ZWANEN BERG'S VAN BRUSSEL's Feestmagazijn DONDERDAG 14 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 VOORHOUT. HULDIGING DOKTER H. A. G. BOTS. Een hartelijke feestviering. Nadat de plechtige tonen van het dan kend Te Deum na de kerkelijke viering van dezen jubeldag nauwelijks waren ver storven, werden de vele familieleden en gasten van den jubilaris huiswaarts gere den, terwijl een groot aantal intieme vrien den van den dokter hun opwachting maak ten, om hem op meer persoonlijke wijze hun hulde en welgemeende felicitatie aan te bieden. Onder stortenden regen kon men de vele genoodigden zien optrekken naar de groote zaal van het Parochiehuis, alwaar aanstonds de officieele hulde der burgerij zou worden gebracht. Ondanks het slech te weer bleven de vlaggen van de huizen ■wapperen om mede getuigenis af. te leg gen van de vreugde welke er omging in de harten van de Voorhoutsche ingezetenen. Niemand van de genoodigden ontbrak dan ook bij den aanvang dezer feestelijkheid, toen onder het spelen van een feestmarsch, door de R.K. Harmonie „St. Caecilia", on der de bekwame leiding van den heer M. Bolderdijk, de jubilaris en zijn familie de feestelijk versierde zaal betraden. De zaal was schitterend versierd, de eerste indruk was: een waar bloemenpaleis. Nadat de laatste tonen van de feest marsch waren weggestorven, nam de voor zitter van het Comité tot huldiging van dokter H. A. G. Bots, de Edelachtbare heer G. Bulten, Burgemeester van Voor hout, het woord om den jubilaris onge veer als volgt toe te spreken: Hooggeachte jubilaris. Het is vandaag juist 25 jaren geleden, dat u zich in deze gemeente vestigde, hetgeen een feit is, dat zeker niet onopgemerkt zou mogen voor bijgaan, integendeel zelfs, dat met zeer grootsche hulde dient te worden gevierd. De ingezetenen hebben daarom gemeend u op den dag van heden te moeten berei den een ware hulde. Tot dit doel ziet u hier voor u een Comité van Huldiging, waarin hebben zitting genomen alle orga nisaties welke deze gemeente onder hare vleugelen draagt; van allen rang, van allen stand. Uw vestiging was voor de gemeentena ren destijds een uitkomst, waar voordien Voorhout nog nooit een medicus onder hare ingezetenen heeft kunnen rekenen. U waart alzoo de eerste Voorhoutsche dokter, die getoond hebt te bezitten de noodige tact niet alleen om met menschen om te gaan, maar bovendien door uw weten schappelijke kennis, gepaard gaande met een zeer groote beminnelijkheid, u hebt weten te maken tot een liefhebbend vriend van allen, die uw hulp noodig hadden of uw bijstand verzochten. Gij hebt daar door de harten van de u thans zoo dier baar geworden Voorhouters weten te win nen. Aanbieding huldeblijk. Het past mij niet hier te schetsen de ver houding tusschen u als medicus en uw pa tiënten; maar wat mij wel tot taak is ge steld, dat is de uiterlijkheden te schetsen waardoor u zich zoo beminnelijk heeft ge maakt. Wij hebben gezien hoe u in on derscheiden organisaties uw organisatori- schen aanleg tenuitvoer legde, en hoe gij uw arbeid hebt weten te ontplooien. Daar voor past het ons u onze waardeering te betuigen. Al was uw tijd in uw ambt be perkt, en waart gij nooit zeker van uw tijd, toch hebt gij u zooveel mogelijk ge geven voor die organisaties, die uw hulp en uw steun behoefden. Wij kunnen niet dankbaar genoeg zijn voor uwe hulp en uw bijstand in vele moeilijke zaken en op de meest ongelegen oogenblikken, die u steeds wist te verleenen ook buiten uw praktijk. Gij zijt hoog in aanzien geko men en uw naam houden wij in hooge eere, maar niet minder uw familieleden, uw gezin, waarmede ik speciaal het oog heb op uw echtgenoote, die door haar me deleven met u, het mogelijk gemaakt heeft, dat gij uw ambt, uw roeping met een zoo stipte nauwgezetheid hebt kunnen ver vullen. En ongetwijfeld gaat dan ook van de ingezetenen van Voorhout een roep uit naar u, mevrouw Bots, een roep, die ook voor u de beteekenis dragen zal van een hulde en een dank namens de geheele Voorhoutsche burgerij. Deze hulde moge u, hooggeachte jubi laris, een bewijs geven van de groote sym pathie en erkentelijkheid van uw mede- blijk van waardeering, in den vorm van uw schilderij. (Applaus). Dit schilderij, vervaardigd door den War- mondschen kunstschilder, den heer Man- ceau, moge u nog vele jaren doen terug denken aan den tyd, dat u zich aan uw heilrijken arbeid gaaft. Met dit stoffelijk bewijs van sympathie moge ik u hierbij overhandigen een gecalligrafeerd album, op de Bisschoppelijke Nijverheidsschool al hier vervaardigd, en waarin zijn vervat de namen van hen, die u deze hulde op van daag wilde betoonen. Moge God u nog vele jaren kracht en sterkte geven om uw me disch ambt met dezelfde nauwgezetheid te kunnen vervullen, tot heil en zegen van Voorhout's ingezetenen. Onmiddellijk zette de Harmonie hierop het „Lang zal hij leven" in, terwijl de ge noodigden het nog te druk hadden met applaudiseeren, als bewijs van instemming met het door den voorzitter gesprokene, om deze heilwensch mede te zingen. Hierna was het woord aan den Zeereer- waarden heer Pastoor H. F. Heijtveldt, die ongeveer als volgt sprak: Het is voor Voorhout en hare ingezete nen aldus spr. vast geen onverschil lige zaak, te weten hoe een dokter zijn ambt uitoefent. Een dokter die zijn ambt i vervult en dat alleen, zonder eenig teeken van medeleven en gevoel te toon en met zijn medemensch en zijn patiënten in het bijzonder, kan nooit die erkentelijkheid ondervinden welke u thans wordt aange- i boden. U is degene, die voelt wat er in zoo- I vele menschenharten omgaat, in de har ten van hen met wie u medeleeft; het zijn uw patiënten. Uw trouwe plichtsbetrachting als medicus gaat ten nauwste samen met uw voorbeeldig en godsdienstig leven als mensch. Gij zijt een man met een pracht gezin, waarop ge trots kimt gaan, die naast de zorgen van uw gezin, de zorgen van uw patiënten even na aan het harte voelt gaan. Het gouden kruis „Pro Ecclesia". Gij hebt u getoond- een man, een genees heer, die weet toe te kennen de juiste plaats aan God en Zijn H. Kerk, ook in uw praktijk als geneesheer. Dat is dan ook de reden waarom het Zijne Heiligheid Paus Pius XI heeft behaagd u bij deze ge legenheid te schenken het gouden eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice", waarvan ik u hier de Pauselijke Buil overhandig. Het is mij een voorrecht, u als eerste te mogen gelukwenschen met deze hooge on derscheiding. Moge dit gouden eere metaal nog tal van jaren uw gouden men- schenhart sieren, ter dankbare nagedacn- tenis aan de vele jaren van uw vruchtba ren medischen arbeid. Onder langdurige handgeklap, spelde mevr. Bots-Van Schaik haar echtgenoot deze Pauselijke onderscheiding op de borst, waarna de voorzitter wederom het woord nam, om als tweede den jubilaris met deze onderscheiding te complimentee ren. En wanneer ik thans spreek, vervolgt spr., dan doe ik dat omdat u ook geduren de 25 jaren als gemeente-geneesheer en schoolarts als ambtenaar der gemeente ten nauwste aan de Overheid zijt verbonden geweest. En ik weet namens de ambtena ren te spreken, die inmiddels door een stof felijk blijk van belangstelling ook u niet vergeten zijn, wanneer ik u en uw familie namens hen van harte gelukwensch met dezen jubeldag en deze Pauselijke onder scheiding. Ook als Burgemeester reik ik u hierbij namens het Gemeentebestuur de welgemeende gelukwenschen over. En jam merlijk kunnen wij niet zoo uitjubelen, zooals wij dat zoo gaarne hadden willen doen op dezen dag, er zijn omstandigheden, die zulks verhinderen, maar'onze wen- schen zijn daarom niet te minder. Hierna was het woord aan de jonge da mes Jo van der Post, Anny Ruijgrok en Marietje Zonneveld, die namens Huize „Sint Agnes", hare bewoners, en de school aan mevr. Bots en haar dochter een bloe menhulde aanboden, terwijl onder de be kwame leiding van mejuffr. M. van Rooy door eerstgenoemde een heilwensch op rijm werd voorgedragen, hetgeen een ap plaus bij de aanwezigen ontlokte. Vervolgens was het woord aan den Wel eerwaarden heer J. J. H. Klomp, Hervormd predikant alhier, die in korte bewoordin gen, op geestige wijze uiting gaf aan den welgemeenden gelukwensch van de geheele burgers, en uit naam van hen is het dan ook, dat wij meenden deze hulde gepaard PAKJES SOEPEN Voordeelig en overheerlijk! 6 Porties voor 15 Cent! te moeten laten gaan aan een stoffelijk Protestantsche bevolking en zichzelf. Dat God u nog vele jaren zal mogen sparen om met dezelfde levenslust uw taak en roe ping te kunnen voortzetten. Hierna was het woord aan den heer J. van den Berghe, hoofd der Chr. School alhier, die zijn aan hoogere dressuur onderworpen discipelen op amusante wijze wist in te leiden met een korte felicitatie. Een driestemmig lied werd hierna door de hoogste klassen van zijn school op prijzenswaardige wijze uitge voerd. Dit lied was geheel gewijd aan den dokter vanaf 1910 tot heden. In één woord was deze eenvoudige hulde een treffende, waarna aan den dokter de dank werd overgebracht van alle leerlingen van de Chr. School voor de ontvangen tractatie. Thans was het woord aan den jubilaris, die met ontroerde stem deze grootsche hulde beantwoordde. Op de eerste plaats, zei spr., gevoel ik mij gedrongen vanaf deze plaats dank te brengen aan God, Die mij gedurende 25 jaren heeft gespaard en gezegend bij mijn arbeid en in mijn gezin. Zeker is het ook mijn echtgenoote, die bij deze hulde be trokken is, want zij is het, die vaak opof fering zich moest getroosten, omdat mijn taak mij elders riep en mijn diensten wer den vereischt. Niettegenstaande dit alles, is zij het geweest, die steeds weer maakte, dat mijn woning werd omgeschapen in een aangenaam tehuis, waarin ik hulp, troost en genoegen vond. Namens haar dus ook van deze plaats een woord van donk, alsmede namens mijn kinderen. Dan past het mij een woord van dank te richten tot Z. H. den Paus, voor de mij verleende eer volle onderscheiding, waaraan ik wil toe voegen een woord van dank aan u, Zeer- eerw: heer Pastoor, voor de wijze waarop u, ter verkrijging van dit eeremetaal, uwe medewerking hebt verleend. Onze wegen gaan vaak parallel; u als medicus voor de ziel, en naast u, de medicus voor het lichaam, beiden arbeidende in den groo- ten Wijngaard des Heeren. Voorts gaat mijn dank uit naar u, Edelachtb. heer Bur gemeester, die steeds een open oog heeft gehad voor datgene wat er omgaat in de praktijk van een geneesheer, daarvoor mijn. oprechten dankr maar niet minder voor uw arbeid, welke' gij verrichtte als voorzitter van dit Comité van huldiging; overigens gaat mijn dank nog verder uit en wel naar hen, die dezen dag voor mij hebben weten te maken tot een onvergete lijke. Mijn dank gaat uit naar de hoofden van scholen, de schoolkinderen, en verder naar alle ingezetenen, in het bijzonder naar m ij n patiënten, voor de wijze waarop zij hun sympathie hebben willen getuigen bij dit, mijn jubileum. Voorts wil ik van af deze plaats mijn dank uitspreken aan hen, die door hun persoonlijke geschen ken deze dag voor mij hebben gemaakt tot een der onvergetelijkste van mijn le ven. Moge het mij gegeven zijn nog tal van jaren te kunnen, getuigen van deze grootsche hulde. Moogt ook gij met mij nog ontelbare jaren van dit gebeuren ge tuige zijn. Hierna nam een schier-onophoudelijke rij van vrienden, bekenden, patiënten en ook wel vreemdelingen, die met den persoon van den dokter sympathiseerden, een aan vang, en het was reeds laat, toen deze open bare hulde- teneinde was en de familiele den zich huiswaarts begaven ter viering van het feest op meer intieme wijze. Zelden zal Voorhout ooit nog zoo'n feest dag mogen beleven; het weer, hoewel tries tig en regenachtig, heeft toch bepaald niet velen doen afschrikken, om ter receptie te komen, want telkens was de receptiezaal nagenoeg geheel gevuld. Bü de receptie gaven voorts nog blijk van hun belangstelling een deputatie van de Vereeniging van Huisartsen afd. Leiden en Omstreken, de geneesheeren van War mond, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Noord- wijk en Noordwijkerhout. Deze dag zal in dankbare herinnering bij velen als onvergetelijk blijven voort leven. DE JUBILEERENDE DOKTER BOTS TE VOORHOUT TE MIDDEN VAN FAMILIE EN LEDEN VAN HET HULDIGINGS -COMITé. Foto Slegtenhorst NOORDWIJK. K. J. M. V. Gisteravond hield een der eigen leiden een causerie over: „De Ge schiedenis van het Bank- en Credietwe- zen". Na opening door den voorzitter met den K. J. M. V.-groet, kreeg Wim van Buitenen terstond het woord. Na duidelijk van bank- en credietwezen een defeinitie gegeven te hebben, ging spreker in de ge schiedenis terug naar den tijd, dat ons aardrijk slechts bevolkt was door „volks stammen", die niet alleen oorlogszuchtig waren, doch ook vredelievend met elkan der konden omgaan en waartusschen een ruilhandel ontstond van him goederen. In den loop der tijden ging men er toe over om in plaats van goederen, edele metalen te geven voor ontvangen goederen, waaruit het betalmiddel, het geld, voortkwam, waarna het geld niet alleen een betaalmid del, doch ook een ruilmiddel werd. Spre ker vertelde hierna, hoe het geldwezen door Staatsbemoeiingen geordend werd en hoe Nederland achtereenvolgens de „Dub bele", de „Gouden" en de huidige „Klin kende Standaard" kreeg. Vervolgens be handelde spr., hoe uit het geldwezen het credietwezen ontstond en langzamerhand handelshuizen werden opgericht, die zich speciaal hierop gingen toeleggen, n.l. de Banken, die ten slotte alle zaken gingen behartigen, die maar ook eenigszins met het geld- en credietwezen verband hiel den. Na deze duidelijke en met aandacht ge volgde uiteenzetting volgde een aangena me gedachten wisseling en werden eenige vragen naar genoegen betnwoord. Hierna werden nog eenige agendapunten van huishoudelijken aard behandeld. O.a. werd een commissie benoemd, om een in tieme Vastenavondviering te organiseeren in de gezellige K. J. M. V.-sfeer, welke ze ker zal slagen, als alle leden dezelfde vroo- lijke stemming als bij den zoozeer geslaag den St. Nicolaasavond medebrengen. De avond werd verder voortgezet met een praatje, een partijtje kaart of biljart, welke steeds meer avonden worden, waar op we nog eens echt als jongens onder el kaar kunnen zijn. Dat had je niet gedacht. Noordwijks Revue is weer tot stand gekomen en Dins dagavond door de leden van de Reddings brigade op spontane en loffelijke wijze in Hotel „Royal" uitgevoerd. Waar wij ons goed kunnen indenken de groote moeilijk heid om telken jare iets smakelijks in el- 1 kaar te zetten, komt wel een woord van lof toe aan de organisatoren van deze revue, die, gezien de vlotte, geestige en artistieke afwerking van het geheele program, hier in geen moeilijkheden hebben gevonden, waardoor de titel van' deze revue „Dat had je niet gedacht" dubbel tot zijn recht kwam. Bij den aanvang van dezen avond riep Dr. Hermanides het welkom toe op dezen feestavond aan de leden en huisgenooten, doch in het bijzonder aan Weth. de Witt, de Gem.-Secretaris A. G. Deelen. Het deed spr. een groot genoegen ook de afgevaar digden van de Brigades van Zandvoort, Katwijk, Wassenaar en den Haag op dezen avond te mogen begroeten, om reden deze Brigades, zoo nauw aan elkaar verwant, te zamen vormen een hechte keten voor het reddingswerk langs onze zeekust. Spr. hoopte, dat weldra deze keten zal uitge breid worden van den Helder tot en met Zeeland. Met een woord van dank tot de afgevaardigden van E. H. Brigade, waarmee zoo prettig wordt samengewerkt, verklaar de spr. dezen feestavond voor geopend. Nog voor het doek ging, was er reeds sensatie in de zaal, door het optreden van het Leidsche Vrouwtje alias Jan Steen, die in zijn werkelijke gedaante de Revue in leidde met de Revue-zang, waarvan het vroolijke refrein spontaan door de aanwe zigen werd meegezongen. Begin goed al goed, is ook deze avond bevestigd.vAls onder applaus Snip en Snap op het tooneel verschijnen, gaat alles ge smeerd. Als Snip en Snap dan besluiten een vacantiereisje te gaan maken naar Noordwijks stranden, zien wij ze op leuke wijze arriveeren in hun kunstzinnig Ford- Aan onze Lezers. Wij zijn in de gelegenheid U, afgehaald aan ons bureau of besteld bij onzen agen ten of bezorgers, tegen den geringen prijs van 7 1/2 cent onderstaande werken te le veren. Alle boeken tellen pl.m. 200 pagina's en zijn gebrocheerd in kleurendruk omslag. De titels zijn: De Beer van Tobolsk. De Dubbelganger. De Duistere Schaduw. De Gestolen Diadeem. De Lieveling der Fortuin, De man in het Duister. De Man met den Horrelvoet. De Man zonder Geheugen. De Mórea Parel. De Nalatenschap. De Prinses van Rio Chama. De Stad der Gevaren, De Stempel der Stilte. De Vierde Man. De Weg tot het Hart. Godenzoon. Het Geheim van den Hollen Eik. Het Geheim van Haeth Hover. Het Geheimzinnige Jacht. Het Huisje in het Ravijn. Het Roer Recht. Klatergoud. Niet Bewezen. Om 100.000 dollar. Onder den Glazen Koepel. Vermist. Vijanden der Gerechtigheid. Wilde Sheba. je alias vliegmachine, waar ze al spoedig Dorus den omroeper tegen het lijf liepen en hem engageerden om de bijzonderheden van Noordwijk en Zee te laten zien. Nu, dit was in goede handen en Snip en Snap kregen heel wat te zien. Om wat te noe men het Uitbreidingsplan, „De dennen", met toekomstig vliegveld, het Crisis- comité en eenige oude zeerobben, het be zoek aan Neptunus en zijn schoone onder danen, de Muziektent, de brandspuit. Gees tig en pikant was ook de samenzang van Juffrouw Smit en Juffrouw Groen, ter wijl het Zeemanslied door twee oude rob ben op keurige wijze werd gezongen en een welverdiend applausje bekwam. Het lijkt ons ondoenlijk om in details te treden, maar het geheel was keurig verzorgd, waarvan de Noordwij kers zich heden- en morgen avond Op de hoogte kunnen stellen. Bij het einde bracht Dr. Hermanides nog een woord van dank tot den schrijver der revue Jos. Westgeest en de organisatoren van dezen avond den heer en mevr. v. d. Wilk, welke beiden een bloemenhulde in ontvangst hadden te nemen. Snip en Snap met hun heele aanhang werden begrijpelijker wijze ook in dezen dan'k betrokken. Met warm woord van aanbeveling om de Noordwijksche Red dingsbrigade getrouw te blijven steunen, sloot spr. deze bijzonder goed geslaagde Revue. Velen bleven hierna nog gezellig bijeen, waarbij de Lennertz-Band voor verdiens telijke muziek zorgde. SASSENHEIM. Geboren: Theodorus Johannes z. van G. P. Scholten en W. J. Th. Brouwer. Petronella d. van H. Th. Slingerland en A. M. van den Berg. Overleden: W. Kompier 54 j. geh. met L. Ammerlaan. Ingekomen: A. M. Berbee, Oostha ven 2, van Lisse. Vertrokken: J. W. Kraaije, Rust- laan 53 naar Zaandam. W. P. van Rijn en gezin, Hoofdstraat 366, naar Lisse. HAARLEMMERSTRAAT 267 5e huis vanat de Pelikaanstraat Mutsen vanaf 2 ets., Slingers, 7 Meter 25 ets Serpentines, Confetti, Bruidsuikerzakjes De NIEUWSTE ROMANS en LEESBOEKEN 25 cent. Steeds de nieuwste voordrachten Laat bij ons van Uw zware veeren bedden lichte 3-deelige matrassen maken, ook kapokma trassen kunnen wor den bijgevuld, alles in één dag gereed Gebr. BRIEER, Hoogewoerd 71 Oude Vest 55, Telefoon 880 P.K. Koorsteeg 26, Telefoon 514, Noordwijk, Kerkstr. 5, Tel. 327, Oegstgeest, Kempenaersfr. 87, Tel. 2411 Hoogewoerd 42, Telet. 3390 Hoofdkantoor 1785 Roastbeef, p. pond 0.50 Soepvleesch, p p. 0.35 Rundergehakt, p. p. 0.30 bij 4 pond 1. Doorregen Runderlappen, p. p. 0.35 bij 3 pond 0.90 Magere Runderlappen p. pond 0.40 en 0.45 Gem. Rundvet p. p. 0.35 bij 5 pond 1.70 Ribstuk p. pond 0.55 Riblappen per pond 0.50 Contrafil et 0.501 Staartstuk 0.55 Soepvleesch met been 0.30 Kalfsfricandeau p.p. 0.60 Kalfslappen, p. p. 0.40 Kalfsrollade, p. p. 0.40 bij 3 pond 1.10 Kalfsnierstuk, p. p. 0.40 bij 3 pond 1.10 Kalfpoulet p. pond 0.30 Kalfsgehakt, p.pond 0.35 bij 3 pond 0.90 Kalfslever rauw p.p. 0.35 Kalfstongen p. stuk 0.25 Kalfsoesters 0.70 Gekookte Ham, extra p. y pond 0.22 Bloedworst p. pond 0.20 Boterh.worst p y, p. 0.18 Tongenworst, m.veel tong, p. ons 0.12 Leverworst p. pond 0.25 Rookworst als paling p. pond 0.30 Leverpastei, 2 blik 0.22 Procureur, per ons 0.14 per pond 0.30 Ontbijtspek, zonder zwoerd, per ons 0.10 Gebraden Kalfgehakt per ons 0.10 per y2 pond 0.16 Bakbloedworst p. p. 0.20 Gekookte lever p. o. 0.12

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8