DONDERDAG 7 FEBRUARI 1935 DE LEiDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM VERDACHTE VAN DEN MOORD AANSLAG TE BLERICK GEARRESTEERD. De gemeentepolitie te Blerick heeft gis teren een zekeren J. G. gearresteerd, die verdacht wordt van het plegen van den moordaanslag in het woonwagenkamp te Blerick. Bij het klooster der Eerw. Zusters Fran ciscanessen te Beek vroeg gistermorgen een verdacht uitziend persoon om een aalmoes. Daar zich voor deze aalmoezen die op ze kere tijden worden uitgereikt, meer dan eens personen van slechte reputatie aan melden, houdt de politie hier meestal een oogje in het zeil. En ditmaal heeft men een goede vangst gedaan door de aanhouding van dezen man, J. G., die naar het politie bureau werd overgebracht. Toen het bleek, dat G., die naar schatting 40 jaar oud is, zonder nationaliteit is van origine is hij vermoedelijk Belg is de man op trans port gesteld naar de kazerne van de mili taire politietroepen te Sittard. Daar is met vrij groote zekerheid komen vast te staan, dat men hier te doen had met degene, die Dinsdagmorgen in het woonwagenkamp te Blerick een moordaan slag heeft gepleegd op den woonwagenbe woner G. Prosper, wiens toestand nog on veranderd ernstig is. Het signalement van den verdachte, dat door den brigadecommandant te Venlo aan Sittard was verstrekt, klopte nauwkeurig met dat van den aangehoudene. Deze heeft nog niet bekend, doch wel heeft hij toege geven, dat zich buitengewone dingen in het woonwagenkamp hebben voorgedaan. In den middag is de verdachte naar Ven lo overgebracht, waar hij is voorgeleid voor den brigadecommandant. Morgen zal de confrontatie met den getroffene plaats vin den. Omtrent de oorzaak van den twist in het woonwagenkamp wordt nog gemeld, dat J. G in het kamp ongeoorloofde betrekkingen onderhield. BRUTALE KERKDIEFSTAL Brandkast in de sacristie geforceerd Gisterenmiddag kwam een als heer ge kleed persoon de R.K. kerk te Mierlo-Hout binnen, waar een paar schilders aan het werk waren. Op een vraag van een dezer mannen, wat de bezoeker kwam doen, antwoordde hij, dat hij den pastoor moest spreken, maar dat deze belet had en hem gezegd had maar even in de kerk te wachten. Niets kwaads vermoedend gingen de schilders weder aan hun werk, terwijl de bezoeker de kerk doorwandelde en zich naar de sacristie begaf. Kort nadien keerde hij in de kerk terug en stapte kalm naar buiten. Een half uur nadien, ontdekte men, dat de brandkast in de sacristie opengebroken was, waarop de schilders onmiddellijk den pastoor en politie hebben gewaarschuwd. In de brandkast bevond zich slechts eenig geld van de misdienaars, dat door den dief als eenige buit is meegenomen. Uit het politie-onderzoek is komen vast te staan, dat de dief per auto is gearri veerd. Zijn wagen was op korten afstand van de kerk geposteerd en hij is er later mee in de richting Eindhoven vertrokken. Nader kunnen we nog melden, dat door de Eindhovensche gemeentepolitie in een logement aldaar zekere R. H. is aangehou den, die van dezen diefstal wordt verdacht De man is aan de marechaussee te Hel mond overgeleverd. „Msbd." CLANDESTIENE DISTILLEERDERIJ ONTDEKT Gistermiddag is door belastingambtena ren te Mijdrecht in samenwerking met den gemeenteveldwachter in de Mennonieten- buurt in deze gemeente, een inval gedaan in een woning, bewoond door de arbeiders M. G. Sch. en C. V. op grond van vermoe den van het zich aldaar bevinden van een clandestine distilleerderij. De vermoedens bleken juist te zijn en men vond er een in werking zijn distilleerapparaat. Er was slechts een geringe hoeveelheid drank in voorraad. Van een en ander is proces-ver baal opgemaakt, terwijl het toestel in be slag werd genomen. urr DE OMGEVING LISSE. Cursusavond Volksbond. Vanwege den R.K. Volksbond werd gisterenavond de 4e en laatste cursusavond gehouden in dit sei zoen, waarop door den districtsbestuurder Ant. J. M. Angenent zou worden behan deld: „De taak der Standsorganisatie in de toekomst". Of het kwam door de felle kou, dat weten we niet, maar de opkomst was niet, zooals we gewoon zijn. Nadat de voorzitter de bijeenkomst op de gebruike lijke wijze had geopend, gaf hij het woord aan den spreker. Allereerst wierp spreker een blik in 't verleden en deed uitkomen, dat in dat tijd perk er een bijna slaafsche onderworpen heid heerschte. In het oude Romeinsche Rijk was de waardigheid van den mensch een voortdurende twistappel. De grootste groep van mensch en werd steeds minder waardig gekeurd. De opkomst van het Christendom bracht hierin verbetering. Het Christendom leerde, dat God voor iederen mensch het verlossingswerk had verricht. Toen die meemng eenmaal gang baar was geworden, kwam er een tijd van welvaart naar geest en lichaam. Echter kwam daarop een overdreven zucht naar vrijheid, waaruit ten slotte bandeloosheid werd geboren. De mensch zocht zich zelf en zich zelf alleen, waardoor hij de waar digheid van zijn medemensch aantastte. Zoo kwamen we aan den tijd van slaaf sche onderworpenheid onder het libera lisme. Er ontstond een groeiend verzet. De De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De voorz. deelde mede, dat de heer Edelman verhinderd was de vergadering bij te wonen. Voorstel tot heffing voor 1935 van 80 op centen op de hoofdsom der Grondbelasting voor gebouwde en 20 opcenten voorde on gebouwde eigendommen; 200 opcenten op de Personeele Belasting; 40 opcenten op de Vermogenbelasting en 75 opcenten op de G emeentef ondsbelast in g. De voorz. zeide dat in den regel bij de begrooting gelijktijdig de belastingheffing wordt vastgesteld, doch aangezien de be grooting thans nog niet voor behandeling gereed is en de inspecteur der belastingen op het bepalen der heffingen aandringt, is het wel gewenscht nu reeds tot de voorge stelde heffing te besluiten, teneinde voor de uitkeering der rijksvoorschotten daarme de niet in moeilijkheden te komen. Spr. zeide, dat den leden uit de inmiddels toe gezonden ontwerpbegrooting wel gebleken zal zijn, dat de voorgestelde heffingen be slist noodig zijn.. Zjhs. conform besloten. Regeling bezoldiging ambtenaren van den Burgelijken Stand. Ged. Staten vragen het gevoelen van den raad voor een nieuwe regeling voor de be zoldiging van de ambtenaren van den Bur gerlijken Stand, ingaande 1 Januari 1935. Zij stellen voor de vergoeding voor het vol trekken van huwelijken van 2 per huwe lijk terug te brengen op 1 en de bezoldi ging voor het verrichten der overige werk zaamheden (geboorte, overlijden, onder trouw, enz.) in plaats van 100 te stellen op 40 per jaar. B. en W. kunnen zich met deze regeling niet geheel vereenigen. Gezien de omvang en de verantwoordelij heid voor deze werk zaamheden vinden zij de voorgestelde ver laging te veel ingrijpend en ongemotiveerd. Reeds 20 jaar geleden zegt de voorz. be droeg de jaarwedde al 75. Zij stellen daarom voor de vergoeding voor de huwe lijksvoltrekkingen te bepalen op 1.50 per huwelijk en de bezoldiging voor de andere werkzaamheden op 60. De heer Koning beschouwde de bezoldiging als ambtenaar ter secretarie en als ambtenaar van den Burg. Stand als een geheel en dan vindt hij de voorgestelde verlaging van 100 op 40 te veel. Spr. zou willen voorstellen het op 75 te bepalen.. De voorz. zegt dat B. en W. het ook hebben aangevoeld dat de voorgestelde nieuwe regeling te veel in grijpend zou zijn. Wat spr. persoonlijk aan gaat wil hij gaarne het voorstel van den heer Koning steunen. De wethouders verklaren zich ook bereid het voorstel van den heer Koning over te nemen. De heer Linschoten vindt dat een ouderen, de pioniers, weten met hoeveel moeite en offers de organisaties, zooals we ze thans kennen, zijn opgebouwd. Geluk kig zijn de resultaten in verhouding tot de gebrachte offers. „Quadragesimo Anno" laat ons dat duidelijk zien. Spreker stond dan een wijlt stil bij de tijd welken we thans beleven. Wij leven in een verwor dingstijd, waaruit noodgedwongen hervor ming moet komen of men het wil of niet. Onze taak is het geweest, waarvan mis schien niet elk doordrongen is, te streven naar een omwenteling in de gedachte. Wij, katholieken, hebben ons nog dieper te wortelen m het geloofsleven, in het Chris tendom. Er moet een andere ordening, een andere maatschappij-ordening komen. De goddeloosheid steekt steeds driester den kop op; zie maar eens naar Rusland en Mexico, dit laatste een land, dat voor 80 procent Katholiek is. Waar het Godsver trouwen wordt losgelaten, komt het wan trouwen binnen, hetgeen leidt tot zooveel ellende. Op de allereerste plaats moeten we trachten terug te halen de verloren idealen opdat het Godsvertrouwen weer dieper wortel schiet. De mensch die geen idealen bezit is geen levende mensch meer. Hi] echter, die nog idealen bezit, zal trachten met Gods hulp deze te verwezenlijken. De liefde moet weer luide spreken, de ware naastenliefde alleen kan de maatschappij redden. Willen we helpen tot stand bren gen een beter maatschappelijke ordening, dan allereerst zorgen, dat de zedelijke her vorming in ons binnenste wordt tot stand gebracht. Bij dit alles heeft de standsorga nisatie een machtige taak in de toekomst, zooals spreker duidelijk aantoonde. Spre ker sloot met er op te wijzen, dat onze ka tholieke beginselen den grondslag moeten vormen om te komen tot een betere maat schappij -ordening. Een dankbaar applaus loonde spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting. Een en kele vraag werd gesteld en beantwoord. Pluimvee- en Konijnensport. Gister avond hield de Pluimvee- en Konijnen- sport ver. Lisse en Omstreken haar jaarver gadering in het gebouw „De Kleine Ver- eeniging". De voorzitter, de heer W. F. Daudey, presideerde de vergadering en sprak een openingswoord. Uit het jaarver slag, uitgebracht door den secretaris, stip pen wij aan, dat het ledental verminderde met 3, zoodat deze vereeniging telt 97 le den. Verschillende bestuursfuncties wer den veranderd door bedanken. Gememo reerd werd het welslagen van de 15e ten toonstelling, welke een goede naam in de sportwereld heeft verworven. Dan verkreeg het woord de penning meester, allereerst verslag uitbrengend van de Vereeniging. De on tv an'* "ten be droegen 202.02, de uitgaven 107.75, al- zoo een voordeelig saldo van 94.27. Voorts van de vrije veiling aan ontvangsten 63.26, uitgaven 67.49, alzoo een nadee- lig saldo van 4.23. Hierna kwam het voor naamste verslag, n.L van de gehouden ten toonstelling. De ontvangsten bedroegen 1805.11, de uitgaven 2276.48, alzoo een nadeelig saldo van 471.37, hetwelk geluk kig gedekt kan worden door reserve. De zoodanige vermindering van salaris in het geheel geen verband houdt met de ver meerderde werkzaamheden. Met alg. st. werd besloten aan Ged. Staten voor te stel len de belooning voor het voltrekken van huwelijken te bepalen op 1.50 per huwe lijk en de bezoldiging voor de andere werk zaamheden op 75. Aanbieding van de N.V. Verzekerings bank der Oude Haagsche van 1836 voor het afsluiten eener aanvullende ongeluk- kenverzekering van het personeel der vrij willige brandweer. Met een herinnering aan het ongeval dat zich nog niet lang geleden bij een brand in Bodegraven heeft voorgedaan, biedt bedoelde Maatschappij aan 40 man personeel voor 50 per jaar te verzekeren. B. en W. hébben nog geen voor stel omtrent dit punt. Zij gevoelen er wel voor, doch er is hier weinig brand en de jaarlij ksche uitgaaf drukt weer op de fi nanciën. De heer Van Vliet vraagt of niet met minder manschappen te verzekeren volstaan kan worden. Dit maakt toch zeker de pre mie lager. De voorz. antwoordt dat wij an ders niet gedekt zijn. In den regel zijn bij een brand met inbegrip der vele pomper$ wel een 40 man in dienst. Op voorstel van den heer Linschoten wordt besloten eerst ook nog eens bij andere Maatschappijen op gaaf te vragen. Wijziging begrooting 1934. Wordt na toe lichting door den voorzitter vastgesteld tot een totaal bedrag van 762.45. De voorz. zegt binnenkort de Raad weer te zullen bijeenroepen ter behandeling van de begrooting, waarvan nog een memorie van toelichting zal worden toegezonden. De heer Koning vraagt om dan de be grooting als eenigst punt op de agenda te plaatsen. De voorz.: Het kan zijn dat in dien tijd ook andere belangrijke zaken om afdoe ning vragen. De begrooting komt dan als punt 1. De heer Linschoten vraagt wat door het wegbeheer van den Rijkswaterstaat is ge antwoord op de in de vorige vergadering geuitte klachten. De voorz.: Enkele verbeteringen zijn reeds aangebracht, hoewel niet afdoende. Verbetering van het voetpad van de Mar- garinefabriek tot den heer Hoogendij'k is in het voorjaar toegezegd.. De heer Van Vliet herinnert er aan dat steedsn og geen nieuwe politieverordening is behandeld. De voorz. antwoordt, dat deze zaak de aandacht heeft, doch door de vele drukte met nog andere aangelegenheden op af doening ter gelegener tijd wacht, en sluit hierna de vergadering. voorzitter dankte den penningmeester voor zijn nauwkeurig beheer. Als leden van de kascommissie werden benoemd de heeren Bouman en v. d. Wel. Aan de orde is daarna verkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren W. F. Daudey, A. N. Ruygrok, K. J. Smits en L. v. Schooten. Laatstgenoemde stelt zich niet meer her kiesbaar. Het bestuur stelt voor als Can dida at hiervoor te stellen den heer Luyck. De uitslag der stemming luidde als volgt: W. F. Daudey 22 stemmen, A. N. Ruygrok 24, K. J. Smits 23 en Luyck 26 stemmen. De voorzitter dankte de vergadering voor het vertrouwen in het aftredende be stuur gesteld en feliciteerde het nieuwe bestuurslid met zijn benoeming. Hierna sprak de beschermheer een kort woord en gaf een korte uiteenzetting over den gang van zaken, waarbij hij hulde bracht aan het bestuur. Spr. hoopte, dat wij in de toekomst betere jaren moge krij gen, omdat de reservekas onrustbarend is gedaald. Weest niet pessimistisch en wacht in vol vertrouwen de toekomst af. Hierna volgde bespreking der tentoon stelling 1935. Het bestuur heeft gemeend deze wederom te moeten organiseeren met de Kerstdagen. Kunnen wij met 160 in kas een tentoonstelling organiseeren? De klasse-prijzen moeten minstens tot ruim de helft dalen. Een begrooting opmaken heeft zijn nuttige zijde, en hiervoor zal gezorgd worden. Het punt tentoonstelling houden, werd aangenomen. De tentoonstel lingscommissie werd als volgt samenge steld. De heer W. F. Daudey, voorzitter, de heer A. N. Ruygrok secr.-penningmeester. Van de rondvraag werd door verschil lende aanwezigen gebruik gemaakt, die door den voorz. werden beantwoord. Een planten verloting volgde, waarna sluiting met een woord van dank voor de aange name besprekingen. NOOTDORP. Volksbond. De Nederlandsche R.K. Volksbond, afdeeling Nootdorp, hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer Th. Lindeman 1.1. Dinsdag in het Vereenigingsgebouw. De voorz. opent de vergadering op de gebruikelijke wijze met den chr. groet, heette de leden van harte welkom, en sprak zijn vreugde uit over de zoo goede opkomst op deze vergadering. De notulen der vergadering van 6 Januari werden gelezen en onveranderd vastge steld. Ingekomen waren: schrijven betreffen de de Centrale Bestuursvergadering en van het Petitionnementsactie voor de Jon ge Werkman. Uit het jaarverslag van den secretaris mocht de vergadering wederom een kleine vooruitgang vernemen. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de ver eeniging het jaar 1935 was ingegaan met een ledental van precies 100. Uit het finan cieel verslag werd ook wederom een klei ne groei geconstateerd, daar de rekening sloot met een batig saldo van 140.82, de financieele afdeeling „Hulp in Nood" een extra saldo van ƒ89.64. De heer Pijnacker, tweede penningmeester, liet namens den heer A. A. Pannebakker een financieel verslag hooren over de T.B.C.-bestrijding met de vrijwillige vijf cents contributie, waaruit bleek, dat in het jaar 1934 1998 zegels waren verkocht voor dit doel. Na verdere ontvangsten en uitgaven, sloot dit saldo met een batig slot van ƒ2.34. In de commissie voor het nazien der boeken werden benoemd de heeren H. v. d. Sm an en W. de Bruin, welke hun benoeming aan vaarden. Aan de orde was vervolgens de bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heeren P. van Logchem, P. Blokland, W. Pijnacker en A. Pannebakker, waarvan de heeren van Logchem en Blokland zich niet her kiesbaar stelden. De heer Pijnacker is van meening, dat in geval er voor hem een ander te vinden is, hij zich ook liever niet herkiesbaar stelt, met het oog op de cri- tiek, welke vooral zoo vlug op het bestuur van den Volksbond wordt uitgeoefend. Spr. vindt het in dezen tyd een halsbre kend werk bestuurslid te zijn. De verga dering was van meening, dat de heer Pijn acker zich om deze reden juist wel her kiesbaar moest stellen. De voorzitter, die tevens lid van den Gemeenteraad is, sluit hierbij aan eenige woorden over den bouw van het nieuwe Raadhuis. Spr. wijst er op, dat door leden en zelfs door bestuurs leden van den R.K. Volksbond veel critiek wordt uitgeoefend op het voltooide Raad huis. De meening der leden is over het al gemeen, dat voor den bouw van dit werk met hoopen geld is gesmeten, en wanneer het er op aan komt, om een weinig toeslag te krijgen aan de werkloozen voor de z.g. kindertoeslag, dan komt er zeer veel voor kijken en gebeurt er niets. De voorz. deelt dan mede, dat het voor een gemeente geen bezwaar is, om eeni ge duizenden guldens bijeen te krijgen voor den bouw van een Raadhuis, maar dat het een halsbrekend werk is, om een zeer klein bedrag te krijgen voor Let ver strekken van kindertoeslag op de steun. Het is dan ook de meening van den voorz., dat deze critiek door de leden van den R. K. Volksbond in geen geval op zijn plaats is, daar Burgemeester en Wethouders me deleven met het werk der organisaties. De heer Pijnacker stelde zich hierna her kiesbaar, evenzoo was de toezegging ge daan door den heer Pannebakker, welke deze avond verhinderd was de vergadering bij te wonen. De aftredende bestuursleden werden met groote meerderheid van stemmen herko zen. Na de tweede stemming werd geko zen de heer C. Opstal en na de derde stemming mocht ook de heer J. v. d. Bulk plaats nemen aan de bestuurstafel. De herkozen- en nieuwgekozen leden na men hunne benoeming aan. De voorzitter hoopte, dat de nieuwe le den trouwe werkers zouden zijn in het bestuur, en dat zij hun functie lange en vele jaren mochten vervullen. Een extra woord van dank bracht spr. aan de afge treden bestuursleden, vooral aan den heer van Logchem, die sinds de oprichting van den R.K. Volksbond de functie van secre taris heeft waargenomen, en steeds een 'der trouwste leden was in het bezoeken der vergaderingen. Bij de rondvraag, wil de heer Borsboom een vergoeding toekennen aan den pen ningmeester voor het vele werk, dat deze voor de vereeniging doet. De penningmees ter vindt dit overbodig en antwoord hier op, dat hij deze functie steeds met liefde heeft vervuld, en dit ook gaarne zal doen, zoolang dit voor hem mogelijk is, en wenscht hiervoor geen vergoeding in ont vangst te nemen. Met een luid applaus werden deze woorden beloond. De heer Vlooswijk, penningmeester van den R.K. Land arbeidersbond „St. Deus De- dit", wil dat klachten, welke van de steun trekkende komen, rechtstreeks zullen gaan naar het bestuur van den Volksbond, en niet meer naar den penningmeester der af- deelings-organisaties. Deze vraag werd door den voorz. bevredigend beantwoord. Na nog enkele mededeelingen over de uitgave van het verslagboek der studie dagen werd de vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. INGEZONDEN STUKKEN Misleidende advertentie. Inzake de oproep aan de middenstanders voor de vergadering der R.K. Kiesver., aannemende dat deze oproep niet uitging van de R.K. Kiesver., was het antwoord van den voorzitter op z'n plaats. Doch wie de plaatser er van geweest is, doet niets ter zake. De redactie moest zulk 'n misleidende advertentie niet opnemen. Want met het antwoord der redactie ben ik het niet eens. De oproep was „Midden standers". Hierbij stond niet vermeld: Mid denstanders, leden van de R. K. Kiesv. Dan was de zaak juist geweest. Wat de Redactie er verder bijhaalt, is niet juist, want dat stond niet in bovengenoem de advertentie. De advertentie, welke ge plaatst is door de R.K. Kiesv., is wel juist doch deze is door de gedupeerden niet ge lezen; vandaar dat de 2de advertentie ab soluut misleidend was. Dit zal elke buiten staander toe moeten geven. Alzoo is dit niet in het belang der R.K. Staatspartij noch minder pleit dit voor de betrouwbaar heid van „De Leidsche Courant" als zijn-de R.K. Dagblad. Met dank voor plaatsing, W. J. VISSER, Korevaarstr. 49. Wij hebben zélf herhaaldelijk onze le zers opgewekt, om te bezoeken een verga dering van de R.K. Kiesv. of van een an dere vereeniging, zonder er telkens bij te zetten: „inzoover zij daar recht van toe gang hebben". Dat sprak o.L in elk geval duidelijk voor zichzelf. Volgens inzender echter zouden wij daardoor onbetrouwbare voOTlichting hebben verstrekt! Verkeerde voorlichting te geven, heeft evenzeer ge legen buiten de bedoeling van de inzenders der advertentie (wat zouden ze er trou wens 'aan gehad hebben!) als buiten de bedoeling onzer administratie, welke deze advertentie heeft opgenomen! Intusschen nu gebleken is, dat door een dergelij ke advertentie misverstand wordt gewekt, zal het goed zijn, als zulk een advertentie eventueel in den vervolge duidelijker wordt gesteld. Dat zijn we met inzender eens. Red.). Mijnheer de redacteur. Ik verzoek beleefd opname van dit schrijven in uw blad inzake de „misleiden de advertentie" van de RJC. Kiesv. te Lei den. Daar ik inwonend gezinslid ben, ben ik in plaats van mijn vader naar de vergade ring gegaan, die om gezondheidsredenen niet mee kan komen; wat ik bij opening van de vergadering aan den voorzitter ge zegd heb. De voorzitter vond het schijnbaar niet noodig, om te adviseeren, het lidmaat schap van mijn vader over te schrijven op mijn naam. Ter vergadering gaan als gevolmachtig de van mijn vader schijnt dus niet te mo gen! (Inderdaad niet. De statuten van de R.K. Kiesv. laten dat niet toe, evenmin als de statuten van andere vereenigingen. Red. L. C.). Een inwonend abonné van uw blad. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. DE LUCHTRQQVERS tig huisjes hadden ze hem gauw genoeg. De kakelende dame scheen tot overmaat van ramp alle menschen uit hun mid dagdutje gewekt te hebben, zoodat er geleidelijk overal mannen, vrouwen en kinderen te voorschijn kwamen. Wat moest hij doen? Daar viel hem wat in. Toen er een aantal van die lui vlak bij hem was, wees hij met uitgestrekte hand VAN H0ITIKA. 154. Iedereen keek natuurlijk naar boven, zonder echter iets te zien. Maar Piet bleef wijzen en men veronderstelde, dat er weer een vliegtuig in aantocht was. De groep werd steeds grooter en tot Piet's groote vreugde kwamen ook de beide vliegeniers aan, maar „eieren-Mie" liep er vlak achter..

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10