wond in depot... IN DE PIJP. DONDERDAG 21 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned .Met. Inst. te De Bilt, Hoogste barometerst: 765.3 te Genua. Laagste barometerst.: 715.5 te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 22 Febr.: Matige tot krachtige Westelijke tot Zuid- Westelijke wind, tij delijk opklarend, la ter wellicht weer re gen, aanvankelijk kouder. De kern van de depressie ten Zuiden van IJsland is weinig van plaats veranderd, maar nog dieper geworden; een vrij groot gebied is onder 720 m.m. Bij het uitbrei den naar Oost en Noord zijn de luchtdruk- verschillen in onze omgeving weer toege nomen, een ZuidWester storm waait over het Kanaal en de Noordzee. Op IJsland nam de vorst toe, in Noord-Scandinavië werd zij weer streng maar in Zuid-Scandi- navië steeg de temperatuur, evenals in ons land en Duitschland. Bijna overal is de lucht betrokken of zwaar bewolkt met plaatselijk regenbuien op de Britsche Eilanden, in Frankrijk, ons land, West- Duitschland en Zuid-Scandinavië en sneeuw in Noord-Scandinavië en op IJsland. Bij de langzame beweging van de hoofdde pressie is nog tijdelijk opklaring, later weer toeneming van wind te wachten met kans op regen door de nadering van een nieuwe secundaire. LUCHTTEMPERATUUR. 8.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Donderdagnamiddag 5.52 uur tot Vrijdagmorgen 6.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 22 Febr. voorm. 4.53 uur en nam. 5.08 uur. DE INNING VAN KLEINE VORDE RINGEN. Aandrang van de drie Nederlandse he Middenstandsbonden. Onder de behoeften van het bedrijfs leven op legislatief gebied, welker vervul ling nu al jaren stagneert in een mate, die met hun belangrijkheid en urgentie en met het in de huidige omstandigheden ver- eischte tempo van oplossing van vraagstuk ken van economische beteekenis, in de meest schrille tegenspraak is, neemt niet de laatste plaats in: de behoefte aan een betere methode van gerechtelijke inning van kleine vorderingen. In verband met dit punt werd laatstelijk van de zijde van den Minister van Justitie de volgende verklaring afgelegd in de ver gadering van de Tweede Kamer der Staten Generaal, op 6 December jJL: „Op een regeling van de inning van kleine vorderingen is even aangedrongen. Ook deze regeling verkeert in een verge vorderde staat van voorbereiding. Alleen moet ik nog overleg plegen omtrent de fi- nanciëele consequenties. Indien Financiën daartegen bezwaren zou maken, zou ik die natuurlijk moeilijk voor mijn rekening kun nen nemen". De drie Nederlandsche Middenstandsbon den hebben hierin "aanleiding gevonden dezer dagen in een gezamenlijk schrijven aan den Minister de vurige hoop uit te spre ken, dat thans niet langer de behoefte aan een betere wettelijke regeling op dit gebied aan discussies en bedenkingen van finan- ciëelen aard zal worden opgeofferd. Daargelaten aldus de Middenstands bonden, dat het aan gerechte twijfel on derhevig mag worden geacht, of van de in voering van een meer doelmatige methode vangerechtelijk incasseeren van kleine vorderingen schade voor de schatkist zal zijn te duchten, meenen wij er op te mo gen wijzen, dat deze overwegingen van fi- nancieele aard slechts een zeer bescheiden rol vermogen te spelen tegenover de kren king van het rechtsbewustzijn en de ver zwaring van de materieele nood van tal- looze handelaren en nijveren, welke wor den veroorzaakt doordat het aan zoovelen wegens de veel te langzame en dure proce dure onmogelijk is en dat in deze tijd van diepe depressie! ook hun best gefun deerde en voor 100% volwaardige kleine vorderingen geldend te maken. Met vertrouwen hebben de Middenstands bonden nogmaals een beroep op den Minis ter van Justitie gedaan, zijn medewerking te willen verleenen om thans binnen de kortst mogelijke tijd, door een betere ge rechtelijke inning der kleine vorderingen, de functioneering van het bedrijfsleven in deze ernstige en zware tijden niet onbelang rijk te verlichten. CANDIDAATSTELLING PROV. STATEN R.K. Statenkieskring Gouda. In de R.K. Kiesvereenigingen in den Statenkring Gouda zal a.s. Zondag op de volgende candidatenlijst worden gestemd voor de samenstelling der zes namen be vattende definitieve candidatenlijst voor de a.s. Provinciale Statenverkiezingen: 1. Jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, Rijs wijk (aftr.); 2. A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven (aftr.); 3. M. P. v. d. Weij- den, Zevenhoven; H. C. J. Bank, Hoogma- de; J. L. M. Boeren, Alphen a. d. Rijn; H. G. Boer, Noordwijk; H. E. v. d. Brule, Rotterdam; G. Bulten, Voorhout; W. L. M. Daniëls, Hillegersberg; L. L. van Delft, Warmond; h. J. de Groot, Zevenhoven; A. Heerkens, Gouda; H. G. van Kempen, Woerden; J. D. de Kok, Loosduinen; L. C. de Koning, Veur; J. C. J. v. d. Leeuw, Pijnacker; B. N. Loerakker, Hillegom; II. G. Mathot, Boskoop; E. A. Meijer, Voor burg; W. J. Middelweerd, Gouda; H. J. v. d. Poll, Bodegraven; J. J. Ruys, Woer den; W. G. de Vroom, Bleiswijk; J. B. Wesseling, Voorburg. R. K. Statenkieskring Leiden. In de R.K. Statenkieskring Leiden moe ten vier candidaten worden gekozen, voor de eerste twee heeft reeds twee weken ge leden een stemming plaats gehad. NEDERL. R. K. MIDDENSTANDSBOND. Vergadering van het Centraal Bestuur. In de dezer dagen gehouden vergadering van het Centraal Bestuur van de Ned. R. K. Middenstandsbond is, zooals gemeld, tot voorzitter van de Ned. R. K. Middenstands bond als opvolger van den heer Jos. Meij- ring gekozen de heer J. A. Koops te Venlo, voorzitter van de R. K. Limb. Middenstand, Door den Vice-voorzitter van den bond, den heer H. G. J. van de Sand, werd onder luide instemming der vergadering den heer Meijring hartelijk dank gebracht voor de groote diensten in de kort maar belang rijke periode van zijn voorzitterschap aan de centrale organisatie van de katholieke middenstand bewezen. De medewerking van alle aangesloten stands- en vakorganisaties werd ingeroe pen voor de controle en doorvoering van het W.V.L. en voor het welslagen der spe ciale Vakbondspropaganda-actie, welke de katholieke middenstandsbeweging in de pe riode 15 Maart15 April a.s. zal voeren. De vergadering betuigde haar instemming met het wetsontwerp op de uitverkoopin- gen en opruimingen en met de belangrijke verbeteringen, welke bij de Memorie van Antwoord vergezellende Nota van Wijziging zijn aangebracht in het ontwerp van wet op de algemeen verhinderde kracht van on dernemersovereenkomsten. De hoop en het vertrouwen werd uitge sproken, dat beide ontwerpen spoedig het Staatsblad zullen bereiken. Van de uitver- koopen- en opruimingswet is, uit den aard der materie, de invoering tijdig vóór het a.s. zomerseizoen urgent. Goedgekeurd werden de financieele jaarstukken over 1933. De begrooting van de N.R.K.M. voor 1935 werd vastgesteld op een eindcijfer van 36.505. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan eenige voorgestelde wijzigingen in het model-adspiranten-reglement voor de bij de N.R.K.M. aangesloten vakbonden, waar door de samenwerking van de adspiranten- vakgroepen met de katholieke midden- standsvereenigingen zal kunnen worden verlevendigd. Tenslotte werd een uitvoerige bespreking gewijd aan het ontwerp-automatenwet, waaromtrent de Memorie van Antwoord reeds geruimen tijd op zich laat wachten. Besloten werd bij den Minister van Eco nomische Zaken op afdoening van het wets ontwerp aan te dringen. EEN GESTROOMLIJNDE LOCOMOTIEF Naar wij vernemen heeft de directie van de Nederl. Spoorwegen opdracht gegeven tot den bouw van een gestroomlijnde loco motief waartoe een locomotief van de 3700- serie zal worden verbouwd. De omgevorm de locomotief zal van de voorbuffers tot aan den achterkant van de tender het pro fiel krijgen, dat eenigszins lijkt op de bo ven omtrek van een Dieseltrein. De machi ne zal ook van onderen geheel worden dicht gemaakt naar het voorbeeld van bui- tenlandsche machines, waarmede een trein van 250 ton een snelheid van 140 a 150 K.M. per uur heeft bereikt zonder dat van warmloopen sprake was. Deze locomotief zal binnen niet te langen tijd op de baan worden gebracht. DE VRIJE „ARMSLAG", In verband met de mededeeling van den Minister van Sociale Zaken aan de ge meentebesturen, dat zij in den vervolge in bepaalde gevallen geen rekening meer be hoefden te houden met hetgeen van ker kelijke en particuliere zijde aan steun aan werkloozen wordt uitgekeerd, heeft de Vereeniging van Directeuren van Maat schappelijk Hulpbetoon, uit overweging dat op dit gebied nog tal van voetangels en klemmen liggen, ter voorlichting van de organen van steunverleening en van de kerkelijke en particuliere armbesturen een vergadering houden in het gebouw voor K. en W. te Utrecht op 28 dezer des mid dags om half drie, in welke vergadering de heer G. W. F. van Hoeven, referenda ris van het Departement van Sociale Za ken, in het bijzonder belast met de uit voering van de steunregeling, aanwezig zal zijn, om ter zake nader gewenschte in lichtingen te verstrekken. De vergadering zal staan onder leiding van den voorzitter der vereeniging, den heer S. C. de Haas van Dorsser, directeur van maatschappe- I lijk hulpbetoon te Haarlem. DRANKWETWIJZIGING. Belemmering van het Cafébedrijf. Het oordeel van de practijk over het aan hangige wetsontwerp tot wijziging der Drankwet is aan de Tweede Kamer ter ken nis gebracht in een request van een zeven tal organisaties, welke tezamen de over- groote meerderheid vormen van de brou werijen, distillateurs, wijnhandelaren, café- en restauranthouders en slijters. In het adres wordt betoogd, dat de wets wijziging, die gericht is tegen de uitlegging, welke de Hooge Raad aan de tegenwoor dige wet geeft, een nieuwe belemmering zal beteek enen voor het café en slijterijbe- drijf, terwijl dit door de Drankwet toch reeds zonder redelijken grond zeer sterk aan banden is gelegd. Daarby wordt verwezen naar het rap port, dat de Nijverheidsraad onlangs aan den betrokken Minister heeft uitgebracht inzake de grieven, welke tegen de Drank wet bestaan. Het request besluit met de conclusie, dat algeheele herziening van deze in haar prin cipes sterk verouderde wet dringend noo- dig is en dat het onderhavige ontwerp te verwerpen is op grond van sociale en eco nomische bezwaren. Daaraan is toegevoegd, dat, indien het ontwerp wel zou worden aangenomen, in ieder geval de daarin ge stelde overgangstermijn zoodanig gewij zigd en verlengd dient te worden, dat voor zegde algeheele herziening haar beslag kan krijgen, voordat onherstelbaar nadeel is ontstaan. Bijzondere leerstoel voor het recht van den industrieelen eigendom aan de Technische Hoogeschool te Delft. De Stichting Fonds ter Bevordering van de Studie van het recht van den industrie elen eigendom, bevoegd om een leerstoel aan de Universiteit te Utrecht en aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het recht van den industrieelen eigendom te vestigen, is thans overgegaan tot vestiging van een dergelijken leerstoel aan de Tech nische Hoogeschool te Delft. Het curatorium van dezen leerstoel is be noemd door Curatoren der Technische Hoogeschool, de Afdeeling der Algemeene Wetenschappen der Technische Hooge school en door Regenten der stichting voor noemd. Het curatorium is als volgt samengesteld: Mr. E. O. J. M. Baron van Hövell tot Wes- terflier, voorzitter; Mr. J. Alingh Prins; Prof. Dr. H. B. Dorgelo; Prof. Dr. ir. H. C. J. H. Gelissen en Prof. Dr. J. A. Veraart. In de gisteren door het Curatorium ge houden vergadering is tot bijzonder hoog leeraar voor de bezetting van bedoelden leerstoel benoemd Prof. Dr. J. van Loon, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. den avond van den 6den September van het vorig jaar in de Anegang te Haarlem de 18-jarige dochter van zijji vroegeren patroon, mej. Enny Wever, heeft ver moord. Bovendien had hij geld gestolen en gepoogd brand te stichten, teneinde de sporen van zijn misdrijf uit te wisschen. De officier van justitie, mr. A. R. An- dringa, had levenslange gevangenisstraf geëisoht. De rechtbank veroordeelde O. tot twintig jaar gevangenisstraf, terzake doodslag ge pleegd om diefstal mogelijk te maken en wegens opzettelijke brandstichting, waar door levensgevaar voor anderen ontstond. In het vonnis werd overwogen, dat O. weliswaar twee afschuwwekkende misdrij ven heeft gepleegd en dat feitelijk de maatschappij blijvend tegen hem beveiligd moet worden, doch dat de rechtbank in den jeugdigen leeftijd van verdachte aan leiding gezien heeft, niet de zwaarste straf, die ons strafrecht kent, op te elggen, hoe wel de gepleegde feiten daarto/ aanlevling geven. Verdachte hoorde het vonnis onbewogen aan en verliet lachend de rechtzaal. MEINEED IN DE MOORDZAAK DE BIE AFGELEGD. Tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. De Rechtbank te Den Bosch deed heden uitspraak in de zaak tegen J. W. van H., wien ten laste was gelegd, dat hij op 17 December 1934 ter zitting van de recht bank te Den Bosch in de moordzaak tegen P. W. de Bie, onder eede een valsche ver klaring had afgelegd door te verklaren: „Ik heb niet aan H. van der Putten in de cel van de marechausseekazerne te Oss ge zegd, dat ik dien bewusten avond G. en P. de Bie tezamen heb gezien". Verdachte werd tot één jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest e vroor- deeld. Het O.M. had vier jaren gevangenisstraf geëischt. UIT DE OMGEVING RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstallen op het strand. De rechtbank veroordeeld heden den 22- jarigen L. van der M., thans ged., die te Wassenaar en te Katwijk op het strand verschillende diefstallen pleegde tot 2 jaar gevangenisstraf (eisch 3 jaar). Poging tot inbraak te Zoetermeer. In den nacht van 14 op 15 Januari j.l. ontdekten twee rijksveldwachters uit Z o e- termeer dat een mand stond op een raamkozijn van de margarinefabriek der firma C. H. Brinkers, terwijl een tweede man hem in den rug ondersteunde. Bij het naderen van de politiemannen zette de laatste het op een loopen. De eerste, die een hand aan het bovenraam hield, wilde toen op den grond springen, doch kwam daarbij te vallen, zoodat deze kon worden gearresteerd. Wegens poging tot inbraak stond heden terecht de 33-jarige los-werkman A. Sch. uit Rotterdam. Volgens de verklaringen van de politie beambten hadden zij even te voren op den weg een auto zien stilstaan, waarin een persoon zat, die zich slapende hield. Deze auto benevens een ladder, die zij eveneens hadden gezien, waren, toen zij met den ar restant terugkwamen, verdwenen. Verdachte beweerde geenerlei poging tot inbraak te hebben gedaan. Hij zou ter plaatse geweest zijn om spiritus te smok kelen en de medeplichtige zou zich in een stal bevinden. Deze wilde hij waarschu wen. De president merkte op, dat het verschil tusschen een fabrieksgebouw en een stal nogal in het oog vallend is en voorts, dat men gewoondijk niet aan den bovenkant van een raam klopt. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Dijck, betoogde, dat verdach te zelf wel van meening zal zijn, dat aan zijn verhalen geen geloof gehecht wordt. Er zijn medeplichtigen en het gezelschap is met de hierboven genoemden auto kun nen ontvluchten. Verdachte, die voortkomt uit de Rot- terdamsche onderwereld, is reeds viermaal laatstelijk tot 3 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Thans vroeg de officier wegens poging tot diefstal 3 jaar gevangenisstraf. Mr. van Herk, de verdediging voerend, zeide, dat het verhaal omtrent de smok- kelaffaire niet zoo onwaarschijnlijk is, in ieder geval, meende pleiter, dat de po ging tot diefstal niet is komen vast te staan. Uitspraak 7 Maart a.s. DE MOORD IN DE ANEGANG TE HAARLEM. Verdachte tot 20 jaar veroordeeld. De Haarlemsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 21- j a:rgen kappersbediende A. T. O., die in SASSENHEIM. AUTOBUSSEN IN BESLAG GENOMEN.' De politie heeft heden in samenwerking met het Rijkstoezicht op de Spoorwegen een aantal autobussen van de z.g. „wilde diensten" AmsterdamDen Haag in be slag genomen, terwijl de passagiers ge dwongen werden uit te stappen. Uit het feit, dat vandaag de controle te Sassenheim plaats vindt, blijkt dat 't Rijkstoezicht van plan is deze zaak streng door te voeren. WARMOND. Ondernemend. Hedenmorgen vertrok ken uit deze gemeente de heeren L. Moer kerk en A. Sikking, respectievelijk 26 en 23 jaren oud, die te voet de volgende reis ondernemen: Warmorid, Utrecht 's Her togenbosch, Breda, Antwerpen, Brussel, Namen, Givet, Reims, Chalons, Langres, Lyon, Valence, Avignon, Nice, Genua, Li- vorno, Grosseto, Rome, Assisië, Florence, Bologna, Milaan, Airolo, door St. Gothard- pas, naar Luzern, Bazel, Freiburg, Heidel berg, Mainz, Coblenz, Keulen, Krefeld, We zel, Arnhem, Utrecht, Warmond een tocht van ruim 4000 kilometer. Zij zullen trachten te overnachten in kloosters en an dere katholieke instellingen. Zij zijn in het bezit van de noodige aanbevelingen, ter wijl zij in de verschillende plaatsen hun controleboekje zullen laten afteekenen. Met Paschen hopen zij in Rome te zijn. STADSNIEUWS VEREENIGING VOOR SLECHT- HOORENDEN. De Afdeeling Leiden en Omstreken van de 'Ver. tpt Bevordering der Belangen van Slechthoorenden hield haar zesde bijeen komst in het Nutsgebouw. Te ruim 8 uur opende haar Presidente Mevrouw T. Kra nenburgSiemens de zeer druk bezochte bijeenkomst met de mededeeling, dat in de eerstvolgende bijeenkomst op Dinsdag 19 Maart as. de vertooning zou plaats vinden van de film „Een bezoek aan de Gemeente lijke school voor slechthoorenden" te Den Haag. Deze film dankt haar ontstaan in hoofdzaak aan het Hoofd der genoemde school, die in een dergelijke film een krachtig propagandamiddel zag voor het onderwijs aan het S. H. kind. Het resul taat van dit v^el omvattend werk is een film, die in geen enkel opzicht voor een beroepsfilm behoeft onder te doen, en die ons gedurende anderhalf uur voortdurend weet te boeien. Spreekster wekte de leden met kracht op, voor deze film belangstelling te toor.en door ook anderen voor deze lezing te interesseeren, en had hierbij speciaal het oog op hen, die bij het onderwijs werkzaam zijn. Na het traditioneele en altijd aantrekke lijke liplees-half uurtje leidde de voorzit ster met een woord van welkom en dank ie spreker voor dezen avond, Prof. Dr. W. A. Goddijn, in voor „Een reis door Zuid-Afri- ka." De voordracht van spr. was een vervolg op de causerie van verleden jaar over het zelfde onderwerp. Met een serie lichtbeel den werd een indruk gegeven van land en volk, reizende van de Oostelijke Kaappro vincie in noordelijke richting. Zoo weijden we in gedachten gevoerd door de Oranje- Vrijstaat, Basutoland en Transvaal tot aan de grens van Rhodesië. Het is niet mogelijk een resumé te geven van de vele onderwer- Douwe Egberts Echte Triesche Heeren-Baai en Baai-Tabak. Nederlands geurigste pyptabak. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis: I. dat Gedeputeerde Staten dezer pro vincie bij besluit van den 13en Februari 1935, B. No. 1328—21 (2e afd.) G. S. no. 27/1 hebben goedgekeurd: a. het plan van uitbreiding voor de ge meente Leiden, vastgesteld bij Raadsbe sluit van 6 November 1933, zooals dit is herzien bij de Raadsbesluiten van 26 Ja nuari 1934, 6 Augustus 1934 en 24 Septem ber 1934, echter behalve ten aanzien van de volgende gronden: 1. de gronden, gelegen ten Z. O. van den spoorweg RotterdamAmsterdam, tus schen den Steationsweg eenerzijds en de Haarlemmertrekvaart en den Maredijk an derzijds; 2. de gronden, gelegen ten N. O. vhn den Maredijk en begrensd door de as van den Maredijk, de Poelwetering, de Haarlemmer vaart en den spoorweg RotterdamAmster dam; 3. een terrein, gelegen ten Westen van de zweminrichting „de Zijl" en ten Oosten van het verlengde van de Sumatrastraat; b. het plan tot herziening van het plau van uitbreiding, vastgesteld bij Raadsbesluti van 18 April 1907; c. het Raadsbesluit van 6 November 1933, voorzoover dit strekt tot intrekking van alle vroeger vastgestelde uitbreidingsplan nen, behoudens de herziening bedoeld on der b; II. dat de goedgekeurde plannen in uit voerige kaarten ter gemeente-secretarie (Breestraat 125) voor een ieder ter inzage liggen. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN. Leiden, 21 Febr. 1935. 581 AGENDA LEIDEN. Donderdag. Filmavond „Wonderen der Na tuur", Vereen. „Geloof en Weten schap", aula H.B..S, Mariënpoel- straat te 8.15 uur. Donderdag. Sociale Avond „Katholiek Lei den", spreker Pater Henricus, O. Cap., Stadsgehoorzaal, te 8.15 uur. (Opening der zaal te 7.30 uur). Donderdag. Zitting R.K. Reclasseerings- vereeniging 89 uur in het St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerk- gracht Vrijdag. Ledenvergadering Handelsreizi gersver. „St. Christoffel", Bonds- gebouw, te half 9 uur. Zaterdag. Bestuursvergadering „St. Ra phael", R.-K. Volksbond, 8 uur. Zondag, Bal-avond der K.J.M.V., foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Om gang, ledenvergadering St. Jos. Gez. gebouw, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Februari a. s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark no. 274. pen door spr. aangeroerd. Bijzonderheden over het landschap, het leven van planten en dieren, en van de inlandsche bevolking wisselden elkaar voortdurend af in groote verscheidenheid. Aan het slot illustreerde spr. met enkele voorbeelden de bastaardee ring in de natuur, waarbij de kruising van menschenrassen veel belangstelling wek ten. Het gehoor heeft met groote aandacht de voordracht gevolgd, en spr. met een warm applaus beloond. De presidente dank te spreker namens de leden op hartelijke wijze met welgekozen woorden, en riep spreker een tot weerziens in de afdeeling toe. Deze zesde winterbijeenkomst had hiermede weer een succesvol einde. Onderscheiding Ds. Bresson. De heer L. G. B. Bresson, Waalsch pre dikant alhier is door den president van de Fransche republiek benoemd tot ridder in de orde van het Legioen van Eer.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2