VRIJDAG 8 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. I BINNENLAND DE KATHOLIEKE FILMACTIE. Moties van protest en verontwaardiging tegen de houding van den Ned. Bioscoopbond. Aan het Comité Gezinsfilm werd ver zocht het volgende te publiceeren: De Maria-Congregatie van Zandvoort, afd. Heer en, betuigt haar diepste veront waardiging over het optreden van de Ned. Bioscoopbond inzake de Gezinsfilm-actie, e nover de uitlating van den directeur, den heer De Hoop; spoort "haar mede-congregaties aan nog sterker en intenser op te treden tegen de degeneratie van de film, verzoekt het Co mité Gezinsfilm nog krachtiger zijn arbeid voor een Kath. Filmproductie voor te zet ten: en verzoekt om algemeene adhaesie. 450 Katholieken van Boxtel, in verga dering bijeen, in tegenwoordigheid van dein Hoogeerw. heer Deken en geheel de Boxel- sche geestelijkheid, protesteeren tegen het optreden van de Ned. Bioscoopbond in za ke de actie van het Comité Gezinsfilm, en drukken het vorig verlangen uit, dat door de actie van het Comité Gezinsfilm spoedig een vrije Kath. Filmproductie mo ge ontstaan tot zegen van Kath. Neder land. 300 Katholieken van Heythuysen, op de propaganda-avond van het Comité Gezins film bijeen, sluiten zich bij de protesten der Zandvoortsche en Boxtelsche Katholie ken aan en geven uitdrukking aan hun ver langen, dat de stichting eener eigen Kath. Filmproductie spoedig met steun van heel Katholiek Nederland moge zijn voltooid. GEEN NIEUWE BIOSCOPEN MEER? Bioscoopbond stelt ingrijpende maatregelen voor. Naar wij vernemen zal de Bioscoopbond heden aan zijn leden een oproep voor een spoedvergadering doen toekomen. Maandag a.s. zal namelijk aan de leden worden voor gelegd een voorstel van het hoofdbestuur, om in het komende jaar, bij wijze van proef, geen nieuwe theater-ondernemingen of filmverhuurbedrijven in Nederland te laten stichten. HAAGSCHE BEGROOTING AANVAARD. De gemeenteraad van Den Haag heeft Donderdagmiddag, met alleen den commu nist Schaddelee tegen, de begrooting voor 1935 met algemeene stemmen goedgekeurd. Het eindcijfer voor den gewonen dienst voor inkomsten en uitgaven werd vastge steld op 69.593.943 en voor den kapitaal- dienst voor inkomsten op 142.606.020 en uitgaven 142.508.940, batig saldo 197.080. DE INLEVERING VAN RUNDVEE. De Nederlandsche Veehouderij-Centrale maakt bekend, dat alle vóór 1 Januari 1935 ter levering opgegeven runderen thans door haar zijn overgenomen. Indien er dus nog veehouders zijn, die him runderen vóór genoemden datum ter levering heb ben opgegeven, doch tot dusver noch een oproep tot levering, noch bericht ontvin gen, dat de door hen opgegevenrunderen niet voor levering in aanmerking kwamen, rnoet aangenomen worden, dat de opgave- kaarten van genoemde veehouders de goede bestemming niet bereikt hebben. Deze vee houders worden uitgenoodigd ten spoedig ste een nieuwe opgave kaart aan de Landbouw-Crisis-Organisatie van hun ge west in te zenden, vergezeld van een schre ven, waarin vermeld staat, dat het hier een nieuwe opgave van bereids vroeger opge geven runderen betreft. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat niet-afgewisselde runderen niet meer in aanmerking komen. Na ontvangst van de nieuwe kaarten zal de N ed er landsche Veehouderij-Cen trale de runderen der desbetreffende vee houders ten spoedigste overnemen. GEEN SCHORSING. De malversaties bij de Ned. Bakkerij te Rotterdam. Overtreding dateert uit een vroegeren tijd. Van bevoegde zijde wordt het volgende medegedeeld: In verband met hetgeen in de laatste dagen in sommige dagbladen is ge publiceerd over een vermoedelijke ernstige overtreding, welke werd geconstateerd bij de N.V. Meelfabrieken der Ned er landsche Bakerijen te Rotterdam, kan worden opge merkt, dat de Minister van Economische Zaken de wenschelijkheid van schorsing niet nader kan overwegen, aangezien de bovenbedoelde overtreding uit een vroe geren tijd dateert en wel uit de periode, dat nog de Tijdelijke Graancentrale in werking was. Noch statuten noch reglemen ten van die Centrale kenden een bepaling, welke schorsing van bij die Centrale aan geslotenen, gelijk ook de genoemde Ven nootschap, mogelijk maakt. VERSCHE HARING NAAR DUITSCHLAND. Betalingscontingenten overschreden. Naar men ons van officieele zijde be richt zijn tengevolge van uitvoeren van versche haring naar Duitschland geduren de October, November, December 1934 de voor die maanden beschikbare betalings contingenten verre overschreden. Aan de Duitsche Regeering is mitsdien verzocht tot nader bericht geen Deviezenbescheini- gungen voor naar Duitschland uitgevoerde versche haring meer te verstrekken, indien de levering heeft plaats gehad na 8 Fe bruari 1935. Vorderingen wegens leverin gen, welke na genoemden datum hebben plaats gehad, komen derhalve niet voor vereffening via clearing in aanmerking. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdagmiddag te 2 uur. Voorzitter Mr. J. W. Peek, Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het gebruikelijk gebed worden de notulen van de vorige vergadering door den Se cretaris gelezen en na een opmerking van den heer Pennings goedgekeurd. De voor zitter spreekt een „nieuwjaars"rede uit. Als een der belangrijkste besluiten van den raad memoreerde spreker nog het aan brengen van een verhard wegdek op den Langenweg. Voor het komende jaar staan nog verschillende verbeteringen van de we gen op het programma. De vraag is echter of op de tot nogtoe gevolgde methode in zake wegverbetering moet worden door gegaan. Voor verbetering van de wegdek ken in Roelof ar endsveen en Oude-Wete ring zal het wel gewenscht zijn de Holland- sche straatklinker te gebruiken. Met de werkverschaffings-objécten werd naast de financieele zijde nog een moreel voordeel van 100% bereikt. De in uitvoering zijnde plannen zijn spr. meegevallen. De heer J. N. Los als nestor van den Raad, dankt den Voorzitter voor zijn waar- deeerende woorden. Een Landbouw-huishoud-cursus. Voorlezing wordt hierna gedaan van de ingekomen stukken. Ingekomen is een ver zoek van de R.K. Vereeniging tot verschaf fing en bevordering van opvoeding en on derwijs ten behoeve van den Land- en Tuin- bouwenden Stand in het Bisdom Haarlem om medewerking te verleenen tot oprich ting van een Landbouw-Huishoud-Cursus te Roelofarendsveen. Voorzitter deelt mede, dat de Raad voor -twee elementen zijn me dewerking kan verleenen. In de eerste plaats moet aan de vereeniging een verkla ring worden ingezonden, dat de cursus noodzakelijk wordt geacht, terwijl vervol gens verzocht is om financiëelen steun in den vorm van subsidie of een lokaal. De onderhandelingen hebben tot dit resultaat geleid, dat de Pastoor der Parochie bereid is tot gratis afstaan van een lokaal. Voor zitter heeft niet voldoende gegevens om 'n juist inzicht in de begrooting te verkrijgen en heeft zich om nadere inlichtingen ge wend tot het Bestuur der Vereeniging. In antwoord hierop kan spreker mededeelen, dat de geraamde huur gecompenseerd kan worden met de te verleenen subsidie ad Wentel dien last van U af door intijds Abdijsiroop te nemen. Wilt Ge verlichting in den korts! mogelij ken lijd? Wilt Ge dat benauwde gevoel, dat overmatige fluimen doen ophouden, pleeg dan geen verzuim door le wachten en Uw hoest te laten ontaarden in een of andere gevreesde kwaal Nog zijn Uw organen ge zond, laat ze niet ziek worden door het met ziektekiemen beladen slijm. Weer op na tuurlijke wijze de ziekteaanval af. Zorg dat die taaie slijm die U het ademen bemoeilijkt, wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, die 6topi den hoest, maakt Uw ademhalings organen gezond, geeft Uw borst de weer stand die deze noodig heeft en zal U weer vrij, ruim en diep doen ademhalen. Thans slechts 65 ct.per flacon! DREIGEND CONFLICT TE ROTTERDAM. In het bakkersbedrijf. De besturen der Rotterdamsche Bakkers- patroonsvereenigingen, alsmede de plaat selijke afdeeling Rotterdam van de Neder- landsche Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf, hebben hun leden ge adviseerd Zaterdag een loonsverlaging van 6 pet. toe te passen op de loonen boven 20 gulden en 3 pet. voor de loonen daar bene den, zonder daaromtrent met de arbeiders organisaties overleg te hebben gepleegd. Deze arbeidersorganisaties, te weten de Algemeen, Christelijke, Roomsch-Kathólie- ke en Neutrale bonden, hebben naar aan leiding hiervan Donderdagmiddag een ge- oombineerde hoofdbestuursvergadering ge houden en besloten in die bedrijven, waar Zaterdag loonsverlaging wordt toegepast, de werkstaking te proclameeren. VOOR ééN CENT. Een lezer van het „HblcL", crediteur in een faillissement, verleende aan dat blad inzage van een document, waarbij hem op zijn vordering het bedrag van.... 1 cent wordt toegewezen. Hoeveel deze cent aan administratie kostte, wordt niet vermeld. Het bedoelde document luidt: „Met machtiging van den toenmaligen Rechter-Commissaris in dit faillissement Mr. C. Briët, gaat de curator op deze wijze tot uitkeering over en verzoekt U over 0.32 pet. Uwer vordering ad 3.70, is 0.01 op Woensdag 6 Februari 1935 tusschen 9 en 12 uur of 2 en 5 uur te zijnen kantore te disponeeren." DE HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoeïver- gunning voor buitenlaridsche boter is voor de volgende week weder onveranderd vast gesteld op 0.95. 249.28. Waar in deze cursus een algemeen belang is gelegen stelt spr. voor het even tueel tekort nog aan te vullen door een maximum-bijdrage van 25.Na eenige opmerkingen van den heer Verwetf wordt met alg. st. besloten een maximum subsi die te verleenen van 25.waarbij reke ning is gehouden, dat door het R.K. Kerk bestuur van Roelofarendsveen de noodige localiteits-ruimte gratis ter beschikking wordt gesteld. Ingekomen is nog een Koninklijk goed gekeurd besl/uit, houdende bepaling van de jaarwedde van den secretaris. De heer Verwey uit zyn groote verbazing over de vaststelling van deze jaarwedde, die 180 uitgaat boven de regeling. Voorzitter merkt op, dat hem uit de regeling is gebleken, dat voor de Burgemeester en Secretaris, die een afzonderlijke regeling hadden, wel ke afweek van de tot dusver geldende nor men, voor hen do jaarwedde bjj afzonder lijk besluit is geregeld, waarbij rekening is gehouden met een vast percentage van korting. Omtrent het ingekomen schrijven van de Stedelijke Lichtfabrieken naar aanleiding van de in de vorige vergadering geuite grieven inzake het weghalen van meters in leegstaande woningen uit de heer De Ko ning zyn bevreemding over het ontvangen antwoord. Het antwoord wijkt geheel van de werkelijke feiten af. Spr. heeft zelf on dervonden, nadat het hem gelukt was na heel veel moeite nog acht dagen lang een meter in een leegstaand huis te houden te houden, dat deze nadien werd weggehaald, niettegenstaande het feit, dat bij de wegha ling de woning reeds was verhuurd. De nieuwe bewoners hebben geruimen tyd zonder licht gezeten. De heer De Jong, wethouder, uit even eens zyn grief over het onbevredigend ant woord van Leiden. Voorzitter merkt op, dat hem nog meerdere klachten hebben bereikt, zoodat besloten word de klachten nogmaals onder de aandacht van de Licht fabrieken te brengen. De weg naar Oude-Wetering. In bespreking komt een adres van een aantal inwoners uit Oudewetering, waarbij gewezen wordt op den buitengewoon slech ten toestand, waarin de weg van Oude wetering verkeert. De heer Los deelt mede, dat hij ondeTteekenaat is geweest van het aan het gemeentebestuur gezonden adres, omdat hij overtuigd is, dat het laatste half jaar de weg in zeer. slechten toestand heeft verkeerd. Voorzitter wijst er op, dat mo menteel vier arbeiders aan het werk zijn om de wegen weer in behoorlijken staat te brengen. De slechte toestand van de we gen is grpotendeels toe te schrijven aan het natte weer, terwijl de financiën even eens een rol hebben gespeeld. Wil men de wegen behoorlijk onderhouden dan zullen in de toekomst de wegen van een verhard wegdek moeten worden voorzien. Wat de verbetering van de Oudewetering betreft deelt voorzitter mede, dat deze zaak de volle aandacht heeft van Burgemeester en Wethouders. Met de plannen wordt echter nog gewacht totdat definitief bekend is, wat er met de Spoorbrug te Oudewetering zal gebeuren. De heer Rotteveel wijst even eens op den zeer slechten toestand van den weg te Oudewetering. Voor het noorden van Oudewetering ontraadt hij echter het aanbrengen van een teerdek, omreden de weg ter plaatse zeer slap is. Spr. geeft de voorkeur aan een klinkërbestrating en wijst nog op het aanbrengen van nieuwe schoei ingen, welke werken bij wijze van werk verschaffing uitgevoerd kunnen worden. De heer Verwey wil niet treden in de wenschelijkheid van het teekenen door raadsleden op requesten. Hij gelooft echter, dat door persoonlijk de aandacht van het gemeentebestuur op een zaak te vestigen meer resultaat zal worden b'éreikt. Spr. wil echter wijzen, op een punt van Oudewete ring, wel'k zeer slecht is nl. bij de Veevoe derfabriek „Muskator". Het zal het ge meentebestuur toch Zeker niet onverschil lig zyn, dat aldahr een industrie is geves tigd en hij vertrouwt, dat het gemeentebe stuur steeds zijn volle aandacht aan den weg ter plaatse zal schenken. Het adres wordt hierna voor kennisgeving aangeno- De bezoldiging ambtenaar Burg. Stand. Aan den raad wordt advies gevraagd over het ontwerp-besluit van Ged. Staten inzake de bezoldiging van ambtenaren van den Burgelijken Stand. Ged. Staten stellen voor de vergoeding van huwely'ks-voltrek- king te bepalen op 1.per huwelijk en voor de overige werkzaamheden een be zoldiging vast te stellen van 80.Voor zitter wijst er op, dat voor 31 Januari het gevoelen van den Raad ter kennis moest worden gebracht van Ged. Staten. Het was spr. niet mogelijk eerder een vergadering te beleggen, zoodat hij niet weet of Ged. Staten met eventueele wenschen van den Raad nog rekening zullen houden. B. en W. hebben evenwel gemeend hun standpunt over deze salariëering nader te moeten uit eenzetten. Voorzitter wijst er nog op. dat het voorstel van Ged. Staten een salaris verlaging brengt van 70%. Vele gemeenten in Zuid-Holland hebben tegen de voorge stelde regeling bezwaren ingebracht. De thans voorgestelde wedde is nog lager dan die voor 1914. Waar deze zaak bij spr. zeer onsymphatiek is wil hij hierover weinig zeggen. De heer Pennings is van meening, datt we dankbaar moeten aanvaarden de regeling van Ged. Staten temeer waar anderhalf jaar geleden besloten is geen bezoldiging meer uit te keeren, doch slechts een ver goeding te geven van 2.50 per voltrokken huwelijk. Voorzitter merkt op, dat dit be sluit op een misverstand heeft berust. De regeling van 1920, gebaseerd op 300.is nimmer door den Raad ingetrokken. Het betrof hier slechts een ontwerp-regeling, zoodat feitelijk de ambtenaar, die tijdens de vacature, ontstaan door het overlijden van den vorigen Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand als zoodanig is opgetreden nog aanspraak kan tnaken op bezoldiging. De heer Heemskerk vraagt wat B. en W. in deze adviseeren. Ook hij acht een sala ris-verlaging van 70% te verstrekkend. De heer de Jong, wethouder, zegt dat B. en W. eveneens tegen de ontwerp-regeling van Ged. Staten zijn. De heer Riebroek wijst erop, dat Ged. Staten nog vragen hoe de verdeeling zal plaats vinden van de voorgestelde bezoldi ging. Voorzitter antwoordt, dat de werk zaamheden door hem worden verricht, het geen bij verordening is geregeld. De ambte naar die de acten opmaakt heeft hij een be looning doen toekomen. De heer Pennings wijst erop, dat het ambt van Ambtenaar van den Burgelijken Stand geheel is te beschouwen als een ne ven-betrekking; de werkzaamheden wor den onder kantoor-uren verricht. Voorzit ter wijst er op, dat wanneer hij iets moet doen in zijn kwaliteit van Ambtenaar van den Burgerlijken Stand hy daarbij niet als Burgemeester optreedt, zoodat de bewering van den heer Pennings niet juist is. Met algemeene stemmen wordt besloten alsnog aan Ged. Staten advies uit te bren gen, inzake de voorgestelde bezoldiging en wel in den geest van het advies van Bur gemeester "en Wethouders. Het haventje aan het Vennemeer. Op een verzoek van de zeilvereeniging „De Leede" wordt overeenkomstig voor stel van B. en W. besloten afwijking toe te staan van de Verordening tot Behoud van Natuurschoon en de bevordering van de Belangen van de Watersport, waarbij aan genoemde vereeniging, behoudens rechten van derden vergunning wordt verleend tot uitbreiding van de haven in het Vennemeer. De werken zullen worden uitgevoerd door werklooze arbeiders, nadat de werken aan het Braassermermeer zijn voltooid. Een der uitvoerders zal bij het werk toezicht hou den, terwyl spr. aan de Vereeniging heeft toegezegd, dat zij werkloozen zal kunnen krijgen tegen een loon iets uitgaande boven het verdiende loon in de werkverschaffing. De heer de Jong, wethouder, vindt het niet juist, dat voor particulier werk een looc wordt bepaald ongeveer gelijk aan het werkverschaffingsloon. De gemeente moet zich hierbuiten houden en de mededeeüng van den voorzitter is 6lechts een persoon lijke. De heer Rietbroek acht eveneens de be paling van het loon niet in den haak. De heer de Koning bepleit de wensche lijkheid van overleg met de vakvereeniging. De heer Heemskerk vindt, dat men het voorstel van den voorzitter met beide han den moet aangrijpen. De watersport brengt steeds meer leven in de gemeente, waardoor het vreemdelingen-bezoek gestadig toe neemt. De heer Van den Broek wijst op de con sequentie, welke in het voorstel van den voorzitter s gelegen en vreest, dat de loon- normen hierdoor nog meer zullen worden gedrukt. Voorzitter merkt op, dat vele le den de zaak verkeerd begrijpen. Het ligt niet in zijn bedoeling de arbeiders te dwin gen by de vereeniging te gaan werken. Zij zyn geheel vry. Het bestuur van de sport- vereeniging was niet voornemens nog dit jaar de werken tot stand te brengen. Waar de werkloosheid in deze gemeente nog groot is heeft spr. verzocht de werken eerder tot stand te brengen met het oog op werkver ruiming. Als contra-prestatie zegde spr. toe te zullen trachten het loon zoo laag moge lijk te houden. Wanneer de arbeiders on geveer 2.meer kunnen verdienen dan het werkverschaffingsloon dan is hij niet bevreesd, dat geen krachten te vinden zul len zijn. Nadat er over dit punt nog lang gediscussieerd is wordt het minimum-loon bepaald op f 16. Naar aanleiding van de overgelegde kos- ten-berekening voor het maken van vier tal brugvleugels te Roelofarendsveen vraagt de heer Hogenboom of in het netto-bedrag van 1299.07 is begrepen het loon van weg werker Strijk. Voorzitter antwoordt beves tigend. Hierna is aan de orde punt 2 van de Agenda. Wijziging Politie-Verordening. Door Ged. Staten zijn eenige opmerkingen gemaakt van administratieven aard. De heer Hogenboom vraagt naar de reden waarom geen vergunning noodig is voor het venten met gedrukte stukken. Voorzit ter antwoordt, dat dit by de Grondwet is geregeld. De wijziging van de verordening wordt hierna met alg. stemmen aangeno- Het maximum-aantal vergunningen. In bespreking komt het voorstel tot ver hooging van het maximum-aantal vergun ningen voor den verkoop van sterken drank. De voorz. verwijst naar het prae- advies. De heer Verwey vraagt, of de ver gunning voor het geheele jaar geldt. De voorz. antwoordt bevestigend, doch waar het hier seizoen-bedryven betreft zal de vergunning voor de vereeniging „De Lee de" gedurende zekeren tyd van het jaar ongebruikt blijven. De heer Clemens vraagt of bij het voorstel tot verhooging van het aantal vergunningen er rekening mede is gehouden, dat in de Kaag geen vergunning is gevestigd. De voorz. ant woordt, dat hiermede eveneens rekening is gehouden. Vervolgens wordt in behandeling geno men het voorstel van B. en W. tot onder- handsche verhuring van een perceel grond met zwembad nabij de Oudewetering. De voorz. verwijst naar de stukken en deelt mede, dat in het contract alles is geregeld met betrekking tot het scheppen van de noodige waarborgen voor handhaving van de openbare orde en de zedelijkheid. De heer De Jong, wijst op de redactie van artikel 5, waar aan den huurder de ver plichting is opgelegd het park met pavil joen enz. te onderhouden in den staat, waarin verhuurster het hem by de onder teekening van de aangegane overeenkomst heeft overgedragen. Indien het contract over een maand wordt geteekend dan zal er nog weinig op het terrein staan. Voorz. merkt op, dat het contract eerst op 1 Juni 1935 ingaat. De heer Hogenboom wtfst op de clausule inzake de dagelijksche repara- tiën, welke voor rekening van den huur der komen. Spr. vraagt wat er onder wordt verstaan en bespreekt de wenschelijkheid van een juiste omschrijving. De voorz. antwoordt, dat een dergelijke clausule niet kan worden omschreven. Verder vraagt de heer Hogenboom of niet in strijd wordt ge handeld met het bestaande verbod, dat oinnen een afstand van 100 meter uit den wal niet gezwommen mag worden, zulks met het oog, dat hem uit de teekening is gebleken, dat men vanaf het paviljoen in het zwembad kan kijken. Voorz. antwoordt dat deze bepaling hierop niet slaat. Het betreft hier een particulier gebouw, ter wijl het paviljoen alleen aan het mannen- bad grenst. De heer Pennings vraagt of de groote reparatiën eveneens niet voor reke ning van den huurder kunnen worden ge nomen. Voorts heeft de toekomstige huur der nog twee aanmerkingen op het con tract gemaakt. Op de allereerste plaats wenscht hij in het contract nog een bepa ling te zien opgenomen, dat het paviljoen m eigendom blijft, terwyl hem voorts het recht wordt verleend, om bij beëindiging van den huurtermijn het gebouw te doen afbreken. Voorts dient het huurcontract nog aangevuld te worden met de bepa ling, dat in geval van sluiting der baden om hygiënische redenen, waaronder o.a. is te verstaan het heerschen van de ziekte van Weil of die redenen, welke niet het gevolg zijn van nalatigheid van den huur der aan hem een billijke verlaging van huur wordt gegeven. Vervolgens heeft de voorz. nog met den huurder besproken de fundeering van het paviljoen. Hij acht het niet gewenscht, dat na beëindiging van de huur-overeenkomst de fundeering uit den grond wordt gehaald, vandaar dat hij den huurder heeft voorgesteld, dat de heipalen van gemeentewege bij wijze van werkver schaffing zullen worden geslagen, onder voorwaarde, dat de palen voor rekening komen van den huurder. Daar de heer Zegers met het voorstel accoord is gegaan stelt spr. voor in het huurcontract eveneens een bepaling dien aangaande op te nemen. In verband met den park-aanleg heeft spr. van de Sierteelt-Centrale nog heden bericht ontvangen, dat de boomen en plan ten in den loop van de volgende week zul len worden afgezonden. Waar aan de gemeente Alkemade de duurste boomen en heesters worden ter btschikking gesteld is de bijdrage door de Sierteelt-Centrale met ongeveer 100 ver hoogd, zoodat spr. den raad machtiging vraagt het toegestane crediet van ƒ200 te brengen op ongeveer 300. Met algemeene stemmen besluit de raad tot onderhand- sche verhuring van een perceel grond met zwembad aan den heer A. C. P. Zegers over te gaan, terwijl eveneens goedkeuring wordt verleend aan het voorstel van den voorz. om de bijdrage aan de Ned. Sier teelt-Centrale te verhoogen tot plus minus ƒ300. De heer Pennings stemde tegen. Rondvraag. De heer Rietbroek vraagt of het niet mogelijk is, dat bij de werkverschaffing in plaats van den vader een van de zoons te werk wordt gesteld. De voorz. antwoordt dat de ministerieeele voorschriften zich hiertegen verzetten. De heer van den Broek vraagt of de woning boven het ge meentehuis nog wordt verhuurd. Verder wijst hij nogmaals op den opstap voor de woning van wegwerker l'Ami, en komt nogmaals terug op de salarisverlaging voor genoemden wegwerker. De voorz. ant woordt, dat de woning voor gemeente doeleinden zal worden ingericht. De op- stap-l'Ami zal binnenkort in orde worden gebracht, terwyl over het salaris van l'Ami in de vorige vergadering lang en breed is gesproken. De heer De Koning wijst op het con tract met Leiden inzake electricitetisleve- ring en bespreekt de mogelijkheid van ta- riefs-verlaging. De voorz. antwoordt, dat deze gemeente gebonden is aan het con tract. Verder geeft de heer de Koning een overzicht van hetgeen de vereeniging Het Wit-Gele Kruis heeft verricht inzake de bestrijding van de t.b.c. Door de royale medewerking van den gemeenteraad is de vereeniging in staat gesteld 5 patiënten uit te zenden. Drie kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar hebben de inrichting geheel hersteld verlaten. De totale kosten hebben tot op heden bedragen 12177.75, terwyl vermoedelijk nog ruim 1000 noo dig zal zyn om verdere verpleging voort te kunnen zetten, opdat ook deze patiënten geheel hersteld ontslagen kunnen worden. Het particulier initiatief heeft een derde bijgedragen, zoodat aan de voorwaarde van de subsidie-verleening is voldaan. De voorzitter dankt den heer De Koning voor zijn uiteenzetting. Hierna sluiting. 467e STAATSLOTERIJ (Niet oftlcieel) 5de kla«se, 17de !ü*t Trekking van Vrijdag 8 Februari 1935 Hooge Pr'dïen 14698 niet met premie van 3000.—, 400.— 797 200.- 7706 100_ 7306 11616 Pry/en van f 70.— 43 71 1236 1751 2641 3491 3681 3314 5969 6885 6911 8322 8517 9428 9575 9912 11543 12635 13044 13485 16182 17029 18279 18370 18634 18980 20511 20824 Nieten 344 402 632 1165 1460 1973 2349 3014 3111 3152 3287 3920 4146 4360 4557 4595 5698 5934 6166 6170 6391 6851 6951 8177 8789 9016 9026 9622 10036 10635 11311 11349 11448 11663 12097 J2853 13185 13265 13421 13982 14765 15125 15542 15863 15939 16207 16554 16728 17028 17101 17734 17744 17966 18426 19003 19025 19266 19395 19401 20042 20294 20368 21843 22324 22732 23614 23996 Verbet. 5de klasse, 16de Ujst: 7580 m. z. 7680.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7