DINSDAG 19 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 maal, dat Annie v. Ees en Cor v. d. Lugt Melsert, resp. als Madame Sans-Gêne en Napoleon op het Leidsohe tooneel optraden en toch leek het een première, zóó vol was het. Voor Annie v. Ees is de rol van tot her togin gebombardeerde, waschvrouw, die in gezelschap van prinsessen, generaals, maarschalken, graven, hertogen enz. onge zouten de waarheid weet te zeggen, een kolfje naar haar hand; zoodat het niet te verwonderen was, dat de zaal wederom schaterde van het lachen om de heerlijke wijze, waarop Annie v. Ees deze ondanks diadeem en statie-gewaad kind des volks gebleven vrouw weergaf. Het was ons ook een genoegen om Cor v. d. Lugt weer te zien als Napoleon, waar van hij een merkwaardige creatie heeft gemaakt. Wij wisten evenwel niet, dat de „Leidsche Courant" het indertijd ook met Napoleon aan den stok heeft gehad. Zij heeft zich wel eens het ongenoegen van den Engelschen koning en zelfs van den Tsaar van Rusland op den hals gehaald (resp. in 1693 en 1718) maar in Napoleons tijd heette onze courant „Bekendmakingen, Aankondigingen en verschillende Berigten van Leyden". Dit naar aanleiding van een vermake lijke „slip of the tongue" van gisteravond, toen Napoleon sprak over de „Leidsche Courant" in plaats van de „Times". Overigens was de opvoering ook in de bezetting der talrijke bijrollen aan alle kanten af, zoodat het oude spel met zJn schittering van cosumes en zijn luimigen inhoud ons wederom een genoeglijken avond heeft bezorgd. In Leiden gevestigd: J. van Damen-L'Abée, huishoudster, Utr. Jaagpad 39 P. Schroiff-Aufenhoff, Choorlammersteeg 1 C. v. d. Berg, kan- toorbed., Steenstr. 55a S. Boomstra, Breestr. 33a P. A. Burggraaff, dienstbo de, Plantsoen 73 H. Cremer, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10 M. Bakker-Dietz, Jac. Catalaan 97 Chr. H. Döll, dienstbo de, A. v. Saksenstr. 10b P. A. Gans, koopman, aan boord C. Goddijn, St. Ja- cogsgr. 1 J. A. v. Haaften, arts, Ter- weepark 3 W. Hemerik en Fam., koop man, R. en Schiekade 120 P. G. Herold, monteur, 3 Octoberstr. 45a J. A. van 't Hoog, Oude Rijn 3 Th. G. M. ter Horst, bakker, Leeuwerikstr. 37 T. C. Hulstij n, verpleegster, Rijnsb.weg 10 W. v. Cam- pen, landarbeider. Garenmarkt 48 A. Klinkhamer, Oosterdw.str. 36 L. Korbee, dienstbode, Rapenburg 61 E. B. Pure- veen-Korstanje, Tesselsehadestr. 32a P. v .d. Laarse, tijd. ambten. Omzetbel., Ho- gerbeetsstr. 3 J. Maris, Rijnsb.weg 77 J. E. van Nes van Meerkerk, Rijnsb.weg 137 H. J. M. Noordman, houthandelaar, Haagweg 59 T. Postma, apoth.ass., Doe- zastr. 31 J. W. Roosenboom, Rijnsb.weg 10 A. J. van Rossum du Chattel en fam., koopman, Utr. Jaagpad 80 L. Schweyer, reclameschilder, Plantsoen 7 G. Toneat- to, vloeglegger, N. Beestenm. 23 A. F. Uittenhout en fam., timmerman, Javastr. 22 H. Versteeg, dienstbode, Zoeterw.- singel 24 A. Veverka, dienstbode, Volmo- lengr. 22 I. J. Vioen, dienstbode, Rood- borststr. 42 W. Th. J. Leun e-Vreeburg, Musschenbr.str. 11 A. Waardenburg en fam.. broodbakker, de Genestetstr. 3 A. M. Willemsen, verpleegster, Rijnsb.weg 10 M. Zoutendijk, zaalopzichteres, Munni- kenstr. 80 J. G. van Zwieten en fam., bouwkundige, v. d. Waalsstr. 1 Wed. J. Haan-Zwitser, Langebrug 10a. Uit Leiden vertrokken: BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik Pieter z. van P. Horree en J. Venema Hendrik z. van J. Siere en J. v. Dijk Arend Gerrit z. van G. W. Wegereef en M. B. Zijderlaan Dirk z. van J. Kroon en M. Hus Adrianus z. van C. A. Zuidhoek en Th. C. Opdam Johanna Jacoba d. van J. Betist en J. Vis ser Jacobus Petrus z. van L. C. Knijnen- burg en F. v. d. Heuvel Jacobus Petrus z. van J. P. Strijk en L. M. Th. Bakker Harmpje d. van G. Koele en K. v. Ommen Pieter z. van T. Brussee en A. S. Meeu wenoord Gerardus z. van G. Houweling en A. Rouw Marinus Johannes Theodoor z. van M. J. Bon en J. M: Frank. Gehuwd: J. A. Rosdorff jm. en C. M. Devilee jd. Overleden: W. MeeuwissenVrij burg vr. 36 j. J. Heusen m. 73 j. R. SasVeen wede. 77 j. A. BothKoome vr. 47 j. J. J. Lardé zn. Ij. E. D. v. Duin dr. 1 dg. E. M. Steenbergen Steenzier vr. 69' j. L. W. v. Lieshout wedn. 80 j. A. Smit dr. 76 j. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Fiets ontvreemd. In den avond van 30 Januari 1935, werd in deze gemeente een dames-rijwiel ontvreemd, waarvan de da ders inmiddels zijn aangehouden. Deze heb ben bekend van het rijwiel de electrische lantaarn en het achterwiel te hebben ont vreemd en medegenomen, terwijl zij het gesloopte rijwiel hebben achtergelaten bij een straatlantaarn aan de Haarlemmer vaart in deze gemeente. Mogelijk heeft de persoon die het rijwiel heeft gevonden ge dacht, dat het een weggeworpen rijwiel was en daarom bij het vinden geen aan gifte bij de politie heeft gedaan. Aangezien het voor de politie van groot belang is, in verband met de daders van den diefstal, verzoekt de Burgemeester van Oegstgeest i alsnog den vinder van dit rijwiel zich bij de politie van Oegstgeest aan te melden. Tevens verzoekt de politie van Oest- geest de personen, die getuige waren van de aanrijding op Maandag 4 Februari 1935, des v.m. omstreeks 7 uur, tusschen'een luxe auto en een straatlantaarn op de vluchtheuvel op den Leidschenstraatweg in deze gemeente, zich tot het geven van inlichtingen bij haar aan te melden. Begin van brand. Gisteravond onge veer halftien is er begin van brand ge weest in de werkplaats van den heer Schrij vers aan de Geversstraat. Door de omwo nenden, de "heeren v. Velzen en van Leeu wen, werd het vuur met emmers water ge- blusche. De brandweer werd gewaar schuwd, doch behoefde geen dienst te doen. SPORT DAMMEN SIMULTAAN-WEDSTRIJD LISSE. Maandag j.l. gaf de heer W. J. v. d. Voort uit Nieuw-Vennep, in het speello kaal van de Damclub P. D. L. V. te Lisse, een simultaan voor leden van bovenge noemde club en werklooze damliefhebbers. Er werd aan 15 borden gespeeld. Na iys uur had de simultaanspeler er 11 gewon nen, speelde 3 remise tegen de heeren J H. Hilders, H. van Drunen en B. Janssen en verloor 1 partij tegen den heer J. Kui pers. Duur per partij 6 minuten. STADSNIEUWS Vereeniging „Katholiek Leiden". Alle Katholieken van Leiden worden op geroepen om a.s. Donderdagavond naar de groote Stadsgehoorzaal te komen. Daar moeten zij tegenwoordig zijn, om op te komen, voor het gezin, de toekomst der maatschappij. De rede „Begrijpt gij uw tijd", uit te spreken door den eerwaarden Pater Henri- cus, de opvoering der „Graal" van „Blij heid" en „Leekenapostolaat", de zang van Pulchri Studio, „Ave Maria" van Hub. F. Vissers en „Cantus in Honorem D. N. Jesu Christi" va» Jos. de Prés, dit alles waar borgt u een schoone, doch niet minder een leerzame avond. Om iedereen in de gelegenheid te stellen deze avond bij te wonen, zullen er plaat sen beschikbaar gesteld worden a 25 cents. Voorziet u dus nog tijdig van een plaats bewijs. Deze plaatsbewijzen, dus ook die van 40 cents zijn nog verkrijgbaar bij Wed. Huibers, Haarlstraat, Graalhuis Hooigracht en Langeveld, Aloëlaan 20a. Afd. Leiden N.R.V. Op uitnoodiging van de afd. Leiden der N.R.V. sprak gisteravond de heer H. van Batenburg in den Vergulden Turk over een reis per boot van de K.N.S.M. naar Egypte en het Heilige Land. De heer v. Batenburg beschreef het leven aan boord van een vrachtboot, het bezoek aan Spanje, Algiers, Sicilië, Athene, Egypte en het H. Land met Haifa, Naza reth, Jeruzalem enz. waarvan hij de voor naamste bijzonderheden vertelde. Aan het slot werd den spreker dank ge bracht voor zijn causerie. R. K. Gemengde Zangver. „Pulchri Studio" Zondagavond gaf de R. K. Gemengde Zangver. „Pulchri Studio" zen Vastenavond feest in het St. Antonius-Patronaat. De zaal was tot in de uiterste hoeken ge vuld. Te 8 uur opende de voorzitter, de heer Wissen, den feestavond en schetste in. goed gekozen woorden wat „Pulchri Studio" is en hoopte, dat velen zich hedenavond zou den opgeven als lid. Hierna kreeg de weleerw, heer kapelaan Mudde het woord. Hij sprak er zijn tevre denheid uit over hetgeen „Pulchri Studio" doet, over de oudste leden, die ^Js 't ware aan de vereeniging getrouwd zijin, omdat zij altijd trouw op de repetities zijn, dat Pulchri hoe langer hoe meer bekend wordt, ook al door het zingen voor de radio, nu weer deze week voor Katholiek Leiden, waar menschen komen die dit zullen waar- deeren. Spr. beval allen, die hier tegen woordig waren en nog geen lid zijn, gerust aan lid te worden. Hierna werd door eenige leden het blij spel opgevoerd „Peper" van Henri t' Sas dat veel bijval vond, getuige de lachsalvo's, die vele malen door de zaal klonken. Ook de muziek van den heer Langezaal en den heer Zitman was af en verdiend aanbeve ling. Het kapwerk van den heer v. Leeu wen was in goede handen. Met een gezellig dansje, waaraan door oud en jong werd deelgenomen, werd deze. avond geëindigd. Lezing Oswald Spengler. De aangekondigde lezing van dr. Oswald Spengler zal plaats hebben op 6 Maart as. te 8 uur in het Groot Auditorium der Leid sche Universiteit. Het onderwerp zal nader worden bekend gemaakt. De inbraak bij de fa. PeL Door de politie zijn aangehouden de 22- jarige J. Z. en W. S. en de 26-jarige H. v. L. verdacht van inbraak bij de firma Gebxs, Pel, Vrijdagavond gepleegd. Handelsregister K. v. K. N. Inschrijving: 6581. Nederland- sche Havermoutfabriek (Malade's Han delsmaatschappij),- Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F. 144, handel en fabricatie van havermout en aanverw. artikelen. Dir.: A. Malade, Wassenaar. Comm.: T. van der Meer, 's-Gravenhage. Maatschapp. kap.: 150.000.waarvan geplaatst en gestort i 40.000.(Ned. Staatscourant: 31 Mei 1926( Nr. 102/1132). De Wethouder van Sociale Zaken, de heer Mr. A. J. Romijn, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. Gistermiddag te 2 uur is de 56-jarige wielrijder B. M. op de Plantage aangere den door de 17-jarige wielrijdster A. W., die hem rechts inhaalde. -M. viel, tenge volge waarvan hij een been brak en naar het Acad.Ziekenhuis moest worden ver voerd. Tegen de wielrijdster werd proces verbaal opgemaakt. De politie alhier verzoekt inlichtingen omtrent een rijwiel, dat door haar is inbe- slaggenomen* en vermoedelijk van dief stal afkomstig is. Dit rijwiel is gemerkt J.R.S., v.o. 3325, zwart gelakt, terugtrap rem, zwarte velgen, bruin zadel, voorban den merk Montane, achterbanden merk So- lidus, zwart stuur, bagagedrager met stan daard, sliklap, lantaarn „Gulden Vlies". Dit rijwiel is vermoedelijk drie weken geleden hier ter stede ontvreemd. TOONEEL. Madame Sans-Gêne. Ver. R'damsch Hofstad Tooneel. Het tooneelspel van Victorien Sardou dat de personen uit den tijd der Fransche revolutie en van het eerste keizerrijk doet herleven, is een spel, dat nog altijd trekt. Het was gisteravond niet voor de eerste J. J. v. Amerongen, Doesburg. Julianastr. 492 P. C. v. Arkel en fam., Oegstgeest, Ln. v. Oud Poelgeest 30 M. Beulink en fam., Haarlem, Pr. Steynstr. 43 C. Bit ter, Katwijk, Zuidstr. 107 J. van Hal- Blok, Apeldoorn, Parallelweg 58 G. Bolk. Oegstgeest, Ln. v. Oud Poelgeest 30 C. Boom, Voorschoten, Vernèdepark 11 A. M. v. d. Broek, Delft, Pr. Hendrikstr. 125 H. C. Broekman, Haarlem, Uit. den Bosch straat 2 H. A .Th. v. d. Burg, Haag, Adelheidstr. 162 B. Coes, Vriezenveen, Wijk 7 No. 1008 H. P. J. Damen, Eind hoven, Elzentlaan 11a J. C. Delsasso en fam., Amsterdam, Hasebroekstr. 21 Th. v. Dijk, Barwoutswaarder 150 J. M. Dijkhuizen, Haag, Stadhouderln. 141 E. M. J. v. Eijken, Wassenaar, Victoria- laan .l A. Fruij tier, Voorschoten, Leid scheweg 41 A. C. Fruij bier-den Haan, Voorschoten, Leidscheweg 41 H. A. Hol- slag, Rotterdam, Nolensstr. 35b W. M. Hopper, Utrecht, Steenweg 25 D. A. F. Hulshof, Lichtenvoorde, A 263 J. J. Kal- denbach, Amsterdam, Sumatrastr. 116 III J. Kalkhoven, Leiderdorp, Hoofdstr. 46 A. R. Kischhoff, Haag, Nassauplan 30 M. M. König-Lechner, Weenen H. J. S. Mejjers, Amersfoort, Krommestr. 10 A. Moerad, Weenen C. v. Of weg en, Hazers- woude D 47 W. E. Oouwerkerk, Wasse naar, Deylerweg 89 M. A. v. d. Ploeg, Woubrugge, Hoogmade B 315 G. A. Pont, Gouda, Tweede Kade 80 Wed. N. Koudijs-Qualm en fam., Oegstgeest, Weth. Duiverv.str. 35 J. F. v. d. Rivière, Am sterdam, Yacquartstr. 12 M. Spaargaren- Ruis, Boskoop, Barendszstr. 5 E. Vlekke- Stikvoort, Voorschoten, Leidscheweg 160 A. v. Varik, Puttershoek, Weverseinde 351 F. M. A. van Velzen, Haag, Ger. Dou- straat 4 M. Verkerk, Zevenhuizen, Groeneweg 38 K. Visser, Leiderdorp, Koningsstr. 69 A. F. Vlekke, Voorscho ten, Leidscheweg 160 J. A. G. Baron de Vos van Steen wijk, Heemstede, Hotel van Ouds 't Raadhuis J. E. de Vreede, Oegstgeest, Duinzichtstr. "31 C. J. de Vrind, Oegstgeest, Terweeweg 114 E. R. Th. van Wensen, Haag, Weissenbruch- straat 68. LAATSTE BERICHTEN AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN. Ingesloten tnsschen de boomen. Gisteravond is te Apeldoorn op de Brinklaan een autobus van de Apeldoorn- sche Bus-Maatschappij, bestuurd door S. uit Apeldoorn, op den spoorwegovergang ingesloten geraakt doordat zij den over weg, die op een afstand bediend wordt op reed, terwijl de afsluitboom aan den over kant reeds gesloten was en de andere boom daalde toen de bus zich op den overweg bevond. De bestuurder en de vijf passagiers wis ten nog tijdig de bus te verlaten en zich in veiligheid te brengen. De achterkant van de autobus werd door den locaaltrein stuk gereden. MAN DOODGEREDEN. Gisteren had te Lemele in deze gemeente Ommen een ongeluk plaats met doodelij- ken afloop. j De bijna 70-jarige scharenslijper V. reed I met een driewielige transportfiets op den weg naar Lemelerveld en werd aangereden door een auto. De man reed eerst links van den weg en trachtte daarna over te ste ken. Hij werd door de auto aangereden en op slag gedood. De Rijkspolitie onderzoekt de schuldvraag. De auto is in beslag ge nomen en het lijk naar het lijkenhuisje te Ommen overgebracht. VROUW DOOR TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Hedenmorgen om tien uur is de 42-ja rige ongehuwde mej. A. Dinnessen uit Gen nep, op den Rijksstraatweg Nijmegen Venlo door de electrische tram gegrepen en zoo ernstig gewond, dat zij in het zie kenhuis te Gennep kort na aankomst is i overleden. £)e vrouw, die per fiets was, I heeft niet op het rijwielpad gereden en had, J daar zij doof was, de tram niet hooren aankomen. EEN GOEDE VANGST. Op aanwijzing van de Rotterdamsche politie is gisteren op het station te Amster dam aangehouden de 33-jarige J. V. Met deze aanhouding blijkt de politie een goe den slag te hebben geslagen. J. V. heeft zich aan tal van oplichtingen schuldig ge maakt. Na zijn aanhouding kon een 6-tal schrijf machines, die de man in den Haag gekocht maar. niet betaald had, en te R'dam en in den Haag bij banken van leening waren beleend, achterhaald worden. De R'dam- sche poliite is dezen man op het spoor ge komen, omdat te R'dam een medeplich tige van hem een lommerdbriefje te koop aanbood. Men kwam toen tot de ontdek king, dat J. V. te den Haag moest wonen. Toen men daar evenwel kwam, bleek hij. naar Amsterdam te zijn vertrokken. De politie wist er achter te komen met welken trein de man terug zou reizen, hetgeen aan de Amsterdamsche politie werd door gegeven, die den man kon arresteeren. Hij is naar Rotterdam overgebracht. NACHTELIJKE VECHTPARTIJ. Te kwart over een in den afgeloopen nacht is op het Rembrandtplein te Am sterdam een vechtpartij ontstaan, waarbij betrokken waren twee chauffeurs, alsme de een bewoner van een volkslogement en zijn vrouw. De wapens, waarmede de strijd gevoerd werd, bestonden uit een ijzeren ploertendooder, een auto-crick en een huissleutel. Over en weer werden be hoorlijke slagen uitgedeeld en waarschijn lijk zouden er slachtoffers gevallen zijn, als niet de politie had ingegrepen. Het viertal werd overgebracht naar het post huis Rembrandtplein, waar hun een ver hoor is afgenomen. Een der mannen, die bloedende wonden aan het gelaat had op- geloopen, heeft zich in het Binnen-Gast- huis laten verbinden. De wapens zijn in beslag genomen. SPEELHOL ONTDEKT. De politie van het Bureau Pieter Aertz- straat te Amsterdam heeft gisteravond een inval gedkan in een perceel adn den Am- steldijk. Het vermoeden, dat hier gelegen heid werd gegeven tot. hazardspel, bleek juist te zijn. Behalve een vijftal personen, i dat zich toen de politie binnentrad, met dit spel ophield, werden ook de „onderne mers", een 44-jarige croupier en een 26-ja- rige diamanthandelaar, naar het bureau ge leid. Gebleken is dat er in deze gelegen heid meermalen groote bedragen zijn ver speeld. TELEGRAMMEN ENGELAND EN DE GOUDCLAUSULE. Londen, 19 Febr. (V.D.). Uit Washington wordt gemeld, dat aldaar berichten uit Engeland zijn ontvangen, volgens welke vermoedelijk teleurgestelde bezitters van Amerikaansche obligaties een beroep op hun regeeringen zouden willen doen om bij de Vereenigde Staten tegen de beslis sing inzake de goudclausule te protestee ren. Naar aanleiding hiervan wordt in voor aanstaande Amerikaansche kringen ver klaard, dat de in aanmerking komende obligaties zuiver interne schuldbewijzen zijn en niet binnen de jurisdictie van het J internationale recht vallen. DE GRIEP-EPIDEMIE IN HET LEGER. PARIJS. 19 Febr. (V.D.). De griep-epi- demie heeft in verschillende Fransche gar nizoenen nog meer slachtoffers geëischt. Te Bourges stierf een sbafarts aan de ziek te. Te Limoges overleden binnen een week vier soldaten. Te Brive hebben de recruten van het 126ste infanterie-regiment wegens de griep-epidemie 14 dagen verlof gekre gen. GROOTE BRAND IN GRAANOPSLAG- PLAATS. ROSARIO, 19 Febr. (V.D.). Tengevolge van een ontploffing in een graanopslag- plaats en drooginrichting ontstond gister middag te Rosario in den Braziliaanschen staat Santa Fé een reusachtige brand. De geheele beroepsbrandsweer en de vrijwil lige brandweer van de spoorwegen is se dert gisterenmiddag bezig het vuur te be strijden. Er bestaat groot gevaar, dat de brand overslaat naar de graansilo's aan de haven en de haveninstallaties. Tot nog toe zijn drie dooden en 31 gewonden, waar van sommigen zeer ernstig, geborgen. On der de puinhoopen zijn nog verscheidene arbeiders bedolven. DE MAN, DIE TWEEMAAL BEGRAVEN WERD. CAMBRIDGE, (Maryland), 19 Febr. (V.D.). Mr. Allan Wallace is dezer dagen door zijn vrienden en familieleden voor den tweeden keer begraven. Vijf jaar geleden werd in de haven van Baltimore een lijk gevonden, dat door een vriend van Wallace werd geïdentificeerd als het stoffelijk overschot Wallace. De famlie werd van het tragische ongeval op de hoogte gesteld en eenige dagen later volgden vrienden en familieleden de kist met het stoffelijk overschot naar zijn laat ste rustplaats. Drie weken na de begrafenis echter ont- moette een andere kennis van Wallace den doodgewaande op straat, en men begrijpt, j hoezeer de goede man schrok. De familie i ontving den uit het graf teruggekeerde met open armen en alles ging een paar jaren goed, tot Wallace inderdaad het tijdelijke met het eeuwige verwisselde en in een zie kenhuis aan een hartkwaal stierf. Ditmaal was er volkomen zekerheid. En derhalve liep men opnieuw achter het stoffelijk BIOSCOPEN. Casino: Toelaatbaar voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. overschot van dezen man en werden zijn goede hoedanigheden en deugden voor den tweeden keer door de sprekers op het kerk hof geprezen.... CHINEESCH KUSTVAARTUIG GEZONKEN. Ruim honderd opvarenden vermist. SHANGHAI, 19 Febr. (VD.). Het Chi- neesch kustvaartuig „Foeloeng" is in den hevigen storm ten Noorden van Foetsjau gezonken. Meer dan honderd passagiers en leden der bemanning worden vermist. Slechts één persoon kon gered worden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 4.5012.40, sovoye- kooll f 7.705.30, groenekool f 1-404.00 pieterselie f 2.202.80, prei f 1.904.20, kropsalade f 0.802.90, selderie f 1.10 2.00, knolselderie f 2.203.50, per 100 kg.: kroten f 0.801.50, kroten gekookt f 25, witloof f 215, boerenkool f 27, spinazie f 1222, pien f 1.002.50, wortelen f 1.50 7.70, spruiten I f 510, spruiten II f 36 andijvie f 1725, nero f 2.70. LEIDEN, 19 Febr. Vette Varkens. Totale aanvoer 284 stuks, waarvan 280 zwaar 35 36 cent, licht 32—33 cent per kg. levend gewicht. Handel tamelijk vlug. ROTTERDAM, 19 Febr. Vee. Aanvoer 4722 stuks: 208 paarden, 4 veulens, 1014 magere rundren, 804 vette runderen, 192 vette kalveren, 105 graskalveren, 2087 nuchtere schapen, 272 schapen en lamme ren, 6 varkens, 2 biggen, 20 bokken of gei ten. Prijzen per kg.: vette koeien 5254, 4648 en 3036 cent, vette ossen 4648, 4244 en 40 cent, stieren 4448, 4042 en 38 cent, vette kalveren 7580, 6065 en 4550 cent, schapen 37, 33 en 30 cent, lammeren 39, 34 en 30 cent, graskalveren 44, 38 en 32 cent. nuchtere kalveren 20 en 13 cent. slachtpaarden 38, 33 en 29 cent. Prijzen per stuk: schapen f 16, 12 en 8, lam meren f 11, 9 7, nuchtere slachtkalveren f 5, 4 en 3,50, nuchtere fokkalveren f 13, 9 en 6, slachtpaarden f 155, 115 en 80, werk paarden f 225, 145 en 85; hitten f 90, 70 en 60, stieren f 235, 185 en 140, kalf koeien f 220, 175 en 125. melkkoeien f 215, 170 en 120, vaarzen f 120, 90 en 70. BODEGRAVEN. 19 Febr. Kaas. Aange voerd 91 partijen Goudsche kaas, rijksmerk j totaal 4012 stuks wegende 36108 K.G. I Prijs met rijksmerk le soort 1320, 2e soort 1617. Handel matig. HAZERSWOUDE, 18 Febr. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren f 2.253.15 en een deneieren f 2.252.25 per 100 stuks. Aan voer 4909 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen Berlijn New York Partje Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm ft" een en Praag Boedapest Prolongatie 1 pet. BE URSO VERZICHT. De uitspraak in Jiet goudclausule-proces in de V. S. werd over het algemeen toege-, juicht, omdat daardoor een nieuwe schok voor het bedrijfsleven wordt voorkomen. Desalniettemin kan men zich niet vereeni gen met de motiveering van de uitspraak. Intusschen werd overal de hoop uitgespro ken, dat de economische situatie in de Amerikaansche Unie, nu men bevrijd is van de maandenlange onzekerheid, de lich te inzinking van de laatste weken spoedig zal kunnen overwinnen. De Amsterdam sche fondsenmarkt nam daarom nog een afwachtende houding aan. De handel had niet veel uitbreiding ondergaan; de koersen brokkelden na hooger inzet meerendeeis iets af. Het slot lag per saldo nog boven de slotkoersen van gisteren. Kon. Olies openden ruim 2% hooger en fluctueerden later tusschen 140 en 141%. De Amerikaan sche oliesoorten waren een fractie beter. Van de Industrieelen waren Unilevers en Calcé Delft niet meer dan prijshoudend, terwijl Philips evenmin verandering van beteekenis ondergingen. Aku's waren even wel vast en stegen ongeveer 1%. Ads gevolg van een stijging der rubberprijzen waren Rubbers goed gedisponeerd. A'dam Rub bers stegen 1%. Suikers trokken eenigs- zins aan, al kon het hoogste niveau niet behouden blijven. H.V.A.'s stelden zich 11/2% boven het vorige slot. Tabakken waren stil en goed prijshoudend. Ned. Scheepv. Unies liepen na onveranderden inzet eenigszins terug. Alg. Exploraties wa ren iets lager. De handel in Amerikanen was, hoewel iets omvangrijker dan giste ren, kalm; de koersen stelden zich in na volging van Wallstreet hooger. Duitsche en Nederlandsche Staatsfondsen bleven op peil. Op de wisselmarkt lag de dollar ge drukt op 1.47 5/16, terwijl het pond na ope ning op 7.18 laten tot 7.19 1/2 verbeter de. Goudwissels nagenoeg onveranderd 7.193/8 59.84 1.471/4 9.757/, 34.511/„ 47 8td/ö 12.53 20.25 36i 171/2 32.15 37.121/2 6.18

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3