ZATERDAG 23 FEBRUARI DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 E. H. B. O. Gisteravond hield de Eerste Leidsche E.H.B.O. brigade haar jaarvergadering in „Oud-Hortuszicht". Na een kort openingswoord van dr. Re naud werden de notulen der vorige ver gadering onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris ge tuigde van een gezonde geest, waaruit wij voorts het volgende ontleen en: Allereerst werd hulde gebracht aan dr. Horst als Directeur der Gemeentelijke Geneeskundige dienst voor de prettige en aangename wijze waarop ook dit jaar met deze dienst is samengewerkt. Door de gehouden examina, afgenomen door dr. Boonacker en dr. Renaud steeg het ledental tot ruim honderd, terwijl in 1935 nog diverse leden zich kwamen aanmel den. Voorts werd gewezen op de bijzonder geslaagden propaganda-avond, het verrich ten van diverse hulpverleeningen, maar niet het minst op het vele en goede werk, dat dr. Renaud in het afgeloopen jaar voor de brigade heeft gedaan. Met een opwekkend woord tevens de oefenavonden trouw te bezoeken, besloot de secretaris zijn keurig en uitgebreid jaarverslag. Bij monde va nden heer Vroom waren de boeken en bescheiden van den penning meester in orde bevonden en hem dank gé bracht voor zijn keurig en correct finan cieel beheer. Het volgende punt der agenda, bespre king reorganisatie oefenavonden en groe- penvorming, werd na gehouden discussies aan het bestuur tot verdere uitwerking op gedragen. Bij de bestuursverkiezing werden alle aftredende leden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature door het bedanken van den heer Dieben werd voorzien door den heer G. H. Splinter te benoemen. Punt 8 der agenda, bestuursuitbreiding en in stelling technische commissie, werd na een'korte uiteenzetting van den voor- ztiter als reeds behandeld besohouwd. Na de gebruikelijke rondvraag, sloot de voorzitter deze prettige jaarvergadering. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 447. Firma C. Jongenbur ger, Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstraat 75. I Houtskool-brikettenfabriek. Bijv. uitgeoef. i bedrijf: brandstoffenhandel onder den Bij de politie zijn. inlichtingen te beko men omtrent een koe, welke op de Vee markt is achtergebleven en twee rijwie len, welke onbeheerd zijn gevonden- Wij herinneren de leden der R. K. Kies- ver. aan de gelegenheid, om morgen te stemmen voor de samenstelling van de candidatenlijst voor de verkiezing van de Prov. Staten. Men kome in groo-ten ge tale! De kiezerslijst ligt ter inzage op de secre tarie der gemeente, 't Is een kleine moeite, om even te gaan zien, of men daarop vermeld staat! BIOSCOPEN. Luxor. In „Turandot", prinses van China krijgen we de verfilming te zien van het manus cript van Thea von Harbou, In dit verhaal wordt de geschiedenis verfilmd van de Chi- neesche Keizersdochter Turando, die zich voor een huwelijk weet te vrijwaren door haar talloozen aanbidders drie raadsels op te geven, welke oogenblikkelijk moeten worden opgelost, op straffe van een terecht stelling in 't openbaar. Vóór Kalaf, de vogelhandelaar, in gezelschap van zijn knecht Willibald ten tooneele verschijnt, zijn al heel wat huwelijkscandidaten in ge breke gebleven en derhalve „onthoofd". Kalaf, die over de eigenaardige, wreede igril van prinses Turandot verontwaardigd is, besluit zich eveneens aan de oplossing der beruchte raadsels te wagen, teneinde de keizersdochter duchtig de les te lezen. In beide opzichten slaagt hij wonderwel, hetgeen op een verrukkelijke humoristische wijze in beeld, klank en woord is gebracht. Kathe von Nagy aLs prinses en Willy Fritsch als de vogeilhandellaar Kalaf zor gen hier natuurlijk uitstekend voor, terwijl Paul Kemp voor de nota gaie zorgt. De schitterende filmmontage en de luxueuse mis-en-scènes in het be too verende China maken het geheel tot iets bijzonders: Voor de pauze gaat de film „Gevaren der ■Lucht" een spannende film met de noodige vlieg-drama's en boeiend spel. 'n Program ma voor volwassenen. Trianon. Als de dochter van mevr. Goedhart niet zulke geweldige dans-aspiraties had gehad, reden waarom de piano verdwijnen moet, en als papa Goedhart die piano niet had gezonden aan Wim Vroolijk, die met zijn dochter getrouwd is ergens in Laren, en als Wim Vroolijk deze piano niet in het tuinhuisje had verstopt en als een andere zoon der Goedharten niet in het geheim was gehuwd met de dienstbode van zijn zuster en zij samen niet ook in 't geheim een baby hadden gehad en als de zuster van de dienstbode, die de baby verzorgde niet een dag naar de stad had moeten gaan, waarom zij de baby bij de dienstbode be zorgde juist op den dag, dat schoonmoe der logeeren kwam, zoodat ook de baby in het tuinhuis werd verborgen en als schoonmama geen briefjes had gevonden, die verkeerd werden opgevat en zoo kunnen we nog rustig een poosje door gaan dan was dit heele huiselijke schoonmoedersdrama niét geschied. En dat zou zeer jammer zijn geweest, want de nierwste Nederlandsche film „De familie van mijn vrouw" is een kluchtige aaneen schakeling van dwaasheden, waarom gis teravond bij voortduring hartelijk is ge lachen. Want Johan Havik als de marsch- kramer, dr. Nix, die langzamerhend bij geen kluchtige Nederlandsche film meer 1 ontbreken kan en papa Goedhart (Sylvaris Poons) maken de toch al ingewikkelde si tuatie nog doller en ingewikkelder. Vooral de dialoog in deze film is bijzon der aardig, al is het minder goed gevolg daarvan, dat de film wat te veel naar het tooneel riekt. Daaraan echter zullen de be zoekers zich wel niet stooten en wij voor spellen deze zeer geestige film, die echter alleen voor volwassenen geschikt is, een groote belangstelling. Gisteravond reeds werd de film enthou siast met applaus beloond. Voor de pauze is er een dolle Ameri- kaansche klucht „Op ter Vredesconferen tie", een aardige Betty Boop-film en een charmante gekleurde teekenfilm, geti teld: „Vogels in de lente" en uitgebreide journaals. Lido. Wallace Beery in „Viva Villa" een crestie, prachtig enafschuwelijk. Prach tig door de gevoelige uitbeelding van een afschuwelijk meisch. Wallace Beery heeft in deze film het karakter van den Mexi- caanschen rebel uit de "80'er-jaren, Pancho Villa, geteekend in zijn uitersten, in zijn brute wreedheid en zijn stompzinnige aan hankelijkheid. Als een hunnen-horde ra zen de rebellen door het land, moordend, plunderend, vernielend. Geen mensch is er, die dezen Atilla weet te weerstaan, behal ve de zachtmoedige, idealistische Madero. De film geeft één heete episode met de heetgebakerde geschiedenis van Mexico, de strijd van de peons, de boeren, om hun land te verdedigen tegen de groot-grond bezitters. De film is zeer boeiend. Zij, die ervan houden op hun gemak moord en doodslag te aanschouwen, vinden in „Lido" ee kolfje naar hun hand. Wegens de beest achtige tafreelen kunnen wij deze voorstel ling echter slechts voor volwassenen toe laatbaar achten. Om andere redenen geldt dat ook voor het bij-programma en een tweetal vermakelijke films, de eene vol echte „apenstreken", de ander één dolle pret om de avonturen van twee- atelier- meisjes. Casino. Het verwondert ons niet, dat de Directie van Casino de vorige week zoo'n succes heeft gehad met de film „De Orkaan ex pres.", waarin we de achtervolging mee maakten van „de Vernietiger", den man, die telkens een aanslag pleegde op ge noemden exprestrein. In het tweede deel van deze moderne spoorweg- en detective film wordt de achtervolging van den Ver nietiger voortgezet, maar het mag Larry Baker, wiens vader hij om het leven heeft gebracht en evenmin den spoorweg-dectec- tives gelukken hem te snappen, want hij is een gewiekste snuiter, die zich achter allerlei maskers vermomd, zoodat men, als men meent hem gegrepen te hebben, voor iemand komt te staan van wien men zeker weet, dat deze met de zaak niets heeft te maken. Maar toch, nadat de toeschouwer een lawine van sensationeele gebeurtenis sen heeft aanschouwd, die de spanning tot een hoogtepunt voeren, loopt de Vernieti ger in de val en dan eerst komt aan het licht, wie hij is. De film voor de pauze is „Ik had een wapenbroeder". De gebeurtenissen hierin vertoond spelen zich af in Pruisen ten tijde van Napoleon I. Deze zijn van dien aard, dat men ze op 't doek moet zien om zé goed te begrijpen. Ter aanbeveling van dit film werk kunnen we zeggen, dat de hoofdrollen in handen zijn van de zoo goed bekende Hertha Thiele en van Hans Brausewetter en Theodor Loos. Het programma is goed voor volwassenen. UIT DE OMGEVING GRENSREGELING VEUR-STOMPWIJK- NOOTDORP. In verband met de voorgenomen grens regeling der gemeenten Veur-Stompwijk- Nootdorp wordt door het college van Ged. Staten van Zuid-Holland o.m. gevraagd de meening der Commissie uit de ingezetenen (z.g. dubbele Raad), bedoeld in art. 158, le lid der Gemeentewet, welker leden (11) buiten de leden van den Raad worden ge kozen, toegelaten en eventueel vervangen op de wijze als voor de léden van den ge meenteraad is bepaald. Getracht wordt, ter voorkoming van on- noodige uitgaven en arbeid de verkiezing der leden van genoemde commissie bij en kele candidaatstelling te doen verloopen, tot welk doel door den Burgemeester dezer Gemeenten op Maandag 25 Februari a.s. des avonds te 8 uur ten Raadhuize te Leid- schendam, vertegenwoordigers (voorzitter en secretarissen) der verschillende politie ke partijen zijn uitgenoodigd. Men verzoekt ons te willen mededelen, dat vertegenwoordigers van politieke partijen, welke mogelijk geen uitnoodiging bereik ten en die meenen daarvoor wel in aan merking te komen, op bedoelde bijeenkomst zullen worden toegelaten, mits door hen wordt overlegd een schriftelijke verklaring van het bestuur der Kiesvereeniging, waar toe zij behooren, en waaruit blijkt, dat zij als gemachtigden zijn aangewezen. LEIDSCHENDAM. Stille Omgang. Vrijdagavond te 7.45 uur hield de onderafdeeling van het Ge nootschap van den Stillen Omgang te VeurLeidschendam hare jaarvergadering in het Patronaatsgebouw te Veur. De voorzitter, de heer J. Schuijt opent de vergadering met gebed en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder Pater Moeskops, den weleerw. pater Frigge en de heeren Bergsma, Ovost en Schouten van het hoofdbestuur uit Leiden. De voorzitter spreekt zijn groote vreugde uit over de zoo groote opkomst. Notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd, waarna de secretaris, de heer J. Coomans een kort jaarverslag uitbrengt, waarvoor hij dank en applaus heeft te ac cepteeren. Enkele mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen, o.m. een dankbe tuiging van de Fam. Lagerberg voor de H. Mis voor hun overleden vader waarbij de voorz. hulde en dank brengt aan de leden voor hun tegenwoordigheid bij deze H. Mis en de deelname aan de Algemeene H. Communie. Den zeereerw. heer pastoor, die inmid dels ter vergadering is gekomen, wordt door den voorzitter hartelijk welkom ge- heeten. Pater Moeskops verkrijgt dan het woord die een gloedvolle en heerlijke rede hield, waarin hij zoo duidelijk schetste, hoe een goed Christen zijn geloof kan en moet be leden. Tienduizenden zullen optrekken om hun Roomsche geloof in alle stilte te de- monstreeren, dooh daartegenover zullen tienduizenden staan, die dit als dwaas en dom zullen beschouwen; dit is verschrik kelijk, doch wel begrijpelijk. Immers Christus, die weldoende rondging, wat heeft hij ontvangen ddn tegenspraak en smaad. En zullen zijn volgelingen dan min der zijn. Daarom moeten wij niet vergeten, dat Christus volgen zeer moeilijk is, doch wij kunnen ons troosten, daar wij altijd Christus naast en bij ons hebben en Hij zich zelf geeft in de H. Eucharistie. Een dankbaar applaus en een hartelijk dankwoord van den voorzitter beloonde spreker voor zijn heerlijke rede. De voorzitter zet op duidelijke wijze de regeling der Bedevaart uiteen en deelt mede, dat bijzondere intenties kunnen worden opgegeven bij het bestuur. De werklooze leden zullen met behulp van Leiden allen de bedevaart medemaken, waarvoor ook een busje zal worden ge plaatst. Pater Frigge spoort in een kort, doch gloedvol woord de leden aan met veel de votie den bedetocht te maken en in een kinderlijk vertrouwen dien nacht met Jezus te spreken, alles en allen om ons heen ver getende, opdat de bedetocht veel zegen moge afwerpen. De heer Bergsma spoorde de leden aan tot een offertje voor de werkloozen en be val bijzonder de bijzondere intentie aan. De voorzitter dankte Pater Frigge en de heer Bergsma voor hun woorden, terwijl de vergadering dank bracht met een dank baar applaus. Bij de rondvraag deelt de voorzitter van den R. K. Volksbond mede, dat het bestuur van dezen bond ook dit jaar wederom geld zal beschikbaar stellen om 3 werkloozen den bedetocht te kunnen doen medemaken. Na een woord van dank aan den zeer eerw. heer pastoor, Pater Frigge en Moes kops en de heeren uit Leiden en de leden voor hun opkomst, sluit de voorz. met een opwekkend woord deze schitterend ge slaagde vergadering met gebed. St. Josephgezellen. Zondag 24 Febr. te 11.30 uur en te '7.30 uur ontspanning. Dinsdag 26 Febr. te 7.30 uur Maria-Con- gregatie en te 8.30 uur ontspanningsbij eenkomst. Donderdag 28 Febr. te 7.30 uur biljartclub ADO. Zaterdag 2 Maart te 7.30 uur ontspanning. Aandacht wordt gevraagd voor het pe titionnement van jeugdige werkloozen, waarvoor verwezen wordt naar een apart bericht hierover in de „Kerkklok". Bo vendien kunnen jeugdige werkloozen tot en met 24 jaar zich opgeven aan den vice- prases voor het deelnemen gedurende 14 dagen aan het werkkamp in „De Liebaard" Steunt uw werklooze broeders door het Liebaax-dkwartpe in Maart. K. J. Mi V. Meer dan ooit is het van belang, dat den K. J. M. V.'er eenig elemen tair inzicht wordt bijgebracht aangaande de Staatkunde in het algemeen en de Ka tholieke Staatkunde in het bijzonder. Dit is nu te meer noodzakelijk nu er allerwege Staatkundige stelsels gepropageerd wor den, die ons-Christelijke Europa regelrecht terugvoeren naar een volslagen heidensch Staatstelsel. Een zeer gunstige gelegenheid biedt zich a.s. Maandagavond 25 Febr. te 8.30 uur aan, waar de heer S. B. Gras, van de Centra. Prop Dienst der R.-K. tSaatspartij zal in leiden voor leden en donateurs der K. J. M. V.: „Katholieke Vrijwording in Neder land". Een groote opkomst wordt ver wacht. Dinsdagavond te 7.30 uur Maria-Con- gregatie en Vrijdagavond: Sociëteits avond, Vastenavondviering. NOORDWIJK. Mannenkoor. Met genoegen en vol doening kan het Noord wij ks Mannenkoor terugzien op een goed geslaagde uitvoering in de mooie concertzaal van hotel „Royal", onder de bekwame leiding van zijn direc teur S. Theelen uit Leiden. Bij den aanvang sprak de voorz., de heer P. Krol een kort openingswoord. Het koor zette hierna in met „Ecce quo- modo moritur" van Handel. De keurige en beheerschte weergave van dit stemmige en i toch mooie stuk, gaf het kunnen en de ijverige studie van het koor weer. Het was wel het beste nummer van den geheelen avond. Voor de pauze stond het programma in het teeken van stemmigheid. Uitgevoerd J werd de Requiem van Perosi en een twee tal kerstliederen. Na de pauze werden een drietal stukjes uitgevoerd door een dubbel- kwartet. „Schön ist die Jugend" kon ons in dit kwartet nog het meest bekoren. Ook „Der Jager aus Kurpfalz" viel zeer in den smaak. Met nog enkele bekende liedjes en een toegift met „Abendstandchen" van Siebold besloot het koor deze zeer ver dienstelijke uitvoering. Diefstal. De heer Z. alhier deed bij de politie aangifte van ontvreemding van pl.m. 500 planten ter waarde van 25. vanaf het land van aangever. Onderzoek wordt ingesteld. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Emile z. van H. C. Schok ker en M. A. H. Hazen Johannes Oswal- dus Maria z. van J. A. Tacx en C. A. v. d. Linden Willem z. van W. v. d. Veer en E. de Heiden Hubertus Johannes z v. W. v. d. Veer en E. de Heiden Cor z. van C. A. Broekman en J. H. Roede Hendrik z. van P. eBekman en H. Stol Helena Margeret d. van F. F. Harris en L. Tromer Helena d. van P. G. Stolker en E. Alderden Gerrit z. van W. Kreeft en P. Stigter Neeltje Cornelia d. van M. Tol en K. v. Harskamp. Elisabeth Anna d. van H. Langer en E. Sommer Henk z. van J. I Planjer en M. Hoving Jacoba d. van J. Onderwater en E. Fla- man. Overleden: A, v. HoutenEikerbout vr. 62 j. A. C. Fonteinde Graaf vr. 54 j. J. J. Zandvliet wedn. 75 j. C. Bal kenende m. 51 j. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. De opening van het Raadhuis. De opening van het nieuwe Raadhuis zal plaats hebben op Vrijdag 1 Maart as., des namiddags 2 uur. De in-gebruik-stelling zal geschieden door den hoogedelgestr. heer Jhr. mr. L. E. M. von Fisenne. De ge- noodigden worden tevoren in de burge meesterswoning ontvangen. Een groot succes. De Bazar ten bate van het Crisiscomité is een groot succes geworden. Donderdagavond toen alles was uitverkocht sloot de voorzitter van het comité, de burgemeester, de bazar met hartelijk dank te brengen aan het dames comité en tot allen, die tot het welslagen van de bazar hebben medegewerkt. D e bruto-opbrengst bedraagt ƒ1200. ACADEMIENIEUWS LEIDEN: Geslaagd: propaedeutisch examen Theologie de heer H. J .de Wijs, Utrecht. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P. van Leeuwen, handelende onder de firma „Latax", te Leiden, Narmstraat 2, en wonende te Oegstgeest, Dorpstraat 17. Cur.: mr. A. J. Romijn, te Leiden. J. van der Meer, zonder beroep, te L e i- d e n, de Genestetstraat 2B. Cur.: mr. A. W. de Vries-Labohm te Leiden. LAATSTE BERICHTEN MISLUKTE NOODLANDING. Hedenochtend om half elf was de mili taire vlieger Postma tengevolge van een motorstoring genoodzaakt een noodlanding te maken op een stuk land in den Boven- Kerkerpolder nabij Amstelveen. Het lan dingsgestel brak, waardoor het toestel over den kop sloeg. De propeller en de neus van het toestel werden zwaar beschadigd. De vlieger kon ongedeerd uit het toestel ko men. WOONHUIS AFGEBRAND. Uit Winschoten wortd gemeldt: In den afgeloopen nacht te omstreeks één uur brak brand uit in de arbeiderswoning van den heer J. Nobbe te Morige. Het huis brandde tot den grond toe af. Van de in boedel kon niets worden gered. Verzeke ring dekt de schade. Met behulp van de ijlings gehaalde brandspuit konden de buren voorkomen, dat de woning van den heer H. Perton mede een prooi der vlam men werd. De oorzaak van den brand is onbekend. In den afgeloopen nacht is door onbeken de oorzaak de arbeiderswoning van den heer .J Nobbe te Morige bij Winschoten tot den grond toe afgebrand. Van den inboe del kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. INBRAAK BIJ COÖP. BOTERFABRIEK. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de coöperatieve boterfabriek gelegen aan de Udenscheweg te Boekei (Noord-Bra bant). De dief of de dieven hebben zich toegang verschaft door een ruit van de fa briek stuk te slaan. Via de fabriek hebben zij zich naar het kantoor begeven. Wat er ontvreemd is, is nog niet bekend. De politie heeft het fabrieksterrein afgezet en stelt met behulp van een speurhond een uitge- breid onderzoek in. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. Donderdagavond werd in het St. Anto- nius-gasthuis te Helmond zekere J. Meijer binnengebracht, die door een 3-tal schoten ernstig aan het been was gewond. Vrijdag in den loop van den dag werd te Helmond door de marechaussée uit Eindhoven ze kere G. H. gearresteerd. Nader vernemen wij, dat J. Meijer en zijn vriend zich 's avonds per auto naar Gerwen hadden begeven. Onder Gerwen verlieten beide den wagen. Nadat zij in de bosschen waren verdwenen vielen eeni- ge schoten. J. M. sleepte zich, ernstig aan de beenen gewond, naar zijn wagen, waar na hij naar Helmond reed. Hij werd on middellijk in het gasthuis opgenomen. Het slachtoffer had veel geld op zak. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd v. volwassenen. Lido: Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Goedgekeurd v. volwassenen. Trianon: Goedgekeurd v. volwassenen TELEGRAMMEN DE GRIEPEPIDEMIE IN FRANKRIJK. PARIJS, 23 Febr. De griepepidie in Frankrijk eischt voortdurend nieuwe slachtoffers. Uit het garnizoen Barl-le-Dux wordt een nieuw geval met doodelijke afloop ge meld, uit Rouaan twee nieuwe gevallen. Te Stenay ligen 500 man van het garni zoen aldaar in het hospitaal De burgerbevolking van Quimper moet bijzonder zwaar getroffen zijn. Hier moe ten vele gevallen met doodelijiken afloop zijn voorgekomen. DE STRIJD IN DEN GRAN CHACO. Weer een Boliviaansche overwinning. LA PAZ, 23 Febr. (V. D.). Van Boli viaansche zijde wordt officieel medege deeld, dat in de tweede phase van de ge vechten om Villa Montez, de operatieba sis van het Boliviaansche leger, wederom een hevig gevecht is geleverd, dat 24 uur heeft gedurd. De Bolivianen slaagden er echter in een serie aanvallen der Para- guaansche troepen af te slaan. Men acht het zeer duidelijk de bedoeling der Para- guaansche legerleiding, Villa Montez in te nemen voordat de Volkenbondscommissie voor het Gran Chaco-conflict Zondag ver gadert. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 4.5010.30, savoye- kool f 3.505.00, groenekool f 1.402.60, pieterselie f 2.90, prei f 1.404.20, krop salade f 1.504.30, selderie f 0.70—2.20, knolselderie f 1.004.60, per 100 kg.: kro ten f 0.801.10, kroten gekookt f 35, wit loof f 314, boerenkool f 26, spinazie f 17 35, uien f 1.003.60, wortelen f 1.008.20 spruiten I f 411, spruiten II f 1.507.00, andijvie f 1423, nero f 0.604.00 23 Febr. Boter. Aanvoer 440 kg. prima fabrieksboter f 1.57, prima boerenboter f 1-451.50 per kg. Handel kalm. Turfmarkt 18 tot en met 23 Febr. Lange turf geen aanvoer, prijs 89 per 1000 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 22 Febr. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spruitkool I f 5.80 11.30, kroten f 1.60—2.00. uien f 2.903.00, peer 100 bos: selderie f 1.202.70, andijvie kg. f 23—25, Eieren. Aanvoer 4000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.00—2.80 en eendeneieren f 2 00 per 100 stuks. TER-AAR, 22 Febr. Centrale Veiling. Postelein per kg. 3—4 cent, spruitkool f 2.609.80, uien f 2.20, breekpeen f 2.50 3.00, andijvie per kist 43 cent, prei f 5.30. knolselderie f 1.104.00, bosselderie f 3.50. broeivet (dunsel) per kg. 15—17 cent, boe renkool per kist 16 cent, spinazie per kist (4 kilo) f 1.10. Vandaag werd de eerste spi nazie aangevoerd door den tuinier J. van Eijk. BOSKOOP, 22 Febr. Bloemenveiling. Tulpen 1016 cent, Azalea f 1.001.90, Seringen 25—50 cent, Amandelen 1015 cent, Calla 90 cent, Narcissen 8 cent, Cera- sus Hisakura f 1.20—2.60, idem rosea fl. pl. f 1.20^1.80, Prunus triloba I 4060 cent, idem 11 2035 cent, Andromeda 1520 cent, Mahonia 1015 cent, Glyeine per stuk f 1.201.50 Azalea per stuk 52 cent. DEN HAAG, 22 Febr. Grossiersveiling. Appels: Goudreinetten extr 2935 cent, I 22—28 cent, n 17—22 cent, Bellefleurs 21 26 cent, Zoete appels (div. soorten) f 17 24 cent. Peren: Brederodes 812 cent, Winterjannen 5—10 cent, St. Remie 8—10 cent. Diversen: Holl. Witlof I 12—13 cent, n 10 cent, Brusselsch witlof I 1213 cent, II 9 cent, uien f 1.00—1.50 per 100 kg., gro ve wortelen f 0.80—1.50 per 100 kg., roode kool f 1213 per 100 stuks, gelekool f 5.50 6.00 per 100 stuks. LEEUWARDEN, 22 Febr. Kaas. Sleu telkaas 12—18, nagelkaas ƒ6—13, Gouda- kaas /22, Edammerkaas 71123 per 50 kg., aanvoer 18.441 kg. kaas. 22 Febr. Boter. Mijnboter 71.44 !-341-24 per kg., veilingboter 7 1.421.20 Aanvoer 16 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissienoteering 52 ct. UTRECHT, 22 Febr. Kaas. Aanvoer 8 wagens, 1230 kg., met rijksmerk 1718, zonder ijksmerk per 50 kg. Handei matig. KATWIJK AAN DEN RIJN, 22 Febr. Groentenveiling. Waschpeen p. kist 1.05 1.60; Kroten p. kist f 0.20—0.30; Selderie- knollen f 2.10—3.20; Groene kool f 1.70— 2.30 per 100; Roode kool f 7.90—11.70; Gele kool f 7.10—8.20 per 100; Uien f 2.10—2.60 per 100 K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) bonden 7.163/4 Berlijn 59.38 New York 1.479/le P*rija 9.761/2 8russel 34.541/2 Zwitserland 47 91l/2 Milaan 12.54 !/2 Madrid 20.22i/s Oslo 36 02l/2 Kopenhagen 32. Stockholm 36.95 Weenen Praag 6.19 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3