MAANDAG 4 MAART 1935 DE LE'DSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. 8 SCHAATSENRIJDEN WERELDRECORD 1000 M. VERBETERD. Te Koningsberg in Noorwegen werden Za terdag internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats voor vrouwen gehouden. Daarbij verbeterde Kitty Klein (Vereenigde Staten) het wereldrecord' over 1000 meter door dezen afstand te rijden in 1 min. 42.3 sec. Het oude wereldrecord stond ten name van Verne Lesche, de bekende Finsche rijdster, die dit met een tijd van 1 min. 45.7 sec., op 11 Februari 1934 te Oslo vestigde. SCHAKEN HET TOURNOOI TE MOSKOU. De uitslag der twaalfde ronde van het ♦ournooi te Moskou luidt als volgt: Stahlberg wint van Rabinowitsj; Spiel- tnann remise met Flohr; Capablanca remi se met Lilienthal; Miss Menchik verliest van Tsjechower; Romanowski remise met Bogatyrtschuk; Loewenfisch remise met dr. Lasker; Rjumin 'verliest van Kan; Bot- winnik remise met Pirc; Alatorzew wint van Ragosin; GoglidzeLiscisin afgebro ken. Uitgespeelde partijen. De afgebroken partijen van de laatste 4 ronden zijn behalve die tusschen Goglidze Lissitsine en tusschen Botwinik en Lis- sitesine, welke opnieuw werden afgebro ken, uitgespeeld. rvatte zijn spel tegen Las ker niet, zoodat Lasker deze partij heeft gewonnen. De beëindigende hangpartijen hadden het volgende resultaat: AlatortsjefStahlberg remise, CapablancaBogatyrstjeck remise; LoewentischPirc remise. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. Eogaert staakt den strijd. Ook Norman Hill, de Amerikaan, uit den koers. Zaterdagmorgen tijdens de stille uren heeft zich een eigenaardig voorval afge speeld. Tijdens het grappen maken bleek Wals een ronde te zijn achtergekomen en toen men Pijnenburg daarop opmerkzaam maakte greep de Tilburgenaar onmiddellijk zijn fiets en haalde niet alleen de eene, maar ook nog een tweede ronde van zijn achterstand in. Op dat moment stonden onze langenooten er overigens nog 6 ach ter. In de middaguren is het erg rustig toege gaan. Bogaert staakte den strijd en aange zien ook de Amerikaan Norman Hill op gaf, werd een nieuw koppel gevormd tus schen den Italiaan Guerra en Jan van Kempen. Zondagmiddag kwam er niet veel veran dering in den stand. Alleen roerden de zwakkere koppels zich, doch boven aan de ranglijst wisten de renners zich te handha ven. VerreyckenHaezendonckx konden nog een ronde inhalen, terwijl voorname lijk de Belgen in de sprints de punten be machtigden. PijnenburgWals hadden nog 4 ronden achterstand. Jan van Kempen geeft op. In de vroege avonduren bij de sprints van acht uur, kwam Mertens in botsing met Jan van Kempen. De verwondingen die onze landgenoot daarbij opliep waren van dien aard, dat hij neutralisatie kreeg. Na den voorgeschreven tyd 15 minuten kwam onze landgenoot weer in de baan, doch later op den avond te omstreeks kwart voor tien staakte hij den strijd. Zijn kop- pelgenoot Guerra werd daardoor reserve. Tijdens de jachten die zich bij de sprints van 9 uur ontwikkelden, waardooh deze ge heel te niet gingen, onderscheidden zich vooral onze landgenooten Pijnenburg en Wals, waardoor zij er hoe langer hoe beter voor komen te staan en door het publiek reeds ernstige candidaten voor de eerste plaats genoemd worden. Na de sprints van negen uur was de stand aan den kop als volgt: Aan den kop: 1. BuysseLoncke 58 p. Op 1 ronde: 2. SchoenLormann 29 p. Op 2 ronden: 3. PijnenburgWals 70 p. 4. CharlierDeneef 44 p. 5. Van Vlockho- venVan Buggenhout 11 p. HET CONFLICT IN DE WIELERWERELD Conferentie op 9 Maart bepaald. Naar wij vernemen zal op 9 Maart a.s. een bespreking plaats vinden tusschen den N.W.U.-voorzitter, Jhr. vam der Berch van Heemstede eenerzijds en de Commissie, on langs te Utrecht ingesteld en belast met de voorbereidende werkzaamheden voor de oprichting van een Nederlandsche Bond van Wielerclubs, anderzijds, in welke con ferentie de grieven, die destijds te Utrecht op de vergadering der 50 Nederlandsche wielerclubs naar voren kwamen, te be spreken, en de eisch, in een motie vervat om een meer democratisch bestuur in de wielrenunie, worden besproken. De Commissie heeft echter als eisch ge steld, dat niet alleen met den Unievoorzit ter, maar met het Dagelij ksch Bestuur der NW.U. zal worden vergaderd, terwijl men voorts verlangt om de maatregel, waarbij door de N.W.U. het lidmaatschap aan de wielerclub „De Germaan" wordt onthou den, in te trekken. De Commissie be schouwt n.l. deze maatregel als een soort rancune tegen „De Germaan", omdat deze vereeniging behoort bij de initiatiefnemers van de te Utrecht gehouden vergadering. Indien bovenvermelde bespreking door gang zal vinden zullen van de zijde deir wielerclubs aan de besprekingen deelne men de Commissieleden de heeren C. J. A. M. Verlinden (Bergen op Zoom) J. Wol- thers (Heerlen), J. Vlottes (Amsterdam) en W. Gerritsen (Amsterdam). L. R. EN T. V. „SWIFT". Gistermorgen zijn de „Swi£tH-renners voor het eerst de weg opgegaan in dit seizoen. Voordat zulks echter zou gebeuren werden aan het clublokaal eenige zaken afgehandeld als besluit van het home- train-seizoen. De drie Juniorleden H. Koene, W. Mens en G. Groeneweg, die nog een herhalings wedstrijd moesten rijden over 3X1 K.M. is op schitterende wijze door H. Koene ge wonnen, die zich in dit seizoen als een goede jonge kracht voor de wielersport heeft doen kennen, als 2e plaatste zich W. Mens, als 3e G. Groeneweg. Hierna is een foto gemaakt van de aan wezige renners en commissieleden, welke met de gewonnen prijzen van dit seizoen tentoongesteltd wordt bij de Firma Stoeke, Haarlemmerstraat 4. Aanvankelijk zou er een clubtocht ge reden worden naar Gouda, maar dit is ech ter op verzoek omgezet in een trainings- tocht over ongeveer 30 K.M. J. Verschoor, J. Rietbroek, D. J. Tuin en C. v. Amsterdam konden daar echter niet aan deelnemen, toch vertrokken er vanaf het clublokaal een 16-tal renners. Nadat er gezamelijk werd weggereden naar de Leiderdorpsche brug werd daar het sein tot vertrek gegeven. Na ongeveer een goed uur keerde alle renners terug op een na die verkeerd was gereden. Bij aankomst werden opgenomen J. Riet hoven, R. v. Aart, Ch. Vink, A. v. Egmond, C. v. Ruiten, C. Gros, J. v. Wezel, P. Bies heuvel, W. Severijnen, W. w. d. Beng; de Junioren, die apart waren weggereden, werden bij aankomst als volgt genoteerd: H. Koene, W. Mens, A. Lode wijks, G. Groe neweg en C. Rijsbergen. A. Hulsebosch was de renner die ver keerd was gereden. Na afloop van deze trainingstocht kwa men alle renners weer in het clublokaal terug, alwaar de prijsuitreiking plaats had van de prijzen gewonnen in de laatste com petitie wedstrij den. As. Zondag ziullen J. Rietbroek en R. v. Aart deelnemen aan de wedstrijden te Zwolle. „NIEUW SWIFT". Gisterenmorgen werd door bovenge noemde vereeniging de bekende j aar lij k- sche kliprit gehouden te Noordwijk. Onder kelangsteling van circa 400 wielerenthou- siasten startten allereerst de C. klasse over 5 ronden. Met grooten voorsprong werd G. Sinteur eerste, 5 punten, R. de Roode, tweede met 10 punten. Vervolgens bonden zeven B-klassers de strijd aan over 15 ronden met evenveel klassementen. C. Verburg was hier in eigen omgeving sterk favoriet. K. de Haas kreeg direct na de start pech en moest van rijwiel verwisselen, hetgeen hem een ron de achterstand kostte. Verburg won alle klassementen en wist in de tiende ronde zelfs met K. de Haas een ronde te winnen. Verburg had zoodoende een ronde voor sprong, terwijl K de Haas op schitterende wijze zijn achterstand had ingeloopen. Door puntenvoordeel kwam hij ten koste van J. Geertsma op de tweede plaats. Laatstgenoemde was in het tweede pele- ton het sterkste, A. Kamp, C. Harteveld en V. van Rooyen streden hardnekkig om de vierde plaats. Ramp reed een goede wedstrijd, Harteveld overtrof verre de verwachtingen en kan op een prachtig de buut terugzien. F. van Rooyen was in het begin één van de concurrenten voor de eerste plaats, kreeg in de negende ronde een inzinking, maar kwam tegen het einde weer onweerstaanbaar opzetten. J. de Haas moest na acht ronden vanwege pijn in de zij jammer genoeg opgeven. Bij het eindklassement gaf het puntenaantal de onderlinge krachtsverhouding goed weer. 1. C. Verburg 15 punten, 2. op een ron de K. de Haas 27 p., 3. J. Geertsma 47 p., 4. A. Kamp en C. Harteveld beiden 73 p. 5. met één punt verschil T. van Rooyen 74 p. 6. G. de Haas opgegeven. Tot slot kwam als clou van den dag de A-klasse voor een strijd over 25 ronden met hetzelfde aantal klassementen. Ook hier reden 7 renners mede. Geweldig snel werd hier gereden, soms een tempo van 43 K.M. per uur, hetgeen iets bijzonders is in dit zware parcours. A. Collee en Ab. Strijk streden fel om de eerste plaats. Nog nooit hebben wij Strijk in een zoo prach tige conditie gezien en ook Collee heeft een geweldigen strijd moeten leveren voor zijn eerste plaats. Vooral tegen het einde wist Strijk menig klassement te winnen. Ook Chr de Roode reed een prachtige course en alleen omdat Chr. de Roode geen sprin ter is moest hij zich met de derde plaats tevreden stellen. R. Riethoven scheen nog niet geheel hersteld van zijn ziekte. Hij raakte 'n halve ronde achter. T. de Roode raakte in het begin eveneens achter, doch haalde zijn achterstand prachtig in A. de Roode en N. N. gaven respectievelijk in de vierde en achttiende ronde op. Na af loop namen de renners van het publiek een hartelijk applaus in ontvangst. Totaal uitslag" 1. A. Collee 34 p., 2 Ab. Stiijk 46 p., 3. Chr. de Roode 82 p., 4. T. de Roode 102 p. 5. R. Riethoven 129 p. 6. N. N. 7. A. de Roode. Woensdagavond worden geen home trainer-wedstrijden gehouden. AUTOMOBILISME CAMPBELL EN ZIJN RECORD POGINGEN. Tot nu toe geen resultaat. Op het strand te Daytona heeft Camp bell zijn pogingen om het wereldsnelheids record te verbeteren, voortgezet. In Zuide lijke richting startte hij voor een race over 1 Mijl, die hij in 13.31 sec. aflegde met en gemiddelde uursnelheid van 435.281 K.M. Het wereldrecord, dat op zijn naam staat, staat op 437.914 K.M. Over 5 en 15 Mijlen was de racewagen nog langzamer. De weersomstandigheden zijn voorts verre van fraai, zoodat Campbell voorloopig geen nieuwe ritten meer maakt. SCHIETEN CONCOURS „GENERAAL SNIJDERS". Zaterdag j.l. heeft in de Morschpoort kazerne de sluiting van het schietconcours der O.O.S.V. „Generaal Snijders" plaats gehad. De voorzitter, de Adj. O.O. de Hertogh, bedankte allen, die tot het welslagen van het ooncours hunne medewerking hadden verleend, in het bijzonder de heeren Gee- ne, van Thiel en Steen, die zich als leden der jury belangloos ter beschikking hadden gesteld en die hij prees om hunne objec tieve beoordeelingen tijdens het concours. Ten slotte sprak de eere-voorziitter, le Luit. Steenhauer, een woord van hulde, voor de wijze waarop dit concours was ge organiseerd. De O.O.S.V. „Generaal Snijders" mag, gezien de zeer groote deelname, op een welgeslaagd concours terugzien. De vóorloopige eindstand luidt als volgt; Vrijebaan buks: Van Best 90 3 x 30, Vee lenturf 90 2 x 30, J. J. Hoogendoorn 90 7 x 29. van der Krogt 90 6 x 29, A. Beeken- kamjp 89 7 x 28, de Wit 89 3 x 29, Gobel 89 2 x 29, 5 x 28, Oskam 89 2 x 29, 3 x 28, J. Hoogendoorn 87 7 x 29, IJperlaan 87 1 x 29. Personeel O.O. 4 R.I.: Adj. O.O. de Her togh 46. Personeel buks: J. J. Hoogendoorn 49, 2. C. Stel 47, A. Beekenkamp 46 St. 38, J. Blauwhof 46, van der Lans 45 st. 43, J. Lek- kerkerk 44 st 47, Veelenturf 44, van Rest 43 ct 48, Domburg 43, P. Beekenkamp 43, Keere weer -43, de Wit 43. Jubilieumbaan buks: J. Hoogendoorn 48 st 46, J. Blauwhof 48 st 43, van Dongen 48, G. Veldhuis 47 st 44, van der Lans 47 st. 44, laagste schot 8, Göbel 45 st. 42, J. J. Hoogendoorn 45 st. 35, Landa 45. Dagprijzen buks: van der Krogt, Veelen turf, J. Hoogendoorn, van Rest, de Wit, Göbel, A. Beekenkamp. Dagprijzen K.S.O.: Borel, Noort, van der Krogt, Dek, Bongenaar, Oskam, Dom burg. Korps Buks: 223 Schietclub „L.B.W." Loosduinen, 222 PoL Wassenaar, 218 „Wil lem Teil" Bodegraven. Hoogste korpsschutter: Veelenturf 49. Eerekorps buks: „V.S.V." 1932, „Immer Vaardig" Hoek v. Holland 124, „Willem Teil" Bodegraven 124. Vrijebaan K.S.O.: Oskam 297, Bangenaar 195, Dek 294 1 x 97, Domburg 294, J. J. Hoogendoorn 293 1 x 97, IJperlaan 293 3 x 96, 8 x 95, Noort 293 3 x 96, van der Krogt 292 1 x 96, Veelenturf 292, Göbel 290. Personeel K.S.O.: Göbel 98 st 95. Dek 98 st. 91, J. J. Hoogendoorn 98 st. 91, laagste schot 15, van der Krogt 97 st. 91, Noort 97 st. 88, IJperlaan 96, Dofnburg 95 st. 93, Verheul 95 st 91, Blauwhof 95, ter Avest 94 st. 99, Bongenaar 94 st 93, Knijnen- burg 94 st. 91. Jub. K.S.O.: Noort 98, J. J. Hoogendoorn 97 st. 92, Simons 97 st. 91, Oskam 96 st 93, van der Krogt 96 st. 91, Bongenaar 95 st. 96, Hoogendijk 94, Melse 94 (laagste schot 17). Korps K.S.O.: „Willem Teil" 475, Pol. Wassenaar 465, „V.S.V." Voorschoten 461. Hoogste korpsschutter: Göbel 98 de Wit 98 (loten). Eerekorps: Politie Wassenaar 282, „Wil lem Teil", Bodegraven 279, Haagsche Poli tie 276. Rozenprijs K.S.O.: IJperlaan Voorscho ten. Kampioen K.S.O.: J. J. Hoogendoorn 94. Beker Leidschen Schiet bond: „Willem Teil" Bodegraven 138. Plaats, alsmede tijdstip van de prijsuit reiking zal nog nader worden bekend ge maakt BINNENLAND DE GOUDEN STANDAARD. En de bloembollenhandeL Op de agenda voor de algemeene verga dering der Vereeniging voor Bloembollen cultuur, welke 23 Maart te Haarlem zal worden gehouden, komt een voorstel van de afdeeling Hillegom voor, luidende als volgt: „Overwegende, dat de hooge waarde van den gulden tegenover toonaangevende buitenlandsohe valuta den export van bloembollen tegen loonende prijzen ten zeerste belemmert; dat de thans bestaande minimum prijzen onvoldoende zijn voor een loonende ex ploitatie hunner bedrijven en dat de bui- tenlandsche koopkracht een verhooging der minimumprijzen niet toelaat zoolang de gulden zich niet heeft aangepast aan de lei dende buitenlandsche valuta; dat de bank- en hypotheekschulden in an dere tijden en onder andere omstandighe den door de exploitanten van bloembollen- bedreven aangegaan thans onoverkomelijk zwaar drukken, wat zich reeds in ruime mate openbaart; spreekt als haar oordeel uit dat de verlating van het tegenwoordig goudpeil noodzakelijk is voor de handha ving en de ontwikkeling van het Neder landsche bedrijfsleven in het algemeen en van het bloembollen bedrijf in het bijzon der; draagt het bestuur op; met alle wet tige middelen te streven naar wijziging der tegenwoordige monetaire verhoudin gen." Het hoofdbestuur adviseert afwijzend, omdat de vereeniging, hoe deskundig ook op haar eigen gebied, niet bevoegd is om met voldoende kennis van zaken een oor deel over een zoo moeilijk en ingewikkeld vraagstuk als devaluatie van den gelden uit te spreken. STEUNUITKEERINGEN AAN NI ET- GEORGANISEERDE WERKLOOZEN. Antwoord van den minister van sociale zaken op vragen van den heer van Dis. Op vragen van den heer van Dis in ver band met het onthouden van steainuitkee- ringen aan niet-georganiseerde werkloozen heeft de minister van sociale zaken geant woord: Ad L Het is den ondergeteekende bekend, dat de raad der gemeente Poortvliet heeft besloten, geen uitkeering ingevolge steun regeling te geven aan niet-verzekerde werk loozen gedurende zooveel weken als zij, in dien zij verzekerd waren of gebleven wa ren, uit de werkloozenkas zouden kunnen trekken. Ad H. Vóór 1 Januari 1935 werden in de gemeente Hillegom de ongeorganiseerde niet ingevolge de steunregeling gesteund. Met ingang van 1 Januari 1935 zijn echter alle werkloozen, die daarvoor in aanmer king komen, in de steunregeling opgeno men. Ad UI. De gedachte, dat aansluiting bij een werkloozenkas zooveel mogelijk moet worden bevorderd, acht de ondergeteeken de alleszins juist. De rijkssteunregeling houdt hiermede reeds rekening door ten aanzien van tarie ven van steunverleening onderscheid te maken tusschen verzekerden en niet-ver- zekerden. Bovendien opent artikel 2 van deze re geling de mogelijkheid rekening te houden met het feit, dat de niet-verzekerde, wan neer hij werkt, meer kan besparen dan de verzekerde, die wekelijks contributie voor de werkloozenkas moet betalen. Het is dan ook alleszins redelijk, dat in verband hier mede de niet-verzekerden een iets langeren wachttijd doormaken dan de verzekerden. Een maatregel, als onder I bedoeld, gaat echter in deze richting verder dan met het oog op het gestelde doel noodig en ge- wenscht is. Ad IV. De ondergeteekende heeft het ge meentebestuur van Poortvliet met de zienswijze der regeering in kennis gesteld, met het verzoek het desbetreffend raadsbe sluit in nadere overweging te nemen en in den vervolge tusschen verzekerden en niet-verzekerden onderscheid te maken op de wijze, als onder III is uiteengezet, TIJDELIJKE AFSLUITING WASCH- INDUSTRIE. Op grond van den toestand in de wasch- industrie heeft de Saneeringscommissie voor deze tak van bedrijf, gevormd door den Bond van Waschindustrieëlen in Ne derland en den R.K. Nationalen Bond van Waschindustrieëlen, besloten tot een tijde lijke afsluiting van de waschindustrie. In samenwerking met installateurs en leve ranciers zal de oprichting van nieuwe wasscherij bedrijven, strij kinrichtingen, waschverzendingen en linnenverhuurm- richtingen na 1 Maart 1935 worden tegen gegaan. Gehoopt wordt als gevolg van deze maat regelen op den duur tot eenige verbetering in de uitkomsten dezer bedrijven te komen, althans verdere verslechtering tegen te gaan. Een mogelijke vrees voor het in gedrang komen van het „consumentenbelang" ach ten de betrokken ondernemers niet ge grond. Immers de rentabiliteit van wascher ij be drijven wordt in hooge mate beinvloed door de bezetting er van. De grootste concurren tie ondervindt de waschindustrie nog altijd van de huisvrouw zelve, en de wassche rij en doen van zelf het mogelijke om de huisvrouwen in de tarieven tegemoet te komen. In de saneeringsactie van de wassche- rijbonden zijn dan ook geen prijzen-afspra- ken betrokken en dit zal ook na de afslui ting niet het geval worden. Een meer eco nomische bezetting der bestaande bedrij ven zal tot verlaging vein de kostprijs lei den en ligt in de saneeringsmaatregelen dus eerder een tendens naar verlaging dan naar verhooging der door de wasscherijen toegepaste, zeer uiteenloopende, tarieven. MR. ROOBOL AANGEKLAAGD. Naspel van de moordzaak-De Bie te Os. In verband met de uitlatingen van mr. H, H. Roobol tijdens de behandeling van de bekende Ossche moordzaak-De Bie voor het gerechtshof heeft de heer J. F. Ben kers te Veghel een aanklacht bij de justitie ingediend tegen dezen advocaat. De aanleiding tot deze aanklacht is het feit, dat mr. Roobol tijdens de terechtzit ting aan den vader van het slachtoffer o.a. de vraag heeft gesteld, of hij wel eens met medeweten van Benkers brand had gesticht in diens woning en bakkerij, die destijds te Megen was gevestigd. Verder heeft mr. Roobol aan De Bie Sr. gevraagd, of hij in opdracht van Benkers diens auto in Mill in brand heeft gestoken. Eenige jaren geleden hebben ni. in de woning van Benkers te Megen tijdens diens afwezigheid inbrekers brand gesticht. Een knecht en een dienstbode, die in het huis sliepen, ontkwamen ternauwernood aan den vuurdood. Later is Benkers echter zelf aan gehouden, verdacht van brandstichting of medeplichtigheid daaraan. Hij werd voor den officier van justitie in Den Bosch ge leid doch moest wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten worden gesteld. „Volk" R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG-en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp -Telet. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 DE JOURNALIST L. STOLWIJK JUBILEERT. Zaterdag heeft de heer L. Stolwijk, hoofd redacteur van „De Nieuwe Dag", onder buitengewoon groote belangstelling zijn zilveren journalistenjubileum herdacht. Een stroom van schriftelijke en telegrafi sche gelukwenschen gewerd hem. De kamers waren in een bloementuin herschapen, toen des middags om kwart over twee in de woning van den jubilaris aan de Jac. Obrechtstraat het eere-comité met enkele genoodigden zich verzamelde, om den heer Stolwijk te huldigen. Er waren aanwezig mgr dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam, de heeren J. W. Lucas, C. Ooms en L. M. Weterings, vormende het directorium van de N.V. „De Spaarnestad", J. Verbiest, directeur N.V. drukkerij „De Tijd". J. Vesters en J. Huis man, voorzitter en secretaris van de R. K. Journalistenvereeniging en chefs van de administratieve en technische afdeelingen van de Vereenigde Katholieke Pers. Allereerst nam de heer H. baron van Lamsweerde het woord om namens het huldigingscomité den heer Stolwijk toe te spreken. In welgekozen woorden schetste hij den jubilaris als een groot, maar be scheiden werker, waaraan het ongetwijfeld te danken is, dat hij zoo'n carrière heeft gemaakt. Als tastbaar blijk van algemeene waar deering bood spr. een schrijfbureau met stoel en een Perzisch tapijt aan. Mgr. dr. G. C. van Noort, deken vair Am sterdam, releveerde allereerst de vele goede eigenschappen van den jubilaris, die hem spontaan van de zijde dergenen, die dage lijks met hem samenwerken, waren mede gedeeld. Zij prezen u als een zorgvuldig, ijverig en consciëntieus werker, die zich ge heel gaf aan zijn beroep, niet om zelf voor uit te komen in de eerste plaats, maar om zich geheel in dienst te stellen van de groote zaak, die de Katholieke pers dient. Onder luide instemming der aanwezigen deelde Mgr. v. Noort mede, dat den jubila ris de Pauselijke onderscheiding, het gou den kruis Pro Ecclesia et Pontifice os ver leend, welk eerekruis den jubilaris, op ver zoek van den Deken, door zijn echtgenoote op de borst wordt gespeld. De heer Vesters huldigde den heer Stol wijk namens de Katholieke Journalisten vereeniging. De heer L. M. Weterings, directeur van de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" sprak dan namens deze N.V. De heer Leo Speet sprak den jubilaris toe namens alle redacties van de V.K.P. Tenslotte bood spr. namens de redactie nog een botanisch aandenken aan. Namens de correctie-afdeeling sprak de heer Schrijver eenige waard eer ende woor den, de heer Huyzer namens het technisch personeel en de heer C. v. d. Vorst namens de chefs der technische afdeelingen, die allen tevens een stoffelijk blijk van be langstelling aanboden. Tenslotte sprak de Jubilaris een harte lijk dankwoord. Hierna was er gelegenheid den jubilaris en zij-n familie persoonlijk geluk te wen- schen, waarvan den geheelen middag een druk gebruik werd gemaakt. KERKNIEUWS BENOEMINGEN PATERS MINDERBROEDERS. Op voordracht van den Hoogeerw. Pa ter Provinciaal der Minderbroeders werden door Z.H.Exc. den Bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan te Gouda Hl Joseph Pater H. van Oerle, tot kapelaan te Rotter dam H. Anton. Pater J. van Workum uit het klooster te Vorden; door Z.H.Exc. den Bisschop van 's-Hertogenbosch werd be noemd tot Rector van de Rectorale hulp kerk te AlvernaWychen Pater J. F. J. Gerz. Voorts werden door den Hoogeerw. Pa ter Provinciaal benoemd tot Lector van de philisophie te Venray Pater Wigbertus Hui hoven, tot directeur van het patronaat te Venraij Pater Hildebertus Saes, tot assis tent te Heerlen H. Franc. Pater Cladianus van Veldhuizen uit het klooster te Woer den, terwijl voor de Missie van Karachi (Br. Indië) werden bestemd de Paters Achilleus Meersman, die leeraar was aan het Gymnasium te S. Joao d'El Rey (Bra zilië), Salesius Lemmens, assistent te Heer len H. Franc., Petronius Voestermans, lee raar aan het Missie-College te Sittard, lee- Aquino van Liebergen uit het klooster te Maastricht. ALLE-DAG-KERK. R.SJV.P. IS OPGERICHT. FusiecongTes tusschen R.S.P. en O.S.P. De fusie tusschen R.S.P. en O.S.P. is op een congres der twee partijen te Rotterdam een weit geworden. Met meerderheid van stemmen koos het congres als naam der nieuwe partij R.S. A.P. Het dagelijks bestuur is als volgt samengesteld: P. J. Schmidt, voorzitter; H. Sneevliet, secretaris; Jan Bakker, penning meester; mr. Chr. de Ruijterde Zeeuw en D. Langkemper, leden. De Duitsche Evangelische kerk te Athene heeft de Alle-Dag-Kerk ingevoerd. De kerk is iederen dag van 8 uur 's ochtends tot het vallen van de duisternis open. Bovenstaande bericht treffen wij aan in de „N.R.Crt.". Als uit alle plaatsen der wereld, waar een Protestantsche kerk over dag geopend is, het groote liberale blad daarvan meldig moet maken zou dat misschien wel 'ns eentonige lzctuur kun nen worden!

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8