IV O ROL ZATERDAG 2 MAART 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. II SCHAKEN HET TOERNOOI TE MOSKOU. In de elfde ronde van het tournooi te Moskou werden de volgende resultaten be reikt: Godlidse verliest van Stahlberg. Lissitzin verliest van Alatorzeff. Eagosin verliest van Botwinnik. Pirc verliest van Rjumin. Kann remise met Loewenfisch. Lasker remise met Romanowski. Bogotyrt- schuk remise met Miss Menchik. Tsche- chowerCapablanca afgebroken in slechte- ren toestand voor eerstgenoemde. Lilien- thal remise met Spielmann. Flohr wint van Rabinowitsch. De stand is thans: Botwinnik 9*; Flohr 8 1/2; Loewenfisch 7*; Lasker 61/2 Spielmann 6; Rjumin 51/2 Rabino witsch, Lilienthal en Romanowski 5 1/2; Capablanca 5 Ragosin 5*; Goglidse en Kann 6; Lisitzin en Pirc 41/2*; Alatorzeff en Stahlberg 4 Bogotyrtschuk 3 1/2 Tschechower 2 1/2 Miss Menchik 1/2 p. In de twaalfde ronde zullen de volgende partijen worden gespeeld: StahlbergRa binowitsch; SpielmanFlohr; Capalanca Lilienthal; Miss MenchikTschechower; RomanowskiBogotytrschuk; Loewen fischLasker; RjuminKann; Botwinnik Pirck; AlatorzeffRagosin; Goglidse Lissitzin WIELRENNEN L. R. T. V. „SWIFT". „Swift" heeft z'n laatsten propaganda- avond te Noord wij kerhout met een groot succes besloten. Een stormvolle zaal heeft genoten van de mooie wedstrijden, die afgewisseld wer den door de muziek van de Jazzband en den humorist-conferencier Alb. Gerritsen. Alvorens er om 8 uur een aanvang werd gemaakt met het programma, viel de Noordwijkerhouter Jan Verschoor een hul diging ten deel voor het behaalde succes in de Ned. Hometrain-kampioenschappen. Bij monde van den voorz. van „Swift" werd hem namens een aantal dorpsgenoo- ten een souvenir aangeboden, hetwelk met een geweldig applaus vein de aanwezigen werd bekrachtigd. De wedstrijden, die gereden zijn door de „Swift"-leden zijn alle gegaan over 3 maal denzelfden afstand met iederen keer ver wisseling van rol en de gemaakte tijden bij elkaar geteld. De jury, die bestond uit de heeren P. P. de Jong, P. de Jong en L. Vrouwens, heeft het volgende als uitslag opgegeven, w De 3 K.M.-wedstrijd J. Verschoor le in 4 m. 26 1/5 s. J. Riethoven 2e in4 min. 41 1/5 s. R. v. Aart 2e in 4 min. 48 3/5 s. 1500 M.-wedstrijd gewonnen door J. Riet broek in 2 m. 10 3/5 sec.; 2. A. v. Amster dam in 2 min. 14 2/5 s.; 3. C. v. Amster dam 2 m. 17 3/5 s. De 1 .M.-wedstrijd der B-klassers is ge worden: 1. W. v. d. Berg 1 m. 38 1/5 s.; 2. Chr. Vink 1 m. 40 4/5 se., 3. J. Schuller 1 m. 53 s. De junioren H. Koene, G. Groeneweg en W. Mens hebben de laatste rit van hun wedstrijd niet kunnen afrijden en door pech van laatstgenoemde heeft de jury besloten dit te doen overrijden in het clublokaal. Ook waren er een aantal inwoners, die hun krachten hebben beproefd op de 1 K.M. race op tijd. De 4' snelste zijn gewor den: le. H. Broekhof 33 4/5 s., 2e A. Cos- ter 34 s., 3e P. v. d. Burg 35 1/5 s., 4. A. v d. Berg. Mevr. Smit had hiervoor als extra-prijs een blauw-wit gehaakte das disponibel ge steld. Na beëindiging der wedstrijden had de prijsuitreiking plaats, welke alle waren ge schonken aan den heer B. Verschoor, die hieraan zijn bijzondere medewerking had verleend. „Swift" mag dan ook met recht denken: eind goed al goed. Morgen zal er een training gehouden worden naar Gouda en een bezoek gebracht worden aan de baan. Vooraf worden alle leden verwacht in het clublokaal. Samenkomst 8.45 uur in het clublokaal van den heer v. Meizen, Nieuwe Beestenmarkt 13. ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. 18 koppels gestart. Direct felle jachten. Gisteravond is in het Sportpaleis te Antwerpen de Zesdaagsche begonnen, waaraan 18 koppels deelnemen, waaron der de Nederlandsche PijnenburgWals, Braspenninxvan Hout, van der Horst van Hoek en Jan van KempenBogaert. Reeds dadelijk na den aanvang werd er fel gejaagd en na een half uur rijden viel de eerste valpartij te noteeren. Broccardo en de Duitscher Kusters zijn het slachtof fer doch het loopt nog al los. Broccardo kan tenminste onmiddellijk weer verder rijden, terwijl Kusters neutralisatie krijgt, doch weldra weer in de baan zit. Om 10 uur begonnen, waren er na ander half uur rijden 70.975 K.M. afgelegd. De stand Vrijdagavond even voor mid dernacht, was de volgende: Aan den kop LonckeBuysse (België). Met 1 ronde achterstand: 2. Charier Deneef (België). Met 2 ronden achterstand: 3. en 4. Van NeveleDe Bruycker en BonduelHuys (beiden België). Met 3 ronden achterstand stonden toen de volgende koppels: van Vlockhoven van Buggenhout (België), Van der Horst van Hoek (Nederland), RaesMeer- Schaert (België), SchönLohmann (Duitschland), HaezendonckxVerreycken (België), Braspenninxvan Hout (Neder land), en HamerlinckBilliet (België). Met 4 ronden achterstand lagen Broccar doGuimbretière (Frankrijk), Guerra Hill (ItaliëAmerika), PijnenburgWals (Nederland) en Van KempenBogaert (Nederland). Met 5 ronden achterstand lag het kop pel ZimsKusters (Duitschland), met 6 ronden achterstand: SmetsMartin (Bel gië), en met 7 ronden achterstand Mortel mansMertens (België). Om middernacht begonnen de eerste sprints. HET CONFLICT IN DE N. W. U. N. W. U.-bestuur verklaart zich tot conferentie bereid. Naar men ons van de zijde van de Com missie tot Oprichting van den Neder- landschen Bond van Wielerclubs mede deelt, heeft het bestuur van de N. W. U. zich bereid verklaard tot een conferentie met de afgevaardigden der commissie. Verder vernemen wij, dat de N. W. U. bezwaar heeft gemaakt tegen de toetre ding als lid van den heer W. Gerritsen, den voorzitter van genoemde commisie, ter wijl voorts besloten is de Amsterdamsche Sportvereeniging „De Germaan" als niet- aangesloten bij de N. W. U. te verklaren. De reden van dit laatste besluit is, dat de N. W. U. de genoemde vereeniging be schouwt als de initiatiefneemster tot de vergadering, welke te Utrecht is gehouden. De Commissie tot Oprïchting van den Ned. Bond van Wielerclubs verklaart, dat dit standpunt niet juost is, .aangezien het initiatief is uitgegaan van eenige voorzit ters van clubs in Noord-Holland. Het aantal clubs, die zich bij de Commis sie heeft aangesloten, is gestegen tot zes tig. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP 45/2 Sweering wint twee partijen Gisteren zijn te Montpellier de wereld kampioenschappen 45/2 cadre aangevan- gen, waaraan deelnemen onze landgenoo- ten Sweering en de Leeuw, de Oostenrij ker Reicher, de Belgen Moons en Frère, de Spanjaard Domingo en de Franschen Albert, Cóte en Davin. Dè Europeesche kampioen en kampioen v. België, Gabriels die oorspronkelijk als deelnemer stond in geschreven, was in verband met ziekte van zijn echtgenoote verhinderd uit te ko men. Voor hem viel Frère in. Het materiaal, waarop gespeeld werd, was zeer glad, zoodat de ballen niet te houden waren. Dit verklaart terstond de lage moyennes, waarmee gespeeld is. De party tusschen Sweering en de Leeuw droeg van begin tot einde een spannend karakter. Na 18 beurten leidde de Leeuw met 104 punten tegen Sweering 87. In de 19e beurt maakte Sweering een serie van 67, maar de Leeuw antwoordde met 64. Na 29 beurten leidde Sweering met 258 om 255. Weer maakte Sweering een goede serie van 67, maar de Leeuw deed er een van 77 noteeren, -oodat het steeds gelijk opging. Na 35 beurten stond Sweering op 363 en de Leeuw- op 372. Met een slotserie van 37 maakte Swèering de 400 vol. In zijn tweede partij tegen Reicher was Sweering beter op dreef. Hij liep regelma tig uit en na 28 beurten stond hij reeds op 385 tegen de Oostenrijker 148. De laatste bracht er heel weinig van terecht. In de volgende beurten liep Reicher ïog een ge deelte van zijn achterstand in en doordat hij carotte speelde had Sweering nog 5 beurten noodig om de 400 vol e maken en daarmee zijn tweede partij te winnen. De resultaten van dezen eersten dag luidden: De Leeuw Sweering Reicher Domingo Albert Cöte Frère Moons Frère Domingo Sweering Reicher 372 400 269 400 400 279 175 400 207 400 400 258 36 10.33 11.11 12.12 8.45 7.— 16.— 6.46 12.50 12.12 7.81 77 OLYMP SPELEN HET LO.C.-CONGRES TE OSLO De keuze voor 1940 uitgesteld Het internationaal Olympisch Comité kwam gisteren te Oslo in laatste zitting bijeen. Als belangrijkste punt stond op de agenda het aanwijzen van het land, dat in 1940 de 12e Olympische Spelen zou mogen organiseeren. Een beslissing werd echter niet genomen en eerst op het vol gend congres van het I.O.C., Juli 1936 te Berlijn, zal definitief worden uitgemaakt, waar in 1940 de Spelen worden gehouden. De I.O.C.-praeses, graaf Baillet de La- tour, sprak zich met klem uit tegen zekere pogingen van verschillende landen om de beslising, waar in 1940 de Olympische Spelen zullen worden gehouden, door middel van politieke afspraken te beïn vloeden. Dat was tot nu toe niet de ge woonte geweest en dat kan ook voor 1940 r.iet toegestaan worden. Alleen sportieve overwegingen komen in aanmerking. Het I.O.C.-Congres zal in 1937 te War schau en in 1938 te Cairo plaats vinden. Omtrent de amateurskwestie waarschuw de de I.O.C.-president de nationale sport bonden voor het euvel hun succesvolle athleten waardevolle prijzen te schenken. Door het aannemen van dergelijke prijzen verliezen de sportslieden ipso facto hun amateurisme. De verkiezing van het I.O.C.-presidium kon niet geheel b'eëindigd worden, daar nog enkele stemmen schriftelijk zullen moeten worden uitgebracht. GEMENGDE BERICHTEN Weer de onbewaakte overweg Auto door trein gegrepen bij Leeuwarden Gisteravond te ongeveer 5 uur is de auto van den heer C. Speekman, die hier te lande met verlof vertoeft en te Leeuwar den woonachtig is, op den onbewaakten overweg aan den Tjessingerweg, even ten Noorden van Leeuwarden, door den lokaal- trein van Leeuwarden naar Dokkum gegre pen. De heer S. die alleen in den wagen zat, die totaal vernield werd, kreeg slechts en kele onbeteekenende wonden. De trein on dervond door het ongeval een kleine ver traging. Het ongeval is waarschijnlijk geschied doordat de heer S. te veel lette op den slechten toestand van den weg ter plaatse en daardoor den trein te laat bemerkte. Hij tfachtte nog vol gas te geven, doch het was reeds te laat. De auto werd van ach teren gegrepen en versplinterd en ter zijde geworpen. Het wrakstuk is later wegge sleept geworden. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Eén doode. Toen buren gistermorgen een tweetal grondarbeiders, die in een woonschip te Kolhorn gehuisvest waren, wilden wek ken, bleek dat beiden door kolendamp wa ren vergiftigd. Een van beiden, J. v. M., was reeds overleden, bij den ander, J. de R., zijn de levensgeesten weer opgewekt. DUBBELE WONING AFGEBRAND. Gisteravond te ruim zeven uur is brand ontstaan in de dubbele boerenwoning van J. Nelissen op het Orseleind te Oss. De woning werd, behalve door den eigenaar bewoond door het gezin Janssen. Het vuur is ontstaan in het achterhuis, waar het gre tig voedsel vond in de aanwezige land- bouwvoorraden, zoodat spoedig alles in lichter laaie stond. Het groote vee kon worden gered. Een groot aantal kippen, benevens de inboedels van beide gezinnen, werden een prooi der vlammen. Door krachtdadig optreden van de brandweer kon een belendend perceel worden behou den. Verzekering dekt de schade. BOERDERIJBRAND. Gistermiddag omstreeks vier uur ont stond te Maasbommel brand in de boer derij van den landbouwer F. Belgers. De woning, die geheel met riet bedekt was, ging geheel in de vlammen op. Met veel moeite slaagde men er nog in het vee in veiligheid te brengen. De geheele inboedel ging verloren. De brand is nabij de schoor steen ontstaan. De bewoners was verze kerd tegen brandschade. De brandweer wist de belendende perceelen te behouden. MISHANDELING TE DEVENTER. Politie houdt stiefzoons van slachtoffer aan. Donderdag heeft, naar de „Tel." meldt, de politie te Deventer v. A. aangetroffen, die hevig bloedde uit een gapende hoofd wonde. Een ijlings ontboden geneesheer constateerde de verbrijzeling van een deel van het schedeldak met een hard voor werp. Als verdacht deze zware mishande ling te hebben gepleegd zijn thans aange houden de beide stiefzoons van Van A., gebr. H., die bij Van A. inwonen. Het slachtoffer, dat naar het ziekenhuis werd overgebracht, maakt het naar omstandig heden vrij goed. Het gebeurde moet te wijten zijn aan een twist tusschen Van A. en zijn stiefzoons, die ontstond toen een hunner een stukje worst, dat hij van den slager bij het halen van vet cadeau had gekregen, opat, waar over Van A. opmerkingen maakte. De po litie stelt een onderzoek in, wie van de beide gebroeders Van A. heeft mishandeld. DE MISHANDELING TE BUSSUM Omtrent den overleden Amsterdammer, die te Bussum zou zijn mishandeld, ver nemen wij nog, dat het slachtoffer gees tesziek was en men reeds eenigen tijd be zig hem in een inrichting geplaatst te krijgen. De commissaris van politie te Bussum verzoekt een ieder die in den afgeloopen week, in aanraking is geweest met Gus- taaf Hartman, oud 29 jaar, wonende te Amsterdam, van Ostadestraat, zich aan zijn bureau persoonlijk of schriftelijk be kend te maken. Voorts verzoekt de commissaris de twee personen, die, zich Maandag 25 Febrauri 1.1 tot een dokter te Bussum om hulp wendden voor een ongeval aan den Be- conweg, zich bij hem bekend te maken. Wij vernemen van de politie, dat aan vankelijk bij het geneeskundig onderzoek te Bussum en ook te Amsterdam niets bij zonders aan den man te ontdekken was. Eerst bij de sectie van het lijk bleek, dat hij inwendig gekneusd was. EEN TROUWPARTIJ MET HINDERNISSEN. De politie wilde de wittebroodsweken niet verstoren. Bij de Woensdagsche trouwerij op het Maastrichtsche stadhuis was ook een paar tje, waarvan de vrouw schijnbaar niet ge heel vrij uitging want toen man een vrouw hun „jawoord" hadden en de handteeke- ningen geplaatst waren, wenkte de politie de bruid om eens naderbij te komen, al dus de „Msb." Alras bleek, dat zij uit het bewakings gebied was uitgewezen en thans te Maas tricht vertoevende, daarin wederom was teruggekeerd. Zij kon echter getuigen, dat zij voor dezen plechtigen dag van haar leven een dag verlof had gekregen om terug te kee- ren, doch zij moest toch even mee naar het bureau. De bruidegom ging ook mee en tot groo te ontsteltenis bleek, dat deze nog 21 da gen moest opknappen. De politie was echter niet hardvochtig en gaf hun vrijheid eerst hun wittebroods weken door te brengen, voor dat manlief zijn straf zou ondergaan. GEHEIMZINNIGE NACHTELIJKE BEZOEKER. Liep tenslotte den veldwachter tegen het lijf. Reeds meermalen had de heer P. J. Knoops te Someren bemerkt, dat geduren de zijn afwezigheid iemand in zijn woning kwam. Alhoewel alles goed werd afgeslo ten, werd toch telkens ontdekt, dat potjes en pannetjes waren verzet, kastdeuren wa ren geopend en dergelijke. Om dit geheim te ontsluieren nam K. den gemeenteveldwachter Molenberg in den arm. Deze nu stelde zich verdekt in de wo ning van K. op, terwijl K. zelf het dorp inging. De veldwachter had nog niet zoo heel lang gewacht, toen iemand 'een sleutel in het deurslot der woning van K. stak, de deur opende en binnen kwam. De eene kamer na de andere werd doorzocht tot dat de ongewenschte bezoeker ten slotte bij den veldwachter terecht kwam. Het bleek te zijn de 31-jarige buurman P. M. S., iemand die reeds eerder met de gevange nis heeft kennis gemaakt. S. werd door den veldwachter gearres teerd en is op last van de justitie naar het huis van bewaring te Roermond overge bracht. De aangehoudene heeft bekend meerdere malen in de woning van K. kleine dief stallen van geld, etenswaren en dergelijke te hebben gepleegd. De valsche sleutel werd door den veldwachter in beslag ge nomen. De gearresteerde was nog tot 4 maanden voorwaardelijk veroordeeld wegens vroe ger gepleegden diefstal, zoodat hij nu wel voor geruimen tijd zal worden opgebor gen. „Msb." NIEUW LICHT IN OUDE ZAAK. Caféhouder en melkhandelaar gearresteerd. Op 17 December 1933 brak onder zeer verdachte omstandigheden brand uit in de woning van den melkhandelaar G. te Am stelveen. De achterkamer stond plotseling in lichter laaie. Uit het onderzoek van po litie en brandweer bleek, dat een keteltje met benzine op de kachel was geplaatst en men dus opzettelijk brand had gesticht. Het laatst was de woning verlaten door den jeugdigen knecht van den melkhande laar en hij werd den volgenden dag gear resteerd. Tegen zijn gewoonte in was hij den bewusten nacht niet thuisgekomen, maar had hij geslapen in de woning van een caféhouder in de Haarlemmermeer. De melkknecht werd wegens brandstichting door het Amsterdamsche gerechtshof ver oordeeld tot anderhalf jaar gevangen is- straf. Zoowel in eerste instantie als in hoo- ger beroep had hij volgehouden volkomen onschuldig te zijn, doch verder wenschte hij geen mededeeling te doen, omdat hij zooals hij zeide geen twee gezinnen in het ongeluk wilde storten. De verdediger, mr. M. Schorlesheim, had in een uitvoerig pleidooi verdachte's on schuld bepleit, doch ook hij was door de zwijgzaamheid van verdachte gebonden in zijn nadere mededeelingen. Voor het hof werd de melkknecht iets spraakzamer en hij beschuldigde zijn pa troon, iemand niet hem te hebben overgehaald. Deze ontkende echter hard nekkig en hij voerde o.m. aan dat hij dien dag met zijn vrouw een tocht op schaatsen had gemaakt. De caféhouder was eveneens slechts als getuige opgetreden en ook hij had ontkend, iets met de zaak te maken te hebben, zoodat het Hof in weerwil van de ontkenning tegen den melkknecht een veroordeelend vonnis uitsprak. Mr. Schorlesheim liet de zaak echter niet rusten en in overleg met de autoriteiten stelde een operwachtmeester van de mare chaussee een utgebreid onderzoek in. De gangen van den melkhandelaar werden nauwkeurig nagegaan en ook tegen den caféhouder in de Haarlemmermeer werden de vermoedens steeds sterker. Zoowel hij als de melkhandelaar zijn dezer dagen gearresteerd en Donderdag voor den substituut-officier van justitie, mr. Wassenbergh geleid. De melkhande laar heeft in verschillende opzichten een bekentenis afgelegd. Beide personen zijn in het Huis van Bewaring te Amsterdam ingesloten. Ten aanzien van den melkknecht, die slechts een zeer geringe rol in dit lande lijk drama heeft gespeeld, is door mr. Schorlesheim een request tot revisie bij den Hoogen Raad ingediend. De datum van behandeling is echter nog niet vastgesteld. ONREGELMATIGHEDEN BU BURGER LIJK ARMBESTUUR Er waren de laatste dagen bij de arm- meesters van het burgerlijk armbestuur te Naarden vermoedens gerezen dat er onre gelmatigheden waren gepleegd. De pas opgetreden burgemeester, de heer Boddens Hosang, heeft als hulp-officier van Justi tie een onderzoek ingesteld en hierin aan leiding gevonden den gemeente-secretaris en den gemeente-ontvanger opdracht te Mooie witte tanden DOOS 20CT. TUBE 4-0 EN 60 CT. geven de boeken te onderzoeken. Er blijkt, dat een bedrag van 5 a 7 duizend gulden niet behoorlijk verantwoord is. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. den administrateur-penningmeester geschorst. Deze is sinds eenige jaren in functie. De onregelmatigheden loopen over de laatste anderhalf jaar. De burgemeester heeft alle bescheiden van het burgerlijk armbestuur in beslag genomen. COMMUNISTISCHE RELLETJES TE AMSTERDAM. Krachtdadig optreden der politie. Het is gisteravond weer eens zeer ru moerig geweest, ditmaal niet in verband met het gebruikelijke colportage-conflict tusschen N. S. B. en communisten, want de communisten zijn alleen begonnen. Omstreeks kwart voor negen zagen twee surveilleerende agenten op de Linden- gracht, dat een aantal communisten een groep vormde, welke met het aanheffen van een spreekkoor begon. Deze propagan da voor de partij konden de agenten na tuurlijk niet toleeren en ze waarschuwden per politiemelder het bureau Raampoort, waarvan de overvalauto uitrukte. Men trof den troep aan op den hoek van de Linde dwarsstraat. Toen de menschen niet uit elkaar gingen, trok de bezetting van de auto onmiddellijk de wapens en sloeg er op in. Dit chargeeren gebeurde zeer stevig, zonder pardon joeg de politie den troep uiteen en tal van menschen liepen rake klappen op. De communisten zochten daarop ijlings een goed heenkomen, doch verzamelden zich opnieuw in de Westerstraat, waar we derom spreekkoren werden aangeheven. De overvalauto reed echter door de stra ten en spoedig waren ook van het hoofd bureau eenige motoren gekomen, om de politie te assisteeren, terwijl inspecteur A. Luteijn van het bureau Raampoort zich naar den Jordaan begaf, om daar de leiding op zich te nemen. Ook in de Westerstraat trad de politie krachtdadig op tegen de onruststokers, meldt de „Msb Deze verzamelden zich weer in de Bloemstraat waarna het van vo ren af begon. Toen was het ook afgeloo pen. Enkele flinke en langdurige charges met behulp van de wapenen, hielpen af doende, de communisten werden naar alle richtingen verspreid en de politie zorgde er voor, dat de roode broeders elkaar niet meer konden opzoeken. Bij kleine groepjes sloten deze zich toen aan bij de partij genooten, die de De Clercq- straat werden ingestuurd, om de N.S.B.-ers lastig te vallen bij het colporteeren. Deze versterking veroorzaakte dadelijk een groote drukte in de buurt en men begon el kaar voor al wat mooi en leelijk is uit te schelden en spoedig ontstond hier en daar een handgemeen, waarmee een talrijk pu bliek zich „vermaakte". Weer rukte de overvalauto uit en weer moest de politie herhaaldelijk met groote kracht er op in slaan. Van half negen tot half elf reden de overvalauto en de moto ren op en neer en bij het minste lawaai kwamen de gummistokken en sabels te voorschijn. Dat de politie veel last had van de nieuws gierigen, die belust om iets te zien, bij groote massa's waren komen opdagen, laat zich allicht begrijpen. De wapenen zoe ken echter niet uit, of ze de goeden raken, zoodat ook verschillende personen, die niets met de relletjes uitstaande hadden, klappen opliepen. De houding van het publiek was niet erg welwillend en daarom gelastte de politie dan ook eenieder, door te loopen. Daar hier maar schoorvoetend gehoor aan werd gegeven en lang talmen der openbare macht slechts in het voordeel der onrust stokers was, hebben talrijke onschuldigen het moeten ontgelden. Voor de eigen vei ligheid is het dus noodig, liever een straatje rond te loopen, dan zich in een relletje te wagen, daar de politie, gezien de vroegere gebeurtenissen, zeer streng optreedt. Omstreeks half 11 was de orde in de De Clecqstraat hersteld en kreeg de straat weer haar gewone aanzien. Ook in de Rijnstraat is het nog al rumoe rig geweest vroeg in den avond: liga-men- schen, N.S.B.-ers en communisten wandel den door elkaar en het geschreeuw daarbij werd op straat zoo hinderlijk dat de politie van het bureau Pieter Aertzstraat genood zaakt was handelend op te treden. Zij voer de enkele flinke charges uit en verspreidde de politieke tegenstanders binnen korten tijd. Ofschoon het nog lang rumoerig bleef, viel er verder weinig bijzonders meer voor. Waarom heb je je voor onzen trouw dag niet laten sche ren? Dank je harte lijk. Je bent heel erg lief, maar je hebt 'n collectie leelijke ouwe tante's. Direct als we hier weg zyn, scheer ik me. (Lustige Sachte).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11