OM DEN GAVEN GOLDEN OM DEN GAVEN GOLDEN MAANDAG 4 MAART 1935 DE LEFDSCHE COUR Al* 1 VIERDE BLAD. - PAG. 13 WERKEN VOOR STEUN UIT DE OMGEVING Men schrijft uit Alphen aan den Rijn aan de „N. R. Crt."; In verband met het officieuse bericht uit 's-Gravenhage, waarin werd medegedeeld, dat het standpunt van den minister van sociale zaken inzake het werken voor steun ongewijzigd was gebleven en dat slechts aan verschillende gemeentebestu ren was verzocht, met dit standpunt reke ning te houden, hebben wij ons in verbin ding gesteld met den burgemeester, den heer P. A. Colijn, teneinde te informeeren of de opheffing van het contra prestatie- systeem in deze gemeente wellicht moest worden toegeschreven aan een onjuiste interpretatie van den ministerieelen brief, die het gemeentebestuur tot zijn besluit aanleding heeft gegeven. De heer Colijn toonde zich over deze officieuse tegenspraak ten zeerste ver vaard. Van een verzoek om met het standpunt van den minister ten aanzien van werk verschaffing en werken voor steun reke ning te houden is in het onderhavige ge val geen sprake, zoo deelde de heer Co lijn ons mede. Het gemeentebestuur heeft d.d. 4 Februari j.l. op een verzoek om goedkeuring van verscheidene werkobjec- ten van het departement van sociale za ken een brief ontvangen, waarin deze goedkeuring zoo werd verleend op zeven voorwaarden, welke ten dudielijkste be wezen, dat men van het principe, dat aan het werken voor steun ten grondslag ligt," niets meer wilde weten. Een verzoek om rekening te houden met het standpunt van den minister bevatte deze brief allerminst. De zeven voorwaar den voor de goedkeuring, waarvan die, dat „de Nederl. Heide Mij. met de con trole op de werkverschaffing zou worden belast" en dat „aan den inspecteur der werkverschaffing kennis moest worden ge geven, wanneer met de gesubsidieerde werkverschaffing zou worden aangevan gen" wel het meest de aandacht trokken, waren imperatief voorgeschreven en lieten bij het gemeentebestuur geen twijfel over omtrent het standpunt van den minister. Indien uit bovengenoemde tegenspraak mag worden afgeleid, dat men ten depar- temente tusschen 4 en 27 Februari zijn standpunt weer heeft herzien, wordt hier van dankbaar nota genomen, maar zoo lang daarvan niet officieel aan het gemeen tebestuur kennis is gegeven, zal men zich te houden hebben aan den departement^ len brief van 4 Februari, die, tengevolge van de voorwaarden, welke voor de goed keuring der werkobjecten werden gesteld, de verdere toepassing van het contra-pres tatiesysteem te Alphen aan den Rijn prac- tisch onmogelijk heeft gemaakt. BUITENLANDSCHE BERICHTEN KETEL-ONTPLOFFING IN JAPANSCHE CHEMISCHE FABRIEK. Zestien personen gedood. Uit de provincie Jamagoetsji wordt of ficieel gemeld, dat tengevolge van een ke telontploffing in een chemische fabriek 21 arbeiders bedolven werden. Zestien lij ken zijn tot nog toe geborgen. De overi gen zijn gewond naar het ziekenhuis over gebracht. OVERSTROOMINGEN IN SPANJE. Reeds 36 huizen ingestort. Tengevolge van het smelten van de sneeuw in de afgeloopen dagen zijn vele rivieren in de provincie Leon buiten haar oevers getreden en hebben overstroomin gen veroorzaakt. Tengevolge van 't hooge water zijn reeds 36 huizen ingjstort. OVERSTROOMINGEN IN ITALIe" Li geheel midden- en noord-Italië ko men tengevolge van den regenval en het smelten van de sneeuw overstroomingen voor. Vooral de Campagna en Larium zijn ernstig getroffen. De Volturno, de Tiber en hun zijrivieren hebben groote opper vlakten land overstroomd. Gedeelten van den spoorweg van Napels naar Saterna en van Rome naar Tivoli staan onder water. Verschillende dorpen en tal van boerde rijen staan twee meter onder water. Aan den mond van de Tiber bij Fiumici- no is een dam van gewapend beton geheel vernield. De puinhoopen maken de rivier monding onbevaarbaar. LAWINES IN ITALIë. Uit Aosta wordt gemeld, dat 3 studenten uit Florence en twee dragers die op weg waren naar Breull in het Cervinodal door een reusachtige lawine zijn bedolven. Alle vijf vonden den dood. Drie andere studen ten en twee meisjesstudenten konden zich tijdig in veiligheid brengen. Gidsen, sol daten en militie slaagden er in het lijk van één der dragers te vinden. PLAN TOT ONTVOERING VAN LINDBERGH'S KIND? Dit bericht door Duitsch consul-generaal te New-York bevestigd. De Dultsche consul-generaal te New-York bevestigt een bericht, dat een nieuw plan tot ontvoering van Lindbergh's kind werd gesmeed. Hij verklaarde de mededeeling van den Duitschen consul-generaal te Bos ton te hebben ontvangen. Drie getuigen a charge met den dood bedreigd. Drie prominente getuigen a charge tegen Hauptmann hebben brieven ontvangen, R. K. POLITIEBOND „ST MICHAëL Afd. Warmond en Omstreken. Gistermiddag vergaderde de afdeeling Warmond en Omstreken van den R. K. Po- litiebond „St. Michaël" in hotel „De Stad Rome" te Warmond, onder voorzitterschap van den heer Van der Krogt. Door den heer Broxterman van Zoeter- woude wordt het jaarverslag uitgebracht, waaruit blijkt dat het vergaderingbezoek in het afloopen jaar wel iets te wenschen overlaat. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer Eist (van Sassenheim) blijkt, dat de vereeniging, ondanks dat door haar eenige R. K. fondsen en instellingen zyn ondersteund, nog over een klein batig sal do kan beschikken. De begrooting over 1935 wordt, goedgekeurd. Tot commissieleden voor het nazien der bescheiden enz. van den penningmeester worden benoemd de heeren Bra^s (Hille- gom) en van den Berg (Zilk). Bij punt 10 der agenda, deelname re traite 1935, hield de voorzitter een gloed volle rede, waarin hij het mooie werk der retraite schetste en de leden aanspoorde vooral zooveel mogelijk hiervan gebruik te maken. Verschillende leden gaven zich hierna op voor de retraite, die in de maand Juni te Noordwijkerhout zal worden ge houden. Tot afgevaardigden voor het a.s. Con gres te Bergen op Zoom worden gekozen de heeren Eist (Sassenheim) en Braas (Hil- legom). Wegens periodiek aftreden van de be stuursleden Backes (Noordwijkerhout) en Broxterman (Zoeterwoude) had een be stuursverkiezing plaats. De heer Broxter man wordt met meerderheid van stemmen herkozen. De heer Backes stelde zich niet meer herkiesbaar; in zijn plaats werd ge kozen de heer Huiskes van Hillegom. Na rondvraag sluiting. HOOGMADE B.V.L. Ter-Aar, Woubrugge. Van den kringwedstrijd, uitgeschreven voor de afd. Aardam, Papenveer, Langeraar, Hoogmade en Woubrugge, onder leiding van sergeant de Goede om prijzen w.o. wisselbeker, werd Vrijdagavond de eerste wedstrijd gehou den in het lokaal van den heer L. v. Acker te Aardam. De uitslag was (van elke afd. wordt door 5 leden deelgenomen): afd. Aardam 232 p., Hoogmade 231 p., Wou brugge 231 p.; afd. Papenveer 229 p. Eerstvolgende wedstrijd heeft plaats Vrijdag 8 Maart des avonds 7.30 uur bij J. Witteman te Hoogmade. Uitvoering. Door de Tooneelvereeni- ging „Vader Kolping", onderafd. van de St. Joseph's Gezellen Vereeniging van Voor hout, werd een uitvoering gegeven in de zaal van den heer J. Witteman. Opgevoerd werd: Samsom en Moot doen aan Boksen, blijspel in drie bedrijven, dat eenieder voldaan heeft. Dg avond werd aan gevuld met een voordracht en vroolijke muziek. „St. Genesius". Donderdagavond hield de tooneelvereeniging „St. Genesius", on derafd. van den R. K. Volksbond afd. Hoog- mede, haar jaarvergadering in de boven zaal van café Witteman, onder voorzitter schap van den heer C. Baak. Na een uiteenzetting van den voorzitter en den Geestelijk Adviseur, waarbij het verschijnen op de repetities onder het oog werd gezien, kon een misverstand worden opgelost. De penningmeester bracht zijn jaarverslag uit. De ontvangsten bedroegen 32.23, uitgaven 21.55. Saldo kas 10.68. Boeken en bescheiden werden nagezien door de heer Jac Borst en B. v. d. Voorn en in orde bevonden. De aftredende be stuursleden, den voorzitter en penning meester werden bij acclamtie herkozen. In de 'plaats van den 2en penningmeester, die bedankt had, werd gekozen de heer B. v. d. Voorn. „St. Deus Dedit". Vrijdagavond hield deze vereeniging een ledenvergadering in de zaal van café Witteman, onder voor zitterschap van den heer L. Lieverse. Voorgelezen werd een schrijven van den gemeenteraad, dat het verzoek om verhoo ging van kindertoeslag voor de werkloozen voor kennisgeving is aangenomen, maar dat 25 procent vergoeding zal worden ge geven voor het ziekenfonds. De afigev. naar den Bondsraad bracht een keurig verslag uit. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur een petitionnement ontvangen heeft van het R. K. Werkliedenverbond om hand- teekeningen te verwerven van de jeugdi ge werkloozen van 14 tot 25 jaar. Gelegen heid zal worden gegeven om te komen tee kenen op Donderdagavond as. 7 Maart in de zaal van café Witteman. De voorzitter vertrouwde, dat alle jonge werkloozen zul len komen teekenen. Spr. uitte vervolgens den wenseh dat het collectief arbeiderscon tract dit jaar ook weer gehandhaafd zal worden. De heer Salmon gaf vervolgens een uiteenzetting over de waarde van het col lectief arbeidscontract. Spr. bemoedigde de leden in deze moeilijke omstandigheden. Eenenmaal zal de tijd komen, dat de crisis is opgelost, maar laten wij dan ook klaar staan met een groot aantal leden oon de nieuwe maatschappij te vormen. Daarna werd gelegenhoid gegeven tot waarin zij met den dood bedreigd wor den. Twee van de bedreigde personen zijn vrouwen. Zij waren bekenden van Violet Sharp, die zooals men weet, kort na de ont voering van Lindbergh's baby zelfmoord heeft gepleegd. Zij hadden voor de recht bank verklaard, dat Violet geenerlei schuld aan de ontvoering had. De vrouw van Hauptmann is nog steeds in de weer, om geld voor de behandeling van het proces in hooger beroep in te za melen het stellen van vragen. Beantwoord werd de vraag betreffende een lid, dat verleden jaar den Bond heeft moeten verlaten, we gens het bereiken van den 65-jarigen leef tijd. Hierin is nu voorzien door het hoofd bestuur, zoo iemand kan toch lid van den bond gblenven en betaalt dan 10 cent con tributie. Daar is <Jan ook de ziekenkas bij inbegrepen. Men kan ook lid blijven van de werkloozenkas. Dan betaalt men daar voor 25 cent per week. Men kan dan in het seizoen van trekking uit de werkloozenkas trekken 42 dagen 50 cent per dag. De zie ken kas keert 60 dagen uit, tenminste als de contribueerenden ziek worden als zij werkloos zijn. Nadat ook de overige vragen door den heer Salman waren beantwoord, volgde sluiting. OEGSTGEEST. St Joseph's-Gezellen-Vereeniging. In het vereenigingsgebouw „St. Willibrord", hebben de leden der St. Joseph's-Gez.-Ver. gisterenavond een uitvoering gegeven, die uitstekend is geslaagd. De Vice-Praeses, Kap. Roest, opende den avond en drukte zijn spijt uit dat de belangstelling niet grooter was. Na nog begroet te hebben den Raad van Bestuur, Pastoor de Vetten en Kap. Martens wenschte de vioe-praeses al len een genoeglijken avond. De tooneelclub der Gezellen kwam on der leiding van den heer Quint daarna voor 't voetlicht met de komische 3-acter „Een paardenmiddel", een echte vasten avond-klucht met interessante verwikkelin gen, komische voorstellen en lachlust-prik kelende gezegden. Over de opvoering moe ten wij eerlijk getuigen, dat zij, in verge lijking met vorige, een stap naar voren be- teekent, waarvan voorzeker de eer toekomt aan den regisseur, den heer Quint Natuur lijk blijven er, zooals bij alle menschen- wak, feilen aan te wijzen. Er zijn spelers voor 't voetlicht geweest, die een groote do sis gemak van beweging hebben en door hun goed aanvoelen op den duur wel iets op de planken zullen kunnen presteeren. De wil blijkt er te zijn en dan vindt men gemakkelijk den weg. Mert veel gelach en gul applaus na ieder bedrijf bewezen de aanwezigen met het ge- bodene zeer ingenomen *té zijn. De St. Joseph's-Gezellen kunnen dan ook met tevredenheid op den zeer geslaagden avond terug zien. We zijn het geheel eens met de woorden gesproken bij de opening door Kap. Roest: „Jammer, dat de belangstelling niet groo ter was". De Gezellen-Vereeniging verdient meer waardeering. De te houden verloting kon niet plaats hebben doch nu is ieder nog in de gele genheid zich van een lot te voorzien, met de kans een mooi prijsje te winnen. Men steunt daardoor tevens Kolpingswerk. Vermelden we nog, dat het 'strijk-orkest „De Funny Boys" uil. Wassenaar de pauze opluisterde met opgewekte muziek. NIEUWVEEN. SASSENHEIM. Weer „wilde" bossen aangehouden. Zaterdagmiddag werden, evenals de vo rige week, door ambtenaren van het Rijks- toezicht z.g. „wilde autobussen" aangehou den. Drie wagens werden in beslag geno men, n.l. één van den ondernemer Steen uit Den Helder, één van den Haagsohen on dernemer Sommeling en een van de Novar, eveneens uit Den Haag. Het bravo urestukje van de vorige week, om een aangehouden bus midden op den weg te laten staan kon nu niet worden uit gehaald. Een poging daartoe werd in de kiem gesmoord door het dreigement, dat de chauffeur zou worden gearresteerd. Te acht uur 's avonds werden de bussen wederom vrij gelaten. WASSENAAR. Bij botsing ernstig gewond. Gister middag omstreeks half vijf is op den Rijks straatweg de motorrijder P. uit Rotterdam van achteren tegen een plotseling stil staande auto gereden. P. werd ernstig ge wond opgenomen en, na van eerste hulp voorzien te zijn, naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. VOORSCHOTEN. Stroopers gepakt. Zaterdagavond om streeks 10 uur, werden door 2 in den pol der, tusschen Leiden en Voorschoten sur- veilleerende rijksveldwachters stroopers aangetroffen, welke zij wilden bekeuren. Een van het drietal zag eohter kans om te ontvluchten terwijl een tweede weigerde zijn naam op te geven. Toen de veldwach ters hem daarna ter voorgeleiding aan den Burgemeester van Voorschoten wilden overbrengen en reeds met hem op den openbaren weg gekomen waren, verzette de arrestant zich zoo krachtdadig, dat de veldwachters van hun gummistok gebruik moesten maken; een der veldwachters liep behalve enkele trappen ook nog ontvellin gen aan gelaat en handen op, terwijl zij op den grond terecht kwamen. Geassisteerd door 2 juist in die omgeving surveilleeren- de politiebeambten der gemeente Voor schoten en een gerequireerde auto werd de woesteling overgebracht naar het arrestan tenlokaal te Voorschoten en den volgen den dag voor den Burgemeester geleid. Hü bleek genaamd te zijn A. v. M„ wonende te 's-Gravenhage. Uit het aldaar ingestelde onderzoek bleek, dat hij reeds verschillen de vonissen wegens misdrijf achter zijn rug had. Na afloop van het onderzoek zal hij voor den Officier van Justitie worden geleid. STOMPWIJK. St Joseph's Gezellen. A.s. Woensdag na de congregatie een bijeenkomst voor de St. Joseph'sgezellen. Aller opkomst drin gend verzocht. VEUR. Gift van Prinses Juliana. Monophysieten aannam, toch Is er een groot gedeelte van het erfgoed van het katholieke geloof in de kerk van Abes6y- nië bewaard gebleven. Na een tijdperk vein verval is het monnikwezen en kloos terleven weer tot hoogen bloei gestegen. Er verrezen tal van kloosters en tehuizen voor kluizenaars»* waarvan de meesten een zeer strengen regel onderhielden. De or ganisatie van het kloosterwezen werd zoo stipt mogelijk doorgevoerd en ook de hiërarchie is bewaard gebleven. De gene- raal-Overste van deze kloosters komt onder de kerkelijke autoriteiten van Ethio pië op de tweede plaats. De kloosters van de mildere observantie staan onder de rechtsmacht van den Archimandriet van Dabra Bizan, het beroemdste klooster van Abessynië. Sedert de laatste 50 jaar neemt de terug keer van de christelijke Ethiopiërs naar de Katholieke Kerk steeds grootere afme tingen aan. De katholieken hebben zelfs een eigen bisschopszetel en een bisschop van den Alexandrijnschen Ethiopischen Ritus. Om de zielzorg onder deze Ethio piërs die tot de katholieke kerk terugkee- ren zoo goed mogelijk te behartigen sticht te Paus Benedictus XV in 1919 in Rome het Ethiopïsch College, dat in de onmid dellijke nabijheid van het Vaticaan is ge legen, en waar jonge, begaafde Ethiopi sche studenten, wijsbegeerte en theologie studeeren, om later belast te worden met de zielzorg over het volk in eigen land. Daar er onder de katholieken van Abessy nië een strooming is waar te nemen die een meer beschouwend leven wil leiden, zijn er reeds geruimen tijd plannen in overweging om een inlandsche priester een klooster te doen stichten voor Ethiopische monniken van den Alexandrijnschen Ri tus. Sedert 1926 werden met Rome gere geld onderhandelingen gevoerd, die tot re sultaat hebben gehad dat op 7 September 1931 in de abdij der Cisterciënzers van de strenge Observentie in Casamati, in de Ro- meinsche Campagna 15 jonge Ethiopiërs als moniken werden gekleed. Tien daarvan zijn novicen, die zich voor het H. Pries terschap voorbereiden, de vijf anderen zijn leeken-broeders. Zij worden opgeleid voor het beschouwende kloosterleven en staan onder leiding van den abt van het ge noemde Trappistenklooster en van twee in landsche priesters uit Ethiopië. Wanneer zij hun H. Professie hebben volbracht, zul len ze een eigen Orde vormen volgens den Ethiopisch-Alexandrijnschen Ritus en in hun eigen land een klooster bouwen om het godsdienstig leven onder de katholie ken van Ethiopië te verdiepen en ook om te werken, voor de hereeniging van de Schismatieke kerk van Abessynië met de oude Moederkerk. WILT U IETS WETEN? Vraag: N. J. D. te L., inzake de soli diteit van een Mij. Antwoord: Op dergelijke vragen kunnen wij geen antwoord geven. Vraag C. G. te N. Inzake uitbetaling bij ziekte van een dagdienstbode. Antwoord: Uw loon moet u worden uitbetaald gedurende een betrekkelijk kor ten tijd nadat u ziek is geworden, bijv. een week. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. A. Wassenaar, weduwe van J. Zwaan, te Voorschoten, Voorstraat 3, hande lend onder den naam wed. J. Zwaan. Cur. mr. L. de Blécourt, te Wassenaar. uw woning bestemd? (Die Weite Weit). VERSCHENEN: Voor of tegen devaluatie? Zeer populair geschreven uiteenzetting van een moeilijk vraagstuk. Voor een ieder begrijpolijk, waaraan toegevoegd eenige beschouwingen. 376 Door Mr H. F. A. GEISE. Prijs20 cent Franco per post25 cent Verkrijgbaar bij de Uitgeefster: N.V. DE LEI0SCHE COURANT alsmede in den boekhandel. Ondergeteekende wenscht te ontvangen j EXEMPLAREN NAAM: STRAAT PLAA1S:1 DE PLECHTIGE INWIJDING VAN „ST. URSULA" DOOR DEN BISSCHOP. Morgen is het een gewichtige dag èn voor „St. Ursula" èn voor de geheele Nieuwveen- sche parochie. Morgen immers geschiedt de luisterrijke inwijding van het verbouw de buitengoed „Sassenoord", nu een Katho liek internaat voor zwakzinnige kinderen. En de groote beteeken is dezer instelling voor ons Bisdom heeft Z. H. Exc. Mgr. Aengenent'duidelijk willen toonen door persoonlijk de inzegening te komen ver richten. Omstreeks kwart vóór negen zal de Bis schop aankomen. Dertig bruidjes uit de laagste klassen der R. K. school staan van het hek af opgesteld en zullen Mgr. onder het „Sacerdos et Pontifex" het gesticht binnenleiden. In de kapel draagt Mgr. een stille H. Mis op voor de communiteit. De plechtige inzegening, waar talrijke Autoriteiten bij tegenwoordig zullen zijn, heeft vervolgens te half elf plaats. Ver moedelijk tegen twaalf uur zal de Bisschop door de bruidjes uitgeleide gedaan worden. De parochianen (ook buiten de kom der gemeente) gelieven door te vlaggen, liefst met pauselijke wimpel, hun vreugde over de komst van den Bisschop te betoonen. Bazar van V. V. N. De bazar door de voetbalvereen. Nieuwveen georganiseerd is weer achter den rug. En waren het druk ke dagen voor het bestuur geweest zoo'n bazar staat niet in een handomdraai over eind Zaterdagnacht sloegen de heeren nog met nieuwe lust aan het geldtellen. Er is bruto met inbegrip der verloting 430.— gevangen, waar nog wel „eenige" onkosten afgaan natuurlijk. Zaterdagavond was de belangstelling enorm. Men moest zich door de menigte heen wringen. De dames en heeren stand houders buiten meesterlijk de argeloozen uit Met ontbijtkoek werd men haast lastig gevallen. Maar het moet gezegd, ook kost bare prijzen werden uitgereikt. Tegen twaalven sprak de eere-voorzitter, de heer Karsemeyer, een wèl verzorgd slotwoord. Spr. durfde op grond van de leege tafels reeds de bazar een succes noe men. Het bestuur kan thans met minder zorg de aanleg van het nieuwe terrein voortzetten. Naar zeer velen, ja naar allen ging de dank van spr. uit. Bijzonder erken telijk toonde hij zich echter t.o.v. den heer H, van Eyk Sr., die zonder de minste ver goeding en met derving van inkomsten zijn café geheel in dienst van de bazar stelde. Tevens richtte spr. zich in pittige taal tot den aanvoerder van het eerste elftal, die met zijn kranige jongens het afdeelings- kampioenschap behaalde. Ook voor de toe komst hield spr. den spelers voor de goede clubgeest te bewaren. Na een krachtig ap plaus keerden*de bezoekers voldaan en „uitgeschud" huiswaarts. Van H. K. H. Fh-inses Juliana is eveneens een gift ingekomen voor den door den storm getroffen tuinder A. Woning. De kerk in Abessynië. Het conflict tusschen Italië en Abessynië heeft het geheimzinnige land van den Negas in het mid delpunt der belangstelling ge plaatst. In onderstaand artikel wordt een beknopte uiteenzetting gegeven van de positie der Kerk in Abessynië en de verwachtin gen voor de toekomst. Abessynië is een merkwaardig land, niet alleen omdat het onder alle Afrikaansche Staten een zeer uitzonderlijke positie in neemt, wijl dit volk er in geslaagd is om zijn vrijheid te behouden, maar Abessynië onderscheid zich ook van de overige Afrikaansche gewesten, wijl het meeren- deel van de bevolking noch heidensch, noch Mohammedaansch is, maar den christelijken godsdienst belijdt. Weliswaar leven deze Christenen niet in gemeen schap met het opperhoofd der Christen heid. den Paus van Rome, daar ze de dwaalleer der Monophysieten aanhangen, d.w.z. zij belijden de leer die in het jaar 451 door* het Concilie van Chalcedon ver oordeeld is, dat Christus slechts één na tuur zou hebben, terwijl de katholieke Kerk leert, dat Christus twee naturen heeft, de goddelijke en de mensehelijke na tuur, maar belden vereenigd in één per soon. De dwaalleer der Monophysieten wordt ook nog aangehangen door de Kop- tische, Armeensche en Syrische kerk. In Abessynië zelf behoort 43.45 procent der bevolking tot deze Abessynische kerk, die vijf bisdommen telt. Ongeveer 37.2 procent der bevolking zijn Mohammedanen, ter wijl 18.6 procent nog heidenen zijn. Het Christendom is reeds heel vroeg naar Abessynië of Ethiophië gebracht Volgens de oudste overleveringen werden reeds in de eerste eeuw na Christus in Abessynië belijders van het Christendom aangetrof fen. De groote H. Athanasius, Patriarch van 1 Alexandrië heeft aan den H. Frumentius, Bisschop van Ethiophië de bisschopswijding toegediend. Daardoor is het ook verklaar baar, dat de tegenwoordige Ethiopische kerk nog afhankelijk is van het Kopti- sche Patriarchaat van Alexandrië. Rond dezen tijd is ook het kloosterwezen uit Egypte naar Ethiopië gekomen, waar het zich tot op den huidigen dag heeft weten te handhaven. Ofschoon de kerk van Ethiopië tegelijk met de kerk van Alexandrië de leer der

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13