WOENSDAG 6 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN I MALVERSATIES MET STEUNGELDEN. Het achtergehouden geld teruggestort. MOTORRIJDER GEDOOD. Gistermiddag omstreeks half vier is de verzekeringsagent Jacobs uit Apeldoorn, die op zijn motorrijwiel van Deventer naar Apeldoorn reed, op het kruispunt bij de Cannenburgerbrug te Vaasseh in botsing gekomen met een vrachtauto, die naderde uit de richting Epe, langs het kanaal Apel doornHattem. De motorrijder sloeg met geweld tegen den grond en werd ernstig gewond. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis te Apeldoorn, waar hij kort na aankomst is overleden. ZESTIENJARIGE WIELRIJDER GEDOOD Gistermiddag heeft te Soest een onge val met doodelijken afloop plaats gehad. De 16-jarige wielrijder Groenestijn werd op den Rijksstraatweg aangereden door een auto, gemerkt G. 50515. De jongen werd tegen den grond geslingerd en was op slag dood. De twee inzittenden van de auto werden licht gewond. De auto, die zwaar beschadigd is, is in beslag genomen. De politie heeft eveneens het lijk vein den jongen in beslag genomen. AUTO VAN DEN DIJK GEREDEN. Met vier inzittenden in een moddersloot. Maandagmiddag is de heer M. uit Klun- dert met zijn auto op den Stoofdijk bij Moerdijk geslipt, van den dijk gereden en in een moddersloot terecht gekomen. De auto sloeg over den kop. De vier inzitten den verkeerden in levensgevaar, doch kon den spoedig worden bevrijd. Een hunner werd echter door glasscherven zoo ernstig gewond, dat overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk bleek. MOORDAANSLAG TE BLERIK. Woonwagenbewoner door revolverschoten gewond. Gistermorgen is in het woonwagenkamp te Bier ik twist ontstaan tusschen de woon wagenfamilies G. en P., die beiden in het kamp verblijf hielden. De aanleiding tot de twist was een reeds jarenlange veete. De ruzie liep tenslotte zoo hoog, dat G. een revolver trok en daarmede een schot op den ruim 30-jarigen P. loste. Deze werd door de kogel in het linkerdijbeen getrof fen. Hierna sloeg de dader op de vlucht en wist te ontkomen. In het woonwagenkamp ontstond groote opschudding, aangezien de bij de twist betrokken familieleden elkan der te lijf wilden. Weldra echter verscheen gemeente- en rijkspolitie in het kamp, waarna de rust spoedig terugkeerde. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek naair den voortvluchtigen dader leverde geen resul taat op. Ook de revolver, waarmede het schot wérd gelost, is niet gevonden. VERPLEEGDE IN GESTICHT TE DOETINCHEM DOOR MESSTEEK GEWOND. Ruzie over emmer water. In het Rijksopvoedingsgesticht „De Kruisberg" te Doetinchem' heeft een zeven tienjarige verpleegde een mede verpleeg de van 20 jaar met een messteek onver hoeds in den buik gewond, waarbij het mes door de lever en de galblaas drong. Het slachtoffer, E. de J., is, nadat <Lr. Blokhuis de eerste hulp verleend had, in ernstigen toestand naar het Alg. Ziekenhuis aldaar vervoerd. Hier werd terstond operatief in gegrepen. De dader, H. M., werd in arrest gesteld in het Rijksopvoedingsgesticht. De gemeen tepolitie stelt een onderzoek in. De dader heeft zijn daad bekend en toonde niet het minste berouw. De oorzaak van de mishan deling is een twist, die ontstond over een emmer water, waarmede het melkgereed- schap zou worden gereinigd. Naar men mededeelt, maakt het slachtoffer het naar omstandigheden thans redelijk wel. Over de fraude-ontdekking bij het plaat- selijk crisiscomité te Doesburg waardoor de wethouder, de heer H. gecompromit- teerd werd, vernemen we nog het vol- gende: De heer H. heeft een bedrag van pl.m. 60, dat hem ter hand was gesteld voor uitkeering aan arme ingezetenen niet uit betaald. Dit lekte uit. doordat een der on dersteunden zich bij den penningmeester van het comité vervoegde en er zijn ver wondering over uitsprak, dat hij geen uit keering meer ontving. De penningmeester toonde echter aan, dat den wethouder wel degelijk gelden voor dezen ondersteunde ter hand waren gesteld Een onderzoek werd ingesteld, waarbij de leiding be rustte in handen van den burgemeester van Doesburg jhr. mr. G. A. A. Nahuys, die voorzitter van het crisiscomité is. De heer H. heeft aan den burgemeester be kend, het bedrag te éigen bate te hebben aangewend. In, de gemeenteraadsvergadering van gis termiddag heeft de burgemeester mede- deeling gedaan van een ingekomen schrij ven van wethouder H., waarin hij bedankt ais raadslid van Doesburg. Het bedrag van ƒ60 is inmiddels teruggestort. a TWEE INBREKERS AANGEHOUDEN. In verband met de arrestatie van den 37-jarigen psychopaat en den 26-jarigen A. de B., beiden wonende te Breda, die zich schuldig hebben gemaakt aan de inbraak in de 1ste klasse wachtkamer van het sta tion Lage Zwaluwe in den nacht van 31 Dec. op 1 Jan. j.l., is gebleken, dat zij eveneens hebben ingebroken in de stations Goes en Middelburg. Bij een nadere huis zoeking in de woningen van de twee aan gehoudenen is bovendien nog een groote hoeveelheid goederen in beslag genomen, welke goederen gestolen bleken te zijn in de magazijnen der firma Brenninkmeijer te Dordrecht. Op verzoek van de Bredasche politie zijn voorts nog huiszoekingen ge daan te Bergen op Zoom en Vlaardingen, waarbij eveneens vele goederen in beslag zijn genomen op vermoeden van diefstal. Naar de herkomst van deze goederen is het onderzoek nog in vollen gang. Het staat vast, dat de twee verdachten den laatsten tijd niet minder dan 10 inbraken hebben gepleegd. DE HAM VOOR MENEER PASTOOR. Een kort maar historisch verhaal. Het geschiedde in een dorp aan de groo te rivier, aldus de „Msb.", dat een van de ingezetenen den tijd gekomen achtte het varken, dat goed gemest was, te slachten. Dat is in Maas en Waal nog de goede oude gewoonte, evenals overal elders: het zijn dagen van overdadigheid aan werk en smakelijk eten. De kuipen worden gereed gemaakt om het vleesch in te zouten: de worstmachine maalt vier en twintig uren, er wordt balk en brei gemaald, de hammen worden ingezouten en in de pan knisteren smakelijke versche karbonaadjes. Zooals het besluit genomen was geschied de. Het gemeste zwijn werd gekeeld; het klaaglijk doodsgeschreeuw was in de buurt duidelijk te vernemen. Een paar uren na dien hing het varken schoon en versch op de leer. Het was een aanlokkelijk ge zicht: het wit en rood van vet en vleesch en de boer, die het gemest had, had er deugd van. Bij het slachten zijn meer goede ge woonten in zwang gebleven Er zijn in elk dorp geestelijke en wereldlijke autoritei ten, die verblijd worden met een of ander, smakelijk stuk van het varken; en zoo ook liet de boer van het geslachte dier er een schoon ham afsnijden, waarmede de pas toor van het dorp werd verblijd. Maar het varken bleef verder op de leer hangen, want de controleurs van de cri- siswetten werden verwacht En zij kwa men. Maar aanstonds viel het hun op, dat het varken nog slechts drie pooten had. En zij verwonderden zich zeer, den boer ondervragend, waar de vierde poot wel was gebleven. De boer antwoordde argeloos, dat hij de zen den pastoor cadeau had gegeven, op dat* ook deze eens smakelijk zou kunnen eten van het heerlijke varken, dat met zorg en kunde gefokt was en gemest. 'Den controleurs bedroefde dit zeer en met hun oogen maten zij den afstand, die er was tusschen het erf van den boer en de pastorie, -waarin een deel van het var ken verdwenen was. En zij vroegen om het geleidebiljet dat noodig was voor het vervoer van vleesch. Daar de delinquent moest bekennen dat~hij~ de2é schenking zonder geleidebiljet had gepleegd, bleef er den mannen van de wet niets over dan een proces-verbaal op te maken, hetwelk geschiedde. De boer kwam op de bon en de mannen gingen heen. De weg der controleurs voerde dan naar de pastorie. Zij maakten den pastoor be kend, wie zij waren en waarvoor zij kwa men. Dat de pastoor de crisiswetten met voeten getreden had, vleesch aannemende van een parochiaan, vleesch, dat niet voor zien was van een geleidebiljet en dat daar van noodzakelijk proces-verbaal moest worden opgemaakt. De pastoor verbleek te. En daarna vroegen zij om zijn kelder te mogen inspecteeren, of daar de ge wraakte ham van het gewraakte varken aanwezig was. Den pastoor kwam dat optreden toch wel wat erg vergaand voor. Hij noodigde de heeren uit naar huis te gaan en ging o phun verzoek niet in. Maar de controleurs eischten, dat zij den kelder van den pastoor wilden zien. Zij zouden niet gaan voordat hun oogen den ham aanschouwd hadden. Zij hadden recht om den kelder te onderzoeken. Zeker hee ren, zeide de pastoor, ten slotte kan ik u niet tegenhouden, maar- ge komt er niet in, voordat ge den burgemeester haalt, die met zijn ambtsketen om bij mij komt en gebiedt jullie in den kelder binnen te la ten! Hiermede was het laatste woord gezegd en de zeer punctueele controleurs schoven de deur uit en delibereerden buiten in de vrije lucht, of zij den burgemeester annex ambtsketen zouden halen. Hetgeen zij ech- op hun verzoek niet in. De controleurs verschenen niet meer, de burgemeester verscheen niet, maar de pro ces-verbalen staan in het boekje en aan de gerechtigheid is voldaan. Hetgeen voor den pastoor aanleiding is geweest een request in te dienen, dat zulke haarkloverijen toch wel niet in den zin zullen liggen van de vele crisiswetten. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK De veldkijker van een brigadier Eenigen tyd geleden waren te Alphen a. d. R ij n eenige personen aan den-water kant gezeten en hielden zich onledig met visschen. De brigadier van de Rijksveld- wacht en een veldwachter ter plaatse kwa men per rijwiel voorbij cn wilden eens poolshoogte nemen. Zij plaatsten hun rij wielen langs den weg en gingen op onder zoek uit waarbij, voor zoover bekend, geen strafbaar feit werd geconstateerd. Toen zij evenwel bij hun rijwielen terugkwamen, ontwaarde de brigadier dat een veldkijker welke hij aan zijn fiets bevestigd had, ver dwenen was. Geen van de hierboven ge noemde personen kon hieromtrent ophel- dering geven, doch, daar de veldkijker I zoo maar niet verdwijnen kon, bleven de I politieambtenaren ter plaatse hun naspeu- i ringen voortzetten, hetgeen tengevolge had, dat dit voorwerp inderdaad werd te ruggevonden en wel verborgen onder een UH DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 7 Februari. Huizen 301 M. 8.00—9.15 KRO.10.00 N.C.R.V. 11.00 K.R.O. 2.00—11.30 N.C.R.V. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonplaten. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Het Amsterd. Salonorkest. 6.45 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Journ. Wedkoverzipht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Nationale Avond in de Groote Kerk te Arnhem, uitg. v. d. Bond van Chr. Oran jeverenigingen in Nederland. 10.15 Vaz Dias. 10.2012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Pianospel. 11.00 Kniples Kinderkleeding. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Ensemble Lismonde en Gramofoon platen. 2.15 Concert viool en piano, 3.003.45 Naailes. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Radio-Volkszang. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Concertgebouw-orkest oUv. H. Scherchen (Bach's „Die Kunst der Fuge"). In de pauze: Zang door Julia Culp. Aan de vleugel Bets Rij kens-Gulp. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Majo Marcoen zijn orkest uit de „Tantaklause", te Amsterdam. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.10 Hot Rutland Square en New Victo ria Orkest. 3.20 Vesper. 5.05 Orgelconcert, 5.35 Jack Jackson en zijn orkest. 6.50 Handelconcert. 8.20 Pianoduetten. 10.20 Korte Dienst. 10.35 BBC-Orkest. 11..3512.20 BBC-Dansorkest. Radio Paris, 1648 M. 12.50 Pascal-órkest. 5..20 „Le Chevalier a la mode", hoorspel. 9.05 Nat. Orkest. 10.50 Dansmuziek. bloempot. Daar de schuldige zich onge twijfeld onder het gezelschap moest be vinden, werden allen aan een verhoor on derworpen, dat evenwel geen licht bracht. Maar één hunner zekeren K. C. de V. uit Alphen bleek een strafblad te hebben dat op een minder scrupuleuze wijze van om gang met andermans goed wees, en deze omstandigheid bezorgde hem een dagvaar ding van diefstal. Het geheele gezelschap was ir de rechts zaal present behalve juist de verdachte die verstek liet gaan. De gehoorde getui- Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.15 Zarvg en Piano, 2..454.05 Concert uit rest „Ritz". 720 Omroepsymiphonie-orkest 9.5011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Silez. Gau-Symphonie-orkest. 11.20 Orkestconcert. 1125 Schrammelmuiziek. 320 Omroeporkest. 5.10 Zang en Piano. 7.30 „Die blaue Trane Rama-Sitas", ge varieerd programma. 10.0011.20 Orkestconcert. R o m e, 421 M. 8.05 Concert mm.v. orkest, viool en piano. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.202.20 Gramofoonplaten. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Voordracht en pianorecital. 8.20 Koor- en Orkestconcert. 1020 Reportage. 10.4511.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 1220 Salonorkest. I.302.20 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 820 Symphonieconcert. 9.35 Symphonieconcert. 10.05 Reportage. 10.4511.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Concert uit Stuttgart. 8.05 „King Lear", van Shakespeare,a met muziek van Mark Lothar. 9.20 en 10.05 Berichten. 102011.20 Dansmuziek. Gemeentelijk RadiodistrlbutiebedriJ! en de R.O.V. Radio-Centrale. 3e Programma. 8.00—11.20 Keulen. II.2012.20 Kalundiborg. 122013.40 Parijs Radio. 13.4014.25 London Reg. 14.25—15.20 Kalundborg. 15.201620 London Reg. 16.2017.20 Stuttgart of diversen. 172018.15 Brussel VL 18.4521.25 Weenen. 21.25—21.35 Diversen. 21.3522.05 Weenen. 22.0522.20 Boedapest. 22.20—22.35 Brussel VI 2225—a£l. Weenèn. 4e Programma 8.058.50 Parijs Radio. 10.0511.05 Droitwich. 11.05—12.10 London Reg. 12.1014.20 Droitwich. 142015.20 London Reg. 15.20—1820 Droitwich. 18.20—18.50 Stuttgart. 18201920 London Reg. 192020.00 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist) o.a. vraagge sprek met den heer mr. C. J. Goudsmit, over „De Leidsohe Schaakwereld". 20.002020 London Reg. 2020—21.50 Droitwich. 21.502220 London Reg. 22.20—22.35 Droitwich. 22.35afl. London Reg. gen wisten van niets en de officier stel de ieder hunner de vraag of zy wellicht den kijker hadden weggenomen. Alhoe wel de president mr. van der Boom hun voorhield, dat zij niet verplicht waren op die vraag te antwoorden, beleden zij stuk voor stuk hun onschuld. Het requisitoir luidde dan ook, dat waar alle betrokkenen op één na onschul dig waren deze eene de schuldige moest zijn en zoo kwam de officier er toe tegen hem een week gevangenisstraf te requi- reeren. Uitspraak over 14 dagen. HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent - voor Ragout FEUILLETON Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). 24) „Ching-'fluisterde Forsyth ernstig, „we moeten die schanddaad verhinderen." „Probeeren", hernam de Chinees met een gebaar van Oostersch fatalisme, „maar als de mandarijn ons te pakken krijgt, dan doodgaan, heel langzaam, weet u?" „Dat risico durf ik op me te nemen, Ching. Maar hoewel ik heel blij zal zijn met je hulp, wil ik je toch niet in gevaar brengen." „Niet bang voor gevaar", was het promp te antwoord. Ik Li Weng-Ho wat betaald zitten." „Wat bedoel jè, Ching?" „Geef uw hand", verzocht Ching kort. De dokter strekte zijn hand uit, die dooi den Chinees van voren in zijn los gewaad geleid werd. „Voelt u, dokter Forsyth?" Dwars over de borst van den zoon van het Hemelsche Rijk ontmoette de gevoelige hand van den medicus eenige groeven, die wel niets anders konden zijn als litteekens van oude wonden. ..Ja", zei hij, „je schijnt daar gewond te zijn geweest." Ching liet een kwaadaardig gebrom hoo- ren. „Nu met uw hand anders kant op langs schouders." Forsyth gehoorzaamde en ontdekte een nog veel grooter aantal litteekens, kris en kras door elkaar loopend. „Dat de mannen van de mandarijn ge daan", legde Ching uit, „met hun messen, toen ik een kind, terwijl Weng-Ho er.bij zit en lacht en vraagt ik hem zeggen waar mijn vader zijn geld. Eerst niets zeggen, maar later te veel pijn en toen vertellen. Toen al mijn vaders geld gestolen en hij zelf verdronken in. de rivier en ik alleen gebleven met mijn broer en die nu ook weg is. Maar eens krijg ik Li Weng-Ho." Een hartstochtlooze woede sprak uit Ching's stem en Forsyth was menschen- kerrner genoeg, om te begrijpen, dat over of tegen dergelijk primitieve gevoelens niet te redeneeren viel. Hij vroeg dan ook alleen maar: „Dus je gaat met me mee, Ching? Je wilt me helpen om Miss Barrington te red den?" „Ja, dokter Forsyth". „Ken je de streek hier?" ,;Nee,. hier nooit geweest." „In Pi-Chow ook niet?" „Nee." „Ze hebben Miss Barrington meegeno men, door dien bergpas tusschen de gind- sche heuvels; ik vermoed, dat dat de weg is naar de Yamen van Pi-Chow. Zoodra de maan op is, moeten we langs dat pad...." „Neen, niet het pad tusschen de heu vels. Dat is niet veilig, dokter. De mannen van de jonk zoeken dat pad af en zullen een man sturen achter Ah-Yeo aan, die bij Mis sie Barington is, om hem- te zeggen, u ge vlucht. Als- zij ons in de gaten krijgen, zij niet zullen rusten tot wij dood, want Li. Weng-Ho zal als duivel zijn, als hij hoort u ontsnapte. Wij moeten over de heuvels en daarom wachten tot de maan op is." „Over de heuvels?" Toen de dokter de woorden herhaalde, keek hij omhoog. Een flauw schijnsel lichtte van den hemel en daartegen stond de schaduw van een zich ver uitstrek ken den heuvelrug afgeteekend, terwijl verder op een getande lijn den indruk wekte, dat het landschap daar weer onderbroken was. „Wanneer het zoo slecht is, als het van de rivier af scheen, zal het een heele dob ber zijn, Ching." Ching knikte bevestigend, maar op hoop- voller toon voegde hij er bij: „Langs deze weg zullen wij eerder bij de Yamen zijn dan Missie Barrington." Dick Forsyth betwijfelde dit weliswaar einigszins, maar hij gaf geen uiting aan dien twijfel en zij bleven zitten wachten tot het schijnsel boven de heuveltoppen helderder zou worden. Plotseling zei Ching: „Nu vertrekken wij." Forstyh keek naar den heuvel, die grim mig en angstaanjagend voor hem lag en even dreigde de moed hem te ontzinken. Die rotsachtige hoogte beklimmen in het schemerige, bleeke maanlicht leek een on mogelijk taak, maar geen poging, hoe zwaar ook, mocht onbeproefd blijven en met de tanden op elkaar, volgde hij -Ching. Aanvankelijk leverde de tocht geen bij zondere moeilijkheden op. Zij strompel den langs een smal, ruw pad, niet veel meer dan een spoor, dat door Het gesteen te en het struikgewas slingerde, steeds omhoog. In minder dan een half uur bracht het hen onder aan een steile kalksteen rots en begon toen weer naar beneden te kronkélen. Ze verlieten het pad. beraam den middelen, om de klip te beklimmen en ontdekten een smalle maar haast rechte kloof, een soort schoorsteen, die het hun wellicht mogelijk maakte, zich naar bo ven te werken. Het kostte hen drie kwar tier van haast bovenmenschelijke inspan ning eer zij natbezweet en hijgend den top bereikten en zich in het ruige gras konden laten neervallen. „Ik vlugger in de mast klimmen", merkte de Chinees droogweg op. Na een korte i'ust trokken zij weer voort en een moment later ontsnapten ze ternau wernood aan een groot gevaar. Toen ze over een uitstekend rotspunt klauterden, brokkelde een stuk daarvan af, waardoor Ching bijna van de zoo juist met zooveel moeite bestegen rots naar beneden zou zijn gestort, als Forsyth hem niet met inspan ning van al zijn kracht op het fatale oogenblik vastgegrepen had. Een stuk ech ter belandde met groot geweld in het kreu pelhout beneden, waar het in aanraking kwam met 'n groote losliggende kei en die met donderend lawaai den heuvelrug deed afbolderen. Direct klonk een geweerschot, en nog een, en nog een. „Liggen Ching", commandeerde Forsyth, terwijl hij sprak zichzelf op den grond wer pend. Een minuut of vijf bleven ze liggen wachten, totdat Ching fluisterde. „Zien ons niet, Schieten op het geluid. Het geluid ons verraden." Dat leek heel aannemelijk, en alle voor zichtigheid vergetend, stond Forsyth op. De witte kalksteen achter hem baadde zich in het maanlicht. Zijn gestalte in Wang Hi's blauwe wambuis moest zich voor de oogen van iedereen, die van beneden op keek hebben afgeteekend als een silhouet, en dat nij ook werkelijk gezien was, ver ried een geweerskogel die tegen den rots wand te pletter sloeg, terwijl ergens links een kreet langs de heuvelwand weerklonk. Hun vervolgers waren hun op het spoor en zonder zich ook maar een seconde te bedenken, zetten ze zich opnieuw in bewe ging om naar boven te ploeteren. Een be- boscht plekje bood eenige dekking en daar in verscholen zij zich haastig. Daarachter doemde wederom een uitgehold pad op en onder het rumoer van kreten en geweer schoten achter hen, holden zij daarlangs voort. Het pad leidde rond een tweede enorme kalksteenrots, en eenmaal aan den achter kant waren zij veilig voor bespieding en de bedreiging van de geweren. Buiten adem werkten zij zich omhoog, ziih vastklem mend aan struiken, moeizaam voortschuife- lend over gladdensteen, langs levensge vaarlijke punten, waar een misstap een val van minstens vijfhonderd voet betee- kende. De krankzinnige vlucht in het maanlicht met de daaraan verbonden adembenemen de risico's,-liet bij Dick Forsyth slechts ver warde indrukken achterhet was als een onwezenlijk', benauwend visioen; maar na hetgeen hem urenlang zwoegen, met het gevoel alsof er iets in hem zou barsten toescheen, gaf Ching. die voorop liep, een schreeuw van vreugde en gelijk met hem komend, bemerkte de zendingsarts, dat ze den kam van de rots bereikt had den en dat een klein plateau voor hen lag, een eenzaam en verloren brok wereld in het witte licht. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9