DE SAMENVOEGING VAN ZOETERMEER EN ZEGWAART DINSDAG 19 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 VEBEENIGING KATHOLIEK LEIDEN. BELANGRIJKE MEDEDEELING Voor de SOCIALE AVOND op Donderdag a s. zullen een aantal plaatsen be schikbaar worden gesteld a 25 cent. Verkrijgbaar bij: Wed. HUIBERS, Haar lemmerstraat, GRAALHUIS, Hooigracht, LANGEVELD, Aloëlaan 20a. BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 770.5 te München. Laagste barometerst.: 730.0 te Ona (Noor wegen). Verwachting tot den avond van 20 Febr. Matige tot krachtige later tijdelijke afne mende Zuidelijke tot Westelijke wind, be trokken tot zwaar bewolkt met tijdelijk opklaring waar schijnlijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Een gistermiddag ver ten Westen van Ierland verschenen depressie, ligt nu al aan de Noorsche kust en trekt snel Noord-Oost- waarts gevolgd door een tijdelijke druk- stijging, waarachter een nog diepere de pressie zich vertoont, die vermoedelijk min der Noordelijk zal trekken. De hooge druk king verwijdert zich in Oostelijke richting. In Zuid-Scandinavië is de temperatuur tot boven het vriespunt gestegen, in het Noor den nam de strenge vorst af, maar in Frankrijk, Zwitserland en Zuid-Duitsch- land breidde het gebied van lichte vorst in den nacht zich uit. Krachtige Zuid-Westelijke tot Noordwes telijke winden waaien over de Britsche Eilanden: in Stornoway viel 24 mm. regen, ook aan de Noorsche kust is 10 tot 20 mm. gevallen, en daar waait een stormachtige. Zuid-Westelijke wind. Ook langs de kusten van het Kanaal tot in de Oostzee waait het krachtig uit Zuid-West; in Frankrijk en Zuid-Duitschland is het daarentegen wind stil met plaatselijk mist. LUCHTTEMPERATUUR. 3.2. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 5.48 uur tot Woensdagmorgen 6.39 uuur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 20 Febr. vm. 3.58 uur en nam. 4.13 uur. COMITé GEZINSFILM. Een duidelijke verklaring. Het Comité Gezinsfilm verzoekt ons op name van de volgende verklaring: Het Comité Gezinsfilm, in voltallige ver gadering bijeen, verklaart eenstemmig en met groeten nadruk het volgende: De pogingen van den Nederlandschen Bioscoopbond en van andere zijden om Filmfront los te maken van de katholieke Gezinsfilm actie, acht het Comité Gezins film een onduldbaren inbreuk op de vrij heid der katholieke filmbeweging en een uiting, welke gericht is tegen de emanci patie der katholieken op filmgebied in Ne derland. Pater JUSTINUS JANSSEN O.F.M., Voorzitter. LEO HANEKKROOT, secretaris. J. J. VAN AKEN, penningmeester. A. VAN DOMBURG, en Mr. JOS. DE VOORT, leden. DE SCHORSING DER C. H. V. Naar wij van de zijde van het Departe ment van Economische Zaken vernemen, heeft een nader ingesteld onderzoek niet j aangetoond, dat het Hoofdkantoor van de C H.. V. te Veghel de onregelmatigheden heeft bevorderd. De Akkerbouw-Centrale heeft overwogen, of de noodzakelijkheid bestond, de schorsing te doen voortduren, totdat het tuchtcollege uitspraak zou héb ben gedaan. Waar het nog geruimen tijd zal duren, voordat het vooronderzoek van de tuchtrechterlijke behandeling zal zijn geëindigd, een zeer groot aantal onschul dige filialen door de schorsing ernstig wordt gedupeerd en de goede naleving der getroffen bepalingen niet onder alle om standigheden het voorduren der schorsing vereischt, heeft de Akkerbouw-Centrale met goedkeuring van den Minister van Economische Zaken beslist, dat tot ophef fing der schorsing zou kunnen worden overgegaan, indien door de C. H. V. aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. Deze voorwaarden houden o.a. in, dat het bijkantoor Breda en de filialen bij de on regelmatigheden betrokken, tot 1 Septem ber niet zullen mogen denatureeren, noch hunne bemiddeling verleenen terzake van het innemen, koopen of afleveren van on- gedenatureerde rogge, dat het dienstver band met de leiders van dat bijkantoor en deze filialen direct zal moeten worden be ëindigd en dat de kosten van het onderzoek door de C. H. V. zullen worden gedragen. Voorts is bericht, dat de schorsing on middellijk opnieuw zal worden ingesteld, wanneer de naleving der gestelde voor waarden of de verdere behandeling van het onderzoek daartoe aanleiding geven. J BOUWCONGRES, ARCHITECTUUR- EN BOUWTENTOONSTELLING VAN HET N. I V. A. Groote belangstelling. Voor de Architectuur- en Bouwtentoon- stelling, zoowel als voor het Bouwcongres van het Nederlandsch Instituut van Archi tecten (Secretariaat te Hengelo), welke ge houden zullen worden van 10 t.m. 19 Mei in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam, blijkt de belangstelling zeer groot te zijn. Reeds hebben een groot aantal voor aanstaande firma's uit de bouwindustrie zich van een plaats op de tentoonstelling verzekerd en uit alles blijkt, dat deze een interessant beeld zal geven van de moder ne bouwmethoden en de toepasingsmoge- lijkheden van de moderne materialen. Op het Bouwcongres zullen o.a. de vol gende deskundigen voordrachten houden: Prof. dr. J. J. van Loghem, Amsterdam. Prof. dr. A. Fokker, Heemstede, Prof. ir. J. A. Baker, Delft. Prof. dr. C. Zwikker, Delft. Prof. ir. J. G. Wattjes, Delft. Dr. ing. N. A. Halbertsma, Eindhoven. Ir. L. Ch. Kalff, Eindhoven. Ir. L. B. Huygen, Amersfoort. Ing. E. A. van Gender en Stort, Den Haag. Prof. O. Graf, Stuttgart. Prof. O. Schweizer, Karlsruhe. Prof. dr. ing. A. Troche, Darmstadt. Dr. ing. H. Seitz, Stuttgart. Prof. dr. ing. H. Maier Leibnitz, Stuttgart.. Arch. A. Lurgat, Mos kou., Arch. ing. R. Rothschild, Milaan. Arch. dipl. ing. A. Althammer, Neuwied. VEE NAAR RUSLAND? Moeilijkheden met betaling zouden groote order ophouden. Dezer dagen zijn, naar de „Telegraaf' meent te weten, nadere bijzonderheden te verwachten over een groote transactie met Rusland. Zij betreft de levering van een aanzien lijk quantum Nederlandsch vee aan de Sovjets. De onderhandelingen zijn thans in een vergevorderd stadium van qntwik- keling. Het gaat hier om een bedrag van eenige millioenen. Moeilijkheden levert nog de wijze van betaling door Rusland. Doch men schijnt reeds een uitweg in de zen gevonden te hebben. De officieele instanties, o.a. de Veehou derij-Centrale, wenschten zich bij navrage niet uit te laten over deze levering. DE POLITIEKE EENHEID DER KATHOLIEKEN IN LIMBURG. In verband met de bereikte overeen stemming tusschen het bestuur van de R.K. Staatspartij Kring Limburg met de ..Limburgsche-Federatie", waardoor op ge lukkige wijze de eenheid in de politieke organisatie der Katholieken in Limburg is hersteld, moge erop gewezen worden, dat hieruit een belangrijke stemmenwinst voor de R.K. Staatspartij kan volgen. Immers behaalde de „Limburgsche-Fe- deratie", die los van de R.K. Staatspartij stond, bij de Kamerverkiezingen in 1933 een stemmen aantal van 6358. Rijksbeurzen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt in herinnering, dat personen met een buitengewonen aanleg voor de studie, die niet in staat kunnen worden geacht hun studiekosten te beta len, en die gedurende den cursus 1935/1936 voor een Rijksbeurs (renteloos voorschot) ter tegemoetkoming in die kosten in aan merking wenschen te komen, met uitzon dering van: lo. die studenten aan de Rijksuniversi teiten en de Technische Hoogeschool te Delft, die reeds vóór 1 Mei 1935 één of meer academische examens aan die inrich ting van onderwijs hebben afgelegd of zul len afleggen, welke gegadigden hun aan vragen moeten indienen bij het college van Curatoren der inrichting van onderwijs, waaraan zij studeeren; 2o. hen, die aan een inrichting tot oplei ding van onderwijzer(es) of hoofdonder wijzer (es) studeeren; en 3o. hen, die aan een inrichting van kunst studeeren, zich vóór 1935 per gezegeld adres tot zijn Departement, afdeeling V.H.M.O., moeten Wenden. Leerlingen van ambachtsscholen en van andere inrichtingen voor lager nijverheids onderwijs moeten hun adres vóór 15 Fe bruari 1935 indienen bij zijn Departement, afdeeling N.O. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ook zij, die thans nog geen eindexamen hoogere burgerschool of gymnasium heb ben afgelegd, doch met 1 September 1935 een beurs wenschen voor de studie aan een Universiteit of Hoogeschool, hun re quest eveneens vóór 1 Maart 1935 moeten indienen. De adressen, welke na genoemde data bij het Departement inkomen, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Exemplaren van de „Regelen", volgens welke de beurzen (rentelooze voorschot ten) worden verleend, zijn tegen betaling van 0.10 verkrijgbaar bij de Algemeene Landsdrukkerij, te 's-Gravenhage. Een 102-jarige. Zondag 24 Februari as. zal de heer Joh. de Koning, wonende te Oude Tonge, zijn 102den geboortedag herdenken. Ofschoon zijn gehoor wel te wenschen over laat en zijn gezichtsvermogen weg is, bezit de oude heer nog een buitengewoon helder verstand. Hij heeft dan ook, zoo ver zekerde hy trotsch, nooit gedronken of ge rookt. Tijd." Cafetaria te Utrecht. Zeer binnenkort zal de oftening plaats vinden van „Cafetaria", Leidscheweg 810 Utrecht. Zooals bekend is, werden reeds in minder dan één jaar tijds 5 cafetaria's ge opend, n.l. te Den Haag, Rotterdam (2), Leiden en Arnhem. MIDDELEÜROPEESCHE TIJD. Zelfs bij aanvaarding dit jaar nog niet in werking. Naar de „Maasbode" verneemt, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken be paald, dat, indien het wetsontwerp tot herziening van den wettelijken tijd door de Eerste Kamer mocht worden aangeno men, het om technische redenen niettemin onmogelijk zal zijn die nieuwe tijdregeling nog dit jaar in werking te doen treden. PROF. VERAART OVER PROF. VERAART. De hoofdredactie van de „Nieuwe Ven- losche Courant" had eenige opmerkingen gemaakt over de financieele plannen van de K.D.P., van prof. Veraart. Prof. Veraart schrijft naar aanleiding daarvan in „Onze Vaan" o.m.: „Weet deze hoofdredacteur nu ook al niet, dat onze denkbeelden nog nooit zaak kundige behandeling en wetenschappelijk- gefundeerde bestrijding hebben gevonden? Een feit, tot diepere beschaming der katho lieken, vrijwel geheel toe te schrijven aan het geheel ontbreken van ter zake kundige f in a ncieel-economise he deskundigen in de Staatspartij! Dat bleek reeds destijds bij het belastingdebat; dat bleek al tientallen jaren in de Kamérs, waar men nooit boven een goedkoop technisch-financieel betoog weerslag op de Millioenennota en ge woonlijk even goedkoop cijfergegoochel! kon uitkomen. Heuse h, Hoofdredacteur, onze financieele en onze economische denkbeelden gaan uit boven de pet van een partij, die geen se rieuze behandelaars vein deze vraagstuk ken sinds jaren in haar midden telt. Of die, ais zij ze heeft, ze met zorg buiten de staatkundige arena houdt, teneinde het peil van een Fleskens niet te hoeven over schrijden". Nederlandsche Veehouderijoentrale. De Nederlandsche Veehouderijoentrale maakt bekend, dat in de week van 10 tot 16 Maart 1935 op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden. Dinsdag 12 Maart: Rotterdam 810 uur vm. veemarkt. Donderdag 14 Maart: Gouda 810 uur vjn. veemarkt.. Vrijdag 15 Maart: Leiden 8—10 uur vm. veemarkt; Utrecht 810 uur vm. vee markt. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewes telijke Landbouw-Crisis-Organisaties, moe ten vóór Zaterdag 2 Maart zijn-ingezonden bij de GewestelijkeLandstorm-Crisis-Or ganisaties, waaronder de betrokken vee houders ressorteeren. In verband met het geringe aanbod van vee op de Zeeuwsche leveringsplaatsen zullen de aangiftekaar- ten voor levering op 'die plaatsen mogen worden ingezonden tot Dinsdag 5 Maart 1935. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank heeft heden uitspraak ge daan in de zaak van den inspecteur der directe belastingen W. C. A. uit Hoofd dorp, tegen wien door het O. M. 6 maan den hechtenis is geëischt wegens het ver oorzaken van dood door schuld. Verdachte had op 1 Augustus j.L op het Oosteinde te Delft den waterstoker krijgsman, die ter plaatse een handwagen voortduwde aangereden, tengevolge van welke aanrijding het slachtoffer is over leden. De Rechtbank achtte dezen ver dachte niet schuldig en sprak hem vrij. BURGEMEESTER VAN LAREN BELEEDIGD. Het vonnis bevestigd. Het Amsterdamsche gerechtshof beves tigde vandaag het vonnis van den politie-, rechter, waarbij de Amsterdamsche inge nieur J. H. B. wegens beleediging van den burgemeester van Laren op 28 Mei j.l. was veroordeeld tot honderd gulden boete, subs, tien dagen hechtenis. Ook de pro cureur-generaal Mr. Bauduin had bevesti ging van het vonnis gerequireerd. Naar aanleiding van de uitzetting van de vier Duitschers over de Duitsche grens, bevolen door den Burgemeester van Laren, was de ingenieur zoo verontwaardigd ge weest, dat hij den burgemeester schreef: „Kaïn, wat hebt gij met uw medemenschen gedaan? .Ga naar het graf van vader Wil lem en spuw er op. Dat past u, verrader van 's lands eer!" DE KINDERMOORD TE ZEIST. Vader tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. In den avond van 13 Augustus van het vorig jaar speelde zich een vreeselijk hui selijk drama te Zeist af. Een 30-jarige monteur kreeg in het begin van den avond een woordenwisseling met zijn echtgenoote en zijn bij hem in huis vertoevenden va der. De twist liep zoo hoog, dat de vrouw en de vader het huis ontvluchtten. Eenigen tijd later hoorde men in het huis de twee kinderen, die bij den man achtergebleven waren schreeuwen en toen de inmiddels gewaarschuwde politie de woning binnen drong, vond men den man, die getracht had door ophanging een einde aan zijn le ven te maken. Bij verder onderzoek wer den de twee kinderen, een jongetje van vier en een meisje van anderhalf jaar dood aangetroffen op hun ledikantjes. Zij waren vreeselijk verminkt. Door middel van kunstmatige ademha ling slaagde men er in den man in het le ven te houden. De Officier van Justitie eischte tegen den verdachte wegens moordslag, twee maal gepleegd, vijftien jaar gevangenis straf. De rechtbank te Utrecht veroordeelde hedenmorgen den monteur tot een gevan genisstraf voor den tijd van tien jaar. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Nederl. Reisvereeniging voor Ka tholieken. Feestavond Burchtzaal 20.15 uur. Dinsdag. Populaire Viool-avond Robert le Rutte. Kleine zaal Stadsgehoorzaal 20uur. P^-^dag, Ontwikkelingsavond R.K. Volks bond. Spreker H. J. Kuiper, Lid Centraal Bestuur, Bondsgebouw, 8 uur. Aan de memorie van toelichting op het wetsvoorstel tot vereeniging van de - ge meenten Zoetermeer en Zegwaart is het volgende ontleend: De bebouwde kommen van de gemeen ten Zoetermeer en Zegwaarts zijn samen gegroeid tot één complex in. het centrum van een min of meer cirkelvormig gebied, gevormd door het territoir der beide ge meenten. De thans bestaande gemeente grens snijdt dit gebied en de bebouwde kom doormidden. Deze samengroeiing heeft geleid tot een nauw contact zoowel tusschen de inwoners beiders gemeenten als tusschen haar bestu ren. De band tusschen de beide bevolkingen uit zich o.m. in eenheid op het gebied van kerk, onderwijs en vereenigingsleven. Eco nomisch vormen de gemeenten een eenheid zij het, dat in Zegwaart naar verhouding iets meer 'ndustrieën gevestigd zijn. De winkeliers tellen1 over en weer hun klan ten in de buurgemeente. Ter plaatse is één bank, de Spaar- en Voorschotbank voor Zoetermeer en Zegwaart. De besturen der beide gemeenten plegen eigener beweging over een groot deel der gemeentelijke ges tie met elkander in overleg te treden. Ver schillende openbare diensten zijn gemeen schappelijk opgezet en geregeld. Er is één postkantoor, officieel genoemd Zoetermeer, vlak bij de grens der beide gemeenten, midden in het dorp. De politie en de brandweer zijn nog formeel gescheiden, doch practisch werken zij geheel samen. Voor het verleenen van stenu aan werkloo- zen is een gezamenlijke regeling tot stand gekomen, welke feitelijk naast crisissteun ook de belangen van het burgerlijk arm bestuur behartigt. Ten aanzien van electri- citeits- en watervoorziening hebben de beide gemeenten gelijkluidende contracten, welke na onderling overleg zijn gesloten, terwijl omtrent een contract nopens gas- voorziening eveneens in onderling overleg onderhandelingen zijn gevoerd. Ook naar buiten treden de gemeenten vaak gemeen schappelijk op door middel van brieven, onderteekend door de colleges van burge meester en wethouders beider gemeenten, die een gemeenschappelijken voorzitter hebben. Het hoogmoedige Zoetermeer! Het laat zich hooren, dat de geografische situatie aanleiding moest geven tot over wegingen van samenvoeging der aldus his torische samengegroeide gemeenten. Zoo danige overwegingen dateeren niet van den laatsten tijd. Reeds in 1846 verzochten Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland aan het gemeentebestuur van Zoetermeer, zijn gevoelen te willen kenbaar maken nopens een eventueele vereeniging met Zegwaart. Dit gevoelen bleek destijds sterk afwijzend te zijn, en wel in hoofdzaak op grond van een zeker superioriteitsgevoel van de in woners van Zoetermeer, die zich oordeel den op een hooger ontwikkelingspeil te staan, en in het algemeen financieel in een betere positie te verkeeren dan die van Zegwaart. Indien dit indertijd zoo was, dan heeft deze toestand zich allengs gewijzigd. De ge meente Zegwaart heeft zich opgewerkt tot een bloeiende gemeenschap, welke een ver eeniging met Zoetermeer alleszins waar dig is. Door het geregeld nauwe contact tusschen de beide bevolkingen zijn deze thans geheel naar elkaar toegegroeid. Aard en gezindheid zijn als gelijk te beschouwen. Toen Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land dan ook, nadat aan zoodanige plannen in 1920 geen voortgang was gegeven, in 1931 opnieuw een voorstel tot samenvoeging aan de beide gemeenten voorlegden, heb ben haar raden en de commissie uit de in gezetenen van Zegwaart zich met flinke meerderheid daarmede vereenigd. Slechts de commissie uit de ingezetenen van Zoe- YV oensdag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden; jaarver gadering in Huize „Maria", Pieters- kerkkoorsteeg 27, 8.15 uur. Woensdag, Alg. R.K. Prop. Club „Dr. Schaepman", eerste cursusavond, waarop spreekt kap. Dorbeck over „Kerk en Staat", Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag. Filmavond „Wonderen der Na tuur", Vereen. „Geloof en Weten schap", aula H.B..S, Mariënpoel- straat te 8.15 uur. Donderdag. Sociale Avond „Katholiek Lei den", spreker Pater Henricus, O. Cap., Stadsgehoorzaal. Donderdag. Zitting RJC. Reclasseerrngs- vereeniging 89 uur in het St. Vineentiusgebouw, Hoogl. Kerk- gracht De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Februari a. s. waargenomen door de apotheken:- C. B. Duister, Nieuwe Rijn 18, tel. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, teL no. 274. termeer verklaarde zich met de kleinst mo gelijke meerderheid tegen. Dit verzet vindt voornamelijk zijn grond in het, nog uit vroegeren tijd stammend, verschil in fi nancieele positie der beide gemeenten. De gemeente Zoetermeer kan bogen op een bezit aan inschrijvingen in het Grootboek; de gemeente Zegwaart heeft zoodanig bezit niet. Zo'etermeer kan derhalve haar eigen geldschieter zijn; Zegwaart moet leenen om in haar kapitaalsbehoefte te vorzien. In de practijk is, behoudens bij liquidatie, dit verschil echter slechts ideëel, aangezien Zoetermeer de inschrijvingen, die zij van het Grootboek realiseert, in voorgeschreven termijnen weer moet terugkoopen. Boven dien behoeft Zoetermeer van het gereali seerde bedrag wel is waar niet de rente te betalen, die het verschuldigd ware inge val het geld geleend zou zijn, doch het derft de rente daarvan. De consequenties van dit verschil in grondslag van finan cieele positie (wat practische uitwerking betreft is er voor de belastingbetalers geen verschil, of zij eigen kapitaal moeten aan zuiveren dan wel geleend geld moeten af lossen) zouden eventueel kunnen worden opgeheven door splitsing van de nieuw te vormen gemeente in financieele afdeelin- gen. De ondergeteekende meent hiertoe evenwel niet een voorstel te moeten doen, aangezien de geringe voordeelen van zoo danige splitsing niet zouden opwegen te gen het nadeel van continuatie van een op- gelijke positie tusschen de beide deelen der nieuw te vormen eenheid. De belasting in beide dorpen even zwaar! De financieele posities der beide gemeen ten ontloopen elkaar overigens niet noe menswaard. De belastingsdruk is gelijk, be houdens dat in Zoetermeer 10 opcenten op ongebouwd en 10 opcenten op de perso- neele belasting worden geheven, tegen 20 respectievelijk 40 opcenten in Zegwaart. Deze verschillen zijn niet zoo groot, dat daarvan een voor de toekomst der locali- teit zoo gewichtig besduit moet worden af hankelijk gesteld. Bovendien dient in aan merking te worden genomen, dat de uit- k eer ing per inwoner volgens art. 3, onder b, der wet van 15 Juli 1929 (Staatsblad no. 388), sedert gewijzigd, voor de beide ge meenten onderling een grooter verschil ten gunste van Zoetermeer vertoont, dan het geval zou zijn geweest, indien voor de be rekening van de uitkeering voor Zoeter meer ware gebruik gemaakt niet van voor- loopige aanslagen in de directe belastingen, doch van de definitieve. Uit het hiervoren medegedeelde moge duidelijk zijn, dat niet een gebleken ge brek aan, reeds uit hoofd van de geogra fische ligging der beide gemeenten nood zakelijke samenwerking den Minister er toe heeft geleid, het voorstel van Gedepu teerde Staten van Zuidholland tot ver eeniging van de gemeenten Zoetermeer en Zegwaart te bevorderen. Ook bezuinigings motieven liggen niet in de eerste plaats aan dit voorstel ten grondslag, al zal bij vereeniging, door de alsdan mogelijke ver eenvoudiging der administratie, uiteraard besparing op bestuurskosten worden ver kregen. De Minister draagt dit vereenigingsvoor- stel voor louter als een consolidatie, als een bevestiging door het recht van een natuur lijk gegröeiden toestand, in de overtuiging, dat het wegvallen van de redenloos ge worden administratieve perken het belang van de beide gemeenten slechts ten goede kan komen. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. WAT DE MINISTER DAAR OMTRENT MEDEDEELT.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2