Een doorkijkje vanaf het hoofdgebouw op de wéreld- bloemententoonstelling „Flora 1935" te Heemstede. Op den voorgrond: het fontein in wording. Nog steeds Studentenrelletjes. Fransche studen ten hijschen als protest tegen hun buitenlandsche collega's de Fransche vlag aan 't universiteitsgebouw te Parfls. Te Koedijk had Dinsdag een demonstratie plaats van tuinders, om den slechten toestand der tuinders nogmaals onder de aandacht der overheid te brengen. De groote menigte demon stranten begeeft zich naar het Raadhuis, alwaar de deputatie door het Gemeentebestuur werd ontvangen. Het laboratorium voor „Electrowarmte in de Industrie", een nieuw instituut der Gem. Electr. werken te Amsterdam, werd Dinsdag geopend. De demonstratie met een moffeloven. De verjaardag van den Boelgaarschen Koning. Koning Boris en de Koningin Giovanni verlaten de Kathedraal te Sofia, na de plechtige godsdienstoefening. Exterieur van het thans gereed gekomen nieuwe gedeelte van het AugustQner- kloo8ter te Witmarsum. De Leidsche Studentenvereeniging „Unitas Stu' Lugduno Batava" vierde Dinsdag haar eerste Lustrum. De senaat van het Amsterdamsche U.S.A. en Utrechtsche U.S.R. fell- V. citeert den Leldschen Senaat op de receptie in de Sociëteit. Uit het Sovjet-paradijs. In verschillende deelen van Sovjet-Rusland dreigt weer hongersnood. Onze foto's geven een kgkje in het Sovjet-paradijs. Links: Een ver gadering van vrouwen die heftig aan politiek doen. Rechts: Een der geconfisceerde patriciërshuizen dient thans als clubhuis voor arbeiders. Jones Francis Muller, die in een der wintersportplaatsen in Californië den titel „Winterkoningin" verwierf.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5