VAKKLEDING Eerste Leidsche Glazenwasserij J. KUKLER ZONEN Groot Vastenavondfoai NAAIMACHINES DANSCLUB voor R.K. - NODBDWQi^ J. WELLING v.h MARTENS, Nieuwe Rijn 58, Tel. 8470 v.h. WESTDORP Co., Morschstraat 41 Kantoor; Van der Werfstraat 34- LEIDEN - Tel. 777. Giro No. 58285 Indien U geen vleesch koopt bij de firma I. ZANDVOORT's Slagerijen is U een dief van Uw eigen geld Versch gekookte Lever t. 0.12 per ons Harde Reuzel f. 0.25 p. pond Voor reclame: DONDERDAG 7 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 UIT DE OMGEVING LISSERDIJK. H. B. G. Gisterenavond werd een ver gadering gehouden door de Af deeling Lis- serdijk van het H. B. G. 1 Na de opening werden notulen gelezen en vastgesteld. Daarna deed de voorzitter mededeeling, dat de Roe-belasting zal be dragen: Hyacinthen 1.50, Tulpen f 0.25 0.30, Narcissen 0.250.30 plus 5 cent, surplus 1933. Het volgend voorstel voor de alg. verg. werd goedgekeurd: hetwelk luidt als volgt: Het Hoofdbestuur verzoeke den Minister of de Sierteeltcentrale te willen bevorderen, dat bonafide bedrijven van 1 H.A. beplan te oppervlakte met onder het saneerings- plan 1933 vervallende bloembollen, reke ning houdende met een toegestane uit- plant van 10 pet. van de geheele beplante oppervlakte Narcissen, wegens opengaan der Amerikaansche grenzen, voor Narcis sen, na 1936 een aanmerkelijke voorsprong te geven op dien uitplant boven grootere bedrijven. Uit de toelichting blijkt, dat de kleine ■bedrijvsn door de saneering het meest ge straft werden en het bestaan bijna of ge heel onmogelijk werd. De kleine kweekers hadden geen werk meer voor zich zelf, de grootere kweekers behoefden alleen perso neel te ontslaan. Wordt den kleinen kweeker nu 'n grooter uitplant toegestaan dan kunnen deze zich zelf redden én behoeven niet meer bij het Burg. Armbestuur aan te kloppen. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt, waarna de vergadering gesloten werd. NOORDWIJK K.JJVÏ.V. De wekelijksche bijeenkomst stond dezen keer wel in het teeken van belangstelling; meerdere ouders en huisge- nooten der leden, zoomede enkele heeren geestelijken en een groot getal St. Joseph- gezellen. Den voorz. was het dan ook een bijzonder genoegen, een zoo groot aantal aanwezigen het welkom te mogen toeroe pen en het verheugde hem, dat een band tot stand is gekomen tusschen K.J.M.V. en St. Josephgezellen. Met enkele passende woorden stelde hij den spreker van dezen avond, den heer Snitker, in de gelegenheid zijn, vertelsel-avond" aan te vangen. De heer Snitker zou wel direct op deze bijeen komst kunnen beginnen met „er was eens", doch dat wilde hij- niet doen, al vorens een korte definitie te geven van „wat is een vertelsel". En door de smake lijke vertelling wat een vertelsel is, had spr. direct de volle aandacht der vergade ring, en, ongetwijfeld, zal spr. reeds in zijn inleiding er in geslaagd zijn om allen in gedachten terug te voeren, hoe wij als kinderen met spanning konden luisteren naar een vertelsel of sproke. Er volgde'n bespreking over de literaire doch ook cul- tureele waarde van het vertelsel, want door het vertelsel kunnen wij een ruime bezieling naar buiten uitdragen, waardoor een betere gemeensevhapsvorm tot stand kan komen. En daarom had spr. zich tot taak gekozen het verteelsel te herstellen ook bij de ouderen. Spr. begon werkelijk te vertellen en met zooveel smaak, dat de aanwezigen de phasen van het vertelsel meemaakten. „De minnen-brieven" en „De roep over het water" waren eenige txeffende stukjes, terwijl de familie „Jans senJanssens" en „Iisidoor en zijn Engel bewaarder" eenige geestige stukjes waren. Het applaus bewees, dat de heer Snit ker wel de kunst verstaat, om een ver telsel te vertellen en namens de vergade ring bracht de voorz. dan ook oprechten dank aan den spr., die uit het eenvoudige vertelsel een zoo prettigen avond heeft weten te maken. Na sluiting volgde nog een kort gezel lig samenzijn. R.-K. Damclub „Ontspanning". Bo vengenoemde vereeniging wist Dinsdag, daar zij van St. Bavo II met 164 wonnen, 't kampioenscap van de 2de klas, afd. Zuid, te behalen en wel ongeslagen. De stand 'luidt: Ontspanning I 5 5 10 Ons Genoegen II 4 2 115 St. Bavo II 5 2 12 5 Adolf Kolping I 4 0 0 4 0 Zoodra de afd. Noord uitgespeeld is, moet „Ontspanning" kampen tegen de kampioe nen van afd. Noord. NOORD WIJKERHOUT. Brand. Mej. B. had de groote onvoor zichtigheid bij het aanmaken van de ka chel een flinke hoeveelheid petroleum te gebruiken. Eén ontploffing volgde, waar door haar kleeren vlam vatten. Haar man, die in hetzelfde vertrek aanwezig was, had de tegenwoordigheid van geest het tafel kleed te grijpen, waarmede de vlammen gedoofd werden. Behoudens enkele kleine brandwonden aan haar handen en een ver schroeid schort kwam mej. B. met den schrik vrij. Stemming Prov. Staten. A. s. Zondag 10 Februari zal in de parochies „St. Jo seph" en ,.St. Victor" in deze gemeente een stemming plaats hebben ter vaststelling der twee eerste plaatsen op de lijst der R. K. Staatspartij, der Staten Kieskring Leiden. Voor de „St. Joseph" parochie zal gelegen heid gegeven worden na de Hoogmis tot half één, des namiddags van 2.304.30 uur in een der zalen van Hotel Gouwenberg aan de Zeestraat. Voor de „St. Victor" Parochie na iedere H. Mis en des namiddags van 3.304.30 uur in het Patronaat aan de Kerkstraat. Ieder lid van de Kiesvereeniging „Recht en Or de" mag en moet slechts twee stemmen uitbrengen, en in eigen parochie stemmen. De oproepingskaart moet ingeleverd wor den bij het uitbrengen van de stem. Na half vijf zullen de stembussen geopend worden. ROELOFARENDSVEEN. Bloemen- en huisvlijt-tentoonstelling. Van 21 tot en met 24 Febr. e.k. zal weder om een tentoonstelling worden gehouden van bloemen en huisvlijt in de St. Pancra- tiuszaal. Gezien de resultaten van vorige jaren, zijn we weer verzekerd van keurige inzen dingen op 't gebied van de bloemen, terwijl de afdeeling huisvlijt niets te wenschen zal overlaten. In afwijking van andere jaren kunnen thans ook gezellen van andere plaatsen in zenden voor huisvlijt doch alleen uit het district Leiden. Wij hopen dat velen hiervan gebruik zullen maken, óm te helpen de tentoonstel ling zoo hoog mogelijk op te voeren. In het midden van de bloemenzaal zal een aardig idee het geheele aanzien aanmerkelijk ver- hoogen. Wat dit is, kunnen wij niet verklappen, doch wel kunnen wij verzekeren, dat dit jaar een bezoek aan de tentoonstelling niemand zal berouwen, aangezien alles wordt aangewend om het geheel tot in de puntjes te verzorgen. Mochten er Vereenigingen of personen zijn, die voor een of andere afdeeling een prijs beschikbaar willen stellen, dan houdt het bestuur zich daarvoor beleefd aanbe volen. Het adres van den secretaris is: C. Vesseur, B 133, Roelofarendsveen. R. K. S. V. „D. O. S." Gisteren gaf genoemde vereeniging haar eerste der drie uitvoeringen van „De Vier Heemskinde ren". De voorzitter opende den avond met een woord van welkom en wenschte allen een genoeglijken avond. Het tooneelstuk werd prachtig gespeeld en de aanwezigen hebben hierom kostelijk gelachen. Na het tooneelgedeelte noodigde de Accordeon- Band tot een dansje, waarvan gretig ge bruik werd gemaakt. Het was als steeds weer een echte D.O.S.-avond en de stem ming was er spoedig in. Veel te gauw was het 12 uur en voor de goede stemming was dit sluitingsuur zeker te vroeg. Zij, die echter nog eens een echt pret tigen avond willen meemaken, kunnen dit heden- en morgenavond nog doen, zij zul len him zorgen nog weer eens een avond vergeten, en van hun bezoek geen spijt hebben. Aanvang 7 uur, Hotel „De Vier Heemskinderen SASSENHEIM. Candidaatstelling Prov. Staten. Aan de leden van de Kiesvereeniging zal een oproep gezonden worden voor de stem ming op de groslijst voor leden van Prov. Staten. Voor deze stemming wordt zitting gehouden in het K.S.A.-gebouw en café „De Oude Post". Het stembureau is ge opend voor de eerste stemming voor No. 1 en 2 op Zondag 10 Febr. en voor de twee de stemming op 24 Febr. voor 3 t/m 6, telkens van 8 tot half één, en van half drie tot 5 uur. Gelieve de oproepkaart me de te brengen op beide keeren. Biljarten. Maandagavond j.L zijn in café „de Oude Post" de eerste zeven par tijen gespeeld van de massa-wedstrijd Bo dega Noord wijk aan Zee tegen Oude Post Sassenheim. Oude Post wist van Bodega te winnen met een totaal van 93 car. Van de zeven partijen werden er 5 door Oude Post gewonnen. A.s. Maandag half acht precies in café Bodega te Noord wijk aan Zee uitspelen van dezen wedstrijd. Verloting. De trekking van de verlo ting ten bate van de kas der Harmonie- en Zangvereeniging „St. Ambrosius" zal as. Zaterdagavond geschieden te 8 uur in K.S.A. Vanaf half acht zullen de prijzen te bezichtigen zijn. De Hax*monie zal en kele nummers spelen. Er wordt gerekend op een groote belangstelling. Wie zal de hoofdprijs, een nieuwe fiets, winnen? Huisbroei. Op Zondag 17 Febr. zal in het K.S_A.-gebouw een tentoonstelling worden gehouden, welke georganiseerd wordt door de K.J.C. De jongens beijveren zich zeer om op den juisten tijd hun bloembollen in bloei te hebben. Bloembollenkweekers bijeen. De L.T. B., afd. Bloembollenkweekers, hield een vergadering in het K.S.A.-gebouw op Dins dag 5 Februari j.l. De voorzitter, de heer C. van Reissen, opende met den chr. groet en heette allen welkom, bijzonder den Geestelijk Adviseur, dien hij met eenige welgekozen 'woorden installeerde met de hoop, dat hij nog vele jaren in het belang van de leden zou kunnen werken. De no tulen werden na een opmerking onveran derd goedgekeurd. Met de voorstellen uit verschillende afdeelingen kon worden accoord gegaan, o.a. met het voorstel om de roeheffing voor de bollenkweekers als een niet te dragen last van de baan te krij gen. Hierna werd besproken het kleine ge tal leden van de bollenkweekers groep. Als oorzaak werd genoemd het collectief con tract, het pensioenfonds en kindertoeslag- fonds, wat in den tegenwoordigen tijd in onbeschutte bedrijven niet meer is te dra gen. Besproken werd om uit de bloembol lenkweekers een Patroonsorganisatie te stichten voor het afsluiten van collectieve contracten. Medegedeeld werd, dat het hoofdbestuur het een en ander in onderzoek heeft. Na dat de voorzitter de vergadering, op 7 Fe bruari te Haarlem te houden, aanbevolen had, sloot hij de vergadering met dank voor de opkomst. Geboren: Adrianus, zoon van N. W. Bloemendaal en C. C. van der Sleet Pe- tronella Maria Magtildis, dochter van P. M. van Vliet en P. A. van der Ploeg. Overleden: C. Verwer 77 jaar, wed. van J. van Tulen M. Noordermeer 65 jaar echtgen. van K. de Vries. .Getrouwd: Th. A. A. van der Voort 22 jaar en Fa. Ruijgrok 24 jaar. Gevestigd: Th. van Nouland en ge zin, Weltevreden 14, van Voorhout H. Oudshoorn, Fl. Schoutenstraat 18, van Rijs- t wijk W. J. Oostra, W. Warnaarlaan 6, Geldermalsen H. C. Hollander, Warmon- derdam 25, van Zijpe S. Groeneveld, Hoofdstraat 281, van Woubrugge W. Boekes, Hoofdstraat 118, van Anna Pau lo wna J. Verhoef, Hoofdstraat 99, van Leiden T. T. Mensinga, Postwijkkade 1, van Soest J. Winkel en gezin, Berken- laan 31," van Lisse. Vertrokken: Th. G. M. ter Horst, Hoofdstraat 115, naar Leiden. TER-AAR. Ontwikkelingclub. De R. K. Ontwik kelingsclub bestond dezer dagen één jaar en het bestuur heeft dit feit niet onge merkt voorbij willen laten gaan. Daarom organiseerde zij voor deze gelegenheid een feestelijke vergadering, waarop de leden met hunne dames genoodigd waren. Toen de voorz. de bijeenkomst opende, waren vele leden met hun dames aanwezig. Na het uitspreken van den Chr. groet, worden allen van harte welkom geheeten, bijzonder j de zeereerw. heer Pastoor en weleerw. Kapelaan. Spr. dankt den G. A. voor het vele dat hij voor de vereeniging deed in dit jaar en hoopt hem nog lang in ons midden te hebben. Eveneens dankt hij het bestuur en leden voor de prettige samenwerking. Hierna las de Secr. de notulen der twee laatste vergaderingen, welke onveranderd werden vastgesteld. Thans volgde vertoo ning van 2 films. Allereerst' een klucht, ge titeld „Harold op de Berenjacht". Voorts .een groote romantische film; „De onder gang van Jerusalem", een prachtwerk in acht deelen. Regisseur dezer film is Julien Duviviers. Hier heeft een ieder ongetwij feld genoten. Het geheel werd opgeluis terd door muziek met de gramofoonverster- ker. Voldaan ging ieder huiswaarts van deze bijeenkomst, waarmede op waardige wijze de eerste verjaardag van deze vereeniging is gevierd. Café „Flora", a.s. Dinsdag 8 uur 204 Kaarten aan de zaal. DANSSCHOOL EVERT CASTELEIN Goede modellen VOOR IEDER BEDRIJF Prima pasvorn Korte grijze jassen, alle mansmaten, speciale j Fantasie broeken, div. strepen Manchester i qq mansbroeken Engelsch leer i nc mansbroeken üu 1.18 Witte Jassen voor slagers, koks, kruideniers g jjg Witte jassen, id., zware o nc Yeans, krimpvrij 3.25, Overhemden met das68(/t. Overalls, prima kwaliteit, blauw 2.98 khaky 2.18 P Het nieuwste model Salorikast-meubel koopt gij bij ons tegen den laagsten prijs vanaf f126. Nieuwste model naaitafel f 105. ALLEEN VAN 1e KLAS FABRIEKEN WARMOND. Kostelooze inenting. Op Woensdag 6 Maart as. zal in een der lokalen van de O. L. School alhier gelegenheid gegeven worden voor kostelooze inenting en herin enting en wel des. namiddags om 2 uur. Goed afgeloopen. Toen de autobus gisterenmiddag door de Dorpsstraat reed, stak het zoontje van den heer v. H. plotse ling den weg overj met het gevolg dat de aanrijding onvermijdelijk was. Gelukkig liep het ongeval nog betrekkelijk goed af, daar de kleine slechts een lichte hoofdwon de kreeg. Voetreis. Door twee jongelieden uit deze gemeente wordt een voetreis onder nomen naar Assisië en Rome. Deze onder nemende jongens A. Sikking en L. Moer kerk hopen 13 dezer hun reis aan te van gen en in de Paasch-week in Rome te zijn. Wij komen hierop nader terug. Hinderwet. Door het bestuur der ver- eenigde Hof-,, Groot- en Klein Henmeer is vergunning verzocht overeenkomstig de Hinderwet, tot plaatsing van een ruwolie- tank, ten behoeve van de bemaling met een ruwoliemotor voor den Polder. HAARLEMMERMEER Geboren: Petronella Jurgina d. van J. J. Lieben en M. Jansen Catharina Maria d. van W. C. van den Burg en I. Hoogexworst Cornelia Maria d. van W. v. d. Linden en G. Brouwer Gerard us Franciscus z. van J. B. van Kampen en Th. v. \1. Zwan Alida Johanna d. van W. Bouwman en H. J. Kieft Anthonia Maria Gijsbertha d. van H. Timmers en A. M. Lamboo Petrus Johannes Chris- tiaan z. van P. J. Steenvoorden en M. J. van Borre Pietertje Elisazetb d. van C. Jongsma en J. H. Bakker Margaretha d van E. J. Weststeijn en J. Burghout Anna Cornelia Catharina d. van B. van Staveren en H. Baars Wilhelmina d. van J. H. Moleman en G. van Limpt Catharina Clasina Maria d. van P. Vink en C. Hoenderdos Neeltje d. van H. A. den Braber en C. Koster. Ondertrouwd: B. G. Duwel 28 j. en A. Schumacher 25 j. G. van Tol 29 j. en J. Noordijk 30 j. Getrouwd: J. Trouwens, 31 j. en W. M. Mostert 26 j. J. Kupenxs 30 j. en M. C. van Doorn 23 j. H. J. van der Meij 25 j. en J. M. Grisnigt 26 j. G. C. A J. Kagenaar 32 j. en K. van Eijsden 23 jaar. Overleden: Hendrik Arend Koop man 62 j. geh. met M. de Koter Ruurd Bruin, 85 j. wedr. van H. Enthoven Dirkje Hennink 59 j. wed. van K. Tensen Johannes Pieter Tolen 46 j. geh. met M. J. Blom. Gevestigd: N. Biemond van Bussum J. Bakker van Aalsmeer J. J. de Bruijn van Amsterdam F. Bultje van Franeker M. Delmonte van Haarlem G. van Gelder van Amsterdam P. de Graaf van Amsterdam E. C. F. Hel- lendoorn van Monster H. Hollander v. Amsterdam C. B. de la Mar van Nij megen A. Meijer van BreukelenNijen- róde A. van der Ploeg, van Haarlem W. H. Sampimon, van Amsterdam J. Tammes, van Vlagtwedde A. H. Wan ders, van Amsterdam H. G. Wassenaar van Lisse. Vertrokken: T. Nelemans naar Am sterdam A. H. Blom naar Amsterdam J. H. van der Maden naar Haarlem A. J. Bulters naar Egmond-Binnen N. Hogenhout naar Amsterdam E. Werk man naar Haarlem D. Vissers naar Bloemendaal F. Kuik naar Aalsmeer W. A. G. Merkies naar Oudenbosch T. A. M. Steemers naar Amsterdam M. Steemers naar Amsterdam P. van der Voort naar Rindeim (Duitschland) J. v. Loon naar Lisse G. Monster naar Bleis wij k. PUIBEWASSCHING - WITTERIJ - JALOUZIENMAKERS Speciaal ingericht voor het in- en uitwendig witten en schoonmaken van Huizen, Fabiieken. Kerken, Scholen en het dagelijks of werkelijks schoonmaken van Kantoren. Laat uw werk niet verknoeien door personen die voorgeven van ons uit te gaan BESLIST VAKKUNDIG EN VERTROUWD PERSONEEL. Oude Vest 55, Teletoon 880 P.K. Koorsteeg 26, Telefoon 514, Noordwijk, Kerkstr. 5, Tel. 327, Oegstgeest, Kempenaerstr. 87, Tel. 2411 Hoogewoerd 42, Telet. 3390 Hoofdkantoor 1785 Wij hebben opdracht gekregen, om de Lamsveestapel te verminderen LAMSBOUT, p. p20 ct LAMSCARBONADE, p. p. 28 ct. LAMSBOUT MET BEEN p.p. 35 ct. LAMSBOUT ZONDER BEEN p. p.45 ct. LAMSLAPPEN, p. p. .30 cent LAMSRUG, p p30 cent LAMSVET, LAMSLEVER EN LAMSTONGEN spotgoedkoop Varkensfric., p. p. 0.50 bij 3 pond 1.45 Varkensfilet, p. p. 0.50 bij 3 pond 1.45 Varkensgehakt p. p. 0.30 bij 3 pond 0.80 Speklappen, p. 5 p. 0.75 Mag. ger. Spek p.p. 0.30 bij 5 pond 1.25 Harde Reuzel, p. p. 0.25 Rolpens, per pond 0.45 Biefstuk, extra malsch p. pond 0.70 Roastbeef, p. pond 0.50 Soepvleesch, p. p. 0.35 Rundergehakt, p. p. 0.30 bij 4 pond 1. Doorregen Runderlappen, p. p. 0.35 bij 3 pond 0.90 Magere Runderlappen p. pond 0.40 en 0.45 Gem. Rundvet p. p. 0.35 Ribstuk, per pond 0.55 Kalfsfricandeau p.p. 0.60 Kalfslappen, p. p. 0.40 Kalfsrollade, p. p. 0.40 bij 3 pond 1.10 Kalfsnierstuk, p. p. 0.40 bij 3 pond 1.10 Kalfspoulet p. pond 0.30 Kalfsgehakt, p. p. 0.35 bij 3 pond 0.90 Kalfslever rauw p.p. 0.40 Kalfstongen, p. stuk 0.25 Gekookte Ham, extra p. pond 0.22 Bloedworst, p. pond 0.20 Boterh.worst p. p. 0.18 Tongenworst, m. veel tong, p. ons0.12 Leverworst, p. pond 0.25 Rookworst als paling p. pond 0.30 Leverpastei, 2 blik 0.22 Procureur, p. ons 0.14 per y~ pond 0.30 Ontbijtspek, zonder zwoerd, per ons 0.10 Gebraden Kalfsgehakt per ons 0.10 per y pond 0.16 Bakbloedworst p. p. 0.20 3 pond Kalfsnierstuk f. 1.10 3 pond Kalfslappen. t. 1.10 4 pond Rundergehakt t. I.~ 3 pond Varkensrollade. f. 1-20

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7