MAANDAG 4 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 GELDEN VERDUISTERD Beheerder van een ziekenkas aangehouden Zaterdag is op last van den burgemees ter van Huizen ter beschikking van den Officier van Justitie te Amsterdam ge steld J. S., pennigmeester van de Huizer Visch- en Kaasventersvereeniging en be last met het beheer der ziekenkas „Eigen Hulp" De aangehoudene wordt verdacht van duistering van gelden van genoemde zie- J kenkas. Het voorloopig ingesteld onder zoek heeft uitgewezen, dat het bedrag van het spaarbankboekje bij de Boerenleen bank geheel is opgemaakt. Het spaarbank- Doekje bij de Postspaarbank is de penning meester kwijt. Het tekort zal vermoedelijk S 2000 bedragen. De vereeniging is Zaterdag in spoedver gadering bijeengeroepen. De politie heeft de boeken en bescheiden in beslag geno men. Het tekort is ontdekt doordat leden, die ziekenuitkeering moesten ontvangen, deze gelden niet kregen, daar de penning meester mededeelde, dqt er geen gelden meer in kas waren. Zij deelden dit aan het dagelijksch bestuur mee, dat daarop aan gifte bij de politie deed. HET GEBEURDE TE BUS SUM Het geheimzinnige geval opgelost Het, sterfgeval van den 29-jarigen Am sterdammer G. H., waarover vorige week is gemeld, en dat zich geheimzinnig liet aanzien, is thans opgelost. Er heeft zich Dij de Hilversumsche politie een wielren ner gemeld, die vertelde, dat hij Maan dagavond jX op den betonweg tusschen Bussum en Hilversum een voetganger heeft aangereden, die plotseling van het voetpad op het fietspad sprong. Bij de Bussumsche politie heeft zich een fietser gemeld, die van dit feit getuige is geweest en tevens twee wandelaars, die Maandagavond op den betonweg een zon derlingen wandelaar hebben gesproken, en van hem hetzelfde verhaal hebben gehoord hetwelk hij later aan de Bussumsche po litie heeft verteld. De beschrijving, die allen gaven, klopte met het signalement van H. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Raadsverkiezing. Het bestuur der Chr. Hist. Kiesvereeniging ontving van den heer C. Carlier de mededeeling, dat hij zich voor een volgende raadsverkiezing niet meer beschikbaar stelt. Arbeidsbeurs. Het aantal werkloozen schijnt gelukkig te verminderen, zij het langzaam. De laatste opgave wees aan 805 personen, vorige week 813, de week daarvoor 833. KATWIJK. Gemeenteraad.De raad dezer gemeen te zal op Woensdagavond as. te half acht een openbare vergadering houden. De agenda vermeld als te behandelen punten: 1. Vaststelling van de notulen van de ver gadering van 10 Dec. 1934. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Benoeming van een lid der Gommisie van Toezicht op de openbare bewaarschool te Katwijk aan den Rijn. 4. Benoeming van leden der stembureaux en van het hoofdstembureau voor de verkiezing van den gemeente raad. 5. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de invordering van het haven geld. 6. Voorstel tot vaststelling van nieuwe verordeningen op de heffing en invorde ring van precariorechten. 7. Voorstel tot bekrachtiging van rente-verlaging van en kele geldleeningen. 8. Voorstel tot het ver- leenen van een voorschot op de vergoe ding ingevolge ra.t 101 der L. O.-wet 1920 aan de Bijzondere Scholen. 9. Voorstel tot het verleenen van een crediet aan burge meester en wethouders ten behoeve van het verstrekken van voorschotten aan „kleine zelfstandigen". 10. Voorstel tot wijziging der gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1935 H. Voorstel tot oninbaarverkla ring van enkele ontvangposten. dienst 1934. 12. Voorstel tot wijziging van de rek.-courant-overeenkomst met de Rotter- damsche Bankvereeniging. 13. Voorstel tot wijziging van de borgtocht van den ex-ge- meente-ontvanger G. B. Werther. 14. Preadvies op het verzoek van J. Schaap om vermindering van landhuur over 1934. 15. Voorstel tot het verleenen van dispensa tie van art. 22 der bouwverordening aan Jac. Haasnoot en aan de Vereeniging „Kat- wijks Stille Strand". 16. Voorstel tot ver meerdering van het aantal stemdistricten en in verband hiermede aanwijzing van 2 nieuwe stemlokalen. 17. Voorstel tot wij ziging van de raadsbesluiten van 19 Juli 1934 tot verkoop van grond resp. aan M. v. d. Plas en Gebr. Verloop. 18. Praeadvies op het verzoek van C. v. Tongeren om wij ziging der verordening op de winkelslui ting. 19. Voorstel tot het vaststellen eener verordening op het beschilderen van wegen en muren. 20. Voorstel tot het vaststellen eener verkeersverordening. 21. Bespreking over de werkverschaffing op verzoek van C. van Tongeren. 22. Rondvraag. Werkloosheid. Stand der werkloos heid op 1 Maart 1935. Opperlieden 33, grondwerkers 87, timmerlieden 35, metse laars 30, fabrieksarbeiders 11, kuipers 52, schilders 17, losarbeiders 185, landarbei ders 179, visschers 169, stokers 13, binnen schippers 14, varensgezellen 5, machinist 1, losarbeiders-venters 13, machinebankwer kers 3, loodgieters 3, tuinlieden 4, smid 1, molenaar 1, bloemisten 3, stucadoor 1, man denmaker 1, autogeen-lasscher 1„ motor- drijvers 5„ chauffeurs 3„ broodbakker 1, kok 1, cerwarmingsmonteuh 2, kleermaker 1, straatmakers 2, kellner 1, scheepmakers 2, letterzetter 1, koopman 1. Mannen bene den 18 jaar: losarbeider 1, visschers 2. Vrouwen: Dienstmeisjes 14, werksters 2, kantoor- en winkelbediende 1. Jeugdige wrekloozen 79, meisjes 50. Totaal 1032. Bij de werkverschaffing zijn werkzaam 16 arbeiders. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tentoonstelling. Zooals ook vorig jaar geschiedde, zoo heeft ook thans de Vereeni ging van Oud-leerlingen van Tuinbouwcur- sussen. afdeeling Katwijk, ter gelegenheid van het houden der jaarvergadering een tentoonstelling georganiseerd van door de leden in bloei getrokken bloemen en ge kweekte planten. Deze werd gehouden in het parochiehuis, dat hierdoor herschapen was in een lusthof. De voorzitter, de heer C. v. Zijst, sprak een welkomstwoord in 't bijzonder tot de heeren Grimbergen alhier en de heeren Smit en Lagendijk te Leiden die zoo wel willend waren geweest als jury op te tre den. De heer Smit is secretaris van de Ned. Bond van Oud-leerlingen der tuinbouwcur- sussen. De heer Berkheij, die wegens bedanken door den heer Oosterlee, het secretariaat waarnam, las een uitvoerig en mooi ver slag voor. De heer Vooys, penningmeester, gaf het financieel verslag, dat een batig saldo aangaf van 40.10. De zeereerw. heer pastoor die intusschen door zijn tegenwoor digheid blijken van belangstelling gaf, werd door den voorzitter welkom gehee- ten. Dan deed de jury verslag van haar be vindingen. De uitslag was: Kamerplanten No. 1. C. v. Zijst, No. 2. G. v. d. Does, No. 3 A. Verhart. Kamerbroei: No. 1. G. v. d. Does, No. 2. L. Parlevliet, No. 3 A. Vooys. Bloemwerken: No. 1. C. v. ijst, No. 2. Chr. Moerkerk. Kasbroei: No. 1 G. v. d. Does, No. 2 J. Durieux Wzn. Plantengroep: No 1 Chr. Moerkerk. Er was ook een collectie groenten, welke het bezien waardig was. De 1ste prijs hiervoor verwierf J. Durieux Wzn., No. 2 Jan Heemskerk. Aan de win naars werden prijzen, in den vorm van planten uitgereikt. De pauzen werden aan gevuld door meerdere komische voordrach ten, opgevoerd door de leden der vereeni ging. Chr. Moerkerk en Joh. Grimbergen, op het klavier begeleid door mej. v. Zijst. Het liep naar het middernachtelijk uur toen de voorzitter deze geslaagde jaar- en feestvergadering met daaraan verbonden tentoonstelling met een woord van dank sloot. LISSE. HJ5.G. De afd. Lisserbroek van het H.B.G. vergaderde in de zaal van den heer A. Faas, onder voorzitterschap van den heer Clemens. Uit het finantieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat er nog een batig saldo is van ruim 40.De heeren Chr. v. d. Klauw en Jac. de Graaf controleerden de bescheiden, welke in orde werden be vonden. De motie-Segers der Afd. Lisse betreffende de Roe-belasting zal gesteund worden. De aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen. Transportarbeidersbond. De R. K. Bond van Transportarbeiders „St. Boni- facius" hield zijn derde Jaarvergade ring onder voorzitterschap van den heer M. J. Wassenaar. De jaarverslagen bleven achterwege. Medegedeeld werd dat er meer actie gevoerd zal worden. De vereeniging bestaat nu 3 jaar en er is weinig tot stand gekomen. De voorzitter hoopt dat 1935 een jaar van vooruitgang moge zijn. NOORDWUKERHOUT „Stille Omgang". In het patronaat van de St. Victor-parochie hield het Genoot schap van den Stillen Omgang, afd. Noord- wijkerhout een ledenvergadering, welke werd geopend door den voorzitter, den heer R. Oostdam Jacz. Deze heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer Schrijvers van het bestuur der afd. Leiden. Medegedeeld werd, dat tot uiterlijk Donderdagavond 7 uur spoor kaartjes te veerkrijgen zijn bij W. War- menhoven, Nieuwe Duinstraat, alhier en bij A. Broekhof aan de Kerkstraat, Zater dagavond zal voor den aanvang van de reis om half 11 een H. Lof met predikatie voor de eplgrims in de St. Victor-parochie plaats hebben. De heer Schrijvers uit Lei den sprak in deze vergadering eveneens over den Stillen Omgang en de geschiede nis hiervan. Werkloosheid. Bij den correspondent der arbeidsbemiddeling staan thans inge schreven 339 werkloozen, w.o. 302 land arbeiders en 20 bouwvakarbeiders. Fancy-fair. Zaterdagmiddag heeft de opening plaats gehad van de fancy-fair ten bate der vereeniging „De R.K. Harmo nie St. Jeanne d'Arc". Verschillende at tracties zijn op deze fancy-fair, welke ge houden wordt in hotel Gouwenberg, aan wezig; o.a. rad van avontuur, vischtent, schiettent enz. Eveneens zal ten bate van de vereeniging een groote verloting wor den gehouden. De opbrengst van een en ar.der zal dienen to aankoop van eenige nieuwe instrumenten en tot versteviging van de vereenigingskas. Zaterdag en Zon dag was er groote belangstelling van de zijde van het publiek; zoodat we hopen, dat deze fancy-fair een goed financieel re sultaat voor de harmonie zal hebben! ZILK „Leo XHT'. Woensdagavond as. te half 8 zal de heer W. A. van het Schip in het parochiehuis alhier als spreker optre den uitsluitend voor de leden van Leo XIII. Aller opkomst is dringend gewenscht Prijs jassen. Voor het laatst in dit seizoen werd in café „Bloemlust" van Van Straelen geprijsjast. De prijzen won nen: 1. Th. v. Maris en C. v. Elk. 2. C. v. Maris en R. Bakker. 3. P. Okkerse en G. Hoeks. NIEUWVEEN Arbeidsbeurs. 34 Werkloozen staan bij den agent der arbeidsbemiddeling in geschreven. Een flinke opdracht Aan den heer G. v. d. Breggen, lood- en zinkwerker enz. alhier, is opgedragen het loodgieterswerk, de sanitaire inrichting, benevens de aan leg van het electrisch licht in de Johan- nes-stichting. Een en ander geschiedde na inschrijving; voor welken prijs is ons niet bekend. Maar misschien herinneren we ons nog, dat de nieuwbouw voor een kleine 120.000 werd aanbesteed en daar is het bovenstaande niet bij inbegrepen. Geboren: Gerardus Antonius z. van J. Keijzer en C. v. d. Hoorn. Overleden: Hermina Mulder 85 j. wed. van J. A. den Dopper. NOORDWIJK. „Stille Omgang". Vrijdag heeft het Genootschap van den „Stillen Omgang" afd. Noord wijk op eenigszins feestelijke wijze zijn 10-jarig bestaan herdacht. Te half acht werd in de parochiekerk een plechtig Lof opgedragen en na afloop een vergadering in het Juvenaat, waarbij de groote zaal geheel gevuld was. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter, de heer W. de Ruijter, het verschei den van den Algemeen Voorzitter van het Genootschap, de heer Elsemburg, en op voorstel van het bestuur werd besloten een H. Mis voor zijn zielerust te doen opdra gen. De penningmeester bracht zijn jaarver slag uit, hetwelk voor belangstellenden ter inzage ligt. Het aftredend bestuurslid, de heer A. C. Meijer, werd met alg. stemmen herkozen, waarna de voorzitter mededeeling deed, dat voor onze afd. de Omgang zal plaats hebben in den nacht van 1617 Maart, waarbij evenals 10 jaar geleden ons voor dit jaar de kerk van het Begijnhof is toe gewezen. De H. Mis heeft plaats te 3.30 uur. Zaterdagavonds heeft te 8.30 uur in de Pa rochiekerk een kort Lof plaats. De reis geschiedt per autobus, verzorgd door ga rage Beuk. De avondbus vertrekt te 9.30 uur en de nachtbus te 12.30 uur vanaf het Lindenplein. Opgave voor deelname kan geschieden Zondag 10 Maart direct na de Hoogmis tot 1 uur en Maandagavond 12 en Woensdagavond 14 Maart van 810 uur. Het reisgeld zal f 1.25 bedragen. Nadat het R. K. Parochiaal Zangkoor op verdienstelijke wijze het Jubilate Deo, had ten gehoore gebracht, verkreeg Pater v. d. Snoek O.F.M. het woord tot het uitspreken van zijn feestrede. De aandachtig gevolgd, met geestdrift uitgesproken, rede werd met een dankbaar applaus beloond. Na een dankwoord uitgesproken door den voorzitter, bracht het Zangkoor nog eenige liturgische gezangen ten gehoore, waarna hij onder aansporing om met groote devotie den nacht van den Stiilen Omgang mede te maken, dezen mooien avond sloot met den Chr. groet. DE LENTE KLOPT AAN DE DEUR. De eerste lente-achtige dag in dit voor jaar heeft zich reeds aangemeld. Midden op den dag steeg de temperatuur tot even boven 10 graden C. (50 gr. Fahrenheit). Bijzonder hoog was deze temperatuur voor den tijd van het jaar niet, maar doordat het weer windstil was en de zon krachtig scheen was het weer zacht en aangenaam. Deze mooie dag was niet alleen welkom als eerste vroege lentedag, maar misschien nog het meest als de eerste dag van rustig weer na een tijdperk van zware stormen. Er is plotseling een groote verandering ge komen in de weersgesteldheid, die welda dig aandoet na het stormweer. Het is even geen winter meer, niet meer nat en guur. niet meer vochtig en somber, niet meer donker en mistig, de zon straalt weer en geeft weer warmte. Deze groote verandering is wel een on verwachte in verband met de algemeene weersgesteldheid in Europa. Enkele dagen geleden verscheen een diepe stormdepres- sie in West-Europa, die dan ook gedurende eenigen tijd zwaar stormweer veroorzaak te over een groot gedeelte van de Britsche Eilanden en de omgevende gebieden, maar niet bij ons. Men had kunnen verwachten, dat deze stormdepressie, evenals de vooraf- gaanden, voorbij zou zijn getrokken, maar dit is niet gebeurd. De depressie is station- nair geworden en begon langzaam op te lossen, hetgeen dezelfde beteekenis heeft van het ophouden van de activiteit in den dampkring. Dit brengt altijd rustig en mooi weer mede. eensdeels omdat dan geen zware wolken meer worden gevormd en de zon dus krachtig kan geen schijnen, an derdeels omdat de afkoelende wind gaat liggen. Het is intusschen niet overal in Europa zulk rustig weer. Integendeel, over het Noordwestelijk gedeelte waait nog een zware Zuidoosterstorm, die weliswaar geen invloed heeft op de weersgesteldheid bij ons, maar die toch aantoont, dat er nog sterke actie is in den dampkring. SASSENHEIM De burgemeester. Den burgemeester dezer gemeente is ziekteverlof verleend; hij heeft de gemeente verlaten. We hopen, dat de burgemeester spoedig geheel her steld terug moge keeren. Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen stelt de heer J. M. J. L. A. Speelman zich bij de a.s. verkiezing van den gemeenteraad niet meer beschikbaar. De heer Speelman heeft gedurende 22 jaar zitting gehad en heeft in verband met zijn hcogen leeftijd bedankt. Tram tegen wagen. Zaterdagmiddag om even 2 uur had een aanrijding plaats nabij den overweg alhier. Een paard en wagen, bestuurd door den landbouwer Roodenburg uit de Kaag wilde een klein laantje oprijden. Daar ter plaats maakt de tramlijn een bocht. De wagen werd door een naderende tram van achter gegrepen. De bestuurder van den wagen werd van zyn plaats geslingerd en bleef op den weg j J1 liggen. Door omwonenden werd hij echter voorz., den heer J. de Haan, over het on derwerp: Het wettelijk dit jaar voor de gemeente Wassenaar te wijzigen uitbrei dingsplan". De penningmeester, de heer Verduyn, deed hierop verslag van den stand der fi nanciën. De inkomsten hadden bedragen: 180.09, de uitgaven 133.84, zoodat hij het boekjaar afsloot met een batig slot van 46.25. De begrooting voor 1935 werd hierop in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 128.75. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren van Rooyen en Linders. De beide periodiek aftredende be stuursleden, n.l. de heeren dr. J. H. Ver loop en A. Verduyn, werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Tot leden der propaganda-commissie werden vervolgens benoemd de heeren Veldhuy- zen, Vis en Linders. Na de rondvraag volg de sluiting. WARMOND. „Stille Omgang". De groote opkomst heeft wel bewezen, dat het Genootschap 'van den Stillen Omgang alhier in veler wharten een plaatsje veroverd heeft, en te recht kon de voorzitter in zijn openings- _woord constateeren, dat het genootschap in deze gemeente steeds vooruitgaat. Spr. verwelkomde prof. Cleophas, den kapelaan, pater Frigge en den heer Ovost, _resp. directeur en secretaris van de afdee ling Leiden.. Door het zangkoor werden -hierna op onberispelijke wijze een paar zangnummers ten gehoore gebracht waar- _na de voorzitter enkele mededeelingen gaf met betrekking tot den te houden om gang op Zondag 10 Maart as. waaruit "bleek, dat de regeling hiervan ongeveer ^gelijk was aan die van vorige jaren. Wyl geen candidaten waren ingediend werden de aftredende leden de heeren J. Weyers én B. Moerkerk als bestuurslid herkozen, HKXCU. LIUU1 UI11WUUCUUCU wei-U 11JJ CV11.C1 weder op de been gebracht en by den heer J?'* be'den verklaarden hunne benoeming aan te nemen. Het woord was hierna aan P. binnengeleid. Politie en dr. Hueber wa- ren weldra ter'plaatse. Spoedig bleek dat i Cleophas die als onderwerp voor zyn dit ongeluk wonder boven wonder goed af liep. De man had slechts lichte verwond.n- gen bekomen aan het gelaat. De wagen werd van achteren beschadigd. Door de politie werd van een en ander proces-ver baal opgemaakt. De tram werd weinig be schadigd en had niet veel vertraging. WASSENAAR Grondeigenaren. In Bellevue hield de vereeniging van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers voor Wassenaar haar jaarvergadering. Alvorens tot de eigen lijke vergadering over te gaan, wordt al lereerst een rede gehouden door den zijn bezielende woorden. Nadat door het zangkoor wederom ,een paar zangnummers ten gehoore waren gebracht sprak Pater Frigge nog een propagandistisch woord -waarna de bijeenkomst werd gesloten, na dat door alle aanwezigen staande het „Aan Xf, o Koning der Eeuwen" was gezongen. STOOMVAARTBERICHTEN lezing had gekozen: „De Stille Omgang en ons persoonlijk devotieleven". Wat te zeg gen van deze lezing. Begaafd spreker als prof. Cleophas is, wist hij de aanwezigen door zijn heldere en duidelijke voordracht te boeien. Duidelijk toonde hij aan hoe juist de stille omgang als passend in het karakter der Hollanders geëigend is om het persoonlijk devotieleven tot uiting te brengen. Met een krachtige aansporing om "door een massaal gebed de intentie voor dit jaar „Voor vrede en welvaart in de sa menleving" verwezenlijkt te krijgen, be goot spreker zijn toegejuichte rede en de voorzitter was zeker de tolk van allen toen hij prof. Cleophas dank bracht voor STOOMV MAATSCH. NEDERLAND. SALABANGKA vertr. 2 Maart van Am sterdam naar Londen. KON. NED. STOOMB MAATSCHAPPIJ AURORA vertr. 2 Maart van Rotterdam naar Gibraltar. BENNEKOM (thuisr.) vertr. 1 Maart San Antonio naar Callao. BOSCOOP (uitr.) 1 Maart op 180 mijl Oost van St. MichaeL COTTICA arr. 2 Maart van West-Indië 1. v. Havre te Amsterdam. DEUCALION arr. 1 Maart van Amster dam te Rotterdam. EUTERPE arr. 2 Maart van Bordeaux te Amsterdam. HEBE arr. 2 Maart van P. Barrios te Am sterdam. HERMES vertr. 2 Maart van Amsterdam naar Hamburg. MARS vertr. 1 Maart van Valencia naar Gandia. MEROPE vertr. 2 Maart van Amsterdam naar Bordeaux. PERSEUS arr. 1 Maart van Rotterdam t« Passages. STUYVESANT (uitr.) vertr. 1 Maart van Funchal naar Paramaribo. THESEUS arr. 2 Maart van Amsterdam te Kopenhagen. TRAJANUS uitr. arr. 1 Maart te San Juan. VENUS arr. 1 Maart van Livorno te Na pels. ULYSSES vertr. 2 Maart van Rotterdam naar Tanger. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. BARENTSZ arr. 28 Febr. van Beira te Batavia. v°rtr. 28 Febr. van Port Natal naar Reunion. ROGGEVEEN arr. 28 Febr. van Kaap stad te Batavia. SWARTENHONDT arr. 1 Maart van Ba tavia te Port Natal. TASMAN vertr. 28 Febr. van Honkong naar Saigon. BOLLAND-AMERIKA-LIJN. EDAM certr. 2 Maart van Huil naar New York. LOCHMONAR Rotterdam naar Vancou ver arr. 1 Maart te Swansea. ROTTERDAM arr. 1 Maart van West- Indië te New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD KOTA NOPAN (thuisr.), vertr. 1 Maart van Belawan. SIBAJAK (thuisr.) arr. 4 Maart v.m. 7 uur te Southampton en wordt 5 Maart te Roterdam verwacht. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX, Japan-Rotterdam, pass. 2 Maart Gibraltar. MYRMIDON, Java-Amsterdam, vertr. 1 Maart van Penang. MYRMIDON. Java-Amsterdam vertr. 1 Maart van Penang. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY arr. 1 Maart van Va lencia te Londen. JONGE JACOBUS, Carthagena naar Hamburg pass. 1 Maart Ouessant. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ (Holland-Afrika-Lijn JAGERSFONTEIN (thuisr.) wordt 4 Maart te Sopthampton verwacht. NIJKERK thuisr.) vertr. 1 Maart van Mombassa. (HollandAustralië Lijn) AAGTEKERK arr. 1 Maart van Rotter dam te Bremen. ALMKERK (uitr.) vertr. 28 Februari v. Bombay. GROOTEKERK (thuisr.) pass. 2 Maart Gibraltar. (HollandOost-Azië Lijn.) ARENDSKERK (thuisr.) vertr. 1 Maart van Genua. MEERKERK (thuisr.) vertr. 28 Febr. van Yokohama. DE HJOHTBIIISVPRS VAN HOITIKA. 195. Ook goejemorgen zei Piet, toen de eerste schrik voor bij was. De oude heer keek hem zwijgend aan. Toen kwam er een grappige uitdrukking op zijn gezicht, half lachend, half huilend. Hij pakte voorzichtig Piet bij de schouders en tilde hem zachtjes overeind. 196. Goe-je morgen, herhaalde Robinson de Tweede, zeg dat nog eens. Ik zing geen twee liedjes voor één cent, zij Piet, zijn die pijlen vergiftigd? En hij wees op de pijlen, die de oude bij zich had.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10