ZATERDAG 2 MAART 1935 DE LEJDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 16 Onder voorzitterschap van burgemees ter W. Keijzer kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Secr. de heer H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. Notulen worden onveranderd onder dank goedgekeurd. Gemeenschapszin geprezen. Alvorens de agenda af te handelen, me moreert de voorz. de stormramp van en kele weken geleden en drukt zijn groote blijdschap uit over de saamhoorigheid, welke er in deze gemeente bestaat en prijst de hulpvaardigheid der inwoners voor den door den storm getroffen tuinder en hij voelt zich gedrongen een oprecht woord van dank te richten aan alle ingezetenen voor him steun en medewerking en ook in het bijzonder aan de werkloozen, die zich geheel belangloos beschikbaar stelden en aan de tuinderspatroons voor hun spon tane medewerking. Veur heeft zich in deze van zijn goeden kant laten zien en het is hem een eer aan het hoofd van zulk een gemeente te staan, waar zulke samenwer king en saamhoorigheid bestaat en hij hoopt, dat God allen voor dit alles zal mo gen beloonen. De heer Borst sluit zich aan bij den dank van den burgemeester; er is hier sprake geweest van gemeenschapszin in den ruim- sten zin en hij dankt- bijzonder den bur gemeester, die in deze wederom getoond heeft een echt burgervader te zijn door zijn initiatief en medewerking en hulp. Hij deelt mede, dat reeds 1500 is ingekomen, behalve de goederen in natura. Ingekomen zijn: Goedkeuring van Ged. Staten inzake eigendomsgrenzen bij de Sluis, en opneming van 95000 in reke ning courant. Technisch jaarverslag en be grooting Waterleidingstichting „De Tien Gemeenten" enz.; aangaande het laatste stuk krijgt de heer Zuijdwijk de toezegging dat hij hierop later kan terugkomen, waar na de stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Aan de orde komt het voorstel tot wij ziging der verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van de veldwachters. De voorzitter deelt mede, dat in Stomp- wijk is gezegd, dat de salarissen aan beide zijden gelijk moeten zijn, terwijl daar is voorgesteld voor huishuur 10 pet. in plaats van 12 pet. in rekening te brengen en de kindertoeslag van 2 1/2 op 3 pet. is ver hoogd. De heer Zuijdwijk merkt op, dat hij hier bij heeft gemist een schrijven, dat de veld wachter in Veur 50.meer ontvangt dan in Stomp wijk. Nu wordt hij een heel stuk verlaagd en hij vraagt den veldwach ter op het maximumbedrag te brengen. De heer Schrader kan accoord gaan met de 10 pet. en de 3 pet., doch wenscht den veldwachter eveneens op het maximum te brengen. Hij vraagte of het niet is gemoti veerd, dat de politie hier iets meer ver dient dan in Stompwijk, daar deze hier al leen staat. Hij zou van 14001800 wil len gaan. De voorzitter begrijpt'niet, dat de heeren met dit voorstel durven komen en zet een en ander duidelijk en juist uiteen, daarbij opmerkende, dat de regeling is daargesteld in overeenstemming met de vrijgestelde van de bonden: wij mogen niet hooger gaan dan 1750. Nadat nog enkele heeren hierover het woord hebben gevoerd en de heer Borst heeft opgemerkt, dat, gezien de overeen stemming met de bonden, het niet verstan dig zou zijn hiertegenover andere voorstel len te plaatsen, wordt het voorstel van B. en W. z. h.s. aangenomen, waarbij ook wordt aangenomen de bedoelde 10 pet. en 3 pet. Belastingen. Ter tafel komt de behandeling gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1935 met de daarbij behoorende voorstellen tot wijzi ging van diverse belastingverordeningen. De voorzitter opent de algemeene be schouwingen. De heer Borst: Toen wij als commissie ad hoe zagen de veranderingen, enz. van Ged. Staten in de begrooting, meenden wij eerst de zaak maar als afgedaan te moeten beschouwen. Het is een ergernis voor ons, hoe wij als gemeènteraadsleden worden ge bruikt en in alle opzichten gehandicapt. Als er eenige lijn in was te zien, zou het wat anders zijn, doch zi. kunnen wij de politieke kleur naar voren zien komen. Op krenterige wijze zijn diverse posten be snoeid en aan den anderen kant heeft het ons gefrappeerd, hoe enkele posten wor den gehandhaafd. Hij wijst op de eenzijdig heid van Ged. Staten. Hij brengt een woord van hulde voor het beleid van B. en W. en vraagt de aandacht van B. en W. voor een 30-tal krotwoningen en den bouw van nieuwe arbeiderswoningen. Hij vraagt B. en W. niet al te royaal te zijn met het ge ven van ventvergunningen, enz. De heer Zuijdwijk brengt dank aan B. en W. en bijzonder aan wethouder de koning voor het vele werk, ook aan de ambtenaren en den secretaris en den gem.-opzichter. Hij betreurt het ten zeerste, wat Ged. Staten hebben gedaan met de begrooting door deze geheel uit haar verband te gooien. Hij merkt op, dat de schuld van Veur nog zoo groot niet is en zet dit nader uiteen. Hij vraagt B. en W. zoo spoedig mogelijk te komen met de verlaging van de electrici- teitsprijzen en hoopt op de medewerking van den voorzitter om de prijzen van de Waterleidingstichting „De Tien Gemeen ten" met 40 of 50 pet. verlaagd te krijgen. Hij spreekt den wensch uit, dat B. en W. met dezelfden ijver zullen voortwerken en dat Veur zijn zelfstandigheid zal behou den. .De heer Raaphorst sluit zich aan bij de woorden van dank aan B. en W.. Hij be- GEMEENTERAAD VAN VEUR spreekt de contractloonen en vindt het niet juist, dat deze door B. en W. buiten den raad om zijn verlaagd. Hij vraagt de aandacht van B. en W. inzake de bijdrage in de kosten van ziekenfonds voor de werkloozen en wenscht, dat dit jaar de be slissing zal vallen, dat Veur zelfstandig blijft. De heer Schrader brengt eveneens dank aan B en W. voor hun werk, vooral in deze tijden. Zi. heeft het ingrijpen van Ged. Staten ook wel zijn goede zijde, wat hij nader toelicht. Hij vraagt de bijzondere aandacht van B. en W. voor het rioolplan en vraagt een spreekuur voor den gem.- opzichter. De belastingverhoogingen zullen noodgedwongen moeten aanvaard worden. Hij verwacht dit jaar de belangrijke beslis sing en hoopt, dat deze mag leiden tot de zelfstandigheid van Veur en vraagt hierover de medewerking van B. en W. De heer Koerts laat een woord van pro test hooren aan het adres van Ged. Sta ten, en meent, dat de raadsleden overbo dig zijn geworden voor de behandeling der begrooting. Hij vraagt of B. en W. al overwogen hebben omtrent de bouw van een gymnastieklokaal. Hij verzoekt een bedrag van ƒ50.op de begrooting te plaatsen voor schoolreisjes en het bedrag van 25.voor de oudercommissie van 25.op 50.te brengen en vraagt een verordening in het leven te roepen, dat auto's tot des nachts 12 uur niet ver licht behoeven te zijn en toezicht op de kinderen, welke vrijwillig de school ver zuimen. De voorzitter brengt dank voor de harte lijke woorden, in het bijzonder ten op zichte van de ambtenaren. Het spijt hem, dat de begrooting door Ged Staten is op gevraagd. De krotwoningen en nieuwe ar beiderswoningen hebben de aandacht van B. en W., doch er is momenteel geen tijd. De ventvergunningen worden niet voet stoots gegeven. De verlaging van de electr. tarieven komt spoedig aan de orde; er is momenteel nog geen antwoord van Delft, doch dit wordt b.innen enkele dagen ver wacht. Ook de tarieven der waterleiding hebben de volle aandacht, evenals het rioolplan. Wat de zelfstandigheid van Veur betreft, deelt de voorz. mede, dat er stuk ken zijn ingekomen inzake de grensrege ling VeurStompwijkNootdorp; de le den kunnen verzekerd zijn, dat B. en W. naar eer en geweten him besluit in den Raad zullen brengen. Nader antwoordt de voorzitter inzake het gymnastieklokaal, de schoolreisjes, enz. en wat de autoverlich- ting betreft, hierop zal nader teruggeko men worden, als de tijd rijp is. Wethouder de Koning antwoordt den heer Raaphorst inzake de loonen bij uitbesteed werk. De diverse heeren voeren hierna nog maals het woord. De heer Blonk als rapporteur zegt, dat het voor de Commissie vaststond, dat er van veranderingen van ingrijpenden aard in de begrooting geen sprake kon zijn. Hij noemt het een verheugend feit, dat de sa menwerking in den Raad steeds best is geweest. Hij prijst het beleid van B. en W. en de werkzaamheden der ambtenaren. Het verdient aanbeveling de noodige voor zichtigheden te betrachten. Z.i. mag de be lastingdruk niet opgevoerd worden. Bij de verhooging der straatbelasting en pers. belasting legt de Commissie zich noodge dwongen neer. Hü bespreekt de schoolgeldheffing èn vraagt hiervoor de volle aandacht van B. en W. In behandeling komt het rapport der Commisie ad hoe, waarna alle heeren nog het woord voeren over de begrooting, daar uit wij enkele de voorstellen zullen aanha len. Presentiegeld leden stembureau. Een voorstel-Raaphorst het bedrag alsnog op 6.te brengen, wordt niet ondersteund, waarna het voorstel van B. en W. van ƒ4, z.hs wordt aangenomen. Het voorstel tot verhooging van ƒ400 tot 600 voor de huur van de secretaris woning wordt met 74 stemmen aangenomen De post voor de commissie tot wering van schoolverzuim wordt geschrapt en de belooning van den secretaris op 10.— ge steld. Een voorstel Zuijdwijk het salaris van de verloskundige te verhoogen van ƒ250 tot 300 wordt met 65 stemmen verwor pen. Een voorstel Koerts om een post ad ƒ50 op de begrooting te plaatsen voor school reisjes wordt met 83 stemmen verwor pen. Een voorstel Schrader om de vergoeding voor rijwiel gem.-opzichter te stellen op 40.vindt geen ondersteuning. De verhooging hondenbelasting en ver schoolgeld wordt met 92 stemmen aan genomen met dien verstande, dat de hef fing voor 1 jaar zal gelden en boven de 4 kinderen vrijstelling zal worden verleend. De verhooging van de straatbelasting en de opcenten op de pers. belasting wor den noodgedwongen z.h.s. aangenomen. De verhooging hodenbelasting en ver makelijkheidsbelasting worden eveneens z.hs. aangenomen. De geheele begrootging in ontvangsten en uitgaven en de kapitaaldienst worden met algemeene stemmen goedgekeurd. In bespreking komt de wijziging begroo ting dienst 1935 van het Burgerlijk Arm bestuur, welke wijziging z.hs. wordt aan genomen. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur worden met vrijwel algemeene stemmen herbenoemd de heeren L. C. de Koning en J. F. Bleijs. Hierna sluiting. LEEST DE ADVERTENTIES IN U W DAGBLAD UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Hanze. Gisteravond hielde de afd. Hillegom van „de Hanze" haar jaarlijksche feestavond voor leden, hun darnes en ge- noodigden in Hotel Flora. De opkomst was schitterend. De heer A. W.Koppers, voor zitter der feestcommissie, sprak een wel komstwoord. Hierna werd door mej. Rie Kruijdenberg met haar koor het Bondslied gezongen, waarna het koor onder haar lei ding nog een viertal liederen ten gehoore bracht. Een verdiend applaus volgde. Dan hoorden we de „Band", die de toch reeds aanwezige prettige stemming verhoogde; zijn werk was „af'. Het Haarlemsch Klein Cabaret gaf duetten, solozang en samen zang; een en ander deed de tijd omvlie gen. In de pauze nam de voorzitter der Hanze, de heer P. Klaver, het woord. Ten slotte sprak Kap. Merks, Geestelijk Advi seur der vereeniging een kort woord. Hier na werd het programma voortgezet en tot de kleine uurtjes bleef men hoogst gezellig bijeen. H. B. G. Gisteravond hield de afd. Hillegom van het Holl. Bloemb.Kw.Genoot schap een ledenvergadering in Flora. De opkomst was slechts matig. De voorz., de heer D. E. Nieuwenhuis, opende met een kort woord. Hij deelt mede, dat de heer J. van Til Rzn., het secretariaat heeft aan vaard. Medegedeeld werd, dat de gevraag de subsidie voor de Hill. Beursoommissie door het Hoofdbestuur is voldaan. In de vacature-Nic. Heemskerk wordt tot lid der Beurscommissie benoemd de heer J. van Til Rzn. Bij de behandeling beschrijvings brief deelt de voorzitter mede, dat ons voorstel inzake het niet invoeren der Roe belasting door het Hoofdbestuur met inge nomenheid is begroet en aangenomen straks in de ALg. Verg. zeker zijn uit werking niet zal missen. De motie-Lisse wordt voorgelezen en daar deze in denzelf den geest is als ons voorstel, zal het met genoegen worden ondersteund. Tot afge vaardigden naar de Alg. Vergadering wor den benoemd de heeren P. M. Lommerse Fzn. en Kramer, secundus de heer F. G-oe- mans Antz. Een operette-avond voor de werkloozen. Donderdagavond was de groote zaal van Hotel „Flora" geheel gevuld met werklooze mannen en vrouwen. Zooals wij reeds eer der hebben medegedeeld wilde mej. M. Kruidenberg, die onlangs haar 10-jarig be staan vierde als directrice van het kinder operette gezelschap, de kunst dienstbaar maken aan de weldadigheid en zoo nam zij het initiatief om voor de gehuwde werk loozen de operette van „Hans Drift" geheel gratis op te voeren. Natuurlijk waren hier voor verschillende moeilijkheden te over winnen en in overleg met het bestuur van den R. K. Volksbond mede bijgestaan door het Comité voor de „Kerstgave" was spoe dig de oplossing daar en het plan gereed. De gasten hebben buitengewoon genoten van het vele moois en schoons was kunst en spel gebood en de zeer vele bezoekers die wij persoonlijk gesproken hebben, ver zekerden ons zoo iets moois nog nimmer gezien te hebben. Na het spel werden mej. Kruidenberg en mej. Agaath van der Meij, de laatste voor haar uitstekende muzikale begeleiding, hartelijke woorden van dank toegespro ken en bloemen overhandigd door den voorzitter van den Bond den heer C. Seij- sener, terwijl mej. Kruidenberg ook weer dank bracht in het bijzonder aan het be stuur van den Bond en vervolgens aan al len die tot het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt. Er was nu echter nog een buitengewone verrassing. Een geheel gratis verloting was aan dezen avond verbonden. Mej. Kruiden berg was er zelf op uit gegaan bij de Hil- legomsche winkeliers en ze had een willig oor gevonden, want tal van pracht prijzen in den vorm van zeer veel natura, zooals dekens, kaas, worst enz. waren beschik baar gesteld. Maar ook de Volksbond liet zich bij deze niet onbetuigd en stelde bo vendien nog 25.voor prijzen beschik baar hetgeen eveneens door het Comité voor de Kerstgave werd gedaan, zoodat er boven de door mej. K. verzamelde prijzen nog voor totaal 50.aan prijzen aanwe zig was. Het was in een woord een prachtavond, waarvoor de werkloozen en hun vrouwen mej. Kruidenberg en het bestuur van den Volksbond altijd dankbaar zullen zijn. Verkoopingen Donderdagavond hadden in Hotel Sistermans ten overstaan van No taris D. Lodder alhier de volgende veilin gen bij afslag plaats: Een woonhuis met garage en schuur aan den Hillegommerdijk no. 330 met recht van opstal tot 31 Januari 1949, Nieuw Vennep, Haarlemmermeer, groot 4.25 A. In hoogste bod gebracht op 1500; gemijnd op 325 door den heer C. van Beelen alhier. Een woonhuis, Am bachtsstraat no. 3, in hoogste bod staande op 2800, gemijnd op 200 door P. Noppen alhier. Een woonhuis, Ambachtstraat 5; in bod op 2950, niet gemijnd. Een woonhuis, Ambachtstraat 7; in bod op ƒ2900, niet ge mijnd. Een woonhuis, Ambachtstraat 9; in bod op 2800, niet gemijnd. Een woonhuis, Ambachtstraat 11; in bod op ƒ3000, niet ge mijnd. Alleen de eindcombinatie, omvatten- ed al de 5 huizen werd op 375 gemijnd door den heer A. W. Nieberding q.q. te Heemstede. Een winkelwoonhuis, Burgemeester Pontstraat 4, in aanbod op ƒ5700; gemijnd op 400 door den heer P. J. van Keulen q.q. alhier. Drie woonhuizen, Burgemeester Pontstra 6, 8 en 10, samen in bod staande op 12.500, niet gemijnd. Kooper de heer J. W. M. van den Bosch te Heemstede. Een blok van zes in aanbouw zijnde woonhuizen aan de Burgemeester Pontstraat, samen groot 5.79 A. In bod op 12.600, gemijnd op 150 door den heer De Wreede te Lisse. Geboren: Hipolitus Martinus, z. van J. Oorthuis en L. M. Borm Willem Hen drik, z. van J. Peet en J. Affourtit Alei- da Dina, d. van F. van de Loo en E. van I den Berg Elisabeth, d. van W. Visser en F. Dijkstra Cornelia Elisabeth, d. van J. J .Leenslag en A. Robijn. Getrouwd: J. Kortekaas en J. J. van de Reep J. A. Out en M. Hulkenberg M. L. A. Beugelsdyk en K. Siecker. Overleden: C. J. van der Kolk m. 2 j. C. de Groot vr. 57 j. J. H. Visser m. 81 j. Gevestigd: F. Bultje, Schip, liggende b.-d. Steenfabriek „Arnoud" Adolf P. Evers, Haven 2 G. Foks en gezin, Loos- terweg III 20 M. Bol-Kok, Parallelweg 153 C. H. van der Lans, Leidschestraat 183 J. M. van Waveren, Weeresteinstraat 125. Vertrokken: C. M. Gerritsen naar Amsterdam (Z.) KI. Siecker naar Lis- se M. Huien berg naar 's Gravenhage J. A. Out naar 's Gravenhage J. J. van de Reep naar Bloemendaal, Vogelenzang G. Szeewczijk naar Heemstede C. Pe ters naar Haarlem D. H. van Veen naar Bloemendaal C. L. Winkelman naar 's Gravenhage D. van Vlierden naar 's Gravenhage. VOORSCHOTEN. „Stille Omgang". Het Genoot De Stil le Omgang, onder af deeling Voorschoten, hield Donderdagavond een propaganda- avond in het R.K. Vereenigingsgebouw on der leiding van den voorzitter, den heer P. Niersman, die deze bijeenkomst opende met het gebed en een woord van welkom tot de aanwezigen. Het R.K. parochiale Zang koor verleende zijn medewerking en de Graal. Na de opening zong het zangkoor onder leiding van den directeur, den heer M. Lakemam eenige meerstemmige mu zieknummers en de Graalwacht trad op met de declamatie Voorjaar, Vlaggelied en Blij heidslied. De Eerwaarde pater F. C. Frigge O.F.M., directeur der afdeeling Leiden, sprak daarna de vergadering toe over het Heilig Sacraments des Altaars, wat voor ons Roomsch-Katholieken, het middenpunt in ons leven is, en toch, hoe dikwijls wordt ook door ons, Katholieken, Jezus in Zijn Heilig Sacrament onteerd. De Eerwaarde redenaar sprak over het ontstaan van den Stille Omgang, over het wonder wat is ge schied te Amsterdam in vroegere eeuwen. Om eerherstel te brengen aan Jezus in Zijn Heilig Sacrament gaan de deelnemers aan den Stille Omgang een nachtelijke tocht maken naar Amsterdam, en, wordt deze tocht goed verricht, dan is ze voor de deel nemers een nacht van zegening en genade. Na deze met aandacht gevolgde rede zong het Zangkoor wederom enkele num mers en kwam de Graal op met zang, dans en declamatie. Aan het einde van dezen goed geslaag den avond dankte de voorzitter den Eer waarden spreker voor zijn gehouden rede en alle medewerkers en deelde mede, dat de Stille Omgang zal worden gehouden 9 Maart as. Op Zaterdagavond zal in de pa rochiekerk alhier een kort Lof worden ge houden voor de deelnemers aan de tocht. Kaartjes zijn verkrijgbaar Zondag as. na de kerkdiensten en Maandag en Woens dag bij den heer Smit aan den Leidschen- weg. De Zeer eerwaarde heer P. Meijer, pastoor alhier, sloot deze bijeenkomst met gebed. KATWIJK AAN ZEE POSTRAKETTEN-NARIGHEED Acht kopjes thee en een verloren middag Opnieuw heeft een uitnoodiging ons naar de Katwijksche duinen geroepen om getuige te zijn van een experiment op het gebied van de vluchten met postraketten, waarmede de Ned. Vereeniging voor raket ten-bouw zich de laatste maanden bezig houdt. Wij gaven aan de uitnoodiging ge hoor met een sceptisch gemoed, omdat onze ondervindingen met de proeven van de N. R. B. niet tot de allerbeste behoor den. Toen eenige weken geleden ook in de Katwijksche duinen geëxperimenteerd werd, kon men moeilijk anders zeggen alsdat de proeven deerlijk mislukten. Na tuurlijk loopt men dat risico bij pioniers arbeid en de rakettenbouw verkeert nog in dit stadium altijd en dit alleen zou geen reden geweest zijn om deze zaak niet serieus te nemen. Er waren echter omstandigheden, die een eigenaardig licht wierpen op het geëxperimenteer van de jongelieden, die het bestuur van de Ned. Vereenigng voor Rakettenbouw blijken uit te maken, terwijl het meest eigenaar dige was, dat wij den volgenden dag een communiqué van die zijde ontvingen, waarin met hoogdravende termen en tech nische bijzonderheden en cijfers de proe ven als schitterend geslaagd werden aan gemerkt. Wij gelooven niet, dat veel kran ten daar ingevlogen zijn, maar dat is dan toch waarschijnlijk alleen een gevolg ge weest van het feit, dat enkele ochtendbla den reeds een meer met de feiten over eenkomend relaas gegeven. Ons scepticisme was dus verklaarbaar en reeds dadelijk bij aankomst in Katwijk werd het weer versterkt. Hoewel de proef op half drie was bepaald, bleek al spoedig dat dit tijdstip met eenige uren verlaat zou worden, omdat de huls van de raket, waarmee de proef zou genomen worden, uit Engeland moest komen en nog niet was gearriveerd. De proef was ditmaal al leen maar georganiseerd door de N. V. R. B Zij zou niet door haar genomen wor den, maar door een Duitsch experimenta tor, met name Gerhard Zücker, wiens huidige woonplaats in Londen is. De raket was ook in Engeland vervaardigd. Nadat wij met den heer Zücker haddep kennis gemaakt, verdween hij spoedig naar Rot terdam om het nog niet gearriveerde ra- kettenhulsel op te sporen. In afwachting van de resultaten van dat opsporingswerk deelde de heer Roberti (cor. der vereen.) ons mee, dat het experiment ook zou worden- bijgewoond door prof. Andries- sen uit Delft, door de Duitsche consul te Rotterdam en door een technisch adviseur van P.T.T. Dat zag er dus zeer vertrouwd uit en onze hoop een een serieuze proef neming begon te herleven. De raket, die een pulvervulling zou hebben en een ali- minimum-omhulsel, zou een vlucht maken van 4 K.M. Het was echter mogelijk, dat de politie voor zou schrijven dat zij niet verder dan 2 K.M. mocht gaan en in dat geval zou het startgestel, dat ditmaal ook van staal zou zijn, zóó worden gesteld, dat de raket niet meer dan die afstand zou kunnen vliegen. Na deze mededeelin- gen en vele beschouwingen over de toe komst van de postraket als snel verbin dingsmiddel, speciaal voor afgelegen plaatsten, leefden we dus weer in afwach ting. Na een poosje vertrok men naar het terrein waar de proef zou plaats hebben en wij bleven achter in „De Zwaan" met de verzekering, dat wij onmiddellijk zou den gewaarschuwd worden als het expe riment een aanvang nam. De minuten verstreken. Het werd half vier (we waren reeds tegen 1 uur ontbo den), we dronken acht kopjes thee en zijn tenslotte maar in arren moede naar het terrein geslenterd. Het bleek echter ver- geefsche moeite, want kort daarna ver scheen een boodschapper met de tijding, I dat het rakettenhulsel noch in Rotterdam, noch in Amsterdam, noch in Londen te vinden was. Prof. Andriessen en de verte genwoordiger van P.T.T. waren niet ver schenen. De Duitsche consul, die met het hulsel mee zou komen, verscheen evenmin, omdat er geen hulsel was en de auto van Polygoon, die ook reeds van 1 uur aanwe zig was en de persmenschen verdwenen cnverrichterzake naar hun diverse woon plaatsen. De experimentatoren verzekerden ons, dat de proef toch spoedig plaats zou vinden en dat binnenkort ook „nacht vluchten" zouden worden gehouden. Het is mogelijk, dat onze beroeps-nieuwsgie righeid het wint van andere gevoelens, maar toch zal tenminste de minister van P.T.T. zich achter deze zaak moeten stel len om ons opnieuw naar Katwijk te doen trekken. DE LUCHTR00VERS VAN HOITIKA. 193. Ze hadden nog geen kwartier gezeten toen er tak ken kraakten en een gedaante te voorschijn kwam. Het was een heel oude man, met een lange witte baard, tot over zijn middel en een paar dierenvellen vol gaten om. Hij steunde op de boog en hield de pijlen in de hand. Hij Lep krom en keek onderzoekend rond. 194. Krak, zei de tak waar Piet op zat en hij rolde voor de voeten van den ouden heer. Die schrok nog erger dan Piet, alleen had Piet pijn in de elleboog en zijn linkerbeen, en daar had die oude heer geen last van.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 16