houdt Maandagavond toch vrij voor de 11 k SPORT-PROPAGANDA- Wk FEESTAVOND VRIJDAG 8 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon Ned Met. last. te De Bilt, Hoogste barometerst.: 772.3 te Valentia. Laagste barometerst.: 741.9 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 9 Febr.: Matige tot zwakke Oostelijke tot Noor delijke wind, toene mende bewolking, I veinig of geen sneeuw matige vorst des nachts, overdag lich te vorst tot tempera tuur om het vries punt. In de toestand kwam weinig verandering, De noogste barometerstanden komen nog steeds voor in Ierland en Schotland, de laagste aan de Oostkust van Groenland en in de Poolzee. Een tweeda luchtdruk-maxi mum is bezig zich te vormen in het Ooste lijk Oostzee-gebied. De depressie in de Golfe du Lion blijft stationnair en bedekt het geheele Westelijke bekken der Mid- dellandsche Zee. De zeer krachtige stroo ming van continentale koude (90 km. per uur op 3000 meter hoogte) bedekt thans ge heel Duitschland en Frankrijk en brengt zelfs sneeuw en vorst op Corsica. De toppen van de Duitsche Middelgebergten melden nog steeds zeer lage temperaturen en zijn voor het meerendeel in wolken gehuld; blijkens de vliegtuigwaarneming werd het hoog in de atmospheer iets minder koud, behalve ver in het Oosten in Koningsber gen. Terwijl de temperatuur op IJsland bij het stijgen van den luchtdruk weer daalde, verdreef de depressie-warmte in Noord- Scandinavië de strenge vorst en viel in Lapland zelfs tijdelijk de dooi in. Op enkele stations steeg de temperatuur binnen een etmaal meer dan 20 graden Celsius. In Duitschland bleef de vorst matig. Op het continent zijn de~ neerslagen thans onbe duidend geworden. Onder deze omstandigheden is aanhou den van het aangename vorstweer te ver wachten met waarschijnlijk wat meer be wolking. LUCHTTEMPERATUUR: 1.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS t*. Van Vrijdagdagnamiddag 5.28 uur tot Zaterdagmorgen 7.00 uur. HOOG WATER Te Katwyk: op Zaterdag 9 Februari v.m. 6.35 uur en nam. 6.58 uur. Eerste Kamer Een bloemlezing van bezwaren en wenschen. Nieuws heeft deze dag eigenlijk niet veel gebracht De stemming blijft nog steeds gunstig voor de regeering en de en kele bezwaren, die gerezen zijn tegen on dergeschikte punten van haar arbeid, zul len haar niet deren. Nogmaals werd het standpunt van de Vrijzinnig-Democraten t.o.v. de defensie uitvoerig toegelicht en ditmaal door den heer van Embden, later nog bijgestaan door den heer Slingenberg. Dit stand punt is nog steeds niet veranderd en blijft afwijzend, al zou de begrooting verwor pen worden en minister Deckers daardoor af moeten treden. (Toen echter de heer C o 1 ij n een toespeling maakte, dat zulk een verwerping nog wel eens ernstiger ge volgen zou kunnen hebben, vroeg de heer Slingenberg om een nadere toelichting). Het ordeningsvraagstuk heeft, zooals bleek, niet veel geesten onberoerd gela ten, en de rede van prof. Diepe n.h o r s t (A.R.) heeft niet nagelaten grooten indruk te maken, behalve dan op den heer F o c k (Lib.), die vond,, dat men er nog niets verder mee was. De heer Schoemaker (R.K.) echter bleek zich volkomen aan te kunnen sluiten bij de genoemde rede. Na tuurlijk zag de heer Wibaut (S.D.A.P.) de kwestie heel anders en prees socialisatie aan als een geweldloos en wettelijk middel om de wereld weer tot een bruikbare ver- bruiksgemeenschap te maken. De heer Pollema (C.H.) zocht zijn heil bij den minister-president en verlangde naar een zoo spoedig mogelijk herstel vari de vrije maatschappelijke krachten in het bedrijfs leven. Men ziet wel, dat er nog niet veel eenheid in de zienswijzen te bespeuren valt. Gisteren werd ook een stem vernomen voor devaluatie, n.l. die van den heer Ser- r ar ens (R.K.), die in een uitvoerig be toog trachtte aan te toonen hoezeer de niet-goudlanden een voorsprong hebben op de goudlanden, een betoog, waarbij spr. tenslotte tot het dilemma kwam: of verde re loon-, dus steunverlaging, óf herople ving door devaluatie. Ook in de moeilijk verstaanbare rede van den heer Wibaut (S.D.A.P.) kwam een pleidooi voor deze monetaire politiek voor. Laatstgenoemde spreker wijdde echter meer zijn aandacht aan de financieele ver houding tusschen rijk en gemeente, vol gens hem ook een scheefgetrokken verhou ding. Uitvoerig verdedigde spr. het stand punt, dat de uitgaven voor de crisiswerk loosheid rijksuitgaven zijn. De financieele verhoudingswet is dan ook een groote mis stap geweest en spr. krijgt den indruk, dat de regeering zich wel wat al te gemakke lijk van de discussie over dit belangrijke onderwerp afmaakt. De spelling is ook nog steeds niet klaar met de laatste ronde. Gisteren kwam de heer Fock (Lib.) met het verzoek om terug te komen op de besluiten van de re geering in deze kwestie, terwijl de heer Moltmaker (S.D.A.P.) zeide voor een motie van afkeuring te zullen stemmen, indien deze mocht worden ingediend. De heer Droogleever Fortuyn (Lib.) bepleitte een betere outillage voor het Werkfonds 1934, dat nu tusschen de schillende ministeries doodgedrukt wordt; ook moet een andere werkwijze toegepast worden en een ingediend plan zoo spoedig mogelijk beoordeeld worden naar het al of niet bezitten van voldoende hoedanig heden om in aanmerking te kunnen ko men. Ook moet men niet met de uitvoering van een plan wachten, totdat met alle vak- vereenigingen over het loon een accoord is bereikt; dit wordt een gevaarlijk wapen in de handen van de vakvereenigingen. Ook drong deze spreker aan op een spoe dige beslissing t.a.v. de tweede Staten dam, en wel zoo gunstig voor de H.A.L., dat de bestelling niet naar het buitenland behoeft te gaan. Tusschen deze min of meer gewichtige bedrijven kwam eenigszins eigenaardig een betoog van den heer Heerken sT h ij s- sen (R.K.) voor eenheid in de vlaggen- kleuren en dan het liefste, want historisch juist, het rood-wit-blauw. Zwaar verweet de heer Pollema (C. C.) der regeering, dat zij niet voldoende zou zijn opgetreden tegen de revolution- naire volksvertegenwoordigers in parle ment en gemeenteraad. Spr. hoopte echter, dat daartegen nu spoedig en krachtig zou den gewerkt. Ontmoedigend noemde de heer Schoe maker (R.K.) de aarzeling, waarmee overgegaan was tot een ruimere armslag voor de particuliere liefdadigheid jegens ondersteunden. In plaats van overleg met de overheid zou men beter controle door de overheid kunnen instellen en verplich ting van opgave van particuliere onder steuning. Tenslotte noemen wij het deel van de rede van den heer Moltma.;er (S.D.A. P.) waarin deze zich heftig tegen de cumu latie keerde en hoopte, dat eindelijk aan deze voortdurende ergernis een eind zou worden gewerkt. Op deze bloemlezing van bezwaren en wenschen zal de heer C o 1 ij n heden ant woorden. ramp verband gelegd mag worden, konden wij niet vernemen. De derde conclusie indien deze althans juist is weergegeven wijst echter wel in die richting. Het blad verneemt voorts, dat een en an der geen vertraging zal brengen in de af levering der veertien Douglas-toestellen, die de K. L. M. in Amerika heeft besteld. LUCHTDIENST VAN BRUSSEL NAAR DEN CONGO. Opening op 23 Februari as Naar de „Tel." verneemt, zal de Sabena van 23 Februari af een wekelijkschen lucht postdienst openen tusschen Brussel en Bel gisch Congo. Het eerste toestel, een driemotorige Fok ker F VII B, zal door den chef-piloot Coek- uyt gevlogen worden met als passagier den heer Horta, directeur der Sabena, afdee- ling Congo. Voorloopig zal alleen post wor den vervoerd. De vlucht zal in circa vijf dagen worden volbracht. De Sabena heeft drie nieuwes 3-motorige Savoya-toestellen besteld bij de Savoya-fa- brieken te Milaan voor den a.s. zomerdienst, waarmede 300 km. per uur kan worden ge vlogen. Het zijn landvliegtuigen. Met het watervliegtuigtype Savoy a deed Balbo zijn beroemde eskader,rlucht over den oceaan. SPORT VOETBAL LUCHTVAART HET UIVER-RAPPORT GEREED. Slechte vliegeigenschappen oorzaak van de ramp? Het rapport, dat dr. ir. H. J. van der Maas, ingenieur van de Rijksstudiedienót voor de Luchtvaart, in opdracht van den minister van Waterstaat heeft samengsteld na zijn onderzoek inzake de ramp van de „Uiver", is, zooals gisteren reeds gemeld, dezer dagen gereed gekomen en uitge bracht. Het rapport van dr. Van der Maas is thans voor nader onderzoek in handen ge steld van de „Permanente commissie voor vliegongevallen", welke voor dit onder zoek door den minister van Waterstaat is samengesteld als volgt: lid en voorzitter vice-admiraal jhr. G. L. Schorer te Den Haag; leden prof. dr. G. C. B. Biezeno, hoogleeraar aan de Technische Hooge- school te Delft; majoor-vlieger F. A. van Heyst van de Luchtvaartafdeeling te Soes- terberg; onderofficier der eerste klasse J. A. C. Broesder van de Marineluchtvaart dienst te Den Held€#-. Bij informatie ten departemente van Wa terstaat, waaronder de Luchtvaartdienst ressorteert,, aldus het „Volk", kon men be vestiging noch ontkenning van de juist heid der door „Het Vaderland" gemelde conclusies geven. (Gisteren ook door ons medegedeeld. Red. L. Crt.") Men achtte, Van der Maas slechts een voorloopig is ge weest en thans de zaak ter definitieve af gezien het feit, dat het onderzoek van dr. doening naar de Permanente Commissie is verwezen, het oogenblik nog niet rijp om mededeelingen te doen. Overwogen zal worden of, zoodra de Commissie haar officieel rapport aan den minister zal hebben uitgebracht, dit rap port, althans de conclusies of een gedeelte daarvan, openbaar zal worden gemaakt, gelijk ook indertijd is geschied met het rapport in zake de ramp van de „Ooievaar" In verband met de derde conclusie mer ken wij op, zoo vervolgt het hier geciteer de orgaan, dat door Waterstaat, op advies van dr. Van der Maas, een bewijs van luchtwaardigheid is uitgereikt. Nochtans bestonden er echter indertijd eenige bezwa ren bij dr. Van der Maas tegen het vlieg tuig, die evenwel op grond van „gelijkstel lingen", verband houdend met het Ame- kaansche bewijs van luchtwaardigheid, be sloot het Douglas-toestel het Nederland- sche bewijs niet te onthouden. In hoeverre er tusschen deze bezwaren van dr. Van der Maas en de noodlottige Het Eng. prof.-team naar Amsterdam. Wedsrijd tegen Ned- elftal in Mei a. s. Het F. A.-comité, dat gisteren na den landen wedstrijd EngelandIerland bijeen kwam, heeft, naar de „Tel." bericht, in deze vergadering principieel besloten in te gaan op het verzoek van Nederlandsche zijde ge daan om een ontmoeting tusschen het En- gelsche prof.-elftal e'n het Nederlandsche elftal tot stand te brengen. Deze wedstrijd zal thans, waarschijnlijk in Mei, te Am sterdam gespeeld worden. Verder besloot het F. A.-comité de voor genomen Scandinavische tournée van de F. A.-ploeg niet te laten doorgaan. SCHERMEN K. N. A. S. B.-COMPETITIE. Successen voor „Zaal Gljsberti". Voor de 2e klas competitie van den K. N. A. S. B. had gisteravond in de schermzaal Gijsberti aan de Langebrug een ontmoeting plaats op floret, degen en sabel tusschen de schermvereenigingen A. V. I. B. uit Rot terdam en „Zaal Gijsberti". Voor A. V I. B. kwamen op de drie wapens uit de heeren Carpentier, Schilling en v. d. Valk. Voor „Zaal Gijsberti" op floret de heeren v. d. Beid, v. Dam en v. Eysimga; op degen v. Eysinga, Swaan en Wissema; op sabelt Swaan, Treffers en Wissema. Op elk der wapens wisten de Leidenaars te zegevieren met de navolgende uitsla gen: Floroet: 7 gewonnen en 2 verloren par tyen, 31 gegeven en 21 ontvanger tuché's. Degen: 16 gewonnen en 13 verloren par tyen. Sabel: 5 gewonnen en 4 verloren par tijen, 26 gegeven en 21 ontvangen touché's. De beste persoonlijke resultaten behaal den: v. d. Beid op floret, Wissema op de gen en Treffers op sabel. De heer van Duuren Sr. leidde deze ont moeting op correcte en aangename wijze. De secr. verzocht de afd. een juiste op gaaf van het Dag. bestuur der afdeelingen en zoo mogelijk vóór 1 Maart as. de vol ledige ledenlyst. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan, dat in 1934 3 Hoofdbe stuursvergaderingen en even zooveel be- sturen-vergaderingen zijn gehouden. Het aantal afdeelingen is met. 1 vermeerderd en met 3 verminderd, terwijl het ledental thans 667 bedraagt, waarin niet is inbegre pen het aantal leden van de toegetreden afd. Akersloot. Met leedwezen herdacht de secretaris het plotselinge heengaan van den Hoofdredacteur van de Hobaho, van wien spr. als schrijver van het wekelyk- sche hoekje in de Hobaho, veel steun heeft ondervonden. De voorz. deelde vervolgens mede, dat het wel meerderen bevreemd zal hebben, dat een niet volledige beschrijvingsbrief de afd. is toegezonden. Dit vindt zijn oor zaak in de verwisseling van het secreta riaat. De toestand der kas was met Jan. 1035 551.95}^, de boeken en bescheiden, nagezien door de afd. Valkenburg, Wasse naar en Sassenheim, werden in goede orde bevonden. Wegerns enkele candidaatstelling werden de aftredende heeren M. Braun en Hoogstraaten herkozen in het Hoofdbe stuur. Het bestuursvoorstel om in den vervolge de contributie in eens af te doen dragen en wel in' de maand Mei, werd na breed voerige besprekingen aangenomen. In de vacature van secr.-penningm., wegens ver trek van den heer de Bakker, waarvoor tij delijk was aangesteld de heer J. P. v. Buy- tenen, werd voorzien door den heer Van Buytenen voor den tijd van 1 jaar te be- Bond van Z. H. kleine Kweekers Jaarvergadering te Sassenheim (Vervolg). De vergadering herdacht daarna staande wijlen den heer Van der Laan. De voorzit ter schetste in korte trekken de groote ver diensten, welke de overledene voor de bol lenstreek heeft verworven, doch vooral was de getroffene een steun voor de kleine kweekers, want al waren er wel eens meeningsverschillen uiteindelijk stond hij toch altijd klaar voor de rechtvaardi ge belangen van den kleine kweeker en daarom treft ook hen een zware slag. Spr. vertrouwt, dat zijn nagedachtenis in dank bare herinnering zal blijven. Na war me deelneming te hebben betuigd aan de nabestaanden, besloot spr. deze tref fende inleiding met een „Hij ruste in vrede". De keurig gestelde notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer J. v. Buijte nen, werden onder dank vastgesteld. Dank werd gebracht aan het Hoofdbestuurslid Cardol voor de samenstelling. In het voorstel van Bennebroek, <3at het bestuur stappen zou doen om te trachten de Mei-betalingen met 2 maanden te ver vroegen, vond de voorz. wel een aardige klank, doch de verbazend vele moeilijkhe den, welke hieraan verbonden zijn, welke spr. nader uiteenzette, zullen dezen wensch wel onmogelijk maken. Waar het voorstel geen steun ondervindt, wordt het niet in stemming gebracht. Nog een voorstel van genoemde afd., om de verleende 1.9 millioen van de Regee ring niet als voorschot maar als werkelijke steun te verkrijgen, werd breedvoerig be sproken, doch zoo eenvoudig als de afd. dit zich had voorgesteld was het niet, wat de voorz. haar op duidelijke wijze bijbracht. Wat echter gedaan kan worden voor' den kleinen kweeker, die onmogelijk zijn Roe belasting kan betalen, zal hot H.B. niet na laten. Minimum- of garantie-prijzen. Alsnu kwam in bespreking de motie- Noordwijk voor de handhaving der mini mumprijzen en geen garantieprijzen. De voorz. was van meening, dat deze motie niet op zijn plaats was, omreden deze actie veel te laat was ingezet. Wanneer bij de besprekingen over deze kwestie in B.B.C. en H.B.G. dit aanhangig was gemaakt, had aan deze motie nog eenig effect gezeten. Door den afgevaardigde van Noordwyk werd deze motie nog nader toegelicht. Men is met deze motie gekomen, nadat de afd. tevergeefs had uitgezien naar een actie voor minimum- of garantieprijzen door het H.B. opgezet, orn de leden hierdoor hun wenschen kenbaar te doen maken. De voorz. was er van overtuigd, dat de mini mumprijzen toch niet zijn te handhaven en is ervan overtuigd, dat het garantie prijzen-stelsel een nuttiger effect zal op leveren, dan dat vele tegenstanders hier van verwachten. Vervolgens wil het er bij den voorz. niet in, dat het H.B. een actie had moeten opzetten, doch de leden had den hun H.B. him wenschen kenbaar moe ten maken en zeker zou het H.B. zich er voor gespannen hebben als de leden dien aangaande een uitspraak door de leden verlangd hadden. Deze motie is bij alle afd. ontvangen en de stemming was hierover, dat 144 voor garantie- en 111 voor mini mumprijzen waren, zoodat de motie hier mede ter zijde kan worden gelegd. De voorz. merkte terecht op, dat Noord wijk wel iets bereikt heeft en wel, dat de leden op hun qui vive moeten zijn, en, wanneer belangrijke onderwerpen in het vak gaan de zijn. het H.B. hierover direct moeten interpelleeren. Nog een voorstel van Noordwijk, dat het H.B. alvorens gewichtige besluiten den le den op te leggen, eerst de meening van de leden moeten inwinnen, was van te vér strekkende aard en kon wel eens funeste gevolgen hebben, als dit consequent door gevoerd moest worden. Het werd daarom voor kennisgeving aangenomen. De voorz. voegt hier nog aan toe, dat door hem steeds de belangen der kleine kweekers zijn ver dedigd en voorgestaan. Met klem wees hij er nogmaals op, dat, als een of andere ac tie volgens de leden noodzakelijk is, de leden dit hun H.B. moeten opdragen. Een der leden bracht, in verband met deze uitlating lof aan den voorz. voor zijn bemoeiingen inzake de regeling van het Handelsreglement. Was onze voorz. hierbij niet op de bres gesprongen, dan zouden er enkele artikelen in dit reglement zijn op genomen, welke voor de kweekers funest hadden kunnen werken. (Applaus). Een schrijven was ingekomen van de afd. Sassenheim over een maatregel, dat aan- koopen van kweekers door den exporteurs beslist betaald moesten worden en anders geen exportvergunning te verleenen, want het komt meermalen voor, dat de Bank met het geld gaat strijken van kweekers, wel ke bij bepaalde exporteurs verkocht heb ben. Dit punt had de volle aandacht van het bestuur en maakte reeds een punt van bespreking uit met het H.B.G. Nog volgde een uitgebreide rondvraag, waarna de voorzitter onder dank voor opkomst en aangenaam gevoerde discussies deze bij eenkomst sloot. AGENDA LEIDEN. Zaterdag. Leidsche Schouwburg. Kinder- operette 2 uur. Zondag Feestavond „Jeanne d'Arc", Den Burcht, 8 uur. Zondag, R.K. Vrouwenbond. Kerkeï. Jaar feest. Kapel R.K. H.B.S. 9 uur. Maandag. Sport-propaganda feestavond, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Dinsdag. Liederenavond Lien Koster. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dinsdag. Vereeniging „Veilig Verkeer", Stadsgehoorzaal, Kleine zaal, te 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Febr. as. waargeno men door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dyl, Haven 19, tel. 85, en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel 274. STADSNIEUWS LUSTRUMSPEL UNITAS STUDIOSORUM „Hellegang". Gisteravond gaf de L.S.T.V. „D.E.D.I.L." een uitvoering in den Schouwburg ter ge legenheid van het eerste lustrum der Uni- tas Studiosorum Lugduno Batava. Ver scheidene hoogleeraren en tal van afge vaardigden van zustervereenigingen en be vriende studentencorporaties woonden de opvoering bij. Dergelijke opvoeringen kunnen vaak iets goeds opleveren, omdat ontwikkelde dilet tanten, niet bezwaard door materiecle zor gen en de noodzakelijkheid van kas-stuk ken, nogal eens tooneelwerken op de plan ken brengen welke het beroepstooneel niet aandurft. Daarbij zal de toeschouwer dan voor lief moeten nemen, dat de bezwaren, welke het beroepstooneel noopten tot af zijdigheid, in volle zwaarte tot uitdrukking komen bij een dilettanten-opvoering. Im mers als de beroeps artist, met al de moge lijkheden van z'n talent en tooneelroutine geen kans ziet om deze bezwaren weg te werken, dan kan een dilettant het nog veel minder.. Integendeel, vaak helpt hij on bewust nog een beetje mee om ze aan te dikken. Het wil ons voorkomen, dat D.E.D.I.L. in het spel, dat zij gekozen heeft voor de lustrum-opvoering, n.l. „La machine infer nale" van Jean Cocteau, vertaald als „Hel legang", een minder gelukkige greep heeft gedaan. Het is een van die hachelijke on dernemingen, waarvan wij zooeven spra ken. Men kent het oude Grieksche drama van Sophocles, waarin het noodlot verteld wordt van den jongen koningszoon Oedi pus. Van hem was voorspeld, dat hij zijn vader dood en en zijn moeder huwen zou. Daarom trachtte men het kind vlak na de geboorte te dooden. Het kind bleef evenwel leven en toen het een man geworden was, vervulde zich het noodlot. Dit klassieke drama is een der grootste meesterwerken der oudheid. In een ons toegezonden toelichting op het stuk van Cocteau wordt o.a. het vol gende gezegd: „Jean Cocteau geeft in „La Machine In fernale" een behandeling van de oude Oedipus-geschiedenis met geheel eigen accenten. Wel is het verhaal en zijn de personen, zelfs in de bijrollen, geheel over eenkomstig het drama van Sophocles, doch de Grieksche noodlotstragedie is door Coc- teau's accentverlegging veranderd in het psychologisch belichte rijpingsproces van den onstuimigen en o vermoedigen konings zoon tot mènsch. De aard van Cocteau's stuk is zóó anders dan die van het oude drama, dat men niet eens spreken mag van een „moderne be werking", waartoe men bij oppervlakkige lezing geneigd zou zijn. Terwijl by Sophocles de menschen niet anders zijn dan raderen van een door den onafwendbaren wil der goden gecon strueerde en in beweging gebrachte machi ne, worden zij bij Cocteau tot wézens, die in zich zélf de oorzaken van hun lot heb ben. Dit en hpt feit, dat de gang van za ken, de intrigue, volkomen onveranderd is gebleven, verleenen aan het stuk een eigenaardig dualisme. Misschien is hierin juist de groote charme ervan gelegen". De groote charme in dit dualisme? 't Is juist de grootste grief, welke wij er tegen hebben; want door dit op geheel eigen wijze en bovendien op zeer eigenaar dige wijze navolgen van het oude drama is een parodie ontstaan, welke door de uit beelding nog versterkt werd. Nu eens denkt men: ,,'t is een mop; we moeten het stuk als een grap opvatten", maar dan wekt de auteur weer den indruk, dat hij het ernstig gaat meen en en bekruipt ons het vermoe den, dat wij voor den gek gehouden wor den. Het spelen in moderne kleeding werkt tot dien indruk niet weinig mee. Wij kunnen ons voorstellen, dat een auteur zyn eigen kijk heeft op het oude Grieksche verhaal en daaruit iets meent te kunnen puren, dat van en voor alle tijden is, maar dan moet hij er een waardige ver tooning van maken. Op sommige punten was het niets anders dan een grove en on smakelijke parodie. Op het spel der tooneelisten zullen wij niet ingaan. Verschillende D.E.D.I.L.-men- schen gaven vrij natuurlijk spel, dat het in oen andere omgeving best gedaan zou heb ben. De décors waren sober en toch sug gestief; zij waren een van de weinige pro blemen. welke aannemelijk waren opge lost

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2