DONDERDAG 14 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN VRACHTAUTO OMGESLAGEN. Door het afloopen van een wiel. Op den Benoordenihoptscheweg te den Haag nabij het Willem Witsenplein liep door het breken van de achteras een der wielen van een uit Hillegom afkomstige vrachtauto. De auto viel daardoor om en de 'bestuurder, de 50-jarige D. V. wonende te Hillegom werd met inwendige kneuzin gen door den Geneesk. Dienst ter obser vatie overgebracht naar het ziekenhuis Bro- novo. ERNSTIGE AANRIJDING. Te Bladel pufte de stoomtram naar Eind hoven zwaar stoomend over den weg. Fiet sers, paard met kar en een autobus terzij. De autobus wilde* op een gegeven moment uitwijken voor de fietsers, toen zij den voerman der kar, zekeren v. L. uit Reu- sel aanreed, doordat aan iedereen het uit zicht benomen was door den stoom. De ongelukkige liep een bekken fractuur op en is naar het Ziekenhuis overgebracht. ACHTELOOS OVERGESTOKEN. Gistermorgen is op den Schiedamschen weg te Rotterdam de 79-jarige mej. J. E. van Hees, geboren Beksterman, ten gevol ge van het achteloos oversteken onder een tramwagen van Ujn 11 geraakt. De tram moest worden opgevijzeld om de vrouw te bevrijden. Zij bleek toen te zijn over leden. De vtouw kwam uit de R.K. kerk daar ter plaatse. DRIE AUTO'S IN DE MODDER. Bergingsauto's, die geborgen moesten worden. Op 'n nieuwen weg die parallel loopt met de Lange Kade te R'dam, is Dinsdag middag een post-auto door den door het sneeuwwater ondermijnden zijkant van den weg gezakt. De hulp van een bergings-auto werd ge- requireerd, maar ook dit vehikel bleef on wrikbaar in de modder steken. Evenzoo verging het een tweede bergingsauto, die ter assistentie werd uitgezonden en de kans niet willende loopen dat de weg be zaaid zou worden met tegen wil en dank stationeerende auto's heeft men het er toen voorloopig maar bij gelaten. Gisteren zou men pogen de auto's „vlot" te krijgen. DE KOLENDAMPVERGIFTIGING TE SANTPOORT. Slachtoffer overleden. De bejaarde heer D., die naar gisteren gemeld is, Dinsdagmorgen in zijn woning aan de Pastoorsstraat te Santpoort-Sta tion bewusteloos te bed is gevonden ten gevolge van kolendampvergiftiging, en naar bet ziekenhuis „St. Joannes de Deo" te Haarlem is overgebracht, is daar giste renmorgen overleden. GAS VERSTIKKING. Gisteren werd de politie te Tilburg ge waarschuwd, dat men sinds eenige dagen de 66-jarige alleenwonende W. Breuns niet buiten had gezien. De politie ging de woning van den man binnen en vond hem dood op bed. Hij bleek aan gasverstikking te zijn overleden. In de keuken vond men een gas kraantje openstaan. De dood moet reeds eenige da gen geleden zijn ingetreden. In den gang vond men achter de brievenbus de kranten vanaf Maandag, zoodat men vermoedt, dat B. reeds Zaterdag of Zondag is overleden. Het stoffelijk overschot is naar het lij kenhuisje van het St. Elisabethziekenhuis overgebracht. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 59-jarige weduwe HulshofHart- koorn, uit de Willebrordusstraat te Rotter- dam, die Zaterdag j J. met haar kleeren in aanraking met de kachel was gekomen en daarbij ernstige brandwonden heeft opge- loopen, zoodat zij naar' het ziekenhuis aan den Bergweg moest worden overgebracht, is aldaar aan de bekomen brandwonden overleden. GARAGEBRAND TE BRIELLE. Zeven auto's vernield. Dinsdagavond ongeveer half twaalf is brand ontstaan in de garage van den heer C. Spoon in de Kuiperstraat te Brielle. Zeven auto's gingen verloren, alsmede een groot aantal banden ter waarde van on geveer 3000 gulden, evenals een aanzien lijk bedrag aan onderdeelen. De garage is geheel uitgebrand. Het aangrenzend gebouw van den slager C. Luyendijk werd eveneens door het vuur aangetast, doch kon door de brandweer worden behouden. Het daarin aanwezige slachtvee werd tijdig in veiligheid ge bracht. De brand is ontstaan door zelfont branding van een der auto's bij het bin nenrijden in de garage. De belangstelling van het publiek was zeer groot. De burge meester was op het terrein aanwezig. De schade wordt door verzekering gedekt. NOTARIS-WONING GEDEELTELIJK UITGEBRAND. Gistermiddag tegen kwart over twee is brand ontstaan in de woning van notaris M. Poele te 's-Gravenpolder. Het huis, dat drie verdiepingen-telt, is gedeeltelijk uitge brand. De tweede en derde verdieping zijn nJ. aan de achterzijde geheel door het vuur vernield. De geheele inventaries kon ge spaard blijven. De motorspuit uit Goes kon wegens een defect niet eerder dan om vier uur gister middag water geven. De schade wordt door verzekering ge dekt. De oorzaak van den brand is onbe kend. ROOFMOORD TE SLAGHAREN? De raadselachtige dood van den oud-Indisch militair. De plotselinge verdwijning van den 70- jarigen oud-Indischen militair F. van Os te Slagharen op 2 Februari, stond op de Witman, een deel van het dorp Slagharen, dat tegen de Overijsselsch-Drentsche grens aanligt, al eenige dagen in het centrum van belangstelling. De familie van Van Os had eerst, vermoedende, dat hij ergens naar toe gegaan was, nog gedacht, dat de man wel zou terugkomen. Maar toen dit ook Zaterdag niet gebeurde, waarschuwde men de politie. Men kreeg des te meer arg waan, omdat bekend was, dat Van O. eenig geld had. Het resultaat van het zoeken is geweest dat men, gelijk reeds met een enkel woord werd gemeld, Dinsdagmorgen het lijk vond in een waterleiding, die ongeveer 3 M. 'breed en 70 a 80 cM. diep is en in de na bijheid ligt van de wijk in de Westerslagen, waar Van O. telkens passeerde, als hij naar zijn familie ging. Het bleek, dat het lijk een touw om het lijf had. Het hoofd vertoonde teekenen van wonden, terwijl het rechter oog zelfs ernstig was gekwetst. De lijkschouwing is verricht door dr. Gouwe uit Lutten, die moet hebben vast gesteld, dat de dood niet is ontstaan door verdrinking, maar dat de heer Van O. ge welddadig van het leven is beroofd en daarna in het water is geworpen. Inlichtin gen waren terzake bij de politie, die het lijk in beslag heeft genomen, niet te krijgen. Het lijk is eerst vervoerd naar Slagharen en vervolgens per auto naar het ziekenhuis te Hardenlberg voor nader onderzoek. Dat de man in de waterleiding verdron ken is, moet vrijwel als uitgesloten wor den geacht, aangezien het water veel te on diep is. Bovendien ligt de waterleiding een eind weg van het smalle paadje langs de wijk, die Van O. moest passeeren. Het schijnt, dat men hier met een roofmoord te doen heeft, waarvan de daders goed op de hoogte zijn geweest met het leven van den ouden zonderling; zij hebben hem op dat eenzame paadje tegen den grond ge slagen, van het leven beroofd en vervol gens, om aan zelfmoord te doen gelooven, in de waterleiding geworpen. Om het er heen te sleepen, schijnt men om het lijk een touw te hebben bevestigd. Daar de man zuinig leefde en geacht werd niet zonder bezit te zijn, is het bovendien verdacht dat in zijn woning vrijwel geen geld gevonden is. De man zelf sprak meer malen over het geld, dat hy bezat en bij zich droeg. Dat was in den laatsten tijd een van zijn eigenaardigheden geworden; hij wilde graag voor een welgesteld man worden aangezien, waarvoor men hem trouwens ook zonder die uitlatingen wel hield, aangezien verschillende personen, zooals beweerd wordt, geld ,zij het dan geen groote bedragen, van hem hadden geleend. De politie stelt thans een uitgebreid on derzoek in en tracht de daders van dezen vermoedelijken roofmoord te pakken te krijgen. Van andere zijde wordt nog gemeld, dat het onderzoek op het lijk een dusdanig re- sultSat heeft gehad, dat onmiddellijk daar na de Officier van Justitie uit Almelo, in gezelschap van marechaussee en gemeente politie, een nader onderzoek zijn begonnen. Van niet-officieele zijde wordt medege deeld dat de man zou zijn doodgeschoten. „Msb." NIEUWSTE OPLICHTERSTRUC. Waard el ooze bestellingen onder rembours. Oplichters weten altijd weer nieuwe trucs uit te vinden om hun medeburgers te benadeelen. Het allerlaatste, dat wij dienaangaande vernamen, is wel van bij zonder laag gehalte. Degeen, die zich hieraan schuldig maakt, zoekt in de advertenties der dagbladen de adressen op, waar sterfgevallen geweest zijn. Hij komt daar dan een pakje bezorgen en zegt, dat dit nog door den overledene be steld is. In de ellende van de sterfdagen 'betaalt men dan vaak zonder verder onder zoek en weldra blijkt het pakje slechts een paar waardelooze boekjes te bevatten! Deze praktijken zijn reeds in Den Haag en te Rotterdam toegepast, bij de politie zijn eenige klachten hierover binnengeko men, maar tot nu toe is de dader niet ge vonden. In één geval werd het „bestelde pakje" bezorgd, juist toen de rouwstoet voor de deur stond JEUGDIGE DIEVENBENDE GEKNIPT. Serie inbraken te Ginneken. Te Ginneken is gisternacht ingebroken in de Dr. de Visserschool, chr. school voor lager onderwijs. Dit is voor de derde maal in een jaar tyds. De politie heeft reeds de hand op de daders gelegd. Het bleken drie knapen te zijn, wier leeftijd van 14 tot 18 jaar varieerde. Bij ondervraging bekenden zij, ook de beide vorige inbraken gepleegd te hebben. Er kwamen echter nog meer inbraken aan het licht. In Augustus van het vorige jaar logeerden te Ginneken twee jongens uit Utrecht en Maartensdijk. In combinatie met het Ginnekensche drie tal werden inbraken gepleegd in het land huis van dr. Beynen, in het clubgebouw van het Nederlandsche Padvindersgilde, in de zwem- en badinrichting De Prin.ce- plassen te Overaa en in een winkel te Ginneken. INBRAAK IN DE R.K. KERK TE EERDE. In de R.K. kerk te Eerde heeft eergis teren een onbekend gebleven persoon van de gelegenheid, dat er geen bezoekers in het gebouw aanwezig waren, gebruik ge maakt, om de sacristie binnen te dringen. De indringer forceerde een geldkistje en maakte de inhoud, een bedrag van ca. 50, buit. De dief wist onopgemerkt te ontko men. De politie heeft de zaak in onderzoek. Tot op heden kon het heerschap nog niet worden opgespoord. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 15 Februari. Huizen. 301 M. Al'g. Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Orgelconcert. 12.30 Ensemble v. d. Horst en Gramo foonplaten. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Viool-recital L. v. Wijngaarden en Gramofoonplaten. 4.00 Gramofoonplaten. 5.30 Zang en Gramofoonplaten. 6.30 Causerie. 7..00 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Voordracht. 8.00 Vaz Dias en NCRV-Harmonie-orkest 9.00 Lezing. 9.30 NCRV-Symphonie-orkest. (Om 10.00 Vaz Dias). 10.3011.30 Gramofoonplaten, Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en Drukker's Select Trio. 12.00 Ensemble Rentmeester en Gramo foonplaten. 2.00 Dansmuziek (Gramofoonpl.). 2.20 Modepraatje. Hierna Gramofoonpl. 3.00 John v. Brück en zijn orkest uit Heck's Lunchroom te Arnhem. 4.00 Pauze. 4.05 Kniples. 5.00 Voor de kinderen. 1 5.30 Amsterdamsch Salon-orkest. 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonplaten en Herh. SOS- Berichten. 8.00 Causerie. 8.30 Zang en piano. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Causerie. 11.00 Jazzmuziek (Gramofoonplaten). 11.3012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.10 Het Trocadore Cinema-orkest. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 J. Hock's Kamer-orkest. 3.35 Schotsch Studio-orkest. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 Yascha Krein en zijn orkest. 7.35 Handel-concert. 7.50 De „Air-Do-Wells" in hun repertoire. 9:05 „Fve got to have Music", gevari eerd concert. 9.35 Tom Costello in zyn repertoire. 10.40 BBC-orkest. II.35—12.20 Harry Roy's Band. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 12.50 Goldy-orkest. 8.20 „Tragaldabas", hoorspel. 10.50 Dansmuziek. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. Rijnbeek, expediteur, Haarlem mermeer, Hillegommerdijk 330. Cur.: mr. Jhr. L. U. Rengers Hora Siccama te Haarlem. M. W. Verschoor, winkelier, Nieuw Vennep. Cur.: mr. dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem. De Nalatenschap van W. H. B. Briedé Jr., te Noordwijk aan Zee. Cur.: mr. G. H. Wissenburgh te Leiden. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.204.20 M. Hansen's orkest. 7.30 Piano-recital. *7.50 Hoorspel. 9.35 Znag en piano. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen. 456 M. 11.20 Concert uit Breslau. 12.35 Omroepkwintet. 1.35 Voordracht. 3.20 Concert uit Berlijn. 5.05 Piano en 2 violen. 6.20 Omroepkleinorkest. 7.35 Rijkszending: „Zum Rhein, zura deutschen Rhein", 8.20 Zie Deutschlandsender. 10.2011.20 Straussconcert. Rome. 421 M. 8.05 Concert m.m.v. orkest, vocaal kwar tet en orgel. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 L. Langlois1 orkest. 5.20 Symphonieconcert. 6.20 Zang. 6.35 Salon-orkest. 8.20 Omroeporkest. 9.05 Hoorspel. 9.35 Vervolg concert. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.40 Zang. 12.50 Salon-orkest. I.50 Zang en Gramofoonplaten. 5.20 Accordeonmuziek. 5.50 Kwartetconcert. 6.50 Piano-recital. 7.35 Kamermuziek. 8.20 Schubert-concert. 10.4511.20 Accordeonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M, 7.35 Zie Keulen. 8.20 Militair concert. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert (Zie Keulen). Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.058.20 Deutschlandsender. 9.2011.20 Keulen. II.2012.20 Kalundiborg. 12.2014.20 Parijs Radio. 14.2015.20 Kalundborg. 15.20—16.40 Keulen. 16.4017.20 Leipzig. 17.2018.35 Brussel (VI.). 18.3519.50 Brussel (Fr.). 19.5021.35 Beromünster. 21.3520.20 Brussel (Fr.). 20.20afloop Leipzig. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.1010.35 Deutschl. sender. 10.3511.05 Droitwich. 11.05±12.20 Londen Rog. ±12.2014.20 Droitwich. 14.2015.50 Londen Reg. 15.5018.20 Droitwich. 18.20—18.50 Keulen. 18.5020.00 Londen Reg. 20.0023.00 Loc. uitzending (20.30 uur) Dubb. Mannenkwartet „Inter Nos" o.l. v. den heer D. Kok. (21 uur) Mando line-ensemble „Henniiberpian", o.l.v. den heer N. v. Es. (22.00 uur) de heer W. Stouten, saxophoonmuz. In de pau zen gramofoonmuziek. 23.00afloop Droitwich. J. van Praag, kapper, Haarlemmer meer Rijk Nieuwe Meerdijk 321. Cur.: mr. L. G. van Dam te Haarlem. Opgeheven: M. Biesot te Leiden J. J. Gijzenij, te Leiden. D. Verzaal, Aalsmeer. P. A. Been, Hillegom. Surséance van betaling: Verzocht door: De Rechtspersoonlijkheid bezittende vereen iging „Sint Joseph's-Ge- zellen-Vereeniging III", Amsterdam. Be windvoerder mr. J. A. Bletz, Keizersgracht 451, Amsterdam. Verhoor: 21 Maart 1935, des voormiddags 11 uur in het Paleis van Justitie, Prinsengracht te Amsterdam. FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). 31) Ze keerden naar het balcon terug, be reidden een maal, en zich veilig voelend voor verspieders en vervolgers, vielen ze in slaap. Toen zij ontwaakten was de weg bijna verlaten, maar vanuit Pi-Chow woei een storm van vroolijk lawaai over. Ching's ziel werd naar de stad toegetrok ken. „Wij gaan naar stad?" vroeg hij. Dick Forsyth schudde het hoofd. „Neen, maar we zullen eens bij Li-Weng- Ho poolshoogte gaan nemen." „In orde", stemde de Chinees opgewekt toe, hoewel zijn gezicht teleurstelling ver ried. Zij deden hun maskers voor alsof zij naar het feest gingen, kwamen door de rijstvelden op den weg en liepen dien af in de richting van de stad en bereikten zoo den buitenrand van de Yam en. Met den muur tusschen hen en den tuin, was er weinig van te zien, maar een ding viel Forsyth als een onheilspellend voorteekén op, namelijk, dat er veel meer soldaten zichtbaar waren en deze hun taak veel waakzamer en serieuzer opnamen, dan hun kameraden, die in den afgeloopen nacht, in zoete rust het met hun dienst op een accoordje hadden gegooid. „Ching", vroeg hij bezorgd, „weet je of Li Weng-Ho. aangekomen is?" „Ik weet niet. Ik zal vragen." Hij begaf zich naar de bewaakte poort. Een man of vijf, die de zware houten hals banden droegen, welke te kennen gaven, dat zij iets misdreven hadden tegen den wil van den mandarijn, of de wetten die hij had verkozen uit te vaardigen, stonden daar op een rij. De houten blokken waren heel zwaar en bevestigd aan kettingen, die om den nek hingen en over de schou ders omlaag vielen, waarbij het gewicht der blokken de ijzeren schakels in het vleesch dreef. Drie der mannen hadden zich bijna dubbel gebogen, de eenige manier om een oogenblik een vleugje verlichting te vin den van de folteringen van den houten halsband. Ching ging recht op hen af, slaagde er in een vluchtige conversatie te beginnen en was spoedig terug. „Neen", berichtte hij, „de mandarijn is er nog niet, maar Missie Barrington is bin nen vrij genoeg." „Hoe weet je dat?" Een van de gestraften was in de Yam en vanmorgen. Heeft haai' gezien in den tuin, en hoorde zij de vrouw was, met wie Li Weng-Ho gaat trouwen." „Ching", zei de dokter ernstig. „We heb ben geen tijd te verliezen. Laten we rond om de Yamen loopen." „Kan nietnu nog niet", antwoordde Ching beslist. „Als bij daglicht iemand ons ziet zijn we er bij! Gaan nu naar de stad, dan terug als donker is." Ondanks zijn koortsachtig ongeduld, vVst Forsyth, dat Ching gelijk had, en aar- «elend keerde hij zich van Kathleen's ge vangenis af. Het feestgedruisoh, dat Ching tot in het diepst van zijn Ghineezenziel roerde, liet den dokter koud. De zijden ba nieren aan de muren en de wapperende pa pieren draken op de palen vormden geen attractie voor hem, hoe schilderachtig hij het tooneel onder andere omstandigheden gevonden zou hebben. In zijn gekwelden geest was slechts plaatsruimte voor ge dachten aan het meisje, dat wachtte op den komst van Lin Weng-Ho, den mach tigen en onmeedoogenloozen gouverneur, die in deze stad heer was van leven en dood. Zoo afwezig was hij, dat hij vlak bij een kraampje buiten de stadspoorten, bijna over het half-ontkleede lichaam van een man struikelde. De zielige stakker lag op zijn rug, zijn hoofd rustend op een plukje gras, de oogen gesloten, de mond open, en zoo als Dick Forsyth als medicus met een oog opslag constateerde, den dood nabij. Een toomelooze verontwaardiging maak te zich van hem meester over een land, dat zich in de internationale politiek het air gaf vam een beschaafde natie en waar men doodgemoedereerd een doodzieken man zijn huis uitdroeg en aan den weg neerlegde om daar te laten sterven, zoo dat de straatarme nabestaanden niet met de kosten van een begrafenis werden be zwaard. Maar met den besten wil kon hij voor dit menschelijke wrak niets meer doen en met een gevoel van onuitspreke lijke walging liep hij door en merkte nog op, dat de feestgangers nauwelijks eenige aandacht aan den stervende schonken. Zoo iet^ was hier immers een dargelijksch eve nement! Eindelyk kwam de lang gewenschte barmhartige schemering. De vele lam pions zoowel binnen als buiten de stad, ga ven kleur aan het tooneel, dat door een uitbundigen vloed van vuurwerken met flitsende regens van gouden vuur in gloed werd gezet. Forsyth keerde zich om, om iets tegen Ching te zeggen, maar ontdekte, dat zyn metgezel verdwenen was. Ver bluft en angstig bleef hy staan waar hij stond, in de hoop, dat de Chinees hem zou vinden. Overal om hem heen gemaskerde gezichten, het was onder deze omstandig heden heel gemakkelijk iemand uit het oog te verliezen. Hij durfde zijn eigen masker niet af te nemen en al was Ching in de nabijheid, hij zou hem toch niet kunnen herkennen. De dokter bleef een heeleri tijd op dezelfde plaats staan, maar 'Ching ver scheen niet, en op het laatst, toen dte sche mer in duisternis was overgegaan, trok hij alleen op de residentie van Li Weng- Ho af. De hoofdpoort was vroolijk met lam pions verlicht, en daar de schildwachten nog steeds scherp op hun hoede waren, vermeed hij het heldere schijnsel en be gon langs den muur te loopen, van tijd tot tijd stil staand om te zien of hij er over zou kunnen komen. Eindelijk, na lang zoe ken, vond hij een punt waar het mogelijk Was ér zonder hulp over te klimmen; twee minuten later lag hij plat voorover op den muur en keek in den tuin. De tuin was ook al geïllumineerd als voor een feest, maar lag voor zoover hij kon nagaan geheel verlaten. Zijn oogen wendden zich naar het huis. De blinden van latwerk aan zijn kant waren allemaal open en de kamers verlicht. Hij tuurde, gretig en met oogen strak van spanning, in de hoop een spoor van Kathleen Bar rington te ontdekken, maar zijn moeite werd niet beloond. In een van de kamers echter zag hij een man die zat te. schrij ven. Het was Ah Yeo, in rijke kleed ij voor een festiviteit of voor een officieele gele genheid. Behoedzaam hield hij den secretaris een oogenblik in het oog, keek nog eens naar alle kanten om zich heen en liet zich daar na in den tuin neer. De secretaris verliet de kamer en keer de geen minuut later terug met zijn hoed op. Forsyth had het wel kunnen uitschreeu wen van blijdschap: de man ging uit. Hij wachtte tot Ah Yeo opnieuw de kamer had verlaten en ving toen een rondgang om het huis aan. Het hoofdgebouw was don ker, maar in den daaraan vastgebouwden vleugels, lagen de verlichte kamers. Een latwerk gaf toegang tot een ruim vertrek waar zachtgekleurde schemerlampen brand den en waar zich op dit moment niemand bevond. Hij keek naar binnen, besluiteloos wat te doen. Toen gebeurde er plotseling iets was tot een onmiddellijke beslissing noop te. Een zijden voorhang aan het andere einde der kamer werd op zij geschoven en een meisje trad binnen, gekleed als de Chineesche dames uit den hoogsten stand in een hemelsblauw zijden kimono, zalm- rose kousen en gouden schoentjes van het traditioneel model aan de voeten. Het kostte Dick Forsyth geen moeite haar te herkennen. „Kathleen", kwam het hijgend over zijn trillende lippen, „Kathleen". r (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9