VRIJDAG 1 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERbi.- PAG. IC OLYMP. SPELEN OLYMPISCH CONGRES TE OSLO. Griekenland de Olympische Cup toegewezen De amateurskwestie. Donderdagmorgen kwam het congres van het Internationaal Olympisch Comité te Oslo opnieuw bijeen. Belangwekkende besprekingen werden gevoerd over de verdere deelneming van vrouwen aan de Olympische Spelen. Deze besprekingen hadden echter geen betrekking op het pro gramma van 1936. daar dit reeds officieel is vastgesteld. De gedelegeerde van Duitsch- land sprak zich uit voor het behoud van de tegenwoordige nummers, waarin vrou wen uitkwamen. Besluiten omtrent deze aangelegenheid werden nog niet genomen. Het Congres hoorde vervolgens het rapport aan van de internationale commissie inzake het ama- teursvraagstuk. De gedelegeerde van Noor wegen d.ong er op aan, dat skileeraren of amateurskileeraren, die tegen vergoeding les geven, niet meer als amateur startver gunning kunnen krijgen. De Zweedsche ge delegeerde Edstroem viel in verband hier mede de Noorsche schaatsenrijders aan en ook hierbij ontspon zich een langgerekt debat, doch omtrent deze materie werd geen beslissing genomen. De Internationale Studenten Federatie zal ook in den vervolge alle mogelijken steun ontvangen mits de academische sport zich buiten elke politieke richting houdt en bij haar werkzaamheden rekening houdt met de nationale sportbonden. De Olympische Beker werd voor dit jaar aan Griekenland uitgereikt in verband met de verdiensten van den Griekschen Sport en Gymnastiekbond. Besloten werd ook in den vervolge vast te houden aan de huidige methode van or ganisatie der Olympische Spelen. Aangeno men werd een voorktel waarbij bepaald wordt, dat de deelnemende landen voortaan hun eigen nationale vdaggen meenemen. Het organiseerend land behoeft hiervoor geen zorg te dragen, ook niet wat betreft het openingsdefilé der athleten. Officieus wordt voorts nog gemeld, dat Italië bij monde van Graaf Bonacossa haar aanspraken om in 1940 de Spelen te Rome te organiseeren, heeft laten vallen ten gunste van Japan. De voorwaarde. dat Italië bereid was de Spelen in 1940 aan Japan over te laten, mits Italië principieel toezegging kreeg voor 1944, heeft men even eens laten vallen. Bevestiging van dit be richt is overigens nog niet te verkrijgen. Van andere zijde meldt men ons, dat Ja pan, Italië en Finland persisteeren bij hun verzoek om de Spelen in 1940 te mogen or ganiseeren. Wel zouden de kansen van To kio sterk gestegen zijn. STADSNIEUWS FEESTAVOND R.K. VROUWENBOND. Gisterenavond werd in den Leidschen Schouwburg de jaarlijksche feestavond ge houden voor leden en invite's van den R. K. Vrouwenbond afd. Leiden. De Presidente, mevr. Manders sprak het openingswoord en na den chr. groet ver welkomde zij hartelijk alle aanwezigen, speciaal ook de bestuursleden van eenige zusteraf deelingen. Direct daarna gaf zij het woord aan de R.K. Studententooneelclub A.G.A.B., die zou opvoeren de klucht in 3 bedrijven „Re clame". Er is genoten van dit tooneelstukje, har telijk gelachen om de geestige zetten, de vermakelijke situaties; ook het veelvuldig applaus bewees dat het spel werd gewaar deerd, dat de rollen in goede handen wa ren en de speelsters en spelers zich op 'n uitmuntende wijze van him taak kweten. De bloemen, die na afloop aan de beide dames-speelsters werden aangeboden, en de zilveren lauwerkrans, waarmede A.G.A. B. werd vereerd, waren dan ook meer dan verdiend. Voor de pauze had nog een bijzondere plechtigheid plaats en wel het wijden van de vlag voor den Vrouwenbond. Deze vlag werd, aldus mevrouw Manders, die voor de inzegening een korte toespraak hield, aangeschaft van het geld, dat overgehou den was van de feestgave bij gelegenheid van het verleden jaar zoo schitterend ge vierde lustrum. Spr. verheugt zich over het bezit van deze vlag, frisch van tinten, kleurvast, zooals de geest van den Bond. 't Was de bedoeling geweest, ook aan ieder der onderafdeelingen een banier aan te bieden, daar deze opdracht evenwel niet tijdig uitgevoerd is kunnen worden, moes ten miniatuur-vlaggetjes de banieren voor dezen avond vervangen. Alvorens tot de plechtigheid der vlagwij- ding over te gaan, leest de geestelijke ad viseur prof. Cleophas, het gebed der Kerk bij gelegenheid van een vaandelinzegening voor. De bestuursleden van den Vrouwen bond alsmede die der verschillende on derafdeelingen hadden zich op het podium opgesteld. Na afloop van de feestelijke goedge slaagde vergadering, zegde de Presidente een welgemeend dankwoord tot de actrices en acteurs van dezen avond voor het schit terend spel. De heer Cor Alkemade dankte namens A.G-A.B. voor de bloemenhulde en fijne lauwerkrans, zich verheugende, dat het spel van A.G.A.B., welke club na lang stilzwijgen weer eens voor het voetlicht is getreden, zoo best bevallen was. Daarna sloot de Pres. de bijeenkomst. Leidsche Arbeidsbeurs. Op den 28sten Februari 1935 waren 4495 (v. 'j. 3489) werkzoekenden ingeschreven. POLITIEKE BIJEENKOMST. Voor een objectieve, klare en waardige voorlichting der Katholieken op politiek gebied zullen in de komende maanden eenige bijeenkomsten worden georganiseerd Op de eerste dezer, Vrijdag 15 Maar t„ zal dr. Kortenhorst een rede hou den, waarna gelegenheid zal bestaan om met den spreker van gedachten te wisselen. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN DE OPLEIDING TOT INSTRUMENTMAKER. In de gisteravond onder voorzitterschap van Prof. dr. W. J. de Haas gehouden leden vergadering van de vereeniging tot bevor dering van de opleiding tot instrumentma ker, heeft de secretaris dr. C. A. Cromme- lin het jaarverslag over 1934 uitgebracht. Het volgende is eraan ontleend: Evenmin als het jaar 1933 kenmerkt het jaar 1934 zich door gebeurtenissen van bui tengewoon belang. Het spreekt vanzelf, dat het beheer der geldmiddelen met groote be hoedzaamheid moest geschieden om te zor gen dat de vermindering van ons budget zoo min mogelijk schade aan de opleiding zou toebrengen. Wij gelooven hierin te zijn geslaagd en hebben reden met eenige vol doening op de werkzaamheden gedurende het afgeloopen jaar terug te zien, vooral wat betreft de plaatsing van leerlingen in voor hen geschikte betrekkingen. Wij komen hierop nader terug. Het aantal leden der vereeniging onderging een niet onbe langrijke vermeerdering, wij verloren door bedanken 19 leden, 45 nieuwe leden tra den toe, zoodat het aantal op 31 December 1934 bedroeg 242. Het bestuur is wederom bezig met krachtige pogingen tot het wer ven van nieuwe leden. De toestand der geldmiddelen eischte bijzondere voorzich tigheid en zorg. Een vermeerdering der in komsten werd verkregen door evenals het vorige jaar zoowel van de deelnemers aan de examens als van die aan de vacantie- cursussen een bijdrage van 10.te vor deren. Het bestuur betuigde zijn dank aan de leden van het onderwijzend personeel voor hun arbeid ten dienste van de Leid sche instrumentmakeropleiding. Het is er van overtuigd, dat de goede naam waarin de opleiding zich in binnen- en buitenland mag verheugen, voor een groot deel te dan ken is aan de bekwaamheid en toewijding harer leeraren. Het aantal leerlingen be droeg bij den aanvang des jaars 88. Gedu rende het jaar 1934 verlieten ons 21 leer lingen: 2 werden geplaatst als instrument makers bij de Philipsfabrieken te Eind hoven, 5 als instrumentmakers in de werk plaatsen der P.T.T. te 's-Gravenhage, 1 als instrumentmaker in het Natuurkundig La boratorium te Amsterdam, 1 als instrument maker bij de K.L.M. toenmaals te Waalha ven (thans te Schiphol), 1 als instrument maker aan de Hembrug, 1 als instrument maker aan een manometerfabriek te Schie dam, 1 vertrok tot het vervullen van zijn militairen dienstplicht, 5 aangezien zij de opleiding niet konden volgen, 2 wegens tegenzin in het werk, eri 2 wegeris het kie zen van eeii anderen werkkring. Wij mer ken hierbij op, dat in 1934 evenals in 1933, de plaatsing van leerlingen in voor hen passende betrekkingen geenerlei moeilijk heden opleverde. In het einde van het jaar zijn zelfs drie zeer goede leerlingen uitste kend geplaatst, vóór dat zij de opleiding geheel doorloopen hadden. Men kan dus met recht zeggen, dat hier de vraag het aanbod overtreft; dit stemt tot tevreden heid en doet ons in dit opzicht althans, de toekomst met eenig vertrouwen tegemoet zien. Toegelaten werden 12 nieuwe leerlingen, komende van de ambachtscholen te Lei den, Utrecht, Harderwijk, Deventer en Velsen. Evenals in de vorige jaren konden ook in 1934 sommige leerlingen ondersteu ning ontvangen uit het door wijlen den heer P. W. Janssen gestichte Janssenfonds voor Vakopleidingsbeurzen", waarvan de inkomsten gelukkig niet verminderd waren. Hierdoor werd het menigen talentvollen doch onvermogenden leerling mogelijk ge maakt de opleiding te volgen of te blijven volgen in gevallen waarin dit anders niet mogelijk zou zijn geweest. In September werden wederom als naar gewoonte de practische instrumentmakersexamens afge nomen. Er waren in totaal 54 deelnemers, waarvan er 27 slaagden. De vacantiecursus- sen in instrumentmaken en glasblazen vonden wederom als naar gewoonte in de laatste helft van Augustus plaats. Aan den cursus voor instrumentmaken werd door 3, aan dien voor glasblazen door 40 personen, en a^n dien voor glasslijpen door 1 persoon deelgenomen. Deze vakantiecursussen hand haven hunne internationale beteekenis. Ook nu weer bevond zich een aantal buitenlan ders onder do deelnemers. Gaarne brengen wij een woord van dank aan die leden van ons onderwijzend personeel, die inet de leb ding der cursussen belast zijn geweest. Ook in 1934 werden herstellingen aan of constructies van niet aan de opleiding of aan het laboratorium toebehoorende toe stellen en instrumenten verricht, die van wege de daaraan verbonden moeilijkheden nergens elders in ons land konden worden uitgevoerd. In het bijzonder geschiedde dit ten dienst van openbare instellingen en steeds alleen in zulke gevallen, waarbij deze werkzaamheden buitengewone moei lijkheden opleverden en van concurrentie met de Nederlandsche industrie geen sprake kon zijn. Bij de bestuursverkiezing die vervolgens plaats had werd prof. dr. W. J. de Haas, die aan de beurt van aftreding was, her kozen. Na afloop der vergadering hield prof. dr. A. E. van Arkel een met proeven toe gelichte voordracht over: De inwendige structuur van metalen. Hedenmorgen is de wed. W., toen zij on verwacht de Haarlemmerstraat overstak, aangereden door een melk-vrachtauto. Zij kwam er nog betrekkelijk goed af, doch van de melkauto ging ongeveer 300 Liter melk verl^**— BEGRAFENIS DR. P. A. A. BOESER Onder groote belangstelling heeft he denmiddag te 2 uur op de begraafplaats Rhijnhof te Oegstgeest de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen dr. P. A. A. Boeser, oud-onder directeur van het Rijksmuseum van Oud heden en oud-lector aan de Leidsche Uni versiteit. Onder degenen, die in den stoet mee kwamen merkten we behalve de familie o.m. op den rector-magnificus der Leidsche Universiteit prof. dr. W.-van der Woude, den directeur van het Rijksmuseum van Oudheden dr. J. H. Holwerda en den con servator bij dit museum dr. W. D. van Wijngaarden. Voorts waren op de begraafplaats reeds aanwezig prof. mr. A. S. de Blécourt, secretaris van den Acad. Senaat, prof. dr. N. J. Krom, prosecretaris, de professoren dr. B. D. Eerdmans en dr. A. J. Wensinck, assessoren; verder tal van andere hoog leeraren en oud-hoogleeraren, privaat-do centen en lectoren der Universiteit, weten schappelijke assistenten en verder perso neel van het Rijksmuseum zeide, dat heet Oudheden. Dan zagen we o.m. nog mr. dr. Verburgt, archivaris der gemeente Leiden, den heer Asselbergs, directeur van het Spoorwegmuseum, majoor Plancken uit Den Haag e.a. In de chapelle ardente sprak het eerst dr J. H. Holwerda die namens het perso neel van het Rijksmeuseum zende, dat het in zijn geheel is opgegaan naar de teraar debestelling van dr. Boeser, die, al was hij reeds tien jaar ambteloos burger, toch een der hunnen was. Hij kon n.l. niet schei den van zijn werk, dat hem dierbaar was geworden. De jongeren kenden hem als den man, dien men niet missen kan, voor de oude ren was hij een trouwe vriend en mede werker, wiens groote hartelijkheid voor allen steeds een steun was in gewichtige en moeilijke dingen. Spr. wilde het niet hebben over de be teekenis van dr. Boeser als Egyptoloog; hij weet, dat hij eigenlijk is de stichter van de Egyptische school in Nederland. Hij roemde echter zijn algemeene wetenschap. Man van ontzettend geheugen, was hij voor allen een vaagbaak. Wanneer een groot taalgeleerde is ge storven, leest men bij zijn heengaan, hoe veel talen hij machtig was. Hoewel Boe ser er kende, weet spr. niet. Wellicht wist de overledene het zelf niet. Boven alles zal hij allen echter het liefst in den geest blijven als den man met het gouden hart, man van groote gevoeligheid en groote schuchterheid, Zij, die hem kenden zagen als door een pantser, dat zijn. schuchterheid was, zijn goed en eenvoudig hart. Zoo zal hij bij allen blijven voortleven. Namens de oud-leerlingen voerde ver volgens het woord prof. dr. J. de Zwaan, die den overledene schetste als een van die eenvoudige diepgeloovigen uit oude predikantenfamilies. Zijn groote fijngevoeligheid en grenzen- iooze bereidwilligheid" om te helpen zijn overbekend. Die groote fijngevoeligheid sprak ook tot de onderwerpen, welke hij behandelde. Voor zijn vak toonde hij diepen eerbied en trouw. Hij veranderde niet, ook niet ten- opzichte van zijn vrienden. Spr. memoreerde dan hoe hij zijn le venstaak vervuld heeft tot op den laatsten dag zijns levens, daarbij grooten eerbied koesterende voor het groóte mysterie, dat .God eiken mensch zfjh taak geeft. Dr. Boeser heeft in zijn leven ook heel veel leed gehad, doch diep in hem sprak dat andere leven. Laten we, aldus besloot spr., ons aan Gods vaderhand toevertrou wen. Hierna werd het stoffelijk overschot grafwaarts gedragen en nadat de kist ge daald was en bloemen in het graf waren gestrooid, sprak ds. Bresson, predikant der Waalsche Gemeente, in het Fransch en kele woorden namens deze gemeente, waarvan de overleden zoovele jaren lid was. Zijn' heengaan is voor hen allen een groot verlies. Zijn groote hoedanigheden als christen, zijn zachtheid, maar vooral zijn groote berusting waren allen ten voorbeeld. Hij heeft smarten gekend, doch deze ge dragen met moed. Ieder werd gesticht door zijn geloof, dat hij had in God en waardoor hij steeds met Christus kon zeg gen: Niet mijn wil, doch Uw wil ge schiede. Dr. Boeser heeft gewerkt tot de laatste minuut zijns levens temidden van wie hem lief waren geworden. Nadat spr. had gebeden,, dat de God aller barmhartigheid Zijn vertroosting moge schenken aan de weduwe van den ontsla pene en zijn familie, eindigde ds. Bresson met het bidden van het Onze Vader. Een zwager van den overledene, kolo nel H. Bax uit Utrecht, dankte namens de familie allen hartelijk voor de groote be langstelling, welke ten zeerste op prijs werd gesteld^ terwijl hij zich zeer dank baar gevoelde voor de woorden van waar deering en vriendschap voor den over ledene. Voor den aanvang van zijn college van morgen heeft prof. dr. F. Böhl dr. Boeser herdacht en zijn verdiensten voor de we tenschap in het licht gesteld. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 6130. N.V. Technische I Handel Maatschappij Daan en Horréé, Lei den, Zoeterwoudsche weg 11. Metaalbe- werkingsbedrijf. Uittr. Dir.: K. Daan, dd. 16 Febr. 273. P. du Croix, Leiden, Rapenburg 9. Apotheek. Overl. E.: P. du Croix, dd. 23 Febr. 1935. Nieuwe inschrijving. 6585. Wo ning-Bureau Samenwerking. Katwijk, Voor straat 5, Tramstraat 1. Venn.: W. van Bee- len en B. J. Dijkdrent, Katwijk. Gisteren slaagden te Den Haag voor het examen Coupeuse de dames L. van Harte- veld en T. van Noort; voor het examen Costumière de dames A. Goddijn en H. J. Swierstra en voor het Lingerie-examen Mej. I. Kleingeld. Alle vijf geslaagden zijn leerlingen van Mej. M. van Harteveld, leerares alhier. Wij verwijzen naar een advertentie van de Graal, betreffende de gehouden loterij. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (Februari 1935) ingelegd 480.053.18 en terugbetaald 543.423.68; 201 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 135 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 18.608 inleggers, inclu- cief 1.453 deelnemers aan den Afhaaldienst, bedroeg einde Februari 8.848.173.52. In 4.739 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 13.931.ontvangen. De man, die de vorige week op een avond nabij de afgebrande fabriek in Lei derdorp een huilend kind (meisje) aan trof, dat hem vertelde, dat even te voren een man oneerbare handelingen had ge pleegd, wordt verzocht zich te vervoegen aan de afdeeling Recherche, Politiebureau, Zonneveldstraat te Leiden. Door de politie alhier is aangehouden de 26-jarige fabrieksarbeider H. v. L., verdacht van diefstal vah een rijwiel. MUZIEK GECOMBINEERD CONCERT „Kunst na Arbeid" en „Ad nostram Utilitatem" Het bleek van de besturen van het man nenkoor, „Kunst na Arbeid" en van het Leidsche dilettanten symphonie-orkest „Ad nostram Utilitatem" een zeer goede ge dachte een gecombineerd concert te geven. Er was veel belangstelling. Het program ma vermeldde drie componisten: Mozart, Schuman en Grieg. Met genoegen hebben wij het Sympho nie-orkest onder leiding van den heer W. J. Smolders gehoord. Begonnen werd met Mozart ouverture „Die Entführung aus dem Serail". Laat het ons nog eens weer zeggen. Dat is muziek, dat is en blijft het zingende wonderr de ziele-sprake van één, die het kenmerk der eeuwigheid op het voorhoofd draagt. Mozart is een merk waardige figuur over elkeen, die een waar liefhebber der muziek is. En, zoo hebben' wij geconstateerd: dirigent Smolders tot dezen. Zijn programma heeft hjj keurig gekozen en voor de uitvoering hebben wij veel belangstelling gehad en bovendien: allen lof geven wij. Was er hier en daar een vlekje (de dirigent weet dit even zoo goed als wij), hij houdt de teugels en geeft de lijn aan. Maar wat hoofdzaak is: liefde voor ware muziek brengt hij den executanten bij, die metde grootste volg zaamheid dan ook de intenties van den leider trachten in te willen. Dan volgde de „Unvollendete Symphó- nie" van Schubert. Deze Schubert-muziek is vol zoete en zachte schoonheid. Schubert moest mediteeren, stil teêr en romantisch zich uitdroomen, kon geen groote conflic ten met of in zichzelf uitvechten. Daar om die lokkende melancholie in zijn sym- phonie. En „Ad nostram Utilitatem" heeft de innig bezielde lyriek van Schuberts zin gende muziek leeren aanvoelen. Nu was „Kunst na Arbeid" aan de beurt onder leiding van dirigent van den Bos. Ook deze vereeniging had een keurig programma. Niets van de gewone nummers, die wij meestal op mannenkooruitvoerin gen te hooren krijgen. Begonnen werd met Schu berts „die Nacht". Dit is de goede richting. Het koor heeft goed gezongen, was dade lijk op dreef. Vergissen wij ons niet, dan is het flink vooruitgegaan ook wat muzi kaal begrijpen betreft; terwijl het mezza- voce er wezen mag. Na het zangrijke „die Nacht" volgden een viertal motetten met Duitschen tekst om tijdens de H. Mis te worden gezongen onder de „Introitus, de Gloria, de Sanctus en bij het Agnus Dei. Wij vinden het goed en zeer te roe men, dat de menschen worden ingewijd in Schuberts heerlijke kunst. Na de paüze volgde de vierstemmige psalm „Gott ist mijn Hirte", eveneens van „Meister Franz", gevolgd door Grieg's Landerkennung. Mevrouw Winkelman gaf hierbij de pia nobegeleiding zeer toegewijd. De beide kleurrijke liederen werden zeer stemmings vol en met warmte voorgedragen, of schoon wij niet willen ontkennen, dat de a cappella gezongen liederen "bij ons de voor keur hebben genoten. „Kunst na Arbeid" heeft deze met de grootste devotie uitgevoerd. Zuiver en goed beslagen'. Deze opmerking moeten wij maken: de uitspraak kan wat meer ge accentueerd worden, dat komt ongetwij feld de voordracht ten goede. In „Landerkennung" zong de'heer van Stokhuyzen de bariton-solo. Genoemde heer is lid der vereeniging, en gaarne zeg gen wij hem, dat hij geestdriftig heeft ge zongen. „Kunst na Arbeid" kan tevreden zijn. Tot slot voerde het orkest nog uit Se renade „Eine kleine Nachtmusik" van Mo zart. En met pleizier luisterden wij weer naar de interpretatie dezer muziek, die de menschen om haar klankverteedering en engelachtige naiviteit boeit en los maakt van zichzelf. Nog een woord je ver dienen de pianisten, die de aanvullende klavierpartij vierhandig vertolkten. Be- scheiden, muzikaal en met begrip werd deze uitgevoerd. De menschen waren één en al aandacht, I en werden voortdurend geboeid. Het ap plaus was na elk nummer zeer enthousiast en aan het slot werd het een omvangrijk succes. Aan beide dirigenten werden fraaie bloemkorven overhandigd. J. K. EEN HUIS VOL DOOZEN LEEG GEHAALD. Hedenmiddag heeft het personeel van de Reinigings- en Ontsmettingsdienst in het perceel Mandenmakerssteeg no. 5, tot voor kort bewoond door de ongeveer 60-jarige mej.'G., zich bezig gehouden met de ont ruiming van genoemd perceel. De bovenwoning van dit perceel, waar mej. G. woonde, was n.l. van onder tot bo ven volgestapeld met doozen, waartusschen het ongedierte lustig huishield. Mej. G. was eenigen tijd geleden naar Endegeest omgebracht. In de twaalf ja ren dat zij dit perceel bewoonde, had zij de manie alle doozen, die zij in handen kreeg te bewaren, zoodat er langzamerhand in het heele bovenhuis geen plaats meer over bleef. In verband met de gerechtelijke pro cedure duurde het eenige maanden, alvo rens de politie kon ingrijpen, en hedenmid dag kon dan eindelijk het perceel worden leeggehaald. Met een groote met paard be spannen, diepe bakwagen, werd de arbeid aangevat door het personeel van de Reini gings- en Ontsmettingsdienst. Allerlei soorten doozen kwamen te voor schijn, groote en kleine, ronde en vierkan te. Deze wagen bleek echter onvoldoende om de geheele voorraad te bevatten en zoo moesten nog eenige vrachtauto's worden gerequireerd om de voorraad doozen en paparassen, die zelfs wegens plaatsgebrek tot op de trap waren opgestapeld, te kun nen vervoeren. Op de Stadswerf moet deze heele voor raad nauwkeurig worden nagezocht in verband met de mogelijkheid, dat ook gelds waardige papieren daartusschen verstopt zijn. Van de zijde van het publiek trok het ge val nogal belangstelling. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. De St. Joseph-school viert feest. Gis ter was het 12 H jaar geleden, dat de R. K. Jongensschool in de parochie geopend werd. Dit viel samen met het koperen hoofdschap van Meester Heirman. Vlaggentooi buiten, wimpels binnen de kerk, mitsgaders feestelijk klokgelui ver kondigden het heuglijk teit. De weleerw. heer kap. Merks droeg te 7.45 uur een Ge zongen H. Mis op tot intentie der overle den onderwijzers en leerlingen en voor de jongens der -school. Pastoor vein Leeuwen hield van den kansel een korte toespraak, zich richtende tot de Ouders, die in grooten getale tegen woordig waren en tot de leerlingen. Te half 11 moesten allen weer in het St. Aloysius-Paironaat aanwezig zijn. Nu zou de „Bovenmeester" gehuldigd worden, niet het minst door de leerlingen. Zoo wa ren dan in de mooi bevlagde, knus versier de zaal de genoodigden bijeen. Vele bloem stukken verhoogden de sfeer van gezel ligheid. Ook het Gemeentebestuur liet zich niet onbetuigd! Nadat de Jubilaris met me vrouw en het talrijke kroost hadden plaatsgenomen en aan mevrouw Heirman een bloemenhulde was gebracht, werd al lereerst het woord gevoerd door den herder der parochie, die kort maar welgemeend het schoolhoofd huldigde voor alles wat hij in re afgesloten periode voor de Hillegom- sche jesugd deed. r Thans werd onder leiding van den heer Lafeber, onderw. der school, door de leer lingen een feestlied gezongen. Weth. Kla ver, lid van het Kerkbestuur roemde de groote deskundigheid van den jubilaris, weth. Vermeer memoreerde het werk bui ten de school. De heer Swagemakers feli citeerde namens het personeel Schoolbe stuur en Chef. Het deed goed, dat een der oudste jongens in een simpel speechje den dank der leerlingen uitdroeg, en namens hen een huldeblijk offreerde. Zichtbaar ontroerd over zooveel sympathie-bewijzen dankte de jubilaris voor het fraaie cadeau (salongarnituur) en de gebrachte hulde. Toen kwam het einde: de jongens ont vingen allen een foto van hun meester, de middag was vrij en een tractatie op den koop toe. Genoodigden en personeel vertoefden nog geruimen tijd ten huize van de familie Heirman. WARMOND. „St. Matthias". Traditiegetrouw zal St. Matthias Zondag en Maandag weer haar Vastenavond uitvoering geven. Zondag is speciaal bedoeld voor Donateurs en Leden, ev. open plaatsen 0.75. Voor Maandagavond zijn de toegangs prijzen zeer laag gesteld (0.25 en 0.50) om ieder in 'de gelegenheid te stellen de uit voering te bezoeken en daardoor de Ver eeniging te steunen. Ten bate der kas zal een verloting gehou den worden, waarvoor een tiental prijzen beschikbaar zijn, waaronder een mooie vo gelkooi. Te zien in de étalage van den heer Van Hulst. NOORDWIJK. Autobusdienst. Door Gedep. Staten dezer provincie is afwijzend beschikt op een verzoek van den heer G. van der Graaf te Rotterdam om vergunning voor het in werking brengen van een autobusdienst (rondritten) van Rotterdam (Diergaarde laan) over Overschie, Delft, Den Haag Leidsche Straatweg), Oegstgeest, Sassen- heim, Lisse, Hillegom, Bennebroek. Heem stede, Haarlem (Hoofdweg), naar Amster dam (Beursplein) en terug over Haarlem, Vogelenzang, Ruigenhoek, Noordwijker- hout, Noord wijk, Katwijk, Wassenaar, Den Del, Rijswijk, Delft, Overschie naar Rotter dam.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10