D'E IN DE PIJP. MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naai waarnemingen verricht tn den morgen van 25 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon Ned Met. Lnst te De Bilt. Hoogste barometerst.: 757.1 te Boedapest. Laagste barometerst.: 723.8 te Stensele. Verwaching tot den avond van 26 Febr.: Stormachtige tot krachtige later rui mende wind. "Betroic- ken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk regen buien, later hagel en natte sneeuw. Kou der. In het Noord-Oosten bleef de diepe de pressie met een zwak minimum over Scan dinavië stationnair, Zuidelijk daarvan trok ken kleine minima, die de wind over het Zuidelijk deel van het waarnemingsgebied belette te ruimen en intermitteerend deed afnemen en weer toenemen. Een diep mi nimum dat gisterenmorgen door scheeps berichten ten Westen van Ierland werd aangekondigd, trok in den nacht over En geland naar de Noordzee en gaf weer storm uit het Zuid-Westen over het geheele Zui den van het waarnemingsgebied. Aan de achterzijde nadert een koude-inval met arctische koude, die het weer guur zal ma ken met buien van natte sneeuw en hagel. Terwijl in Zweden de vorst tijdelijk weer toenam, steeg in het Zuiden de tempera tuur bij het aanwakkeren van den Zuid- Westerstorm. welke temperatuurstijging echter spoedig zal eindigen bij het door komen der polaire strooming. Voorloopig is een aanhouden van het stormachtige weer met later gure buien, te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 6.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 6.00 uur tot Dinsdagmorgen 6.26 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Dinsdag 26 Februari v.m. 7.17 uur en nam. 7.44 uur. ST. JOSEPH'S-GEZ.-VEREENIGING V astenavondfeest Gistermorgen was de kapel van het St. Elisabeth-gesticht tjokvol met de Joseph- gezellen, die in trouw aan hun eerste de vies daar hun vastenavondfeest begonnen. De vice-praeses, kapelaan H. B. Schrama, droeg het H. Misoffer op tot intentie der levende en overleden leden, terwijl de li turgische gezangen op zeer devote wijze werden uitgevoerd door de Liedertafel „Seb. Schaffer", o. 1. van den heer A. Mar lijn. Na het Offertorium reikte rector R. Reijnen de H. Communie lit aan de hon derden trouwe zonen van Kolping. Ligt juist daarin de kracht van deze organisa tie? Maar waar moet men anders kracht vinden, dan juist bij Hem, Bronaar van ge nade? God lof, dat we nog onze katholieke organisaties vóór alles aan de communie bank zien. In het Gezellenhuis volgde het ontbijt, waarbij dan ook geen plaats onbezet bleef. Alles was goed georganiseerd en dank zij aller medewerking kon het geheel goed verloopen. Naar aanleiding van het Epistel sprak de vice-praeses een hartig woord, St. Paulus, den reus der Apostelen, als voorbeeld stel lend om zelf uit te groeien tot een gaaf christen. Niet immers in ons zeiven moe ten we bevrediging zoeken, maar in Hem, Die alle belangen kent. Ook Paulus roem deop zijn zwakheid, kende zijn nietig heid en wist, dat als wij iets goeds hebben, God het ons gegeven heeft. In onze dagen zijn er ook nog Paulus-figuren en spr. denkt aan een kardinaal Faulhaber, die in Duitschland de rechten der Kerk op schit terende wijze verdedigt en de rots is, waar tegen nu het heidendom weer te pletter loopt. Als we ooit krachten noodig heb ben, dan vooral nu en spr. roept allen op tot een diep beleven van ons geloof. Want dan pas is het Kolpingswerk een vorming, als het ons leven brengt op hooger plan. De eerw. spreker deed tenslotte enkele mededeelingen over het fonds voor het gouden feest, waaraan bijna alle leden meedoen, over de handteekeningen om Kol- ping's Zaligverklaring te bespoedigen en over het medewerken van „sommige men- schen" op feestavonden. Voorts bracht spr. hartelijk dank aan het eerelid, den heer G. Bronsgeest, die het vaandel schitterend hersteld had. Na het daverend zingen van „het Vlagge- iied" sprak de Senior over de Keulsche reis, die dit jaar op 13 en 14 Juli plaats heeft als een pelgrimage naar Kolping's graf. Ook riep hij allen op, om a.s. Zondag massaal present te zijn bij de huldiging van den Centraal-Praeses. Dank bracht hij voor betere werking der onderafdeelingen en beklemtoonde ook, dat sparen voor de retraite en lid zijn van tenminste één on- derafdeeling heusch geen luxe is! Als eik ten zijn taak begrijpt kan de vereeniging bloeien en blijven allen aan Kolping trouw Dan weerklonk het oude lied „De Gezel len vader", waarna met gebed dit eerste feestdeel werd besloten. Een collecte voor de R.K. Werkloozen- zorg bracht 18.50 op. De uitvoering in de Gehoorzaal Des avonds had in de groote zaal der Stadsgehoorzaal de jaarlijksche vasten avond-uitvoering plaats, die uitstekend is geslaagd. Nadat het muziekgezelschap „Franz Schweitzer onder leiding van den heer Ad. Brunt op keurige wijze enkele muzieknum mers ten gehoore had gebracht, heette de vice-praeses de talrijke aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder de ouders der gezellen. Spr. hoopte dat zij steeds hun steun zouden blijven schenken voor dit mooie werk. Hierna werd door de aanwe zigen het Gezellenlied gezongen. Vervolgens trad voor het voetlicht de tooneelclub „Adolf Kolping", met het too- neelspel „Jim, de schrijver" van Jan Gros- feld. Het is een detective-geschiedenis, die zich in Engeland afspeelt. Een beschrijving van den inhoud zullen wij achterwege laten, omdat hedenavond nogmaals een opvoe ring plaats heeft. Ir dit spel worden hooge eischen gesteld aar de spelers, die echter door allen zonder onderscheid naar best vermogen werden overwonnen. Het tempo zou echter hier en daar wel iets opgevoerd kunnen worden, vooral in het eerste be drijf. Zonder een der medewerkenden te kort te doen, willen wij echter speciaal roemen de hoofdvertolkers: Mank, v. Ooyen en Langeveld, die hun rol op keu rige wijze hebben vertolkt. Ook de rob'ast- heid van dit vier bedrijven lange stuk viel bij allen te loven. De regisseur, de heer Bayer kan weer met genoegen op dezen avond terugzien. De grime was in goede handen bij de fa. Hoppezak. Een dank baar aoplaus aan het slot was de belooning voor de spelers, waarmede dezen eersten avond geëindigd was. R.K. HANDELSREIZIGERS. De Afd. Leiden „St. Pancratius" der Ned. R.K. Handelsreizigersvereeniging verga derde Vrijdag in ,Den Burcht". Te negen uur opende de voorzitter de vergadering met den chr. groet en heette allen, zeer bijzonder Pater v. Lieshout als nieuw benoemde G A., hartelijk welkom. Hij deelde mede nader op het welkom aan Eerw. te zullen ingaan bij diens instal latie. De notulen der jaarverg. werden goedgekeurd. De ing. stukken bevatten een schrijven van de kascomm., dat alle be scheiden in orde waren bevonden. Een en ander werd onder dank aan deze heeren aanvaard. Dan een schrijven van den heer Nioolai, dat hij bedankt als bestuurslid der afd. Daarna volgde installatie van den nieuw benoemden Geestelijk Adviseur. Met eenige welgekozen woorden ge schiedde dit door den voorzitter. Zij neer w. had voor den aanvang der vergadering met alle aanwezigen persoonlijk kennis ge maakt. Daarna het woord verkrijgende sprak Zijneerw. de vergadering toe, deelde mede van verschillende zijden vernomen te hebben, dat zijn voorganger, Kap. Dorbeck, steeds de rechte man op de rechte plaats was geweest en dat deze wetenschap zijn taak niet lichter maakte. Spr. wenschte zijn beste krachten te geven om „St. Christof- fel" en bijzonder deze afd. in groei en bloei te doen toenemen. Een warm applaus be wees, dat de woorden van den Eerw. Advi seur een dankbaar gehoor hadden bij de aanwezigen. Daarna werd bij monde van den voorz. bekend gemaakt, dat eerst op de volgende vergadering in de bestuursvacature van den heer Nicolai zou worden voorzien, aan gezien tusschen bedanken van genoemde en deze verg. geen gelegenheid was ge weest candidaten in te dienen. Hij spoor de de leden aan dit alsnog te doen. Dan volgde een causerie over het onder werp: Laat onze adverteerders uw leve ranciers zijn. Door den secret, werd uiteen gezet de bedoeling van deze aansporing alsook de wijze waarop het mogelijk is, de betrokken adverteerders te doen weten, dat een advertentie op onze convocatie geen absolute weldadigheid is. Aan de hand van de convocatie werden de zaken en bedrijven der adverteerders besproken en het spontaan applaus gaf het vertrou wen, dat de woorden ter harte waren ge nomen. De voorzitter dankte den secret, voor zijn uiteenzetting en zeide, dat, wanneer de adverteerders hadden kunnen hooren, hoe hier hun zaken waren aanbevolen, zij minstens voor tien jaar zouden contrac teeren. Van de nu volgende rondvraag werd door de heeren v. Leeuwen, Werter en Antoni gebruik gemaakt; de eerste ten aanzien van het vaandelfonds, de tweede met betrek king tot bestuur, en de derde ten aanzien van de vergadergelegenheid. Allen werden tot hun genoegen beantwoord, waarna de voorz. deze vlotte en zeer interessante ver gadering sloot met den chr. groet. VEREEN. VAN MATHESLANEN. Lezing van Dr. C. A. Crommelin. Zaterdag j.l. hield bovengenoemde Ver. een lezing in de collegezaal van het Ka- merlingh Onnes Lab. Spreker was het eere lid der Ver., dr. Crommelin met als onder werp: De ontwikkeling der natuurkunde in Nederland in de 1718de eeuw. De voorzitter, de heer v. d. Linden, heette de zeer vele aanwezige van harte welkom en speciaal dr. Crommelin die direct bereid was voor de vereen, een lezing te houden* Hierna was het woord aan de spreker waar aan wij het volgende ontleenen. Memoreerende de 3 gigantische figuren van dezen tijd de beroemde natuurkundi gen Galilei, Huijgens, en Newton, bepaalde spreker zich speciaal tot den Hollandschen geleerde Huijgens. Huijgens werd als zoon van een zeer aan zienlijke familie geboren te 's-Gravenhage. Als 16-jarige kwam hij hier ter stede stu- deeren, waarbij hij door zijn buitengewone begaafdheid spoedig een bekend persoon werd. Groote vermaardheid kreeg hij door zijn mathematische afleidingen betreffende den slinger, de kettinglijn, de centripedale kracht en de botsing. Na nog enkele interessante bijzonderhe den verteld te hebben, vestigde spreker nog de aandacht op den te zelfder tijd levenden Ant. van Leeuwenhoek. Deze n.l. verwierf groote bekendheid door het ontdekken der bloedlichaampjes enz. Het gelukte hem n.l. de microscopen te vervaardigen, waardoor, hij wel de grondlegger geworden is der bac teriologie. Verder nog hoogst beroemde persoonlijk heden te dien tijd waren de Leidsche Prof. van 'sGravenzande en de van Musschen- broek's. Deze kunnen wel genoemd worden als de grondleggers der experimentele natuurkun de. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat het van 'sGravenzande was, die de na tuurkunde doceerde aan de hand van proe ven, h'erdóór bijgestaan door den bekenden instrumentmaker Jan van Musschenbroek. Veler dezer instrumenten zijn nog te be zichtigen in het museum op de Steenstraat alhier wat bijzonder de moeite loont om dit te gaan zien. Na nog vele bijzonderheden verteld te hebban eindigde spreker met den wensch eenige inzichten gegeven te hebben van den groei der natuurkunde in de 17 en 18de eeuw. Hierna had dr. Crommelin een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. De voorzit ter dankte spr. dan ook namens het bestuur en de aanwezigen voor deze bijzonder ge slaagde voordracht. „Werkmans Wilskracht". Zaterdagavond gaf W. W. haar 33ste jaarfeest in de Stadsgehoorzaal, welke goed bezet was. Met de „Kaagmarsch" van Ger. Dik, werd met de uitvoering van het program ma een aanvang gemaakt, waarna door den voorzitter een kort welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen werd gericht. Eenige mooie nummers kregen wij hier na te hooren en op een W. W. meester lijke wijze. Het respectabel aantal goede muzikanten, welke dit corps bezit, maakt het dan ook wel mogelijk, dat er wat te bereiken is. Wij geven W. W. dan ook wel een plaats bij onze Leidsche eere-corpsen. Er wordt hier wel gewerkt. Ook dit concert gaf weer blijk vah stu die-zin en gezonde muzikaliteit. Wij denken hier aan de ouverture „Mor ning, Noon and Night in Vienna", van F. v. Suppé, welke knap gespeeld werd, ter wijl ook de hout-instrumenten een goed stukje werk leverden. „Joyeuse entrée" van Ger. Dik viel ons door zijn gewilde compositie-stijl en keu rige uitvoering op. Een Saxophoon-solo, met begeleiding van piano, uitgevoerd door den heer I. van der Reijden had een zoodanig succes, dat hij er waarschijnlijk zelf door verrast zal zijn ge worden. Een aardige marsch-potpourrie en een gebruikelijk marschje na, besloot het mu zikale gedeelte van het programma. De dirigent Ger. Dik een woord van lof voor zijn leiding, die werkelijk subliem is. „De Rotterdamsche Klucht-spelers" hier na aan het woord komend, hebben de tal rijke aanwezigen met hun kluchten weten bezig te houden, 'n Gul applaus loonde de spelenden voor hetgeen zij ten gehoore brachten. Een bal onder leiding van Jeanne de Wekker besloot den avond. Vermelden wjj nog, dat de Entre-act- en balmuziek werd verzorgd door het Ensem ble Brons. H.OJLA.'s Weldadigheidsfeestavond. De Leidsche afdeeling van de vereeni ging tot ondersteuning van burgerlijke ambtenaren „H.O.R.A." hield Zaterdag avond j.L een weldadigheids-propaganda- avond. 'Er was veel belangstelling en al dra heerschte er een opgewekte stemming, waartoe het muziekgezelschap „The Dutch Players" niet weinig bijdroeg. De voorzitter, de heer H. Zunderman, heette allen hartelijk welkom inzonderheid de heer v. d. Burg, namens het hoofdbe stuur aanwezig, en de medewerkers van het rijke, program. Hierna was het woord aan de Gelder- sche Jan( den heer van Zijp) met zijn ge zelschap, die in zyn uitgebreid repertoire de aanwezigen hartelijk heeft doen lachen en al het door dit gezelschap gebodene viel zeer in den smaak. Het was een zeer mooie avond en de voorzitter kon met recht in zijn slotwoord spreken van een geslaagde avond daarbij dank brengend aan allen, die hieraan had den medegewerkt. Hoor eens ellendeling... hik... nou loop je me niet langer achter na hik. (Tit Bits) GEMEENTERAAD. Hedenmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester mr. A. v. d. Sariüe Bakhuijzen. Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich o.a. een adres van de firma den Hee- ten c.s. inzake den voorgestelden bouw van de Kraaierbrug. Over hetzelfde onderwerp is een voorstel-Groeneveld ingediend, om de verbetering van den Kraaierbrug voor loopig uit te stellen en over' te gaan tot den douw van een nieuwe Rijnbrug. Adres en voorstel worden behandeld bij punt 25. Dai-rna wordt ove -gegaan tot behande ling oer agenda. 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, den heer G. Lekkerkerker. Na onderzoek door een commissie wordt de geloofsbrief goedgekeurd. 2. Benoeming van vijf leden van de Com missie bedoeld bij art. 11 van de verorde ning op het verkeer te land (Verkeers- Commissie). Benoemd worden de heeren T. Groene- veld, J. Wilbrink, J. H. A. Manders (raads leden) en mr. G. H. E. Noro Thomson en D. Parmentier. 3. Voorstel tot overplaatsing van de on derwijzeres J. Hendriks van de opleidings school voor u. 1. o. aan de Driftstraat naar de o. 1. school aan de- Medusastraat B. De heer Koole (S. D A. P.) heeft be zwaar tegen deze overplaatsing. Z. i is het voorstel een willekeurige handeling t. o v. mej. Meeuwes, onderwijzeres aan de school Medusastraat B. Wethouder Tepe (R.K.) merkt op, dat mej. Hendriks boventallig is. Het is juist de bedoeling overtollige onderwijskrachten weg te werken. Daarna z. h. st. aangenomen. 4. Voorstel tot verhuring van eenige per- ceelen teel- en weiland. Goedgekeurd. 5. Voorstel tot wijziging van den prijs waarvoor de woning Heerenstraat no. 62 aan K. W. Feyen is verhuurd. Goedgekeurd. 6. Voorstel toe wijziging van het Raads besluit van 6 Augustus 1934, in zake den verkoop van het gastoestellenlokaal met aangebouwde fitterswoning en bergplaats aan den Gemeeneweg te Hazerswoude (Dorp) aan de Provincie Zuid-Holland. Goedgekeurd. 7. Voorstel tot den aankoop van het per ceel Lange Paradijssteeg no. 42 kad. bekend gemeente Leiden, Sectie H no. 2482, en een gedeelte van het perceel Lange Paradijs steeg, kad. bekend gemeente Leiden, Sec tie H. no. 1366. Goedgekeurd. 8. Voorstel in zake het aangaan van kas- geldleeningen gedurende het 2e kwartaal 1935. Goedgekeurd. 9. Begrooting, dienst 1935, van het Heili- 4 ge Geest- of Arme-, Wees- en Kinderhuis. Goedgekeurd. 10. Begrooting, dienst 1935, van het Col lege van Vrouwen-kraammoeders. Goedgekeurd. 11. Begrooting, dienst 1935, van het Ge reformeerde Minne- of Arme Oude Man nen- en Vrouwenhuis. Goedgekeurd. 12. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur van de Vereeni ging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel te Oegstgeest, tot de aanschaffing van leermiddelen ten be hoeve van zijn school voor g. 1. o. aan de Adriaan Pauwstraat en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. Goedgekeurd. 13. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening in zake toepassing van art. 122 der Gemeentewet ten aanzien van de in ning van schoolgeld op de openbare bewaar scholen te Leiden. Goedgekeurd. 14. Voorstel tot wijziging van de ge- meentebegrooting, dienst 1935, in verband met de verstrekking van schoolkindervoe ding ook 'gedurende de vacanties. Over dit voorstel wordt hoofdelijke stem ming aangevraagd. Tegen verklaren zich de heeren: Bergers (per abuis) v. Es, Bosman, Splinter, Gos- linga, Romijn en Beekenkamp. Het voorstel wordt met 237 stemmen aangenomen. 15. Voorstel in zake de vaststelling en uitkeering van de voorschotten op de ver- goeding, bedoeld bij art. 101 der L. O. wet 1920, ten behoeve van verschillende bij zondere lagere scholen over het jaar 1935. Goedgekeurd. 16. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening, betreffende het verleenen van ontslag aan onderwijzers en onderwijzeres sen, wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. Goedgekeurd. 17. Voorstel inzake aanvaarding van ver gunningen tot het leggen en exploiteeren van hoogspanningslijnen. Goedgekeurd. 18. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen G. Tegelaar te Oegst geest, strekkende tot betaling van een door hem wegens gas- en electriciteits-verbruik verschuldigd bedrag van 36.18. Goedgekeurd. 19. Voorstel: a. tot intrekking van de verordening van 19 Maart 1934 tot wijziging van de veror dening op deVeemarkt; b. tot vaststelling van een nieuwe ver ordening tot wijziging van de verordening op de Veemarkt. Goedgekeurd. LÉIDÉN ,n LAST maar... r Ooüwe Egberts Echte Erietche Heeren - Baai en Baai-Tabak Nederlands geurigste pijptabak. AGENDA Dinsdag, Genootschap van den Stillen Om gang, ledenvergadering St. Jos. Gez. gebouw, 8.15 uur. Dinsdag, Bestuursraadvergadering, Bonds- gebouw, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Fe bruari tot en met Zondag 3 Maart a. s. waargenomen door de apo theken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594; E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. 20. Voorstel tot vaststelling van een nieu we verordening op de winkelsluiting. Goedgekeurd. Voorstel naar aanleiding van de beschik king van Ged. Staten op het uitbreidings plan. Goedgekeurd. Salarisregeling. 21. Voorstel in zake algemeene herzie ning van de loonen en salarissen van het personeel in dienst der gemeente. De heer Eikerbout A.R.) vindt het in dezen tijd erg moeilijk om over loons verlaging te spreken, temeer wanneer in dertijd illusies van salarisverhooging zijn gewekt. De verschillende organisatie-be sturen waren alle ervan overtuigd, dat een verlaging noodzakelijk was, hoewel be perkt tot zoo gering mogelijke proporties. Inzake de salarisregeling voor de politie merkt spr. op, dat aanvankelijk in de com missie ad hoe aan een verhooging werd ge dacht. Dat is niet uitgekomen, integendeel. De thans voorgestelde verlagingen zijn z. L nogal radicaal. Zelfs vergeleken met de normen van den minister zijn de voorgestelde wedden voor de agenten le en 2e klas nogal aan den lagen kant. Spr. bepleit voor deze agenten een iets hoogere wedde, nl. voor een agent 2e klas 29.0033.00 en voor een agent le klas 34.0037.50. Ook de salarissen der brugwachters acht spr. aan den lagen kant, zij worden zelfs nog lager gesalarieerd dan de overige gemeentewerklieden, ondanks het feit, dat zij een kleedgeld erbij krijgen. Dat is z. i. onbillijk. Spr. stelt voor de sa larissen der brugwachters 2e klasse te brengen op 27.0029.50 en der brug wachters le klasse op 30.5033.50. De heer L o m b e r t (R.K.) meent, dat de bedoeling der voorstellen was, eemge afronding van de normen van den minister. De progressiviteit js evenwel z.i. niet juist toegepast. De politie en de brugwachters zijn te veel gekort, evenals verschillende andere groepen, terwijl de korting op de hoofdambtenaren minimaal is. De hoogste salarissen z(jn buitengewoon ontzien. Een scheeve verhouding is geschapen door de salarisregeling der commiezen le en 2e klas. De gemeentebode is al zeer sterk be kort. Spr. stelt voor, diens salaris te bren gen op 16002000 (huidige wedde 1752 2134). Spr. sluit zich aan bij de voorstel- len-Elkerbout, doch wil deze aanvullen met een salaris-wijziging van de hoofdagenten, wier salaris hij wil bepalen op 4145. Vervolgens bepleit spr. een redactie-wij ziging op art. 12 inzake het politie-diploma, waaromtrent hij een voorstel indient. De heer v. E c k (S.D.A.P.) is van mee ning, dat de motieven van B. en W. ge weest zijn: inwilliging van den drang van den minister en zucht tot bezuinigen. Spr. vindt het voetstoots inwilligen van minis- terieele wenschen uit den booze. De ge meenten moeten zich laten leiden door hun eigen enverantwoordelijkheid. Het ge volg van bezuiniging is, afneming van de koopkracht en dus vermindering van wel vaart. De S.D.A.P. is tegenstandster van deze politiek. Men heeft een bezuiniging van 25.000 willen bereiken en daarmee dus de salarissen van het gemeenteperso- neel gemaakt tot een sluitpost van de be grooting. Dat is alleen te verdedigen, wan neer de gemeente in een noodtoestand ver keert. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2