BUITENLAND UIT DE OMGEVING MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. II DUITSCHLAND. .WIJ TEEKENEN NIETS ZONDER GELIJK RECHT". Rede van Hitler te Munchen. Adolf Hitler heeft in een rede, welke hij gisteren in het Hofbrauhaus te Munchen heeft gehouden, gezinspeeld op de komende besprekingen met den Engelschen minister van Buitenlandsche Zaken sir John Simon over het Oostelijk Locarno-pact. Spreken de voor 2000 politieke leiders en hoogge plaatste nationaal-socialistische functiona rissen, die waren uitgenoodigd om deel te nemen aan de viering van den vijftienden jaardag der stichting van de nationaal-so- •lalistische partij, verklaarde de Duitsche njxskanselier, dat hij zijn handteekening onder geen enkel verdrag zou plaatsen, voordat aan Duitschland op het gebied der bewapening gelijkheid was verleend. „Wij verlangen", zoo zeide Hitier, „een ondubbelzinnig antwoord. Een ja betee- kent vrede en een neen beteekent, dat men Duitschland zijn eer wil onthouden. De we reld moet inzien, dat wij op dezen eisch zullen blijven staan. De buitenlandsche staatslieden moeten weten, dat ons ja een ja zal blijven en ons neen een neen. Ons iets anders dan gelijkheid aan te bieden, zou schandelijk zijn." „De wereld", zoo vervolgt Hitier, „zal haar meening omtrent Duitschland moeten wijzigen. Zij zal.de vijftien jaar moeten vergeten, voordat wij aan de macht kwa-' men. Zij zal zich de duizend jaren Duitsche geschiedenis van moed en eerlijkheid moe ten herinneren. De Duitsche natie", zoo zei- de hij met luider stemverheffing, „is één in haar wensch raar vrede. Wij wenschen in eere te leven met andere landen, maar ieder, die ons onze vrijheid wil ontnemen, zal dat met geweld moeten doen. Daarte gen zullen wij ons als één man moeten ver dedigen." Hij besloot met de verklaring: „Ik zal nimmer mijn handteekening onder een do cument zetten, waardoor de eer van onze natie geschonden wordt." De politiemaatregelen waren te Mun chen scherper dan anders. Hoewel Hitier voor de eerste maal sedert de Roehm-af- faire in een open auto door de straten reed, viel zijn tocht van het Bruine Huis naar het Hofbrauhaus nauwelijks pp. Bij de aankomst bij het Hofbrauhaus werd hij begroet door opgeheven armen, maar men hoorde zoo goed als geen gejuich. KARDINAAL SCHULTE TEGEN DE „DUITSCHE GELOOFSBEWEGING". Op bevel van kardinaal Schulte is een veroordeeling van de door prof. Hauer ge leide „Duitsche geloofsbeweging" van den kansel der katholieke kerken in Keulen voorgelezen. De beweging, zoo wordt ge zegd, die het bestaan loochent van een God en van een toekomstig leven, bewijst, dat zij niets te maken heeft met de ware reli gie. Zij tracht het Duitsche volk een geloof te brengen, dat wortelt in het bloed, en in het Christendom haar voornaamste vijand ziet. Het protest eindigt met een uiting van misnoegen over het feit, dat de Duit sche geloofsbeweging sedert lang, zonder tegenspraak te dulden, beweert een van de krachtbronnen van het Derde Rijk te zijn, terwijl de katholieke en evangelische ker ken gebrandmerkt worden als struikelblok ken op den weg naar "het nationaal her stel. Volgens prof. Hauer, aldus kardinaal Schulte, heeft de Duitsche geloofsbewe ging de goedkeuring van Hitier. Welke hou ding, zoo vraagt hij, zal de staat aanne men? KERKCONFLICT IN SAKSEN LAAIT OPNIEUW OP. Meer dan negentig dominee's van de be- lijdeniskerk in den vrijstaat Saksen zijn door den Duitsch-christelij ken bisschop Coch tot in totaal 12.000 rijksmark veroor deeld, omdat zij van het „onrechtmatige Duitsch-christelijke kerkregiem" hadden gesproken. Verscheidene hulppredikanten zijn in verband hiermede ontslagen. Ook de be- u kende voorvechter der belijdeniskerk, do minee Ameling, uit Plauen, is van zijn func tie ontheven, terwijl tegen den leider der belijdeniskerk in Saksen, superintendant Hahn, een proces tot ontheffing uit zijn ambt aanhangig is gemaakt. Van den uiterst scherpen koers, welken landsbischop Coch heeft ingeslagen, is de volgende woordelijke verklaring van do minee Otto, die door bisschop Coch belast is met het superintendantschap, op een ver gadering van kerkbestuueders, karakteris tiek. „De koers der landskerk wordt voort gezet, zelfs al gaat het over lijken." FRANKRIJK. SCHUSCHNIGG'S REIS NAAR PARUS Eensgezindheid tusschen de Fransche en Oostenrijksche staatslieden De besprekingen tusschen de Fransche en de Oostenrijksche ministers zijn Zater dagavond geëindigd. In een officieel communiqué wordt over de resultaten ervan het volgende medege deeld: „De Fransche en de Oostenrijksche mi nisters hebben gezamenlijk overleg ge pleegd omtrent den algemeenen toestand en daarbij vooral de voorwaarden tot het consolideeren van den vrede in Centraal- Europa en tot het vestigen van grooter vertrouwen tusschen de volken op het oog gehad. Zij constateerden met eensgezindheid, dat een midden-Europeesch pact in den geest van volkomen onderlinge rechtsge lijkheid der betrokken staten in het groot ste belang is van deze staten; dit pact zal gebaseerd moeten zijn op de grondslagen, die bij de FranschItaliaansche onderhan delingen zijn opgesteld. Zij juichen de eenstemmige opvatting van de Fransche en Britsche regeeringen toe, die in een zoodanig pact een garantie der veiligheid zien; dit pact vormt samen met andere regionale pacten het onverbre kelijke geheel van een vredespact en is geschikt de algemeene problemen nader te brengen tot een oplossing. Afgezien van de gunstige werking, die een zoodanige oplossing moet hebben op den economischen toestand der wereld, konden de minister reeds kennis nemen van de resultaten, die door de voorloopige onderhandelingen in zekere landen, met name Frankrijk en Oostenrijk, zijn teweeg gebracht Wensch ende, dat op intellectueel gebied Oostenrijk en Frankrijk elkander, nog na der zullen komen, willen de ministers bin nenkort tot onderhandelingen overgaan om tot uitwisseling en contact te komen op de terreinen van wetenschap, kunst en lit eratuur". Na afloop van de besprekingen zeide La- val tot vertegenwoordigers van de pers, dat hij er tevreden over was. Men weet mede te deelen, dat er in deze twee dagen geen vaste afspraken zijn ge maakt. Schuschnigg verklaarde, dat de idee van de intellectueele en economische samen werking der Europeesche staten, die door Seipel met energie werd bepleit, ook de huidige regeering voor oogen staat. Berger Walden egg zeide verheugd te zijn over de te Rome en te Londen bereik te resultaten, en gaf als* zijn meening te kennen, dat Oostenrijk altijd een staat moet blijven, in alle opzichten onafhanke lijk tegenover de geheele wereld. Des middags hadden de Oostenrijksche ministers een bezoek afgelegd bij kardi naal Verdier, den aartsbisschop van Parijs, en een receptie bezocht op het stadhuis. Bondskanselier Von Schuschnigg en Ber ger Waldenegg hebben aan vlandin en Laval het Grootkruis eerste klasse van de Oostenrijksche Orde van Verdienste over handigd. Ook bezoek aan Engeland. De Oostenrijksche bondskanselier dr. Schuschnigg en de minister van buiten landsche zaken, baron von Berger-Walde- negg zijn Zondagnamiddag te Londen aan gekomen en zullen tot morgen blijven. De Oostenrijksche gasten zullen bespre kingen voeren met den eersten minister Mac Donald, met Baldwin, sir John Simon, minister Neville Chamberlain =n verschei den andere leden van het Britsche kabinet, benevens met den gouverneur /an de Bank van Engeland. ZWITSERLAND. HANDHAVING VAN DEN GOUDEN STANDAARD De machine-industrie tegen devaluatie De werkgeversorganisaties in de Zwit- sersche machine- en metaalindustrie heb ben in een te Zurich gehouden vergade ring na een referaat van den president der Zwitsersche Nationale Bank dr. G. Bach- mann een resolutie aangenomen tegen de valuatie van de Zwitsersche franc. In deze resolutie wordt verklaard, dat Zwitserland een volwaardig geld, een vas te en een stabielen wisselkoers noodig heeft Het loslaten van den gouden stan daard, cLw.z. devaluatie van den franc, met het doel den uitvoer te bevorderen, zooals zulks hier en daar is geschied, zou groote schade toebrengen aan het Zwitser sche nationale vermogen en het geheele economische leven van Zwitserland. Deva luatie van de franc zou ondanks wellicht een tijdelijke verhooging van den uitvoer spoedig uitloopen op een groote voortdu rende ramp voor het land. De vergadering sprak haar dank uit aan de regeering voor het besluit den gouden standaard te handhaven en het economi sche leven het onschatbare voordeel van een gezonde stabiele valuta deelachtig te laten blijven. AFRIKA. ACCOORD MET ABESSTNIë Inleiding van een neutrale zone Na langdurige onderhandelingen is men er in geslaagd overeenstemming tusschen Abessynië en Italië te bereiken, inzake de instelling van een zes K.M. breede neutrale zone. Onmiddellijk zullen Italiaansche en Abessynische gedelegeerden vertrekken ter vaststelling van de grenzen der zone. De overeenstemming kon worden be reikt, doordat beide partijen eenige con cessies deden. Italië aanvaardde den eisch van Abessynië, dat het aan nomadenstam men moest worden toegestaan, de neutrale zone te passeeren. De Abessynische regee ring van haar kant nam haar vo&rstel in zake het laten deelnemen van twee neu trale officieren aan de onderhandelingen ter vaststelling van de zone terug, waar van Italië nota heeft genomen. De Abessynische regeering heeft den be velhebber harer troepen in het district Gerlogoebi reeds opgedragen, te zamen met den Italiaanschen bevelhebber te Wardair, het vaststellen der neutrale zone voor te bereiden en de noodige maatrege len te nemen voor de handhaving van rust en orde in het grensgebied. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Lelden Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde kraohten Geopend eiken DINSDAG-en D0NDER0AG- MibDAu van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmemen van contribueerende ledenen aanvragen voor kraamhulp -Telet. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 BUITENLANDSCHE BERICHTEN NEW-YORK IN SNEEUW. Reeds zes personen om het leven gekomen. Voor de tweede maal dezen winter wordt New York door een sneeuwstorm geteisterd, welke gepaard gaat met een hevige vorst. Reeds zijn zes personen door de koude om het leven gekomen. Een groot aantal voetgangers liep bij ver schillende verkeersongevallen zware ver wondingen op, daar op de spiegelgladde straten tal van botsingen tusschen auto's en voorbijgangers plaats vonden. Vele straten waren volkomen onbegaan baar. De verschillende verkeersmiddelen on dervinden aanzienlijke vertragingen, daar zij slechts stapvoets vooruit kunnen komen. Op hellende straten glijden de auto's, die er in geslaagd zyn gedeeltelijk naar boven te komen, weder naar beneden. Remmen is absoluut nutteloos. In de bergachtige streken van de Ooste lijke str'en is sedert vijftig jaar niet zulk een sterke sneeuwval waargenomen. Hier en daar heeft de sneeuwlaag een hoogte van 55 centimeter bereikt. In de bergen van Pennsylvanië zijn zes groote interland-autobussen met 150 passa giers in de sneeuw blijven steken. Vijftig van de krachtigste sneeuwploegen stellen pogingen in het werk de hoofdverkeerswe gen weder sneeuwvrij te maken. Bij de Niagara-watervallen heeft de sneeuw een hoogte van 45 centimeter be reikt. STORM OVER Z.-FRANKRIJK. Gisternacht heeft in een groot deel van Frankrijk een hevige storm gewoed. Aan zienlijke schade werd aangericht in de Ven dee, de Dauphiné en de Vogezen, waar de rivieren, welke door de smeltende sneeuw en de aanhoudende regens waren gezwol len, op gevaarlijke wijze buiten haar oevers zijn getreden. Vooral in Bordeaux en de omgeving van Gordelaise heeft de storm, welke daar soms een snelheid van honderd kilometer per uur bereikte, enorme schade aangericht. Vele ruiten van café's en particuliere huizen werden ingedrukt, terwijl een deel van het dak van het Casino werd afgerukt. Talrijke boomen werden door de kracht van den wind geveld, terwijl het telegraaf- en tele foonverkeer werd onderbroken. In St. Nedrad, een voorstadje van Bor deaux rukte de storm een deur uit haar hengsels en slingerde ze op een vier meter hoog dak. Tusschen middernacht eïi vier uur des morgens bereikte de storm zijn hoogtepunt. Verscheiden kustschepen hebben S.6.S.- seinen uitgezonden en om assistentie ge vraagd. Tal van schepen kunnen de haven niet binnenloopen en wachten in volle zee beter weer af. Het Engelsche stoomschip „Ottinge", dat met een gebroken roer hulpeloos ronddrijft, heeft S.O.S.-signalen uitgezonden. Ook de Westkust van Spanje werd door een hevigen storm geteisterd. Talrijke sche pen hebben om.hulp gevraagd. In verband met den wind kunnen de schepen de havens van Asturië niet binnenloopen. BRAND IN HOUTEN BARAK TE ST. QUENTIN. 5 kinderen in de vlammen omgekomen; de moeder zwaar gewond. Een tragisch ongeluk wordt uit Saint Quentin gemeld: Vijf kinderen, in den leef tijd van 7 maanden tot 4 jaar, zijn daar in de vlammen omgekomen. De ongelukkige moeder der vijf kinderen Werd levensge vaarlijk gewond naar een ziekenhuis ver voerd. Tegen tien uur brak Zaterdag in de hou ten barak, waarin het gezin, dait uit tien 'leden bestaat gehuisvest was, brand uit. In enkele oogenblikken was het huis één vlammenzee. De moeder probeerde nog haar kinderen te redden, doch geraakte, ge heel met brandwonden overdekt, buiten be wustzijn. De lichtgebouwde barak brandde volkomen af. De overige leden van het gezin waren bij het uitbreken van de brand niet in de wo ning aanwezig. i i i HILLEGOM. Vroeg voorjaar. Ten bewijze dat alles wijst op een vroeg voorjaar, diene, dat wij reeds tuinen zagen, waarbij het bloembol- lendek geheel verwijderd was. Blijkbaar wordt niet meer op vorst gerekend. Gemeenteraadsverkiezing. De eerste candidaat voor de vacature G. J. Kerkhof, de heer F. Selhorst, heeft zijn benoeming niet aangenomen als wonende te Den Haag. Onderwijs. De vrienden van het O. L. onderwijs alhier hebben besloten voor één jaar een kweekeling met acte te financie ren, daar door een zeer klein tekort aan leerlingen het aantal onderwijskrachten ce gering is. SASSENHEIM. AUTOBUS-CONSTERNATIE. De strijd tegen „wilde ondernemers"! Zatermiddag en -avond was de gemeen te weer opnieuw in opschudding, want voor de tweede maal was de politie en de Rijks-controledienst op pad om juist deze zoo gunstige gelegenheid te baat te nemen om de ondernemers van „wilde autobus diensten" aan te houden. Er werden weer eenige autobussen in beslag genomen, waarvan de passagiers werden gesommeerd uit te stappen. Hiervoor was van zelf spre kend weer veel belangstelling; de Hoofd straat nabij het gemeentehuis was niet al leen vol publiek, maar ook met reizigers, die beladen met koffers en paketten, op straat stonden. Omtrent deze consternatie lezen wij in „Vooruit" waarvan een redacteur op ver zoek van een der autobus-exploitanten een „proefrit" meemaakte, 't volgende niet on vermakelijke verhaal: Wij kwamen Sassenheim binnen. In de lange dorpsstraat was een ongewone druk te. Anders dan op een normale Zaterdag middag, als ieder zijn inkoopen doet en de vaste wandeling van het eene eind van het dorp naar het andere maakt. De menschen stonden in kluitjes bij elkaar en debatteer den heftig. Onze aankomst wekte opzien! Ieder draaide zich om en keek ons na. Over de brug, langs de kerk kwamen we bij het raadhuis. En daar stond de heer Okkemul- ler van het Staatstoezicht midden op de weg. Langs de troittoirs wachtten de Sas- senheimers in spanning het jongste slacht offer op. In de zijstraat bij het raadhuis stonden al een stuk of vier eerder aange houden wagens langs dé kant. Zwaaiend met zijn stopbordje hield de ambtenaar ons aan en opende het portier. Hij stelde zich voor als rijksambtenaar en lid der rijkspolitie en gelastte den chauf feur zijn wagen in de zijstraat te plaatsen bij de andere. De chauffeur, die tevoren zijn instruc ties grondig ter harte had genomen, ver klaarde dat. hij er niet aan dacht. Als men hem wilde laten stoppen; kon hij er niks aan doen. En hij zou zijn wagen aan de rechterkant van de weg zetten om het ver keer niet te hinderen, maar hij moest naar Amsterdam en naa: Amsterdam zou hij. Een andere kant ging hij niet uit. Tijdens dit geanimeerd debat was het natuurlijk niet $til om de wagen gebleven. Een inspecteur van politie schoot toe en herhaalde het bevel. Vruchteloos. „Ik sta rechts van de weg en ik sta niemand in den weg", vond de wagenvoerder. „Ik ben niet voor mijn plezier stil blijven staan en als u me gelast om dóór te rijden, ga ik dade lijk". Jeugdige Sassemers hoorden een en an der met kennelijk onverdeelde goedkeuring aan. Inspecteur Geerts haalde zijn schouders op en deed het portier weer dicht. De heer Okkemuller zette zijn ondervraging daarom maar „ter plaatse" voort. Hij nam namen en leeftijden enz. van personeel en passa giers op. Allen verklaarden, dat zij zich tegen betaling van drie kwartjes hadden ingescheept met bestemming Amsterdam. En nu sommeer ik de passagiers de wagen te verlaten, zei de heer Okkemuller. Daar heeft u het recht niet toe! zei de heer Van den Bussche heftig. Als de passagiers weigeren, zal ik de hulp van de politie moeten inroepen, was het antwoord. Autovredebreuk. De politie kan hier niet binnenkomen zonder machtiging, was het verweer van den ondernemer. Als de inspecteur mij een officieel document van den officier van Ju stitie kan toonen, kan ik hem niet weren, maar, als hij dat niet kan, pleegt hij huis vredebreuk en zal ik hem daarvoor dag vaarden. De ambtenaar verliet de wagen en con fereerde buiten met den inspecteur. De bus passagiers draaiden de ramen neer en hie ven luidkeels „Wij leven vrij, wij leven blij" aan. Als ze voor de wagen weggaan, rij je maar door, zei de heer Van den Bussche tot den chaffeur. Dat moment kwam. De chauffeur trapte op het startpedaal en de motor begon te grommen. Met één sprong was de inspec teur op de treeplank, rukte het portier open en had zijn hand aan de contactsleutel, die hij uit het dashbord trachtte te draaien. Blijf met je handen van m'n wagen, zei de chauffeur en greep den inspecteur bij de pols. Ik zal me motor warm laten draai en net zoo veel en zoo lang als ik wil. Er ontstond een kleine worsteling ach ter het stuur. De chauffeur slaagde er ech ter in de sleutel in zijn zak te steken. Ik ontzeg u het recht zonder mijn toe stemming in mijn wagen te komen, .zei de heer Van den Bussche tot den politieman, anders zal ik u dagvaarden wegens huis vredebreuk! U is zonder machtiging bin nengekomen. De inspecteur verdween. „We gaan nog niet naar huis". De passagiers hieven aan: „Wij zijn niet bang!" en „We gaan nog niet naar huis!" Daarop ging het overigens pijnlijk veel lijken! We stonden onder de bedrijven al een klein uur in de dorpsstraat en er gebeurde verder niet veel. Blijkbaar rekenden de aanhouders er op, dat de passagiers, die de wagen niet gedwongen wilden verlaten, wel uit vrije wil zouden vertrekken, wanneer het hun te laat werd, en dat gebeurde ook. Toen er niets meer te beleven viel dan de komst van nog een paar bussen, die óf ter plaatse werden aangehouden óf door de po litie van Noordwijkerhout hierheen waren gedirigeerd, werd het op de duur vry ver velend in de wagen. De passagiers verdwe nen langzamerhand en zochten op andere wijze hun bestemming te bereiken. Naar we later hoorden, was de zaak daar mee nog niet geëindigd. De heer Van den Bussche heeft zich enkele uren nadien zelf achter het stuur gezet en is op een onbe waakt moment met zijn wagen wegereden. De politie, die onmiddellijk een van de aan gehouden wagens requireerde, heeft hem na een nogal spannende achtervolging we ten in te halen. De wagen is daarop einde lijk in beslag genomen. Harmonie- en Zangvereeniging. „Si Am brosias". Gisterenavond gaf de Harmo nie- en Zangvereeniging „St. Ambrosius" haar vastenavond-uitvoering in het K. S. A.-gebouw. Voor een volle zaal werd te ongeveer 8 urn* het scherm opgehaald. On der leiding van den heer Ger. Dik werd uitgevoerd de openingsmarsch „Groot Rot terdam",, Na de openingsmarsch verwel komde de heer G. van Dijk de aanwezigen, sprak zijn voldoening uit over de opkomst wat altijd prettig is voor een vereeniging en welke deze ook had verdiend, gezien het succes van den laatsten keer. Spr. hoopt, dat vele nieuwe leden zich zullen aanslui ten bij de resp. afdeelingen. Hierna werd het muziek-programma af gewerkt en op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd, waarop telkens een welverdiend apolaus volgde. Na de harmonie volgde de zang, onder lei ding van den heer Post, die op zeer loffe lijke wijze werden vertolkt. Na dit zeer gewaardeerde optreden was het woord aan de humor. Hiervoor was uitgenoodigd het duo Klaare en Flora uit Rotterdam, die met hun succes in de om geving reeds naam hadden gemaakt. Bij hun eerste optreden bleek al dadelijk dat zij in den smaak vielen. Zij hebben dan ook wel voldaan en wisten de aanwezigen met hun liedjes en grcllen te amuseeren. Gedrirende de pauze werd een verloting gehouden van aardige prijzen. Het publiek heeft weer genoten en „St. Ambrosius" zal wederom veler sympathie hebben gewon nen. VEUR. Verhooging straatbelasting. B. en W. bieden den Raad van Veur ter vaststelling aan een ontwerp-verordening tot wijziging der verordening op de heffing van Straat belasting in de Gemeente Veur. Ged. Staten dringen aan op een zooda nige verhooging der Straatbelasting, dat voor de gebouwde eigendommen gemiddeld 5 pCt, en voor de ongebouwde eigendom men gemiddeld pCt. van de belastbare opbrengst volgens de kadastrale leggers wordt geheven. Gezien den toestand der Gemeente financiën zijn B. en W. van oor deel, dat aan deze belastingverhooging niet zal kunnen worden ontkomen. Geheven wordt thans in de diverse ge deelten der Gemeenten 3J4 en 3 en 2 pCt. van de belastbare opbrengst. In de con cept-verordening worden genoemde bedra gen gebracht op resp. 5 y, en 5% en 3^ Voor de in de belasting vallende onge bouwde eigendommen wordt zonder onder scheid 2y.% van de belastbare opbrengst geheven. Verhooging hondenbelasting. Bij schrijven d.d. 27—29 Dec. 1934 dringen Ged. Staten aan op verhooging der in deze Ge meente geheven wordende belasting op de honden, in dien zin, dat voor honden val lende in de 2e klasse der bestaande veror dening 7.50 in plaats van 6.geheven wordt. B. en W. van Veur bieden den Raad ter vaststelling aan een concept-verorde ning tot wijziging in den boven aangegeven zin van de verordening op de heffing een er belasting op de honden in de Gemeente Veur. In deze ontwerp-verordening is ana loog aan bovenbedoelde verhooging der te heffen belasting het bedrag, dat verschul digd is voor elke hond meer, in de 2de klase van 7.50 op 9.gebracht. Personeele Belasting. Onder verwij zing naar het prae-advies van heden betref fende de ontwerp-Gemeentebegrooting 1935 en de daarin genoemde nota van wijziging d.d. 15 November 1934 geven B. en W. in overweging het getal der te heffen opcen ten op de hoofdsom der personeele Belas ting met ingang van het 1 Januari 1935 aangevangen belastingjaar te bepalen op 200 (twee honderd). Een ontwerp van een verordening op de heffing van opcenten op de personeele be lasting in de Gemeente Veur ligt ter inzage. Schooldgeldheffing. Ged. Staten drin gen aan op een zoodanige wijziging van het- tarief van het schoolgeld, dat bij een in komen van 3000.een bedrag van 30. per jaar en per kind wegens schoolgeld ver schuldigd zal zijn. In verband hiermede stellen B. en W. van Veur voor de concept-heffingsverordening vast te stellen. Het in deze verordening op genomen tarief voldoet aan bovenbedoelde eisch van Ged. Staten; echter meenden B. en W. om tot dit torief te komen de belast bare som, beneden welke geen schoolgeld verschuldigd is, te moeten bepalen op 700 in plaats van op 800. Vermakelijkheidsbelasting. Ged. Sta ten eischen, dat het tarief voor de belasting op openbare vermakelijkheden in de Ge meente Veur wordt verdubbeld. B. en W. stellen derhalve voor art. 5 der verordening te lezen, als volgt: de belasting bedraagt: le. 20% der onzuivere opbrengst. Onder on zuivere opbrengst wordt verstaan, hetgeen aan toegangsbewijzen wordt ontvangen. Echter wordt het bedrag der belasting ge steld op 1/6 van de onzuivere opbrengst, indien op de toegangsbewijzen is vermeld, dat de ingevolge dezer verordening ver schuldigde belasting in de toegangsbewij zen is begrepen; 2e voor harddraverijen 100.per 24 uur of minder. Verder volgt een omschrijving, wat onder opbrengst is begrepen, enz. enz. WARMOND. Bouwnijverheid. Aan den heer W. J. C. Schouten alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis annex bergplaatsen voor brandstoffen op het per ceel grond gelegen aan de Warmundastraat alliier.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11