DONDERDAG 7 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 visscherscheepje, welks kop geheel verbrij zeld werd. De Stellendam 23 zonk vrijwel onmiddellijk, doch de uit drie koppen be- stande bemanning kon door de reddingboot aan boord worden genomen. Intusschen was, omstreeks acht uur in den avond het weer aanzienlijk stiller ge worden, zoodat het grootste gevaar gewe ken was. Het manoeuvreeren werd natuur lijk veel gemakkelijker en zoo was het zelfs mogelijk, dat een der gehavende scheepjes, de Stellendam 41, op eigen kracht de haven van Stellendam kon bin- nenloopen. De motor botter, die uit Stellendam was vertrokken om hulp te verleenen, nam de Stellendam 6, die zijn zeilen was kwijtge raakt, op sleeptouw. Ook deze beide boo ten zijn behouden binnengekomen. Intusschen was de reddingboot van Hoek van Holland de „President Leis", uitgeva ren, om de „Koningin Wilhelmina" hulp te verleenen, die moeilijk kon manoeuvreeren doordat tegen tijd gevaren moest worden. Er trok een harde eb, die de reddingboot, welke op één schroef voer, veel moeilijk heden veroorzaakte. Het lag in het voorne men, de boot naar Stellendam op te slee pen. OOK SCHOUWSCHE VISSCHERS IN MOEILIJKHEDEN. Eveneens behouden binnengebracht De reddingboot van Burghsluis heeft gis teravond de bemanning van de S.L. 25, schipper C. Grootenboer en diens beide zoons, te Burghsluis aangebracht. De vis- schers hadden hun scheepje, dat bij het eiland Schouwen tijdens het slechte weer ernstige averij aan het tuig had opgeloo- pen de zeilen waren Vernield voor an ker moeten laten liggen. Heden zullen zij trachten, indien althans de weersomstandigheden dat zullen toela ten, het scheepje op te halen. „SAN JOSEF' BIJ TERSCHELLING GESTRAND De motorschoener, die gistermiddag op de Noordergronden is gestrand, blijkt te zijn het schip „San Josef" uit Stralsund. Het schip, dat 250 ton groot is, is geladen met graan. De kapitein, Bol, heeft een contract „no cure no pay" gesloten met de sleep- booten „Holland", „Neptunus" en „Volhar ding" en de firma Doeksen en Dros. Nader vernemen wij, dat de „San Josef' gisteravond omstreeks 8 uur is vlotge- sleeput en veilig is binnengebracht in de haven van Terschelling. DOODELLJK ONGELUK TE VL AARDINGEN Man ongemerkt in het ruim van een schip gevallen. Gisteravond is alhier op het in de Vul- canhaven liggende schip „Maasbrug" een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij zekere Van Dorp, aan het schip werkzaam het le ven verloor. De noodlottige gevolgen wer den eerst hedenmorgen ontdekt. Hoe het ongeval zich precies toegedragen heeft, laat zich slechts vermoeden, aangezien niemand het gezien heeft. Aldus meldt de „Ted." Aan het schip werden door Van Dorp en vier andere Vlaardingers reparatiewerk zaamheden verricht. Gisteravond te vijf uur, juist toen men zou vertrekken, kwam nog een wagen hout aanrijden. De stuurman had last de lading nog in ruim 5 op te ber gen en Van Dorp ging in het ruim om de planken aan te pakken. Om te helpen werd hem nog een tweede man nagezonden, doch deze wist niet,, dat Van Dorp reeds in het ruim was. Toen de planken opgdborgen wa ren ging men naar huis, echter zonder Van Dorp, daar men meende, dat deze reeds eerder vertrokken was. Bij Van Dorp's huisgenooten wekte zijn wegblijven ook geen ongerustheid, daar zij meenden, dat hij 's nachts moest overwerken. Toen hü echter hedenmorgen nog niet thuiskwam, ging men informeeren, waarbij bleek, dat men op werk niet beter wist of Van Dorp was om vijf uur gisteravond naar huis ge gaan. Men ging zoeken en vond het slacht offer ten slotte in ruim zes. Hij gaf nog eenige teekenen van leven; boven gebracht stierf hij echter weldra. Dr. Linzel consta teerde een schedelbreuk en een armfactuur. Omtrent de juiste toedracht van de zaak tast men volkomen in het duister. Vermoed wordt, dat Van Dorp, voordat de tweede man in het ruim kwam, het ruim heeft ver laten, tusschendeks gestruikeld is en in ruim zes is gevallen zonder dat iemand het heeft bemerkt. AUTOBOTSING TE AMERSFOORT. Twee gewonden. Te Amersfoort is gistermiddag een ern stige autobotslng geschied op het kruispunt Prins FrederiklaanKoningin Sophialaan. Twee personenauto's, waarvan een geen voorrang gaf aan de andere, welke van rechts kwam, botsten tegen elkander. De bestuurder van den auto van rechts, de heer B. bleef ongedeerd, maar een 50-ja- rige zuster van de congregatie van O. L. Vr., aan den Zuidsingel, werd uit den anderen auto geslingerd. Zjj moest ziekenauto naar het St. Elisabets ziekenhuis worden ver voerd. Daar bleek het, dat zuster Amelber- ga, afkomstig uit Purmerend een schedel breuk had opgeloopen. Een 18-jarig meisje, leerlinge op het internaat O. L. Vrouw ter Eem, die ook meereed, werd met ernstige hoofdwonden bij een van de omwonenden binnengedragen. De beide auto's moesten weggesleept wor den. BLOEDEND LANGS DEN WEG GEVONDEN Jongen bij het boodschappen doen overreden Gisteravond te half zes is het acht-jarig jongetje P. S. te Bladel, dat voor zijn ouders boodschappen ging doen, door schoolkameraadjes vreeselijk bloedend langs de tramlijn gevonden. Ziju vriendjes droegen hem de garage van den heer D. binnen, waarna geestelij ke en medische hulp werd ingeroepen. De geneesheer constateerde een ernstige hoofdwonde en een gecompliceerde been breuk. Voor het leven van den kleine wordt gevreesd. Vermoedelijk is de jongen door de tram aangereden. Zijn handje hield de bood- schappentasch nog omklemd. MUUR INGESTORT TE BUSSUM. Een doode; twee gewonden- Een slooper en twee werklieden waren gistermiddag werkzaam aan een muur van de timmerfabriek van Gebr. Movissie aan den Laarderweg te Bussum. Plotseling stortte een gedeelte van den muur in; de mannen die op den grond stonden werden bedolven. Er kwam terstond hulp opdagen en het puin werd van de mannen verwij derd. Hun toestand bleek echter zeer ern stig te zijn. De 30-jarige N. de Bruin overleed kort nadat hij in het Majellaziekenbuis was op genomen. De 45-jarige slooper C. Rosmalen heeft een schedelbasisfractuur en de 18- jarige R. van Schaik inwendige kneuzingen opgeloopen. Beiden liggen in het Majella- ziekenhuis. Uit het onderzoek van de bouwpolitie is gebleken, dat de slooper den vorigen dag door omwonenden was gewaarschuwd, dat er een scheur in den muur zichtbaar was. Omtrent de oorzaak vernemen wij, dat het slooperswerk reeds eenigen tijd gaande was en men ook in den kelder werkzaam was geweest. Juist door het werken in den kelder is de grond waarschijnlijk verzakt, waaroor om. een scheur in de nu oonge- storten muur was gekomen. Toeschouwers hadden reeds gisteren den slooper op dezen scheur en het gevaar, dat er uit voortvloei de .gewezen, doch R. heeft het schijnbaar niet noodig geacht er verdere maatregelen voor te nemen. Hij heeft er althans weinig GEMENGDE BERICHTEN Goereesche visschersvaar- tuigen in nood. BEMANNING GERED Een der vaartuigen gezonken. Gisteravond omstreeks half zes werden te Stellendam op Goeree noodseinen waar genomen, die afkomstig waren van een tweetal Goereesche vischersvaartuigen, welke zich met averij ter hoogte van den vurtoren van Ouddorp bevonden. Onmiddelijk werd de reddingboot van Stellendam gereed gemaakt om zich naar de plaats des onheils te begeven. Ook een motorbotter voer uit om zoo mogelijk hulp te verleenen. De reddingboot wias spoedig ter plaatse en de bemanning smaakte de voldoening, de opvarenden der visschersvaartuigen te redden. Toen echter kreeg men met tegen spoed te kampen. Een tros raakte vast in de schroef van de reddingboot, zoodat assistentie noodig was. De reddingboot President van Heel is daar op uit Hoek van Holland vertrokken om hulp te bieden. Nader wordt ons gemeld: Omtrent het uitvaren van de reddingboo ten van Stellendam en Hoek van Holland naar het Slijkgat, waar verschillende Goe reesche visschersvaartuigen in nood ver keerden, vernemen wij nog het volgende: Een aantal visschersvaartuigen, alle thuisbehoorende te Stellendam, bevonden zich ter vischvangst op zee, toen een vrij krachtige wind, opstak uit het Noord- Noord-Oosten. Omstreeks vier uur in den namiddag besloten de bemanningen terug te keeren en te Stellendam binnen te loo- pen. Zij hoopten nog ongedeerd op kalmer water te komen, doch het is anders geloo- pen. Terwijl de scheepjes op de kust aan hielden, werd de wind steeds heviger en er kwam een zware zee te staan. Althans voor deze kleine vaartuigen, die bovendien in het algemeen lang niet nieuw zijn, werd het weer te gevaarlijk. De gevolgen bleven dan ook niet uit. Van de Stellendam 41 sloeg de mast overboord, terwijl de Stellendam 6 de zei len verloor. Ook de Stellendam 23 kwam in allesbehalve benijdenswaardige positie te verkeeren, doordat dit scheepje in de bran ding geraakte. De situatie-was toen zóó dreigend, dat besloten werd assistentie te vragen, terwijl de booten vor anker gin gen, nadat zij zich aanvankelijk nog eeniv gen tijd hadden laten drijven. Zij bevonden zich toen buiten uit „uitertonnen" (de bui tenste tonnen) voor het Slijkgat. De bemanningen op booten van dezen aard bestaat de bemanning meestal uit drie koppen slaagden er in, de aandacht op hun benarden toestand te vestigen door het z.g. „stakelen". Zij staken in terpentijn ge drenkte lappen in brand en zwaaiden ze rond. Zooals reeds gemeld, voer de redding boot van Stellendam de „Koningin Wilhel mina" onmiddellijk uit, toen deze noodsei nen werden waargenomen, terwijl ook de motorbotter Stellendam 56 vertrok naar de in nood verkeerende scheepjes. Het was oorspronkelijk de bedoeling, dat de reddingboot en de motorbotter de scheep jes op sleeptouw zouden nemen om ze vei lig binnen te brengen. Doch het ruwe weer heeft hiervoor althans wat betreft één der visschers een stokje gestoken. De „Koningin Wilhelmina" had ziich al lereerst naar de Stellendam 23 begeven, daar deze in de branding lag en dus in zeer gevaarlijke situatie verkeerde. Toen men trachtte verbinding te krijgen, om het vaar tuig op sleeptouw te nemen, geraakte een ankerketting van het visschersscheepje, dat voor twee ankers lag, in één der schroe ven van de reddingboot. Door dit ongeluk was een botsing niet te voorkomen. De „Koningin Wilhelmina" voer met groote kracht tegen het lichte FEUILLETON Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). 25) Ze waren beiden doorweekt, niet alleen met rivierwater, maar ook met het zweet hunner pogingen en beider adem ging zwaar en hijgend van volkomen uitputting. Een oogenblik stonden zij te luisteren maar ze hoorden geen enkel geluid behalve het ritselen van den wind door het gras dat op den heuveltop groeide. „In orde", grijnsde Ching. „Kerels van den mandarijn vinden ons niet." Nauwelijks weer 'n weinig tot zichzelf gekomen begonnen zij het plateau over te steken, in langzaam tempo, want de laatste uren hadden heel wat van hun krachten gevergd. Onder het loopen werden hun schaduwen geleidelijk aan langer, de maan ging schuil achter den heuvelrug en op het getwinkel der sterren na, werd het thans geheel donker. Toen zij den tegen- overgestelden rand van het plateau nader den, bewogen zij zich met groote omzich tigheid voort en het was hun geluk, dat zij die voorzorg namen, want plotseling ont dekte de dokter, die nu voorop ging, iets dat hem met een waarschuWenden kreet een paar passen achteruit deed deinzen. Ching kwam naast hem en keek in de rich ting waarin Forsyth wees. Ver beneden hen, als glimworpjes, glin sterden brandende lantaarns en door de duisternis klonk het geluid van een bel tot hen door. Ofschoon hij niets kon zien als den vagen schijn der lampen en niets hoe ren als het harmonisch gelui van de bel, begreep dir. Forsyth-onmiddellijk de betee- kenis van beide. „Daar beneden is een klooster, Ching, en als ik niet het heel erg mis heb, ligt het zoo wat duizend voet vrijwel recht onder ons". Ching ging plat op zijn buik liggen, werkte zich naar den uitersten rand van het plateau en keek er overheen. Na een minuut kroop hij terug en kwam over eind. „Als een muur", rapporteerde hij. „Klip gaat naar beneden als stuk kaas, dat met scherp mes afgesneden is. Langs dien kant niet omlaag; geen kans." „Neen; en als Li Weng-Ho's mannen ach ter ons aankomen, zitten we als ratten in de val. Op een of andere manier moeten we een weg naar beneden vinden." „In het donker?" informeerde Ching. „Als het mogelijk is, ja. Ik weet dat het heel gevaarlijk is, maar iedere seconde is kostbaar." „In orde", kwam het weer met Oos- tersche gelatenheid nu over Ching's lip pen, „mij alles hetzelfde. Beter je nek bre ken, dan gevild door Li's mannen. Wij zoeken weg naar beneden en als we geen vinden „Dan zij de Hemel ons genadig**, viel Forsyth in. xm. Een zware etappe. Vóór hen schemerde reeds de dageraad, toen zij eindelijk een pad gevonden had den, dat van het' plateau wegleidde. Het begon met een klauterpartij langs de rot sen naar beneden en toen kwamen met gras begroeide natuurlijke treden, die op een veelvuldig gebruik duidden. For syth gaf er zich rekenschap, van, dat, als zij op dit pad door het daglicht werden ver rast, de kans op ontdekking groot was en hij maakte zijn metgezel deelgenoot van deze vrees. „We moeten een schuilplaats zien te vin den, tot zich een gelegenheid voordoet om de omgeving 'n beetje te verkennen, Ching. Het heeft geen zin ons in gevaar te bege ven, en buitendien, we moeten rusten." „Zullen direct wel een vinden", ver klaarde Ching geruststellend. Zij volgden het pad nog wat verder, tot dat, toen de lucht helderder werd en de dageraad in vollen dag begon over te gaan, de Chinees naar een langgerekte met kreu pelhout begroeide plek wees langs de hel ling van den heuvel, een weinig naar links. „Hier verbergen, slapen en eten", be duidde hij laconiek. „Ik zal met allebei heel erg blij zijn", antwoordde de dokter, óp van vermoeienis. Zij verlieten het pad en werkten zich dwars over den heuvel heen naar het bosch- je toe. Toen zij het bereikt hadden, be merkten zij, dat het er vol lag met stuk ken rots en kalksteen en blijkbaar zelden of nooit door menschen werd betreden. Met een gevoel van veiligheid, dat ze in geen uren gekend hadden, zagen ze om naar een rustplaats en plotseling slaakte Ching een kreet en stak een wijzende vin ger uit. Forsyth keek in de aangegeven richting en ontwaarde een kolossaal, in de rots uitgehouwen gezicht op een plek waar het kale gesteente niet door plantengroei bedekt was. Hij herkende het als het gelaat van de Boeddha, onberoerd door harts tocht, eeuwig kalm. „Schuilplaats", galmde Ching, naar voren springend. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 8 Febr. Huizen, 301 M. Algem. Progr. verzorgd door den KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 GramofoonpL 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Concert voor cinema-orgel en gra- mofoonplaten. 3.00 Zangrecital door Robert de Roo (bariton) en KRO-orkest. 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 5.300 KRO.-orkest. Te 6.00 uur causerie over „Veilig Verkeer". 7.15 Dr. Paul Julien over Kruistochten door „Equatoriaal Afrika". Daarna gramo- foonplaten. 8.00 Vaz Dias en zangrecital door Ho- vyd Krauss-Adama. 8.20 Solistenconcert door het Stud, or* kest van Maastricht m.m.v. Louis Closson, klavier, afgewisseld door zang van Ho- vyd KraussAdama. 10.10 De Havede-band. 10.30 Vaz Dias en gramofoonpl, 10.45 De Havede-band. 11.80 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgelspel. 10.45 Declamatie en Gramofoonpl. 12.30 Omroeporkest en GramofoonpL 2.30 Afrikaansche voordracht. 4.05 Kniples. 5.00 Kinderuurtje. 5.45 „Orvitropia". 6.20 Berrie Kieviets in haar repertoire. 6.30 Reportage van de Zesdaagsche te Brussel. 6.50 Berrie Kievits in haar repertoire. 7.00 Orgelspel. 7.30 Causerie. 7.57 Herh. S.O.S.-berichten. 8.00 Causerie. 8.30 Viola en piano. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.15 Causerie. 11,00 Jazzmuziek (gr. pl.) 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Droit wich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.10 Trocadero-Cinema-orkest. 12.50 BBC-dansorkest. I.35 Grinke-Trio. 3.35 Schotsch Studio Orkest. 4.35 Hotel Metropole Orkest. 5.35 Alfredo Campoli Trio. 6.50 Muzikale causerie. 7.30 Handelconcert. 7.50 Fred Hartley en zijn Novelty- kwintet. 8.35 „Berkeley Square", hoorspel. 10.20 „Dreigroschenoper" van Kurt Weill M.m.v. orkest en solisten. II.5012.20 Harry Roy en zijn Band. aandacht aan geschonken of er wellicht niet verder op gelet. Wij vernamen dan oofc, dat de politie in deze zaak de schuldkwestie in ernstig on derzoek heeft genomen. LIJK OPGEHAALD Dinsdagmiddag is het lijk van den 50- jarigen schipper K., die Zondagavond van zijn schip, liggende in het kanaal Maas tricht-Luik te St. Pieter-Maastricht was gegleden en daarbij onder het schip raak te, zoodat redding niet meer mogelijk was, uit het kanaal even voorbij de ce mentfabriek der „E. N. C. I." opgehaald. Dick Forsyth volgde hem, nog altijd zijn blik gevestigd op dat onbewogen gezicht en zich afvragend wat voor schuilplaats het zou opleveren. Hij kwam tot de ont dekking, dat Ching's oogen nauwkeuriger waarnamen dan de zijne en dat zich in de rots aan den voet van het gebeeldhouwde gezicht, half verscholen in het kreupelhout, een smalle spleet bevond. De spleet bleek toegang te geven tot een kelderachtige cel, die lang geleden in de harde rots uitge houwen moest zijn door een geduldige klui zenaar, waarschijnlijk door dezelfde hand, die ook het Boeddhagezicht gebeiteld had. „Hier rusten", vervolgde Ching opge wekt, „geen mensch komt hier, U zitten dokter Forsyth en rusten; ik voedsel vin den." De poreuze steensoort in aanmerking ge nomen, was de plaats buitengewoon droog en* de zendingsarts liet zich op een van de steenen zittingen neer, terwijl Ching zich weer naar den spieetachtigen ingang be gaf. „Niet weggaan dokter, niet weggaan", waarschuwde hij. „Ben direct terug." Hij verdween en Forsyth begon zich aan bespiegelingen over te geven. Maar geen twee minuten later knikkebolde hij reeds en het volgende oogenblik was hij vast in slaap. Eén uur, twee uren gingen voorbij en nog sliep hij. Toen kwam Ching terug, zette een paar pakjes op den anderen stee nen zetel en keek naar den dokter. Een vriendelijke glimlach, vol sympathie kwam op het gele gezicht. „Slaapt als een kind, maar hij moet gauw eten." Hij wijdde zich aan de pakjes die hij meegebracht had, en étaleerde een verza meling koud varkensvleesch, koude gekook te rijst en een porceleinen flesch Chinee- schen landwijn. Voor iemand die niet heel R a d i o-P a r i s, 1648 M. 12.50 Goldy-Orkest 8.20 „Le grillon du foyer", opera van Massenet. 10.50" Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest 2.204.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.30 Zang en piano. 7.45 Hoorspel. 9.40 Mandolineconcert. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 10.05 Concert. 11.20 Omroepkleinorkest. 3.20 Uit Berlijn: Omroepkleinorkest 5.10 Zang en piano. 7.35 Uit Koningsbergen: Rijkszending „Als man noch den Kranz um den Zylin- der trug", programma m.m.v. het Omroep kleinorkest. en knapen- en vrouwenkoor. 8.20 Uit Stuttgart: „Heute gehen wir auf den Bummel". 10.2011.20 ViooL viola en cello, en de clamatie. Rome, 421 M. 8.05 Orkestconcert Brussel, 322 en 484 M 322 M. 5.20 Salonorkest 6.20 Kamermuziek. 8.40 Hoorspel. 9.20 Orkestconcert. 10.3011.20 Gramofoonpl. 484 M.: 12.50 Omroeporkest. I.50 Zang. 5.20 Symphonieconcert. 6.50 Kamermuziek. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strijders. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Als man noch den Kranz um den Zylinder trug", herinneringen aan een ouderwetschen boerenbruiloft. 8.20 Concert door het Ney-trio. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Dansmuziek uit Breslau. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale. (Wijzigingen voorbehouden). 3e Programma. 3.001.20 Een der Duitsche zenders. II.120—12.20 Kalundborg. 12.2014.20 Parijs Radio. 14.20—15.20 Kalundborg 15.20—18.50 Keulen. 10.5017.40 Beromunster. 17.4019.10 Leipzig. 19.10afl. opera Beromunster. Daarna tot 23.20 Brussel. Fr. 23.20afL Kalundborg. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.2511.05 Droitwich. 11.0512.10 Londen Reg. 12.1014.25 Droitwich. 14.2515.50 Londen Reg. 15.5018.20 Droitwich. 18.20—pl. 19.10 Keulen, pl. 19.1020.00 Londen Reg. 20.0023.00 Locale uitzending. (20 uur) gram. muz. (21 uur) mej. Julie Ardesch v. Hamel (zang), de heer Henri Jalink (pia no), daarna gramofoonmuziek. 23.00afl. Droitwich. DE VOS VERLIEST WEL ZIJN HAREN. Pscndo-vcrpleegster wilde heel gasthuis huren Een 37-jarige pseudo verpleegster uit Knocke, die kort geleden door de Recht bank te Middelburg veroordeeld is wegens het oplichten van auto-verhuurders, door dat zij de gemaakte ritten niet betaalde, zet haar practijken voort en is nu weer aangehouden wegens oplichten van een hotelhouder te Oostburg en een chauffeur voor een autorit OostburgMiddelburg. Tevens heeft zij getracht te Aardenburg haar slag te slaan, waar zij o.a. voorgaf het voormalige gasthuis te willen huren om er een herstellingsoord voor kanker- lijders in te vestigen. hongerig was, zou de uitstellang allesbe halve aantrekkelijk en smakelijk zijn ge weest, maar Ching keek er vol trots naar - en schudde toen den Engelschman wakker. „Ontbijt dokter. Ik hoef niet. Gegeten in den winkel in het dorp beneden." Dick Forsyth rammelde letterlijk van den honger, zoodat koude rijst en slecht toebereid, taai varkensvleesch op dat oogen blik godenspijs voor hem warenen de landwijn, hoewel schraal, verwarmde zijn bloed. Ofschoon hij de pijn in spieren en gewrichten tengevolge van de overver moeidheid en bovenmatige inspanning duchtig merkte, voelde hij zich toch, toen hij zijn maaltijd geëindigd had, een heel ander mensch. Ching zag het. „Opgeknapt dokter?" grinnikte hij. „Nou, en of!" was het opgewekte ant woord. „Mooi! Nu wij weer slapen, een uur, mis schien twee, dan vertrekken, niet te lang blijven. Li Weng-Ho's mannen hier mis schien zoeken." Meer zei hij niet. Met de merkwaardige onverstoorbaarheid van zijn ras dook hij op den steenen vloer ineen en sliep onmid dellijk in. Forsyth zelf sloot ook de oogen, maar de slaap bleek weggevlucht. Zijn ge dachten dwaalden naar Kathleen, die nu ergens op de schouders van de koelies van den mandarijn op een draagstoel schom melde, een noodlot tegemoet, waarvoor h ij alleen haar bewaren kon. Een hevige on rust maakte zich van hem meester; ten laatste stond hij op, rekte zich uit en liep naar den uitgang van de holte. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9