Jnjfvl Aan en verkoop nan y kerkelijke fondsen WOENSDAG 6 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND SAARGEBIED. DE OVERDRACHT VAN HET SAARBESTUTTR. De slotzitting van de commissie van drie te Rome. In Rome kwam Dinsdagavond de volken bondscommissie van drie voor de Saarkwes-, ties voor zijn slotzitting bijeen. De drie Duitsche deskundigen, die voor de slotbesprekingen naar Rome gezonden zijn, arriveeren Woensdagnacht in de Ita- liaansche hoofdstad en zullen Woensdag morgen de gemeenschappelijke besprekin gen met de Fransche deskundigen en de oommisie van drie aanvangen. De opstelling van het slotcommuniqué kan, daar het bijna nog louter om redactio- neele kwesties gaat, zoo snel volgen, dat het, naar in welingelichte kringen aangeno men wordt, reeds in het begin van de vol gende week te Genève kan worden gede- poneercL DUITSCHLAND. ROSENBERG OVER LONDEN. „Het is beter, met ons, dan over ons te spreken." De „Völkische Beobachter" bevat een hoofdartikel van den leider van het bureau voor buitenlandsche politiek der N. S. D. A. P., Alfred Rosenberg, gewijd aan het officieele communiqué over de Londensche onderhandelingen. Het valt toe te juichen, aldus Rosenberg, dat de Fransche en Engelsche samenstellers van dit communiqué van meening zyn, dat thans gestreefd dient te worden naar rechtstreeksche en effectieve samenwer king met Duitschland. W anneer de leiders der beide staten het met elkaar er over eens zijn, dat niemand het recht heeft eenzijdig verandering te brengen in de bewapeningen, zooals die door de vredesverdragen zijn bepaald, dan sluiten zij ons bij die opvatting ten volle aan. Er rest dan echter nog te vermelden, dat juist de tot ontwapening gehouden sta ten deze wijziging reeds eenzijdig tot stand hebben gebracht, doordat zij niet hebben ontwapend, doch op reusachtige schaal him bewapeningen hebben uitgebreid. Men heeft hierbij dus reeds sedert jaren met een eenzijdige verandering te doen. Om die reden kunnen de bedoelde staten zich ook niet tot rechters opwerpen, wanneer wellicht een ander land in den loop der ja ren met zichzelf te rade zou zijn gegaan, hoe op de een of andere wijze ook zijner zijds te streven naar een verandering in zijn defensieven toestand. Ook wij zijn van oordeel dat een alge meene, vrijelijk tusschen Duitschland en de andere mogendheden tot stand gekomen regeling een belangrijken vooruitgang zou kunnen beteekenen, wanneer a priori we- derkeerig gelijkgerechtigdheid zou zijn ge garandeerd. Slechts op deze basis kunnen onderhandelingen vruchtdragend zijn. Het is niet mogelijk, aan de dicussies over deze principieele kwestie onmiddellijk vraag stukken te koppelen, die op andere poli tieke problemen betrekking hebben. FRANKRIJK. FLANDIN VOOR DE KAMER. Een gunstig onthaal. In de gister gehouden zitting der Fran sche Kamer heeft de premier Flandin na dere inlichtingen verstrekt over de resul taten der te Londen gevoerde besprekin gen. De uiteenzetting van Flandin vormde ten deele een aanvulling op de Maandag door hem gehouden radio-rede. Zij werd met algemeene stemmen door de Kamer goedgekeurd. Er zijn vraagstukken aldus de pre mier waarvoor een oplossing in het belang van den vrede in elk geval gevon den dient te worden. Duitschland is tot herbewapening overgegaan, waardoor het de bepalingen van deel V van het verdrag van Versailles heeft geschonden. Voorts is een nieuwe situatie ontstaan, doordat Duitschland uit den Volkenbond is getre den; door dezen stap zijn de werkzaamhe den der ontwapeningsconferentie bemoei lijkt. Om aan deze situatie een einde te ma ken, hebben de Fransche ministers zich naar Londen begeven. Daar bleek, dat de Britsche bewindslieden het met hen eens waren, dat de pogingen om tot een beper king der bewapeningen te geraken, niet onderbroken mogen worden en dat niets mag worden nagelaten, om tot een alge meene ontwapeningsconventie te komen. Wij zijn van oordeel, aldus Flandin, dat het onjuist zou zijn, wanneer wij met be trekking tot de oplossing van het probleem der gelijkgerechtigdheid aan eenig land een voorwendsel in handen zouden spelen, zich aan zijn internationale plicht tot orga nisatie van den vrede te onttrekken. Ik wil ook nu niet in polemiek treden over het verleden. Doch wel wil ik met nadruk er op wijzen, dat in Fr ankrijks tra- ditioneele politiek geenerlei wijziging is gekomen. Dat wil zeggen, dat er geen spra ke van kan zijn, dat aan den Volkenbond de bestudeering zou worden onttrokken van een kwestie, waarbij alle tot den Bond behoorende volken zijn geïnteresseerd. De voorwaarden, welke beoogd worden voor de waarborging der algemeene veilig heid, kunneü voor geen enkel land het recht en den plicht besnoeien, zijn eigen veiligheid te organiseeren. Het zal een van onze voornaamste doeleinden zijn, deze vei ligheidswaarborgen vast te stellen. De Fransche regeering zal de veiligheid niet in gevaar laten brengen. Deze politiek heeft in het verleden haar neerslag ge vonden in een reeks pacten tot wederzijd- sche hulpverleen ing, die binnen het kader, van het Volkenbondsstatuut zijn gesloten. Lucht-accoord. Ten einde den landen, die deze pacten hebben aangegaan een volkomen veilig heid te garandeeren, hebben wij nog vóór het tot stand komen van het groote werk onze aandacht gewijd aan het sluiten van een accoord tot beveiliging tegen luchtaan vallen. Bij dit regionale accoord hebben zoowel wij als Groot-Brittannië het grootste be lang. Tusschen de Fransche en de Engel sche regeering is een vèr-strekkende soli dariteit en wederkeerigheid in actie ge schapen. Dat wil niet zeggen, dat de beide regee ringen zich tot dit beperkte kader willen bepalen. Zij staan veeleer op het stand punt, dat geheel West-Europa, dat alle vol ken, die den vrede liefhebben, zich bij het accoord moeten aansluiten ten einde het gevaar van een oorlog te keeren. Om die reden hebben zij Duitschland, Italië en België tot het voeren van onderhandelingen uitgenoódigd. Het luchtvaartaccoord beoogt niet, in de plaats te treden van het pact van Locarno, dat onverminderd van ia-acht blijft. Het houdt slechts een snellere en beslissende procedure binnen een speciaal kader in. De betrokken regeeringen zijn van oordeel, dat deze procedure niet beschouwd mag worden als een sanctie, doch dat zij slechts een voorzorgsmaatregel is, aangezien alle maatregelen genomen behooren te worden om een oorlog te verhoeden. De uiteenzetting van Flandin, die diepen indruk op de Kamer maakte en waarop niemand een woord van critiek liet hoor en, werd daarop, zooals gemeld, met algemee ne stemmen goedgekeurd. RUSLAND. TROTSKISTEN ONTDEKT. In het partijapparaat te Stalingrad. De commissie, die controle op de partij oefent, heeft te Stalingrad geconstateerd, dat het partijapparaat sterk bezet is met aanhangers van Trotski en andere leden der oppositie. De commissie heeft alle aan hangers der oppositie van hun ambten ont heven, maar desondanks zijn dezen in hun functie gebleven. De controle-commissie heeft den centralen autoriteiten te Moskou verzocht, terstond te willen ingrijpen. JAPAN. JAPANS BEWAPENING. Nieuwe bombardementsvliegtuigen en vernieuwing van oorlogsschepen. In het komende voorjaar zal Japan de beschikking hebben over drie nieuwe ty pen bombardementsvliegtuigen, die bijna voltooid zijn en voorzien zijn van de mo dernste bewapeningsmiddelen. De vliegtuigen zullen een grooten actie radius en een snelheid van 320 K.M. per uur hebben. De verschillende typen zijn een licht bombardementsvliegtuig met een motor van 700 P.K., en een capaciteit tot het meenemen van een ton aan bommen. Een licht bombardementsvliegtuig met twee motoren van 450 P.K. elk, dat tevens gebruikt kan worden als gevechtsvliegtuig, als verkenningsvliegtuig en zoowel als dag als ook als nacht-bombardementsvliegtuig. Een zwaar bombardementsvliegtuig met twee motoren, elk van 700 P.K., in staat verscheidene ton gewicht aan bommen mee te nemen en met een zoo groote actie-ra dius, dat het gebruikt kan worden voor aanvallen ver achter het vijandelijke front. Oudere typen machines zullen uit den dienst worden genomen. Tevens hee£ de onlangs ingestelde com missie voor de vloot, onder voorzitterschap van den minister van marine, Osumi, be sloten, de regeering voor te stellen, ver schillende verouderde typen oorlogssche pen door nieuwe te vervangen. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. DE CHAUFFEUR BEMERKTE NIETS En toch waren zes van zijn passagiers gedood. Uit Parijs wordt^gemeld. Het ongeloof lijke feit heeft zich voorgedaan, dat de chauffeur van een vrachtauto na een onge val is doorgereden zonder te weten dat zes van de door hem vervoerde passagiers doo- delijk en tien andere zwaar gewond waren. De inzittenden, een aantal rugbysupporters, moesten van La Nouvelle naar Lezignan worden vervoerd, waar zij een wedstrijd zouden bijwonen. Op een gegeven oogen- blik werden door een overhangenden tak zes passagiers op den grond gesleurd, waar bij er vier op slag gedood werden, terwijl er later nog twee aan de bekomen verwon dingen zijn overleden. Een motorrijder, die den vrachtauto achter-nareed, vond de zes lijken op den weg en waarschuwde den chauffeur, die al 800 meter was doorgere-^ den, onbewust van het feit, dat zes van zijn' passagiers op zoo noodlottige wijze om het leven waren gekomen, terwijl er in den wagen nog tien min of meer zwaargewon den waren. GROOT ZWEEDSCH HOTEL DOOR BRAND VERWOEST. Het grootste toeristenhotel van West Zweden, dat op ongeveer vijf kilometer van Göteborg is gelegen, is gisternacht af gebrand. Een dertigtal hotelgasten kon zich nog op het nippertje in veiligheid brengen. Een Deensche koopman sprong uit een raam van de derde etage en werd ernstig gewond. Ook een toeriste liep verwondingen oip. STEEDS MEER LAWINES IN OOSTENRIJK. Sneeuw heeft een ongekende hoogte bereikt Naar uit Weenen wordt gemeld, wordt de weerstoestand in Oostenrijk steeds ongun stiger. De regen, die sinds Maandag onon derbroken valt, is hier en daar in sneeuw veranderd. Daar de sneeuw evenwel zacht en waterig is, vreest men, dat hierdoor het gevaar van sneeuwstortingen nog grooter wordt. Voor deze vrees bestaat des te meer grond, omdat de sneeuwlaag in vele ge bieden in Oostenrijk een "hoogte heeft be reikt, die men in eenöge tientallen jaren niet heeft meegemaakt. Verlost van hevig spit in den rug. „Ziezoo dat is achter den rug, van mijn spit ben ik fijn af! was de' verzuchting, die ik slaakte, toen ik na het gebruik van 2 potjes Klooster balsem finaal van mijn spit af was. Niet staan, niet zitten, niet liggen te kunnen en toch vooruit te moeten om de boter ham te verdienen. Door de vreeselijke spit, die in mijn stuit begon en door mijn geheele rug trok, was ik hulpeloos als een klein kind. Vanaf het oogenblik, dat ik den geneeskrachtigen Kloosterbalsem aanwendde, begon mijn genezing. En nu heb ik in geen 8 maanden meer een aan val gehad". Zoo schrijft ons de heer J. Zw. te A-, wiens origineele brief voor ieder ter inzage ligt. Akker's Kloosterbalsem kost per schroefdoos 35 ct. en per pot 62 ct. en 1.04 en is overal verkrijgbaar. On overtroffen bij brand- en snij wonden. Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij stijfheid, rheumatiek, spit en pijnlijke spieren. Wrijf met: Akker's Kloosterbalsem ZWARE REGENBUIEN IN PALESTINA. Vele Arabieren verdronken. Tengevolge van overstroomingen zijn te Nabloes twintig huizen ingestort, waarbij minstens drie personen om het leven zijn gekomen. Dertien Arabieren zijn verdron ken in de vlakte van Toelkarem. Mannen waden tot de heupen door het water om naar slachtoffers te zoeken. Men is bevreesd voor verdere zware regenbuien. Nader wordt uit Haïfa gemeld, dat te Je ruzalem en in de omgeving van vele huizen de daken zijn afgerukt; de dakpannen zyn kilometers ver weggespoeld. Verscheidene moskees in het gebied van NaJbloes zijn ver nield; ook een fabriek. In alle rivieren staat het water zeer hoog De Jordaan is buiten zijn oevers getreden. Het Britsche regeeringsgebouw moest wor den ontruimd. De schepen konden de haven van Haïfa niet binnenvaren. Het post- en telefoonverkeer is verbroken. NIEUW BEWIJS VOOR HAUPTMANN'S SCHULD? Mededeel ing aan een blad te Parijs. Op de redactie te Parijs van het Ameri- kaansahe blad „New-Yonk Herald" heeft zich gisteren een 41-jarige Wit-Rus, Nico- lojef Issaef, vervoegd, die op oogerublik te Parijs woont. Aan de redactie van genoemd blad heeft Issaef medegedeeld, dat hij twee dagen na de ontvoering van het kindje van kolonel Lindbergh in de New Yorksche wijk Bronx twee flesschen cognac aan een cliënt heeft verkocht, in wien hij achteraf Bruno Ri chard Hauptmann heeft herkend. Bij den verkoop, die hij destijds als dranksmokke laar van huis tot huis deed, heeft hij in de woning van dien cliënt, die klaarblijkelijk Hauptmann is geweest, een klein kind met een verbonden hoofdwond opgemerkt. Vol gens zijn zeggen had men hem destijds uit drukkelijk verzocht, zoo stil mogelijk te zijn om het kind niet te storen. Dit kind kon niet Hauptmann's zoon, Manfred, zijn ge weest, omdat deze toen nog niet was ge boren. Issaef zou dit voorval verzwegen hébben, omdat hij vreesde, zich anders ais drank smokkelaar aan een vervolging te zullen blootstellen. BYRD-EXPEDITIE HEDEN HUISTOE. Zij heeft ruim een jaar in het Zuidpool gebied vertoefd. Uit Klein-Amerika wordt gemeld. De Byrd-expeditie zal vandaag het Zuidpool gebied verlaten, waar zij ruim een jaar heeft vertoefd. Mil KANTOREN TE: ALPHEN a/d. RIJN - Stationsstraat 34-36 BODEGRAVEN, iederen Dinsdag 10 12 uur' Hotel ,van Haatten' LEIDEN, iederen Vrijdag 10—12 uur. Hotel „Bellevue" 151 BINNENLAND R.K. WERKLIEDENVERBOND V erbondsvergadering Dezer dagen kwam de algemeene ver gadering van het R.K. Werkliedenverbond te Utrecht bijeen. Bij den aanvang wijdde de voorzitter enkele woorden aan den heer Oosterbaan, directeur van de drukkerij „Lumax", die onmiddellijk nadat onder zijn leiding een zeer belangrijke uitbreiding van het be drijf is tot stand gekomen, door een zeer ernstige ziekte werd getroffen. Hoofdpunt der agenda was een inleiding van den heer J. A. Kolkman, directeur van de Nederl. Arbeidersbank, over het oprichten van een centraal financierings instituut voor de instellingen der beweging Zulks om tegemoet te komen aan het be zwaar voor de vakbonden vastzittend aan ruime deelname in het kapitaal der instel lingen, n.l. dat een betrekkelijk groot ge deelte van him bondsvermogen minder li quide is. Over dit punt had een voorloopige ge dachten wisseling plaats, waarna het ter verdere overweging resp. voorbereiding ter eventueele beslissing, werd gesteld in handen van het Verbondsbestuur. Ingevolge voorstel van het Verbondsbe stuur worden de salarissen en de kinder toeslag der gesalarieerde Verbondsbestuur- ders met 10 pet. verminderd. Ten einde plaats te maken voor jonge ren om zoodoende de beweging frisch te houden, werd de leeftijd voor het verlaten van den dienst wegens ouderdom voofde gesalarieerde Verbondsbestuurders vastge steld op 60 jaar. HOLLANDSCHE KAAS. Op de Wereldtentoonstelling te Brussel. Het dagelijksch bestuur van het controle- station voor volvette kaas te Den Haag, hield te Gouda een vergadering met de hee- ren A. H. v. d. Most en J. Beyen, resp. als voorzitters der Vereeniging van Kaashan delaren en den heer A. van Wijnen, dir. Coöp. Handelsvereeniging. Breedvoerig werd besproken het hebben van één grooten stand op de Brusselsche Tentoonstelling, waartoe het controle-station volle mede werking wilde verleenen.'Zoowel de voor zitter de heer v. d. Koog, als de directeur de heer dr. v. Gülick, bleken warme voor standers ervan, om de volvette kaas op de wereldtentoonstelling tentoon te stellen. In aansluiting van deze vergadering wer den vergaderingen van kaas-exporteurs ge houden in het Beursgebouw te Bodegraven en Hotel „De Zalm" te Gouda. Er werd be sloten in één stand, van 50 M. breed en 7 M. diep, reclame te maken voor de volvette boerenkaas. Het ligt in de bedoeling tegen zeer lagen prijs aan het pulbliek te verkoo- pen. Deze stand zal geopend zijn van 1526 Mei 1935. Melk. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 5 /12 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. j De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 cent per j liter. i NOG MEER RUSSISCHE BESTELLINGEN Onderhandelingen met Nederlandsche j werven over den bouw van een nog j onbepaald aantal schepen zijn gaande. Naar de „NJR.Crt" verneemt, wordt op 't j oogenblik buiten de reeds in ons land geplaatste orders van Russische zijde met Nederlandsche werven onderhandeld over den bouw van een nog onbekend aantal zee- sleepbooten, lichters, stoomschepen, voor 't vervoer van hout en baggermolens. Omtrent den bouw van een groot droog dok voor Rusland, waarover reeds eenigen tijd geleden besprekingen met Nederland sche werven zijn gevoerd, is nog niets be kend. VLIEGVELD BLJ LEEUWARDEN. Prov. Staten zeggen 78.000 toe. Provinciale Staten van Friesland hebben met 44 tegen 4 stemmen besloten mede werking te verleenen aan het totstandko men van een luchthaven in Friesland, 3 KM. ten noorden van Leeuwarden en daar toe in de oprichtingskosten f 78.000 bij te dragen. Indien exploitante van het terrein geen bevredigende toezegging wil doen ter zake van eerbiediging van de Zondagshei liging zouden Ged. Staten de zaak ander maal aan het oordeel van de Staten moeten onderwerpen. OLIEBRONNEN IN TWENTE? Aardolie nabij de Nederlandsche grens in Westfalen aangeboord. Nabij Ochtrop in Westfalen, in de nabij heid van Twente heeft men op een diepte van 536 Meter aardolie aangeboord, die zich onder een zoutlaag bevindt. Daar dé Bataafsche Petroleum Maat schappij concessie heeft* voor eventueele aardoliewinning in Overijsel, Drente en een deel van Gelderland, rijst de vraag, of ook in Nederland aardolie wordt aangetroffen onder de zoutlaag. Deskundigen achten, volgens de „Neder lander", de mogelijkheid zeer wel aanwe zig; men is in ons land nog nooit verder ge gaan dan 500 Meter. Men staat echter zeer sceptisch tegenover een eventueele exploi tatie. I HANZE IN HET BISDOM HAARLEM. De Voorjaars-Centrale Raadsvergadering van de RK. Diocesane Middenstandsver- I eeniging „De Hanze" in het bisdom Haar- I lem zal gehouden worden te Rotterdam Woensdag 15 Mei as. ONGEWENSCHTE GASTEN. Uitgewekenen voeren illegale actie, ook tegen ons land gericht Naar aanleiding van de arrestatie van Duitsche communisten hadden wij met en kele politie-autoriteiten een onderhoud, aldus de „Tijd" waarbij we het volgende vernamen. De laatste maanden waren de in Am sterdam wonende Duitsche communisten zeer actief werkzaam met het voeren van minder gewenschte en niet duidbare pro paganda. Er werden geheime vergaderin gen belegd, waaraan ook leden van de C. P.H. deelnamen. Men is er van overtuigd, dat er alleen te Amsterdam ruim 300 Duitsche communis ten bij partijgenooten zijn ondergebracht. Heel moeilijk is het om aan hun adressen te komen, daar ze steeds z.g.wisseladres sen hebben en dikwijls op een adres niet langer dan een week wonen.. Deze Duit sche communisten houden voeling met ge heime organisaties, die nog in Duitschland werkzaam zijn. Hun aanwezigheid hier be- teekent een gevaar, daar ze ook propagarv- de voeren tegen de regeering van ons land en hun Nederlandsche partij genooten op wekken om hieraan deel te nemen. Toen de politie Dinsdag een groepje Duitschers arresteerde, bevond zich onder hen het voormalig lid van den Duitschen Rijksdag Kreutburg. Onder de gearresteerden zijn er die koeriersdiensten met Duitschland on derhouden; er is bij hen veel materiaal ge vonden. Er zijn er bij die tweemaal per week naar Duitschland reisden, doch nooit over hetzelfde grensstation in ons land te rugkeerden. Wat er met de gearresteerden gaat gebeuren, staat nog niet vast. Terug zenden naar Duitschland, heeft bezwaren; over de Belgische grens zetten gaat niet, daar ze ook in België niet welkom zijn. De inlichtingen die de politie heeft ge kregen wijzen uit dat de Duitsche commu nisten over het geheele land verspreid zijn, in de mijnstreek zijn er zeer velen. DE STATENVERKIEZINGEN. Blijkens bericht in de „Voorw." zijn de volgende s.d. candidatenlijsten der S. D. A. P. vastgesteld: District Leiden: 1. Mr. D. A. van Eek; 2. J. J. van Stralen; 3. T. Groeneveld; 4. C. M. Simonsz; 5. Ph. Fijma; 6. J. C. de Clerde Bruin. District Gouda: 1. J. Spronkers; 2. P. J. van Harmeien; 3. W. Sanders; 4. C. J. van Borrendam; 5; J. N. van Dantzig Melles; 6. R. Quierido; 7. A. van der Ent; 8. C. den UyL Sluiting schortenfabriek te Arnhem. De bekende schortenfabrieken van den i heer Hedeman aan de Trombergstraat te Arnhem zullen worden gesloten. Tegen het einde dezer maand is aan al het personeel, bestaande uit ongeveer 130 personen, ont slag aangezegd. Wat dit be teekent, ge voegd bij de reeds groote werkloosheid in deze stad, behoeft geen betoog. Wij verne- men dat niet zoozeer gebrek aan werk oor- I zaak van dit besluit is, doch de heer Hede man heeft besloten zijn bedrijf op te hef fen. „Volkskrant". LUCHTVAART MILITAIR VLIEGTUIG UIT BANDOENG VERMIST. Groote ongerustheid. Aneta seint uit Bandoeng. Er bestaat groote aanleiding voor de vrees, dat de mi litaire luchtafdeeildng door een ongeval is getroffen. Te halftwaalf in den morgen nl. is het toestel, bestuurd door den sergeant vlieger Wulms, die in een patrouille van drie jagers onder commando van luitenant Te Roller vloog, in den „zadel" tusschen den Tangikoeban Praihoe en de Boeranig- rang zoekgeraakt. De beide overblijvende vliegtuigen héb ben urenlang naar de verdwenen machines gezocht, dooh zonder resultaat. Hierop werd de geheele luchtmacht gemobiliseerd. Mo menteel is men nog bezig het vliegtuig te zoeken, waarmede wordt voortgegaan tot het invallen van de duisternis. Bij het zoeken naar het vermiste toestel heeft zich een ongeval voorgedaan. De Fok ker O. 5 is in een ravijn gestort nabij Pang- heotan. De bestuurder, luitenant Kuntzel, bleef ongedeerd; de waarnemer kapitein Van der Earn heeft een arm gebroken. Het toestel is totaal vernield. Luitenant Kuntzel moest twee uren te voet afleggen alvoren hij een telefoontoe stel kon bereiken. Hierdoor werd nieuiwe ongerustheid bij de luohtvaartafdeeling ge wekt, aangezien luitenant Kuntzel uiterlijk vier uur in den namiddag werd terugver wacht. Dr. Hubach begaf zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeluk. De segeant Wulms is nog niet gevonden. MET PARACHUTE IN DE BRANDENDE RESTEN VAN ZUN VLIEGTUIG GEVALLEN. De motor van een Spaansoh militair vlieg tuig, dat zich op een hoogte van 150 meter boven het nabijgelegen vliegvled Tablada bevond, weigerde plotseling, waarop de pi loot besloot met zijn parachute uit het toe stel te springen. Ongelukkigerwijze kwam hij echter mid den in de brandende resten van zijn vlieg tuig terecht, dat bij het neerkomen op den grond vlam had gevat. Hij werd daarbij i echter slechts licht gewond.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6