DONDERDAG 21 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 Groote brand te Uitgeest. Houtwarenfabriek, schilders werkplaats, vier woonhuizen en een brandstoffenloods in vlammen. Hedennacht te omstreeks kwart voor één is te Uitgeest brand uitgebroken in de hout warenfabriek van de Gebr. Smits aan het Nieuwland. De brandweer van Uitgeest was weldra met al het beschikbare materiaal ter plaat se. In een oogwenk stond de fabriek in lichtelaaie, terwijl de vlammen in verband met den hevjgen wind ook oversloegen naar de opslagplaatsen en het woonhuis van den brandstoffenhandelaar Molenaar en later ook naar een drietal woningen aan de overzijde van de fabriek. De brandweer kon aanvankelijk zeer moeilijk tot den vuurhaard doordringen, doch later werd het vuur aan alle zijden aangetast. Naar reeds bekend is, brandde de houtwarenfabriek geheel uit. Omtrent dezen brand, welke Uitgeest en omgeving in rep en roer heeft gebracht, vernemen wij nader, dat eenige persoenen die naar een uitvoering van een kinderkoor waren geweest en ongeveer half één op het Nieuwland bemerkten dat brand was uitgebroken in de houtwarenfabriek van de Gebr. Smits. De fabriek welke een op pervlakte besloeg van 6 a 700 M2. is ge heel afgebrand, zoomede de schilders werkplaats en het naast de fabriek gele gen woonhuis van een der finhanten, den heer Jac. Smits. De heer Smits en zijn familie, die zich reeds ter ruste hadden begeven, moesten uit him slaap worden gewekt en konden zich nog juist bijtijds in veiligheid brengen. De brands to ffenschuur van den heer Mo lenaar is eveneens verbrand, terwijl bo vendien een dubbel woonhuis, dat aan de overzijde van den weg is gelegen door overslaande vonken eveneens vlam had gevat en in den asch is gelegd. Dit dub bele woonhuis werd bewoond door de fa milies De Graaf en Groen, terwijl het hiernaast gelegen door de familie J. Baars bewoond huis eveneens geheel in de asch werd gelegd. De brandweer van Uitgeest, onder be vel van den heer Peperkan, verscheen spoedig met een motorspuit tér plaatse en gaf met twee stralen op deze spuit en twee stralen op de Waterleiding water. Een oogeniblik weigerde de spuit, daar de sloot niet genoeg water meer bevatte en droog liep. Inmiddels was de assistentie ingeroe pen van de brandweer van Krommenie en van die van Zaandam. Van de twee spuiten welke uit Krommenie aankwamen behoef de slechts 1 dienst te doen. Om half drie was gevaar voor uitbreiding geweken. De oorzaak van den brand is onbekend. De werkplaats van de machines van de houtwarenfabriek welke door de gebroe ders Smit gehuurd zijn van den heer J. Apeldoorn, zijn op beurspolis verzekerd. Door dezen brand zullen vijftien personen, die in de fabriek werkten, getroffen worden en zonder werk komen. Het woonhuis van den heer Molenaar, dat ernstig gevaar liep, werd nat gehouden. De nablussching zal geruimen tijd duren. Voor zoover bekend zijn de gedupeerde families allen tegen brand verzekerd. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 22 Februari. Huizen, 1875 M. Alg. Programma verzorgd door den KRO. - 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 „Operette-flitsen", Gramofoonpl. 12.45 Het KR.O.-orkest en Gramofoonpl. 4.00 „Het oude Nederlandsche lied", door Amnv Piscaer mm.v. Jo Immink, alt. 5.00 Land- en tuinlbouwhalfuurtje, door Th. Arts. 5.30 Concert door Carla Rosen en haar Tzigane-orkest, afgewisseld door „Neder landsche Zangerskunst", Gramofoonplaten. 7.15 Zwerftochten door equatoriaal Afri ka door dr. Paul Julien. 7.35 Gramofoonplaten. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Propaganda-avond van de Ver. Vrij willige Landstormcorps „Motordienst", sec tie Leiden. (Aansluiting met de Stadsge hoorzaal te Leiden). 9.45 Solistenconcert door het K.R.O.- Symphonie-orkest m.m.v. Adolf Busch, viool. 10.30 Vaz Dias en L. Aber over den bouw van de St. Pieter. 10.50 Vervolg Symphonie-orkest, 11.25 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en Drukker's Select Trio. 11.45 Gramofoonplaten. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gra mofoonplaten. 2.00 Causerie. 2.20 Gramofoonplaten. 3.00 Een Uur Negenkunst. 4.05 Kniples. 5.00 Voor kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 „Orvitropia" en Pianorecital. 7.30 Causerie. 8.00 Causerie. 8.30 Gramofoonplaten. 9.00 Causerie. 9.30 Gramofoonplaten. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10,15 Handel-lezing. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.10 Alfred van Daim en zijn orkest. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Pianorecital. 3.35 Schotsch Studio Orkest. 4.35 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Het Charles Ernesco Kwintet. 7.30 Handel-concert. 7.50 Gevar. Spaansche muziek. 8.35 „The mystery of the Temple", hoor spel. 10.40 Heit Londensch Philh. Orkest. II.3512.20 Harry Roy en zijn Band. „Rad o-Pa ris". 1648 M. 12.50 Goldy-orkest. 8.20 )rLa gazette de Montmartre", gevar. programma. 10.50 Dansmuziek, GEMENGDE BERICHTEN DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Aan de gevolgen overleden. Een 75-jarige verpleger van het Stede lijk Armenhuis te Amsterdam is gister avond omstreeks half acht, toen hij den rijweg van de Roetersstraat wilde overste ken door een auto gegrepen. De oude man kwam te vallen en werd zoo ernstig ge wond, dat hij kort na aankomst in de Cen trale Isr. Ziekenverpleging is overleden. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gistermiddag is de 16-jarige A. van Spronsen te Ter Heide met zijn fiets met groote vaart tegen een muur gereden. De knaap bleef bewusteloos liggen en kwam na eenigen tijd weer bij, waarna hij zich naar huis begaf. Een ontboden geneesheer constateerde, dat de jongen een zware her senschudding had bekomen. Na enkele uren is hij overleden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE OVERSCHIE. Een zwaar gewonde. Gisteravond heeft op den Rijksstraatweg te Overschie een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een personenauto, bestuurd door den 42-jarigen heer S. Goedsmit, bont fabrikant te Rotterdam, reed bij het pas- seeren van een vrachtauto, door tot nu toe onbekende oorzaak met groote snelheid tegen een verkeenspaal, welke midden op den weg staat. De wagen werd geheel ver nield. De bestuurder geraakte bekneld achter het stuur en wend zwaar gewond. Hij werd naar een der Rotterdamsche zie kenhuizen vervoerd. Het wrak van de auto is door de politie in beslag genomen. De substituut-offioier van justitie te Rotter dam en de burgemeester van Overschie waren spoedig na het ongeluk ter plaatse. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL BIJ LAREN. Op den nieuwen rijksweg bij Laren, ter hoogte van het tehuis Crailo heeft gister avond een ernstig ongeluk plaats gehad. Uit de richting Amsterdam naderden achter elkander een vrachtauto en een personenauto. De personenauto, bestuurd door den heer A. Pol uit Baarn, passeer de den vrachtwagen. Nadat dit geschied was, heeft de heer P. waarschijnlijk twee meisjes ontdekt, die aan de rechterzijde van den weg stonden en hem een stoptee- ken gaven. De heer P. remde toen plotse ling, waardoor de bestuurder van de vrachtauto, de heer G. H. Sch., agent van een bierbrouwerij te Amersfoort, niet meer tijdig kon stoppen en tegen hem aanbotste. Het gevolg was dat deze, daar de heer P. zijn voetrem gebruikt had, een halven slag om maakte. De heer P., die waarschijnlijk door het afknappen van het stuurwiel een klap in den maagstreek gekregen had, werd later bewusteloos achter in den wa gen gevonden. De burgemeester van Laren, die toeval lig met zijn auto passeerde, waarschuwde onmiddellijk politie en een arts, die spoe dig ter plaatse waren. De heer P.bleek ernstige inwendige kneuzingen en een zware hersenschudding bekomen te hebben. Hij is per ziekenauto in bedenk el ijken toestand naar het zieken huis te Baarn overgebracht. De beide wagens, die zwaar beschadigd waren, zijn door de politie, die een nauw keurig onderzoek instelt, in beslag geno men. Zij zijn door een kraan wagen wegge sleept. Het eigenaardige van het geval is, dat de beide meisjes plotseling verdwe nen waren. FEUILLETON Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. Nadruk verboden). 37) Voor iemand, die aan een dergelijke ex peditie niet gewend was, vormde het pas- seeren van zoo'n wankele, op rechte palen aan beide zijden van de kloof opgehangen brug, een beproeving, waarbij het geen wonder zou zijn als hem of haar de haren ten berge rezen. Het was precies een hangmat, losjes slingerend en losjes samen ge weven, met aan weerskanten een slap touw als weinig steun biedende leuning, terwijl de mankee- rende planken den overgang nog bemoei lijkten. Maar Kathleen Barrington had een koel hoofd en een zenuwstel, dat niet spoe dig van de wijs gebracht was. Met Dick Forsyth voor zich uit, om de gapingen in den vloer aan te geven, stak zij de wag gelende, slingerende brug zonder ongeluk ken over en haar aan de andere zijde van het water achterlatend, keerde de dokter terug om, samen met Ching den stoel te transporteereneen heel wat zwaar dere taak. Zij lieten den draagstoel los op hun schouders slingeren, hem met een hand vasthoudend, om de andere vrij te hebben voor de touwleuning. Forsyth liep ook thans weer voorop en waarschuwde Ching als zij de gevaarlijke plaatsen naderden. MOTORRIJTUIG VAN DE POLITIE OVER DEN KOP. Twee gewonden. Gistermiddag is in de Kermemerstraat te Haarlem een motorrijwiel met zijspan van de Haarlemsche politie in botsing ge komen met een auto. De agenten achter volgden een automobilist die een overtre ding zou hebben begaan en juist op het oogenblik dat zij een andere auto wilden voorbijrijden, reed deze een zijstraat in. Het motorrijwiel botste tegen de auto en sloeg over den kop. De agent K., die in de zijspan zat werd over den motorkap van de auto tegen een muur gesingerd, doch kreeg \een letsel van beteekenis. De agent H. echter, die het voertuig bestuurde, werd tegen de straat- steenen gesmakt en brak eenige ribben. Hij moest naar het St. Elisabeths-Gasthuis worden overgebraahit. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. DOODELIJK ONGEVAL IN DE STAATSMIJN EMMA. Houwer 30 meter neergestort. De te Hoensbroek woonachtige houwer A. v. d. Meulen, is gistermiddag circa 12 uur in een hulpschacht van de Staatsmijn Emma van een hoogte van ongeveer 30 me ter gevallen. Dood werd hij opgenomen. Van der Meulen was 33 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat het aantal doodelijke ongevallen in de staatsmijn den laatsten tijd opmerkelijk klein is. Het is n.l. meer dan een half jaar geleden, n.l. op 27 Juli 1934, dat het laat ste doodelijk ongeval op de gezamenlijke staatsmijnen geschiedde. «Tel." DOOR EEN TRAP VAN EEN PAARD GEDOOD. De 25-jarige gehuwde arbeider C. Bus te Usquert heeft gasteren, terwijl hij in den stal bezig was met het voeren van de paarden, van een daarvan een trap tegen het hoofd gekregen. De ongelukkige was op slag dood. BOERDERIJBRAND TE STRIJEN. Zestien koeien in de vlammen omgekomen. Gisterochtend is brand ontstaan in de schuur achter het woonhuis van den vee handelaar J. Kleinkramer aan de Molen straat te Strijen. De geheele schuur en het aangrenzende woonhuis stond spoedig in lichte laaie. De motorbrandspuit was snel ter plaatse. Brandspuiten uit Maasdam en 's -Gr a vendee 1 arriveerden tot het verlee- nen van assistentie, doch behoefden geen dienst meer te doen. Van huis en schuur bleven slechts en kele brokstukken van muren staan. De brand brak zoo plotseling uit, dat het in de schuur aanwezige vee niet meer kon wor den gered. Zestien runderen en twee auto's zijn ver- brand. Het belendende perceel van den heer J. Delfos liep waterschade op. Naar wij ver nemen zou de oorzaak moeten worden ge zocht in het in brand geraken van een auto, toen de heer K. deze, in verband met zijn voorgenomen bezoek aan de veemarkt te 's-Hertogenbosch wilde aanzetten. BOERDERIJBRAND. In den Bergschen Polder te Drïmmeï 5s Dinsdagavond de boerderij van H. Staal, tot den grond toe afgebrand. De oorzaak van den brand is, dat waschgoed, dat bo ven de kachel te drogen hing vlam vatte. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat in een minimum van tijd de boer derij in lichter laaie stond. Het vee kon worden gered, doch de inboedel verbrand de geheel, zoomede een hoeveelheid hooi, stroo en haver en een aantal landbouw werktuigen. De zieke kinderen van den landbouwer konden met moeite worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. Onder het gezamenlijke gewicht van hun beide lichamen en hun last, kraakte de brug alsof ze het de volgende seconde zou afleggen, doch .de grootste helft van den afstand werd zonder incidenten afgelegd. Toen zwaaide een extra sterke windstoot de brug uit haar evenwicht en net op dat oogenblik zette Ching zijn voet op een ver molmde plank die onder hem bezweek. Zijn voet gleed er door en terwijl hij viel, domp- te de stoel voorover en stootte Forsyth te gen het gezicht. Het ongeval kwam geheel onverwachts, maar de dokter had de tegenwoordigheid van geest om zich aan de touwleuning vast te grijpen en zich zoo van een val in de rivier diep beneden hem te redden. Een verschrikte kreet van den oever bewees dat Kathleen gezien had wat er was ge beurd. Behoedzaam krabbelde Dick Forsyth overeind en achterom kijkend, zag hij, dat Ching bezig was zich los te werken uit het gat waarin hij geraakt was, door liggend op zijn rug, zijn vrije been als hefboom te gebruiken en dit tegen een der planken te drukken. De brug schudde onder zijn worsteling en Forsyth kon niets anders doen, dan zich aan de touwleuning vasthouden en wach ten. In een tijdsverloop, dat hem een eeuwigheid toescheen, doch in werkelijk heid niet meer dan een halve minuut duur de, had de Chinees zich bevrijd en stond hij weer op zijn beenen. „In orde", riep hij, zwaar hijgend, maar onverstoorbaar als immer. „De hemel zij gedankt", verzuchtte de dokter, onuitsprekelijk verlioht. „Ik ben iVeer klaar", kondigde de Chi nees na enkele oogenblikken, toen hij zijn adem weer een beetje terugggekregen had, GRAANHANDEL EN MAALDERIJ IN VLAMMEN. Uit Nijmegen wordt aan het „Hbld." ge meld: Door onbekende oorzaak is brand ont staan in het complex gebouwen, bestaande uit een kapitale boerderij en graanhandel en een maalderij van de firma Holleman van Huet, te Duiven, in de Lijmers. Het vuur vond in de groote voorraden licht brandbaar materiaal voedsel. De vlammen, die door den krachtigen wind werden aangewakkerd, grepen met groote snelheid om zich' heen. Het duurde dan ook aan. „Verschrikkelijk beroerde brug, dat ding!" Zonder verdere malheurs passeerden zij eenige minuten later de eindpalen aan den anderen oever, waar Kathleen op hen toe kwam. „O, Goddank, dat jullie er zijn! Ik heb doodsangsten uitgestaan." „Ik ook", bekende Ching openhartig. Slechte brug, moet noodig gerepareerd, maar Li Weng-Ho geen zin er geld voor te geven houdt het liever zelf.Maar ik weet manier hem te dwingen om te repareer en. Wacht maar, dan zult u zien." Ghing zette den draagstoel neer, ging terug, klom op een van de palen, waaraan de brug bevestigd was, en begon op zijn gemak met een mes het touw door te za gen. „O," riep Kathleen toen zij zag, dat hij deed, „ik geloof warempel, dat hij de brug gaat vernielen!" „Ja", lachte Forsyth, „ik veronderstel, dat dit de Chineesche methode is om de autoriteiten duidelijk te maken, dat een brug reparatie behoeft Maar het zou me niet verbazen, als onze brave Ching ook nog een strategisch doel nastreeft." Zonder een woord van protest keek hij toe, hoe de zoon van 't Hemelsche Rijk het touw doorsneed, de andere paal beklom, het tweede touw op dezelfde manier onder handen nam en voldaan grijnsde toen de uitgeleefde constructie in de diepte viel, om de speelbal te worden van de rivier, of schoon het aan de overzijde nog door de touwen vastgehouden werd. Ching's gelaat was nog steeds één en al grijns, toen hij bij hen terugkeerde. „Vrepselijk ellendige brug", mopperde hij opgewekt. „Maar nu moet Li Weng-Ho wel een nieuwe maken. Kan hier niemand over niet lang, of het vuur had geweldige af betingen aangenomen. Hoog sloegen de vlammen op; de brand was tot ver in den omtrek zichbaar. Het vuur werd sterk aangewakkerd door het ontploffen van een aantal vaten ben zine, die in de maalderij lagen opgeslagen. De brandweer verscheen met een motor- spit ter plaatse en trachtte de belendende perceelen te beschermen. Zij kon even wel niet verhinderen, dat ook alle gebou wen van het complex vlam vatten. tot hij het gedaan heeft!" „Aha", constateerde Forsyth vroolijk: „ik dacht wel, dat dit laatste in de eerste plaats de bedoeling wasdat er meer stak achter deze uiting van edelen burger zin. Het is een uitstekende maatregel, maar we moeten ons nu met bekwamen spoed uit de voeten maken want er zou een an dere brug hier niet al te ver vandaan kun nen zijn, en als we gepakt werden, zouden ze ons in het water gooien. Ze houden in China niet van dergelijke krasse hervor mingspogingen." En zonder zich verder op te houden, gingen ze het verdere stuk van het berg pad op, dat voor hun vermoeide voeten slechts nu en dan verlicht werd door de maan, welke vaak achter de wolken schuil ging. XIX. In de misl. Het was donker en het zou zeker nog wel twee uur duren voor de dageraad ging aanbreken toen ze haast omvallend van vermoeienis, een eindsweegs een dicht rho- dondendronbosch, dat den steilen heuvel kant bedekte, ingingen. In den stoel geze ten viel Kathleen bijna direct in' slaap, ter wijl Forsyth, met zijn rug tegen een dik ken tak en zijn beenen uitgestrekt op een dik tapijt van afgevallen bladeren, naar Ching keek, die bezig was met een klein pakje, dat hij uit de bergplaats in den stoel te voorschijn gehaald had. „Sigaret?" bood de Chinees nonchalant aan en stak tegelijk den dokter het doosje toe. „Sigaretten! Ching, je bent een engel! Waar heb je die in vredesnaam vandaan?" „Van mijn broer.... heel rijke man", Kalundborg, 1161 M. 11.20—1.20 Strijkorkest. 2.204.00 Concert uit rest. „Wivex". 7.50 „Medea", van Euripides. Muziek v. Halvorsen. 8,50 Gramofoonplaten. 9.20 Kamermuziek (fLiot-cello-piano 10.1011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 10.10 Pianoduetten. 11.20 Omroepkleinorkest. 5.10 Zang en piano. 6.20 Hans Bund en zijn orkest, en solis ten. 7.35 Uit Breslau: Omroepkoor en -orkest en solisten. 8.20 Uit Frankfort: Omroeporkest. 10.2011.20 Josef Schwartz'sche orkest. Rome, 421 M. 9.20 Concert. Brussel, 483 M. 322 M.: 12.20 Omroeporkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20, 6.50 en 7.35 dito. 8.23 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 en 12.50 Gramofoonplaten. 1.30 dito. I.50 Zang. 2.002.20 Gramofoonplaten. 5.20 dito. 5.35 Operamuziek. 6.50 Pianorecital. 8.20 Voor Oud-strijders. 9.35 Omroeporkest m.m.v. zangsolist. 10.4511.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Der sehlesische Psalter", cantate. 8.20 Concert door het Wendling-Strijk- kwartet. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Dansmuziek door Hans Bund en zijn orkest. Gemeentelijk Radiodistribotiebedryf en de R.O.V. Radio-centrale. Se Programma. 8.058.20 Deutschl. sender. 9.20—11.20 Keulen. II.20—12.20 Kalundlborg. 12.2013.20 Parijs Radio. 13.30—14.20 Brussel (VI.). 14.2015.20 Kalundborg. 15.20—16.50 Keulen. 16.50—17.20 Stuttgart. 17.20—18.20 Brussel (Fr.) 18.20—19.20 Keulen. 19.2020.20 Beromünster. 20.20—21.35 Keulen. 21.35—23.20 Brussel (Fr.). ±23.20afloop Kalundborg. 4de Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.35—11.05 Droitwich. 11.0511.20 Londen Reg. 11.20—14.25 Droitwich. 14.2515.55 Londen Reg. 15.5518.50 Droitwich. 18.5019.50 Londen Reg. 19.5020.30 Droitwich. 20.30±22.30 Loc. uitzending (20.30 uur Gramofoonmuziek. (21 uur) Mej. Cor- ry v. Rijn (zang), Mr. C. J. Goudsmit piano) (±21.30 uur) The Blue Rhythm Boys, o.l.v. den heer J. Smit (amus. muziek). ±22.30afloop: Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). Uren lang woedde de brand in volle he vigheid voort. Duizenden kwamen op den vuurgloed toegesneld. De politie moest dan ook uitgebreide maatregelen nemen om het terrein af te zetten. Het gebouwencomplex brandde geheel af. Van den inboedel en den inventaris, waaronder duizenden kilo grammen graan, kon niets worden gered. Acht varkens en eenige tientallen kippen kwamen in de vlammen om. De schade, die ongeveer 30.000 gulden bedraagt, wordt door verzekering gedekt. grinnikte Ching, een sputterende zwavellu- cifer aanbiedend. „Die broer van je is een briljante' ont dekking geweest, Ching, verklaarde Dick Forsyth, met welbehagen kleine rook wolkjes uitblazend. „Hij heel boos om Li Weng-Ho.... blij hem voet dwars te zetten." Een poosje was het stil. Forsyth, onuit sprekelijk genietend van de onverwachte luxe, rookte zijn sigaret op, stak nog een tweede, aan en kwam met Ching overeen, dat hij het eerst zou gaan slapen. Na een uur zou de Chinees hem wekken en de wacht van hem overnemen. De dokter strekte zich op de bladeren uit en viel vrijwel oogenblikkelijk in slaap. Eenmaal werd hij wakker, opende lodderig zijn oogen en zag het vuurelnde van de sigaret van zijn metgezel in de duisternis gloeien. Hij sloot zijn oogen op nieuw en sliep vast tot het licht werd, om. toen hij ontwaakte, te bemerken, dat Ching, ineengerold op het bladertapijt vre dig snurkte. Toen hij naar den trouwen kerel keek en bedacht, hoe vreeselijk ver moeid hij geweest moest zijn, kon hij on mogelijk kwaad op hem wezen, hoewel het geïmproviseerde kamp blijkbaar eenigen tijd geen bewaking had gehad. Maar gelukkig had het verzuim geen ernstige gevolgen gehad. Forsyth kwam overeind, rekte zich uit en geeuwde. Bij wijze van antwoord kwam er een geeuw uit den draagstoel, gevolgd door een lachje. Hij keerde zich half om en zag, dat het gordijn teruggeslagen werd en Kathleen met lachende oogen naar hem keek. „Goedenmorgen, Dick!" C ja, (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9