ZATERDAG 23 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT yiERDE BLAD. - PAG. 16 NOORD WIJXERHOUT. Stemming voor de groslijst. Zondag 24 Febr. a.s. zal de stemming gehouden worden ter vaststelling der vier overige plaatsen op de- lijst der R.K. Staatspartij van den Statenkieskring Leiden. Voor de St. Jozef parochie zal gelegenheid gegeven worden na de Hoogmis tot half één, des namiddags worden na de s namiddags van 2*4 tot 4»/, uur in één der zalen van Hotel Gouwenberg, Zeestraat. Voor de St. Victorparochie na iedere H. Mis en des namiddags van 3*4 tot 41/, uur in het Patronaat aan de Kerkstraat. Huisbroeitentoonstelling. Gisteravond werd in de groote zaal van café „De Zwaan" de huisbroeitentoonstelling ge opend, uitgaande van den R.-K. Volksbond. De voorzitter van de commissie, welke hiermede is belast, de heer J. van der Voet, verwelkomde de eerw. heer pas toor Quant, kapelaan Klein, de gemeente secretaris, den heer Pijnenburg, dr. Wös- ten, de eerw. Broeder Tertilinus van het St. Bavo Gesticht, de besturen der verschil lende onderafdeelingen van de Alg. Ver- eeniging van Bloembollencultuur en H. B. G. Spreker sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst en geeft het woord aan den heer A. Oostdam Jacz, die de tentoon stelling zal openen. Deze begint met te zeggen, hier een zeer moeilijke taak te heb ben, daar het vorige jaar bij de eerste ten toonstelling de burgemeester, die thans af wezig is, deze taak vervulde. Spreker weet of kent de sympathie, welke de burge meester voor het werk, dat hier verricht is, heeft, maar plichten riepen hem elders; daarom heeft spreker aan het verzoek ge volg gegeven en wil hij deze taak dan ook vervullen Hij spreekt er zijn genoegen over uit, dat allen hebben samengewerkt om het geheel, dat werkelijk schitterend genoemd mag worden, te verkrijgen. Hij hoopt, dat er voor het mooie vak, waar van de beoefenaars hier weer een blijk ge ven van samenwerking en opoffering door Gods zegen weer moge opbloeien in de toekomst. Hij feliciteert de commissie met het behaalde resultaat en hoopt, dat de tentoonsteling in alle opzichten mag sla gen, waarmede hij de tentoonstelling voor geopende. De voorzitter dankt de spreker voor zijn opbeurende woorden en brengt dank aan inzenders en aan allen van hoog tot laag, die aan de tot standkoming van dit mooie geheel hebben medegewerkt; een bijzon dere dank aan de eerw. Broeders van het St. Bavo Gesticht en aan mej. van den BergSmit, die voor de aankleeding der zaal op uitstekende wijze zorgde. Ook bracht hij dank aan de jury, die de keuring der bloemen en aan de jury die de keu ring van de huisvlijt verricht hadden. Hier na sprak de voorzitter van den R.-K. Volksbond, den heer A. H. vah Noort eeni- ge woorden, waarin hij de commissie feli citeerde met het behaalde succes en de prijswinnaars met hun behaalde prijzen, hierbij de hoop uitsprekende, dat deze ten toonsteling moge leiden tot nog nauwere aansluiting en grootere samenwerking der leden. Hierna werd tot bezichtiging over gegaan. Wij stonden verbaasd van de wer kelijk mooie inzendingen, welke te bezien waren. Ook op het gebied van huisvlijt zaag- en snijwerk, waarvan de deelname van dit jaar voor het eerst was openge steld, waren schitterende stukken te zien. De jury voor de huisvlijt maakte bij monde van de eerw. Broeder Tertilinus, die vooraf nog eenige nuttige wenken gaf om op het gebied van huisvlijt nog het een en ander te verbeteren, de uitslag bekend. Deze was in twee gedeelten: voor deelne mers boven de 16 jaar behaalde de eerste W. van de Petelaar, 2e pr. Chris Wessels, 3e pr. P. C. de Haas, 4e pr. W. van den Berg Czn. Voor deelnemers onder de 16 jaar: le pr. W. Turenhout, 2e pr. A. R. Turenhout, 3e pr. P. Wessels en 4e pr. A. Verlaan. Ook werd nog een extra-prijs uitgereikt voor kantwerk aan L. Bader. Voor de huis- broei kende de jury, bestaande uit de hee- ren C. J. Zoneveld, W. P. Warmenhoven, P. J. Nijssen de volgende prijzen toe. Ver plichte huisbroei: le pr., wisselbeker en plaquette voor het mooiste geheel: Jac. Nulkes Jacz., 2e pr. G. Weyers, 3e pr. C. vdn den Berg Jzn. Voor de mooiste hyacinthen: le pr. Jac. Nulkes, 2e pr. Wout Kaptein, 3e pr. C. van den Berg Jzn. Voor de mooiste inzending tulpen: el pr. Jac. Nulkes( 2e pr. J. Looijstein, 3e pr. N. van der Voort. Mooiste inzending Narcissen: le pr. Jac. Nulkes, 2e pr. G. Weyers, 3e pr. A, van Kesteren. Voor de mooiste pot D. T. „Mr. van der Hoef', J. Hoogkamer le pr.. Eervolle vermelding voor de mooiste pot hyacinthen dezelfde. Eervolle vermelding voor de mooiste pot narcissen G. Weyers. Voor de vrije huisbroei: le pr. C. van den Berg, 2e pr. G. Weyers, 3e pr. J. P. van den Bosch, 4e pr. Nic. Duyvenvoorden. Voor de kasbroei (ter opluistering) le prijs: J. H. van Noort Azn., 2e pr. J. van den Berg Nzn., 3e pr. Gebr. Kaptein. Eervolle vermelding met lof van de jury: aan de firma J. v. d. Berg Smit voor het arrangeeren der zaal. Wij kunnen aan al len het bezoek aan de tentoonstelling ten zeerste aanbevelen, het geheel maakt een schitterende indruk. Zaterdagavond en Zondag is de tentoon stelling gratis toegankelijk voor personen boven 14 jaar. ZILK. Verdwijnend natuurschoon. Naar wij vernemen wordt de reeds eeuwen-oude z.g. Hoekgatslaan door de Gemeentelijke Wa terleidingen van Amsterdam opgeruimd en een andere laan naar de huizen in het z.g. hoekgat aangelegd. De prachtige laan, die vooral bij het bloei envan de Meitakken zooveel bekijks heeft om zijn schoonheid, behoort dus, jammerlijk, spoedig tot het verleden. VOORHOUT. R. K. Kleinveevereen. D.V.V. Deze week hield bovengenoemde vereeniging haar eerste jaarvergadering in café „Boer- have", onder voorzitterschap van den heer H. Zuidhoek. Onder de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van de secretaris der vereeniging, waarin hij als bestuurslid bedankte. De voorzitter betreurde het heengaan van den secretaris, die altijd met hart en zieil gewerkt heeft in 't belang van de vereeni ging, vooral tijdens de tentoonstellingsda- gen, waar hij zijn nachtrust voor opgeof ferd heeft. Hij dankte den secretaris voor het vele werk en hoopte dat hij zijn woor den nog wel terug zal nemen, daar we zoo'n secretaris niet meer zullen krijgen. Vervolgens werden 2 nieuwe leden aan genomen. Het bestuur deed een voorstel om eigenmachtig de leden aan te nemen, maar er kwam nogal ernstige bezwaren naar voren, zoodat toch eerst de vergade ring gehoord zal worden. Hierna volgde een keurig jaarverslag van den secretaris en penningmeester wat met een luid applaus door de vergadering be groet werd. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten wa ren 359.94 en de uitgaven 286.65, zoo dat we nog een voordeelig saldo hadden van 73.29. Evenwel bracht de tentoon stelling de tekorten mee. De inkomsten waren 349.28 en de uitgaven 472.45, zoodat we nog een nadeelig saldo hebben van 123.17. Dan kregen we nog een overzicht van de veiling, genomen over 11 maanden. In totaal zjjn 3437 dieren geveild w.o. 2884 konijnen, 381 kippen, 98 duiven, 38 cavia's en 36 andere dieren (vogels, witte muizen enz.) en 877 nummers van de vendu. De voorzitter dankte den penningmees ter voor zijn accuraat beheer. Door den heer G. A. Bel werd als lid der controle commissie verslag uitgebracht en deze ver klaarde dat alles in orde was bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren H. Zuidhoek en W. van Schooten herkozen en in de vacature van den 2en secretaris werd de heer A. Augustinus ge kozen. Een nieuwe controle-commissie werd gekozen, bestaande uit de heeren P. van Werkhoven en H. v. d. Hulst. Dan volgde de rondvraag, waarvan door de leden druk gebruik gemaakt werd. Aan het einde van de vergadering geko men, volgde de gebruikelijke verrassing. Den leden werd een sigaartje gepresenteerd terwijl 2 konijnen verloot werden. Distributie vleesch. Zij die voor de komende 13 weken een nieuwe vleesch- kaart wenschen te bekomen, kunnen zich tot uiterlijk as. Dinsdag ter secretaris daar voor opgeven. Ook zij die reeds een kaart hebben. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Volksbond. Gisteravond werd door den R.K. Volksbond in de St. Josephzaal de jaarvergadering gehouden. De bijeen komst werd door den voorzitter met een kort woord geopend. Na allereerst de aan wezigen, inzonder den Hoogeerw. Deken welkom te hebben geheeten, schildert spr. de thans heerschende wanorde en werke loosheid, welke ook in onze gemeente van groote omvang is en einde Januari 950 personen bedroeg. Spr. wijst er voorts op, dat de werkenden herhaaldelijk loonsver lagingen hebben te slikken. Aan de orde kwam: ingekomen stukken en mededeeiingen. Hieronder was de me- dedeeling, dat de Centrale Raadsvergade ring werd vastgesteld op 6 Mei. Voorts dat de propaganda-maand des V.B. in volle actie is. Spr. verzocht aller medewerking. Jaarverslag van den penningmeester. Hieruit bleek, dat de inkomsten ƒ1111.54 hadden bedragen, de uitgaven 1147.43, al dus een nadeelig saldo ad 35.89. Het jaarverslag van den secretaris wees op een kleine teruggang van het ledental. De secr. gaf een keurig en duidelijk over zicht over het wel en wee der afd. over het afgeloopen jaar. De voorzitter bracht hem daarvoor har telijk dank. De begrooting werd vastge steld op 893.en goedgekeurd. Aangezien er bij het bestuur geen can- didatenlijsten waren ingekomen, waren de aftredende heeren Redegeld, v. Capel, v. Egmond en Overbeek herkozen. Tot lid der controlecommissie werd benoemd de heer J. v. Egmond. Hierna kwam de rondvraag. De collecte „Hulp in nood" bracht op 2.41 K. BOSKOOP. Feestavond „Flora". Woensdagavond werd er ter gelegenheid van de officieele opening van het permanente tentoonstel lingsgebouw „Flora" een feestavond gehou den voor de besturen der Boskoopsche ver- eenigingen en genoodigden. De heer van Straaten van Nes opende deze avond met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. Spr. sprak vervolgens een woord van dank tot allen die hadden medegewerkt om dit mooie tentoonstelingsgebouw op te richten, een gebouw waaraan Boskoop reeds jaren lang gebrek heeft gehad. In dit gebouw zal op 10 April de eerste groo te bloemententoonstelling worden gehou den, een tentoonstelling waarmede Bos koop zal toonen, wat het heeft bereikt op kweekersgebied, en welke nieuwe planten in de laatste jaren door him kimde zijn voortgebracht. Spr. sloot dit welkomstwoord met de hoop, dat hiermede Boskoop weer tot zijn oude welvaart en roem zou mogen terug- keeren. Hierna sprak burgemeester mr. E. P. Ver kerk nog een kort woord over de kweeke- rijen in Boskoop zooals zij de verschillende jaren hadden doorleefd, afwisselend in tij den van welvoart en in drukkende tijden maar ondanks die drukkende tijden heeft Boskoop toch steeds het hoofd omhoog ge houden en met moed en energie voortge- werkt om Boskoop toch maar zijn ouden roem terug te geven. Spr. haalde aan hetgeen hij reeds des middags bij de opening gezegd hod, dat deze tentoonstelling een reclame moest zijn voor Boskoop om zoowel binnen- als buitenland te toonen, waartoe onze kwee kers in staat zijn. Hierna werd den heer van Straaten van Nes een bloemenmand aangeboden, waar na door onzen plaatsgenoot, den heer L. Horneman, een loflied op den heer v. Straaten van Nes gezongen. De avond werd verder gevuld door het optreden van Piet Holman, conferencier, Antonini, goochelaaren buikspreker en Stella Seem er, die verschillende mooie liedjes ten gehoore bracht, terwijl ook nog eenige kleine filmpjes werden afgedraaid. Een gezellig bal sloot ten slotte deze in alle opzichten schitterend geslaagde avond. „St. Genesius". Dinsdag- en Woensdag avond werd er door de R.-K. tooneelver. „St. Genesius" een uitvoering gegeven in het R.-K. Ver. Gebouw, alhier. Opgevoerd werd „Metamorphose", een blijspel in drie bedrijven door Jan Ver hoeven, hetgeen op buitengewoon mooie wijze werd gespeeld en waarvan de rollen allen goed werden uitgebeeld. Vooral den vertolker van de rol van professor Pichot komt een woord van lof toe voor zijn spel, dat van het begin tot het einde steeds het zelfde beeld gaf, van een geleerde en goe dige professor, die zich door zijn geheele huishouding en vrienden liet beinvloeden en de speelbal werd van de grillen van een oude vriend, die uit Californië was overgekomen om den professor op zijn ma nier eens beschaving te leeren. De grime was in goede handen van de Gebrs. Pijl, uit Leiden. ZOETERWOUDE (Dorp). Katholieke Gezellen-Vereeniging. Voor de komende week: As. Maandag 7.30 uur in eigen huis bijeenkomst van de aspi ranten, die nog geen cursus volgden. Woensdagavond 7.30 uur congregatie denkt om je medaille! In eigen huis licht beelden over „de laatste reis van kapitein Scott". Gelegenheid om zich op te geven voor de werkkampen op de „Liebaard". 20 Maar installatie-avond. Na Paschen speelt „St. Genesius" het treurspel „Thomas Morus". ZOETERWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad zal gehouden worden op Donderdag 20 Juni e.k. 0E LUCHTR00VERS VAN HOITIKA. 181. Het greep zoo snel om zich heen, dat er aan uittrap pen of dooven niet meer te denken viel en ze liepen daarom maar gauw door, om het voor althans voor te blijven. En daar ze de wind in de rug hadden, kwam alle rook naar hen toe. Goed tegen de bijen meende Piet, die nog altijd zijn wangen wreef. Hè? Alweer een bord! 182. Zoowaar, en ditmaal stond er op: Verboden te pra ten. En boven en er onder waren wonderlijke dieren getee- kend en gekruiste pijlen aan weerskanten. Ze bleven er een tijdje naar kijken, gissende wat dit wel zou beteekenen, doch geknetter achter hen, waarschuwde, dat het vuur hen dreigde in te halen. Daar komt weer zoo'n vervloekt atrooinLJn- stink-en-toeter-ding aan, Madame de Markiezin. Maar hij zal me niet passeer en! Hort sik. (Fantasio). geslacht. Majoor, kan Ik een dag verlof krijgen voor een familieaange legenheid? Wat is er dan aan de hand? Ze hebben thuis de (Moustique). Ik heb bar veel lol gehad. Maar één ding begrijp ik niet. Hoe ben ik toch in een luchtbal lon terecht gekomen. (Tits Bits) Ik zal wel tot 1939 verkon- wen blijven. lederen keer als ik de warme groc wil drin ken, moet ik zóólang niezen, dat ie weer koud wordt. (Lachende Welt). Toe man, je moet zoo moedeloos niet zijn; bin nen een week zit je wel weer eens tusschen een knokpartjjtje aan de haven. (Nebeispalter) Ik zoek een boompje, dat snel groeit en sterk wordt. Ik wil me ophan- gep, ziet o. (Candide). Op de kaart staat, dat deze weg hier verder gaat, dus wij rijden door Ma- rietje. (Muskete) Een alleraardigst zo merhuisje. Maar wat doen jullie nu als 't winter wordt? Dan slaan we er pak papier omheen, nemen 't achter op de fiets mee naar de stad en bergen het op zolder. (Le Rire). Afschuwelijk telefoon- ongedierte, luister toch naar me. Ze hebben hier de draad doorgesneden. (Dimanche lllustré). 't jaar mei »aa. de winter sport Arthur? Nee... stel je voor ...ik heb een van m'n ski's gebroken. Toen ging 't dus niet. Jam mer hé. (Merle Blanc) Adamson heeft een eed gezworen, dat hij in 't vervolg wat spaarzamer zal zjn met zjjn hoffelijkheid XJloj de damóu.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 16