ZATERDAG 2 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis voor de Kruisvaar ders der St. Petrusparochie. Alle present! 56 uur Huisvlijtclub. 7.007.30 uur Afrekenen Penningmees ter J. Wachtclub. Wees propagandist voor onze Kruisvaart. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek. Zondag 4 uur Geen ontspanning. Maandag 7 uur Antonius, Franciscus, Hu- bertus en Arnoldusban. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7 uur Missieclub. Donderdag 7 uur Martinus en Servatius- ban. Zaterdag 2.30 uur Bijeenkomst van het Maria Vendel en het Vendel van St. Jan. 7 uur Contributie betalen en Bibliotheek. ST. FRANCISCUS-LEEFDEWERK. Zondag 9 uur, Morgengebed, waarna H. Mis met preek. Na de H. Mis ontbijt, Spaarbank en bibliotheek. ZITA-VEREENIGING. Pleterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00 10.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag: 2.30 en 4 uur Muloclub. 4.005.00 uur gym. kleuters in de St. Ur- sulasteeg voor de beide kleuterclubs. 7.008.30 uur Engelsche conversatie voor gevorderden. 8.301.00 uur contributie betalen. 7.30 uur cadettenclub. Zondag 121 uur contributie betalen. 3 uur clubwedstrijden. 5 uur zang. 8.uur balmasqué. Maandag 7.45 uur H. Mis. 78 uur Graalwachtjour. 89.45 uur missiehandwerken, handwer ken en naaien. 7.008.30 uur knippen. 8.159.45 uur Volkszang. Dinsdag Iedereen blijft thuis voor de Vastenavondviering. Woensdag 23 uur Kruiskinderen in de gym. zaal van de v. <L Werfstraat. 5.30 uur centrumvergadering voor de Graal wachten. 7.008.30 uur handwerken. 8.009.30 uur reidansen, naaien, huis vlijt en charitatiefnaaien. Donderdag: 8.3010 uur vioolclub. 910 uur turnclub „Actief*. Vrijdag 7.15—8.15 uur turnclub „Jong Leven' 8.309.30 uur turnclub „ParcivaT*. 8.009.45 uur charitatiefnaaien. Zondag 10 Maart. 3.30 uur vergadering voor al'* leden joven de 18 jaai. Donderdag's avonds zal er by voldoende deelname een tooneelclub worden opge richt. Wil je je, hiervoor zoo spoedig moge lijk opgeven. ZOETERWOUDE (DORP). Zondag géén inkleedings- en inwijdings cursus. Maandag en Dinsdag wegens Vasten avond geen clubs. Donderdag 7.30—9.00 uur reidansen. Vrijdag 7.309 uur knipcursus en chari tatiefnaaien. SPORT SCHIETEN CONCOURS „GENERAAL SNIJDERS". De stand van den schietwedstrijd op 1 Maat jJ. luidt als volgt: Vrijebaan buks: 1. J. J. Hoogendoorn 90, 2. Veelenturf 90 (7 x 29), 3. van der Krogt 90, 4. de Wit 89, 5. Oskam 89, 6. Gö- bel 89, 7. de Rest 89, 8. J. Hoogendoorn 87 (3 x 29), 9. Keereweer 87, 10. IJperlaan 83. Personeel buks: 1. J. J. Hoogendoorn 49, 2. Blauwhof 46, 3. Beekenkamp 46, 4. J. Hoogendoorn 45, 5. van der Lans 45 (43), 6. Lekkerkerk 44 (47), 7. Veelenturf 44, 8. Domburg 43 (46), 9. P. Bekenkamp 43 (31), 10 Keerweer 43, 11. de Wit 43, 12. Landa 43. Personeel O.O. 4 R.I.: Ad. O. O. de Her- togh 46. Jubileum buks: 1. Blauwhof 48 (43), 2. van Dongen 48, 3. van der Lans 47 (44), 4. Veldhuis 47, 5. Göbel 45 (42), 6. J. J. Hoo gendoorn 45, 7, Landa 45, 8. Lekkerkerk 44 (45), 9. Barthen 44, 10. Keereweer 43. Dagprijsbuks: GögeL Aantal rozen: Veelenturf 76 rozen. Korps buks: Politie Wassenaar 222, Wil lem Teil, Bodegraven 218, Immer Vaardig 204, Leidsche Burgerwacht 192, Gregorius 169, Leidsche Politie 164. Eerekorps buks: „V.S.V.", Voorschoten 132, „Immer Vaardig" 124, „Willem Teil", Bodegraven 124, Politie Wassenaar 121. Vrijebaan K.S.O.: 1. Bongenaar 295, 2. Dek 294, 3. J. J. Hoogendoorn 293, 4. IJper laan 292 (96), 5. van der Krogt 292, 6. Os kam 292, 7. Veelenturf 292, 9. Noort 291 (2 x 96). Personeel K.S.O.: 1. J. J. Hoogendoorn 98 (91), 2. Dek 98, 3. GÖbel 98, 4. van der Krogt 97 (91), 5. Noort 97, 6. IJperlaan 96. 7. Domburg 95, 8. Verheul 95, 9. Bongenaar 94, 10. Oskam. Jubileum K.S.O.: 1. Noort 98 (91), 2. J. J. Hoogendoorn 97 (92), 3. Simons 97, 4. van der Krogt 96, 5. Oskam 96, 6. Bonge naar 95, 7. Melse 94, 8. Hitzert 93 (90), 9. Schoo 93, 10. Dek 93. Korps K.S.O.: „Willem Teil" 475, Pol. Wassenaar 465, Haagsche Politie 459, B.V. L. Alphen 447, B.V.L. Woubrugge 431, Burgerwacht Valkenburg 390. Eerekorps K.S.O.: Pol. Wassenaar 282, „Willem Tel" Bodegraven 279, Haagsche Pol. 276. Dagprijs K.S.O.: Oskam; IJperlaan 67 rozen. Kampioenbaan buks K.S.O.: Göbel 94. Beker Leidsche Schietbohd: „Willem Teil, Bodegraven 138. i WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN.. Na elf uur zetten CharlierDeneef er een goede vaart in en nemen een ronde voorsprong op de geheele groep. De stand na deze sprints was aan den kop als volgt: 1. CharlierDeneef 10 punten. Op 1 ronde: 2. LonckeBuysse 11 p. 3. HamerlinckBilliet 7 p. 4. Haezendonckx Verreycken 0 p. 5. Van VlockhovenVan Buggenhout 0 punten. Alvorens de sprints van 3 uur een aan vang nemen heeft nog een valpartij plaats. De Bruycker en van Vlockhoven komen met elkaar in botsing. Van der Horst, die vlak achter hen rijdt, struikels over hen. De verwondingen Zijn echter niet van ern- stigen aard en spoedig zijn alle drie ran- ners weer in het veld. lste sprint: 1. Pijnenburg, 2. Loncke, 3. Raes, 4. Charlier. 2e sprint: 1. J. van Kem pen, 2. Wals, 3. Buysse, 4. Merscharert. 3e sprint: 1. Van Nevele, 2. Van der Horts, 3. Martin, 4. Charlier. 4e sprint: 1. J. van Kempen, 2. Deneef, 3. Broccardo, 4. Wals. 5e sprint: 1. Pijnenburg, 2. Lohmann, 3. Charlier, 4. van der Horst. Hedenmorgen om 3 uur was de stand aan den kop niet veranderd. Na zes uren waren afgelegd 242.750 K.M., na 7 uren 275 K.M. hetgeen dus een gemid delde snleheid van 32.250 K.M. beteekent. Hedenmorgen bij de neutralisatie te half acht, dus na tien uren rijden, waren afgegelegd 325 K.M. Na de sprints van 3 uur is er in de stand van de koppels geen verandering meer gekomen. UIT DE OMGEVING LEID SCHEND AM. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer J. de Langen hield de R. K. Volks bond afd. Leidschendam haar maandelijk- sche ledenvergadering in het Patronaat. De heer Goslinga, voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden, geeft na een korte inleiding, aan de hand van mooie lichtbeelden, daarbij geassisteerd door den heer Slegtenhorst, een duidelijke en zeer leerzame uiteenzetting van ongevallen- en ziektewet en verzekering, vrijwillige ouderdomsverzekering, invaliditeit, uitkee- ring aan weduwen en weezen, enz., kortom van alle werkzaamheden, enz. van den Raad van Arbeid, waarbij spreker ook voor al aandrong toch zorg te dragen voor de rentekaart en een tijdige inlevering hier van, alsmede op een tijdelijke aanmelding bij ziekte. Dikwijls, aldus spreker, gooit men de schuld maar op den Raad van Ar beid, doch meestal is de verzekerde zelf de schuld. Men behoeft ook nooit bang te zijn inlichtingen te vragen; de Raad van Arbeid is altijd bereid. Krijgt men in een of ander geval geen gelijk van den Raad van Arbeid, dan staat er altijd nog beroep open. Hier na werden aan spreker diverse vragen ge- stled, welke zeer duidelijk en breedvoerig werden beantwoord. De voorzitter deelde nog mede, dat bij den secretaris van den Bond, den heer C. M. v. d. Heijden, steeds alle inlichtingen omtrent ziektewet, enz. kunnen worden in gewonnen. De voorzitter deelt op verzoek mede en vestigt hierop de bijzondere aandacht, dat de werkloozenbriefjes in het vervolg moe ten worden ingeleverd op Zaterdag terwijl de steun in het vervolg in ontvangst kan worden genomen bij den heer v. d. Ven ten Gemeentehuize en wel op Dinsdag. De volgende collecte voor de werkloozen zal plaats hebben op Zondag 17 Maart. Bij monde van de heeren A. Kouwenho- ven en J. v. d. Meer wordt gunstig verslag uitgebracht van het nazien der boeken enz., resp. van den Bond en Moederfonds. Hier na sluiting. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ondeugdelijk vleesch. Door den hulp- keurmeester, met assistentie der politie, werden by een slager twee frauduleus ge slachte kalveren in beslag genomen. Het vleesch dat naar de noodslachtplaats werd vervoerd is voor de consumptie afgekeurd. Tegen den slager werd procesverbaal op gemaakt. Botsing. In den afgeloopen nacht werd door den bestuurder eener luxe auto van een Haagsch taxibedrijf op den Steekter- weg een electrische lantaarn omvergere den. De auto werd zwaar beschadigd. Daar de lantaarn voor het verkeer gevaar ople verde, werd nog van nacht, door perso neel van het electr. bedrijf, met de her stellingswerkzaamheden aangevangen. De bestuurder, die de auto achter heeft gela ten, heeft zich uit de voeten gemaakt. Hanze. Gisteravond werd door de R. K. Middenstandsvereeniging „De Han ze" in de St. Josephzaal de jaarvergade ring gehouden. De voorzitter sprak een welkomstwoord, inzonder tot den hoog- eerw. Deken en geestelijk adviseur. Spr. drukte zijn teleurstelling uit over de ge ringe opkomst. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten 509.56 hadden bedragen, de uitgaven 321.86, waardoor het batig saldo f 187.70 bedraagt. Hiervan werd voor het vaandelfonds een bedrag ad 125.19 gereserveerd, waardoor het saldo tot een bedrag, groot S 62.51, werd gereduceerd. De secretaris gaf in zyn jaarverslag een overzicht van de werkzaamheden der af- deeling in het afgeloopen jaar. Het aantal leden was gestegen tot 42. Ook de Santos commissie memoreerde bij monde van den heer Breukel, hetgeen was verricht. Na een jaaroverzicht, dat ons de heer A. v. Engelen gaf van de R. K. Vereen, van Bouwpatroons, volgde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren Ponsioen en C. v. d. Bosch, die beiden weer werden herkozen. De geestelijk adviseur hield vervolgens een korte rede over het retraitewerk. Punt 9: Instelling van een propaganda- commissie, ten doel hebbende alle R. K. middenstanders in him stands-organisatie onder te brengen. Deze commissie werd gevormd uit de heeren A. v. Engelen, Balk, Enthoven en Seijsener. Nadat nog een vaandel-commissie was ingesteld, volgde mededeelingen, w.o. deze, dat de commis sie tot oprichting eener R. KL sociëteit met haar voorloopige werkzaamheden was ge reed gekomen. Voorts werd op advies van het hoofdbestuur door het bestuur de wen- schelijkheid betoogt tot oprichting eener afd. van de R. K. Smeden- en Bakkerspa- tronosbond. Tot slot bracht de voorzitter de wenschelijkheid in het midden, meer contact te zoeken met den R. K. Volksbond en L. T. B. Te dien einde ligt het in de be doeling eerlang een gecombineerde verga dering te houden met de diverse besturen. LEIDERDORP. OPENING NIEUWE RAADHUIS. (Vervolg). Toespraak Jhr. von Fisenne. Na de rede van den burgemeester nam de w.n.d. Commissaris der Konin- g i n het woord. Spr. waardeert het, dat de burgemeester gewaagd heeft van de aan gename verstandhouding tusschen Prov. Staten en deze gemeente. Samenwerking tusschen deze twee colleges is in dezen tijd van het hoogste belang. Samenwerking die berust op weder zij dsch vertrouwen. Spr. kan zich veron derstellen, dat men het onaangenaam vindt dat van de autonomie der gemeente een stukje is ingeboet. Een Hollander houdt er nu eenmaal niet van om van bovenaf ge- maszregelt te worden Hier moet men zich weten aan te passen, gesteund door onder ling vertrouwen. Het Prov. bestuur zou men kunnen noemen de „man, die de klap pen krijgt", zoowel van de lagere als van de hoogere Organen. Prov. Staten hande len naar wat volgens hun inzicht in het belang van de gemeenten is. Spr. feliciteert de gemeente met dit ge bouw, waarvan de stichting gepaard ging met een wijs financieel beleid. Spr. hoopt, dat deze gemeente zich in haar betrekke lijke bloei mag blijven verheugen. Moge deze gemeente, die eenerzijds een stedelijk, anderzijds een landelijk karak ter draagt, een schoone toekomst tegemoet gaan. Moge, besloot - spr., God Almachtig Zyn zegen geven aan de arbeid, die in dit gebouw zal worden verricht. Hierna sprak wethouder Splinter een woord van gelukwensch tot den burge meester, wiens ideaal heden verwezenlijkt is. Vandaag is voldaan aan een steeds dringender gevoelde behoefte. Van deze dringende behoefte gaf spr. een vermake lijk verhaal. Spr. hoopt, dat de burgemees ter nog vele jaren in dit nieuwe raadhuis mag arbeiden, tot heil van deze gemeente. Spr. voegde aan zijn gelukwensch toe een woord van dank aan den Raad voor de goede samenwerking. De burgemeester van Leiden, mr. Van de Sande Bakhuyzen, sprak mede namens de andere burgemeesters. Spreker prees het fraaie raadhuis. In spr. speciale positie ten opzichte van een raadhuis, heeft hem dat bijzonder getroffen. Leiden's bur gemeester herinnerde aan de gunstige fi- nancieele opzet van dezen bouw. Het meeste heeft spr. echter getroffen, en het meest benijd de eenstemmigheid, waar mede de besluiten zijn genomen!.... Spr. getuigde van zijn waardeering van het beleid van dezen burgemeester en bood namens de burgemeesters zijn beste wenschen aan. Namens de commissie uit de burgery bood de heer Viervant Tukker ge- lukwenschen aan. Spr. herinnerde aan de arbeid van vroegere burgemeesters. War me hulde bracht spr. aan burgemeester Brug en mevrouw. Uit naam van de burgery bood spr. aan het gemeentebestuur een staande klok aan. Aan mevrouw Brug werd een rozen-ruiker overhandigd. De gemeente-secretaris, de heer Korts, schetste, hoe primitief de secretaris tot op dezen dag gehuisvest was. Namens het ge- meenteeprsoneel bood spr. aan een voor zittershamer met inscriptie. Burgemeester Brug sprak een woord van dank voor de vele goede wen schen, van alle zijden aangeboden. Hierna werd de eerwijn rondgediend. ZEVENHOVEN. Uitvoering. Donderdagavond had de 2e of herhalingsuitvoering plaats met het zelfde programma van Zondagavond j.l. in het bondsgebouw. Het programma werd bijzonder goed uitgevoerd. Na afloop kre gen de speelsters en spelers een hartelijk dankwoord voor hun arbeid, speciaal de regisseuse. De'zaal was nu niet zoo vol als Zondagavond. De verloting, die er aan ver bonden was, gaf veel variatie. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor Volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon. Goedgekeurd voor voorwassenen. ZOETERWOUDE Wit-Gele-Kruis. Deze week werd de algemeen vergadering gehouden van de R.K. Vereeniging „Het Wit-Gele-Kruis". Bij ongesteldheid van den voorzitter werd de vergadering geleid door den heer Joh. Vlasveld, 2den voorz. De opkomst was zeer slecht, met het bestuur waren er 14 namen op de presentielijst. Na de lezing van de notulen werd het jaarverslag door den secretaris, den heer H. J. J. A. Smeets uitgebracht. Dit jaarverslag wijdde een woord van eerbiedige hulde aan de nage dachtenis van den heer Jac. van Leeuwen als bestuurslid van de vereeniging. Ook werd melding gemaakt van het ver trek van den heer C. W. de Jong onder dankbare woorden voor hetgeen ook dit bestuurslid voor de vereeniging deed. Het ledental is van 400 naar 388 teruggeloopen Voorts vermeldt het verslag de ziekte van het gelukkig herstel van de wijkzuster mej. C. Hogeveen, en een volledige statis tiek van de uitgaande magazijn-artikelen, huisbezoeken, controles van gezinnen waar tuberculose patiënten zijn, „kraam- verplegingen, uitzendingen naar sanatoria, kleuterhuizen, enz. Uit de financieele administratie, die in dubbel boekhoudige vorm is gehouden zul len wij dezer dagen een populair uittrek sel geven. Namens de Commissie van onderzoek rapporteert de heer C. P. J. Paardekooper, dat de administratie keurig gevoerd wordt, streng doorgevoerde, dubbele boekhouding en accoord is bevonden. Hierna wordt de rekening 1934 vastgesteld Bij de begrooting was de vergoeding van den secretaris-penningmeester op diens voorstel verlaagd van f 150 naar 125. De voorz. zegt ook op de bestuurs vergadering zich tegen deze verlaging ver zet te hebben. Spr. heeft in het werk van den secretaris-penningmeester zooveel be lang voor de vereeniging gezien, dat hy een verlaging van de vergoeding, die eigen lijk geen salaris mag genoemd worden, misplaatst vindt. De heer C. P. J. Paar dekooper acht de vergoeding ook zeer laag en wilde wachten met de verlaging tot een al geheele salarisherziening aan de orde zou komen. De heer Jac. van Leeuwen wil het royale aanbod van den secretaris dankbaar aan vaarden. De heer Opdam wil het geld, ko mende uit de verlaging, aanwenden tot leniging van uitersten nood in gevallen door hem genoemd, De secretaris stelt voor de discussies te sluiten en deze begrootingspost aan te ne men. Nadat de voorzitter zich nogmaals verzet had tegen de aanneming, wordt de begrooting vastgesteld. De aftredende bestuursleden, de heeren Joh. Vlasveld en Jac. de Jong werden by acclamatie herbenoemd, terwijl het be stuur voorstelde de opengevallen plaats in het bestuur niet aan te vullen. Eertijds bij de samenvoeging van de vereenigingen Het Groene Kruis en de Wijk verpleging was het aantal bestuursleden grooter in getal gekomen dan strikt noodig is. Ook reglementair is de aanvulling niet noodzakelijk. Tot afgevaardigden naar den Z. H. Bond worden afgevaardigd de heeren C. H. de Boer en H. J. J. A. Smeets. Bij de rondvraag werd het bestuur in overweging, gegeven te onderzoeken of de bijbetaling voor kraamverpleging in som mige gevallen niet zal leiden tot onvol doende ondeskundige hulp. Na de sluiting van de vergaderng hield de heer N. Eykel Jr. een lezing met licht beelden over „Zorg voor jeugdige licha melijk gebrekkigen". Deze lezing was een propaganda voor het te stichten R.K. in stituut te Nijmegen. De toch al weinige belangstelling werd nog kleiner toen de meeste leden voor een andere vergadering werden opgeroepen. Buslichting. Het Gemeentebestuur heeft naar aanleiding van het verzoek van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" alhier het hoofdbestuur gewezen op den nog voortdurenden toestand van de buslichtingen waarop door het gemeen tebestuur reeds eerder gewezen was. B. en W. hebben in het schrijven aan het hoofdbestuur een mogelijkheid tot oplos sing gegeven, n.l. een verzending met de autobusdienst ZoeterwoudeLeiden te 10.30 of 13.30. Zooals omtrent het adres van de Hanze reeds gemeld is hebben de buslichtingen nu plaats te 5.15 en 17. uur waardoor de brieven van den gehee- len dag niet verzonden worden voor 5 uur n.m. Muziekconcours. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Sint Jansfanfare zal het jaarlijksche concours van den Bond van R. K. Harmonie en Fanfarecorpsen in Zoeterwoude plaats hebben op de Zonda gen 21 en 28 Juli a.s. Dit groote muziekfeest zal plaats vinden op het plein van de R. K. Jongensschool, grenzende en voor dien dag toegang heb bende, tot de terreinen van het Patronaats gebouw. De marschwedstryden zullen gehouden worden op het daarnaast gelegen sportveld van A.S.C. Zoo noodig kunnen de overige lokaliteiten nog ingericht worden tot stemkamers en secretariaat De gelegenheid is zeer goed; vooral het ingebouwde plein van de Jongensschool met een oppervlakte van 1000 M2. zal zich goed leenen voor een muziekconcours. Een en ander belooft weer een groote gebeurtenis te worden tot waardige viering van het eerste lustrum van onze Sint Jans fanfare. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. G e b o r e n: "Hendricus Johannes z. v. H. J. Mattheus en C. M. Pardon. Hen drik z. v. H. Klinkhamer en M. C. v. Oijen. Albert Cornelis z. v. J. A. Spaargaren en T. v. Leeuwen. Geertruida Nellie dr. v. G. v. d. Leden en I. Hermes. Cla- zina Maria dr. J. A van Leeuwen en M. de Jong. Clara d. v. J. H. Braam en C. Hendrikse. Jozef z. v. J. I v. d. Meer en Th. Schuttenhelm. Hendrika Christi na Catharina d. v. B. Wierma en H. C. E. Teljeur. Overleden: A. M. den Houter dr. 45 j. A. v. Heijer m. 35 j. M. G. Ssterk wedn. 63 j. M. Overspelt dr. 82 j. M. L. Th. Voesters dr. 2 j. Ondertrouwd: H. v. Berkum jm. en T. Sieders jd. E. J. Veldhuyzen j. 24 j. en C. Poeliejoe jd. 22 j. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „Sociale structuur- typen in de groote Oost", de heer F. A E. van Wouden, geboren te 's-Hertogenbosch. Geslaagd: doctoraal-examen klassieke letteren de heer E. Stein, Rotterdam; candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren A. Roessingh, Utrecht, L. L. Hazen, Den Haag; Artsexamen lste gedeelte de heeren K. A. F. Houwert, Den Haag, A J. Bouman, Den Haag; doctoraalexamen Indisch richt de heer Tamtanoes Koesoemosapoetro, Leiden; candidaats-examen godgeleerdheid de heer H. G. van Beusekom, Aarlander- veen. Bevorderd tot arts: H. Esseveld, Lei den, mej. J. J. Baron, Leiden, J. E. van Renesse, Den Haag. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Maart. Groenten- en Fruit veiling. Roode kool f 2.3011.50; Savoye kool f 1.20—4.40; Groene kool.f 1.10—2.70; Pieterselie f 2.60-^.20; Prei f 0.80—3.20; Radys f 6.90—7.50; Kropsalade f 1.40—7.20 Selderie f 0.401.20; Knolselderie f 1.10 4.00 per 100 stuks; Kroten f 0.601.20; Kro ten, gekookt f 24; Witloof f 214; Boere kool f 2—5; Spinazie f 16—27; Uien f 1.10— 3.10; Wortelen f 1.108.10; Spruiten I f 5—11; idem II 1.50—6; and f 14—22; nero f 2.90—4.60 per 110 kg. Turfmarkt. Aanvoer 140.000 stuks lan ge turf prijs f 89 per 1000 stuks. Botermarkt. Fabrieksboter prima f 1.57 Boerenboter prima f 1.401.55. Handel kalm. BOSKOOP, 1 Maart Bloemenveiling. Anjers 40 cent, Azalea's f 1.001.80, Nar cissen 11 cent, Tulpen 1013 cent, Aman delen 1525 cent, Cerasus Hisakura f 1.80 3.00, rosea fl. pl. f 1.802.40, Prunus tri loba 2045 cent, Seringen 5080 cent, Mahonia 19 cent, Andromeda 15 cent, Rhod. Praecose per stuk 20 cent Kalanehoë per stuk 1630 cent, Cineraria per stuk 1016 cent, Glyenie per stuk f 1.70. DEN HAAG, 1 Maart. Grossierveiling. Appels: Goudreinetten extra 3035 cent, I 2329 cent, II 1722 cent, Bellefleurs 2225 cent; zoete appelen (div. soorten), 1225 cent. Peren: Gieser Wildeman 14 16 cent, Brederodes I 812 cent, II 57 cent. Diversen: Holl. Witlof I 912 cent, n 48 cent, Brusselsch Witlof I 1112 cent, n 1112 cent, H 8 cent; Veldsla 10 cent, alles per kg., uien f 0.901.25 per 100 kg., gelekool f 5.006.00, roodekool f 3.70 6.50 per 100 stuks. TER AAR, 1 Maart. Centrale Veiling. Spruitkool f 2.008.00, boerekool per kist 1427 cent, andijvie per kist 51 cent, rabar ber per bos 9 cent, radijs f 5.30, broeivet per kist 3136 cent, peen f 1.90—2.10, kro ten f 1.30, witlof per 100 pond f 5.40—7.60, selderie f 1.302.20, prei f 4.10. KATWIJK a. d. RIJN, 1 Maart. Groen - tenveiling. Waschpeen p. kist f 11.20. Selderieknollen p. 100 f2.103.30, Roode kool I f 12.20—16.50, Gele kool f4.70—7.30. Boerenkool p. kist f0.080.11, Spruiten p. K.G. f 0.05—0.07, Uien p. 100 K.G. f2.10— 2.60, Witlof p. K.G. f 0.080.12, Andijvie p. kist f 0.46—0.57. VEUR, 1 Maart. Groentenveiling. Krop sla le soort f 10.00—10.20, 2e soort f 5.00— 6.30; Spinazie per 4 kg. f 0.760.85; Andij vie per kg. f 0.13—0.14; Rabarber f 6.00— 7.00; Selderie f 1.30—1.80. In het vervolg veiling Woensdags en Vrij dags te half 2. ZEVENHOVEN, 1 Maart. Eieren veiling. Aanvoer 3134 stuks. Kipeieren f 22.70; eendeieren f 1.90; kaas f 0.200.21 p. p.; bananen f 0.15 per 5 st.; appelen f 0.20 0.26 per kg.; sinaasappelen f 0.15 per 5 st. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.003j4 Beriyn 59.38 New York 1.463/g P*rys g.75 Brussel 34.53 Zwitserland 47 85 Milaan 12.47 Madrid 20.20 Oslo 35.30 Kopenhagen 31.30 Stockholm 36.25 Weenen Praag 6.171/ Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3