MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 VERDUISTERING VAN ƒ100.000. "Boekhouder van een importmaatschappij meldt zich bij de politie aan. Te Den Haag is aangehouden de 35-jari- ge boekhouder J. P., die ten nadeele van een importmaatschappij aldaar zich zou hebben schuldig gemaakt aan verduiste ring van een bedrag van ongeveer 100.000. P., die ter beschikking van de Justitie is gesteld is Zaterdag in het Huis van Bewa ring ingesloten. Nader vernemen wij nog, dat de ver duisteringen zijn gepleegd over een lange reeks van jaren. Hoewel de politie over de verduistering het stilzwijgen bewaart, \*erneemt de „Tel." nog. dat de boekhou der, de heer P.. in dienst was van de Tex tiel Import Maatschappij in de Amalia van Solmsstraat 141, waarvan de heer S. Vic tor directeur is. De boekhouder genoot 'het volle vertrouwen van zijn directeur, die alle financieele transacties aan hem over liet Het schijnt dat P., die regelmatig speel banken in België bezocht, met de roulette kapitalen heeft verspeeld, waardoor hij steeds dieper in de schuld stak en dit door voortdurende malversaties, welke over een reeks van jaren dateeren. ten koste van zijn maatschappij trachtte te dekken in de hoop door geluk bij het spel de verduister de gelden weer terug te winnen met het gevolg, dat het ontvreemde bedrag telkens grooter werd. Toen hij geen uitweg meer zag, heeft P. zichzelf bij de politie aangemeld, die den directeur op de hoogte moest brengen van de gepleegde verduisteringen. Men kan zich zijn ontzetting voorstellen, toen hij vernam voor welk bedrag hij benadeeld HET SMOKKELBEDRIJF IN VERDOOVENDE MIDDELEN. Arrestatie in Rotterdam. De Rotterdamsche Centrale Recherche heeft Vrijdag een bewoner van Helmond gearresteerd, zekeren J. K., die zich schul dig heeft gemaakt aan smokkelhandel in verdoovende middelen. De Centrale recherche koesterde reeds geruim en tijd achterdocht tegen K. en ging zijn gangen na. Vrijdag werd de man op den Schiedam- sche Dijk aangehouden toen hij bezig was een flesch, waarin zich honderd gram co caïne bevond, aan een vreemdeling te ver- koopen. Beiden werden naar het hoofdbureau van politie overgebracht. K. is, na gehoord te zijn, op transport gesteld naar Helmond en ter beschikking van de justitie gesteld. De vreemdeling, die geen nationaliteit be zit, wordt er eveneens van verdacht een handelaar in verdoovende middelen te zijn. Zijn herhaalde bezoeken aan Rotterdam waren de Centrale recherche reeds opge vallen. De man is over de grens gezet SABOTAGE BIJ BATA. Drie arbeiders aangehouden, doch later weer vrijgelaten. In de afgeloopen week zijn op de Bata- fabrieken te Best enkele machines onklaar gemaakt. De directie waarschuwde de poli tie, daar zij opzet vermoedde. De rijksveld wachter te Best heeft daarop een onder zoek ingesteld. Een drietal arbeiders werd verdacht van sabotage. Zij zijn gehoord, doch daarna weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. Het bedrijf heeft van deze voorvallen stagnatie ondervonden en eenigen tijd stilgelegen. In den vorm van loonkorting is deze schade gedeeltelijk op de arbeiders verhaald. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Gemeenteraad. De vroede vaderen de zer gemeente zijn ter vergadering opge roepen tegen Dinsdagavond a.s. te half acht. De agenda vermeldt o.a. behandeling van een ingekomen request van de vereeniging „Volksonderwijs" met verzoek om een sub sidie van 500.teneinde de kinderen, die de openbare Lagere School te Pijnacker bezoeken, in het genot te stellen van vrij- autobusvervoer. RIJNZATERWOUDE. Vervalsching. De arbeider R. die door middel van valsche stempels zich werkloo- zensteun wist te verschaffen werd door den Haagschen Politierechter tot 14 dagen ge vangenisstraf veroordeeld. ZULK Huldiging schoolhoofd. Zooals door ons reeds eerder gemeld, herdacht een de zer dagen de heer Jac. Remmerswaal het feit, dat hij vóór 12)4 jaar als hoofd aan de H. Hart van Jezus-school te de Zilk, gemeente No:rdwijkerhout, was verbon den. Hoewel wat laat, zal morgen de jubi laris op kerkelijke wijze gehuldigd wor den. Te zijner intentie zal te 7.30 uur een H. Mis worden opgedragen in de parochie kerk. Te 10.30 uur, dien morgen, zal de jubilaris in het parochiehuis worden ge huldigd, waarbij alle kinderen der school tegenwoordig zullen zijn en eenige liedjes ten gehoore zullen brengen. Hopen wij, dat morgen tijdens de H. Mis van 7.30 uur de kerk te klein moge blij ken om óók de ouders van de kinderen te omvatten, die op deze wijze hun meeleven met den jubilaris en zijn school willen be tuigen. NOORDWIJK H. B. G. Zaterdagavond vergaderde het H. B. G., afd. Noordwyk, n café „Flo ra", onder voorzitterschap van den heer J. Lindhout, die in zijn openingswoord enke le lichtpunten en schaduwen afteekende. Door het overlijden van den secretaris, den heer H. Vink, konden geen notulen worden uitgebracht. Hierna ging men over tot de behandeling van den beschrijvings brief voor de algem. vergadering, te hou den op 4 Maart a.s. in café Brinkmann te Haarlem. De agenda-punten 17 gingen zonder meer onder de hamer door. Punt 8 behelsde een voorstel van de afd. Hillegom ondersteund door een drietal afd., waarin wordl besproken de onmogelijkheid voor bloembollenkweekers om de roebelasting voor het opkoopen der surplusbollen te be talen en waarbij aan het H H. van hei K. B.G. wordt opgedragen, om de Ned. regee ring te wijzen op den nood der kweekers, die door deze roebelasting ten ondergang gedoemd zonden zijn. Gezien de toelichting en prae-advies van het H.B., kon de ver gadering volkomen met dit voorstel ac- coord gaan. Bij de rondvraag voor de algem. Verg. zal nog in bespreking worden gebracht het 2-cent-per roe-fonds. Door dat niet het geheele vak hieraan bijdraagt, schuilt hierin een groote onbillijkheid en worden velen tegengehouden lid van het H.B.G. te zijn. Wel was men ervan over tuigd van het groote nut van het fonds wetenschappelijk onderzoek, hetwelk hier uit voor een gedeelte wordt geformeerd, doch men zou deze gelden liever bijeen gebracht zien door de heffing van 1 pet. op de export. Dan betaalt ieder aan dit fends. Tot afgevaardige werd benoemd de heer B. Tromp. Inzake 2 bestuursvacatures werd besloten deze nog niet te vervullen, dit met het oog op een te voeren propa ganda voor het H.B.G. in samenwerking j met het hoofdbestuur. Hierna sluiting. Coop. Verbruiksvereen. D.S.S. Vrij dagavond hield de Coop, haar jaarverga dering in het Juvenaat, waarbij de groo te zaal geheel gevuld was. De voorz., de heer v. d. Hulst opende deze bijeenkomst. Het bestuur is over het afgeloopen boek jaar der Coop, tevreden, doch nog niet vol daan waarom op aller medewerking een beroep wordt gedaan. Uit het jaarverslag 1934 van den secr. sprak een zekere voldoening, daar het om- zet-cijfer ondanks de minder gunstige tij den, weer was gestegen. De omzet der laatste 3 jaren was als volgt: 1932: 45916, 1933: ƒ51290, 1934: ƒ51907. Spr. wees in zijn verslag op de nieuwe afd. huish. arti kelen. Het debiteuren-cijfer is gunstger dan in voorgaande jaren, voor het bestuur een zeer verheugend feit. Waar het inkoop- cijfer vorig jaar 80.60 pet. n dit jaar 81.90 pet. bedroeg en de verbruikers 1 yK pet. in den zak hielden, was ook het winst cijfer lager dan voorgaand jaar. Ook an dere oorzaken hadden hiertoe bijgedragen en wel hoofdzakelijk de gevoerde propa ganda, de crisis-pakketten met Kerstmis In verband hiermede deelde de secr. nog mede. dat de Haka in het afgeloopen jaar 55 000 crisispakketten heeft geschonken ter waarde van pl.m. 7 75 000. Met leedwezen werd gememoreerd het overlijden van het bestuurslid Job. Vink. Met een woord van lof aan den chef er het personeel eindigde dit zeer overzichtelijk jaarverslag, waar voor den secr. onder applaus dank werd gebracht. Bij monde van den heer H. G. de Boer, werd verslag uitgebracht over de balans, winst- en verliesrekening. Hierover was de door controle van de Handelskamer een rapport saamgesteld, waaruit bleek, dat de boekhouding volkomen in orde was en de winst dit jaar bedroeg 1904.50. Spr. bracht hulde aan bestuur en personeel. De voorz. dankte den heer de Boer voor het uitbren gen van het rapport en de nuttige wen- schen en wenken hierbij gegeven. De be stuursverkiezing, wegens periodieke aftre ding van de heeren Jer. Koelewijn en L. v d. List, had tot uitslag, dat deze bij en kele candidaatstelling werden herkozen. Besloten werd na eenige discussie de vaca ture-Job Vink nog niet aan te vullen en eerst een lijst te doen aanleggen van stem gerechtigde leden. Bij enkele candidaat stelling werd hierna herkozen de heer M. M. de Lincel in den Raad van Toezicht. Het dividend werd vastgesteld op 3 pet., uit te betalen op Vrijdag 1 Maart van 8 10 uur nam. aan de achterzijde van den winkel. Voorts werd besloten toe te ken nen aan Herw. Levenskracht 7 15, Weduwe fonds 10, R.K. Werkloozen-comité 7 20, gratificatie personeel 7 40, en gratificatie bestuur 7 70, terwijl in het reservefonds kon gestort worden 146.82. Bij de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke zaken besproken en onder applaus bracht de heer de Boer nogmaals dank voor de groote activiteit van het be stuur. Nadat de voorz. nog in het ver schiet stelde een reisje naar Utrecht, waar van de kosten zoo laag mogelijk gesteld zullen worden, om de gebouwen der Han delskamer aldaar te bezoeken, dankte hij voor de groote belangstelling op dezen avond. Hierna had nog een geanimeerde verloting plaats van allerlei artikelen uit den winkeL LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Leimuiden vergadert op Donderdag 28 Fe bruari des morgens te tien uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Behan deling ingekomenstukken. 3. Besluit tot ver huur van gemeente-woning. 4. Behandeling schrijven Ged. Staten inzake uitvoering vleeschkeuringswet. 5. Behandeling schrij ven Ged. Staten Z.-H. inzake aangaan geld- leening verbetering Heerenweg. 6. Besluit tot onttrekking aan den Openbaren dienst van het gebouw O.L. School met ineang van 1 April 1935. 7. Opnieuw vaststelling verordening op de heffing van de Honden belasting. 8. Vaststelling comptabel besluit. En hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. Kiesvereeniging. Jaarvergadering van de R.K. Kiesver. LeimuidenRijnzater- woude Vrijdagavond te 7 uur in de voorma lige jongensschool. Aanwezig waren 27 leden. De voorz. opende deze vergadering met den chr. groet. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom, 't Viel spreker nog mee, dat er, gezien 't slechte weer, nog zoo'n getal aanwezig was. We staan nu weer voor een drukken tijd, n.l. voor de verkie zing van de Prov. Staten en voor den Ge meenteraad. Sommigen meenen wel: och voor de Prov. Staten komt 't er niet op aan, dat gaat toch wel. Dezen mogen ech ter wel bedenken, dat vanuit de Prov. Sta ten de Ged. Staten en verder de leden van de Eerste Kamer worden gekozen. Spreker hoopt en vertrouwt dan ook, dat alle kiezers zich van hun plicht zullen kwijten en geeft het woord aan den secre taris tot het voorlezen der notulen. Deze worden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Volgde nu punt 3 van de agenda: jaarverslag van den secretaris, waarvoor deze namens den voorz. den dank der vergadering inoogstte. Punt 4 was rekening en verantwoording door den penningmeester. Uit dit verslag bleek, dat de inkomsten bedroegen 7 259.19, de uit gaven 124.74, zoodat er een batig saldo was van 7 134.45. Een Commissie van twee leden, n.l. de heeren H. Visser en P. Lan- geslag, zagen rekening en bescheiden na en rapporteerden dat alles in orde was. De voorz. dankte beide heeren voor hun moeite en den penningmeester voor zijn accuraat beheer. De afgevaardigde ter Kamercentrale las nu zijn keurig verslag voor. Volgde punt 6: Bespreking van het reglement dat be houdens enkele wijzigingen werd goedge keurd. Bij benoeming stembureau wer den tot leden gekozen de heeren B. Ver heugd en Jac. de Boer en tot plaatsver vanger de heer A. Th. de Boer. Nu volgde de voorlezing van het politiek advies. Thans verscheen de zeereerw. heer pastoor Speet, die om redenen niet eerder kon, ter vergadering. De voorzitter heette den zeereerw. pastoor welkom op deze vergadering, die de eerste was en hoopte dat hij met Gods hulp nog lang in de pa rochie Leimuiden heilzaam mocht werk zaam zijn. Thans was men gekomen aan de rond vraag, waarvan spaarzaam werd gebruik gemaakt. Niets meer aan de orde zijnde, dankte de voorz. de aanwezigen voor hun trouwe opkomst en den zeereerw. heer pastoor, dat hij hoewel, wat laat, toch nog ter ver gadering had willen verschijnen en sloot de vergadering met den wensch, dat allen hun kiezersplicht zonden vervullen, en den chr. groet LISSE „Sparta". Voor een bezette zaal gaf de kath. turn- en sportvereen. „Sparta" naar jaarlijksche uitvoering. De voorz., de heer L. Halfschepel, memoreerde de succes sen, welke behaald zijn door de leden en junioren in het afgeloopen seizoen. Hier na had de opmarsch plaats, waarbij het geheele gezelschap werd voorgesteld. Ver volgens vrije- en rekstok-oefeningen van de jongens. De heer C. Elfring Lz. decla meerde „Houdt Sparta hoog". Hierna kre gen wij de vrije oefeningen afd. heererr. Deze vielen zeer in den smaak, gehoord 't davertnd applaus aan het einde. De jongensgroep A vroegen de aandacht voor brug-oefeningen, welke hen bijzonder goed afgingen. Hierna traden de acroba ten (leden van Sparta) voor ons op, die buiten Lisse, ook zooveel succes wisten te oogsten. Medewerking werd verleend door „The Musicmakers". In de pauze werden eenige taarten verloot ten bate der kas. Ondanks de crisis werden de loten rap ver kocht. Na de pauze kregen wij een ver rassing, n.l. een vermomde vrije oefening, waar danig om gelachen werd. Vervolgens acrobatentoeren en rekstokoefeningen van de ouderen. Tusschen diverse oefeningen VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes z. van L. Boeze- lijn en F. Kooistra. Ondertrouwd: C. van Osnabrugge en G. Zwijn en burg A. Pieron en M. A. Duijmaer van Twist. Overleden: K. Sluijmer 78 j., wed. van J. Prins. Gevestigd: T. G. van Meygaarden uit Leiden A. Kruit uit Leiden D. J. Wes- i selo uit Valburg A. Fruijtier uit Leiden. Vertrokken: P. Visser naar Dok- kum G. Klomp naar Oegstgeest L. j Brinkman naar den Haag J. L. van der Kooy naar Noordwijkerhout. door werden door verschillende leden voordrachten gedaan, verband houdende met het a.s. lustrum. Al de oefeningen ge schiedden onder leiding van den leermees ter. den heer A. Goddijn uit Leiden, die wij vanaf deze plaats lof willen toezwaaien voor dezen prachtigen sportavond. St. Jos. Gezellen. Het bestuur der St. Joseph's Gezellen I verzoekt ons mee te deelen, dat er hedenavond te 7 uur prijs- passen is in het gewone lokaal. Men zorge op tijd te zijn! Prot. Coöperatie. De Prot. Coöperatie besloot in haar dezer dagen gehouden jaarvergadering van de afdeeling bakkerij een dividend van 6 procent en van de af deeling winkel een dividend van 3 pro cent aan de leden uit te keeren. Aan de verbruikers zal de helft hiervan worden uitgekeerd. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Hengelsport De hengelaarsvereeniging „Ons Genoegen" alhier hield gisteren een onderlinge wedstrijd voor prijsvisschen in den Rijn, nabij de fabriek van Duinker Verruigt op bovenmaatsche visch. De uit slag was: le pr. P. Soek 6 st.. 2. A. Weijers 4 st., 3e pr. B. Britseme 2 st. 4e pr. J. Bauer 2 st., 5e pr. P. v. Veen 2 st., 6e pr. C. de Gans 1 st. De wedstrijd en prijsuitrei king had een zeer geanimeerd verloop. BOSKOOP. Volksbond. Vrijdagavond hield de R. K. Volksbond haar 3de jaarvergadering in het R.K. Ver. Gebouw alhier. De voorzitter, de heer Capelle deelde mede, dat evenals vorig jaar, dit jaar de cursussen goed ge slaagd waren, maar spr. betreurde het dat deze cursussen eigenlijk maar door weinig volksbonders bezocht waren. Spr. hoopte dat dit in de toekomst beter zou worden. Hierna las de secretaris, de heer A. Pan nebakker, de notulen der vorige vergade ring voor, welke o^Jer dankzegging on veranderd werden goedgekeurd. Aan de orde kwamen thans de mededee- lingen en ingekomen stukken. Hieronder was een verzoek betreffende verslagen in het Verbondsblad, om een kort resumé te geven van de voornaamste besprekingen op de vergaderingen, zoodat van iedere afdee ling iets in het Verbondsblad komt. Hier toe werd aangewezen de secretaris. Voorts een schrijven van B. en W. inzake de con tra-prestatie. De Voorzitter deelde mede, dat hierover een schrijven was ingediend bij B. en W. waarop zij het verzoek ont vingen om de verschillende v"-'—""nhe- den te noemen, waaraan voldaan is, en waarop thans een antwoord komt, zoodat er met deze menschen rekening gehouden kan worden. De secretaris deelde mede, dat er in de laatste Raadsvergadering door den heer v. d. Staak hierover reeds een lans was ge broken, waaron hü van den Burgemeester het antwoord kreeg, dat er door B. en W. alles al is gedaan wat mogelijk is en wat de vakbonden dan zelf maar eens iets moe ten doen. De heer Redegeld zegt, dat B. en W. een ruim standpunt innemen betreffen de de contra-prestatie. De commissie, waar in spr. zitting heeft en die meer een com missie voor steunverleening is dan werk verschaffing, heeft toch reeds verschillen de malen over de contra-prestatie aan B. en W. geschreven, maar heeft steeds tot antwoord gekregen, dat de contra-prestatie hoort tot het college van B. en W. Spr. meent op het laatste schrijven van B. en W. een antwoord te moeten geven en mede te deelen, dat niet bedoeld waren verschil lende aanmerkingen van personen, maar over de werkzaamheden, die volgens ons niet in aanmerking komen voor contra prestatie. De voorzitter is van meening, dat dit niet veel uit zal halen. Spr. wil hier liever maar geen antwoord op geven, en de zaak in handen stellen van het Werkliedenver bond. Hierna gaf de penningmeester verslag, waaruit bleek, dat de inkomsten bedroe gen 375,20 en de uitgaven 311,19, alzoo een batig saldo van 64.01. De heer Redegeld bracb* "amens de con trole-commissie verslag uit en deelde me de, dat het finantieele beheer in volkomen orde was bevonden. De secr. gaf vervolgens een keurig jaarverslag over het afgeloopen jaar, hetgeen onder dankzegging van den voorzitter werd goedgekeurd. De begroe ting over het jaar 1935 werd vastgesteld op 280. De voorzitter heette vervolgens nog den geestelijk adviseur welkom, die ondanks zijn drukke bezigheden toch nog even tijd had gevonden om de vergadering te bezoe ken. De adviseur dankte de voorzitter en sprak een opwekkend woord tot de leden om toch vooral een te blijven en trouw de ver gaderingen en cursussen te bezoeken, het geen het af?eloon°i '*-qr wel wat te wen- schen had overgelaten, daar de cursussen hoofdzakelijk door niet-Volksbonders be zocht waren. Spr. sprak de hoop uit. dat de Volksbond in het. komende jaar mocht bloeien en groeien tot een groote en mach tige vereeniging. Voorts was een voorstel ingekomen van de afd. de Transportarbeiders St. Bonifa- cius om het bestuur te vergrooten en van 5 op 7 leden te brengen, hetgeen na eenige discussie werd aangenomen. Aan de orde kwam thans de bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heeren Adr. Pannebakker en P. v. d. Staak, die beiden met groote meerderheid werden her kozen, terwijl als aanvulling werden geko zen de heeren A. Houtman en Redegeld. Bij de rondvraag werd nog gevraagd, wanneer de propaganda begint, waarop de voorzitter antwoordde, dat het bestuur op het oogenblik niet over voldoende men schen beschikt om huisbezoeken af te leg gen, maar dat zoodra 8 leden zich hiervoor bereid verklaren, de propaganda direct kan aanvangen, daar alles hiervoor reeds gereed is. Hierna sluiting. Spelregelavond. Donderdagavond j.l. is de spelregelavond voor de R.K.V.V. .Trek vogels" gehouden. De voorz. openden op de gebruikelijke wijze en riep de aanwe zigen een hartelijk welkom toe, in het bij zonder de heer Veen en de leden van R.V. C te Reeuwijk en W.S.S. te Waddinxveen. Hierna kreeg de heer Veen het woord en deze begon direct met zijn inleiding. De heer Veen zette in 't kort uiteen, de betee- kenis van dezen avond, n.l. de spelers door betere kennis van de spelregels tot waar dige dragers van de katholieke sport te maken. Spr. wees er o.m. op, dat elk lid verplicht is zijn vereen, groot te maken, wat niet alleen beteekent groote overwin ningen, maar steeds grooter vriendschap, onderling en tegenover tegenstanders. Ver der betoogde spr. dat wij in den scheids rechter den vertegenwoordiger van het bondsbestuur moeten zien en hem als zoo danig moeten behandelen. Nu kwamen de spelregels zelf aan de beurt, waarbij in- tusschen de humor niet werd vergeten. Op duidelijke wijze werd op de diverse si- tuaties, die op het witte doek kwamen, 'n uitleg gegeven. Het applaus na de lezing, bewees hoe allen genoten hadden. De voorz. dankte voor de goede opkomst en speciaal den heer Veen voor zijn leer- zamen avond, de hoop uitsDrekende, dat door de aanwezige voetballers steeds mooier en fairder gespeeld zal worden. Moge deze avond er toe bijdragen, dat in vervulling gaat wat in 't clublied staat: Groeien moeten onze krachten, groeien in 't groote trachten. De moeite voor dezen avond zal dan ruimschoots beloond wezen. Voor Zondag waren er geen wedstrijden ir. verband met het veertig urengebed. Geboren: Johanne Janna d. van C. E. Stern en J. J. G. v. Houwelingen. Getrouwd: A. V. Schoemaker 24 j. en K A. de Jong 22 j. Overleden: J. M. Weeda, echtgen. v. C Schouten 36 j. Jasobus van Rijn 71 jaar. ZOETERWOUDE Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond heeft op a.s. Donderdagavond een feestver- gadering georganiseerd, waarop de tooneel- club van „De Graal" een tooneelstuk, ge titeld „De sombere molen", zal opvoeren. Ditmaal is er ook toegang voor n iet-leden tegen een zeer langen entree-prijs Buslichting. De Hanze heeft een adres gericht aan het hoofdbestuur van de Pos terijen inzake de buslichtingen. Bij de intrekking van de derde bestel ling is ook de middag-buslichting verval len, zoodat de eerste buslichting plaats heeft 's morgens te 5.15 uur en de tweede des avonds te 5 uur. Brieven, die dus des morgens gepost worden na de eerste lich ting, liggen tot 's avonds 5 uur in de bus. De Hanze heeft de medewerking gevraagd van het gemeentebestuur en de Kamer van Koophandel. ZWAMMERDAM. Geboren: Pieternella Johanna Jacoba, d. v. Marius Jacob Beunder en Cornelia Adriana Poot. Alida Cornelia, d. v. Adri- aan Cornells van Muiswinkel en van Cor nelia Maria Humme. Klaas en Maria, z. en d. van Hille Jansen en Aantje Hoogen- doorn. DE HICHTROQVERS VAN HOITIKA. 183. Loopen jongens! Gelukkig, ze kwamen bij een diepe greppel van droog zand. Die zou het vuur wel stuiten en tegenhouden. Eenmaal daar doorheen begon het terrein te stijgen en toen ze boven op een helling waren gekomen zag Piet een paar stukken hout liggen, waar nog op te ontcijfe ren viel: Verb. .d. T.eg.ng. Wat is dat nu weer voor Kat- jineesch? Nogal duidelijk, meende de vliegenier, wat anders dan „Verboden Toegeang". 184. Met andere woorden, een uitnoodiging om door te loopen. Ze liepen door en opeens wees Piet op een schoor steen en een stuk dak, dat boven de boschjes uitstak. Daar zal onze landgenoot wonen. Piet, jonge, zet niet zoo'n op geblazen gezicht, de bewoners zouden je wel voor erg ver waand kunnen houden. Laat ze de bijen-steek krijgen, mom pelde Piet niet erg vriendelijk.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10