LICHT M DUIITCDHIJ ïe&cuoci VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN VQAGEM OVED OHl GELOOF ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" BLANKE BAAITABAK .15 cent per V2 ons Fa. Wed. C. J. VISTER HAVEN 20 - LEIDEN x. Vraag 38. Op welke Zaterdagen wordt de H. Mis gelezen van Maria? Antw. De Zaterdag is aan Maria toege wijd. Daarom worden op die Zaterdagen waarop geen feest (van een heilige of an derszins) valt of slechts een klein feest (een z.g. „simplex"-feest) het brevier-offi- cie en de H. Mis van Maria gelezen. Er zijn, zooals u in uw Missaaltje kunt zien, vijf verschillende Zaterdagsche „Maria- Missen" correspondeerend aan vijf gedeel ten van het Kerkelijk jaar. Vraag 39. Is men verplicht met Paschen te gaan biechten? Antw. De Kerk heeft voorgeschreven, dat de gelooyigen ten minste ééns in het jaar moeten biechten. Verplichtend is dit alleen voor hen, die een zware zonde heb ben bedreven. Maar het spreekt vanzelf, dat iemand, die er prijs op stelt een zuivere ziel te hebben en te behouden, ook te biechten gaat als hij zich slechts van „klei ne" zonden Bewust is en dat niet ééns in 't jaar, maar dikwijls. U schrijft o.m., dat u „zich van geen enkele zonde bewust is", ook niet van kleine. Met alle respect voor uw deugdzaamheid meen ik toch u te mo gen aansporen, uw geweten eens goed te onderzoeken. Vraag 40. Zondig ik, wanneer ik een buiten mijn schuld door mij aangerichte schade niet vergoedt? (Daarop komt hét geen u mij uitvoerig schreef practisch nêer. D.). Antw. U zondigt niet, wanneer u die schade, buiten uw schuld (dus wer kelijk „per ongeluk") aan een ander toe gebracht, niet vergoedt. Maar als die ander zijn plan om er „een proces van te ma ken" dóórzet en als u dan door rechter lijke uitspraak tot schadevergoeding zoudt worden veroordeeld, dan is u na dat von nis wél in geweten verplicht de schade te betalen. Want u moet zich dan aan deze uitspraak van het wettig gezag onderwer pen. Overigens kunt u dergelijke gewe tensvragen 't beste met uw biechtvader bespreken. Vraag 41. Is het een geloofspunt, dat alle genaden door Maria tot ons komen? Maar is Jezus Christus dan niet de eenige Middelaar? Zooals de H. Schrift het ons leert en zooals Christus Zelf zeide: „Alles, wat gij den Vader in Mijnen naam zult vragen, dat zal Hij u geven?" Antw. Dit is weer één van die vragen, welke zéér redelijk zijn, maar ook zéér veelomvattend! Wij moeten in dit bestek natuurlijk kort zijn in ons antwoord! Jezus Christus is de eenige eigenlijke Middelaar tusschen God en de menschen (Tim. 2, 5; Hebr. 8, 6; 9, 15; 12.24. Handel. 4, 12). Hij alléén heeft uit eigen kracht het menschdom verlost: alle ge naden welke de menschen na Adams val ooit ontvingen of ooit ontvangen zullen, heeft Hij voor hen verdiend. De heiligen van het Oude Testament leefden deugd zaam, niet uit eigen kracht, maar doordat zij medewerkten met de genade die hen werd verleend om de toekomstige ver diensten van Jezus Christus, den Verlos ser. Dat de H. Maagd Maria zonder erf- zondesmet werd ontvangen, dat Zij, na vrije wilsdaad (Luc. 1. 38), op wonder dadige wijze aan Gods Zoon het Lichaam mocht geven, waarin Hij alle genaden heeft verdiend, dat Zij aldus zoo van na bij aan de verlossing kon en mocht mede werken, die gunsten heeft Zij niet verwor ven uit eigen kracht, maar zij zijn gena degaven, welke God Haar schonk om de toekomstige verdiensten van het lijden en sterven van Haar Zoon. Elk ander „mid delaarschap" tusschen God en de men schen (dus ook het middelaarschap van Maria), dan dat van Jezus Christus, heeft dus géén bestaan uit eigen kracht of verdienste, maar alléén uit kracht van de verdiensten van Jezus Christus en is dus aan Zijn Middelaarschap ondergeschikt. Hoe dus moeten wij nu dat „algemeen middelaarschap" van Maria begrijpen? U moet dit eens overdenken. Niemand heeft méér in vereeniging met Jezus Chris tus geleefd dan Maria. Als Moeder heeft Zij Hem onder Haar hart en in Haar ar men gedragen. Zij heeft Hem gevoed, der tig jaar lang heeft Hij, Haar Zoon, in het zelfde huisje gewoond als Zij. En niet al leen op deze wijze, maar ook geestelijk leefde Zij geheel en in alles volgens den wil van Christus. Beider gedachten waren steeds vervuld van hetzelfde: de menschen moesten gered, verlost worden, de men schen dus moesten allen verrijkt worden met genaden; dat was het levensdoel van den Zoon, dat was Maria's levensdoel sinds Haar antwoord aan den Engel: „Zie de dienstmaagd des Heeren, mij geschiede naar Uw woord". Zoo.was Haar leven, ver langen en willen, zoo allerinnigst ver- eenigd met het leven, verlangen en willen van Haar Zoon, één gebed: genade voor allen! Daarvoor was ook Haar offer op Calvarië, Haar gebed onder het kruis: de verlossing, de genadebedeeling voor allen! Zóó was Haar gebed tijdens Haar aardsch leven, zoo is Haar gebed nu in de heer lijkheid; daar blijft Zij vragen om gena den voor allen in alles! Bedenk verder, wie Maria is: de Moeder van God de Zoon, van Denzelfde Dién de Vader in eeuwig heid heeft voortgebracht en Moeder van den Godmensch. was Zij geworden, doordat de H. Geest over Haar gekomen is (Luc. 1. wie méér zekerheid om verhoord te wor- 35). Wie heeft méér recht om te bidden, den dan Zij, die in zóó nauwe betrekking staat tot' den Vader, den Zoon en den H. Geest? Vanuit den hemel overziet Maria de voortzetting van het verlossingswerk d.i. de toepassing der onuitputtelijke genaden, ééns door Jezus Christus aan het kruis verdiend. Zij ziet waar en hoe die genade werkzaam is bij de menschen. Zij ziet ook waar genade noodig is en Zij vraagt g e- naden 'voor allen in alles en de H. Drievuldigheid verhoort Haar gebed. Daarom wordt Zij wel genoemd „de smee- kende almacht"; zoo ook is Zij de smee- kende Middelares. Zij smeekt alle genade voor allen af en God weigert Haar niet. Zoo moet men het verstaan: de eenige Middelaar der Verlossing door eigen kracht, door eigen verdienste, is Jezus Christus, maar de algemeene Middelaar door smeeking, door voorbede is Maria. Een „geloofspunt" (in den zin, dat als men het niet aanvaardt, men niet meer katholiek genoemd kan worden), is dit nog niet. Maar waar uit de eeuwenoude Overlevering der Kerk zeer veel ten gunste van deze meening te bewijzen valt, waar de voornaamste grondslag er van: 'Maria's medewerking aan de Verlossing en de on afscheidelijke vereeniging van Jezus en Maria in het Godsplan der verlossing in de H. Schrift en de Overlevering volgens de meeste Godgeleerden zijn vervat, waar de laatste vier Pausen Zich in gunstigen zin hebben uitgelaten, mag worden ver wacht, dat dit punt als algemeene geloofs leer zal worden vastgesteld. Paus Bene- dictus XV heeft zelfs toegestaan, dat in alle bisdommen van België het feest .van O. L. Vrouw, Middelares van alle genaden, met eigen Mis en brevier-officie mag wor den gevierd. Vraag 42. In den brief van Mgr. Aenge- nent over de arme kerken wordt aan 't einde er op gewezen, dat God de Weldoe ners duizendvoudig vergeldt en als voor beeld wordt vermeld, dat God reeds tijdens him leven de drie Koningen uit het Oosten zegende, door hen, nadat zij hun gaven aan de kribbe hadden gelegd, te waar schuwe^ tegen de gevaren, die hen dreig den, zoodat zij langs een anderen weg vei lig naar hun vaderland konden terugkee- ren. Maar die waarschuwing geschiedde toch ter bescherming der H. Familie, niet van de Drie Koningen? Antw. Men kan zeer goed zeggen (na tuurlijk, anders zou Mgr. het niet geschre ven hebben!) dat die waarschuwing een weldaad was voor de drie Koningen, want waartoe zou de jaloersche en achterdochti ge Herodes niet in staat zijn geweest, als zij bij hem waren gekomen en hem ver teld hadden, dat zij aan het Kind (dat He rodes als Mededinger vreesde), him gaven hadden geschonken, terwijl zij van zóóver gekomen waren om dat Kind, zijn „Mede dinger", te huldigen? Waartoe Herodes in staat was zien wij uit de kindermoord. Het Kind Jezus, Maria en Jozef werden niet beschermd, op de eerste plaats, doordat Herodes hun verblijf niet wist, maar door de vlucht naar Egypte, waartoe de Engel Jozef aanspoorde dadelijk nadat de drie Wijzen vertrokken waren (Mt. 2. 13). Daar de brief van Mgr. Aengenent op den Octaafdag van Driekoningen moest worden voorgelezen, werd een toepasselijk voor beeld aan dat feest ontleend. Vraag 42. Wat te denken van den „Pau selijken zegen" op een gramofoonplaat op genomen, heeft deze waarde als zegen? Antw. Neen, natuurlijk niet. Er „ge beurt" immers niets: vroeger gaf de Paus dien zegen en alleen op dat oogen- blik had die zegen geestelijke waarde voor degene die Hij zegende (dus indien Hij „urbi et orbi" d.i. Rome en de wereld ze gende: alle menschen) maar de reproduc tie op een gramofoonplaat is niet meer dan een herinnering aan het oogenblik, dat de Paus dien zegen gaf. Het zou wat moois zijn: men laat de j>laat draaien en zou telkens den Pause lijken zegen ontvangen! Vraag 43. Wat beteekent eigenlijk „ergernis geven", zit het zondige daarvan hierin: dat een ander zich ergert, kwaad maakt en men daarvan de oorzaak is? Antw. Neen, u is hieromtrent geheel in misverstand. Ergernis geven beteekent een verkeerde handeling stellen, welke voor de naaste een gelegenheid is tot zonde. De slechtste vorm van ergernis geven is, wanneer men een verboden handeling doet met het doel om iemand tot zon de te brengen (bijv. zich opzettelijk onbe hoorlijk kleeden om iemand tot ontucht te brengen). Dit is rechtstreeks er gernis geven. Zijdelings geschiedt dit, wanneer men wel niet de bedoeling heeft den naaste tot kwaad te brengen, maar toch weet, dat men door een bepaalde verkeerde handeling den naaste aanleiding geeft tot zonde, bijv. door in 't bijzijn van anderen slechte taal te spreken.. Geeft men aanleiding tot kleine zonde, dan is ook dit ergernis geven een kleine zonde; wanneer men op zettelijk of uit DE NOODLOTTIGE BRAND TE DEN HAAG. Stoffelijk overschot van den timmerman gevonden. Gistermiddag is onder de puinhoopen van de jl. Vrijdag uitgebrande fabriek van de firma van Straten en Boon in de Wal dorpstraat te Den Haag gevonden het to taal verkoolde lijk van den 74-jarigen tim merman K., die sedert den dag van den brand werd vermist en omtrent wien men direct vermoedde, dat hij in het brandende gebouw, waar men hem kort voor den brand had gezien, om het leven was geko men. Het lijk is ter beschikking van de familie gesteld en naar de woning van het slacht offer overgebracht. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De manufacturier G. B. uit Oss, die vori ge week met zijn auto onder de gemeente Deurne op een boerenkar reed, is Donder dag in het R. K. Ziekenhuis te Oss aan de bekomen verwondingen overleden. NOTARIS FAILLIET VERKLAARD. De rechtbank te Leeuwarden heeft fail liet verklaard den notaris A. F. te Lang weer. Deze gebeurtenis heeft ook in de omlig gende gemeenten vrij wat opschudding ver oorzaakt, niet het minst doordat verschil lenden aanzienlijke bedragen onder het be heer van den betreffenden notaris hadden gesteld. Reeds eenige dagen geleden deden geruchten de ronde, dat de zaken van F. er niet goed voor stonden. Door het optre den van een der schuldeischers is thans het faillissement tot. stand gekomen. Hoewel nog niet precies kan worden vast gesteld, hoe -groot het tekort is, heeft men grond om te vermoeden, dat het zeer aan zienlijk zal zijn. Door deze faillietverklaring is, naar de „Telegraaf" nader meldt, aan de spanning, die sedert eenige dagen in dit anders zoo rustige en vredige dorpje heerschte, een einde gekomen. Een ieder, die gelden aan den notaris had toevertrouwd, leefde in bange onzeker heid, wat er van zijn spaarpenningen te recht zou komen, doch het waren nog alle maal maar geruchten. De schuldeischers waren op het kantoor ontboden, waar hun gevraagd werd of zij genegen waren een stuk te teekenen, dat zij er mede accoord gingen, dat alle bezittingen van den nota- is verkocht zouden worden buiten het fail lissement om, en dat dan de opbrengst naar verhouding onder hen zou worden verdeeld De familie was dan genegen bovendien een bedrag van 40.000 gulden in te brengen. Deze pogingen zijn mislukt, en als ge volg van die bemoeiingen van een der schuldeischers is gistermiddag het faillis sement uitgesproken; In het dorpje Langweer hebben wij ver schillende menschen gesproken die het geld aan den notaris op schuldbekentenis had den toevertrouwd, welke gelden dus niet in hypotheken zijn belegd. Deze menschen, die jarenlang hun spaarduitjes naar den notaris brachten, rekenen er nu al op, dat zij niet veel van hun geld zullen terug zien, daar de geruchten omtrent den omvang van het tekort niet veel hoop geven. Een kleine spaarder, die 5600 gulden te vorde ren had, wilde deze vordering gaarne voor 560 gulden van de hand doen. Het blijft echter afwachten, daar niet met zekerheid bekend is hoeveel de eigendommen zullen opbrengen. Een groote tegenslag is hierbij, dat de waarde der landerijen zeer sterk is gedaald, zoodat bij verkoop nog bij lange na niet de hypotheek er uit komt. Doch niet alleen te Langweer, ook in den wijden omtrek worden de bewoners gedu peerd en in de plaatsen Echten, St. Nicolaas- ga, Idskenhuizen zijn er velen, die door dit faillissement zwaar worden getroffen. Dat zoovelen de dupe zijn geworden is een gevolg van het feit, dat de notaris steeds het volle vertrouwen genoot en alle verkoopingen die moesten worden gehou den moesten geschieden door „üs notaris". Over de vraag waar het geld gebleven is wordt zeer verschillend gesproken. Vast staat, dat de notaris die meer dan dertien jaar deze functie bekleedt, op scheepvaart gebied belangrijke bedragen moet hebben verloren, terwijl de heer Faber bovendien zeer goedhartig was tegenover anderen, hetgeen hem in vele gevallen veel geld heeft gekost. Het gebeurde heeft in vele plaatsen groo te beroering gewekt en overal stonden gis teravond de menschen in groepjes dit ge ruchtmakend faillissement te bespreken. Met de waarneming van het notariaat was door den Kamer van Toezicht sedert eenige dagen belast mr. K. H. Mulder, ad vocaat en procureur en candidaat-notaris te Sneek, die tevens is benoemd tot cura tor in het faillissement. DONKER AMSTERDAM. In den nacht van Donderdag op Vrijdag te omstreeks 1 uur bevonden zich op den Nieuwendijk te Amsterdam twee mariniers die werden lastig gevallen door eenige per sonen uit donker Amsterdam die provo- ceerend optraden. Een der lieden, die al grove nalatigheid anderen aanleiding geeft tot doodzonde is het ergernis-geven zelf ook doodzonde. Correspondentie. Inzenders der vragen 40 en 42 en andere: Uwe (overige) vragen kunnen wegens plaatsgebrek ditmaal niet worden beantwoord. Men kan vragen inzenden ter beant woording in'deze rubriek bij: Mr. A. Die- penbrock, Seminarie Hageveld, Heemstede. dikwijls moeilijkheden met de politie heeft gehad noodigde de mariniers uit „even mee in een steegje te gaan", waarin hij hen dan wel zou „vloeren". Op eenigen afstand bevonden zich een paar agenten die het geval met belangstel ling gadesloegen, doch op dat oogenblik nog geen termen aanwezig achtten om in te grijpen. Een agent wilde den uitdager uit het groepje verwijderen doch een ka meraad van den belhamel volgde den agent, waardoor een der mariniers den in druk kreeg dat de agent van achteren zou worden aangevallen. Hij gaf den bewusten persoon derhalve een klap, welke zoo hard aankwam, dat de man tegen den grond te recht kwam en bewusteloos bleef liggen. Voor de zekerheid werd de G. G. en G. D. gewaarschuwd die den man hielp, waarna deze op eigen gelegenheid naar huis kon gaan. De mariniers zijn voor nader onder zoek meegenomen naar het politiebureau Warmoesstraat waar de toedracht der zaak is komen vast te staan, waarna zij in vrij heid werden gesteld. VERDACHTE GEMEENTE AMBTENAREN IN VRHEID GESTELD. Naar wij vernemen zijn de drie perso nen, de twee gemeente-ambtenaren en de slager te Amsterdam, die gistermorgen, verdacht van corruptie zijn gearresteerd, na een zeer uitvoerig en langdurig ver hoor gisternamiddag in vrijheid gesteld. SPORT VOETBAL IjEILHSUHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddagcompetitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: le klasse: S.C.O. 1—L.R.C. 1; Ter Leede 1—S.L.F. 1. 2e klasse A: F. Pacta 2O. Clubje 1; Katwijk 1Wou'brugge 1. 2e klasse B: L.R.C. 2Quick B. 3; Noord wijk 2Ter Leede 2; Rijnsb. B. 2 S.L.F. 2; Sleutels 1Katwijk 2. 3e klasse A: A.R.C. 3Noordwijk 3; Woubrugige 2F. Pacta 3; O. Clubje 2 Katwijk 3. 3e klasse B: SL.F. 3Rijnsb. B. 3; Weter. B. 2—S.C.O. 3; Quick B. 5—Ter Leede 3. 4e klasse: Koudekerk 3Sleutels 2; KagiaNoordwijk 5; Katwijk 4L.R.C, 4 (bij terrein). Jun.: F. PactaTer Leede (bijterrein). Adsp. A: NoordvvijkKatwijk (a) (bij- terrein); Ter Leede—Quick B.(a) (bijter- Adsp. B: Quick B(b).Koudekerk (bij- terrein); AlphiaO. Clubje; Rouwkoop Katwijk (b). Alle wedstrijden vangen aan om kwart over drie. ZWEMME* HET TWEEDAAGSCH INTERNATIO NAAL ZWEMFEEST TE AKEN. De Nederlandsche deelnemers. Zooals reeds eenigen tijd geleden gemeld werd zal op Zaterdag en Zondag 2 en 3 Februari a.s. te Aken een internationaal zwemfeest plaats vinden, dat georganiseerd wordt door de Aachener Schwimmverein, waaraan ook door enkele Nederlandsche zwemsters en zwemmers zal worden deel genomen. In verband met de lichamelijke gesteld heid van enkele daarvoor aangewezen zwemmers en zwemsters is in den Neder - landschen ploeg een wijziging gekomen. De bekende Haagsche schoonspringer Stotijn zal de reis naar Aken niet meema ken en niet aan de wedstrijden aldaar deelnemen, hij zal niet door een anderen springer vervangen worden. Ook de be kende Amsterdamsche schoolslagzwemster Jenny Kastein van de H.D.Z. zal wegens ziekte niet aan de wedstrijden kunnen deelnemen. Zij zal worden vervangen door de nog jeugdige zwemster J. Stroomberg, van het Y, die den laatsten tijd op verschil lende wedstrijden goede prestaties heeft ge leverd. De Nederlandsche ploeg die Zaterdag en Zondag te Aken zal uitkomen en die onder leiding staat van mevr. Van Wijckhuizen zal dus thans bestaan uit: Willy den Ouden (RDZ); J. Stroomberg (Het Y) en de heeren S. L. Mooi (HPC) en C. A. Kref- fer (D.J.K.). BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 71/2 TE MARSEILLE. Sweering wint van De Mulder. Van Vliet wint van Domingo doch verliest van Davin. Gisteren werden de wedstrijden in het tournooi om het wereldkampioenschap 71/2 te Marseille voortgezet. Onze landgenooten hebben gisteren geen slechte resultaten geboekt. Van Vliet won op gemakkelijke wijze van den Spanjaard Domingo met groot pun ten verschil. Het was een regelmatige par tij waarbij onze landgenoot geregeld op kalme wijze uitliep. Hij haalde een moyen ne van 9,09. In zijn tweede partij was hij minder ge lukkig. Hierbij moest hij in den Fransch- man Davin zijn meerdere erkennen. In de tweede beurt maakte onze landgenoot een goede 69. De Franschman antwoordde hier op met 64 en 53. Van Vliet kreeg nu een kleine inzinking en toen Davin een serie van 82 produceerde raakte de Hagenaar danig achter. Hij wist echter later weer mooi in te loopen door een serie van 76. Davin maakte in 17 beurten de 300 vol. De Amsterdammer Sweering had het in zyn partij tegen den Belg, De Mulder zeer gemakkelijk. Reeds in den beginnen had hij een kleine voorsprong welke hij op kal me wijze meer en meer vergrootte. De par tij was niet bijzonder spannend. Onze landgenooten hebben dus gisteren geen sflechte resultaten geboekt. De uitslagen waren: pnt. brt. hs. gem. 300 26 27 11.53 286 26 66 11.— 300 24 24 11.50 252 24 30 10.50 162 30 43 4.90 300 33 40 9.09 300 28 77 10.71 291 28 52 10.39 299 33 64 9.06 300 33 47 9.09 300 29 40 10.34 134 29 20 4.62 231 17 76 13.58 300 17 92 17.64 PERSOONLIJKE KAMP F. B. H. O. De eerste uitslagen van de lstt klas voor- wedstrijden luiden: pnt. brt. h.s. gem. G. Klooster (Vr.Kr.) 100 14 35 7.14 P. Duivenvoorden Jr. (E.) 71 14 18 5.07 J. Wasdorp (Exc.) 100 26 20 3.84 P. Perukel (Vr.Kr.) 100 26 13 3.84 J. Duivenvoorden (Exc.) 81 29 25 2.79 J. de Vries (Vr.Kr.) 100 29 16 3.44 P. Duivenvoorden Jr. (E.) 100 17 21 5.88 J. Kuiper (Vr.Kr.) 90 17 22 5.30 J. Waasdorp (Exc.) 100 20 13 5.— A. van 't Schip (Vr.Kr.) 89 20 19 4.45 ATHLETIEK R. K. S. V. „DE BATAVEN." Hedenavond is er een bijeenkomst voor alle Bataven in den R. K. Volksbond, Steenschuur om 8.15 uur. Wij rekenen op aller opkomst. Er zijn tevens kaarten verkrijgbaar voor de Pro- paganda-avond in de Stadsgehoorzaal. SCHAKEN R. K. SCHAAKCLUB „TWEE KONINGEN." De R. K. Leidsche Schaakclub „Twee Koningen" hield gisteren haar jaarverga dering. Na opening door den voorzitter werden de verslagen van secretaris en pen ningmeester voorgelezen, die o.a. mededeel de, dat de kas een beter aanzien kreeg. Hierna vond de verkiezing plaats van een nieuwen penningmeester. De voorzitter wees in zijn toespraak, die hierop volgde, de leden op verschillende puntjes waaronder hij met nadruk noem de de propaganda. Want nog steeds kan de club niet over een tiental beschikken. Toch kunnen wij tevreden zijn over het afgeloopen jaar. De volgende twee punten van de verga dering werden na lange beraadslaging tot een voor allen bevredigend einde gebracht. Hierna werd de vergadering gesloten met den Christelijken groet. HOCKEY R. K. SPORTVER. „RjJOD WIT". Afd. Hockey Stick. Zaterdagmiddag vindt er een wedstrijd plaats tusschen Stick n en the British Sporting Club. De wedstrijd begint te 2.30 uur op het terrein aan den Haagweg. (Sprokkelmaand) Sprokkelen: bij stukjes en beetjes tegelijk Op die manier verzame len vele weggebruikers hun verkeers-kennis op die manier krijgen ze ook hun eerste onge luk: eerst een schram metje, dan een spatbord stuk tenslotte mis- schien een schedelbreuk /SmjjKyk De Gaspar in Cote Van Belle De Mulder Domingo Van Vliet Van Belle De Doncker Davin Cote Sweering De Mulder Van Vliet Davin

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9