VRIJDAG 1 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 STEIGER BIJ EEN BOUWWERK INGESTORT. Gistermiddag is bij een bouwwerk op den Kwietheuvel te Venlo door tot nog toe onbekende oorzaak een 4 Meter hooge stei ger ingestort, met het gevolg, dat de 23- jarige arbeider M. H. Jansen kwam te val len en op de straatkeien terechtkwam. De ongelukkige liep ernstig verwondingen aan het gelaat op en werd naar zijn wo ning overgebracht. Zijn broer, de 33-ja- rige P. J. Jansen die eveneens op den stei ger werkzaam was, kreeg bij den val een kalkbak op den rug en moest met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Venlo worden overgebracht. Zijn toe stand is zorgwekkend. KAST MET GEHEIMZINN1GEN INHOUD. Volendam zoekt een erfenis. Er heerscht sinds eenige dagen in Vo lendam een opgewonden stemming naar aanleiding van een geheimzinnige kast, waarin zich, naar men veronderstelt, een groote som gelds moet bevinden, aldus de „Tel.". Verleden week is in de Diaconie te Edam een oude Volendamsche zonderling overleden. Deze man was van kind af het spreekwoordelijke voorbeeld van zuinig heid. Na oorspronkelijk vele jaren als visschersman over de Zuiderzee gezwor ven te hebben, begon hij later een winkel in vischwant. Verder dreef hij een groote exportzaak in visch. De man heeft, naar men vermoedt, een aardig vermogen over gespaard. Groot was echter de verwonde ring der erfgenamen, toen zij in het oude huis, dat sinds de man naar de Diaconie ging een jaar heeft leeg gestaan, nergens eenig geld of waardevolle papieren konden vinden. Nu heeft men in den muur van het huis een geheime kast gevonden, die men niet kan openen. Onder groote spanning wacht nu heel Volendam op het moment, waarop de deur geforceerd zal worden. In de café's en op den hoek bij de ha ven, waar de Volendammers zoo gaarne „beurzen", gaat het gesprek nergens an ders over dan de kast en den geheimzinni- gen inhoud. Weddenschappen worden ge sloten en groot en klein wacht met span ning op den inhoud. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer P. Koot. De notulen worden gelezen en na eene op merking van den voorzitter vastgesteld. Ingekomen stukken: Een adres van den heer Verschoor inzake electriciteitsbedrijf wordt voor kennisgeving aangenomen. Een adres van den heer Nas veld inzake de toe stand van een sloot nabij zijne woning wordt verwezen naar B. en W. om prae- advies. Aan mej. G. Dekkers, wonende School straat 124, wordt op voorstel van B. en W. eene tegemoetkoming in de reiskosten, in gevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 voor een leerplichtige leerlinge die de U. L. O. School te Leiden, Breestraat 66, bezoekt verleend en bepaald op 100 pet. van de abonnementskosten van de Electri- sche tram naar Leiden, zoolang het kind de school te Leiden bezoekt en uiterlijk tot 7 April 1935. Aan de besturen van de bijzondere scho len worden de volgende voorschotten ver leend ex artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920: over het jaar 1935; aan de: R. K. Jongensschool L. O. 2155.R. K. Meis jesschool L.O. 1733.37, R. K. Meisjespen sionaat L. O. 301.58; Christelijke school L. O. 2482.94, Gereformeerde school L.O. 1405.44. Te samen 8078.33. R. K. Meis jespensionaat Afd. U. L. O. 846.79. Verbreeding van den Leidschenweg. Punt 4 der agenda vermeldt: „Aankoop grond voor aanleg van een trottoir". B. en W. brengen het volgegnde prae-advies uit: Zooals U bekend zal zijn, bestaat het voor nemen om den Leidschen weg te verbree- den. Als een begin daarvan kan worden beschouwd het gedeelte tegenover de R.K. Kerk. Het is noodzakelijk hiervoor een strook grond, groot ongeveer 200 M2. aan de Noord-Westzijde van den Leidschenweg gelegen, aan te koopen ten einde daarop een trottoir aan te leggen. Het is een gedeelte van perceel Sectie A no. 2209 groot ongeveer 200 M2., eigendom van de R. K. Kerk alhier en consorten. De prijs bedraagt 1.per M2., zoodat hier voor een bedrag van 200.vermeerderd met de kosten van overdracht noodig zal zijn. Verder is voor deze wegverbreeding noo dig een bedrag van ongeveer 575.voor aankoop van tegels, trottoir-banden enz.: en het verplaatsen van bestaande hekjes enz. Het geheel zal dus een bedrag van on geveer 800.vereischen. Naar ons werd medegedeeld is het voor- deeliger om dezen grond van de provincie aan te koopen, dan onmiddellijk van de huidige eigenaren. De provincie koopt dus het geheele terrein noodig voor verbree ding van den rijweg en den aanleg van een trottoir en verkoopt dan weder een strook aan de gemeente, aangezien de gemeente verplicht is het trottoir aan te leggen. B. en W. stellen voor om een crediet voor het bovenstaande te verleenen en om de bovenvermelde strook grond aan te koopen van de provincie Zuid-Holland, een strook grond, groot ongeveer 200 M2. aan de Noord-Westzijde van den Leidscheweg ge legen, voor den prijs van 1.00 per M2. De heer D. Limburg vraagt waar de hekjes voor moeten dienen, daar het trot toir toch loopt langs de gevels der huizen. Wethouder J. A. Mens antwoordt, dat de hekjes slechts daar geplaatst worden waar open terrein is. De heer J. Braggaar vraagt of het de be doeling is de Leidsche weg in zijn geheel aldus te verbreeden. De voorzitter ant woordt dat de algéheele verbreeding in be werking is, doch deze zaak is nog niet zoo ver dat ze behandeld kan worden, waarna het prae-advies van B. en W. wordt aan genomen met alg. st. In de vergadering van 28 December jl. werd besloten aan te koopen eenige per- ceelen, gelegen langs den Leidschenweg ten einde in aansluiting aan het reeds be staande voetpad dit door te trekken en te betegelen. Thans maken Ged. Staten eenige opmerkingen naar aanleiding van art 20, le en 3e lid der wegenwet en vragen waar om de raad dit artikel niet heeft toegepast. B. en W. hebben een toelichtend antwoord aan Ged. Staten geredigeerd, dat door den Raad werd goedgekeurd. Verlaging van woninghuur. De regeering heeft besloten de rente van uit 's Ryks schatkist verstrekte voorschot en voor woningbouw, welke thans meer dan 4 pet. bedraagt, tot dit percentage te rug te brengen, zulks met de bedoeling dat de dientengevolge verkregen vermindering van exploitatiekosten, daar, waar verla ging van de huren van woningwetwonin gen noodig is, ten volle tot dit doel zal worden aangewend. De vermindering van de annuniteit door onze gemeente te beta len bedraagt tengevolge hiervan 823.43. B. en W. stellen den raad voor om de huishuren van Blok I te verlagen met in gang van 4 Maart a.s. De hoogste verlaging zal zijn 0.50 per week en de minste ver laging 0.25 per week. De Directeur-Ge neraal van de Volksgezondheid en het be stuur van de Voorschotensche Bouwvereeni- ging hebben zich met dit voorstel ver- eenigd. De heer J. Braggaar kan zich wel ver eenigen met dit voorstel, doch dit betreft slechts het oudere blok huizen in het Bur gemeester Vernèdepark. Spr. vraagt of de leening gesloten voor het nieuwere deel van het park ook niet kan worden terug gebracht tot een rente van 4 pet. De voor zitter deelt mede, dat voor het nieuwe ge deelte geen rijksgeld is aangevraagd, doch deze leening is afgesloten bij een parti culiere bank en zal worden gewacht tot deze leening kan worden geconverteerd, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Krachtens de beschikking van de minis ters van Sociale Zaken en van financiën ontvangt de Voorschotensche Bouwveree- niging uit 's Rijks kas een bijdrage van 91.65 in het te kort over 1933, groot 185.21. Het overige deel van het tekort bedraagt derhalve 93.56. B. en W. stellen den raad voor om dit bedrag voor reke ning van de gemeente te nemen. Aldus besloten. Tegemoetgekomen werd aan den wensch van Ged. Staten tot wijziging van het raadsbesluit van 15 Februari 1917 goedge keurd door Gedeputeerde Staten d.d. 6—8 Maart 1917 inzake het in erfpacht ver strekken van grond aan de Voorschoten sche Bouwvereeniging. In verband met eene missive van Ged. Staten stellen B. en W. den Raad voor eeni ge wijzigftigen van redactioneelen aard te brengen in het Ambtenarenreglement, wel ke van geen groote beteekenis zijn. De heer J. Braggaar kan zich met deze wijziging niet vereenigen en verklaart zich er tegen. Een organisatie, die vandaag nog wordt geduld, wordt morgen verboden en aldus de vrijheid van den burger beknot. 1 Deze wijzigingen zijn van te verre strek- king. De voorzitter merkt op, dat de regee- I ring geheel vrij is in het doen aanbrengen van wijzigingen in het ambtenarenregle- j ment. Wil de raad deze wijzigingen niet aanbrengen, dan kan de minister ze heel I kalmjes zelf er in plaatsen. Doet de raad het, dan heeft de raad altijd nog eenige vrijheid en de meeste dezer wijzigingen staan toch al reeds in het ambtenaren reglement. Er wordt dus in werkelijkheid zeer weinig veranderd. De ambtenaar kan zich altijd beroepen op het ambtenaren gerecht en den Raad van Beroep, zoodat j men verzekerd is van een rechtvaardige uitspraak. j Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W aangenomen; de heer J. Braggaar wenseht echter geacht te worden te hebben tegengestemd. Een piano aangekocht. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor over te gaan tot aanschaffing van een piano voor het gymnastieklokaal op ver zoek van eene vereeniging. Door den heer H. Mens te Leiden is een gebruikt instru ment aangeboden voor f 190.Dit instru ment is door wethouder J. A. Mens bezien en in goeden staat bevonden. De vereenigingen, die gebruik maken van het gymnastieklokaal kunnen dan de piano huren a 1.per uut, zoodat de gemeente geen risico loopt. De heer D. de Jong kan zich met dit voorstelniet vereenigen. Spr. meent, dat de vereenigingen zelf maar voor een in strument moeten zorgen en niet de ge meente. De heer D. Limburg verklaart ook eerst een weinig vreemd te hebben gestaan te genover dit voorstel, doch bij nader over weging kan spr. zich met dit voorstel wel vereenigen. Wethouder J. A. Mens meent dat in een dergelijk gebouw toch zeker wel een goed instrument thuis behoort Spr. heeft dit instrument bespeeld en onderzocht; het is deze prijs ten volle waard. Spr. ver klaart het niet eens te zijn met de mee ning van den heer D. de Jong. Besloten wordt tot aankoop; echter wenseht de heer D. de Jong geacht te worden te hebben te gengestemd. Nadat nog eenige besluiten comptabili teit worden genomen, komt de rondvraag aan de orde en klaagt de heer H. Verboon over de verlichting in de Noordheijstraat nabij de Stadwijkstraat achter het Burge meester Vernèdepark en verzoekt een lan taarn te plaatsen bij de opening tegenover de Stadwijkstraat. De heer J. Braggaar zegt, dat de kleeding van het personeel der bedrijven onpraktisch is en koud. Spreker UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 2 Maart Huizen, 1875 M. K. R. O.-Programma. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de K. R. O.-Boys. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Afgestaan aan de H. I. R. O. 5.00 Carnaval in Artis (Gramofoon). 5.30 K. R. O.-orkest. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht 7.15 J. D. Voskuil „Moderne sierkunst en weefsels". Waarna gramofoon. 8,00 Vaz Dias en het K. R. O.-orkest. 8.35 Pater J. Thewissen S.J. Tusschen twee werelden. Waarna vervolg K. R. O.- orkest. 9.50 Prins Carnaval R. I. P. door den Dré. 10.05 De K. R. O.-boys. 10.30 Vaz Dias en gramofoon. 10.45 De K. R. O.-boys. 11.30 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. •V. A. R. A.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.. 1.00 Gramofoonplaten. 12.30 De Flierefluiters. I.00 viool en piano. II.151.45 Orvitropia. 2.00 Causerie. 2.20 De Zonnekloppers. 3.00 Filmpraatje. 3.15 Orgelspel. 4.10 Declamatie. 4.30 Loe Cohen en zijn orkest. 5.30 Literaire causerie. 5.50 Vervolg orkestconcert 6.30 Esperanto-uitzending. 7.00 V. P. R. O. 8.00 Herhaling SOS-berichten en Gramo- j foonplaten. 8.30 Uitzending uit Dordrecht: V. A. R. j A-orkest. j 10.00 „Antje Kolensnuit's vreemde avon tuur", hoorspel, i 10.20 Vervolg uitz. uit Dordrecht 10.50 Vaz Dias .VARA-varia. 11.3512.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonplaten. 12.05 B. B. C.-Northern-orkest. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Western Studio-orkest. 5.05 Amerikaansehe relais. 5.35 Ambrose en zijn Band. 7150 Blaasconcert uit Leicester. 8.50 Variété-programma. 10.20 BBC-orkest. II.2012.20 BBC-dansorkest. ..Radio-Paris" 1648 M. 12.20 Symphonieconcert. 8.05 „Das Liebesverbot", opera van Wag ner (uit Weenen)-. In de pauzes: Berichten. 9.50 >rLa serva padrona", van Pergolesi. M. m. v. solisten en orkest 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.204.20 Omroeporkest 7.5011.20 Dansmuziek voor de oudere generatie. Keulen, 456 U. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Uit Breslau: Omroepkleinorkest. 12.45 Uit München: Omroepkleinorkest. 3.20 Vroolijk programma m. m. van or kest, Schrammelensemble en solisten. 7.30 Carnavalprogramma. 9.4012.20 Dansmuziek door het Ber- lijnsch Omroepkleinorkest Rome, 421 M. 8.05 Opera-uitzending. Brussel, 483 M. 322 meter: 12.20 L. Langlois' orkest 1.302.20 dito. 5.20 Jeugduur. 6 85 G-Tmof^onplaten. 8.20 Salonorkest 10.3012.20 Dansmuziek. 484 meter: 12.50 Salonorkest I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Pianorecital. ..platen. 8.'0 Svmphonieconcert 9.20 Hoorspel. 9.40 Vervolg concert 10.30 Gramofoonplaten. II.2012.50 Carnavalprogramma. Deutschiaodsender, 1571 M. 7.30 „Humor, Klamauk und Frohsinn", carnavalprogramma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2012.15 Dansmuziek door Hans Bund en zijn orkest. Gemeentelijk Radlodlstrlbutiebedrgf en de R.O.V Radio-centrale. 3e Programma. 8.059.20 Deutschl. Sender. 9.20—11.20 Keulen. 11.20—12.20 Kalunborg. 12.20—14.20 Keulen. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.20—17.45 Keulen. 17.4518.50 Leipzig: 18.50—19.30 Brussel VI. 19.30—21.20 Keulen. 21.2021.50 Poste Parisien (Parijs). 21.50—afloop. Leipzig. 4de Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. 11.0513.20 London Reg. 13.2015.10 Droitwich. 15.1016.50 London Reg. 16.5018.20 Droitwich. 18.2018.50 Keulen. 18.5020.20 London Reg. 20.20—21.20 Brussel Fr. 21.20—21.40 Droitwich. 21.4023.20 London Reg. 23.20afloop Droitwich. Wij zigingen voorbehoud en vraagt of de gummi jassen niet kunnen ver vangen worden door jekkers, zooals deze gebruikt worden bij de Gemeentereiniging. De voorzitter zal deze verlangens be spreken in het college van B. en W. De heer J. Braggaar heeft vernomen dat een zeker persoon is opgedragen in het vervolg de vuilnisbelt te ontruimen. Spr. achtte het beter dat gegadigden ter inschrijving wa ren opgeroepen om geen onaangenaamhe den te verwekken. De voorzitter zegt, dat het opruimen van de vuilnisbelt steeds hooge kosten heeft veroorzaakt. Nu is eenigen tijd geleden bij B. en W. een schriftelijk voorstel ingeko men om tegen vergoeding de vuilnisbelt geregeld ledig te maken. B. en W. hebben bij wijze van proef dit werk hem voor eenigen tijd opgedragen en zullen dan zien welke voorstellen het college bij den raad zal indienen. Want in den regel schrijft men wel in, maar later blijkt dat men moeilijkheden krijgt en daarom is bij wijze van proef deze zaak voor eenigen tijd gere geld. Juist dit werk veroorzaakt bij B. en W. dikwijls groote zorg, aldus de voorzit ter. Daarna wordt de openbare vergade ring gesloten. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? FEUILLETON Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). 44) Zij werden ontvangen door een Chinees met norsche oogen, die in antwoord op hun vragen meedeelden, dat hij twee ka mers disponibel had. Zij namen die direct, maar bemerkten bij het binnentreden, dat die twee kamers in werkelijkheid een ge heel vormden, met een dun matten schot er tusschen en niets dan matten als deur. Len verdere inspectie bracht aan het licht dat er een paar leege doodkisten' in de ka mer stonden en dat het venster uitkeek op het plaatsje waar de stoel „gestald" was. Ching's oogen twinkelden van pret toen hij de doodkisten in de gaten kreeg. „Heel nette Chinaman de baas van deze herberg. Hij heeft doodkisten klaar voor als hij dood gaat. Dat doet iedere Chinees, die weet hoe het hoort." „Twee Ching?" informeerde Forsyth ge amuseerd. „Een voor hemzelf en een voor zijn vrouw", legde Ching ernstig uit. „Precies als eenmaal voor u en Misie Barrington." „Och, die kisten, zullen mij in mijn slaap niet storen", lachte de dokteh. „Zelfs niet als er een doode in zat.... zoo moe ben ik." Maar hij zou bemerken, dat andere din gen wel in staat waren zijn rust te versto ren. Met het oog op een vroegtijdig ver trek den volgenden morgen waren ze bij tijds naar bed gegaan en de dokter had nog maar kort geslapen, toen een hand hem zachtjes heen en weer schudde en zoo tot de werkelijkheid bracht. „Dokter! Dokter!" fluisterde Ching's stem aan zijn oor. „Ja?" fluisterde hij terug. „Een man, twee mannen in de kamer. Stil.heel stil!" Dick Forsyth luisterde met ingehouden adem en hoorde na enkele seconden het matten gordijn dat de kamer in tweeën splitste, ritselen toen iemand er tegen op botste, daarop viel iets met een gerinkel ven metaal op den onbedenkten grond, een gerinkel dat van niets anders afkomstig kon zijn als van.... een mes. XXIII. Nogmaals ontvoerd. De geluiden van zich bewegende din gen in de kamer overtuigden Forsyth dat Ching niet gedroomd had en het rinkelen van het mes was voldoende bewijs, dat, wie de indringer of indringers ook mochten zijn, hun bedoelingen vijandig waren. Een oogenblik lag de dokter volmaakt stil en de man die het mes had laten val len maakte evenmin geluid. Toen werd de diepe stilte verbroken doordat Ching hevig begon te ademen en een volmaakt geimiteerd gesnork liet hooren. Oogenblik- kelijk begonnen de voorzichtige bewegin gen opnieuw, en Forsyth kon vaststellen, dat er minstens twee indringers moesten zijn. De manschappen van Li Weng-Ho waren dus de achtervolging begonnen, dat stond voor hem vast en hadden hem hier achterhaald. Hij glipte zoo zacht hij kon van de houten krib en sloop op zijn kousen naar de plek vanwaar cle geluiden kwa men. Nauwelijks had hij dat gedaan, of Ching liet een scherpen waarschuwings- roep hooren, het volgende oogenblik slaak te iemand anders een half onderdrukten kreet van pijn, toen de dokter tegen hem opbotste. Hij kon niets zien in de helsche duisternis, maar overtuigd, dat de man een vijand was, pakte*hij hem beet, drukte zijn armen tegen de zijde vast en toen de ke rel probeerde zich los te wringen vielen zij beiden op den grond. Heen en weer rolden ze, de onzichtbare tegenpartij wanhopig worstelend om los te komen, Forsyth even wanhopig pogend hem vast te houden. Geluiden die zijn oor bereikten vertelden hem, dat Ching even ingespannen bezig was als hij zelf en en kele oogenbliken later werd hij gewaar, dat een nieuwe invasie zich in de kamer uitgestort had, want het geschuifel van verscheidene voestappen klonk over den vloer. De kamer scheen opeens vol menschen te zijn. Iemand was over hem en zijn te genstander gestruikeld en viel languit voor over. Nog weer andere zware voetstappen- trapten op en langs hen en in het donker schreeuwden de indringers opgewonden met elkaar. Toen, nog worstelend, hoorde Forsyth opeens Kathleen's stem: „Dick! Dick! o, Dick!" Die smeekende noodkreet stuwde een golf van wanhoop in hem omhoog. Zonder zich te bekommeren om het mes, dat, zooals hij wel begreep, de ander in de hand had, liet hij hem los en greep naar zijn hoofd. Op hetzelfde moment moest de man met verbazingwekkende vlugheid ge stoken hebben, want hij voelde een flits van schrijnende pijn in zijn linker schou der. Gelukkig geen diepe wond, schoot het door zyn koortsachtig werkende hersens. Voordat de kerel echter opnieuw kon ste ken, bonsde hij zijn hoofd met kracht te gen den vloer en toen hij bemerkte, dat zijn slachtoffer slap werd, strompelde hij overeind. „Kathleen!" schreeuwde hij toen hij weer op zijn trillende beenen stond. „Kathleen!" „Dick!, Di...." Haar angstige stem, vlakbij, werd ge smoord, naar Dick vermoedde door een hand, die over haar mond werd gelegd en op hetzelfde moment stroomre alles naar de deur. Hij werd neergeslagen, getrapt en toen een voet met groote kracht tegen zijn slaap belandde verloor hij het bewustzijn. Het eerste wat hij voelde toen hij bij kwam, waren handen, die over zijn lichaam tastten en Ching's schor gefluister drong in zijn ooren. „Dokter, Dokter Forsyth!" „Ja, ik leef nog Ching. Wat....?" „Ze zijn weg, maar ze hebben Missie Barrington meegenomen." Forsyth ging overeind zitten, met de pijn der wanhoop in het hart. „Weet je het zeker, Ching?" „Heel zeker. Hoorde haar schreeuwen, ging kijkenMissie Barrington weg". „Dan, Ching, moeten we haar meteen achterna", sprak Dick overeind krabbe lend. „Kan niet", was het weinig hoopvolle antwoord. „Drie man met geweren wachten ons op onder aan de trap." „Mannen van Li Weng-Ho?" „Dragen niet zijn uniform, maar zeker mannen van Li Weng-Ho, want ik hoor Ah Yeo's stem bevelen geven om Missie Barrington in den stoel te zetten. Heel be roerde boel." „Inderdaad, maar we zullen hier toch vandaan moeten, Ching. Ik zou mijn schoe nen wel eens willen zoeken. Heb je een lu cifer?" Hij hoorde een ritselen, het strijken van een lucifer over een doosje; een seconde later kwam er een blauwe vlam en de be nauwde geur van zwavel. Bij het zwakke schijnsel zag Dick For syth, dat Ching's voorhoofd een diepe sne de vertoonde, terwijl, nauwelijks een me ter van hem vandaan, zijn eigen tegenpar tij nog steeds in de bewusteloosheid lag, waarin hij hem geslagen had. Bij de om gegooide krib ontdekte hij zijn schoenen op de plaats waar hij ze neergezet had, voor hij ging slapen. Hij kon ze nog net bereiken voor de lucifer uitgebrand was en begon ze in het duister aan te trekker- Toen hij klaar was fluisterde hij tot zijn metgezel: „Ching, kunnen we de sbldaten daar be neden niet overrompelen door de trap af te hollen en ze onderstboven te loopen?" Ching schudde bedenkelijk het hoofd. „Zij schieten zoo gauw wij probeeren, en wat moet Missie Barrington dan begin nen?" „Chinghet raam!" „Denk juist daaraan. Als we aan den onderkant gaan hangen en ons naar bene den laten vallen...." „Er zouden daar ook gewapende mannen kunnen zijn." „Kijken", antwoordde de Chinees droog jes. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14