MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 ALPHEN H.V.V. 1—4. I Ook in de thuiswedstrijd heeft Alphen het tegen de groote Haagsche niet kunnen bolwerken, al was de overwinning van H.V.V. thans niet zoo groot als in den Haag. Dit neemt niet weg, dat de bezoekers ver diend hebben gewonnen. De Haagsche voor hoede was zeer snel. Bovendien waren de •beide vleugelspelers door hun scherpe voorzetten zeer gevaarlijk, de overwinning werd intusschen niet gemakkelijk vefkre- gen, vooral tijdens de eerste helft heeft de Haagsche doelman soms de handen vol ge had om zijn doel schoon te houden en 't was dan ook in deze periode een meestal gelyk opgaanden strijd, waarbij het aan spanning geenszins ontbrak. Doelman Tur nen burg heeft voor de rust uitstekend werk verricht, hij wist tal van gevaarlijke scho ten te verwerken, evenals zijn collega aan de overzijde, die niets voor hem onderdeed. Half drie wordt onder leiding van scheids rechter Honsfoeek aangevangen. Alphen verkiest het voordeel van den wind en hierdoor gesteund, oefent de thuisclub da delijk eenig overwicht uit. Hoewel de aan vallen, welke hieruit volgen, de H.V.V.- verdediging de handen vol werk geeft, weet keeper Donkelman zijn doel schoon te hou den. De doorbraken der bezoekers zijn evenmin zonder gevaar, vooral de Haagsche rechtsbuiten blijkt door zijn snelle rennen zeer gevaarlijk. Eens weet hij de Alphen- achterhoede te passeeren, maar zijn schot gaat jammerlijk naast. Vlak voor de rust denken we H.V.V. de leiding te zien nemen, wanneer de uitgeloopen doelman zich snel weet te herstellen en het leder voor den toestormenden H.V.V.-er nog juist kan weg werken, waardoor deze kans voor de be zoekers verloren gaat. In de tweede helft is H.V.V. sterker, de aanvallen der Haagsche voorhoede blijken thans heel wat gevaarlijker, voorloopig houdt de verdediging der thuisclub stand. Een corner op het H.V.V.-doel wordt dan de bezoekers bijna noodlottig, doch de doel- iman kan nog juist wegwerken. H.V.V. komt weer in den aanval en heeft, wanneer er plm. 20 min. zijn gespeeld, het genoegen door Adam de leiding te nemen (01). Bij een nieuwe aanval der bezoekers bewerkt Mulder den bal met zijn handen, de penalty wordt door van den Bosch in een doelpunt omgezet (02). Even daarna krijgt Alphen een vrije trap te nemen. Hesseling plaatst zich achter den bal en geeft een schot dat doel treft (12). H.V.V. blijkt intusschen niet van plan zich de overwinning te laten ontfutselen, want enkele minuten later anaakt Adam er reeds 13 van. Even voor het einde brengt van den Bosch den*-stand met een goed geplaatst schot op 14. On danks de tegenaanvallen der thuisclub komt onveranderd het einde. L.F.C.—LAAKKWARTIER 2—0. In een wedstrijd, waarin de afwezige spelkwaliteiten ruimschoots vervangen werden door een groote dosis spanning, is LFC er in geslaagd twee kostbare punten binnen te halen. De thuisclub heeft deze overwinning verdiend door haar zwoegen en volhouden tot het eindsignaal. LFC wint den toss en speelt eerst met den straffen wind in den rug. Nadat Laak kwartier heeft afgetrapt neemt de voorhoe de der geelzwarten den bal mee en zit da delijk voor het Laakkwartier-doel. Maar het peuterige samenspel leidt niet tot een doelpunt. Deze eerste aanval wordt door talrijke dito's gevolgd, maar steeds het zelfde resultaat. De LFC-keeper behoeft sporadisch in actie te komen. Verschillen de malen denken we een doelpunt te kun nen tellen, maar steeds wordt de bal weer geretourneerd. Eindelijk, na een half uur, krijgt LFC een vrije schop te nemen, waar uit de bal door Blom hard op doel wordt geschoten om met behulp van den wind over 's keepers handen in het doel te be landen (10). Tot aan de rust weet de Laakkwartier-doelwachter verdere doel punten te voorkomen. De algemeen sombere stemming, dat de thuisclub het met wind tegen niet zal ha len, wordt beschaamd gemaakt door den onverzettelijken wil om te winnen. Fana tiek zitten de spelers op den bal en steeds is er een been dat de Laakkwartier-spelers belet een gevaarlijk schot te lossen. De LFC-voorhoede probeert het soms met eenige aanvallen, maar ook deze worden in de kiem verhinderd. Tot 10 minuten voor het einde gebeurt er niets bijzonders. Dan weer een plotselinge uitval van LFC. v. Leeuwen lost een hard schot op doel, hetwelk de keeper ten halve stopt, waarna de linksbuiten het vonnis voltrekt (20). LFC krijgt daarna nog eenige kansen maar zonder doelpunten verstrijkt de tijd en als de scheidsrechter, die maar matig voldeed, einde blaast, heeft LFC een zwaarbevochte zege behaald. G. S. VLUGDUNUM 4—4. Na een onaangenamen wedstrijd werden in bovenstaande wedstrijd de punten ge deeld. Ook nu weer toonde de Goudsche Sport Vereeniging zich geen prettige te genstander. De leiding was bovendien zwak hoewel het Lugd. bestuur na het gebeurde tegen G. S. V. hier ter stede, met klem om goede leiding had verzocht. Eerst 10 min. voor het einde, veel te laat overigens pakte de referee de zaak streng aan. In deze periode greep de G. S. V. linksbui ten, den Lugd.rechtshalf bij de kraag, slin gerde hem eenige malen in het rond en smakte hem toen ter aarde. Fraaie toestan den. De Goudsche krachtpatser kon de kleedkamer opzoeken en zal zijn straf ho pelijk niet ontgaan. Even later was 't weer mis, toen Lugd. een vrije trap zou nemen. Een Lugd.-speler nam zijn aanloop, doch plc*s snelde de G. S. V. linkshalf toe, greep den bal en schopte deze over de lijnen. Resultaat van dit ergerlijk staal van wan gedrag: een vrije schop wegens hands van den G. S. V.-speler. We zullen het hierbij laten, doch hopen van zulke wantoestan den verschoond te blijven. Alle acties te gen unfair spel door het K. N. V. B.-bestuur ingesteld, zullen weinig resultaat opleve ren als niet alle scheidsrechters hun volle medewerking verleenen willen. De thuisclub had de eerste goede sco ringskans, doch v. d. Berg redde op han den en voeten. Spoedig is groen wit inge speeld en fraai combineerend wordt het G. S. V.-doel genaderd. Na 5 min. heeft Lugd. reeds succes als Koolloos een voor zet van Goddijn hard inschiet (01). Goed gesteund door de Leidsche halflinie, waarin de Jong voor. Landesbergen inviel, tijgt Lugd. steeds weer ten aanval en na 10 mi nuten heeft Koolloos andermaal succes als bij een fraaie trough-pass langs den uitloo penden Hofstede jaagt (0—2). Direct hierop heeft linkshalf v. d. Berg bijna succes, doch voor doel gekomen, wordt hij van den voet geloopen. Het is slechts uitstel want direct hierop vangt Koolloos een voorzet van Goddijn op en Lugd. leidt na 20 min. met 30. Dit is G. S. V. te bar en fel en forsch spelend wordt Lugd. terug gedrongen. Spoedig is de achterstand dan ook verkleind (13). Kort voor de rust denkt v. d. Berg dat een op doel gescho ten bal naast zal gaan, doch juist via de paal verdwijnt het leer in de touwen (23). Tot de rust weet de Lugd. achter hoede, zij het met moeite, stand te houden. Rust 23. Direct na de rust opent de thuis club een overweldigend offensief, waarte gen de meerdere tengere Lugd.-spelers niet op kunnen en doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven. Eerst maakt de links binnen via de paal gelijk en als even later de geheele Goudsche voorhoede buiten spel staat, ligt het leer andermaal achter v. d. Berg. Van 03 werd het dus 43. Het pleit voor de Leidsche ploeg, dat zij zich nog niet gewonnen geeft. Via de linker vleugel worden enkele goede aanvallen op gezet doch doelpunten blijven voorloopig uit G. S. V. verdedigt meer en meer! Eerst als de G. S. V.-linksbuiten buiten de lijnen wordt geplaatst krijgt groen wit meer be wegingsvrijheid en geleidelijk komt zij weer in den aanval. Het duurt echter tot 3 min voor het einde, voor van der Heyden een voorzet van Vermond benut (4—4). In de laatste minuut ontgaat de scheids rechter een „geheide" penalty als de rechts back als keeper fungeert. Het einde van de zen onsmakelijken en voor de Lugd.-spelers zwaren wedstrijd komt derhalve met 44. BODEGRAVEN—VRIENDENSCHAAR 2—3. Onder zeer groote belangstelling heeft Bodegraven den strijd tegen de aanstaan de kampioenen slechts met de oneven goal verloren, daarmede wederom bewijzende, dat met de roodzwarte ploeg op eigen ter rein zeker niet valt te spotten. Bovendien zou een gelijk spel voor Bodegraven niet alleen verdiend, doch zelfs volkomen ge rechtvaardigd geweest zijn, wijl in de tweede speelhelft een door de thuisclub gescoord derde doelpunt, waarbij de rechts binnen een van den Culemborgschen doel man afkomende bal ineens in de touwen plaatste, door den overigens uitstekend leidenden arbiter volkomen ten onrechte wegens buitenspel werd geannuleerd. Het begin was overigens voor dethuis club allesbehalve hoopvol. Na eenige we- derzijdsche verkenningen nam Vrienden schaar na ongeveer 10 minuten spelen de leiding, toen een door den keeper der rood zwarten onvoldoende weggewerkte bal on houdbaar werd ingeschoten. Wel volgde hierop even een heftig Bodegraven-offen- eisf en ontstonden enkele hachelijke situa ties voor het Vriendenschaar-doel, doch een snelle open aanval van Culemborg werd door den linksbuiten met een harden schuiver besloten en de gasten leidden met 20. Hierbij zou het echter voorloopig blij ven. Bodegraven bleef goed volhouden en tal van goed opgezette aanvallen stichtten groote verwarring in de verdediging der gasten, zelfs zoo, dat tenslotte bij een goed 'gericht schot een der backs niet anders meer kon doen, dan de bal uit de doelmond slaan. De hiervoor toegestane penalty werd door Bodegraven benut en de stand was 21 voor Vriendenschaar. Tot rust volgde nu een vrijwel gelijkopgaanden strijd, doch gescoord werd er niet meer. Na de hervatting is Bodegraven aanvan kelijk even de kluts k\yijt en Vrienden schaar komt onstuimig opzetten. De mid denvoor mist een opgelegde kans, als hij alleen voor een leeg doel nog naast schiet. Het is echter uitstel van executie, want even daarna wordt een corner Bodegraven noodlottig. Op fraaie wijze wordt het le der door den rechtsbuiten ingeschoten en de gasten leiden met 31. Doch ook Bode graven weet even hierna een corner te be nutten en daardoor de achterstand tot 32 te verkleinen. Dat geeft den -burger moed en geleidelijk weet Bodegraven thans het spel te verplaatsen. Een opgelegde kans krijgt de roodzwarte linksbuiten als hij een Meter voor doel staande jammerlijk over den bal heentrapt. Doch hierbij blijft het niet. Heftig wordt het Vriendenschaar- doel onder schot genomen en de doelman krijgt het zwaar te verduren. Hij kwijt zich uitstekend van zyn taak doch kan tenslotte niet verhinderen, dat hij bij een hoogen voorzet het leder niet voldoende kan weg werken, waarna de rechtbinnen van Bode graven het bovenvermelde derde doelpunt scoort, dat echter tegen ieders verwachting in wegens buitenspel wordt geannuleerd. Bodegraven blijft thans in het offensief. Wel wordt bij een snelle doorbraak der gasten de toestand even hachelijk, als bij een voorzet van links de bal langs de bo venlat glijdt, doch overigens is de uitste kend spelende Bodegraven-verdediging de situatie volkomen meester, terwijl de halflinie herhaaldelijk de voorhoede aan het werk zet. De spanning stijgt ten top, luide moedigt het publiek zijn favorieten aan, totdat het eindsignaal van den arbiter de rust doet wederkeeren en Bodegraven een alleszins eervolle doch eveneens on verdiende nederlaag heeft geleden. TERLAAKU.V.S. 0—1. Ruim duizend stadgenooten zijn getuige geweest van een wedstrijd, die van het begin tot het einde een spannend karak ter droeg en die verdiend door de Blauw- witten is gewonnen en met een beetje meer geluk grooter had kunnen zijn. Zooals gewoonlijk bij dergelijke ontmoe tingen kenmerkte de beginperiode zich door nervositeit en spanning, waaronder het spel vanzelfsprekend te lijden heeft. UVS heeft- zich 't eerst hieraan weten te onttrekken en trad toen met zulk een doortastendheid op, die de verdediging der gastheeren tot weifelen en mistrappen bracht en wat aanleiding was, dat 7 mi nuten na de aanvang J. de la Bije met een formidabele kogel zijn club de leiding gaf. Dit doelpunt bezorgde UVS een mo- reele steun en haar spel werd gaandeweg beter, ofschoon men te kampen had met het slechte, effectvolle en kleine terrein. Een te voren besproken tactiek, die noodzakelijk was in verband met het kor te terrein, waardoor een W-formatie nuttig effect zou hebben plus een sterk terugge trokken spel, hebben Terlaak volkomen uit haar spel gebracht. In hoofdzaak dreef de Terlaak-voorhoede op den midvoor, een enthousiaste doorzet ter. Wanneer deze onschadelijk gemaakt kon worden zou deze aanvalslinie niet veel meer te beteekenen hebben. De UVS-spil Wallaart heeft 't klaar gespeeld dezen spe ler de geheele wedstrijd te bewaken. Hier door werd de taak van de binnenspelers van UVS, de la Bije en Kantebeen, dus verzwaard. Zij hadden zorg te dragen, dat het contact met middenlinie en voorhoede niet verbroken werd. Ze hebben deze taak op een voorbeeldige en prijzenswaardige wijze volbracht. De eerste speelhelft gaf een gelijk opgaande strijd, waarbij beide doelwachters handelend moesten optreden. Van fijn en berekend spel moet Terlaak 't niet hebben. Na de rust hebben de Blauwwitten zulk een hoog tempo ingezet, zonder daarbij de W-formatie op te geven, dat Terlaak zich gelukkig mocht prijzen er zoo goedkoop te zijn afgekomen. Voortdurend werden de vleugelspelers van Weizen en Onvlee aan het werk gezet en niet te vergeten midvoor van Goor, die een doorloopend gevaar was. Veel heeft hij geschoten en 't geluk was wel met den Terlaak-doelman. Terlaak zette inmiddels alles op den aanval, maar de verdediging was goed in gespeeld en slechts enkele malen moest Kramp ingrijpen. Het laatste kwartier was de UVS-voorhoede in haar element. Vooral het positie kiezen en nemen van de spelers was in die periode goed en juist hierdoor ontstonden zulke verrassende aanvallen, dat Terlaak alle zeilen moest bijzetten om onheil te voorkomen. Dat spel rechtvaar digt de bovenste plaats ten volle. Toen de goed leidende heer Krösschell de ploegen had laten aantreden, bleek dat UVS 't zonder Platteel moest stellen (we gens ziekte), waardoor een omzetting had plaats gevonden. Linksbuiten was nu J. Onvlee, J. de la Bije speelde nu linksbin nen en P. Kantebeen rechtsbinnen. Zooals eerder vermeld was het begin aan beide kanten erg zenuwachtig. UVS was zich echter spoedig meester en goed combineerend beproefde men de kracht der venandelijke defensie. Precies 7 min. na den aanvang gaf de la Bije UVS de leiding en bleek dit doelpunt naderhand de beslis sing te geven. Het tempo is van weerskan ten vrij hoog. Beurtelings zijn beide doelen in gevaar. Toch staan de UVS-aanvallen op een hooger peil dan die van Terlaak. De soheidsrechter straft de minste overtreding en Wallaart, die bij 't opspringen naar de bal zijn handen weieens op de schouders laat rusten van den tegenstander, veroor zaakt onnoodig vrije schoppen. Toch lever de dit gelukkig geen gevaar op. Bij een aanval besluit Kantebeen deze met een goed schot in den hoek, de keeper weet echter reddihg te brengen. Ook Onvlee is niet erg gelukkig met zijn schoten. Even voor de rust ontkwam het UVS-doel aan een doorboring wanneer de linksbinnen een voorzet vlak bij doel hoog overschiet. De tweede helft heeft UVS zich van de goede zijde doen kennen. Waren we bang dat 't tempo van voor de rust niet gehand haafd zou blijven, de spelers dachten er anders over, beide ploegen beschikten nog over voldoende reserve. Terlaak speelde nu alles op den aanval, waardoor UVS haar spel meer kon ontplooien waarvan de aan valslinie een dankbaar gebruik heeft ge maakt. Lustig is er gecombineerd en go- schoten, maar doelpunten kwamen er niet meer. Wanneer dan de arbiter het einde aankondigt heeft Terlaak de eerste neder laag op eigen terrein te pakken sinds een periode van 3 jaar waarin geen tegenstan der 't gelukt is hen te kloppen. Nederlaagwedstrijden P. C. en L. Zaterdagmiddag speelde P.C. en L. I te gen „de Algemeene". De wedstrijd werd met 53 in het voordeel van P.C. en L I 20 minuten vóór tijd gestaakt. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. EERSTE AFDEELING. BirminghamLiverpool 13 EvertonAston Villa 22 Grimsby TownDerby County 13 Huddersfield TownChelsea 30 Manchester CityArsenal 11 Middlesbourgh.Blackburn Rovers 33 Preston North EndLeicester City 20 Sheffield WednesdayLeeds United 10 Stoke CityPortsmouth. 1—2 Tottenham HotspurSunderland 11 West. Bromw. Alb. Wolverhampton Wand. 52 gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt De stand is nu: Arsenal 30 16 8 6 85—37 40 Sunderland 30 14 10 6 65—38 38 Manchester City 29 16 5 8 60—44 37 Sheff. Wednesd. 31 15 7 0 53—48 37 Derby County 30 14 7 9 60—47 35 Stoke City 30 15 4 11 56—42 34 Everton 30 13 8 9 66— 8 34 Liverpool 29 15 4 10 56—59 34 W. Bromw. Alb. 31 14 5 12 71—67 33 Aston Villa 30 11 10 9 57—62 32 Grimsby Town 29 12 6 11 56—43 30 Prest. North End 29 10 8 11 45—52 28 Portsmouth 29 10 6 13 49—22 26 Chelsea 30 11 4 15 43—54 26 Leeds United 30 9 8 14 53—64 26 Huddersf. Town 20 10 5 14 53—57 25 Middlesbrough 30 7 11 12 54—63 25 Blaokb. Rovers 30 8 9 13 44—58 25 Wolverh. W. 30 10 4 16 60—68 24 Birmingham 29 10 4 15 38—58 24 Tottenh. Hotspur 30 8 7 15 41—62 23 Leicester City 29 7 4 18 37—68 18 TWEEDE AFDEELING. Bolton WanderersPort Vale 20 BradfordHull City 12 BrentfordBradford City 20 BurnleySwansea Town 30 FulhamNottingham Forest 21 Newcastle UnitedWest Ham United 30 Norwich CityBlackpool 11 Notts CountySheffield United 01 Oldham AthleticManchester United 31 Plymouth ArgyleBury 30 SouthamptonBarnsley 01 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Ie klasse Noord-Holland: DVD Koog Zaandijk 102; Westerkwartier Olympia 81. Ie klasse Zuid-Holland: HSV Ons Eibernest 22; FluksDeetos 21. Ie klasse Gelderland: Ons Ons Hellas 14; RapiditasVada 26; Ekca Overschotje 11; WilskrachtZKC 02. Ie klasse Over ij se 1: AchillesWit Blauw 31; AKCZwart Wit 44; Naas HKC 05; RigtersbleekDOS 03. 2e klasse Zuid-Holland: Sellicha HKV 2 42; Ter GouwGymnasiasten 14; RegenboogVelox 60; Spangen HBS 2—5; Het Zuiden 2—OSCR 5—1. FLUKS—DEETOS 2—1. Eindelijk weer een lichtpunt aan den donkeren hemel van de Leidsche Korfbal sport. Fluks behaalde een verdiende over winning in een mooien wedstrijd, en wat meer zegt: een overwinning op de Dordt- sche- adspirant-kampioenen! Eenige weken geleden was Fluks al aardig op weg om van hen te winnen, toen wegens een sneeuwbui de wedstrijd werd gestaakt. Thans bleek, dat het Fluks werkelijk ernst was, om de Dordtenaren te verslaan. Over het alge meen ging het spel gelijk op, al had Deetos meer steun van zijn dames dan Fluks. In het begin is de Leidsche aanval wat langzaam, maar weet toch kansen te krij gen. De Deetos-aanval is dan wat gevaar lijker en na 10 minuten maakt daar mej. Schleicher het eerste en eenige doelpunt. Maar als er weer 10 minuten verstreken zijn, maakt De Wolf na een korten snellen doorbraak gelijk. Na wisselen blijkt Fluks- verdediging MeylinckDe Wolf subliem te zijn. Stam probeert wel een doelpunt te forceeren, maar heeft geen succes. De Fluksaanval mist eenige opgelegde kansen en de rust komt met gelijken stand. Na de thee heeft Fluks het nadeel van den wind, maar wederom blijkt, dat de aanval zich kansen weet te scheppen, en vóór eep kwartier verstreken is, maakte maakte Van Nierop zeer verdienstelijk het tweede punt. Een inzinking in het midden vak is oorzaak, dat de Leidsche verdedi ging het zwaar te verantwoorden krijgt, maar ze doorstaat die proef en vooral De Wolf speelt daar een pracht partij. Maar ook de Deetos-verdediging is op haar hoe de, en hier zijn het vooral de dames, die den bal vaak onderscheppen. Aan beide zijden wordt nog wel gedoeld, maar punten blijven uit en het einde is een gewonnen wedstrijd, waarop Fluks met vol doening kan terugzien. ATHLETIEK VIJF NIEUWE WERELDRECORDS OVERDEKTE BAAN In Madison Square Garden te New-York vonden de Amerikaansche kampioenschap pen plaats overdekte baan. Hierbij werden vijf nieuwe wereldrecords op overdekte ba- nen gevestigd. Jesse Owens sprong 7.85 M. ver, terwijl hij ook het nummer 60 meter hardloopen won in den nieuwen record tijd van 6,6 sec. Glan Cunningham won de 1500 meter in den nieuwen hallen record tijd van 3 min. 50 sec., terwijl Henry Dreyer in hef kogelstooten een afstand van 16.85 meter bereikte, hetgeen eveneens een meuw wereldrecord overdekte baan betee- kende. De vijfde rcordverbetering bracht Cieman, die het 1500 meter snelwandelen won in 6 min. 7,3 sec. GYMNASTIEK Gymnastiekvereniging „Jeanne d'Arc". Den leden van bovengenoemde vereeni ging wordt bekend gemaakt, dat de indee ling der lesuren veranderd is en vanaf morgenavond de indeeling is als volgt: van 67 uur meisjes asp., 78 uur dames 2e groep, 89.15 uur heeren en groot-asp. jon gens, 9.1510.15 dames le groep. Tevens wordt herinnerd aan de jaarver gadering, welke gehouden zal worden Maandag 4 Maart 's avonds 8 uur in den R.-K. Volksbond, Steenschuur. HOCKEY België-Nederland 01 Kleine, maar ver diende zege der Oranjehemden Op het terrein der Racing Club de Bru- xelles vond gisterenmiddag de 19e landen- wedstrijd plaats tusschen België en Neder land, welke ontmoeting de Oranjehemden met 10 verdiend hebben gewonnen. Maar Jc ^oiionid. rfan na zeer hard- nekkieen tegenstand der Belgen, die voor namelijk in de tweede helft sterker waren. Over het algemeen heeft het Nederland- sche elftal echter niet geheel aan de ver wachtingen voldaan en zeker hebben wij heel wat b^ere wedstrijden onzer landge- nooten gezien. Ov,^pr ip'Hinsr van de heeren de Bue, België en Liscaljet, Nederland, stelden de ploegen zich als volgt op: België - den Merghel (Racing). Achter: Paquet (Leopold) en Wellens (Rasante). Midden Geelhand (Beerschot), Rens- burg (Rasante) en Leplat (Oree). Voor: Seeldrayers (Racing), Deru (Ra sante), Van Revsschot (Beerschot), Delheid (Racing) en Portielje (Racing). Nederland: Doel: De Looner (Hilversum). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (HOC). Midden: Houtzager (Gooi), H. de Looper (Hilversum) en Westerkamo (HDM). Voor: Utermöhlen (HDM), De Geer (HDM), Schnitger (P.W.), Heybroek (Am sterdam) en Van der Haar (HHYC). De Belgen waren het eerst in den aan val, maar als het spel naar den anderen kant verhuisde kon Leplat op fraaie wijze doch nio+ mnder moeite een aanval der on zen onderbreken. Een strafcorner op het ~,-,1rrische doel leverde geen resultaat op. Schnitger was er aanvankelijk uitstekend in en enkele malen passeerde hij Wellens, doch de midvoor kon niet tot scoren ko men. De Belgen speelden in deze periode verre van goed en Oranje domineerde vol ledig. Tenslotte was Nederland zoo sterk in den aanval, dat België practisch geheel was ingeslqten. Onze voorhoede was wel snel, maar de Belgische backs verdedig den goed. Vooral de Geer viel op door zijn handig spel. Als Paquet leelijk miste kreeg Heybroek een prachtige kans, maar het schot van den Amsterdammer werd door van den Merghel keurig gestopt. Eindelijk slaagde Nederland er in de leiding te ne men. De Geer speelde zich weer eens fraai vrij, een pass naar binnen volgde en Hey broek ving goed op. Het schot van den laatste was van den Merghel te machtig. (01). Er waren toen 25 minuten gespeeld. Enkele tegenaanvallen van de Belgen strandden op Tresling c.s. terwijl in laat ste instantie de Looper goed zijn werk deed. De rust kwam met 10 voor Nederland, een voorsprong, die men zeker verdiende door de groote veldmeerderheid. In de tweede helft was het spel lang zoo aantrekkelijk niet als daarvoor. Het tem po verminderde, terwijl het samenspel aan beide zijden niet zoo vlotte als voor ie rust. Utermöhlen leidde nu de mëeste Ne- derlandsche aanvallen, terwijl aan den an deren kant België sterk kwam opzetten, doch de afwerking der aanvallen liet zoo veel te wenschen over, dat de Waal en Tresling steeds ernstig gevaar wisten te voorkomen. Seeldrayers c.s. zagen dan ook geen kans de Looper te passeeren, terwijl ook de Nederlandsche voorhoede geen doel punten meer scoorde. Het einde kwam met een kleine 10 zege voor Nederland. Bij Nederland vonden wij de Geer en Heybroek in de voorhoede, de Looper in de middenlinie en Tresling in de achterhoede de besten. Leiden I—D. Stud. H. C. 0—0 Leiden komt met 1 invaller op, terwijl Delft volledig is. In den aanvang wil het spel bij beide partijen niet erg vlotten en is het tempo zeer laag, maar langzaam komt dan het enthousiasme boven en worden er op beide goals verscheidene gevaarlijke aanvallen ingezet die echter door de uitstekende kee pers allen worden gekeerd. Hierbij blinkt de Leidsche achterhoede zeer uit door haar tactisch spel. In de voorhoede gaat het niet zoo goed, maar toch worden er verschil lende strafcorners geforceerd, welke ech ter geen resultaat opleveren. Na de rust stijgt Leiden's enthousiasme ten top en wordt Delft teruggedrongen; de voorzetten van de vleugels zijn helaas niet goed, zoodat de goal uitblijft, al heeft het vaak weinig gescheeld. Zoo heeft dus deze wedstrijd Leiden een kostbaar puntje op geleverd. Uitslagen Leiden IDelftsche Stud. H.C. 00; Lei den n—Alliance 2—7; Leiden IV—H.H.Y.C VII 0—2. ZWEMMEft NIEUW WERELDRECORD 100 M. RUGSLAG. Te Chicago heeft de Amerikaansche zwemmer Kiefer een nieuw wereldrecord 400 M. rugslag gevestigd door dezen afstand te zwemmen in 5 min. 18.3 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van den Ja- pannees Kiyokawa met een tijd van 5 min. 30.4 sec. Kiefer verbeterde tevens het Am. record 500 yards rugslag met e entijd van 6 min. 2.4 sec. Eleanor Jarret-Holm verbeterde voorts het Am. record 300 yards rugslag en bracht het op 4 min. 31 sec.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7