BUITENLAND VRIJDAG 1 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 DUITSCHLAND. DE TERUGKEER VAN DE SAAR. De overdracht. Gistermorgen om half twaalf werd in het „Kreisstandehaus te Saarbrucken de politiemacht van het Saargebied, door den voorzitter van de regeeringscomimsie, Knox, aan den zaakgelastigde van de rijks- regeering, regeeringspresident dr. Saassen, overgedragen. Na de overdracht in het „Kreisstande haus" werden de nieuwe chefs der politie door den regeeringspresident in hun ambt bevestigd, waarbij een drievoudig Sieg- Heil op den Führer werd uitgebracht. Gistermiddag om 17.20 uur heeft de offi- cieele overdracht van het Saargebied door de regeeringscommissie aan de commissie van drie uit den. volkenbond in het ge bouw de regeeringscommissie plaats ge vonden. Nadat de formaliteiten waren afgehan deld, gaf president Knox een overzicht van het werk der tegenwoordige regee ringscommissie en de haar voorafgegane commissies gedurende de laatste 15 jaren, waarbij hij de commissie van drie dankte voor haar arbeid. De commissie van drie zegde op haar beurt de regeeringscommissie dank voor de vervulling van haar zware taak, waardoor zij het werk der commissie van drie zeer had verlicht. De rijkspropagandaleider der N. S. D. A. P., rijksminister Goebbels, heeft aan gouw leider Buerckel het volgende telegram ge zonden: „De nationaal-socialistische beweging begroet haar terugkeerende broeders en zusters van de Saar op den dag van de overdracht met een bekentenis tot het Duitsche socialisme. Ik stel u, geachte partijgenoot Buerckel, uit de middelen van de rijkspropaganda- leiding een bedrag van 700.000 Mark ter beschikking, voor de noodlijdende landge- nooten in het Saargebied." Hitier naar Saarbruecken? Het gerucht gaat, dat Hitier ter gelegen heid van de feestelijkheden by de over dracht van het Saargebied aan Duitsch- land zich naar Saarbruecken zal begeven. In gezaghebbende nationaal-socialisti sche kringen acht men dit niet onmogelijk, maar men merkt op, dat het onwaarschijn lijk is, gezien den tegenwoordigen inter nationalen toestand dat Hitier Berlijn zal verlaten. Het rijk vaardigt amnestiewet uit. Ter gelegenheid van den terugkeer van het Saargebied naar Duitschland heeft de rijksregeering een amnestiewet uitgevaar digd. Voor politieke vergrijpen was reeds eerder een verklaring afgelegd. De Saar-amnestie geeft bovendien vrij dom van straf voor vergrijpen van alge- meenen aard. Gevangenisstraffen tot 1 jaar worden kwijtgescholden. Processen, waar bij geen hoogere straf verwacht wordt, gestaakt. Zij, die reeds eerder ernstige straffen hebben ondergaan, worden ech ter uitgesloten. Vrijheidsstraffen tot 3 maanden en geld boeten worden echter voor allen kwijtge scholden. De amnestie beperkt zich tot daden, die door inwoners van het Saargebied zijn ge pleegd. FURTWaNGLER-INCEDENT. OPGELOST? Weer aan de spits van de Phühannonie? Rijksminister dr. Göbbels ontving naar het Deutsche Nachrichten-Büro meldt gisteren staatsra dr. Furt wan gier, die hem in het verloop van het onderhoud verklaarde, dat hij zijn bekend artikel over Hindemith van 25 November jl. als muzi kaal deskundige uitsluitend had geschre ven «net de bedoeling, een muzikale kwes tie van het standpunt der muziek te be handelen. Hij betreurde de gevolgen en de gevolg trekking van politieken aard, die aan zijn artikel zijn vastgeknoopt, te meer daar het verre van hem was geweest door dit ar tikel in te grijpen in de houding der rijks- kunstpolitiek, die ook naar zijn opvatting natuurlijk uitsluitend door den Führer en rijkskanselier en den door hem benoem den vakminister wordt bepaald. Te Berlijn gelooft men, aldus voegt United Press aan bovenstaande bericht toe, dat thans het betreurenswaardige incident op bevredigende wijze is opgelost, en men verwacht dat Furtwangler zich in het Duitsche muziekleven weer actief zal doen gelden. Het „Berliner Tageblatt" is van oordeel, dat „Staatsrat Furtwangler weer aan de spits van het Berlijnsch phil- harmonisch orkest zal terugkeeren, aan gezien deze functie sedert hij zich had te ruggetrokken, niet opnieuw is bezet." ENGELAND. SIMONS REIS NAAR BERLIJN. Hitier zal zelf met hem praten. Naar vernomen wordt neemt Hitier ac tief deel aan de voorbereidingen, welke thans getroffen worden in verband met de a.s. politieke besprekingen met Sir John Simon en staat hij in nauw contact met de verantwoordelijke leiders der betrok ken departementen: het ministerie van Buitenlandsche Zaken, dat van Luchtvaart en dat van de Rijksweer. Hitier zal in per soon, met behulp van een tolk, de bespre kingen voeren met den Engelschen minis ter van Buitenlandsche Zaken. Van gezaghebbende zijde wordt ver klaard, dat Duitschland niet voornemens is zijn interpretatie van rechtsgelijkheid verder uit te strekken dan hoofdstuk V van het verdrag van Versailles. Hoewel de feitelijke herbewapening van Duitsch land een open geheim is, is men te Berlijn van meening, dat de tijd nog niet is ge komen om aan denonderteekenaars van het vredesverdrag den handschoen toe te werpen door het aannemen van wetten om den bestaanden toestand te legaliseeren. Het criterium der rechtsgelijkheid blijft het beëindigen van een voor Duitschland ongunstigen toestand op het gebied van bewapening en veiligheid, zooals werd toe gezegd in de verklaring der vijf mogend heden van 11 December 1932. Men meent hier, dat het plan van MacDonald, dat op deze verklaring volgde, door de gebeur tenissen zijn achterhaald, waarvan de voor naamste zijn: de Fransch-Russische over eenkomst, Rusland's aanbouw van de grootste luchtvloot van Europa en wellicht van de geheele wereld, en de Fransche- en Engelsche uitbreidingsplannen op lucht vaartgebied. Aan Duitschland kan, zoo zegt men, niet langer het recht worden ontzegt, bom bardementsvliegtuigen te bezitten en zijn veiligheid vereisoht, dat in de verhouding tusschen zijn militaire kracht en die van andere staten meer evenredigheid wordt betracht. Duitschland zal ook het recht opeischen, zyn eigen stelsel van militaire verdediging vast te stellen! Dit brengt natuurlijk de wederinvoering van de dienstplicht mede of beter gezegd de erkenning van het con scriptie-stelsel, dat Duitschland thans reeds bezit. Het Oostelijk pact zal voor Duitschland onaannemelijk blijven, zoolang het is ge baseerd op het beginsel van wederzijdschen militairen bijstand, hetgeen hier als hoogst gevaarlijk wordt beschouwd. Er moet, zoo wordt gezegd, een formule worden ge vonden, waardoor de vorm van het pact in dier voege zou kunnen worden gewijzigd, dat dit bijstand-beginsel wordt vervangen door overleg tusschen de betrokken naties of door wederzijdsche toezegging van non agressie. ITALIË. DE ZONDAGHEILIGENG. Een toegejuicht besluit. De hooge raad van het fascisme heeft een verordening uitgevaardigd, naar welke alle katholieken in Italië met verlangen hébben uitgezien. De hooge raad van het fascisme, aldus luidt het decreet, kennis genomen hebben de van de gunstige gevolgen van de toe passing der 40-urige werkweek, verordent, dat deze arbeidsregeling onafhankelijk van internationale overeenkomsten in het ge heele koninkrijk zal worden doorgevoerd. De militaire vooroefeningen zullen uitslui tend gehouden worden des Zaterdagsvoor- middags. Door dit 'besluit van den hoogen raad van het fascisme, schrijft de Osservatore, zal de Zondag, de dag des Heeren, die volgens het gebod van God en de voorschriften der H. Kerk geheiligd moet worden, dus niet meer besteed mogen worden, aan de militaire vooropleiding van onze jeugd. In de nota door de bisschoppelijke Curie Bergamo op 11 October j.l, aan de inspectie van het militair onderwijs gericht, wordt gewezen op het schromelijk Misverzuim ten plattelande, veroorzaakt door de militaire oefeningen, die duren van 's Zondagsmor gens tot des namiddags ongeveer 3 uur. Alle Katholieke ouders en zielzorgers zullen met blijdschap kennis nemen' van deze nieuwe verordening; de katholieke organisaties hadden reeds herhaaldelijk op de noodza kelijkheid van dezen maatregel gewezen. JOEGO-SLAVIE. WEER EEN MILITAIRE DICTATUUR? In politieke kringen gelooft men meer en meer, dat het kabinet-Jeftitsj ernstig de proclamatie overweegt van een militaire dictatuur, wederom met generaal Zivko- vïtsj aan het hoofd, een herhaling dus van koning Alexander's kabinet van 6 Januari 1929. Het is bekend, dat prins Paul krachtig tegen zulk een denkbeeld gekant is, doch er is reden om aan te nemen, dat zijn twee mede-regenten de voorkeur zouden geven aan een dictatuur boven een stemfousneder- laag van de regeering. De vrees in regee- ringskringen, dat het oppositieblok, ge vormd onder leiding van den Kroatenlei- der dr. Matsjek een groote meerderheid zal van het kabinet bereid zijn in een dicta- krijgen, is zoo groot, dat de meeste leden tuur te berusten. Ambtenaren in Zoid-Slavië worden gemilitariseerd. Het ministerie van hinnenlandsche zaken heeft een verordening uitgevaardigd, op grond waarvan de regeering ingeval van een staking bij de spoorwegen, den post en telegraafdienst en andere openbare nuts bedrijven, alle mannelijke en vrouwelijke krachten, die hierbij betrokken zijn, kan „mobiliseeren". Deze zullen dan in zekeren zin als sol daten beschouwd worden en strafbaar zijn, indien zij niet voldoen aan een gegeven bevel. Binnen twaalf uur na een dergelijke mo bilisatie krachtens speciaal besluit, zullen de arbeiders van de betrokken staatsonder nemingen op hun post moeten zijn voor het verrichten van hun normale werkzaam heden. RUSLAND. HET LOT VAN RUSLANDS PRIESTERS. Zij moeten als bedelaars rondtrekken. Naar het Katholieke Poolsche Persagent schap meldt, is een groot aantal katholieke geestelijken van het bisdom Schitomir (Rus land) uit de gevangenis ontslagen, waar zij hun straf hebben uitgeboet. Thans zijn zij geheel zonder middelen van bestaan en gedwongen, om als bedelaars van de eene plaats naar de andere te zwer ven, totdat zij van de regeering toestem ming verkrijgen, om zich ergens te vesti gen. Verschillende geestelijken hebben reeds een dergelijke, voorloopige toestem ming ontvangen; o.a. de Kamerheer van Z. H. den Paus, mgr. Albin Markoescheks- kd, die zich in Smolensk heeft gevestigd; verder Frans Boedzinsky, die in Brjonsk vertoeft en de beide priesters Alexander Koetschinsky en Anton Fratschinsky, die zich metterwoon in Oral hebben gevestigd. CHINA. VERZOENING MET JAPAN? Japan de eenige adviseur van China. Met betrekking tot de verzoening met China, waarnaar thans door Japan wordt gestreefd, zijn naar de te Sjanghai ge vestigde persagentschappen vernemen in het verloop der Japansch-Chineesche on derhandelingen o.m. de volgende punten ter sprake gekomen: 1. Alle buitenlandsche economische en militaire adviseurs in China zullen door Japanners worden vervangen. Laatstge noemden zullen in functie blijven, totdat het Chineesche leger geheel zal ziji* gere organiseerd. Speciaal wensoht Japan, dat generaal von Seeckt (de vroegere Dudtsohe Rijksweerminister) en zijn staf zullen ver trekken en dat zij door 700 Japansche offi cieren vervangen zullen worden. 2. China zal rentebetaling en aflossing hervatten op alle tot dusver door Japan verstrekte leeningen. Als tegenprestatie zal Japan een nieuwe leening aan China toe staan, die echter slechts een looptijd van zes a negen maanden zal hebben én zal die nen voor de overbrugging der fdnancieele moeilijkheden, waarvoor de Chineesche re geering zich op het oogenblik geplaatst ziet. 3. Aan de anti-Japansche propaganda, ook aan die in de Chineesche schoolboeken, moet geiheel en al een einde komen. In goedingelichte kringen -te Sjanghai meent men zelfs te weten, dat op de basis van bovenvermelde punten reeds een ac- coord tusschen China en Japan tot stand is gekomen. AMERIKA. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Senator Borah's eisch tot instelling van onderzoek voorloopig ingetrokken. In verband met de oppositie in de se naatscommissie van buitenlandsche zaken heeft senator Borah, naar Reuter meldt, zijn eisch tot het instellen van een onder zoek naar „de godsdienstvervolging in Mexico" voorloopig ingetrokken. Ondanks het verzet van den staatssecre taris van buitenlandsche zaken heeft de commissie van buitenlandsche zaken van het huis van afgevaardigden een motje aan genomen, waarin voorgesteld wordt, de er kenning van sovjet-Rusland ongedaan te maken. BUITENLANDSCHE BERICHTEN DE BEKENDE SKILEERAAR MA IR DOODELIJK VERONGELUKT. Uit Sestrières in de Italiaansche Alpen komt het bericht, dat de bekende skilooper en skileeraar uit Innsbruck, Friedrich Mair, tijdens een wintersportfeest van een rots wand is afgestort en zoo ernstig gewond werd, dat hij ondanks snelle hulpverlee ning korten tijd later in het ziekenhuis overleed. De Oostenrijker was voor het geheele winterseizoen te Sestrières als skileeraar werkzaam. MIJNWERKERS DOOR VALLEND GESTEENTE INGESLOTEN. Na 14 uur ongedeerd naar boven gebracht. In een mijn te Bochum werden drie mijn werkers door vallend gesteente ingesloten. Na de opruimingswerkzaamheden, wel ke met groote moeite gepaard gingen, kon tenslotte door klopteekens een verbinding met de slachtoffers tot stand worden ge bracht. Later gaven de ingesloten werklieden door een van buiten uit ingebrachte pijp te kennen, dat ze nog in leven waren. Het gelukte pas na 14 uur de arbeiders ongedeerd, doch in totaal uitgeputten toe stand uit him benarde positie te bevrij den. SLIJKVULKAAN BIJ BAKOE IN WERKING. Naar het Tas-agentschap meldt, is een slijkvulcaan, die 15 kilometer van Bakoe verwijderd ligt, na een rustperiode van 3 jaar weder in werking getreden. De uit barstingen zijn tot nu toe betrekkelijk kalm gebleven en hebben geen aardbevin gen veroorzaakt. Echter heeft het gas, dat uit den vulcaan stroomt, Woensdag vlam gevat, zoodat men uitgebreide voorzorgs maatregelen heeft getroffen voor de pe troleum terreinen, die zich in de buurt be vinden. STORMEN EN HAGEL OVER HAWAIL Vreeselijke verwoestingen op het eiland Oahoe. Een der hevigste tropische orkanen, wel ke urenlang boven het in den Hawaii-ar- chipel gelegen eiland Oahoe woedde, heeft tot nog toe vier dooden geëischt. Door onzettenden hagelslag en enorme springvloeden in de kustgebieden werden honderden huizen en hutten van inboorlin gen verwoest. De storm brak zoo onverwacht en met zulk een snelheid los, dat duizenden men- schen zich slechts met de grootste moeite konden redden. Met achterlating van al hun bezittingen slaagden zij erin het veege lijf te bergen. Hagelkorrels ter grootte van een vuist sloegen groote bloedende wonden in de lichamen van degenen, die zich buiten waagden. De kracht van den hagel was zoo groot, dat alle vensterruiten werden ver nield, terwijl in de daken van de auto's, die in de open lucht parkeerden, door de korrels gaten werden geslagen van meer dan 7 centimeter doorsnede. Uit Honoloeloe zijn Amerikaansche troe pen naar Oahoe gezonden, om hulp te ver- leenen in de kustgebieden, welke door overstroomingen volkomen van de buiten wereld zijn afgesneden. Daar de verbin dingen naar Honoloeloe gedeeltelijk zijn verstoord, vreest men, dat het aantal doo den nog aanzienlijk stijgen zal. De zware storm en hagelslag hebben ook op Hawaii aanzienlijke overstroomingen veroorzaakt. De schade aan de suiker plantages is zeer aanzienlijk. Bruggen en electrische geleidingen werden weggerukt. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN OUD-SERVIE. Tengevolge van het plotseling smelten der sneeuw zijn in Oud-Servië bijna alle rivieren buiten haar oevers getreden, waardoor groote gebieden overstroomd zijn. Eenige plaatsen werden door het hooge water verrast, zoodat militairen moesten worden gerequireerd, om de inwoners in veiligheid te brengen. Te Paratsjin en Warwara brachten pio niers de gevaarloopende bevolking in vei ligheid. In het dal van de Rasina staan 1400 hui zen onder water. De bewoners zijn in de bergen gevlucht. Tot dusverre zijn twee menschen verdronken. TWEE MEISJES IN DE AUE GEWORPEN Moord om onbekende redenen door onbekend gebleven dader. In Soellingen heeft Woensdagmiddag een afschuwelijk drama plaats gehad, waarvan twee jonge meisjes het slachtoffer zijn ge worden. Twee 10-jarige meisjes, Lisa Eberhardt en Lita Wafleben genaamd, waren op on geveer 2 kilometer afstand van de stad langs de rivier de Aue aan het bloemen plukken. Onderweg kwam een onbekende man naar beide kinderen toe en duwde dezen op een gegeven oogenblik in de Aue. De meisjes verdronken. Tot dusver is nog niet opgehelderd, wel ke redenen den onbekenden dader tot deze misdaad hebben aanleiding gegeven. GROOT SMOKKELAARSPROCES IN MÜNSTER. Voor de rechtbank te Münster wordt sinds eenige dagen een proces behandeld tegen 34 verdachten, die o.a. 6000 pond ta bak over de Nederlandsche grens hebben gesmokkeld. Bij de behandeling zette de ambtenaar van het O.M. gisteren de strafbare feiten der verdachten uiteen en eischte tegen vijf hunner bijzonder hooge geldstraffen van gemiddeld 3 millioen Mark. Alle afzonderlijke geldboeten tezamen genomen vormen een bedrag van 35 mil lioen Mark, terwijl de geëischte gezamen lijke gevangenisstraffen meer dan 40 jaar bedroegen. WEER BANKBILJETTEN VAN LINDBERGH'S LOSGELD ONTDEKT. Naar verluidt zijn in de afgeloopen week twee bankbiljetten, een van 10 en een van 20 dollar ontdekt, afkomstig uit het los geld voor het kind van Lindbergh. Zij wer den ontvangen bij het bureau van de Ame rikaansche luchtvaartmaatschappij te Bos ton. De politie weigert inlichtingen te ver schaffen. Naar verluidt zijn in de omge ving van Boston reeds 850 dollar van het losgeld in omloop gebracht. In het district Yorksville, waar tal van Duitschers wonen, is een vergadering ge houden, welke was georganiseerd door het comité tot verdediging van Hauptmann. Behalve de verdediger Reilley voerde ook mevrouw Hauptmann het woord. De 5000 aanwezigen floten iederen keer, dat de na men van kolonel Lindbergh en den offi cier van Justitie Wilentz genoemd werden. BUNA 180.000 HONDEN AFGEMAAKT. Door Bulgaarschen vefterinairen dienst wegens hondsdolheid. Blijkens een zoo juist gepubliceerde sta tistiek heeft de Bulgaarsche veterinaire dienst in 1934 bijna 180.000 zwervende honden, meest lijdende aan hondsdolheid afgemaakt. In verschillende deelen des lands kwa men veelvuldige gevallen van hondsdol heid voor, en 25 personen zijn er het slachtoffer van geworden, ongerekend het Eerste Kamer Sociale zaken Wees moest gister begonnen worden met de herdenking van een doode, die zijn spo ren in een langen staat van diienst aan het Vaderland heeft bewezen, Staatsraad Iden- burg. De voorzitter der Kamer hield een korte herdenkingsrede, waarbij zich Minis ter Slotemaker de Bruine namens de Re geering van harte aansloot. Vervolgens werd het .ontwerp tot extra- steun aan de werkloozen in de afgeloopen winter z.h.st. aangenomen. De begrooting van Sociale Zaken, die als volgende punt op de agenda stond, is gister ook afgehandeld, maar nöet nadat er van verschillende zijden een vrij scherpe cri- tiek op was uitgeoefend. De heer An- driessen (R.K.) opende de rij van spre kers met een betoog, dat in groote lijnen het beleid van den Minister van Sociale Zaken minder juist achtte. Het zwaarte punt van dit betoog kwam neer op een ernstige cnitiek op de, naar spr.'s meening te laag liggende steunnormen, die moreel niet meer te verantwoorden zijn, als men bedenkt, dat in de groote steden de werk loozen moeten leven van ongeveer twee kwartjes per dag. Het middel echter, dat deze senator aangaf om tot verbetering van de steunnormen te komen, n.l. verhoo ging van de inkomstenbelasting, zou de Regeering toch nooit aanvaarden, waar zij bij monde van de Minister van Financiën, de vorige week verklaarde, dat de uiterste grens van de belastingcapaciteit bereikt was. Naar deze uitspraak verwees dan ook de Minister van Sociale Zaken in zijn rede en voegde er aan toe, dat de steunnormen dan altijd te laag zijn geweest, omdat op 1 Juli 1934 de laagste steumiiit- keeringen onaangetast bleven of verhoogd werden; bovendien was het besluit van evengenoemden datum niet een besluit van dezen Minister, maar van het geheele Kabi net. Deze verdediging weerhield echter de s.d.-fractie, dde bij monde van den heer D a n z de huidige steunregeling -scherp afkeurde, niet, aanteekening van tegen stemmen te verzoeken. Het beleid van de Regeering om tot de toegezegde huurdaling te komen stond ook bloot aan een minder vleiende critiek. Waarom wordt er zoo lang getreuzeld met de zoo noodige renteverlaging van de Rijksvoorschotten aan de Gemeenten? vroeg de heer W i b a u t (S.D.A.P.). De an dere middelen, die de Regeering beraamt, zijn minder doeltreffend, aldus spf. De ver lenging van de termijn van terugbetaling van 50 tot 75 jaren is economisch niet ver antwoord, daar de van de betreffende gel den gebouwde huizen veelal niet langer dan 50 jaar dienst kunnen.doen; dan zou men nog 25 jaren, nadat de huizen gesloopt waren aan de aflossing moeten betalen. Op dit feit wees ook de heer Slingenberg (R.K.); deze afgevaardigde drong er ook op aan, dat de Regeerin/g zou zorgen, dat de Rijksfondsen wat toeschietelijker wor den met het geven van voorschotten tegen verlaagde renten; anders zouden deze in stellingen de huurverlaging nog tegenhou den. De Minister zeide, dat deze zaak de volle aandacht van de Regeering heeft. In- tusschen doet de "Regeering, wat mogelijk is en verwacht veel van de goed'koope wo ningbouw; waarom zouden immers de wo ningen beneden 7 gulden niet in huur da len, terwijl die boven 7 gld. geweldig, ja hier en daar catastrophaal dalen? De ver laging van de vaste lasten is inderdaad, zoo als de heer W i b a u t (SJD.A.P.) opmerkte, een „cry" geworden, maar nu eens een goede cry. Dit neemt niet weg, dat dit on derwerp ontzaggelijk veel moeilijkheden met zich brengt, ook al omdat bij een even- tüeele verlaging der vaste lasten het bud get van vele gemeenten aanzienlijk bena deeld zou worden. Voor de kleine boeren had de heer Sm een ge (VJ3) het opgenomen. Deze senator stelde voor dat doze boertjes, die een gedeelte van hun tijd ook als aiheider op grootere bedrijven werken, zóó gehol pen zouden worden, dat zij tenminste zelf standig blijven en hun bedrijfje gaande kunnen houden, terwijl ze nu naar de werk verschaffing moeten gaan. De Minister noemde diit voorstel niet op zich verwer pelijk, maar zou een haast ondoenlijke con trole eischen. Tegenover de teleurstelling, waarvan de heer Andriessen (R.K.) had blijk ge- geen t.o.v. de laatste circulaire van den Minister over de ruimere armslag voor de particuliere liefdadigheid bij ondersteun den, wees de Minister op zijn beleid in dit opzicht, dat hij ni. by stukjes en beet jes, zonder dat iemand het hem vroeg, de particuliere liefdadigheid meer kansen had gegeven; de laatste circulaire geeft ruim te genoeg, indien maar vastgehouden wordt aan de drie voorwaarden van een marge, de controle en het contact met de aange wezen instellingen. Nog eenige ondergeschikte punten, zooals het versche cadetje, dat het hart van den heer ter Haar (C.H.) veroverd had, wer den besproken. Hierna werd de begrooting z.h.st. aangenomen, onder aanteekening, dat de S.D.A.P. tegenstemde. Dinsdag as. komt de Senaat voor ver dere 'beraadslagingen bijeen. vee en de andere dieren, welke werden gedood. Volgens een schatting der autoriteiten bedroeg het aantal honden in Bulgarije twee jaar geleden twee millioen, die per jaar bijna 15 millioen gulden aan voeding kostten. De strijd, dien de overheid voert tegen de veelvuldig voorkomende hondsdolheid heeft er echter toe geleid, dat thans in sommige dorpen in het geheel geen honden meer voorkomen, zoodat daar hoe langer hoe meer rooftochten van wolven voorko men.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6