ZATERDAG 23 FEBRUARI 1935 DE LE'DSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 15 IMTERPAROCHIEELE NUMMER TWEE Het staat er zoo eenvoudig in ons pro gram en het zegt zoo heel veel, dat wij den arbeid niet moeten zien om loon alleen, maar meer als een roeping van God. Hiermee heeft Kolping gegrepen midden Jn de sociale kwestie. Want al praten eco nomen en politici nog zooveel, al herschep pen de geldmagnaten de heele wereld in een paradijs, toch blijft de sociale kwestie een gevaar voor de samenleving. Omdat nu eenmaal de mensch beseffen moet, dat de aarde geen blijvende woonplaats is, maar enkel de kampplaats om met den vrijen wil naar goede of kwade zijde een overwinning te behalen of den nederlaag te krijgen. De oplossing der sociale kwestie is nabij, aldus de bekende dr. Cassianus Hentzen, als de Kolpingsgedachte over den arbeid gemeengoed zal zijn van de massa. En deze gedachte bezielde ook wijlen dr. Dol- fuss, die de Gez. Ver. in Oostenrijk zag als de model-organisatie voor den nieuwen tijd. Op de Gezellen, zoo sprak hy, reken ik bij den opbouw van den Staat. Maar als dan ons program zoo actueel is, bijzonder door de sociale paragraaf, dan volgt daaruit een groote verantwoording voor de leden. De zuivere opvatting van het dagelijksch werk mc>est eigenlijk spre ken uit de houding van eiken katholiek. En zonder verwaarloozing van de stoffe lijke belangen, gelegen in een vergoeding voor den arbeid, moest bij den christen liefde zijn te bespeuren voor hetgeen pHcht vereischt. Helaas zijn velen zich niet be wust hoe dom zij handelen met" het ver prutsen van arbeidskennis en arbeidslust, door onvoldoende leering en het altijd maar critiseeren op patroons en chefs. Lijnrecht tegenover die mentaliteit moe ten we plaatsen de ideaie opvatting van werken om de zaligheid voor je ziel te winnen, dus het zien als roeping. De arbeidszaamheid moet zich echter niet krampachtng beperken tot het ver plichte werk. Er is immers veel meer te doen. Denk maar eens aan de onderaf- deelingen in de eigen vereeniging, aan het werven van nieuwe leden, het bezorgen van propaganda-materiaal etc. Dat zijn van die dingen, die we te gauw verwaarloozen door het over te laten aan enkele personen. Gemeenschappelijk werken is de gemeen schappelijke eer der vereeniging. Er is wel eens opgemerkt, dat vele Ka tholieken een a-sociale opvatting hebben van hun arbeiden. Het ligt niet aan ons dit te beoordeelen, maar wat betreft het werken in organisaties, ja dan is het waar. Te veel draaien we in het kringetje van knusse onder-onsjes, te weinig zetten we de roomsche handen in contact met het roomsche hart tot het stellen van room sche daden. Men kan zich soms ergeren aan het ge mak, waarmee een werk van jaren wordt neergehaald. Zoo ontmoet men tegenwoor dig menschen met veel zin om af te bre ken, menschen met neutrale koortsen. En die zijn meestal gewapend met het woord „algemeen belang". Typisch is dat nu toch. Is het dan „alge meen belang" de katholieke vereenigingen af te breken? En de Kerk terug te drin gen? En heele volken te laten stikken in rassen-hoogmoed en superioriteitswaan? A-sociaal zijn te veel Katholieken. We moeten breed zijn van opvatting, breed als de St. Pieter in Rome. Maar in alles roomsch; gelijk Petrus. En roomsch vooral in de ware opvatting van den arbeid, zoo als Kolping het bedoelde in nummer twee der deviezen, de arbeidzaamheid. S, M. HET VASTENAVONDFEEST. Zondag. 7.15 H. Mis en algemeene H. Communie in de kapel van het St. Elisa- toeth-Gesticht De liturgische gezangen wor den uitgevoerd door de onderafd. Liederta fel „Sebastiaan Schaffer", onder leiding van den heer A. Martijn. Alleen de zangers kunnen om zeven uur in de kapel komen; de anderen iets later. 8.30. Ontbijt in het Gezellenbuis, waarbij de vice-Praeses zal spreken over enkele punten van actie in de komende maanden. De toegang is uitsluitend aan het Pieters kerkhofplein. Plaatsbespreken. Dit zal plaats heblben voor 'beide avonden Zondagmiddag van 12.302 uur in de vestibule der Gehoor zaal. Er worden volgnummers uitge reikt, die vanaf vóór 12 uur aan de Ge hoorzaal verkrijgbaar zullen zijn. Kaartenverkoop. Voor de beide feest avonden zijn ook tijdens het plaatsbespre ken kaarten te koop a 40 cent. De feestavonden. Deze zijn Zondag te 8 uur voor de afd. Gezellen; Maandag te 8.15 voor de afd. Gehuwden en de donateurs. Zonder kaart heeft niemand toegang! OP DEN GOEDEN WEG. Naar aanleiding van ons stukje, vorige week onder denzelfden titel geschreven, werd ons van meerdere zijden instemming betuigd. En 't wil ons voorkomen, dat som migen deze „viool" nog wat scherper wil len doen hooren, om de vaak ongerijmde begrippen van vrijheid wat meer te heke len. Maar daarmee schieten we niet zoo erg veel op. Want de katholieken zelf moeten uit kracht van hun overtuiging de eersten zijn om rommel te vermijden. En niet fi nancieel steunen wat niet deugt. Dit geldt niet alleen voor boeken en voor hen, die a.h.w. „zweren" bij 'n „neutraal" dagblad, want daar vind je van alles in. Als of daarmee alles goed is. Envind je er alles in? Kan een neutraal blad principieele voorlichting geven? En de feiten van den dag principieel beoordeelen? En dan komt als antwoord vaak: „och, je moet alles niet principieel opvatten". Vatte men alles maar principieel op, dan was er minder kaf bij de christenen. Maar met hun muff en Jan Salie-geest gelooven ze het wel en ondermijnen op die manier hun eigen huis. Groote vergaderingen en meetings zijn meestal gemakkelijk om er een of ander punt te hekelen. Maar op den duur haalt het niets uit, zoo de persoonlijke katholiciteit niet sterker is voor een be sproken punt, dat tot daad moet worden. Zelf aanpakken en volhouden. Wat meer principieel in onze han delingen zou al goed effect geven. S e v e r u s. P.S. In het vorige stukje schreven wij „dat geen erge prullen meer verkrijgbaar zullen zijn". Dit sluit, helaas, niet uit, dat er nog prullen te koop zijn, in de kiosken vooral. Inderdaad, men zij voorzichtig! „JIM DE SCHRIJVER". Het spel, dat „Ad. Kolping" ditmaal ten tooneele zal voeren is een boeiende detec tive-geschiedenis, die zich afspeelt in Enge land. Van begin tot eind trekt dit stuk, waarin ook de Engelsche humor niet ont breekt, soms zelfs overheerschend is. Wie genieten wil van een mooi en vroo- lijk spel moet dit gaan zien. X. COMMISSARISSEN-VERKIEZING. In de maand Maart zal de verkiezing plaats hebben voor de commissarissen der afd. Gezellen. Aftredend zijn de commis sarissen van de parochie O. L. Vr. Hemel vaart en St. Joseph en van de Petrus-pa rochie. Bovendien moeten gekozen wor den 2 commissarissen voor de par. Harte- brug, 1 voor de par. Leonardus a P. M. en 1 voor de par. St. Petrus. Het zijn de vaca tures die aangevuld moeten worden. Can- didaten kunnen gestled worden op lysten, voorzien van minstens 20 handteekeningen. KRUIS JASWEDSTRIJD. De uitslag van den kruisjaswedstrijd, waaraan een flink aantal Gezellen heeft meegedaan, is: le prijs A. UphoffF. v. Hal; 2e prijs A. SneeboerM. Cambier; 3e prijs HendriksP. Schouten; 4e prijs Th. v. DijkJ. v. d. Post. Zondag 10 Maart begint de pandoerwed strijd. Men kan zich daarvoor opgeven by de commissarissen Boogers, Cambier en Tettero. UIT DÉ OMGEVING HILLEGOM. Geboren: Maria Helena d. van H. Jonkman en G. Bakker Wilhelmina d. van G. J. Bouman en W. van Vuuren. Overleden: T. Starreveld vr. 21 j. Gevestigd: C. L. P. Bot en vr., Meerstraat 26 F. B. Bultink en gezin, Wilhelminalaan 20 J. R. Th. F. X. Lem pers, Hoofdstraat 98 F. A. Engbers, Sta tionsweg 8. Vertrokken: W. C. Houdijk naar Anna-Paulowna J. H. Galjaard en gezin naar Haarlem J. Jongbloed en vr. naar Batavia J. G. F. Swehile naar Delft J. M. van de Raad naar Haarlem. NOOTDORP. Gemeenteraad. Agenda van de open bare vergadering van den Raad op Dins dag 26 Februari 1935 te 7.30 ten Raadhuize. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeeling. 5. Voorstel van B. en W. tot vervulling van vacatures in de Commissie tot Wering van Schoolver zuim. 6. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een gemeenschappelijke regeling inzake de onderlinge hulp bij brand met de gemeenten Delft, Voorburg en Zoeter- meer. 7. Voorstel van B. en W. tot verze kering van het nieuwe Raadhuis. 8. Rege ling jaarwedde van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 9. Verzoek van de R. K. Vereeniging tot Verschaffing en Bevordering van Opvoeding en Onderwijs ten behoeve van den land- en tuinbouwen- den stand in het Bisdom Haarlem inzake de oprichting van een ambulante Land- bouwhuishoudcursus met praeadvies van B. en W. 10. Benoeming van een concierge van het Gemeentehuis. 11. Vex*zoek van het Bestuur der Vereeniging ^Volksonder wijs" afd. Nootdorp om subsidie voor het autobus-vervoer der schoolkinderen naar Pijnacker. 12. Voorstel van B. en W. tot het toetreden van de gemeente als lid van het Centraal Archief en Inlichtingen Bu reau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon in Nederland. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. LISSE. Gemeenteraadsverkiezing. In de door den A. R. Staatsparty gehouden vergade ring van de kiesvereeniging is de navol gende candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezing vastgesteld als volgt: 1. J. P. Segers (aftr.); 2. L. Boot; 3. L. Noort; 4. Dr. L. Algera; 5. A. Buurman; 6. G. Ba tenburg; 7. W. A. Schouten; 8. M. J. de Bliek en 9. H. van Voorst Czn. Zooals bekend heeft de heer Noorlandt aftredend lid bedankt voor een hernieuw de candidatuur wegens gezondheidsrede nen. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan den heer C. W. Barnhoorn, onder intrekking van hun be sluit tot vergunning voor het bouwen van twee woonhuizen, vergunning verleend tot het bouwen van een drietal woonhuizen op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3993, gelegen langs de Schoolstraat. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad dezer ge meente, onder voorzitterschap van Burge meester L. R. Middelberg, op Donderdag 21 dezer des avonds half acht, ten Raad- huize. Secretaris de heer C. P. Blaauwhof. Aan wezig alle leden. Bij loting wordt uitgemaakt dat de rond vraag zal aanvangen bij den heer J. A. Duinisveld. Door voorlezing van het formuliergebed wordt de vergadering door den voorzitter geopend. Hierna leest de secretaris de no tulen der vergadering van 20 December 1934. Deze worden onveranderd vastge steld. Naar aanleiding der gelezen notulen, deelt de voorzitter mede dat de Inspecteur van het L. O. thans een goedkeurend ad vies geeft betrefende aanleg electrische verlichting en aanschaffing kachel ten be hoeve R. K. scholen. Medegedeeld wordt dat op 14 Februari 1935 kasopname heeft plaats gehad bij den gemeente-ontvanger en een en ander in orde is bevonden. bericht van Ged. Staten d.d. 27/29 1934 betrefende overname weg Zoetermeer Leiden per 1 Januari 1935; missive van Ged. Staten, houdende goed keuring van de gemeentèbegrooting 19^5, met eenige opmerkingen van administra tieven aard. De voorzitter stelt naar aan leiding hiervan voor B. en W. te machti gen aan die bezwaren tegemoet te komen. Aldus wordt besloten. Aan den wegwerker M. Uitdenbogert wordt met ingang van 1 Januari 1935 eer vol ontslag als zoodanig uit den dienst der gemeente verleend. De voorzitter deelt mede, dat de betrokkene met ingang van dien datum in dienst is gesteld van de provincie. Met algemeene stemmen wordt besloten de gevraagde voorschotten ex. art. 103 L. O.-wet 1920 ten behoeve van de R. K. Jongens- en Meisjesschool te verleenen. Benoemd worden tot leden van het stembureau de heeren J. W. Groenewegen en N. G. Scheer; tot plaatsvervangende le den de heeren: G. L. de Groot en J. A. Duinisveld. Omtrent de bezoldiging van de ambte naren van den Burgerlijken stand wordt op voorstel van B. en W. besloten de wij ziging dier bezoldiging uit te stellen tot na de vereeniging der gemeenten. Besloten wordt tot overdracht aan de provincie van de Zwaarslootschebrug een duiker in den Broekweg, alsmedetot over name van den Middelweg van den Polder. Met algemeene stemmen wordt besloten een bedrag van 28.beschikbaar te stel len voor elk ontspanningslokaal. Tot wijziging der begrooting 1934 wordt besloten. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring. ROELOFARENDSVEEN. De tentoonstelling. Voor de tentoon stelling in het Patronaatsgebouw bestond reeds gisteravond een groote belangstel ling. De vele bezoekers toonden zich zeer voldaan over het geëxposeerde. Ook de ver makelijkheden vormden een attractie. De tentoonstelling is heden en morgen den ge- heelen dag geopend. SASSENHEIM. Gemeenteraadsverkiezing. Door B. en W. is als dag van stemming voor de ver kiezing van leden van den Gemeenteraad vastgesteld Woensdag 12 Juni 1935. Groslijst-stemming. De aandacht van de leden van de R.K. Kiesvereeniging wordt- erop gevestigd, dat a.s. Zondag 24 Febr. de tweede zitting wordt gehouden voor de groslijst. B. V. L. Op as. Woensdagavond 8 uur in de Burgerzaal zal voor uitgenoo- digden (nog geen leden van den B.V.L.) door Majoor Boots uit den Haag en dr. P. le Grand een uiteenzetting gegeven wor den over doel en strekking van den Bij- zonderen Vrij willigen Landstorm. „Teylingen". Zondag te twee uur zal op Sporthoff de belangstelling worden ge vraagd voor een huldiging van het eerste elftal van Teylingen, welke huldiging wordt aangeboden door een aantal suppor ters. Te twee uur zal er een wedstrijd wor den gehouden tusschen Teylingen I en V.V.L. Personalia. Naar we vernemen zal de heer L. Dekker, secretaris van het crisis- comité B, onze gemeente gaan verlaten en zich elders vestigen. Het comité, waarvoor genoemde heer zich zooveel moeite heeft getroost, verliest in hem een groote mede werker. KALENDER DER WEEK EERSTE VRIJDAG. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. De gewone Prefatie. ZONDAG 24 Febr. Zondag Sexagesima. Mis: Exsurge. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen). 3e naar keuze v. d. priester. Credo. Pre fatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Paars. Bij ons H. Doopsel heeft God het goede zaad van het geloof in ons hart gezaaid, 't Is opgebloeid, maar eerlijk bekennen wij, dat het door vele en velerlei en verschil lende levensomstandigheden (weelde, le venszorg of ook verkeerde genoegens) niet die vrucht draagt, die kan en moet ver wacht worden. (Evangelie). M.a.w. wij leven niet altijd uit en door ons geloof. Onze zonden indachtig bidden wij daarom rouwmoedig in de Introïtus: „Sta op, o Heer, en help ons" (ons H. geloof beter beleven). Een heerlijk voorbeeld van ge loofsleven is de H. Paulus. Zeer veel heeft hij gedaan en verduurd voor het geloof. Gedwongen en met tegenzin verhaalt hij daarvan in het Epistel. Dat moet ons prik kelen tot navolging en ons aansporen er iets voor over te hebben om de moeilijk heden en de gevaren welke de uitbloei van ons geloof naar buiten en de geloofsbele ving kunnen belemmeren, moedig te weer staan en te overwinnen. Daarbij moge God onze sterke hulp (Graduale; Tractus), de Leeraar der Heidenen (Paulus) onze be schermer zijn. (Gebed). Met het grootste vertrouwen op Gods bijstand en genade offeren wij ons voornemen op om steeds te bewandelen de paden des Heeren (d. w. z. de geboden onderhouden is leven vol gens het geloof); God geve ons de volhar ding. (Offertorium) en door de heilzame Offerande der H. Mis moge Hij voortdu rend onze harten met nieuwe moed bezie len en versterken. (Stilgebed; Communio; Postcommunio) MAANDAG 25 Febr. Feestdag v. d. H. Matthias, Apostel. Mis: Mihi autem. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. Het Epistel leert ons, dat de H. Matthias zich reeds vroeg aan Jesus Christus had verbonden. Want „van de doop van Joan nes tot de dag, waarop Hij (Christus) van ons is opgenomen" had hij Christus niet verlaten. Vóór zijn roeping behoorde Mat thias dus tot het getal der leerlingen van Christus. Van zijn Apostolaat is niets ze kers bekend. Volgens een oude Overleve ring predikte Matthias in Cappadocië en aan de kusten van de Kaspische zee en be zegelde hij de Waarheid met zijn bloed in Colchis of Ethiopië. DINSDAG 26 Febr. Mis v. d. vorige Zon dag: Exsurge. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Geen Tractus. Kleur: Paars. WOENSDAG 27 Febr. Mis v. d. H. Ga- briël van de Moeder van Smarten: Oculus Dei. Kleur: Wit. Den le Maart werd de H. Gabriël te Assisië geboren in het jaar 1838. Bij het H. Doopsel ontving hij de naam Franciscus. Toen hij vier jaren oud geworden was verloor hij zijn moeder, maar vond in zijn vader een goede, doch strenge opvoeder. Dat had Franciscus ook wel noodig, want bij zijn goede hoedanigheden had hij ook zijn gebreken; hij was nogal wereldsch. Hij voelde wel, dat hij tot het kloosterleven geroepen was, maar zoo krachtig trok hem de wereld, dat hij niet de moed had die te verlaten, ondanks de vele beproevingen, welke God hem overzond en ondanks zijn dikwijls herhaalde beloften, in die beproe vingen gedaan, naar het klooster te zullen gaan. Totdat Maria, die hij bijzonder als Moeder van smarten vereerde, tusschen- beide kwam. Bij een plechtige processie TER-AAR. Steunt de groote gezinnen. Op initia tief van den R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" zal Zondagavond wederom een liefdadigheidsuitvoering gegeven wor den ten bate van de groote gezinnen. Het is het bestuur gelukt een schitterend pro gramma samen te stellen, waarbij wel als hoofdschotel, het optreden van het duo „Joe en Nelli". Een leuk gezlschap, wat ons den geheelen avond op een prettigen manier zal bezig houden. Voorzeker staat ons dus een vroolijken avond te wachten. Door onze aanwezigheid steunen wij te vens een goed werk. De baten worden ver deeld onder de groote arbeidersgezinnen in den vorm van levensmiddelen. De uitvoering wordt gegeven in het R.K. Ver.gebouw en vangt precies om zeven uur aan. De entree is heel schappelijk. Moge deze avond een evengroot succes opleve ren als vorige jaren, dan hebben wij be slist veel goed gedaan, waarvoor de ouders van de groote gezinnen ons dankbaar zul len zijn. We verwachten een groote op komst. De storm onder de eenruiters. Door den storm van vorige week zijn bij vele tuinders een groot aantal ruiten stuk ge waaid, zoowel van de warenhuizen als platglas. Bij de onderlinge Glasverzekering „HETA", waarbij de meeste kweekers zijn aangesloten, bedraagt de opgegeven schade 690 eenruiters en 257 stuks klein glas. In totaal zijn 73 leden min of meer getroffen. De verzekering keert de schade niet in geld uit, doch levert er het benoodigde glas C.-H. Kiesvereeniging. In de Chr. School hield bovengenoemde vereeniging haar leden jaarvergadering onder voorzit terschap van den heer H. de Vos. Uit het financieel jaarverslag, uitgebracht door den heer Bogerd, bleek een batig saldo te zijn van 51.81. De aftredende bestuurs leden de heeren Th. v. d. Ster, J. C. Jansen en J. Bogerd, werden herkozen. Wanneer zou een oud genadebeeld van O. L. Vrouw, waarnaar hij met kinderlijke liefde opzag, hem hebben aangezien met weemoed en Franciscus een stem hebben gehoord: „Franciscus weersta niet langer; de wereld is niet voor u, gij behoort in een klooster". Hoe het ook zy, Franciscus voelde zich van toen af geheel veranderd en hij, die vroe ger zoo geaarzeld had, zette nu door met al de kracht van zyn karakter. En, na eerst met moeite de toestemming te heb ben gekregen van zijn vader, trad hij, on geveer twee weken na zyn geheele omme keer, in het Noviciaat der Passionisten. Op het Feest van O. L. Vrouw van smarten 1856 werd hij gekleed en ontving toen de naam van Gabriël van de Moeder van smarten. In September 1857 legde hij zijn geloften af. In het najaar 1861 overviel hem een ernstige, kwijnende ziekte en 27 Februari 1862 stierf hij als jongeman van 24 jaren met een lach op het gelaat, na een kloosterleven van slechts vijf en een half jaar. In zijn kort kloosterleven heeft de H. Gabriël enkel door de trouwe naleving zijner dagelijksche plichten en vurige godsvrucht tot de Moeder van smar ten zich opgewerkt tot de hoogste vol maaktheid. Zijn leven is een heel duidelijk bewijs, dat heiligheid niet bestaat in het doen van buitengewone dingen en het ver krijgen van wonderbare gunsten, maar in daden van zelfverloochening en in een onvermoeid streven om volmaakt te wor den, voorzoover dat voor ons menschen bereikbaar is. In 1908 is Gabriël zalig, in 1920 heilig verklaard. DONDERDAG 28 Febr. Mis v. d. vorige Zondag. Alles zoo als op Dinsdag aange geven. VRIJDAG 1 Maart. Mis v. d. H. Suitber- tus, Bisschop en Belijder: Statuit. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). Kleur: Wit. Suitbertus was een der elf, die met den H. Willibrordus in 690 landde aan „de lage landen aan de zee", met het verheven doel het H. Evangelie te prediken aan onze hei- densche voorouders. Na Willibrords eerste reis naar Rome werd Suitbertus door zijn medebroeders gekozen om de bisschoppe lijke wijding te ontvangen. Als bisschop arbeidde de heilige met zeer groote ijver, zijn arbeidsveld uitstrekkend tot het land van Tiel, Bommel en Heusden, zelfs tot aan de Roer. Na een inval der heidensche Saksen moest Suitbertus vluchten en hy vestigde zich in het huidige Kaiserswerth. Daar bouwde hij een kerk en een klooster waar nu nog zijn voornaamste relikwiën bewaard worden. De Heilige overleed den len Maart 713. N.B. Wegens de eerste Vrijdag is geoor loofd een gezongen votiefmis v. h. H. Hart van Jesus: Cogitationes. Gloria. Credo. Prefatie v. h. Hart. Kleur: Wit ZATERDAG 2 Maart. Mis van Maria op een Zaterdag: Salve. (Zie de votiefmis van Maria van 2 Febr. tot Paschen). 2e gebed toto den H. Geest; 3e (voor de Kerk; 4e) voor den Paus. Prefatie van Maria (invul len: En U om de vereering). Kleur: Wit IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. 2e gebed v. d. H. Sebastia- nus van Apparizione, Belijder. DINSDAG. Mis v. d. Z. Isabella, Maagd: Dilexisti. Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit DONDERDAG. Mis v. d. Z. Antonia van Florence, Weduwe: CognovL Gloria. 2e en 3e gebed als op Dinsdag. Kleur: Wit VRIJDAG. Feest van de geheimen van de Kruisweg van O. H. Jesus Christus. Mis: Curramus. Credo. Prefatie v. h. H. Kruis. Kleur: Rood. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Agnes van Praag, Maagd: DilexistL 2e gebed A Cunc tis; 3e (naar keuze; 4e) voor den Paus. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. bij de rondvraag eenige huishoudelijke za ken gepasseerd zyn, maakten enkele leden aanmerking op de houding van Chr.-Hist. Burgemeesters ten opzichte van de Saar- stemmin. Hierna volgde sluiting. RUNSBURG. Bloemenhandel. Gezien het feit dat de export door de hooge invoerrechten zoo goed als'lam geslagen ligt, vallen de prij zen nog niet tegen. En alles kan nog koo- pers vinden. Dit neemt niet weg dat er veel verloren wordt door de trekkers. De prijzen waren voor tulpen per dozyn: Goudvink f 0.130.17; Cramoisie Brillant f 0.06—0.09; Fred. Moore f 0.07—0.10; Mu- rillo f 0.100.16; Gele Prins f 0.110.17; Vuurbaak f 0.10—0.20; Le Notre f 0.18 0.23; Elisabeth f 0.24—0.29; Witte Valk f 0.100.14; Victoir d'olivierre f 0.150.20 Peach Blossom f f 0.080.10; La Reine f 0.07—0.10; Prosperity f 0.07—0.10; Wil liam Pitt f 0.150.19; Bartigon f 0.140.20; Prins van Oostenrijk f 0.090.13; Narcis sen per bos f 0.070.11. WASSENAAR. Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming ter verkiezing van leden van den ge meenteraad zal alhier worden gehouden op Woensdag 19 Juni a.s. De burgemeester. De Burgemeester is met enkele weken verlof naar het buiten land vertrokken. Gedurende dien tijd is de wethouder, de heer A. Boiohel, waarne mend burgemeester. Bouw telefoonkantoor. Zooals bekend heeft het Rijk voor een jaar een groot stuk grond in de Johan de Wittstraat gekocht voor den bouw aldaar van een telefoonkan toor. Thans is men met de voorbereiden de werkzaamheden begonnen. Concours Hippiqué. Het concours-hip piqué, dat jaarlijks wordt gegeven door de Ver. Concours-Hippiqué alhier zal, naar wij vernemen, dit jaar worden gehouden op 5 en 6 Juli.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 15