DIOC. iOND VAN DEN L. T. B. DONDERDAG 7 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 De Tuindersvakbond van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond kwam hedenmor gen te Haarlem in jaarvergadering bijen. De voorzitter, de heer Jac. Groen, sprak een welkomstwoord, bizonder tot de leden der Tweede Kamer Van der We ij den, Stumpel en Van der Bilt Het jaarverslag van den secretaris werd daarna aan de orde gesteld. In dit jaarverslag werden de diverse ac ties van den L.T.B. gereleveerd Nu en dan werd een succesje bereikt. Inmiddels zul len de kleine succesjes de noodlijdende tuinbouw niet redden schrijft de secre taris daarvoor is de toestand te ernstig. Geen lapmiddelen zullen den Tuinbouw redden, maar evenmin kan uitgegaan wor den van het standpunt, dat de Tuinbouw en niet de tuinders geholpen moeten wor den. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden Th. van Rijn te Lisse en H. G. Mathot te Boskoop, herkozen. De voorzitter hield vervolgens een inlei ding betreffende de toestand in den tuin bouw. De crisis neemt steeds meer een per manent karakter aan. Eenige lichtpuntjes waren er in 1934 n.l. eenige verbetering t.a.v. sommige producten in het Ned.- Duitsch handelsverdrag en verder door de droogte, waardoor sommige producten een redelijke prijs konden behalen. Deze verbe teringen zijn echter volkomen te-niet ge daan door nieuwe tariefsverhoogingen van het buitenland op onze producten van den intensieven tuinbouw. Het jaar 1934 zal géén gunstiger beeld geven dan het voor afgaande jaar. Daardoor is de toestand in de bedrijven en de gezinnen weer slechter geworden ook om reden dat de steun- verleening dezelfde is gebleven d.w.z. on voldoende. Spr. wil eenige algemeene punten vast stellen, de behandeling van bepaalde vak belangen overlatend aan de daarvoor uit- genoodigde inleiders. Waarmede de tuinbouw staat of valt. Allereerst besprak spr. de uitvoer en de handelspolitiek. De Nederlandsche tuin bouw staat of valt met den uitvoer of niet- uitvoer van onze producten. De Regeering dient bij het voeren van handelspolitiek bijzonder de belangen van het tuinbouwbe drijf, het bedrijf aangewezen op uitvoer, en daarbij een zoo echt nationaal en ar beidsintensief bedrijf, in het oog te hou den. Een actiever handelspolitiek moet wor den gevoerd. Er zijn landen, waartegen over onze positie zwak is, b.v. Engeland en Frankrijk, met welke landen dus niet veel te bereiken is. De onderhandelingen met andere landen echter, waarmede de handelsbalans actief is, waren eveneens te leurstellend. Spr. noemde de besprekingen met Spanje, Italië en Polen. Spr. zou nu reeds willen waarschuwen voor de onder handelingen met de Vereen. Staten. Naar verluidt zou Amerika in geen geval lager willen gaan dan 50 pet. van het huidig tarief. Als dit wordt bereikt, wordt voor onzen tuinbouw niets bereikt, omdat dit tarief voor de meeste producten nog 100 of meer procenten uitmaakt van den kost prijs en practisch dus geen export tenge- volgen zullen hebben. Onze positie tegen over Amerika is zeer sterk, daar dit land in geld uitgedrukt meer dan 3 maal zoo veel invoert, als wij naar de' Ver. Staten uitvoeren. De vaste lasten. Vervolgens besprak de voorzitter de hy potheken en andere vaste lasten. De tuin bouw is in grooten nood. De toestand ten aanzien van de vaste lasten is onduldbaar geworden. En nog steeds aarzelt de Re geering maatregelen te nemen. Niet dat de Regeering aansprakelijk zou zijn voor dien toestand, maar hier helpt niet een stimu lans tot renteverlaging met een kwart of een half procent. Hier kan niet baten een opwekking ora ook op hypotheken af te schrijven of vrijwillig de rente te verlagen. Hier zal indien de Regeexing per se vasthoudt aan den gouden gulden slechts een hypotheek en schuldenregeling of een beteekenende renteverlaging moeten wor den voorgeschreven, die het onrecht dat t.a.v. een zeer groot deel des volks ge schiedt, opheft. Het gaat niet op om te zeggen, dat de land- en tuinbouw wel in stand zal blij ven, omdat de opvolger van den geëxecu teerde (nadat de schuldeischer dan toch het verlies zal hebben geleden) op het z.g. lagere niveau wel een bestaan zal heb ben. Een dergelijke redeneering acht spr. in strijd met de christelijke rechtvaardig heid. Want daaraan vooraf gaat de ondergang van tiendui zenden brave, arbeidzame en sober levende mendschen, die in hun val tienduizenden anderen zullen meesleepen. De Regeering moet spoedig met doeltreffende maatregelen komen. Het STADSNIEUWS RENTMEESTER RIJNLAND. Voor de benoeming van een rentmeester van het hoogheemraadschap van Rijnland, gevestigd te Leiden, hebben Dijkgraaf en Hoogheemraden de volgende niet alfabe tische voordracht opgemaakt: 1. Jhr. dr. L. W. E. van Heurn, afdee- lingschef bij de Ned. Visscherijcentrale te 's-Gravenhage; 2. Mr. W. Bisschop, secretaris en comp tabele van het Crisis Invoer Bureau te Den Haag. kan geen uitstel meer lijden! (Luide in stemming). Daarna kwam de voorzitter te spreken over de „aanpassing" aan de gewijzigde verhoudingen. Het omvormings-proces kan slechts zeer geleidelijk geschieden en de groote kunst is om Nederland intusschen bewoonbaar te houden. De moeilijkheden uit beperkingen voortvloeiend zullen door het geheele volk moeten worden gedragen. Spr. zal gaarne omzetting van cultures be vorderen, maar spr. aanvaardt niet, dat men bij den ombouw van het tuinbouwhuis de bewoners zoo onvoldoende tegen het val lend puin en den instroomenden regen be schermt, dat zij er het leven bij inschieten! Ten slotte hield spr. een beschouwing over de organisatie. Spr. waarschuwde voor het lokkend gefluit van z.g. neutrale vogelaars. Laten wij zorg dragen, dat de ombouw van de maatschappij, zich vol trekt in een goede richting. De bedrijfsge- nooten moeten aaneengesloten blijven en zich niet gaan verliezen in verbrokkeling en verdeeldheid. Spr. wekte op tot vertrouwen in dezen erbarmelijk slechten tijd. God beproeft, maar God is ook oneindig rechtvaardig en oneindig barmhartig. Hij alleen kan licht geven aan de regeerders en een einde ma ken aan de verwarring onzer dagen. Doet Hem geweld aan, door Hem daarom te vra gen (algemeene instemming). Hierna kwamen aan de orde de afdee- lingsvoorstellen van Pijnacker en Luitje- hom inzake vaste lasten en handelspoli tiek. Na de uitvoerige inleiding van den voorzitter werden de desbetreffende prae- adviezen goedgekeurd. Inleidingen Westland en Noord- Holland. De heer H. A. van Tol te Loosduinen hield vervolgens een inleiding over den tuinbouw in Zuid-Holland beneden den Rijn. De tuinders in het Westland zien reikhalzend uit naar steun maar niet alleen steun voor stookproducten. Spr. be toogde, dat de teeltvergunning strikt per soonlijk zal moeten blijven. Spr. oefende scherpe critiek uit op het beleid van den voorzitter van de Prov. Veiling-organisa tie, die verraad pleegt ten opzichte van de tuinders. De heer H. W. de Groot te Beverwijk sprak over den toestand van den tuinbouw in het middengewest van Noord-Holland. Verhooging van richtprijzen voor bepaalde perioden zou eenige steun kunnen bieden. De steun is over 't algemeen zeer onvol doende, vooral als de gemeenten niet bij springen. Saneering en teeltbeperking zijn in 't belang van den tuinbouw en dienen loyaal te worden uitgevoerd. De voorzitter deed tenslotte mededeeling van de nieuwe steunregeling, waarna werd gepauzeerd. De bloembollensaneering. Na de pauze hield de heer D. H. Lefeber uit Lisse een inleiding over bloembollen saneering. Spr. ging allereerst na, hoe het bloem- bollenbedrijf er toe gekomen is Regeerings- bemoeiing te aanvaarden en de verschil lende pogingen tot saneering. Spr. herdacht hierbij in waardeerende \yoorden de arbeid van wijlen den heer W. van der Laan op dit terrein. Hij zal voor ons allen blijven, aldus spr., een onvergetelijk vakgenoot. Het vak heeft met overgroote meerder heid zich uitgesproken voor handhaving van de saneering. Er is echter geen algemeene maatregel voor het bloembollenbedrijf te nemen, welke aan ieder persoonlijk zou voldoen. Men moet de saneeringsmaatregelen steeds zien uit een zoo breed mogelijk gezichts veld. Ook is bij iedere correcte uitvoering van de saneering de goede ambtenaar onmis baar, maar men moet voorkomen, dat de ambtenaar te veel zelf in handen neemt. In het dagelijksch bestuur der Sierteelt- centrale hebben zitting 2 vertegenwoordi gers van ons vak, een kweeker en een ex porteur met een boomkweeker en een bloemkweeker. De bloembollenkweeker is de vertrou wensman van de algem. vereen, v. Bloem bollencultuur. Deze is als vertegenwoordi ger van de grootste organisatie aangewe zen als alleenvertegenwoordiger in het be slissend college het Dag. bestuur voor de saneering van de Bloembollenkweekerijen. Dit is wel de meest moeilijke en meest verantwoordelijke functie in de Centrale. De grootste organisatie in het Bloembol lenbedrijf heeft hiermede en terecht de grootste zeggenschap en verantwoordelijk heid. Of bij deze gang van zaken een goede gang mogelijk is? Naar spr.'s meening is dat mogelijk, echter op een absolute voor waarde, dat de vertegenwoordiging in het Dag. Bestuur niet alleen zijn functie aan vaardt, doch ook en vooral de leiding neemt. Voor dit laatste woord bestaat bij spr. geen wonder. Het is daar noodza kelijk de draden der saneering in handen te nemen, juist om te verkrijgen dat de leiding van de saneering in handen van vakbeoefenaren blijft. VAARJOOL DER STUDENTEN. Morgenmiddag, aanvangende te 2 uur, zullen de eerst-jaarsleden van het L. S. C. evenals vorig jaar ter viering van het 360- jarig bestaan der Leidsche Universiteit, een gecostumeerde vaarjool door Leidens grachten houden. De vaarjool zal uit 3 groepen bestaan. Na afloop zal door een jury de prijsuit reiking op den Burcht plaats hebben. Des avonds zal aan de vereenigde hoog leeraren, die zullen aanzitten aan den maaltijd in Maison Bruins, de gebruikelij ke serenade worden gebracht. DE ABDIJ VAN EGMOND. Lezing door mevr. M. vander Schrieck, Bouwk. Publiciste. Voor de R.K. Studentenvereeniging „St. Augustinus" hield mevr. van der Schrieck j.l. Maandagavond een lezing met licht beelden over de verdwenen Regale Abdij van Egmond. De spreekster verklaarde in de inleiding tot haar betoog het ontstaan en den groei van den Middeleeuwschen Abdijbouw. Na het primitieve Oratorium in de woestijn, waar Sint Antonius Abt reeds placht de verspreid levende kluize naars samen te roepen voor het gemeen schappelijk gebed, ontstonden de eerste kloosters. In Sint Gallen zien we de vaste begrippen en stelregels reeds tot uiting gebracht, die enkele eeuwen later in de wereldberoemde Abdij van Cluny tot groote volkomenheid zullen geraken. In haar toelichting bij de interessante lichtbeelden schetste de spreekster ons, hoe een vaste traditie valt aan te wijzen, die geldend gebleven is voor den Middel- eeuwsche Abdijbouw, een traditie, geba seerd op de zuivere architectonische weer gave van het kloosterleven zélf. Dit kwam duidelijk naar voren door het verschil in abdij-plattegronden van onderscheiden kloosterorden: Benedictijnen, Karthuizers, Norbertijnen. Ook de verslapping in de veertiende eeuw, gevolg van het leeken- element, toonde de spreekster ons door voorbeelden aan, en zij liet zien, hoe Sint Bernardus van Clairvaeux zich fel gekant heeft tegen de excessen van zijn tijd, hoe deze in zijn Cisterciënser-abdijen terug greep naar de gestrengheid en zuivere toe passing van het kloosterleven en hoe ook deze versobering tot uitdrukking kwam in de architectuur der abdij. Tenslotte toonden enkele zeer fraaie lichtbeelden ons de versterkte abdij, uit den tijd, waarin de monnik veelal gewor den was een krijgsman, die zich verdedigen moest tegen het door hem zelf tot bescha ving gebrachte volk. Na deze voorlicnting was het gemakke lijk het essentieele te begrijpen in het ont staan en in de architectonische vormge ving het is vooral dit punt, wat door mevr. van der Schrieck is bestudeerd der oude Regale Abdij van Egmond. Het zal de vele katholieke studenten, die met groote interesse deze lezing gevolgd hebben, wel duidelijk geworden zijn, hoe uiterst belangrijk de actie voor Egmond's herstel is. Niet enkel uit apologetisch oog punt, maar zeker ook in cultuur-historisch en architectonisch opzicht. Bij meerdere rake opmerkingen over den bouw der Re gale Abdij, over de versiering, over het verband met het Rijnland duidelijk sprekend in den torenbouw, in de tympanon boven den Sint Pietersin gang, in de beide leeuwen, die de torens gesierd hebben, in de Abtsstaf had den wij het genoegen in meerdere licht beelden kennis te nemen van zeer belang rijke vondsten, door mevrouw van der Schrieck gedaan, bij haar jongsten bodem onderzoek ter plaatse in den Zuidelijken berm en op het terrein der tegenwoordige Ned. Herv. kerk te Egmond-Binnen, waarover binnenkort een brochure van haar hand verschijnt. Met recht werd de spreekster door den Praeses van „St. Augustinus", den heer P. Melief, gedankt voor haar eminente en sterk persoonlijke rede, waarin zooveei merkwaardige dingen door haar verklaard en bewezen werden over de geschiedenis van dit bij uitstek belangrijke verdwenen monument van onzen nationalen cultuur. Met een overzicht van het nieuwe bouw werk, waarvan de Priorij reeds haar vol tooiing nadert, besloot mevrouw van der Schrieck haar leerzame en levendig be toog. FEESTAVOND MELKVERKOOPERS- GILDE „ST. PASCHALIS". Door bovengenoemde vereeniging werd gisterenavond haar jaarlijksche feestavond gehouden in de groote zaal van Den Burcht. De zaal was geheel gevuld met le den en introducé's. Nadat het Schrammelkwartet onder lei ding van den heer M. van Wel er met eenige muzieknummers de stemming had ingebracht, heette de voorzitter alle aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den Geest. Adviseur Pater E. v. d. Snoek. Deze feestavond was georganiseerd, omdat men in dezen tijd vam crisis en malaise eens uit de dagelijksche sleur van zorgen wordt getrokken. In 't kort besprak de voorzitter het doel en de beteekenis van een katholieke organisatie en hij hoopte, dat degenen in Leiden, die nog geen lid zijn (dit zijn er maar weinigen), zich bij hun organisatie zouden aansluiten. Dank baar is spr. voor degenen, die den moed hadden, de vereeniging op te richten, waarvan wij heden de vruchten nog pluk ken. Wij moeten met moed en vertrouwen de toekomst tegemoet gaan en pal staan voor de katholieke organisatie. Het parool van allen moet zijn: „Op voor de R.K. melkhandelaren in Nederland en in het bijzonder voor „St. Paschalis" in Leiden". Hierna verkreeg Pater v. d. Snoek het woord, die begon met op te merken, dat hij naar dezen feestavond was gekomen om te luisteren en niet om te spreken, maar op verzoek zou hij toch een enkel woord zeggen, want dit is een ver. waarin een bijzondere geest heerscht van eens gezindheid. Het devies van allen moet zijn: „Je maintiendrai", ik zal handhaven. Dit is een woord van durf en energie. De Ka tholieke Middenstand heeft strijd te voe ren om het bestaan en zich te verweren tegen de verschillende vijanden die ons be lagen. Men moet eensgezind samen wer ken. De leuze voor dit jaar moet zijn: Eén voor allen en allen voor één. Hierna werd met het programma begon nen. Allereerst was het woord aan den heer C. Spaanderman, die met een praatje, lach en liedje de aanwezigen in de juiste stem ming wist te brengen. Vervolgens kwam voor het voetlicht de heer B. Devilé ofwel, zooals het programma aangaf, Prof. Barto- lini in zijn Magische Manipulaties. Hij liet de aanwezigen verbaasd staan door zijn handige goocheltoeren, waarin hij zien steeds meer weet te bekwamen en steeds iets nieuws te brengen. Vervolgens was het woord weer aan oen heer Spaanderman in zijn succesvolle transformatieschets „Een half uur m de Alpen", waarom recht hartelijk is ge lachen. Na de pauze traden beiden nog verschil lende malen succesvol op. Hierna kwam het gebruikelijk gezellig samen zijn, waarmede dezen uitstekend geslaagde feestavond werd besloten. Rest ons nog te vermelden, dat een bloempjesverkoop ten bate van het San tosfonds 15.50 heeft opgebracht en een collecte ten bate van de R.K. werkloozen 16.—. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Missiefilm. Onder vrij groote belang stelling werd gisteravond in het patro naatsgebouw de missiefilm „Ria Rago" vertoond. De film ook wel genaamd „Flo- resfilm" trekt bij de vertooningen in Hol land zoowel als in andere landen veel be langstelling. De Ria-Ragofilm is geen luk raak opgenomen samenraapsel van vreem de heidende gebruiken en heldhaftige be- keeringspogingen, doch is inderdaad een nauwgezet uitgewerkt filmverhaal, vol spanning en aangrijpende dramatiek. De film is ook in hoofdzaak de reconstructie eener gebeurtenis, die in 1923 op Flores werkelijk is geschied. Dus geen verhaal, dat alleen maar verzinsel is. De film is niet opgenomen in een studio, is niet gespeeld door beroepsacteurs, doch gemaakt in de rijke tropennatuur onder wuivende palm- boomen, bij bruisende bergrivieren, te mid den van het volle leven der kampongmen- schen. Toch is him spel subliem, fijn in na tuurlijkheid en nergens gekunsteld. De film boeit zoowel aan den eenvoudigen be schouwer, alsook aan den meer intellec- tueelen een hoogstaand en tevens diep ont roerend genot. Het teekent de standvastig heid van een nog slechts twee jaar'christen zijnd meisje, dat weigert uitgehuwelijkt te worden aan een heiden. Hedenavond om acht uur heeft wederom de vertooning plaats en wij moeten de af wezigen van gisteren aanraden heden te gaan zien. Gedurende de verschillende ac- ten lichtte een der paters e.a. nader toe. O. G. V. De vergadering werd ge opend door den voorzitter, den heer J. Slootweg, die na hartelijk welkom de le den een gelukkig jaar toewenschte. De secretaris, de heer H. v. d. Hoeven, las de notulen, waarop goedkeuring volg de. Het jaarverslag van den secretaris ver wierf den dank der vergadering. De af- deeling, opgericht in October 1934, telt thans 31 leden. Onder de ingekomen stukken werd voor gelezen en behandeld het schrijven van de afd. Oegstgeest van de Ver. tot bestrijding der T.B.C. alsmede de bekende circulaire van de Ned. Ver. tot bestrijding der T.B.C. inzake het Nat. Koningin-Moeder Herden kingsfonds. Besloten werd de vereeniging op deze vergadering te vertegenwoordigen. Beslo ten werd in beginsel medewerking te ver- leenen indien financieel mogelijk, tot het houden van een Kring-keuring waartoe van de afd. Leiden een verzoek was inge komen. Het financieel verslag van den penning meester, den heer A. Maat, gaf een saldo aan van 31.66. Na controle verklaarde de heer de Jager, dat alles in orde was be vonden. Den penningmeester werd dank gebracht. Van de gehouden bondsvergadering gaf de heer W. v. d. Sleet een uitvoerig over zicht. Den heer P. v. d. Berg werd als bok- kenhouder dank gebracht voor zijn mede werking. Het opkweeken van jonge bok ken en de z.g. wilde bokkenhouderij, als mede de controle op het jonge vee door den keurmeester, werd breedvoerig besproken. De lammeren werden voor 1935 verkocht aan den heer L. Hakker voor 0.12 H per stuk. Na rondvraag en verloting volgde sluiting. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: G. J. Edelman te Zwammerdam, Tempelwijn D. 45 (post Reeuwijk). Cur. mr. L. Weijl te Leiden. C. de Bruijn te Al p h e n a a n d e n Rij n Kortsteekterweg 389. Cur. mr. L Weijl te Leiden. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK Diefstallen te Oegstgeest en te Leiden De Haagsche Rechtbank veroordeelde den 19-jarigen chauffeur G. J. F. D. en den 18-jarigen B. uit Leiden, die te recht hebben gestaan wegens een serie diefstallen in vereeniging met braak en inklimming gepleegd te Oegstgeest en te Leiden, ieder tot 2 XA jaar gevangenisstraf en den 19-jarigen winkelbediende F. B. te Leiden wegens diefstal in vereeniging we gens heling en wegens medeplichtigheid aan diefstal tot 2 jaar gevangenisstraf. Diefstallen te Wassenaar en te Katwijk In een voortgezette zaak tegen den 23- jarigen L. v. d. M., tegen wien door het O M. ter zake van verschillende diefstal len in de omgeving van Wassenaar en Katwijk, 3 jaar gevangenisstraf is ge- eischt, en omtrent wien een psychiatrisch rapport is uitgebracht, persisteerde de of ficier bij zijn reeds genomen requisitoir. Uitspraak 21 Februari a.s. AUTOBUSDIENST VOOR LEIDSCHE STUDENTEN Vrijspraak door den Haagschen kantonrechter Op 24 Januari j.L heeft voor den kan tonrechter, mr. Van Haeften, terecht ge staan de Leidsche student P. H. S., wien was ten laste gelegd, dat hij als beheer- voerend bestuurder van de „Academische Reisvereeniging" een autobusdienst in wer king heeft gehouden, van Den Haag naar Leiden, op die dagen, waarop aan de Rijks universiteit te Leiden colleges werden ge geven, zonder dat hiertoe een vergunning was verleend. Hedenochtend heeft mr. Van Haeften, bij schriftelijk vonnig uitspraak gedaan. In dit vonnis heeft mr. Van Haeften overwogen, dat uit het bepaalde in art. 1 en 15 van de wet op de Openbare Ver voermiddelen valt af te leiden, dat onder „autobusdienst" moet worden verstaan een dienst met motorrijtuigen, bestemd om ge regeld langs een bepaalden weg de perso nen, die zich daartoe aanmelden, te ver voeren, onverschillig of het vervoer al dan niet van eenige voorwaarde of het in acht nemen van eenigen vorm is afhankelijk gesteld. Deze motorrijtuigen echter waren in casu bestemd, uitsluitend tot het ver voeren van studenten, die colleges aan de Rijksuniversiteit volgden, dus tot het ver voeren van een bepaald aangeduiden kring van personen, niet van „personen, die zich daartoe aanmelden". De kantonrechter achtte het feit, zooals het ten laste was gelegd, weliswaar be wezen; hij heeft evenwel dit feit als zoo danig niet strafbaar geacht en den ver dachte ontslagen van rechtsvervolging. HET PONT-ONGELUK BIJ VELSEN De pontwachter veroordeeld De Haarlemsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 58- jarigen pontwachter L. S., die veertien dagen geleden terecht heeft gestaan we gens het veroorzaken van dood door schuld Verdachte deed op 10 Augustus j.l. als gezagvoerder dienst op een der ponten waarmee toen een noodlottig ongeluk is gebeurd. Hij had de machines in werking gesteld, zonder zich eerst te overtuigen of de afvaart mogelijk was, met het gevolg, dat een auto, welke gedeeltelijk op de pont stond, in het water stortte. Hierbij zijn de 20-jarige mejuffrouw Heynneman, dochter van den bestuurder en een Duit- sche dienstbode verdronken. De pontwachter verklaarde bij zijn ver hoor, dat hij een geluid hoorde alsof de kleppen van de pont werden opgehaald, waarna hij was afgevaren. De officier van Justitie was van oor deel, dat door verdachte's schuld het on geluk is gebeurd en eischte twee maanden hechtenis. De rechtbank veroordeelde den pont wachter heden eveneens tot twee maanden hechtenis. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 3.20—7.90, savoye- kool f 1.203.80, groenekool f 1.003.60, pieterselie f 0.701.30, prei f 0.802.60, selderie 3080 cent, knolselderie f 0.80 2.90, per 100 kg.: kroten f 1.20—1.50, kroten gekookt f 1—5, witloof f 2—13, boerenkool f 26, spinazie f 3436, uien f 1.302.60, wortelen f 2.306.40, spruiten I f 3—9, spruiten n f 1.507.00, andijvie f 2230, nero f 3.206.10. Melkveiling. Week van 10 tot 16 Fe bruari. Consumptiemelk 1ste klas f 5.75, 2e klas f 5.50, 4e klas f 5.25, Industriemelk f 4.20—4.40. Rotterdamsche Combinatie Federatieprijs Melk voor industriedoeleinden. Week 3 tot 9 Februari 1935 f 4.10. BODEGRAVEN, 6 Febr. Kaas. Aanvoer 8603 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f 2.40 2.80, bruin f 2.70—3.20 en eendeneieren f 2.302.50 per 100 stuks. GOUDA, 7 Febr, Vee. Aangevoerd in to taal 1429 stuks, waarvan 74 slachtvarkens. vette 1617.5 cent, Londensche 1213 cent per pond levend met 2 pet. korting. 122 crisisrunderen. 58 magere varkens f 1425 593 biggen f 811, Geldersche biggen f 10 —14, 8 runderen f 100—170, 286 nuchtere kalveren f 325.50, 3 schapen, 7 bokken en geiten f 25 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 25 partijen, prijzen la kwal. met rijksmerk f 1820, 2e kwal. id f 1617. Handel flauw. Boter. Aanvoer 435 ponden. Goebo- ter 7580 cent, wejboter 7075 cent pei pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 70500 stuks, kleine kippeneieren f 2.302.60, kippasneieren f 2.603.00, eendeneieren f 22.25 pei 100 stuks. Handel matig. KOUDEKERK, (RIJNDIJK), 5 Febr Aanvoer 2980 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.703.00, eendeneieren f 2.302.50 pei 100 stuks, boter 6568 cent per pond, kaaj 1824 cent per pond, kippen 7080 cent, hanen 8090 cent, konijnen f 0.801.00 pei stuk. VOORSCHOTEN, 6 Febr. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren f 2.503.10, eenden eieren f 2,502.60 per 100 stuks, konijnen 3050 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12