WOENSDAG 6 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. paar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerstand: 767.6 te Thorshavn Laagste barometerstand: 744.9 te Isfajord. Verwachting tot den avond van 7 Febr.: Matige, tijdelijke toe- HHRffi9BRSH| nemende Noordelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later of sneeuw, lichte vorst IS in het Noorden, in het Zuiden temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. De depressie die gistermorgen ten Noor den van Schotland lag, verplaatste zich naar het Zuiden over de Britsche Eilan den en trekt thans naar Frankrijk. In het Noorden en Noord-Oosten zijn de barome ters weer stijgende en vormit zich een rug van hooge luchtdruk tot over Scandina vië. Langs de Zuidkant van deze rug bren gen Noord-oostelijke winden de vorst uit het koude gebied om de Oostzee naar onze omgeving en de Noordzee. Blijkens de y liegtuigwaarnemingen in Noord-Duitse li- land (Hamburg) is de temperatuur der luchtmassa's die van een arktische koude (min 38 graden Celcius op 5400 meter hoog te). Op IJsland bracht een nieuwe aanko mende depressie tem peratuursstij gingen van plaatselijk meter dan 15 graden. Uit de Alpen wordt nog zware neerslag ge meld. Er heerschen a lier we ge zeer lage temperaturen (Jungfrau Joch. min. 19 gra den, Zugspitze min. 16 graven Celcius). In de Middelgebergte ligt de temperatuur van 0 graden weer beneden omstreeks 500 meter, in het Noordelijke Schawrzwald nog 800 op 800 meter hoogte. Het is te voor zien, dat de wind weer naar het Noord- Oosten zal draaien en dat de wind uit deze richting weer tijdelijk eenige vorst zal brengen, aanvankelijk nog met betrokken weer doch later met opklaring. LUCHTTEMPERATUUR: 2.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «JU Van Woensdagnamiddag 5.25 uur tot Don derdagmorgen 7.04 uur. HOOG WATER, T Katwijk: op Donderdag 7 Februari v.m. vm. 5.09 uur, nan. 5.30 uur. ADVERTENTIEDAGBOEK. En vandaag 1 gratis glaasje En daarnaar 1 groote vraag, Welk 1 glaasje voor de oogen, En niet streelend voor 1 maag. Heden 1 muziekuitdeeling, Welke heden zeer goedkoop, En nog 1 paar heerenhuizen Met 1 achtertuin te koop En 1 veiling en 1 afslag En waarmee 1 soep bereid En 1 kinderoperette En 1 stukje nijverheid. Plus 1 muzikale lunchroom Met verrassende muziek, En 1 les in Angelsaksisch En 1 les in gymnastiek. 1 Belangrijke verkooping, 1 Pond thee, die nu niet duur En 1 tochtje in het luchtruim En 1 boerderij te huur. 1 Verkeer, dat voortaan veilig, 1 Goedkoope eterij 1 Berichtje van 1 inzet En 1 molendraaierij. Aan het einde 1 verstopping. Welke niet 1 blij bezit Maar toch altijd te verkiezen Boven steken van 1 spit. RECHTZAKEN GERECHTSHOF TE DEN HAAG Wegens verduistering van schoonmaak artikelen is Th. L. uit Alkemade door de rechtbank veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, welke straf thans door het hof werd omgezet in een maand voor waardelijk. HAAGSCHE POLITIERECHTER De politierechter, mr. Van Vrijberghe .de Coningh, heeft hedenochtend bij schrif telijk vonnis vrijgesproken den directeur van het kasteel Oud-Wassenaar, den heer B., die op 30 Januari j.l. heeft terechtge staan terzake van het feit, dat hij een foto van zijn kasteel, die door het „Pano rama Film Fotobureau" was vervaardigd, heeft dien afdrukken in het dagblad „De Maasbode", waardoor, volgens de dagvaar ding, de auteurswet zou zijn overtreden. De eisch luidde 50 boete subs. 50 da gen hechtenis. Ook de fotograaf J. P. S., die in op dracht van den heer B. de verkleining van de foto heeft gemaakt, is vrijgespro ken. Tegen dezen verdachte was 25 boe te -subs. 25 dagen hechtenis geëischt. INGEZONDEN STUKKEN HET PARKET BIJ HET LEIDSCHE KANTONGERECHT Misplaatste bezuiniging Met ingang van 1 Februari is het par ket bij het Kantongerecht te Leiden op geheven en ondergebracht bij of liever ge zegd vereenigd met dat te 's Gravenhage. Dit is misschien voor het Rijk een be zuiniging, doch het beteekent tevens een verslechtering van den toestand voor de justitiabelen. Leiden is een der belangrijkste kantons en het kantongerecht is derhalve onder de eerste klasse kantongerechten gerang schikt. Het omvat de gemeenten Alkema de, Katwijk, Leiden, Leiderdorp, Leimui- den, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegst- geest, Rijnsburg, Sassenheim, Valkenburg, Voorhout, Voorschoten, Warmond en Zoe- terwoude. Bij het afscheid van mr. van der Eist als ambtenaar van het O.M. op 30 Januari heeft men kunnen hooren dat in het af- geloopen jaar het aantal behandelde pro cessen-verbaal niet minder dan 11.200 heeft bedragen. Sedert in 1922 de bepaling is ingevoerd, dat bij strafvervolging behandeling en derhalve veroordeeling kunnen worden voorkomen door het treffen van een rege ling met het O.M., de zoogenaamde trans actie, is daarvan een ruim gebruik ge maakt. Zij die een overtreding hadden begaan, gingen, als deze voor afkoop in aanmer king kwam en zij daarvan gebruik wilden maken, naar het Parket te Leiden en von den iij den afgetreden ambtenaar mr. Van der Eist iemand, die, als regel den prijs voor den afkoop niet hoog stelde. Ik weet niet hoe de ambtenaren van het Parket in den Haag tegenover dezen afkoopprijs staan, maar een feit is het, en daarop is het dat ik wijzen wil, dat voortaan ieder, die strafvervolging en ver oordeeling wil voorkomen door met het O.M. een regeling te. treffen, thans naar den Haag moet. Want daar zetelen tegen woordig de ambtenaren van net O.M. bij het Leidsche Kantongerecht. Dit beteekent voor de justitiabelen belangrijk tijdverlies, omdat zij een reis naar Den Haag en bo vendien extra-kosten moeten maken, na melijk reiskosten, welke velen zich niet zullen kunnen veroorloven. Minstens even belangrijk is echter, dat door deze maatregel de Kantonrechter te Leiden, die vooral sedert de invoering der sociale en crisiswetten met werk is over laden, nog meer zal worden belast, om dat deze zaken nu door den Kantonrech ter zullen moeten worden berecht en om dat, wat bovendien extra kosten en werk met zich medebrengt, meer getuigen zul len moeten worden gedagvaard en scha deloos gesteld. Dit te voorkomen was juist een der re denen waarom in 1922 de zoogenaamde transactiebepaling is ingevoerd. Hoezeer op prijs mag worden gesteld, dat de regeering zooveel mogelijk bezui nigt, moet derhalve worden geconstateerd, dat de thans getroffen bezuiniging ver moedelijk geen bezuiniging zal blijken te zijn. Doch wat meer zegt, zij zal leiden tot een veel grooter aantal veroordeelin gen, omdat door de opheffing van het par ket te' Leiden voor een zeer groot aantal personen het afkoopen en daarmede het voorkomen van een veroordeeling als het ware practisch onmogelijk wordt gemaakt Ook de Leidsche advocaten zullen van de overbrenging van het parket naar Den Haag groote bezwaren ondervinden, om dat zij zich nu voor het inzien en bestu- deeren der strafdossiers naar den Haag moeten begeven, hetgeen belangrijk tijd verlies en ook kosten voor hun cliënten met zich medebrengt. Daarom dient naar mijn meening, tenzij een andere goede oplossing mogelijk is, het parket te Leiden zoo spoedig mogelijk in eere te worden hersteld. Mr. L. WEIJL. De denkbeelden van Edward Bellamy Geachte Redactie! In den zomer van het vorig jaar, stelde een abonné in uw blad de vraag, wie of Edward Bellamy is, en wat u mij van zijn economische stelsel kunt mededeelen. U beantwoordde deze vraag in uw blad met de mededeeling dat Bellamy een Ame rikaan was en een groote fantast. U ver wonderde er zich over dat aan Bellamy en zijn economisch systeem tegenwoordig nog aandacht wordt geschonken. Daarmede was toen voor mij de zaak uit Een paar maanden later echter kwam een van uw abonné's op die vraag en ant woord terug en maakte daarbij de op merking, dat hij, die antwoord op de vraag gegeven had stellig de boeken van Edward Bellamy niet gelezen had, omdat hij anders dit antwoqrd wel in de pen ge houden zou hebben. De schrijver van dit stukje hal blijkbaar meer gelezen dan ik en zeide dat hij nog nimmer boeken over Economie had gele zen waar zooveel gezond verstand en naastenliefde in voorkwam dan in de boe ken van Edward Bellamy. Thans heb ik deze boeken gelezen en kan dus ook oordeelen of Bellamy met zijn economisch stelsel een hersenschim najaagt of niet. En nu moet ik u eerlijk zeggen geachte Redacte, dat deze beide werken, getiteld ,Het jaar 2000" en „Gelijkheid voor Al len" mij diep hebben getroffen. Ik wilde dat ik schrijven kon en u mij de gelegenheid gaf om voor uw lezers duidelijk te maken hoe eenvoudig en toch tegelijkertijd hoe machtig het woord van Edward Bellamy is. Als men bedenkt dat deze man ongeveer 50 jaar geleden dit alles heeft te boek ge steld, waarmede hij tot in bijzonderheden de chaos van thans schildert, dan moet men toch wel tot de conclusie komen, dat Bellamq voor de menschheid, zij het dan op economisch terrein, een profeet is ge weest. Bovendien leefde hjj toen reeds sterk met zijn groote gedachte in dezen tijd, dat hij reeds zonder daarvoor de namen te geven, die wij thans kennen, de radio en televisie zelf reeds gebruikte. 50 aar geleden toen nog niets van dat alles bekend kon zijn, en iedereen het dwaasheid zou noemen als men hoopte dat dit werkelijkheid zou worden. De boeken van Bellamy hebben mij diep getroffen en ik ben overtuigt dat echte regeeringsvorm, ongeacht welke richting ook, dit stelsel ten uitvoer kan brengen, en daarbij tegelijkertijd de chaos van deze economische ellende is verdwenen. Ik vertouw geachte Redactie, dat u thans deze regelen van mij wel in uw ge achte blad zult willen opnemen, en ik zou iederen den raad willen :geven schaft beide boeken aan, en zoq gij het niet kunt betalen, vraagt ze dan ter lezing in bi bliotheken of bij vrienden of bekenden. Naar mijn vaste overtuiging is dit stel- stel in staat de menschheid uit de eco nomische ontreddering te verlossen. Deze boeken zijn verkrijgbaar bij het bestuur van de Internationale Vereeniging Edward Bellamy, Hyacinthenweg 26, Den Haag. Voor de opname van deze regelen zeg ik bij voorbaat dank. Hoogachtenr, A. P. VAN UDEN. boomkweeker. UB DE OMGEVING HILLEGOM Ziekenfonds „Hulp in Nood". Het zie kenfonds „Hulp in Nood" hield gisteren een buitengewone ledenvergadering in ho tel Flora. Het eenige punt van behandeling was: „Wijziging van statuten en huishou- del. reglement". Hiermede hangt samen 'n verandering in de contributies en in deuit- keeringen en waar dit toch het kardinale punt is, meende het bestuur, dit artikel voor alle andere aan de vergadering te moeten voorleggen. Een uiteenzetting werd gegeven van de door het bestuur voorgestelde nieuwe re geling, waarbij evenwel uit de vergadering stemmen opgingen, dat het niet goed door voerbaar zou blijken, de verschillende voorgestelde wijzigingen ter vergadering afdoende te behandelen. Bovendien wer den door eenige leden nog tegenvoorstel len gedaan, zoodat tenslotte op voorstel van den heer C. J. L. \jan der List, door de leden besloten werd, een commissie in het leven te roepen, die gezamenlijk met het bestuur, het bestuursvoordstel met de uit de vergadering voortgekomen opmer kingen zal bestudeeren en verwerken en dat zoo spoedig mogelijk bestuur en com missie een op dezen grondslag ingerichte regeling voor de ledenvergadering zullen brengen. Een twaalftal leden werd vervolgens in deze commissie benoemd. De vergadering wilde er evenwel niet in toestemmen, dat de door deze commissie met het bestuur te nemen besluiten absoluut bindend zou den zijn voor de leden. De voorz. zeide vervolgens, dat hij nog niet kon zeggen, hoe onder deze omstan digheden de meening van het bestuur te genover een en ander zou zijn. LEIDSCHENDAM. K. R. O.-ACTIE. Wat zegt U? Op Woensdag 13 Febr. as. wordt onder auspiciën van het K. R. O.-Actiecomité een sprekende amusementsfilm vertoond en n.l. de 2e Hollandsche film „Bleeke Bet", de film met onze bekende Nederlandsche acteurs en actrices. Ter gelegenheid van het K. R. O.-jaar wil het comité ook naar buiten treden door de vertooning van enkele films om daar door in de gelegenheid te komen nog dit jaar de twaalf van Piet met van. Tholen en van Lier hier te laten optreden. Woensdagmiddag te 2.30 uur speciale kindervoorstelling. Geluidsfilm „Charlie zoekt een baantje", entrée 10 cent. Te 8 uur des avonds groote voorstelling. Toegang boven 16 jaar; entrée 40 en 55 et. Plaatsbespreken Zondag as. van 11.30 uur tot 1 uur in het R.-K. Vereenigingsgebouw, Damlaan 36. Kaarten verkrijgbaar bij de bekende adressen en comité van Actie, secretariaat Damlaan 8. Voor het eerst in Leidschendam een sprekende amusante geluidsfilm. Voorziet u spoedig van plaatsbewijzen. K. J. M. V.-Studieclub. K. J. M. V.'er, weet je dat de studieclub de kern is van de K. J. M. V.? Dat dit een club is waarbij de leden zelf een werkend aandeel hebben waarbij zij zich ontwikkelen door interes sante causeriën en debatten? K. J. M. V.'er wil je iets dieper op het gebeuren rond je heen ingaan, wordt dan lid van de studieclub je vindt er daar rijke lijk gelegenheid voor. Voor as. Donderdag 7 Febr. 1935 8.30 uur precies spreekt de heer F. v. Klooster over: „Massage in het algemeen en sport massage in het bijzonder". Piet Al zal een korte toelichting geven over „Verzekering en assurantie". Behandeling Binnenlandsch-overzicht. K. J. M. V.-ers toont je belangstelling door Donderdagavond 7 Febr. aanwezig te zijn. Wij rekenen op jullie. Twee aanrijdingen. Hedenmorgen had op de Damlaan een tweetal aanrijdingen plaats. De eerste aanrijding had plaats op den hoek DamlaanVeuxsche Straatweg, waar een wielrijder komende van de Damlaan werd door een auto uit Almkerk. De wieircjcw?" Terd van zijn rijwiel geworpen en bekwam enkele verwondingen. Hij werd voor onderzoek en behandeling naar ds. Reyers vervoerd. De tweede aanrijding had plaats voor de R.-K. Jongensschool. Een jongen, v. d. P. genaamd, wilde, uit de school komende, de straat oversteken. Hij werd door een auto, bestuurd door A. P. uit Veur gegre pen. De jongen bekwam waarschijnlijk kneuzingen aan het been en werd naar dr. Reyers vervoerd om onderzocht te worden. Oi. trof den bestuurder geen schuld. WASSENAAR. Motorrijder aangereden. De 28-jarige Z. reed per motor op de Rijksstraatweg en wilde bij het bemzinelaadstation nabij de Maaldrift naar links uithalen. Z. stak hier toe zijn linkerhand uit, dooh werd aangere den bij het links uithalen door een achter op rijdende luxe auto bestuurd door de 35- jarige B. uit Voorburg. Z. smakte over de weg, waarbij een pink is gebroken, verder verwondingen aan handen en linkerbeen. Na door Dr. Hubbeldng te zijn verbonden is Z. per politiemotor naar het gemeente ziekenhuis aan den Zuddwal in Den Haag vervoerd. De politie maakte procesverbaal op. Bedrieger. Door de politie werd opge spoord de 23-jarige I. S., fruitkoopman, wonende te Leiden, die op bedriegelijke wijze enkele inwoners bewoog tot de af gifte van geld, onder voorwendsel, geen wisselgeld bij zioh te hebben. Procesver baal is opgemaakt. ACADEMIENIEIJWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Wis- en Natuurkun de hoofdvak Sterrekunde, de heer A. J. Wesselink, Den Haag. STADSNIEUWS R.K. VROUWENBOND Naar ons blijkt, hebben verschillende le den van onzen bond de rubriek van jl. Za terdag in „De Leidsche Courant" niet goed gelezen. Daarom deelen we nog even mede, dat Zondag 10 Februari a.s. om 9 uur in de kapel van de R.K. H.B.S., Mariënpoel- straat, de jaarlijksche H. Mis met alge- meene H. Communie zal worden opge dragen, waarna gemeenschappelijk ont- oijt, We hopen en vertrouwen, dat zéér vele leden deze H. Mis zullen bijwonen, cn aan 't ontbijt (onkosten f 0.50) zullen deelnemen. Opgave zoo spoedig mogelijk aan 't secretariaat Breestraat 12, waar de i kaartjes voor *t ontbijt verkrijgbaar zijn. PROPAGANDA-FEESTAVOND E.H3.0. Gisterenavond heeft de E.H.B.O. in den stampvollen foyer der Stadsgehoorzaal een feestavond gegeven. Te acht uur riep de voorzitter der bri gade, dr. E. J. J. G. Renaud, allen een har telijk welkom toe, in 't bijzonder aan dr. M. D. Horst, directeur van den Gemeen telijken Geneeskundigen Dienst, dien hij dank bracht voor het vele, dat hij in den loop der jaren voor de E.H.B.O. heeft ge daan. Verder bracht spreker dank aan al len, die hebben medegeholpen om dezen avond te doen slagen. De E.H.B.O. telt op dit oogenblik meer dan honderd gediplo meerde leden, wat een prachtig resultaat is. Hij spreekt den wensch uit, dat in de toekomst nog meerdere leden zullen toe treden en de E.H.B.O. nog grooter en bloeiender zullen maken. Na dit korte woord kon worden over gegaan tot het afwerken van het uitge breid programma. Allereerst trad voor het voetlicht het duo van Noort, die er met een liedje en een praatjë al gauw de juiste stemming in wisten te brengen. Na dit optreden kon den de liefhebbers van zang genieten van mej. Greta Versteeg, die, begeleid door den heer Han Zirkzee, een drietal liederen zong, die werkelijk schitterend te noemen waren. Mej. Versteeg beschikt over een prachtige stem, waarmee zij de geheele zaal weet te boeien. Een hartelijk applaus was dan ook maar een klein bewijs van den dank van een aandachtig gehoor. Na dat het duo van Noort nog een aardig blij spelletje ten beste had gegeven brak de pauze aan, waarin de tijd verkort werd met een attractie, waarmee men schitte rende prijzen kon winnen. Na de pauze trad het duo van Noort nog verschillende malen op het podium met een lach en een traan, wat ernst en luim, waarna mej. Versteeg nogmaals eenige lie deren ten gehoore bracht, die wederom met een gul applaus werden beloond. Rest nog te vermelden, dat tusschen de verschillende nummers de muziek op goe de wijze werd verzorgd door de „The blue rhythm. Boys", die ook het gezellig sa menzijn, dat den avond besloot, met hun muzikale prestaties opvroolijkten. De E.H.B.O. kan op een prettigen en goed geslaagden avond terugzien. LIEDERENAVOND LIEN KORTER Onder de auspiciën van de concertdirec tie dr. G. de Koos N.V. zal de Haagsche zangeres Lien Korter een liederenavond geven alhier, in den foyer van de Stads gehoorzaal op Dinsdag 12 Febr. a.s. om 20 uur. Hans Goemans zal de zangeres aan den vleugel begeleiden. AGENDA LEIDEN. Woensdag. Alg. Prop. Club „Dr. Schaep- man", jaarvergadering; spreker de heer C. J. Kuiper, „Den Burcht", 8.15 uur. Donderdag. Zitting ,.St Veronica", Vincen- tiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, bovenzaal 35 uur. Donderdag. R.K. Slagerspatroonsvereeni- ging „St Pelagius". Jaarvergade ring Hotel Centraal. 8.30 uur. Donderdag. Zitting van de R.K. Reclas- seeringsvereeniging 89 in het St. Vincentiusgebouw, HoogL Kerkgracht 32. Zondag, R.K. Vrouwenbond. Kerkel. Jaar feest. Kapel R.K. H.B.S. 9 uur. Maandag. Sport-propaganda feestavond, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Dinsdag. Liederenavond Lien Koster. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dinsdag. Vereeniging „Veilig Verkeer", Stadsgehoorzaal, Kleine zaal, te 8.30 uur. Dinsdag. Vereeniging voor Veilig Verkeer. Kleine zaal Stadsgehoorzaal. 8.30 u. Zondag Feestavond „Jeanne d'Arc", Den Burcht, 8 uur. Zaterdag. Leidsche Schouwburg. Kinder operette 2 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n da g 4 tot en met Zondag 10 Febr. a.s. waargeno men door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijl, Haven 18, tel. 85, en C. van Zijp, Wilhei- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. NEDERLANDSCHE REIS VEREENIGING VOOR KATHOLIEKEN. Jaarvergadering. In den Burcht hield de Ned. Reisvereeni- ging voor Katholieken afd. Leiden, gister avond haar jaarvergadering, welke goed was bezet. De voorz., de heer J. Schinck, verwelkomde allen en hoopte, dat allen zich dit jaar met het bestuur zullen beijve ren voor de bloei der vereeniging. De notu- len worden gelezen en goedgekeurd. Voor de hierna uitgebrachte jaarverslagen oog sten secretaris en penningmeester een dankbaar applaus en eenige hartelijke woorden van den voorzitter. Verschillende plannen voor de aa. Zomer worden bekend gemaakt. Het ledental is steeds stijgend, de stand der kas bevredigend. Op 19 Febr. zal het 10-jarig bestaan worden gevierd in „Den Burcht" met installatie van den gees telijken leider kap. A. Leenders. In de be- stuurs vacatur es wordt gekozen de heer J. J. Paaxdekooper en op verzoek der leden wordt het bestuur uitgebreid tot 7, waar voor worden gekozen de heeren H. Larsen en Th. J. de Wilde. Na een aangename discussie over den as feestavond en de mooie Zomer cam pagne wordt de vergadering te half elf uur met een opgewekt woord van dank geslo ten. HET KANTONGERECHT TE LEIDEN. Het reglement der zittingen. Het Bijzonder Reglement van het Kan tongerecht te Leiden, ter bepaling van de dagen der gewone zittingen en het uur van den aanvang derzelve is bij beschikking van den Minister van Justitie vanaf 1 Fe bruari 1935, aldus samengesteld: De gewone zitting voor de behandeling van burgerlijke zaken wordt gehouden op eiken Woensdag, des voormiddags te 10 uur. De gewone zitting voor de behandeing van strafzaken wordt gehouden op eiken Maandag des voormiddags om 10 uur. Voor de behandeling van buitengerech telijke werkzaamheden wordt zitting ge houden op eiken Woensdag, na afloop der gewone zitting voor burgerlijke zaken. Op den Nieuwjaarsdag, op de Christe lijke Paasch- en Pinksterdagen, op den ver- j aardig der Koningin, op den derden Octo ber en op de beide Kerstdagen worden geen zittingen gehouden. Waarschuwing Aan het adres Stationsweg 36 te 's Gra venhage is 1 Januari j.l. gevestigd een „Steuncomité voor noodlijdende kunste naars en intellectueelen". Dit „comité", dat uit drie personen blijkt te bestaan, ver dient geen vertrouwen. Wie inlichtingen wenscht, welke bona fide instellingen hulp verschaffen aan noodlijdende kunstenaars en intelectueelen wende zich tot den Armenraad, Nieuw- steeg 6, telef. 1052. De N.Z.H. in 1934 De vervoeropbrengsten van de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. gedurende Januari 1935/34 (ongecon troleerd) was in 1935: 251.253; (1934: 278.548). Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5841. G. F. J. Peters, Noordwijkerhout, Kerkstraat 76. Schilders bedrijf. Uittr. E.: G. F. J. Peters, d.d. 31 Dec. 1934. Wijz. handelsn. in: A. Ruiter. Nieuwe inschrijving. 6576. A. Ruiter. Noordwijkerhout, Kerkstraat 74. Schildersbedrijf. E.: A. Ruiter, Noordwij kerhout.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2