VRIJDAG 1 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 ZOETERMEER—ZEGWAART. Uitvoering. De R.K. Tooneel vereeni ging „Excelsior" heeft weer haar vasten avond-uitvoeringen gegeven op Dinsdag 26 en Woensdag 27 Februari in de zaal van Café „de Jonge Prins". De uitvoeringen waren beide avonden uitstekehd, in aan merking nemend, dat deze uitvoeringen geschied zijn door'een bijna geheel ver nieuwd tooneelgezelschap, d.w.z. dat de meeste spelers nog slechts sedert korten tijd aan de vereeniging verbonden zijn. Opgevoerd werden de drie blijspelen: „Een gezellige kamer", „Het spreekuur van den dokter" en „Teeuwes de kindermeid", die zeer goed werden uitgevoerd doordat de spelers hun rollen goed kenden en met ware toewijding vervulden. In bijzonderheden omtrent het spel der verschillende medewerkenden willen wij «net treden, doch wel kunnen wij in het. al gemeen zeggen, dat de vereen iging met haar nieuwe krachten beter spel - gegeven heeft dan wij in de laatste jaren gewoon waren te zien, waarvoor een tweevoudi ge reden is aan te geven. Vooreerst, dat de spelers eenvoudige blijspelen kozen, in- plaats van drama's en tooneelstukken, die de krachten der spelers dikwijls ver te bo ven gingen en vervolgens, dat de spelers door het goed kennen der rollen gemakke lijker en vlotter speelden. Jammer was het voorzeker, dat op den eersten avond de zaal zoo slecht was be zet, de spelers hadden beter verdiend, de aanwezigen hebben zich uitstekend ver maakt en de thuisblijvers hadden dus groot ongelijk, hetgeen ook al weèr is toe te schrijven aan het bedroévend spel 'der laatste jaren. Moge het vernieuwde „Excelsior" zijn taak goed blijven begrijpen door in ijveri ge studie en in goede uitvoering van een voudige stukken nog jaren lang te blijven samenwerken tot vermaak en ontspanning van alle katholieke inwoners van Zoeter- meer en Zegwaart. ZEGWAART. Geboren: Johanna Elisabeth Maria. d. van J. P. Kneppers en A. C. Vollebregt. Ondertrouwd: W. de Kater, 37 j. en J. Gorissen 29 j. Gehuwd: J. H. Arends 24 j. en J. den Hertog 21 j. Overleden: Levenl. geb. zoon van E. J. Zegwaard en G. H. Kostering. ZOETERMEER. Ondertrouwd: D- de Jong 24 j. te Delft en J. A. Krijgsman 22 j. alhier.' UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerwacht. Deze instelling hield in de maand Februari een onderlinge schiet wedstrijd om levensmiddelen ten behoeve van minderbedeelde mede-leden. Verschil lende winkeliers hadden voor. het schoone doel levensmiddelen enz. beschikbaar ge steld, terwijl enkele beter-gesitueerde le den voor het benoodigde bedrag aan con tanten zorgden. Geschoten werd met K. S. O.-geweren oud-model, en wel 10 schoten per man, waarvan de 5 beste schoten tel den (een der beide kaarten van 5 schoten). De uitreiking der prijzen had plaats op Donderdag 1.1. te 20 uur op de Trouwzaal van het Huis der Gemeente. Behaald werden door de leden: Th. Ba ste 49 punten; J. A. van der Aart 49 pnt.; A. C. Mijs 47 pnt.; B. Mijs 47 pnt.; D. G. Vaartjes 47 pnt.; J. van der Vlist 47 pnt. D. C. Verwey 47 pnt.; P. de Vries 46 pnt.; C. Hogervorst 46 pnt.; W. van der Vliet 46 pnt.; C. Bogaard 46 pnt.; H. Kapteyn 45 pnt.; J. Zijlstra 45 pnt.; D. Kraan 45 pnt.; P. Belgraver 44 pnt.; J. G. Odijk 44 pnt.; D. Megchelse 44 pnt.; W. Deelstra 44 pnt.; Th. van Es 44 pnt.; M. V. van Dijk 43 pnt.; W. J. Bergshoef 42 pnt.; D. Rozema 42 pnt.; W. Zijlstra 42 pnt.; J. Meyer 41 pnt.; H. Schokker 41 pnt.; C. Zijlstra 41 pilt.; G. Meyer 38 pnt.; A. Zijlstra 38 pnt. Al deze 28 leden ontvingen een prijs in levensmiddelen, brandstoffen of anders zins, welke zij op hun beurt ter beschik king steldqn van de gezinnen van behoef tige mede-leden. Voor de schutters zelf was nog een bon voor rookartikelen bijgevoegd. Het ligt in de bedoeling van den com mandant om jaarlijks zulk een wedstrijd te doen houden. „Giovinezza". Door de R.-K. ontwik kelingsclub „Giovinezza" werd Woensdag en Donderdag in de St. Josephzaal, ten bate van het R.-K. Armbestuur een too- neelavond gegeven. Opgevoerd werd het drie bedrijvig tooneèlspel „Amor in de Pastorie". Als gewoonlijk was de vertol king Vein dit mooie tooneelspel bij deze dilettanten weer in goede handen. De groote aandacht waarmede het spel werd gevolgd en het welverdiend applaus dat de tooneelisten ten deel viel, was daarvan het beste bewijs. De talrijke aanwezigen heb ben inderdaad genoten en tevens bijgedra gen tot leniging van de nood van zoovelen. Geboren: Cornelia d. van C. Ram en A. Kranenburg Jacobus Johannes z. van J. Rom/bouts en J. M. M. van Velzen Ludwinus z. van J. Rombouts en J. M. M. van Velzen Arie Cornelis z. van C. Koelewijn en J. Zondag Cornelia d. van J. van Doorn en B. Ram Marijtje Mag- dalena d. van P. van den Bosch en M. van Abshoven Cornelia d. van H. de Bruin en C. Ram Pieter z. van H. J. van der Louw en M. Luijendijk Emma Sara An- tonia d. van A. van der Velden en J. Bruij- nes Hendrik Abraham z. van J. Th. Ver schuur en A. de Bruin. Gehuwd: W. van Lith 21 j., won. te Nieuwkoop en J. L. Lekx 18 j. A. Hoo- gendoorn 23 j. en H. M. van Gemeren 24 j. H. J. Roosendaal 26 j. en C. Laros 22 j. Overleden: Gerrit van Ewijck 85 j„ echtg. van E. Bussbach Theodora Jo hanna Kelder 46 j., echtg. van B. G. de Looij Sjoerd Henri Johannes Geerstma 14 j. Wijntje Mostert 21 mnd., overl. te Leiden. Gevestigd: F. L. Bevaart van Voor burg A. van Leeuwen van Wilnis Kinderen Weber van Zandvoort A. D. Groeneveld van Amersfoort W. H. van der Voort echtg. van C. Th. v. Holstein van Boskoop W. J. H. Aijkens van Rotter dam C. Wansinck van Leiden P. M. Zevenhoven van Nieuwkoop G. Vergeer en gezin van Ter Aar Sj. Linting en dr. van 's-Gravenhage. Vertrokken: J. van de Kamer naar Kamerik J. van Klompenburg naar Woubrugge H. E. Vonk naar Bodegraven G. van den Ent naar Boskoop Heintje Wagenaar naar Leiden D. van Tongeren en eohtg. naar Voorburg J. G. Sluis naar Haarlemmermeer A. M. Hölzken naar Voorburg M. C. Tietz naar Rotterdam Wed. A. Mast en gezin naar Rotterdam Th. A. M. Korver naar Almelo C. N. van Dam en echtg. naar Woubrugge. BOSKOOP. EEN „ECHTE" DIESELTRE1N. Tijdens de tentoonstellingsdagen. Van 10 tot 24 April as. zal te Boskoop een planten- en bloemententoonstelling worden gehouden. Nu Boskoop en de gehéele Gouwestreek door aansluiting aan den spoorweg, uit hun isolement verlost zijn en een'grootsche ten toonstellingsgebouw dezer dagen te Bos koop is geopend, zal het ongetwijfeld zijn beste beentje voorzetten én gedurende bo vengenoemd tijdvak, in het miden der be langstelling komen te staan. Boskoop" zal worden voor de planten, wat de Flora zal zijn voor de bloemen. De Ned. Spoorwegen zullen hun mede werking verleenen door gedurende de ten toonstelling. een Dieseltrein ter beschik king te stellen, die van 9 uur v.m. tot 6 uur n.m. (18 uur) tusschen Gouda, eii Al phen heen en weer zal rijden en" diie onge twijfeld talrijke tentoonstellingsbezoeekers zal vervoèren. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De raad vergadert Woensdag 6 Maart des namiddags 2 uur. Agenda. 1. Opening. 2. Onderzoek geloofs brieven en na toelating beëediging van den heer C. B. Batelaan als lid van den Raad. 3. Vaststelling notulen. 4; Beëediging van den heer J. G. Breekveldt,. benoemd ge meente-ontvanger. 5. Ingekomen stukken. 6. Benoeming wethouder in de. vacature J. Huijtkar. 7. Voorstel tot vaststelling van de notulen der besloten vergadering van 24 Januari 1935. 8. Wijziging gemeente- begrooting 1935 in verband met opmerkin gen van Gedeputeerde Staten. 9. Voorstel tot wijziging der Instructie voor de amb tenaren van het Slachthuis en den Keu ringsdienst van vee en vleesch. 10,. Voorstel tot vaststelling van den pensioensgrondslag van den heer W. H. Doovè als "tijdelijk di recteur der Ambachtsteekenschool. 11. Voorstel tot wijziging der veld wachters ver ordening. 12. yoorstel tót afbraak van de bergplaats aan de Korte Nieuwstraat. 13. Advies van B. en W. inzake het voorstel van de heeren v. d. Poll en Lugtènburg tot instelling van een Burgerlijk Armbestuur. Amusementsver. „Tot ons Pleizier" In hotel Oudejans gaf deze vereeniging haar dertiende uitvoering, welke, in alle opzichten voortreffelijk geslaagd mag hee- ten. Hiertoe heeft vooral de Tooneel- en Dilettentantenclub „De Gonz" uit Gouda veel toe bijgedragen. Men is door de vele prima voorstellingen welke T. O. P. in de laatste jaren voor het voetlicht bracht-wel een heel klein beetje verwend. Geen won der dus, dat het actieve bestuur als ge- .woonlijk naar iets „eersteklassigs" uitzag. En het nieuwe bestuur heeft de verwach tingen der leden niet teleurgesteld. „De Gonz" bracht het blijspel „Joop ter Heul" - bewerkt naar het bekende werk van Cis sy van Marxveld ten .gehoore. De rollen kende men op z'n (of haar) duimpje en dat wil voor een goede vertolking heel wat zoggen. Er was geen sprake van spe len op den souffleur. De uitgebreide rol van Joop was de speelster zeer goed toe vertrouwd en behalve robbedoes kon ze ook een lieve dochter des-huizes zijn. De overige rollen van Papa en niet te verge ten Julie en Kees, dr Schmidt, van Dil e.a. werden uitstekend vertolkt. De aanklee ding van het tooneel was tot in de puntjes verzorgd. Na het blijspel bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, waarbij de Kolping Boys ook uit Gouda het muzikale gedeel te verzorgden met beschaafde muziek. De afwezigen/ hebben heel was gemist. Met een vaart in de vaart. Op de Goudsche Straatweg reed een luxe-auto met tamelijk groote. snelheid in de Goud sche Vaart. De passeerenden, die dit za gen gebeuren, schoten ijlings'toe om de in zittenden uit hun benarde positie té bevrij den. Handeldrijvenden. -De Vereeniging van Handeldrijvenden vergaderde onder presi dium van den heer J. E. Hulschhorn in hotel van Haaften. Uit het jaarverslag van den secretaris ontleenen we, dat het le dental in 1934 met 4 verminderd is, - en thans 98 leden telt. De penningmeester, de heer J. v. d. Vlist, eindigt zijn boekjaar met een batig saldo van 130.Bij dé be stuursverkiezing wordt de heer v. d. Vlist herkozen. Slachthuis. Gedurende de maand Ja nuari zijn in het Gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 69 koeien, 151 varkens, 173 graskalveren, 1896 nuchtere kalveren, 59 schapen. Gevonden en verloren. 2 portemon- naies met inhoud 1 belastingmerk 1 damesportemonnaie 1 reserve auto- wiel 1 mand met tulpen en 1 zilveren kruisje. Inlichtingen aan den politepost op Maandag. GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN De Raad dezer gemeente kwam gister morgen te 10 uur in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De voorzitter opent de verga dering met gebed. De notulen van de vori ge vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: Schrijven van den heer C. P. van den Broek, waarbij deze bericht, dat hij tegen 1 April a.s. de huur van zijn woning op zegt, aangezien hij zich elders gaat ves tigen. Schrijven van den heer C. P. van den Broek, waarin deze bedankt met ingang van 1 April as. als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. B. en W. hebben de navolgende voor dracht gemaakt: 1. K. Vcshart, 2. P. M. Müller. De heer K. Voshart wordt met al- gemeene stemmen benoemd. Op voorstel van B. en W. wordt besloten om met ingang van 10 Maart 1935 voor den tijd van 3 jaren aan den heer Markusse, commies bij de Directe Belastingen te ver huren de woning vroeger bewoond door den heer H. Bon. De huur wordt bepaald op /3.70 per week. De vleeschkeuring. Punt 4 der agenda. Behandeling schrijven van Ged. Staten inzake uitvoering vleesch- keuringswet. De voorzitter deelt mede, dat een schrijven van Ged. Staten is ingeko men waarin medegedeeld wordt, dat B. en W. van Leiden hebben gevraagd aan Ged. Staten om de gemeenschappelijke regeling ter uitvoering van de vleeschkeuringswet wederom voor den tijd van 5 jaren onge wijzigd te verlengen. Ged. Staten hebben aan het college van B. en W. om advies gevraagd. B. en W. hebben echter gemeend eerst de Raad te moeten hooren. B. en W. heb ben geen enkel bezwaar meer tegen de uit voering van den vleeschkeuringsdienst door de gemeente Leiden. Alleen de keur- loonen zijn veel te hoog gebleven. De hee ren Koot en de Rijk zeggen, dat de keur- loonen in vergelijking met andere ge meenten veel te hoog zijn. Besloten wordt om het College van Ged. Staten mede te deelen, dat tegen verlen ging der regeling geen bezwaar aanwezig is, mits de keurloonen een aanmerkelijke verlaging zullen ondergaan. De verbetering van den Heeren weg. Punt 5 der agenda. Behandeling schrij ven van Ged. Staten inzake het aangaan van een geldleaning voor verbetering van den Heeren weg. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Sta ten de meening toegedaan zijn, dat de geld leen ing afgelost moet worden in 20 ja ren. De aflossing wordt dan per jaar dub bel zooveel. B. en W. hebben nog eens nagegaan hoe veel de wegen per jaar kosten. In 1934 is dit ruim 4000.geweest. Voor den Heeren weg moet dit bedrag geschat wor den op ruim 1200.B. en W. zijn de meaning toegedaan, dat het, al wordt de gemeente er niet beter van, het toch ge- wenscht is een weg te hebben met een ge sloten wegdek. Al kost de grintweg nog zooveel, goed te houden is hij niet. De Raad kan zich geheel met het voorstel van B. en W. vereenigen, zoodat besloten wordt oon de geldleening in 20 jaren af te lossen. De maatschappij voor Gemeen te-crediet heeft telegrafisch medegedeeld, dat zij zich met een kortere aflossingster mijn kan vereenigen. Punt 6 der agenda. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad om met ingang van 1 April 1935 het gebouw der o. 1. school aan den openbaren dienst te onttrekken. Punt 7 der agenda. De Raad stelt voor naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten de verordeningen op de invor dering en de heffing eener hondenbelasting opnieuw vast te stellen. Nadat nog vastgesteld is een Raadsbe sluit tot wijziging van de begrooting dienst 1934 sluit de voorzitter de vergadering. Geboren: Cornelis Matthijs z. van M. van Ede en M. C. Turkenburg Adriana d. van A. E. van. Leeuwen en E. Versteeg Johannes Cornelis z. van C. J. Vink en H. A. de Wit Barend z. van D. van Wensveen en N. Slappendel. Ondertrou w dr M. Vermeij 26 j. en A. F. Stouthart 23 j._ Getrouw d: G. L. Baas 34 j. en J. M. A. van Veldhuizen 31 j. P. Boef 24 j. en E. Huisman 24 j. Gevestigd: M. B. de Waal, kappers bediende, van Utrecht F. IJ. Radema ker, boerenarbeider,- van Aalsmeer. V ertrokken: J. Th. Uges naar Arn hem A. J. van Tricht naar Alphen aan den Rijn G. A. dé Greef naar, Odijk S. van Veen naar Alkmaar W. M. van Duuren naar Naaldwijk. HAZERSWOUDE GROENENDIJK. Bioscoopavond. As. Zondag wordt in de R.-K. school een bioscoop-voorstelling gegeven door de K. S. A. uit Leiden, met de muzikale medewerking van het strijk orkest der „Vroolijke Groenendijkers". Dit belooft gezien het resultaat der vorige voorstelling wederom een groot succes te worden, daar de frtten geheel zijn voor het Parochiehuis De aanvang der middagvoor stelling is te 5 uur voor de kinderen. De avondvoorstelling begint te 8 uur precies Zie verder advertentie voor morgenavond. HAZERSWOUDE. Hanze. Donderdag 28 Febr. hield de Hanze een geslaagden feestavond in café Boers. Na het welkomst- en openingswoord door den voorzitter, "den heer F. Kouwen- hoven, die er op aandrong toch vooral in dezen tijd van middenstandsaotie onze ver eeniging zoo krachtig mogelijk te maken, kreeg de voorzitter- van;het hoofdbestuur, de heer E. J. M. Stumpel, lid van de Tweede Kamer, het woord tot het houden van een rede. Op zeer duidelijke wijze besprak spr. de vele middenstandsnooden en de midde len om deze, althans zoo veel mogelijk, te bestrijden. Nu de nood hoog is, aldus spr., verwachten wij alles van de regeering, dooh laten wij eerst ons zelf beteren en organiseeren, dan alleen is er hulp te ver wachten, wanneer wij krachtig georgani seerd zijn. Ook tot de aanwezige dames wendde spr. zich, aantoonende, dat het middenstandsbelang ook him belang en dat van hun gezin is. Veel kan er ook in dit opzicht gedaan worden door de vrouw, door den man er op te wijzen dat hij de verga dering moet bezoeken, door hun inkoopen te doen bij en arbeid te laten verrichten door middenstanders standgenooten. Spr. wekte vooral op tot het lezen van de Middenstandscourant, waarin alle belangen van den middenstand worden besproken en alle acties en werkzaamheden van het hoofdbestuur worden behandeld. Zoodoen de blijft men op de hoogte van alles wat betreft den middenstand. Nog wees spr. erop dat wij bij alles wat wij doen, toch vooral Hem voor oogen moe ten houden, die alles ten goede kan leiden. Wij zien 'het aan conferenties die de mach tigen der aarde houden, dat zij God en zfti Stedehouder buiten alles houden en nooit eenig succes bereiken. Nadat de voorzitter den spreker dank had gebracht, was het officieele gedeelte voor bij en giing men over tot een gezellig sa menzijn, waaronder optreden van de heeren S. Zitman uit Leiden als conferencier en slagwerker, met zijn partner den heer J. van Zijp met liedjes aan de piano, welke heeren er schitterend in geslaagd zijn de stemming er in te houden. Door eenige dames werden lootjes verkocht voor een grabbelton, welke zeer in den smaak viel, zo.odat er zelfs loten te kort waren. Alles bij elkaar kan. men terugzien op een zeer leerzamen en gezelligen avond. Een inzameling voor „Santos" bracht 6.35 op. NIEUWKOOP. Ondertrouwd: J. C. Seegers 26 j„ won. te Amsterdam, en M. C. Lans 24 j. Overleden: M. J. Luff 75 j., wede. van Th. van Dam R. P. Bersma 68 j.f wedr. van T. Mol. NOORDEN. Feestavond Volksbond. Wederom gaf de R. K. Volksbond zijn jaarlijksche feest avond, welke werd opgeluisterd door mu ziek, gegeven door den heer J. Spring in 't Veld. De waarnemend voorzitter opennde den feestavond. Hierna hield een ieder zich bezig met een kaartje te leggen. Eenige dames hadden zich bereid verklaard een kopje koffie te schenken. Verder kregen we nog enkele aardige voordrachten te hoo ren door de dames en heeren. De heer P. de Jong was ondertusschen ook binnen ge komen, en sprak de feestvierenden in har telijke woorden toe. Vriend de Jong zei, dat het hem pleizier deed een uitnoodiging te krijgen voor het Noordsche bestuur. On geveer 2 uur sloot de voorzitter, na een woord van dank aan de dames, die bedien den en den muziek band. en sloot de feest- vergadering met den Chr. groet. „Hulp in Nood" bracht op 3.02 ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Ziekenhuisverpleging. Gisterenavond hield de vereeniging voor ziekenhuisverple ging Leiderdorp-Zoeterwoude de jaarver gadering in het gebouw „Irene". De voor zitter, de heer L. Snel verwelkomde de 70 opgekomen leden. Het verslag van den penningmeester, den heer G. Groenendijk, gaf aan inkom sten: contributie f 10.586.77 en aan diverse andere baten 274.30, totaal 10.861.07. Uitgaven: aan liggelden in de verschillen de ziekenhuizen 9426.70, ziekenvervoer 562.41" en aan diverse uitgaven 1504.02, totaal 11.493.13. Alzoo een nadeelig saldo van 632.06. Van de controlecommissie was een -schriftelijk rapport ingekomen, dat boeken en bescheiden van den pen- ningm. in orde waren bevonden. De voorzitter richte eenige waardeeren- de woorden aan de nagedachtenis van het overleden lid der controlecommissie, den heer C. v. Varik. Door verschillende leden werden naar aanleiding van het fin. verslag vragen ge steld over naar hun meening te hooge uit gaven, vooral de post ziekenvervoer 562.41 werd aan critiek onderworpen; ook meende men dat enkele patiënten te gemakkelijk naar het ziekenhuis werden gezonden. Hierna werd het finantieel ver slag goedgekeurd en de penningmeester dank gebracht voor zijn gehouden beheer. Als nieuw lid der controlecommissie werd benoemd de heer Adr. Pieterse, ter wijl in de vacature v. Varik door het be stuur zal worden voorzien. Op voorstel van het bestuur werd weder om aan voorzitter en secretaris de gewone jaarlijksche gratificatie toegekend. De aftredende bestuursleden de heeren K. van Heusden, G. Groenendijk en J. de Jong werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. In verband met de Steeds terugloopende kas der vereeniging, stelde het bestuur voor artikel 13 van het reglement te wij zigen als volgt: „De uitkeering zal gelijk zijn aan het bedrag, door het Academisch Ziekenhuis als verpleeggeld vastgesteld. In geen geval zal de uitkeering meer dan 150.Der ziektejaar bedragen". Door dit voorstel wordt de uitkeering van 100 dagen teruggebracht op 60, terwijl een ziektejaar zal worden ingevoerd. Na breedvoerige be spreking, waarbij het ingediende voorstel van den heer v. Driel de ligdagen terug te brengen op 56, en toe te voegen, uitkeering bij operatie werd ingetrokken, werd het voorstel van het bestuur aangenomen. Van het operatiefonds werd een kort fi nantieel verslag gegeven,- terwijl werd toe gezegd dat binnen korten tijd een vergade ring van dit fonds zal worden gehouden. Hierna wérd de vergadering gesloten. ZOETERWOUDE. Feestavond Vrouwenbond. Gister avond had de feestvergadering van den R.-K, Vrouwenbond plaats. Dit feest was goed bezocht en op de èefste rijen hadden plaats genomen de hoogeerw. Deken, prof. dr. H. v. Rooyen, kapelaan Brans en ka pelaan Sijm, de zeereerw. patsoor G. Kla verweiden. De tooneelclub van „De Graal" voerde het tooneelspel met zang „Desombere molen" op. In deze club speelden veel beginnelin gen, waardoor het spel op sommige plaat sen nog zwak was. Er waren oude krach ten in de hoofdrollen, die het geheel tot een goed einde brachten. Toch moet men voorzichtig zijn en er moet niet een toe stand komen, waarin iedereen tooneel gaat spelen. Daartoe behooren toch eenige eer ste eigenschappen. Voldoen de actrices daar niet aan, dan gaat het nu eenmaal niet en bederven zij het spel. Dan liever een stuk opvoeren met. wei nig rollen en alleen de goede krachten op de planken. Stemmen die absoluut niet ge articuleerd kunnen spreken en onver staanbaar zijn kunnen nu eenmaal niet geplaatst worden. Hinderlijk is voofal de fout, dat de speelsters contact hebben met het publiek, zelfs nog eens eenmaal om kijken naar de zaal voor men achter een verdwijnt.is al een zeer slecht begrip van tooneel. Men moet denken aan den denk beeldige dikke muur, die daar staat waar het scherm opging. Nu moet men niet meenen, dat er slecht spel gegeven is. Alles tezamen was het een mooie opvoering, waarvoor de vrouwen bond zeer dankbaar was. DE LUCHTR00VERS VAN HOITIKA. 191. Er was echter niets te zien of te hooren. Ja, toch, een tak kraakte, maar dat kon van een rondsluipend dier zijn. Wij moeten waken, want hier moet wel iemand wo nen, en.die pijlen. Ga jij nu maar slapen, Piet Gerust gesteld ging. Piet liggen en sliep weldra in. In de deur opening zat de vliegenier en naast hem snurkte de be stuurder al gauw weer. 192. Toen de dag aanbrak verkenden zij de omtrek maai er was geen mensch te bespeuren. Doch toen zij in de wo ning kwamen, bleken boog en pijlen verdwenen te zijn. Er sloop dus iemand rond, die zich onzichtbaar kon houden, het was niet bepaald gezellig. Elk in een boom en dan eens afwachten, meende de bestuurder en even later zaten ze alle drie in een andere boom.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11