MAANDAG 4 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Februari 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 770.6 te La Coruna. Laagste barometerst.: 734.2 te Helsingfors. Verwachting tot den avond van 5 Febr.: Meest zwakke tot matige wind uit Wes telijke richtingen, be trokken tot zwaar be wolkt, regenbuien, weinig verandering in temperatuur. De depressie, die Zaterdag Noord-Wester- storm bracht over het geheele Westen, met een inval van polaire koude, trok lang zaam opvullend naar Finland en het bin nenland van Europa. Bij IJsland ligt een nieuwe depressie, die aan de Zuidzijde we derom begrensd is door een strooming van zeer warme luchtmassa's, die gisteren reeds de plaats der polaire luchtmassa's inna men. In het Noorden blijft het zeer koud; de scheiding der warme luchtmassa's uit het Westen en der polaire strooming uit het Oosten ligt langs de 60e breedtegraad. In Scandinavië, dat nog geheel onder de polaire strooming ligt, werd de vorst weer zeer streng na den zwaren sneeuwval in het Noord-Oosten. Op het vasteland kwam het, behoudens ver in het Oosten, niet tot vorst van beteekenis. In Frankrijk en Bel gië, zelfs tot aan onze Zuidgrens, is de tem peratuur 6 tot 7 graden boven normaal. Voorloopig houdt de depressie in het Noord- Westen de warme strooming naar onze om geving in stand, zoodat voorshands een nieuwe koude inval niet waarschijnlijk is. LUCHTTEMPERATUUR: 7.7 gr. C. 6.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «JL Van Maandagnamiddag 5.21 uur tot Dinsdagmorgen 7.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk op Dinsdag 5 Februari rm. 3.39 uur en nam. 4.02 uur. DE STATENVERKIEZINGEN. Politiek advies in Kieskring Gouda. In de gisteren gehouden vergadering van de commissie voor het politiek advies voor den kieskring Gouda is het politiek advies voor de Prov. Statenverkiezingen als volgt samengesteld: 1. Jhr. von Fisenne, den Haag; 2. A. Deerenberg, Schoonhoven; 3. M. v. d. Weijden, Zevenhoven. PROF. DR. G. UHLENBECK. Benoemd tot hoogleeraar te Utrecht. Bij Kon. besluit is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der wis- en na tuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de theo retische natuurkunde en de theoretische mechanica dr. G. E. Uhlenbeck, hoogleeraar te Ann Arbor, Michigan. Dr. Uhlenbeck, die 6 Deceber 1900 in Ba tavia is geboren, heeft te 's-Gravenhage van 1913 tot 1918 de H.B.S. gevolgd en ging daarna aan de Universiteit te Leiden wis- en natuurkunde studeeren. Eerst van 1918 tot 1921, terwijl hij tevens van 1920 tot 1921 leeraar was aan het gymnasium te Leiden. In laatstgenoemd jaar ging hij naar Rome, waar hij tot 1924 de colleges heeft gevolgd aan de universiteit om dan naar Leiden terug te keeren ter voortzetting van zijn studiën. Tevens was hij er assistent in de theoretische natuurkunde. In 1927, in welk jaar hij te Leiden promoveerde, werd hij benoemd tot Associate professor in de natuurkunde aan de universiteit van Mi chigan. Behalve zijn proefschrift, dat handelde over statistische methoden in de theorie der quanta, schreef dr. Uhlenbeck artike len over de theorie der spectra, de stati sche mechanica en de quantentheorie in de tijdschriften: Physica, Zeitschrift für Physik, Nature en Physical Review. BEDRIJKSINKRIMPING BIJ DEN HOLL. LLOYD. Stappen bij de regeering. Het college van B. en W. van Amster dam en de directie van den Kon. Holl. Lloyd hebben besprekingen gehouden over den toestand van deze maatschappij. Naar de „Msb." verneemt is het resul taat van deze besprekingen geweest, dat het college van B. en W. van Amsterdam stappen bij de regeering zal ondernemen, welke naar men hoopt er toe zullen leiden, dat de voorgenomen personeelsverminde ring geen of slechts voor een klein gedeelte doorgang zal vinden. R. K. KAMERCENTRALE „LEIDEN." De Kamercentrale Leiden kwam Zater dagmiddag in „Concordia" te Gouda in ver gadering bijeen. De voorzitter, de heer H. Bader, verwel komde de afgevaardigden en de Kamerle den Loerakker en v. d. Weijden. Spr. gaf een overzicht van den economischen en po- litieken toestand. De Staatspartij wordt van vele zijden aangevallen. Spr. gispte een on waardig pamflet van de K. D. P. De secretaris, de heer A. C. van Berkel, las de notulen, welke, na dankzegging voor de nauwgezette samenstelling, werden vastgesteld. Onder ingekomen stukken was een be richt van verhindering ingekomen van den heer Kampschoër en een schrijven van de afd. Hoogmade inzake cumulatie van ambten. De heer Lieverse lichtte het schrijven toe. De voorzitter merkte op, dat de cumula tie niet zoo veelvuldig voorkomt, als de schijn soms gewekt wordt. Het wordt schromelijk overdreven. Ook de heer Lombert bepleitte de billijk heid, die in sommige cumulaties rit. Wan neer men deze bout-weg afschafte, zou een ongelijkheid worden geschapen tusschen hen, die zich aan de openbare dienst wijden en hen, die in particuliere bedrijven voor aanstaande functies bekleeden. De heeren Deerenberg en v. d. Leeuw voerden over deze materie het woord. Het Kamerlid Lourakker merkte op, dat de cumulatie niet af te keuren is, wanneer het om bepaalde -eer verdienstelijke per sonen g" at, die niet gemist kunnen worden. Maar spr. bekent, dat er toestanden zijn, die ten hemel schreien. De Kath. Kamer fractie werkt eraan hierin verbetering te brengen, maar het gaat bij stukjes en brok jes. De heer Schölvinck, burgemeester van Nootdorp, gaf verslag van de laatste ver gadering van den Partijraad, gehouden te Breda. Het verslag werd onder applaus met een dankwoord van den voorzitter goedgekeurd. Hierna kwam in behandeling de agenda voor de e. v. partijraad, te houden op 9 Februari a.s. Bij punt 9, behandeling nadere beschou wingen van de Commissie ter bestudee ring van het Pachtv aagsetuk, betoogde de heer Deerenberg ("Schoonhoven), dat de kwestie van de hypotheekrente niet van het pachtvraagstuk te scheiden is. Als het rap port van de Staatspartij wet zou worden, zou de verpachter de dupe worden van den pachter. Spreker meent, dat eerst de hypo theek-rente geregeld moet worden, alvo rens oachtvraaeriuk kan worden aan gepakt. De boer-eigenaar moet door de wet beschermd worden en niet worden opge offerd aan den boer, die pachter is. De heer Loerakker constateert bij den heer Deerenberg een misverstand. Het hy potheek-vraagstuk is een crisis-aangelegen heid. Daarnaast staat de regeling van de pacht, die geen crisis-maatregel mag zijn, want daarvoor is de crisis-pachtwet. Het is niet waar, dat volgens het rapport dè eigenaar de dupe zou worden van den pachter, maar de pacht mag niet zóó zijn, dat de man, die arbeidt, de geheele vrucht van zijn arbeid naar den eigenaar ziet gaan. Dit is een compromis, want spr. per soonlijk is bovendien voor een continuatie- recht. De Pachtwet, zooals die op 't oogen- •blik is, is in strijd met de rechtvaardigheid, als crisismaatregel kan worden geijverd voor 'n regeling van 't hypotheek-wezen. De heer Van der Weijden merkt op, dat men een principieele tegenstelling heeft gemaakt tusschen een pachter en een met- hypotheek-belaste. De laatste categorie wordt op den achtergrond geschoven. De heer Schölvinck achtte de beschou wingen van den heer Deerenberg prema tuur, omdat deze vergadering geen kennis draagt van het nadere rapport der com missie. Spr. stemt in met het onderscheid, dat de heer Loerakker gemaakt heeft tus schen pacht- en hypotheek-vraagstuk. Wil men de hypotheek-kwestie behandelen, dan moet men zich daarbij niet beperken tot de betrekking van deze kwestie tot den land bouw alleen. De heer Kortekaas (Lisse) ging eveneens in op de beschouwingen van den heer Dee renberg, vooral op diens beweringen over de grondwaarde. Bij punt 12 „gelegenheid tot stellen van vragen naar aanleiding van de toespraak van den voorzitter over het parlementaire werk der partij," vroeg de heer Lieverse waarom de hypotheek-regeling zoo lang uit blijft. De heer Loerakker zette uieen, hoe de gang van zaken is een gang van zaken, die bij alle belangrijke wetsontwerpen wordt vervolgd, opdat er voldoende over leg kan plaats hebben en het volk zich uit kan spreken. BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR DE NEDERLANDSCHE SCHEEPS WERVEN. Naar wij vernemen heeft de Bataafsche P.troleum Maatschappij aan de Nederland- sche scheepswerven opdracht gegeven voor den bouw van 6 groote- motor-tanksche pen. Dit zullen zijn 2 tankschepen van 12.000 ton en 4 van 9.250 ton. Naar men weet is Zaterdag jJ. de Rotula, een tankschip van 12.000 ton, gereed gekomen en de toe komst voor de Nederlandsche werven zag er bij gebrek aan orders niet rooskleurig uit. Dank zij de groote opdracht van de Ba taafsche is nu weer gerui men tijd voor ve le handen werk. Notariaat. Bij Kon. besluit is aan J. A. Houtzager op zijn verzoek met ingang van 9 Februari ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Amsterdam. De heer Van der Weijden wees er nog op, dat de vergadering van land- en tuinbou wers in Den Bosch eenparig ontstemd was, dat iedere dag maar crisis-wetten verschij nen, zonder overleg. Spr. noemde dit regee- ren door middel van Vaz Dias. Men had genoe gvandit dictatoriaal op- treden Overleg met allerlei instanties is nuttig en noodig. De heer Deerenberg was vol lof over de kordate houding der Kamerfractie. Eohter begrijpt spr. niet. waarom terwijl men van de noodzakelijkheid van de verlaging van huishuren overtuigd is bijna alle gemeenten gedwongen worden wegenbelas ting te heffen. De heer De Vromen uit Bleiswijk betoog de, hoe de crisis niet ontstaan is in ons land, maar door een ontwikkeling van in- dustrieele centra in het Oosten. De heer Lieverse meende, dat het platte land wordt achtergesteld, vooral bij de wo ningbouw. De heer Heemskerk wees erop, dat men met Rijksvoorschot kan bouwen, om de woningmarkt te verruimen, en zoo de huren omlaag te krijgen. De heer Schölvinck meende, dat er wel degelijk een tegenstelling is tusschen ste den en platteland inzake woningbouw. De ministerieele voorschriften voor woning- bouw-voorschot zijn misschien goed voor de steden, maar veel te zwaar voor de dor pen. De heer Rooymans (Waddinxveen) dien de nogmaals een protest in tegen de her classificatie. Het platteland wordt hierbij stiefmoederlijk bedeeld. De voorzitter beaamde dit. De agenda voor den Partijraad was hier mede afgehandeld. De voorzitter propageerde een drukke afname van „R. K. Staatspartij" en van de „Opmarsch". Er werden omtrent de verspreiding van deze bladen en omtrent de actie tot aan werven van nieuw? leden vele zeer behar- tenswaardige wenken gegeven. Alle trouwe Staatspartijers worden opge wekt de „Opmarsch" in de huizen van Katholieken binnen te brengen. De afdeelingsbesturen zullen een nieuwe actie ontplooien om de frisch en populair geschreven „Opmarsch" te verspreiden. Het is een prettig blad, waarin men gede gen, ware en tevens aantrekkelijke voor lichting vindt om de politieke vraagstuk ken, die in het brandpunt der belangstel ling staan. De heer Bulten stelde voor, dat een com missie wordt benoemd uit bestuur en afg,- vaardigden, ter voorbereiding van het nieuwe reglement voor den Kring Leiden. Spreker achtte dit gewenscht wegens de verschillende stroomingen, die er zijn over de samenstelling van het bestuur. De heer Van Berkel secretaris had hiertegen geen bezwaar, doch vond het ta melijk omslachtig. Het voorstel van den heer Bulten over genomen door Hillegersberg werd aan genomen met 127 tegen 51 stemmen. De heer Van Delft protesteerde ertegen, dat in een toelichting op een motie van de afdeeling Leiden hij valschelij'k beschul digd is. De heer mr. Bolsius erkende namens Lei den eenige schuld. Buiten voorkennis van het bestuur is deze toelichting uitgezon den. Die toelichting is op de vergadering door een der sprekers mondeling gegeven en het was spr. niet in gedachte gekomen, dat deze schriftelijk aan de motie zou wor den toegevoegd. Aan den heer Van Delft zijn excuses aan geboden en onmiddellijk zijn alle afdee- lingen van het abuis in kennis gesteld. Spr. biedt nogmaals zijn oprechte excuses De heer Van Delft begrijpt niet, hoe het mogelijk was. dat een secretaris een derge lijke motie door kan zenden zonder voor kennis van het bestuur. De heer mr. Bolsius merkte op, dat dit in ieder bestuur kan voorkomen. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak ook in het Kringbestuur is besproken en door allen zeer is betreurd. De heer Van Delft aanvaardde de aange boden verontschuldigingen en beschouw de deze zaak als afgedaan, (applaus). In de commissie tot voorbereiding van het Kringreglement werden benoemd de heeren prof. Berg uit Leiden, Schouten uit Zoeterwoude, De Vroom uit Bleiswijk en Middelweerd uit Gouda. Aan deze com missie zullen drie bestuursleden worden toegevoegd. Bij de rondvraag deed de heer Lieverse beklag over een scheeve verhouding tus schen margine- en boter-ondersteuning. Verschillende sprekers maakten opmerkin gen over het Kringreglement. Te half 6 sluiting der vergadering. BARON TA ETS VAN AMERONGEN. t In den ouderdom van 68 jaar is heden in Den Haag overleden de heer J. W. J. baron Taebs van Amerongen, Kamerheer in bui tengewonen dienst van H. M. de Koningin en Intendant van de Koninklijke Paleizen in de residentie, Commandeur in de Huis orde van Oranje. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats het/ben Donderdag as. om kwart over 12 op Oud Eiik en Duinen. Audiënties. De gewone audiënties van den minister van Economische Zaken zullen gedurende de maand Februari niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van Sociale Zaken zal op Woensdag 6 Fe bruari niet plaats hebben. KERKNIEUWS MGR. H. J. M. TASKIN 70 JAAR. Heden is in intiem en kring in het Theo- logicum te Warmond den zeventigsten ver jaardag gevierd van Mgr. H. J. M. Taskin, president van het Theologicum. Om half zeven droeg Mgr. H. J. M. Tas- kin in de Seminariekapel een plechtige Hoogmis op, waarbij hij door eenige stu denten werd geassisteerd. Om 1 uur 's middags .had in de studenten zaal in tegenwoordigheid mede van alle professoren een huldiging plaats, welke met muziek werd opgeluisterd. Daarna ving om half twee de gezamenlijke maaltijd aan, waarbij de oudste der Professoren Prof. J. P. Verhaar, en de prefect der stu denten, toespraken tot den Praeses richtten. Zeer vele belangstellenden, waaronder tal van geestelijke en wereldlijke autori teiten kwamen den Praeses in den loop van den morgen hun gelukwenschen aanbie den. ZEVENTIG JAAR IN HET KLOOSTER. Zeldzaam jubileum hartelijk gevierd. Onder enorm veel blijken van belang stelling mocht Zaterdag de Eerw. Zuster Sylvine (in de wereld mej. Joanna v. d. Grinten, uit Amsterdam) in het St. Joseph- .gesticht, aan de Knip, t.e Roosendaal haar 70-jarig klooster jubileum vieren. Vanzelfsprekend ving de feestdag aan met een plechtige H. Mis, in de versierde kapel, waaronder de geheele communiteit tot de H. Tafel naderde. Na de H. Mis werd de goud en zilver gekroonde 94-jarige ju- bilaresse in de feestzaal gehuldigd en door haar medezusters hartelijk geluk ge wenscht. APOSTOLAAT DER HEREENIGING. De Jaarvergadering. Te Nijmegen werd de jaarvergadering gehouden van het Apostolaat der Hereeni- ging, waarbij het hoofdbestuur bijna vol tallig aanwezig was. Uit het overzicht van den secretaris, pas toor J. Scholtens, viel met voldoening te constateeren, dat in het afgeloopen jaar door het Apostolaat zeer vruchtbaar werd gewerkt .ondanks de droeve tijdsomstan digheden. Het aantal parochiale afdeelin- gen steeg in 1934 van 255 tot 275, dat. der leden van 27890 tot 29880; daarenboven traden nog ongeveer 10.000 kloosterlingen als lid toe. De buitengewone belangstelling die het werk der Hereeniging op het oogenblik heeft in Rome, het centrum van eenhe'd, vindt steeds in breeder kringen haar weerklank, en niet het minst in ons vaderland. De bijzondere oproep om steun voor het noodlijdend Oekraine, door het Apostolaat geplaatst in de pers werd met zulk een succes bekroond dat een totaal bedrag van ongeveer 6000 werd ontvangen welk be drag gelijkmatig ter uitdeeling aan de be volking werd gezonden aan de Hoogw. Bis schoppen van Lemberg en Weenen. Door het groot batig saldo, dat de reke ning van den penningmeester mr. H. van Haastert aangeeft, kon aan de verschillen de aanvragen om steun, welke er waren binnengekomen, behoorlijk worden voldaan. Evenals de twee vorige jaren werd een bedrag groot 1000 gereserveerd voor bij zondere propaganda; bovendien werd het Dag. Bestuur gemachtigd in den loop van het jaar in spoedeischende gevallen nog uit te keeren tot een maximum van 1000, en eveneens 1000 aan de aanvragers van Constantinopel en Adrianopel zoodra etn juist en hoopvol inzicht is verkregen in den huidigen toestand van Turkije. In de vacature van het Dag. Bestuur ontstaan door het overlijden van wijlen Deken H. van Dam werd voorzien door de verkiezing van pastoor J. Schiphorst te Amsterdam; terwijl de periodiek aftreden- dende leden pater H. van Keulen en mr. H. van Haastert bij stemming werden herko- Verder werd het hoofdbestuur aangevuld en' tevens besloten dat niet meer dan 25 leden daarvan lid zullen zijn. De voorzitter deelt mede een brief te hebben ontvangen van de Congeregatie pro ritu arient.ali, waarin het werk van het Apostolaat der Vereeniging warm gepre zen en aanbevolen wordt. „Msb." UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Voetbalwedstrijd. Het le elftal speel de op eigen terrein tegen A. V. B. I van Aarlanderveen. VCH won den toss en speel de tegen wind. Het spel ging eerst gelijk op en toen VCH het eerst een doelpunt wist te scoren, maakte A.V.B. spoedig gelijk, maar langzamerhand werd VCH sterker en ging de rust in met 21 voor VCH. Na de rust maakt VCH weer een doel punt toen een vrije trap aan VCH werd toegekend was AVB weer in de minder heid en toen een harer spelers uit het veld moest staakten ze het spel. De stand was 3—1 voor VCH. Het 2de elftal trok naar Rijpwetering om vriendschappelijk te spelen tegen Steeds Hooger III, maar 't was tegen deze sterke club niet bestand en was de uitslag 61 voor Steeds Hooger III. De junioren hadden bezoek van Majel- la jun. van Oude Wetering en konden een mooie overwinning behalen. De uitslag was 41 vor de jun. van VCH. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Ned. Reisvereeniging voor Ka tholieken. Jaarvergadering, Den Burcht, 8.15 uur. Dinsdag. De Hanze, Café-Restaurant „Zo- merzorg", 8.30 uur. Woensdag. Alg. Prop. Club „Dr. Schaep- man", jaarvergadering; spreker de heer C. J. Kuiper, „Den Burcht", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maan da g 4 tot en met Zondag 10 Febr. as. waargeno men door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijl, Haven 18, tel. 85, en C. van Zijp, Wilhei- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. KATWIJK AAN DEN RIJN Nieuwe klok voor de parochiekerk Sinds den bouw van de nieuwe R.K. kerk, dati s vanaf Mei 1911, heeft de pa rochie zich tevreden gesteld met de oude klok uit het oude kerkje. Begrijpelijk dat deze klok voor de kerk van thans wel nie tig is. Doch noodgedwongen bleef het de oude klok die de kerkgangers ter kerke bleef roepen. Het is echter al eenigen tijd bekend, dat door zeer bijzondere omstan digheden de oude klok zou worden ver vangen door een nieuwe. Hierop komen wij later nog wel terug. Thans is het oogenblik aangebroken, dat er van die r.ieuwe mooie en groote klok al iets na ders kan worden vermeld, thans kan een en ander „aan de groote klok worden ge hangen". Zaterdag n.l. arriveerde dè klok die geleverd wordt door de „Fabriek van electrische klokluidmachines, torenuur werken en bronzen klokken", Th. Hogen te Duivendrecht bij Amsterdam. De klok is gestemd, op toon C. De doorsnee van onderen gemeten is 1.55 M. Het juiste ge wicht der klok bedraagt 2566 K.G., van de klepel 101 K.G.. De samenstelling der klok bestaat uit 78 pet. koper en 22 pet. zuivere bankatin. De klok blijft deze week achter in de kerk staan. De zegening der klok zal plaats hebben op Zondag 10 Febr des voormiddags te half 12 door den hoogeerw. heer deken Homulle te Leiden. Voor iedereen is er dus deze week volop gelegenheid de klok in oogenschouw te komen nemen. Op Maandag 11 Febr. hoopt men de klók in den toren te brengen. Op Dinsdag 26 Febr., een zeer bijzondere dag in de parochie (ook hierover later) zal de klok voor het eerst worden geluid, om de parochianen hiermede op te roepen naar een gezongen plechtige H. Mis, die dien dag voor een bijzondere intentie zal wor den opgedragen. Aanbesteding. Zaterdagmiddaghad de aanbesteding plaats van een woonhuis voor rekening van den heer Hub. van Pa ridon alhier. De uitslag was als volgt: J. Th. Remmerswaal en wed. Bekker f 4580, A, Haasnoot 4433, C. Aanhane f 4214.90, A. C. van Schie f 3785.65, allen woonach tig alhier. Het werk is gegund aan den laatsten inschrijver A. C. van Schie. Het pand zal worden gebouwd op het terrein van perceel Voorstraat 1. Lijk gevonden. Heden is in de Rijn bij de F^ansche Brug gevonden het lijk van den sedert ongeveer 4 weken vermisten 36-jarige J. v. d. Bosch uit Katwijk aan Zee. KATWIJK Werkloosheid. Opperlieden 40, grond werkers 96, timmerlieeden 35, metselaars 44, fabrieksarbeiders 12, schilders 19, kui lers 43, losse arbeiders 201, landarbeiders 241, visschers 231, stokers 12, binnenschip pers 14, varensgezellen 6, machinisten 1, losse arb. venters 18, mach. bankwerkers 3, loodgieters 3, tuinlieden 4, smid 1, sla ger 1, molenaar 1, bloemisten 5, stuca- doors 3, mandenmaker 1, autogeen lasscher 1 motordrijvers 13, chauffeurs 3, brood bakker 1, kok 1, verwarmings monteur 2, kleermakers 1, straatmakers 2, kellner 1, mach. houtbewerker 1, scheepmaker 1, to taal 1062, losse arbeiders 1, landarbeiders 1 visschers 2, stucadoors 1, tot. 1067, vrou wen: dienstmeisjes 10, werksters 2, kan toor, winkelbediende 1, kantoorbediende 1, tot. 1081. jeugdige werkloozen: jongens 74, meisjes 52, te samen 1207. NOOTDORP. Jubileum. Den eersten Maart a^. hoopt Mej. M. Bakker den dag te herden ken, dat zij voor 25 jaar onderwijzeres is aan de St. Jozefschool alhier. In de 25 jaar van haar werkkring als onderwijzeres hier ter plaatse, heeft mej. Bakker tal van kinderen onderricht. Bo vendien is bij bij allen die haar kennen, zeer gezien, waardoor zij met bijna alle inwoners van Nootdorp op zeer goede voet leeft. Het zal de jubilaresse dezen dag niet aan belangstelling ontbreken, welke be langstelling niet alleen zal worden ge toond door haar klasgenooten en andere kinderen der school, maar ook door de oud-leerlingen en verder de geheele Noot- dorpsche bevolking. ZILK. Sanecringshoop verdwijnt. Er blijkt voor de ter inlevering gesaneerde bloem bollen nog een aardig prijsje betaald te worden, daar de bollen goed blijken te zijn voor veevoeder. Ook onze saneeringshoop gaat heen met haar de onaangame geur. welke nu vooral rijkelijk wordt uitgewa semd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2