bij de opening genoodigden, opgetogen waren over het zonnige verblijf^ dat hier voor de kinderen is bereid. Z. H. Exc. Mgr. Aengenent heeft zelf dit huis willen inzegenen. Hedenmorgen droeg Mgr. in de kapel der Zusters een stille H. Mis op, daarbij geassisteerd door den zeereerw. heer G. P. J. van den Burg, directeur der St. Josephstichting te Bergen, en door den weleerw. heer Nicolaas, kape laan te Nieuwveen. Als ceremoniarius fun geerde de zeereerw. heer F. J. Bank, secre taris van het Bisdom. Te half 11 had de inwijding van het ge sticht door Mgr. plaats, waarna allen zich vereenigden in de, met sierlijk houtsnij werk beschoten refter. Onder de gasten waren de Deken van Alphen aan den Rijn, de hoogeerw. heer J. Hellegers, de pastoor van 'Nieuwveen, de zeereeiw. heer F. J. van Nes, de burge meester van Nieuwveen en mevr. Geesink, de wethouder Hoogervorst, de gemeente secretaris, de heeren W. J. van Beek. in specteur van het Rijkstucht- en Opvoe dingsgesticht bij het dep. van Justitie, dr. Pameyer, dr. Voorthuizen en dr. Bouw dijk Bastiaanse, voorts aan de huisartsen, den Deken van Alphen aan den Rijn en den pastoor en den kapelaan van Nieuw- meente, in 't bijzonder den burgemeester, de bouwheeren en de aannemers. Het eerste werd het woord gevoerd door den directeur, rector G. P. J. van der Burg. Een gelukkige keuze. Rector Van den Burg zeide, dat de St. Jos-stichting van Bergen vandaag een glo riedag beleeft. Eenige jaren geleden werd begonnen met het werk voor „achter lijke kinderen" in dit Bisdom in ver trouwen op de Voorzienigheid. Toen er uit breiding noodig was, heeft Mgr. op Nieuw veen gewezen. Hoewel spr. eerst bedenke lijk had gekeken, is de keus zoo gelukkig mogelijk geweest. Spr. dankte Mgr. voor zijn moreele steun en voor zijn komst naar Nieuwveen. Spr. hoopte, dat in niet al te verre toekomst wederom,, een uitbreiding van dit huis kan plaats hebben. Spr. richtte daarna woorden van groote erkentelijkheid tot het driemanschap dr. Pameyer. dr. van Voorthuizen en dr. Bouwdijk Bastiaanse, voorts aan de huis artsen, de Deken van Alphen aan den Rijn en de pastoor en kapelaan van Nieuw veen, het dagelijksch bestuur van de ge meente, in 't bijzonder de burgemeester, de bouwmeeren en de aannemers. Spr. hoopte de belangstellende vriend schap van allen hier tegenwoordig voor „Huize Ursula" te mogen behouden. Spr. besloot met het vertrouwen uit te spre ken, dat onder Gods zegen deze stichting zich in grooten bloei zal mogen verheugen. TOESPRAAK VAN DEN BISSCHOP. Mgr. nam nu het woord en wenschte den Zusters Ursulinen van Bergen geluk met dezen dag. Het is inderdaad een glorie dag en Mgr. prees zich gelukkig aan dezen gloriedag te hebben mogen medewerken. De Zusters weten, dat ik voor haar con gregatie een bijzondere sympathie heb om meerdere, redenen. Een van deze redenen is wel, dat zij zich zoo bijzonder verdien stelijk maakt voor de opvoeding der jeugd. Vandaag heeft zich voor de Zusters de ge legenheid uitgebreid om haar nobel werk in dit Bisdom uit te oefenen. Mgr. huldigde in den directeur diens kloeke voortvarendheid, dank zij welke dit huis heden kon worden ingewijd. Spr. kent de groote belangstelling, die de di recteur heeft voor de categorieën van jeugdigen, die hier worden verzorgd een belangstelling, die Mgr. ten volle deelt. Het verheugde Mgr. werkelijk eenigs- zins ertoe te hebben kunnen medewerken, dat dit huis hier vandaag geopend wordt. Toen ik, aldus Z. H. Ex., aan den directeur het voorstel deed deze stichting in Nieuw veen te vestigen, zette hij aanvankelijk groote oogen op, maar thans heeft ook de directeur zijn blijdschap erover uitgedrukt, dat juist deze plek gekozen is. Ook verheug de het Monseigneur tot den bloei van deze inrichting te hebben mogen mede werken, door, met de gebeden der Kerk, Gods zegen over dit huis te hebben mogen afsmeeken. Z. H. Exc. wenschte de Alg. Overste van Bergen, d.e Overste van „St. Ursula" en de andere Zustex-s van harte geluk met dezen dag. Spr. verheugt zich hier thans aanwe zig te kunnen zijn, om een blijk van zijn sympathie te geven voor den arbeid der Zusters. Men kan gerust zeggen, dat in dit huis de liefde hoogtij vieren zal. In 't al gemeen is het opvoeden der jeugd een werk van liefde vooral als het geschiedt ter eere Gods maar in bijzondere mate geldt dit als het betreft de opvoeding van minder-bedeelden. Dan wordt een buiten gewone toewijding en belanglooze liefde gevergd. De Zusters van Bergen hebben met deze speciale opvoeding haar sporen verdiend. Aan de Zusters, die uitblinken door een heerlijke toewijding en opofferen de liefde, wil Mgr. wel zeggen, dat haar Congregatie een van de verdienstelijkste is van zijn Bisdom. De Zusters verrich ten een schitterend werk, door kin deren, die verstandelijk zóó hulpbehoe vend zijn, dat zij de primaire waarheden niet of slechts met de alleruiterste moeite kunnen bevatten, op te voeden tot zulk een hoogte, dat zij kennis kunnen hebben van de groote fundamenteele waarheden, waar op het menschelijke leven rusten moet. Dit is een bij uitstek heerlijke taak, en het is Mgr. een verheugende gedachte, dat deze taak met zooveel liefde in zijn Bis dom verricht wordt. De Bisschop sprak tenslotte de hoop uit, dat Gods zegen op dit huis en al zijn bewo ners rijkelijk moge nederdalen. Toespraak van den Burgemeester. Hierna nam het woord de Burge- meester van Nieuw v e en, de heer J. W. Geesink. Het is aan mij als hoofd dezer burgerlijke gemeente, aldi^s spr., in de allereerste plaats tot taak U H. Exc. mijn dank t'e betuigen, dat in een betrekkelijk kort tijds verloop U Nieuwveen tot 2 maal toe de eer van uw bezoek heeft willen aandoen. Beide keeren was het om een feestelijke gelegenheid door uw komst hooger luister bij te zetten, beide keeren zal, naar ik hoop, de indruk, welken u van de burger lijke gemeente medeneemt, een gunstige zyn. Dat deze indruk gunstig zal blijven ten opzichte der burgerlijke gemeente, daar van, Monseigneur, gelieve U niet alleen mijn verzekering te aanvaarden, maar ook die van het College van B. en W., van mijn wethouder, die hier mede tegenwoordig is. Uw aanwijzing van Nieuwveen tot plaats dezer stichting was ons tot groote vreugde, zij dan dat deze vreugde wel eenigszins te veel op materialistischen geest was ge schoeid, door het denken aan de groote voordeelen, welke een dergelijke stichting, die zich binnenkort, naar wij hopen, zeer belangrijk zal uitbreiden, voor een kleine gemeente als de onze met zich brengt. Is de taak van een Burgemeester in deze zoo zeer moeilijke tijden wel vaak te veef op de materialistische belangen ingesteld, er blijft gelukkig ook nog voor een Burge meester ideëele expansie over. Moge U het mij en het College van B. en W. vergunnen op bescheiden wijze deel te nemen aan het groote ideëele werk Uwer nieuwe Stichting, het medewerken hieraan zal ons voorzeker tot groote vreug de zijn. Ik moge, zij het ten overvloede, verzeke- j ren, dat deze medewerking zich strikt zal houden aan het rechtsprincipe, dat „de Overheid vereenigingen, wettig door de burgers opgericht, dient te beschermen, dat de Overheid zich heeft te onthouden van bemoeienis met interne organisatie en le vensuitingen". Dit principe van overheidsbemoeiing, vastgelegd in de Quadragesimo Anno, ook ten opzichte Uwer Stichting huldigen wij volkomen. Z. E. M. Overste, ik hoop dat in uw nieu we woonplaats, welke mijn gemeente thans voor u geworden is, u zich voorzoover het u zulks mogelijk is thuis zult voelen, in elk geval, dat u ervan overtuigd wxlt zijn, dat wat ik, als Burgemeester, dat wat het College van B. en W. voor u en uwe stichting kunnen doen om uw zoo zware taak eenigszins te verlichten, u niet alleen op onze volle medewerking kunt rekenen, doch dat wij in eerbied en sympathie voor uw werk, wij deze medewerking volgaarne verleenen. Eerwaarde Zusters, ook u roep ik een hartelijk welkom in mijne gemeente toe, hoewel misschien dit welkom niet van eigenbelang is vrij te pleiten, daar ik door uw komst een schemering van mogelijk heid zie, dat aan de hier zoo dringend noo- dige wijkverpleging, een quaestie waar ik al jaren voor ijvex*, door de oprichting van het W. G. K. in de toekomst zou kunnen worden tegemoet gekomen. In Nieuwveen een dergelijke model stichting te hebben onder uwe leiding, een stichting, die voor zoo veel groote mogelijk heden vatbaar is, die tot zegen voor zoo veel misdeelden werkzaam zal zijn, is in derdaad een groote eer voor een kleine ge meente. Tenslotte, het trof mij bijzonder, dat het in 't jaar van de opening uwer stichting in Nieuwveen juist 400 jaar geleden is, dat in 1535 Angela Merici de Ursulinen orde grondde. Moge God, die het werk dezer Orde zoo in ruime mate zegende, ook zijn onmisbaren zegen, kan het zijn in even ruime mate, over dit Huis, over deze Stich ting voor u allen uitstorten. Dr. Van Voorthuysen voerde het i woord namens de Inspecteurs van het Rijk. I De aanwezigheid van den Bisschop achtte spr. 4voor de zwakzinnigen-zorg van het allergrootste belang. Dat geeft aan de zwakzinnigen-zorg een stuw en een steun j in de rus In den Haag is men begonnen met dit werk. Voor de zwakzinnigen is het meeste noodig, dat zij geholpen worden. Daarom is het zoo goed, dat de Zusters zich geheel gewijd hebben aan dit werk. Het huis in den Haag is de laatste vijf jaar wonderbaar gegroeid. Toen is het initiatief genomen om een huis buiten te stichten, in dit fris- sche, echt-Hollandsche dorp. Spr. gaf eenige raadgevingen voor de groepeering der misdeelde kinderen. Spr. zou toejui chen als hier werd gemaakt een tehuis voor laagstaande zwakzinnigen. Dat zal een moeilijk werk, maar ook een dankbaar werk zijn. Spr. hoopt, dat de Zusters de voldoening van haar arbeid mogen hebben en eenige levensvreugde zullen mogen brengen voor de zwakzinnigen. Ook Dr. P a m e y e r heeft groote achting en waardeering voor dit werk. Spr. heeft aangetroffen geestdrift en voortvarendheid bij den directeur en liefde en toewijding bij de Zusters. Staaltjes van toewijding heeft spr. gezien, die hem tot in het hart getroffen hebben. Dat deze stichting is ge legen in dit rustige dorp, op de grens van Noord- en Zuid-Holland, noemde spr. een prachtige vondst. De nabijheid der groote steden versterkt het contact met de ouders. Dr. Van Bouwdijk Bastiaanse merkte op, dat, ondanks de slechte tijden, deze uitbreiding noodzakelijk is. Door een stichting in het centrum van het land, wordt contact met de ouders behouden. Spr. meent wel een dankwoord te mogen spreken namens de kinderen zelf, die nu reeds genieten van ieder bloempje en van ieder vogeltje. De heer Haring, hoofd der school voor buitengew. 1. o. te den Haag, getuigde van de grenzelooze liefde en bereidwilligheid der Zusters bij de vervulling van haar taak. Spr. dankte voor de uitstekende samen werking. De Bisschop en de overige genoodigden bezichtigden daarna het gebouw. De kleu ters waren verbaasd over het bezoek van den Bisschop en interesseerden zich vooral voor het flonkerende borstkruis. Mgr. ver toefde heel genoegelijk met de kleintjes in den wintertuin, waarna Z. H. Exc. afscheid nam, en uitgeleide gedaan door een schare van bruidjes de stichting verliet. HILLEGOM. K.R.O.-avond. In samenwerking met het K.R.O.-Comité traden Zondagavond voor de 2e maal iil dit seizoen de KRO-boys met Tholen en van Lier op voor een geheel uitverkochte zaal van Hotel „Flora" al hier. Wethouder Klaver opende als vooi-zitter van het Comité met een kort woord. On middellijk volgde hierop de KRO-boys met „Stemt af op den KRO" en „Dit jaar is het KRO-jaar". Door het refrein van dit, in middels populair geworden lied, zat de stemming er reeds spoedig in en deze bleef er in geheel den avond. Tusschen nummer 3 en 4 van het pro gramma sprak Paul de Waard een propa gandistisch woord, daarbij wijzende op de ontwikkeling van den K.R.O. gedurende de 10 jaren van bestaan en de verplichtin gen welke Katholiek Nederland heeft, om deze belangrijke en onmisbaar geworden omroep, in stand te houden. Tholen en van Lier waren eenig, ja on verbeterlijk in hun repert'aire en hun optre den was uitennate geschikt voor dezen Vastenavond-Zondag. Aan het einde van den avond werd door van Lier namens den K.R.O. het aantal luisteraars en leden, wat gedurende 10 jaar dezen omroep gesteund heeft, gehuldigd en had een der aanwezige dames in de zaal het genoegen, namens alle andere aanwezigen, een schitterende bouqüet in ontvangst te nemen, terwijl als extra nummer nog volg de „Het gouden jubileum van de KRO- boys met Tholen en van Lier". Treffend was ook hier weer de uitbeelding van de inmiddels oud geworden KRO-menschen en de zaal bulderde gewoonweg. Te circa half twaalf gingen allen voldaan huiswaai"ts. ZOETERWOUDE (H.R.) St. Joseph's-Gezellen. Alle leden der St. Joseph's-Gezellen-Vereeniging worden dringend verzocht Woensdag as. na de Maria-Congregatie in het Patronaatsge bouw te komen, alwaar de Vice-praeses meerdere belangrijke mededeelingen doen zal. Feestavond T.O.P. De feestavonden verloting, georganiseerd door T.O.P. ten bate der St. Elisabethver., is een succes ge worden. Om 8 uur opende de voorzitter van T.O.P., in de groote zaal van het Pa tronaatsgebouw, den balavond en sprak zijn voldoening uit over het feit, dat de zaal stampvol was. Spr. bedankte als dege nen, die op eenigerlei wijze er toe bijge dragen hadden deze opzet te doen slagen, n.l. het steunen van de kas der St. Elisa- beth-vereeniging. Tegelijkertijd had in de kleine zaal de trekking der verloting plaats, waarvan de hoofdprijs gevallen is op No. 172. Afhalen der verdere prijzen op Woensdag 6 Maart vanaf 7 uur in het Patronaatsgebouw. Het batig saldo van verloting en feest avond bedroeg ruim ƒ200. ZOETERWOUDE (H.R.)-LEIDERDORP. „Stille Omgang". De correspondent maakt hiermede de leden er op attent, dat voor 't afhalen van spoorkaartjes en 't af stempelen der kerkkaarten gelegenheid is Donderdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in 't Patronaatsgebouw. Nieuwe leden kunnen zich daar ook opgeven. Ook is er gelegen heid voor 't bovenstaande, ten huize van den correspondent tot Donderdagavond 6 uur, v. Leeuwenpark 19, Leiderdorp. BIOSCOPEN. Trianon. Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor Volwassenen. Lido: Afgekexxrd. Luxor: Afgekeurd. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 6.97 '/4 Berlijn 59.39 New York 1.45ï5'16 ParUs 9.745/8 Brussel 34.48'/2 Zwitserland 47 97 Milaan 12.271 /2 Madrid 20.25 Oslo 35 05 Kopenhagen 31.12l/2 Stockholm 35.95 Weenen Praag 6.17 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. Voor het pond trad heden een herstel in tot 6.97 1/2, dat evenwel niet ten volle gehandhaafd bleef. Men meent hier, dat de V. S. Engeland te hulp zijn gekomen en in verband hiermede duiken de geruch ten weer op over nieuwe stabilisatie-be sprekingen. Ook de dollar was iets vaster, terwijl de goud valuta's op peil bleven. Veel invloed heeft de vastere houding van het pond op de Amsterdamsche beurs niet uit geoefend, hetgeen moet worden toegeschre ven aan de ongeanimeerde houding van Wallstreet. Amerikanen lagen dienstenge- volge nauwelijks prijshoudend. Staalwaai*- den boden weerstand op éen lichte toene ming dei' bedrijvigheid in de Staalindustrie. Van de Industrieelen waren Unilevers hooger genoteeixl op de vastere stemming .voor het pond; de koers bewoog zich om streeks 85%. Aku's waren goed prijshou dend. Philips aan den luien kant. Olie- waarden lagen gedrukt. Kon. Olies leden een fractioneel verlies, terwijl ook de Ame- rikaansche oliesoorten iets zwakker lagen. Rubbers waren stil, de koersen neigden hier en daar tot reactie, de verschillen waren uiterst gering. Tabakken lagen overwe gend gedrukt en verloren 1 a 2%. Suikers hadden een uiterst beperkte markt; de koersen ondergingen weinig verandering. Mijnw. waren stil Redjangs werden lager afgedaan. Scheepv. Unies kwamen beneden 34%. Duitsohe obligaties waren flauw, vooral voor Youngleening met verklaring. Men vreest voor een moratorium. De Ne- derl. beleggingsmarkt was vast. De 4% obligaties Nederland stegen weer tot 102; de Oude Schuld kwam meer endeels hooger. TELEGRAMMEN EN LAATSTE BE RICHTEN OP PAG. 7. Hartelijk dank, aan allen, die mijn Zilveren Feest, tot een onvergetelijken dag gemaakt hebben. 980 M. BAKKER, Onderwijzeres St. Jozefschool, Nootdorp. AFWEZIG. De praktijk wordt waarge nomen door J. H. F. LAHR, Arts, Zoeterw. Singel 26 TE KOOP GEVRAAGD BOERDERIJ 15-25 H.a. klei (kan gepacht blijven)Brm prijsenlasten onder No. 3214 aan het bur. v. d. b«ad Donderdag 7 Mrt 1935, 20 Stadsgehoorzaal Violist. Kaarten a f 2.- dagel. bij EGGERS, Botermarkt, en 's avonds aan de zaal. Notaris VAN DEN BERG te Oudshoorn gem. Alphon a.d. Rijn is voornemens op Donderdag 7 Maart 1935, v.m. II uur, ten sterfhuize' van Mej. de Wed. W. F. VISSER-LOS te Leimuiden, Vriesekoop no. 375, Publiek a contant te verkoopen: Kabinet, stoelen, ledikant, bed met toebehooren, tai el- en bed linnen, beddegoed, karpet, enz. Verder: gouden hooidijzer met naalden en spelden, dito oor bellen en ringen, kerkboek met gouden slot, juweelen boot, zil veren lepeltjes, suikerstrooiers en vieeschvorkjes, enz. enz. Een half uur te voren te zien.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3