WOENSDAG 6 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 Urr DE OMGEVING HOOGMADE Stille Omgang. Maandagavond werd in de zaal van den heer J. Witteman de Eucharistische avond gehouden. Voor dit doel was het bestuur van den Stillen Om gang uit Roelofarendsveen naar hier ge komen, om ook in Hoogmade een onder- afdeeling op te richten. De voorz., de heer B. v. cL Meer, ver welkomde allen, inzonder den zeereerw. heer pastoor Bosboom. Het deed spr. ge noegen, dat zoo velen aan den oproep ge hoor hadden gegeven. Hierna werd door allen gezongen „Roomsche Blijdschap". Door de leden van het zangkoor werd een meerstemmig „O Salutaris Hostia" uit gevoerd. Door den weleerw. heer Kan werd een rede gehouden over de liefde tot de H. Eucharistie. Heel duidelijk werd door hem uiteengezet hoe over geheel de wereld het H. Sacrament wordt vereerd en aanbeden, en hoe gedurende den ge- heelen dag door op de geheele aarde het H. Misoffer wordt opgedragen als zoen offer voor het kwaad dat bedreven wordt. Pastoor Borsboom bedankte den spreker en hoopte dat sprekers woorden* de har ten zou hebben verwarmd. Door den heer C. W. Kortekaas, secr. van de afd. Roelofarendsveen, werd een historische beschouwing gegeven over 't ontstaan van den Stillen Omgang. Spre ker spoorde allen, die de gelegenheid hier toe mochten krijgen, in het Bagijnhof te Amsterdam eens een kijkje te gaan nemen De voorz. dankte den spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting en sprak de hoop uit dat hij nog vele jaren voor den Stil len Omgang moge werkzaam zijn. Hierop werd het jubellied gezongen, waarvan de soli door den heer F. Otte Jr. werden uitgevoerd, die een dankbaar ap plaus mocht ontvangen. De weleerw. heer Burcksen deelde ver volgens mede, dat er een afd. Hoogmade was opgericht. De leden van Roelofarends veen en Leiden gaan weer naar Hoog made. Ter vergadering werd de gelegen heid geopend, zich als lid op te geven. Spr. spoorde de dames aan om hun volle medewerking te verleenen, opdat hier ook een bond wordt opgericht, zoodat, als de mannen naar den Omgang zijn, de vrou wen en thuisgeblevenen hier de oefenin gen kunnen verrichten. Spr. deelt mede, dat spoedig een huishoudelijke vergade ring zal plaats hebben, waarop een be stuur zal worden gekozen en de werk zaamheden nader geregeld zullen worden. Door den voorz. werd medegedeeld, dat hij de* oprichting van de afd. Hoogmade aan het Hoofdbestuur zou berichten. Voorts deelde spr. mede, dat op 10 en 17 Maart de Omgang zal plaats hebben. Roe lofarendsveen zal op 17 Maart deelnemen; Hoogmade zal zich wat de reis en kerk be treft bij Roelofarendsveen aansluiten. Te vens verzoegt hij, als het bestuur gekozen wordt, vooral een plaats te bestemmen voor den heer P. Boerman, die nu vanaf de oprichting der afd. Roelofarendsveen vol ijver gewerkt en alles voor de leden van Hoogmade gedaan heeft wat mogelijk was. Met een woord van dank werd hier na de bijeenkomst gesloten. In duidelijke trekken schildert spreker den nood der tijden, welke vooral zoo ver lammend werkt op de jongemannen. Toch meent spreker te kunnen wijzen op eenige lichtpunten, die ondanks crisis en achter uitgang van zeden, in het volksleven van den tegenwoordigen tijd worden waarge nomen. Achtereenvolgens worden de drie vol- geiide punten behandeld: het Gezag, het Gezin en het Geloof. Op boeiende wijze brengt spreker naar voren de in den tegenwoordigen tijd waar te nemen roep om gezag, dat vertegen woordigd wordt door Hare Majesteit Ko ningin Wilhelmina en Hare Regeering. Treffend wordt geteekend de verhouding tusschen Koningin en Volk. De Bijz. Vrijw. Landstorm heeft in 1918 bewezen een le vende muur te willen zijn, welke opge trokken wordt om het Gezag. Voorts wordt gewezen op de plicht van den Landstorm voor het behoud van Ge zin en Geloof, welke beide een groote rol gespeeld hebben in de geschiedenis en een hecht fundament moeten zijn voor de toekomst. Spreker eindigde zijn referaat met de leuze van de Landstorm: Wilhelma van Nassouwe, Blijven wij getrouwe Tot in den dood. In de pauze werd door de zangvereeni» ging „Hallelujah" een drietal liederen op onberispelijke wijze uitgevoerd. Hierna werd het woord gevoerd door luitenant Karres, die een warm pleidooi hield voor de Bijz. Vrijw. Landstorm, en die allen aanspoorde zich hierbij aan te sluiten. Nadat door mevr. Oskam nog 'n lied was gezongen en de organist nog eenige oud- vaderlandsche liederen had uitgevoerd, werd het slotwoord gesproken door pas toor Aarts, die op aangename en op de hem eigen manier allen, die tot het slagen van den propaganda-avond hadden medege werkt, een woord van dank bracht. Moedige redding. Gistermiddag ge raakte een der kinderen van den arbeider v. d. K. te water. Mej. Crispijn, die even later passeerde en de kleine, die inmiddels reeds een paar meter van den wal was afgedreven, op het punt zag om in de diepte te verdwijnen, aarzelde geen mo ment en sprong geheel gekleed te water. Zij mocht daardoor het genoegen smaken het kind nog juist van een wissen dood te redden. Haar komt voor haar moedig op treden een woord van warme hulde toe. Majella-feestavond. Door de R.K. Sportver. „Majella" alhier, is wederom een feestavond georganiseerd welke Zon dag 10 Februari a.s., des avonds om 8 uur in hotel v. d. Bosch zal aanvangen. Dit maal wordt de geheele avond verzorgd door eigen leden, terwijl bovendien een aantal Majella-minnende dames him me dewerking zullen verleenen. Een uitste kend programma is op deze wyze verkre gen. Degenen, die bij de vorige uitvoering aanwezig zijn geweest, kunnen getuigen dat er dien avond een „reuze" stemming heerschte, een echt onder-ons idee. Ook deze avond belooft een „knaT'-avond te worden. Houdt de Zondagavond dus vrij! Effectieve werking van een dagvaarding Een inwoner van Alphen a. d. Rijn, die gedagvaard was ter zake van fles- schentrekkerij liet verstek gaan, zoodat hij de getuigen niet kon tegenspreken die ach tereenvolgens verklaarden dat hij bij hen bestellingen had gedaan o.a. van een vat teer, materiaal vcor schoenreparatie, een ruitje etc. De leverancier van het vast teer dat 70 kostte verklaarde nimmer eenig geld van den verdachte te hebben ontvangen, doch de andere getuigen wier vorderingen slechts een luttel bedrag uitmaakten, zeiden, dat zij juist dien mor gen betaling van hot geleverde hadden bekomen. De officier van justitie zeide maar zel den een dagvaarding te hebben doen uit brengen, die zoo snel werkte, dóch gezien de feiten achtte hij de tenlastelegging be wezen door de getuigenverklaringen en vorderde hij mitsdien tegen den niet- verschenen verdachte een maand gevange- nistraf. Vonnis 19 Februari. DOOD DOOR SCHULD? Zes maanden hechtenis geëischt, Terzake vari dood door schuld stond voor de Haagsche Rechtbank terecht de 32-jarige inspecteur der directe belastingen W. C. A. te Hoofddorp. Op 6 Augustus 1934 heeft verd. te Delft met zijn auto op den Oostsingel den voer man Krijgsman aangereden, waardoor deze zoodanige verwondingen bekwam, dat hij onmiddellijk is overleden. Als getuige en als deskundige werd ge hoord dr. Hulst uit Leiden, die de lijk schouwing heeft verricht. Deze verklaarde, te hebben geconstateerd, dat K. is over leden tengevolge van uitwendig grof ge weld. Er waren eenige ribben gebroken, de longen waren'beschadigd en K. had een hevige verbloeding in de borstkas gehad. Verd. was van Antwerpen komen rij den. Hij had daar één glas bier gebruikt. De verdediger van A. stelde den deskun dige de vraag, of dit van eenigen invloed kon zijn op verd.'s rijden in Delft. Dr. Hulst zeide, dat dit uitgesloten is. Het ongeval geschiedde des ochtends te 6 uur. Het slachtoffer duwde een hand wagen. Verd. heeft den man eerst op het laatste moment gezien. A. had sinds den vorigen middag 2 uur, niet meer gesla pen. Dr. Hulst zeide, dat dit lange wakker zijn, niet nadeelig voor verd. behoeft te zijn geweest. Een getuige, die zich dien morgen ook op den Oostsingel bevond, verklaarde, dat verd. geen signalen heeft gegeven. Het was trouwens een rechte weg en er was weinig verkeer. De broer van verd. werd vervolgens ge hoord. Deze is met den verd. uit België komen rijden. Hij meende, dat op den Oostsingel met ongeveer 50 a 60 K.M. is gereden. De broer verklaarde, dat de man, die den handwagen duwde, dien wagen in schuine richting duwde. Een vriend, die de derde passagier was, bevestigde dit. Verd. zeide, dat op het oogenblik, dat hij K. wilde passeeren, deze zijn wagen naar rechts ging duwen, met het gevolg, dat de man zelf eenigszins naar links ging. De man is ongeveer 20 meter meegesleept. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze zijn twee politie-beambten uit Delft als getuigen gehoord. De hoofd agent van Mameren heeft zich ter plaatse van de situatie overtuigd, waarbij hij zich met het doen van opmetingen belastte en •teekeningen maakte. De agent Tijma, die den vorigen getuige behulpzaam was bij dit onderzoek gaf eveneens deze inlichtingen omtrent de ge vonden remsporen, daar volgens de ver klaringen van verd. en diens broer de rem sporen anders waren, dan door dén get. M. was aangeteekend. Voorts had get. T. be schadiging aan een der spatborden van den auto geconstateerd. Verdachte hield vol gelegenheid te heb ben gehad den handwagen te passeeren, doch door het plotseling naar links zwen ken van den wagen werd hij hierin be lemmerd. Mr. Cohen Tervaart, requisitoir nemend, zeide, dat verd. een zeer snel rijder in, zoo als ook door diens broer is verklaard. De plaats waar verdachte reed, wettigde niet de snelheid van 60 K.M., waarmede hij reed. Volgens den officier is niet komen vast te staan, dat K. plotseling met zijn wagen naar links is uitgeweken, hoewel dit wel mogelijk is. In ieder geval had ver dachte veel eerder naar links moeten uit wijken om een aanrijding te voorkomen. Spr. achtte derhalve hier schuld aanwezig en waar de wijze van rijden schandelijk is te noemen, vorderde de officier ten slotte 6 maanden hechtenis. De verdediger, .mr. M. H. Huijgens, be tuigde zijn deernis met het lot van het jeugdige slachtoffer. Maar pleiter is van jneening, dat zijn cliënt ten deze geen schuld treft en hij betwistte, dat het O.M. hier roekeloos en onvoorzichtig rijden ten laste kan leggen. Er is ten deze niets be wezen en wat de officier tegen spr.'s cliënt aanvoert, steunt op vermoedens, niet op feiten. Pleiter weersprak eveneens, dat A. een woest rijder zou zijn en dat hij in den ochtend van dit ongeval ook maar eeniger- mate onder drankinvloed zou zijn geweest, zoodat hij geen auto kon besturen. Boven dien bestaat hier nog de mogelijkheid, dat het slachtoffer zelf oorzaak van de aan rijding geweest is. Voorts is niet komen vast te staan dat A. verzuimd zou heb ben signalen te geven. Waar daarnaast nog moet worden aangenomen dat de getuige A., aan de handrem heeft getrokken, waar door verdachte in het vrije besturen van de auto is belemmerd. Indien er van on voorzichtigheid sprake is. dan treft dit ver wijt den broer van verdachte, die alhoewel met de beste bedoelingen tusschen beide kwam. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Vonnis 19 Februari as. KINDERMOORD TE ZEIST. Tegen den vader, die zijn twee kinderen doodde, vijftien jaar gevangenisstraf geëischt. De Utrechtsche Rechtbank heeft giste ren behandeld de zaak tegen den 30-jari- gen chauffeur B. B., wonende te Zeist, die den 13 den Augustus van het vorige jaar jaar na een huiselijken twist zijn twee kinderen door messteken van het leven heeft beroofd, waarna hij een poging heeft gedaan zich te zelfmoorden. Als getuigen-deskundigen waren opge roepen prof. Bouman, dr. Sillevis Smit en dr. Mansens. De belangstelling op de publieke tribune was groot. Tegen kwart over tien werd de verd. binnen geleid en door den president onder vraagd. Hij zeide zich van het drama niets meer te kunnen herinneren. Dr. Mansens, als eerste getuige gehoord, deelde mede, dat den beiden kinderen de hals zoo goed als geheel met een scherp mes was afgesneden. Een politie-agent uit Zeist was gewaar schuwd, dat dien dag in de woning van verd. aan den Coppelweg iets vreesdij ks was gebeurd. Hij heeft een onderzoek in gesteld en vond de beide kinderen met doorgesneden halzen op bed liggen. Ver dachte had gepoogd door verhanging een einde aan zijn leven te maken; hij was schijndood. Getuige heeft onmiddellijk het koord doorgesneden, waarop hij weer be gon te ademen. Zqn toestand was echter zeer ernstig, zoodat hij naar de rijksklinie ken te Utrecht moest worden overgebracht en daar ter behandeling opgenomen. Dan werd de vrouw van B. binnenge roepen. Zij legde de volgende verklarin gen af: Op den dag van het drama was haar man tegen half zeven in den avond van zijn werk thuis gekomen. Hij had haar verschillende aanmerkin gen gemaakt en verweten het huishouden niet goed te doen om hem te plagen. „Ik wil je niet meer onder mijn oogen zien", riep hij tenslotte uit, waarop getui ge naar bed is gegaan. Zij hoorde echter dat haar man intus- schen hoogloopende ruzie had gekregen met zijn vader. Hierdoor nog meer be vreesd geworden kleedde zij zich weer aan en verliet de woning. De vrouw zeide nooit te hebben gedacht, dat de man de hand aan de kinderen zou slaan. In haar huwelijk is van den eersten dag af al wrijving geweest door het moei lijke karakter van den man. Als hem maar iets in den weg werd gelegd kreeg hij dolle driftbuien. Voor de kinderen is hij steeds goed geweest en hij hield veel van hen. Zij bleek er van overtuigd, dat hij hen gedood heeft om daardoor haar te treffen. Verdachte zeide steeds goed voor zijn echtgenoote te zijn geweest. Wel gaf hij toe in drift soms tegenover haar te ver te zijn gegaan. Toen het eerste kind gebo ren was, is het eens bij hem opgekomen, zich van het leven te berooven en er te vens voor te zorgen, dat het kind niet bij de vrouw zou achterblijven. Het getuigenverhoor werd voortgezet. Daarbij verklaarde een buurman van verd., dat hij nooit veel van B. en zijn gezin had gemerkt. Den dertienden Augustus heeft hij opgemerkt, dat B. ruzie had met zijn vrouw. Later zag hij hem met een mes naar buiten komen en dit voor zijn deur gaan slijpen. Daarop is het eenigen tijd stil geweest totdat B. opnieuw twist kreeg, nu met zijn vader. Prof. Bouman, die den verdachte in ob servatie heeft gehad, zeide, dat het heel aannemelijk is, dat verd. zich nu van het gebeurde niets meer herinneren kan. Dit komt meer voor en is het gevolg van de poging tot ophanging, de hoogleeraar ver klaarde, dat de man steeds min of meer zal moeten worden beschouwd als een ge vaar voor de samenleving. Dr. Sillevis Smit noemde verdachte ab soluut toerekenbaar. De officier van justitie, hierop requisi toir nemende, eischte vijftien jaar gevan genisstraf. Verdachte's verdediger, mr. v. d. Mers, kon voor het volbrengen van deze onge luksdaad geen redelijke motieven vinden, en daarom is het voor hem moeilijk een volkomen toerekenvatbaarheid aan te ne men. PI. geloofde niet, dat de psychologische ontleding van verdachte's geestesgesteld heid volledig is geweest. Mocht de recht bank deze meening deelen, dan wilde pl. aandringen op een spoedige heropening van het psychiatrisch onderzoek. Spr. zag gaarne, dat dit onderzoek dan zou worden opgedragen aan prof. Rumke uit Utrecht. Uitspraak 19 Februari a.s. „Tijd", DOODSLAG TE HOOGLAND. Oader, die zijn broer doodstak, tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. De 22-jarige boerenzoon H. B. uit Hoog land (U.), die 6 November van het vorige jaar zijn broer, den 29-jarigen A. B. met een mes in het hart stak, tengevolge waar van deze overleed, stond op 22 Januari voor de Utrechtsche rechtbank terecht wegens zware mishandeling den dood ten gevolge hebbend. De officier van justitie, jhr. mr. Twiss Quarles van Ufford, eischte zes jaar ge vangenisstraf met aftrek van preventief. Gistermorgen deed de rechtbank uit spraak en veroordeelde verdachte tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventief. De rechtbank overwoog in haar vonnis, dat het gedrag van verdachte over het al gemeen goed was, dat hij behalve op 6 November geen misbruik maakte van ster ken drank en dat hij alvorens hert feit te OUDE-WE TERING. Bijz. Vrijw. Landstorm. Maandagavond j.l. werd in de Ger. kerk alhier een pro paganda-avond gehouden van de Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. O.- en N.-Wetering en Huigsloot. Te 8 uur opende de voorzit ter der afdeeling, dokter A. van der Bijl de samenkomst en heette de talrijke aan wezigen hartelijk welkom, in het zijzonder burgemeester Peek, pastoor Aarts, ds. Geer- lings, ds. van den Bos en eenige officie ren, vertegenwoordigers van de Bijz. Vrijw. Landstorm Zuid-Holland West, w.o. luite nant Karres. Nadat door den heer Verweij een orgel- stuk en door mevr. Oskam te den Haag eenige liederen op uitmuntende wijze wa ren ten gehoore gebracht, werd door den heer J. E. Boddens Hosang, burgemeester van Naarden, èen propaganda-rede uitge sproken. plegen geprikkeld was door het autoritair optreden van zijn broer. Anderzijds over-, woog de rechtbank den ernst van het feit, dat in dronkenschap en drift werd be gaan. De rechtbank kon het beroep op noodweer niet aanvaarden, aangezien ge bleken was, dat de broer van verdachte hem niet had geslagen, alvorens verdachte zijn broer met het mes gestoken had. KATWIJK. Loop der bevolking in het jaar 1934. Bevolking op 31 December 1933: 8586 mannen, 8281 vrouwen, totaal 16.867. In 1934 vermeerderd door geboorte: 210 man nen, 207 vrouwen, totaal 417. In 1934 ver meerderd door vestiging: 257 mannen, 267 vrouwen, totaal 527. In 1934 verminderd door overlijden: 68 mannen, 65 vrouwen, totaal 133. In 1934 verminderd door vertrek 222 mannen, 253 vrouwen, totaal 475. Totaal 8763 mannen, 8437 vrouwen Totaal 17.200 Vermeerderd in 1933: 201 mannen, 158 vrou wen totaal 359. Vooruitgang in 1934: 177 mannen, 156 vrouwen, totaal 333. Levenloos aangegeven 6. Gesloten huwelijken 126. Echtscheidingen geen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer is nog groot, er wordt ook nog flinik wat gekocht voor export doch de prijzen blijven te leurstellend. We noteeren de volgende prij zen voor tulpen per dozijn: Prins van Oos ten 13 tot 18. Witte Valk 17 tot 21, William Pit 23 tot 31. Goudvink 18 tot 25. Murillo 13 tot 17. Courone d'Or 16 tot 23. Pelikaan 16 tot 23. William Coplanf 17 tot 24. Fred. Moore 10 tot 14. Theeroos 16 tot 23. Grand due 21 tot 27. Flamingo 9 tot 13. El Torea dor 17 tot 24. Max Havelaar 10 tot 16. Nar cissen per ibos 10 tot 17 ct. VOORSCHOTEN. „St. Deus Dedit". Onder voorzitter schap van den heer L. B. Hoogweg hield gisteren bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in het R.K. verenigings gebouw. De voorz. opende de vergadering met den christelijken groet en een kort woord van welkom tot de aanwezigen. De secretaris, de heer P. van Hemert, las de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag. De penningmeester, de heer N. van Os, bracht verslag uit over de fi nanciën, waaruit bleek, dat de rekening sloot met een batig saldo van 33.18. Door de controleerende commissie werd een verslag uitgebracht over het beheer der financiën, waaruit bleek, dat de kas en be scheiden van den penningmeester over 1934 in orde waren bevonden, waarna de rekening werd vastgesteld en penning meester en secretaris een woord van dank werd gebracht door den voorzitter voor de wijze, waarop deze functionarissen zich van hun taak hadden gekweten. Tot leden der commissie van controle voor 1935 werden benoemd de heeren N. Lamboo J. L. van Leeuwen, en P. van der Krogt. Ver volgens werden eenige ingekomen stukken behandeld, waarna de bestuursverkiezing plaats had. Aan de beurt van aftreding waren de heeren P. van Hemert en J. van der Krogt, die beiden werden herkozen. Er was één vacature, waarin gekozen werd de heer C. J. van der Eng. Bij de rond vraag werden nog verschillende zaken van huishoudelij ken aard besproken. Met een woord van dank aan den Weleerw. heer L. Brabander Kapelaan alhier en de leden voor hunne opkomst, werd overgegaan tot verloting van carbonade, runderlappen, koffie, thee, suiker, worst, blikgroenten en sigaren, naar keuze. Voorzeker komt een woord van dank toe aan het dagelijks be stuur voor het welslagen van deze verga dering. Een gouden jubileum. De heer C, Bouwmeester hoopt Woensdag 13 Februari as., den dag te herdenken, dat hij 50 jaar lang onafgebroken in dienstbetrekking is geweest als bloemist knecht bij de N.V. Ge broeders Eggink alhier. Van deze vijftig jaren is deze getrouwe knecht 25% jaar lang in dienst geweest vain den heer C. Eg gink Sr., den vader van zijn tegenwoordi ge patroons, en daarna is de zaak aan de gebroeders Eggink overgegaan. Het zal dien dag dezen man niet aan belangstelling ont breken. WARMOND. Kiesvereeniging. Op de alhier Maan dag as A.lgemeene Jaarvergadering van de R-K. Kiesvereeniging. zal als spreker op treden Drs. P. Kasteel, met als onderwerp: „Wij Katholieken en de huidige Politieke vragen". ZILK. Auto te water gereden. Gisterennacht te omstreeks 3 uur is een luxe auto, ko mende van Amsterdam, nabij de Zilk, ge meente Noordwijkerhourt, via den bitumen weg in de Haarlemmertrekvaart gereden. De auto ging zoo goed als geheel onder water, maar bleef tot groot geluk voor de inzittenden overeind staan. Een drietal in zittenden. de heeren KI. de J. en v. D. uit K a t wij k a. Zee, hadden de tegen woordigheid van geest een portierdeur te openen en bleven ongedeerd. De inzittenden, die allen drijfnat waren, konden zich bij den inmiddels ter hulp ge- snelden veldwachter H. bij den kachel warmen in diens woning. Met een uit Haarlem ontboden taxi zijn de heeren ver volgens naar huis gebracht. Het mag als een wonder beschouwd wor den, dat geen slachtoffers te betreuren zijn. Bouwen. Door den aannemer L. te Hillegom wordt de St. Jacobstraat alhier aan een zijde geheel volgebouwd met woonhuizen. Nog eenige huizen en deze straat is in korten tijd geheel volge bouwd. Blijde tijding. Door ambtenaren der St. Lichtfabrieken werd heden met recla mebiljetten bekend gemaakt, dat voor den Ruigenhoek en de Zilk de gasprijzen enorm zijn verlaagd. Voorwaar een blijde tijding. Poppenkast. Gistermiddag werd voor de leerlingen der R.K. school alhier op het schoolplein een poppenkast-vertoon ing ge houden. Dat de belangstelling der jeugd enorm was en dat zij genoten hebben, laat zich denken. LUCNTR00VERS VAN HOITIKA. 151. Hier moest het zijn. Hij duwde een deur open en ver wachtte niet anders, dan zijn vrienden te zien zitten. Maar hij had zich net één huis vergist en was bij de koopvrouw in struisvogeleieren terecht gekomen, die nog altijd ruzie had met haar man over de verloren gegane eieren. 152. Hij had het niet slechter kunnen treffen. Op het zien van Piet, de schuld van haar eierramp, raakte ze heelemaal door het dolle heen en het was maar goed, dat Piet hun taaltje niet verstond. Maar bij zoo'n voorstelling begrijp je toch wel eenigszins wat er bedoeld wordt; hij kreeg in de gaten, dat ze hem te lijf wilde en smeet de deur pardoes voor haar neus dicht.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10