A-i k DINSDAG 5 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 SPORT NEDERLAND—ENGELAND. Op Zaterdag 18 Mei te Amsterdam. Naar gemeld wordt hebben de bespre kingen tusschen de Football Association (FA) en den K.N.V.B. thans tot resultaat gehad, dat de landenwedstrijd Nederland Engeland op Zaterdag 18 Mei a.s. te Am sterdam in het Olympisch Stadion zal wor den gespeeld. C. G. W.Leidsche Studenten. Morgenmiddag half drie speelt op het R.-K. Sportpark Haagweg C. G. W. I Leidsche Studenten Unitas. Unitas zal vol ledig uitkomen met le en 2e klasse spe lers K. N. V. B. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. Pijnenburg en Wals aan den kop gekomen. De ochtenduren en de eerste uren van Maandagmiddag gebeurde er niets bijzon ders en reden de renners kalm hun rond jes. De sprints van drie uur waren voor Guimbretière, Buysse, Meerschaert, Pijnen burg en Charlier. Tusschen de derde en de vierde sprint ontketende zich een jacht, die twintig mi nuten aanhield. Er werden heel wat ron den genomen en verloren en de stand on derging een groote verandering. Daarna werd het weer kalm en hadden de sprints van zes uur een normaal verloop. Deze werden gewonne door Verreycken, Bil- liet, Schön, Lohmann en Buysse. Het werd nu drukker op de baan, doch de renners trokken zich hier niets van aan en zij bleven doorrijden met hun kalme gan getje dat zij inmiddels aangenomen had den. Tegen acht uur was het zoo goed als uitverkocht en het aanwezige publiek dat nog maar steeds niets te zien kreeg ging hun misnoegen hierover niet onder stoe len of banken steken en er werd danig ge schreeuw, gefloten en gejoeld. De renners moesten nu wel him tempo gaan versnellen en toen dit eenmaal ge schied was ontketende zich jacht op jacht en weldra lag het geheele veld weer uit elkaar en was het een heksenketel. De sprints van negen uur konden daardoor niet verreden worden. Op een gegeven moment lagen onze landgenooten Pijnen burg en Wals alleen aan den kop met eeni- ge ronden voorsprong, doch lang duurde dit niet en even later waren het Schön en Lohmann die hun ingehaald hadden en er in slaagden hetzelfde te doen. Ook dit bleef echter niet zoo en later lagen er drie koppels aan den kop. Even voor half tien had een valpartij plaats, waarbij Ver reycken en Haezendonck het slachtoffer werden en weggedragen moesten worden. Zij kregen 30 minuten neutralisatie. Na precies dj-ie etmalen, dus na 72 uur rijden waren in totaal afgelegd 1814,710 K.M. Tegen tien uur werd het kalm en dit bleef zoo verder den geheelen Maandag avond. Om kwart voor twaalf, dus even voor het begin van de eerste nachtsprints was de stand als volgt: Aan den kop: 1. PijnenburgWals 121 p. 2. SchönLohmann 59 p. 3. Guerra Van Nevele 27 p. Op 1 ronde: 4. BuysseLoncke 79 p. 5. CharlierDeneef 56 p. 6. Hamerlinck Billiet 40 p. 7. BroccardoGuimbretière 20 pnt. 8. Van VlockhovenVan Buggen- hout 14 p. Op 2 ronden. 9. SmetsMartin 21 p. Op 3 ronden: 10. MuysBonduel 17 p. Op 4 ronden: 12. ZimsKuester 16 p. Op 7 ronden: 13. RaesMeerschaert 49 p. 14. BraspenninxVan Hout 29 p. Op 17 ronden: 15. MortelmansMertens 12 p. Op 18 ronden: 16 Van Hoekv. d. Horst 35 p. DAMMEN HAAGSCHE DISTRICTSBOND. De stand van het Districtkampioenschap luidt als volgt: C. Blom 3 3 0 0 6—0 C. Gastelaars 3 3 0 0 60 J. Kleer 3 3 0 0 6—0 S v. <L Wijngaard 2 2 0 0 40 L Teleng 110 0 2—0 S. v. Reek 3 2 0 1 4—2 M. op ten Drees 2 10 1 22 H. de Water 3 111 3—3 A. ter Haar 3 1 0 2 2—4 E. Sladek 3 1 0 2 2—4 F. v. d. Bosch 2 0 11 1—3 P. v. Mastrigt 3 0 12 .15 J. Klinkenberg 3 0 12 1—5 B. A. Bernsen 3 0 0 3 06 P. Ligtvoet 3 0 0 3 06 De competitie der 3de klasse District Den Haag afdeeling B. (Leiden) luidt als volgt: Vooruit I Vooruit 2 L. D. C. I Vooruit 3 K. W. Z. 1 L. D. V. 2 K. D. C. 1 K. W. Z. 2 K. D. C. 2 KAMPIOENSCHAP LEIDEN EN OMSTREKEN. Door het Leidsch Schermcomité zullen deze maand de jaarlijksche kampioens wedstrijden voor Leiden en omstreken worden verschermd, welke wedstrijden voor eiken amateur-schermer zijn open gesteld en waarvoor een inleggeld van 0.50 is verschuldigd. Deelnemers hebben zich op te geven bij den Algem. Wedstrijd- en Competitieleider den heer L. Ch. Segaar, Witte Rozenstr. 25. De wedstrijden worden gehouden: Floret: Zaterdag 9 Maart des n.m. te 2.30 uur zaal Gijsberti. Sabel: Zaterdag 23 Maart des n.m. te 2H.30 uur zaal Gem. school Terweeweg Oegstgeest. Zaterdag 30 Maart des n.m. te 2.30 uur voor finale zaal Gijsberti. Degen: Zaterdag 6 April des n.m. te 2.30 uur zaal Gijsberti. Inleggeld vóór de wedstrijden te voldoen aan den penningm. den heer S. M. Brug- mans, Nieuwsteeg 15, Leiden. BILJARTEN 5 5 0 0 10—0 4 3 0 1 6—2 4 3 0 1 6—2 5 2 12 5—5 5 2 12 5—5 4 2 0 2 4—4 5 1 0 4 2-8 4 0 0 4 0—8 4 0 0 4 0—8 WERELDKAMPIOENSCHAP CADRE 45 2 Sweering verliest van Davin. Bij de gisteren voortgezette wedstrij den in het tournooi om het wereldkam pioenschap cadre 45/2 te Montpellier, speelden onze landgenooten beiden twee partijen. Zij wonnen hiervan elk 1, terwijl zij de andere verloren. In zijn partij tegen Davin had De Leeuw niets in te brengen. Van begin tot eind had de Franschman een grooten voorsprong en hij wist de partij uit te maken in 8 beur ten, met een moyenne dus van 50 en een hoogste serie van 148. Onze landgenoot wist hiertegenover slechts 80 punten te stellen. In de andere partij tegen den Spanjaard Domingo toonde onze landgenoot dat hij in de wereldklasse thuisbehoort. Hij speelde een zeer goede partij. Hij maakte series van 1, 79 en 128 resp. in de 3e, 8e en 9e beurt. Na negen beurten had De Leeuw er 341 waartegenover Domingo slechts 79 kon stellen. Hij had nog drie beurten noo- die om de 400 vol te maken. Hij speelde dus met een moyenne van 33,33 hetgeen zeer mooi te noemen is. Sweering was in zijn partij tegen Moons van begon tot eind in de meerderheid. Hij speelde zeer constant en hoewel hij geen groote series maakte, waren deze toch vol doende om een goed moyenne te maken. Hij had zeer vele moeilijkheden te over winnen. Het was zeer jammer dat hij bij 399 op een gemakikelijken eenbandsstoot struikelde, hetgeen natuurlijk van zeer veel invloed op zijn moyenne was. Zijn tweede partij speelde Sweering tegen Davin die nog steeds ongeslagen boven aan stond. Het was een zeer moeilijke par tij waarbij vooral in den beginnen door beide spelers niet bijzonder vlot gespeeld werd. Davin won in 20 beurten met series van 95, 45, 38, 3 en 37 en nog enkele klei nere. De hoogste serie die onze landgenoot in deze partij kon produceeren was er een van 49, ver beneden zijn kunnen dus. De stand is thans zoodanig dat de Franschman Davin nog steeds ongeslagen bovenaan staat. Het is dus thans wel zoo goed als zeker dat Davin wereldkampioen wordt. Slechts indien Moons van Davin wint en Albert van Domingo zal een barrage-partij ge speeld moeten worden. De cijfers van de partijen van gisteren waren: De Leeuw Davin Moons Domingo Frere Albert Cote Reich er S weering Moons Davin Domingo Frere Cote De Leeuw Domingo Moons Albert Sweering Davin 80 8 10.— 00 8 50.— 22.22 35 400 18 172 18 15.63 21.05 400 29 287 29 400 14 107 14 400 19 134 19 168 14 400 14 400 12 128 12 28.57 7.64 21.05 106 7.05 38 12.— 55 28.57 106 33.33 128 10.66 49 304 19 400 19 262 20 13.10 49 400 20 20.— 95 LUCHTVAART VLIEGTUIG IN HET CENTRUM EENER STAD NEERGESTORT. Een vliegtuig, dat reclamebiljetten uit strooide, boven de stad Lamar in den staat Mexico is in de hoofdstraat der stad neer gestort. Het publiek wist tijdig te vluchten, doch de beide passagiers werden gedood en de piloot werd ernstig gewond. LADY YOUNG TERECHT. Uit Livingstone (Noord-Rhodesie) wordt ggmeld: Lady Young en dr. Kerby zijn te ruggevonden te Gowke, een afgelegen dis trict in Zuid-Rhodesie. Zij hebben bericht gezonden, dat hun vliegtuig is neergestort, doch dat zij bei den ongedeerd zijn gebleven. Hondong uit de West terug „VLIEGEN IS RUSTIGER DAN VAREN!" West-Indische luchtvaartplannen. Het was bijna vijf uur, toen de „Costa Rica" van de K. N. S. M. Zaterdag na een zware thuisreis aan de Surinamekade te Amsterdam gemeerd lag. Het schip bracht ons onder zijn passagiers den eersten be stuurder van de „Snip", J. Hondong, na zijn roemrijke vlucht naar West-Indië in patria terug. Zijn thuiskomst herinnerde slechts vaag aan die, welke wij van andere vliegers, die den reeds gevestigden naam van de Neder- lsndsche luchtvaart hebben verhoogd, ken den. Geèn groote volksmenigte was aanwe zig om den vlieger enthousiast in het va derland welkom te heeten. Nauwelijks eenige honderden stonden den West-Indië- vaarder, die een zoo bewogen reis heeft ge had, af te wachten en dat waren nog voor een belangrijk deel vrienden en familiele den van repatrieerenden. Onder de aanwezigen merkten wij op den directeur der K. L. M., den heer A. Ples- man, generaal en mevrouw Snijders, de heeren Aler, chef van den vliegdienst en Spit, chef van den technischen dienst; Wel- laert, havenmeester van Schiphol en ver schillende K. L. M.-piloten, waaronder de heeren Duimelaar en Abspoel. Natuurlijk wachtte ook mevrouw Hon dong met bloemen gewapend haar echtgenoot op, om de eerste te zijn, die hem in het vaderland verwelkomde. Ditmaal ontbrak aan de ontvangst van den koenen vlieger iedere zweem van plech tigheid. Officieele redevoeringen werden niet gehouden, doch de hartelijkheid en de bewondering.' waren er daarom niet min der groot om. Lang voor het schip aan de kade lag, wat nog geruim en tijd in beslag nam, had den de wachtenden Hondong, in zijn K. L. M.-uniform op het promenadedek gezien. Toen ten slotte de verbinding tot stand was gebracht, verzamelde het gezelschap zich in de rooksalon, waar Hondong, na dat de eerste begroetingen en handdruk ken voorbij waren, tijd vond voor een rus tig praatje over zijn tocht. Wat ik voor een reis heb gehad? Je kimt beter vliegen dan varen. Het was bar. Wij hebben aan bakboord een golfje over gekregen, zoodat twee heeren en twee dames door het water werden meegesleurd en buiten tegen de reeling werden gesmakt. Stoelen en tafels sloegen over boord, het was een verwoesting en in de lucht komt een dergelijke waterpartij, tenminste niet voor. En de heenreis? Prachtig! In één woord. We vlogen op een 800 M. hoogte, met een windje van 30 K.M. in den rug. Het weer was vrij goed, beter dan toen we van Schiphol vertrok ken. Alleen de radio! Dat was jammer; er was kortsluiting in de antennekoker ont staan, zoodat we geen verbinding hadden. Het traject over den Oceaan hebben we afgelegd in 15 uur en 35 minuten; alles liep even vlot en zoo nu en dan konden we zelfs om beurten een tukje doen. De gegevens over de „Hoogtewinden" klop ten nauwkeurig en vooral van de gege vens van de „Stuyvesant" en de K 18 heb ben we veel pleizier gehad. Bijzonder veel is er eigenlijk verder niet te vertellen. Ons gegist bestek klopte op 20 K.M., wat een prestatie is, die ons door menig zee man niet zou worden verbeterd. En de mooiste ervaring op uw reis? Hondong lacht even en laat er onmiddel lijk opvolgen: „Onze aankomst in Para maribo". In de zanderij vonden we een prachtig vliegveld. Ze waren er erg enthou siast en de inboorlingen waren van heinde en ver gekomen. We hebben in. de West nog heel wat afgevlogen. Passagiersvluch- ten en tochten van Curasao naar Aruba. Het is er prachtig vliegweer, mooier dan in de Oost. Nooit veel warmer dan 85 gra den en altijd eenzelfde passaatwindje. De lijn CuragaoAruba gaat prachtig. Twee maal per week heen en weer en steeds vol geboekte machines. Handelskringen en oliemenschen interesseeren zich bijzonder voor de vliegerij en er bestaan al plannen voor de oprichting van een aeroclubi En de uitbreiding van den dienst? Piloot Verhoeven vertrekt op 8 Maart naar de West vertelt de heer Plesman dan. Hij is al bezig zich in te werken. Welk ty pe machine we als aanvulling naar de West zullen zenden is nog niet bekend; de oplossing van dit vraagstuk, hangt samen met het nieuwe materiaal, dat de K. L. M. weldra hoopt te betrekken. Zoodra we in West-Indië meer vliegtuigen hebben, gaan we in aansluiting op de diensten van de Pan American Airways het traject vliegen BaranquillaMaracarboCuragaoLa GuerraTrinidadBarbados. Dat is een afstand van ruim 2000 K.M. Barbados is in de route opgenomen, omdat de K. N. S. M. deze haven aandoet. Voor de mail be- teekent dat een aanzienlijke versnelling. Hondong vertelt dan nog hoeveel bewon dering hij en zijn mannen voor de Fokker machine heeft: er is nog nooit een machine over den Oceaan gegaan, die zoo goed was uitgerust als de „Snip". Aan het verblijf van den heer Pathst op Porto-Praya hebben we veel te danken ge had. Langzamerhand wordt het tijd om op te breken, Hondong heeft al een keer of wat een blik naar zijn vrouw geworpen en ge seind: „Ik kom direct, maar de journalisten zijn zoo lastig." De duisternis is al gevallen, als de vlie ger en zijn gezelschap de Costa Rica ver wisselen voor een taxi RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Zware geldboete voor onge stempeld vleesch. J. B. slager, te Noordwijkerhout, moest terecht staan terzake hij een groote hoeveelheid varkensvleesch in voorraad heeft gehad, gedeeltelijk in verschen en gedeeltelijk licht gezouten toestand, zonder dat dit vleesch voorzien was van een stem pel. De geheele voorraad bedroeg 143 K.G. en was aangetroffen in een schuurtje, dat behoorde aan een timmerman v. P. Ver dachte B. heeft van bedoeld schuurtje maar een gedeelte gehuurd. Het gedeelte waar het vleesch was aangetroffen, was niet in den huur inbegrepen. De controleur W. verklaarde, dat hij bo vendien een aantal vetzakjes heeft aange troffen, waarop de naam van verdachte voorkwam, zoodat de ontkenning van ver dachte veel zwakker kwam te staan. De eigenaar der schuur v. P. hield vol, dat hij maar een gedeelte van de schuur aan ver dachte heeft verhuurd en dat hij niets wist van frauduleus slachten, zoodat men voor het eigenaardige geval kwam te staan, dat het in beslag genomen vleesch aan niemand toebehoorde. Daar de ambtenaar de verklaring van v. P. in twijfel trekt wordt alles op schrift gesteld en na de getuige te hebben gewe zen op de gevolgen van meineed door v. P. onderteekend. De volgende getuige R. kwam ook al op een eens gegeven verklaring terug, waarop ook hem de gevolgen van een meineed werdén voorgehouden. Verdachte blijft ontkennen. Niettemin acht de ambtenaar het feit bewezen. Het lijkt niet erg helder, maar het blijft bij lijken. De zaak is daar entegen zeer helder. De voorwerpen die daar zijn aangetroffen, oa. de vetzakjes, wijzen erop, dat verdachte de schuur wel in gebruik heeft gehad. Het voordeel van het frauduleus slachten is voor verdachte zeer groot. Hij erkent 2 a 3 varkens per week te slachten. Nu doet zich het feit voor, dat verdachte in een tijdsbestek van 10 dagen geen enkeil varken heeft ge slacht, althans dat het niet aangegeven is bij de keurmeesters. Bovendien wordt de houding van ver dachte gelaakt wegens het mogelijk uitlok ken van meineed. Een zeer strenge straf is hier op zijn plaats. Eisch 250 sub. 100 dagen ,met ver beurdverklaring. Nadat de verdediger van verdachte tot vrijspraak heeft geconcludeerd, wordt de uitspraak bepaald op 8 dagen. N. J. M., slager te Noordwijker- h o u t moest voor een zelfde feit terecht staan. Op zijn terrein waren drie stukken rugspek aangetroffen zonder dat er een stempel op aanwezig was. Ook deze verdachte zegt, dat het spek niet aan hem toebehoorde, maar dat het over de schutting was gegooid. De ambtenaar zegt, dat het met de sla gers in Noordwijkerhout niet alles botertje is. Ook deze verdachte zegt dat het spek hem niet toebehoort. Het spek is niet aan komen vliegen, al gebeuren er soms met vleesch rare dingen. Het frauduleus slach ten is voor slagers erg loon end, gezien de crisisheffingen. Eisch 20 sub. 8 dagen met verbeurdverklaring van het inbeslaggeno- mene. Uitspr. 8 dagen. Ergerlijke baldadigheid. Een aantal jongelui uit Alkemade, zekeren J. W., v. d. S. en S., hadden met de jaarwisseling vuurwerk afgestoken. Maar niet onschuldig, maar erg onhebbe lijk, b.v. op het plein der pastorie; daarna hebben zij het tusschen de menschen ge gooid, onder een oud vrouwtje gedeponeerd en voor een huis waar een lijk opgebaard stond. De ambtenaar noemde het een ergerlijk feit, waaruit de laffe mentaliteit der schul digen kwam vast te staan. Een behoorlijke straf is hier op zijn plaats. Eisch elk een boete van 6 sub. 3 d. Uitspraak conform. L. Z. H., J. P. A. B., P. J. H., allen te Roelofarendsveen gemeente Alke made, hebben de onhebbelijkheid gehad met steenen naar 'n lantaarnpaal te gooien zoodat deze lantaarnpaal het loodje moest leggen. Eisch voor ieder 5 sub. 2 dagen. Omreden alle verdachten werkloos zijn, bepaalde de kantonrechter de boete op ƒ3 sub. 1 dag. V erkeersovertredingen. T. v. G., die verstek liet gaan, heeft op den Gooweg te Noord wijk met een tractor met oplegger niet behoorlijk uitgehaald, toen hij een tweetal wielrijders moest pas- seeren, waardoor deze wielrijders met elkaar in botsing kwamen en met moeder aarde kennis maakten. De ambtenaar wilde een lichte boete eischij, n.L van 5 sub. 2 dagen, omdat de schuld gedeeltelijk bij de wielrijders lag. Uitspraak 10 sub. 4 dagen. Aangehouden werd de zaak tegen H. J. W. L. te 's Gravenhage, die op den Leid- schenweg te Voorschoten met zijn auto onverantwoordelijk langs een andere auto heenreed en daarna een handwagen torpedeerde. J. K., experidteur te Scheveningen, heeft emt een auto gereden op den Rijngeester- straatweg te Oegstgeest met een te groote wielbelastiing. Eisch 5 sub. 2 dagen. Uitspr.' 6 sub. 3 dagen. Verder werd veroordeeld J. P. H. te Voorhout wegens het visschen met le vend aas zonder dat hij vergunning had, tot een boete van 2 sub. 1 dag. BLIND' MAKEN VAN VINKEN. Ruw en wreed gebruik strafbaar verklaard. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in een zaak van den officier van justitie te Breda, die cassatie had aangeteekend tegen een vonnis van de rechtbank aldaar, hou dende bevestiging van een door den kan tonrechter te Tilburg gedane uitspraak, waarbij J- V., fabrieksarbeider le Tilburg, is ontslagen van rechtsvervolging terzake van het in zijn bezit hebben van een blind gemaakte vink, hetgeen verboden is in de algemeene politieverordening der gemeen te Gilze-Rijen, waar de verdachte dezen vogel hield. Kantonrechter en rechtbank hebben ontslag van rechtsvervolging gege ven. De Hooge Raad heeft thans overwogen, dat door het tegengaan van deze in een landelijke gemeente bekende ruwheid en wreedheid het beschermen van het publiek in zijn zedelijke gevoelens alsmede de open bare zedelijkheid kan worden gediend. Hij vernietigde daarom het vonnis en veroor deelde V. tot ƒ5 boete. 'n Prachtige Rem brandt is dat. Wat? D^n is die Rembrandt een ge- meene copiist, want hy heeft dat plaatje van onze kalender overgetcekend. (Tatler). DE LUCHTROQVERS VAN H0ITIKA. 197. Eindelijk weer eens mijn moedertaal te mogen hoo- ren, mompelde de oude. Moet je mijn zakdoek soms heb ben? vroeg Piet en hij haalde een vieze lap uit zijn broek zak, het lijkt wel of uw Edele een deuntje gaat huilen. En jawel, groote tranen rolden al in zyn lange grijze baard. 198. Jongen, hoe kom je zoo opeens hier? Op mijn bee- nen en met mijn vliegmachine verklaarde Piet, maar nu weet ik nog niet, of die pijlen kwaad kunnen. Nee, ventje, jou zal ik er géén kwaad mee doen. Is je geraden, want anders roep ik mijn groote broers. Die pruimen prikkel draad en tillen de maan op.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10