VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 STADSNIEUWS VER. TOT BEVORDERINP ~>5R BOUWKUNST. De jaarvergadering. Gisteravond hield de Vereeniging tot Be vordering der Bouwkunst in het Nutsge- bouw haar 257ste vergadering tevens jaar vergadering. De voorz., de heer C. Kiljan, opende, na een muzikale inleiding van den heer M. yan Well, met een welkom tot de aanwe zigen, waarna hij allen een goed jaar toe- wenschte in persoon en zaken. Spr. hoop te, dat dit jaar een ommekeer zal bren gen in den slechten economischen toe stand. Spr. verwelkomde vervolgens den eere voorzitter, den heer Jan de Quack, die zich weer bereid had verklaard een causerie over Leiden te houden. Ter eere van den heer de Quack, die vorig jaar zijn 70-sten verjaardag vierde, stonden er bloemen op de bestuurstafel. Een „Lang zal hij leven" was het gevolg van deze mededeeling. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Van de heer en Reyneveld en Ponsen was een schrijven ingekomen om gezien de af nemende animo voor de vereeniging, meer dere actie te gaan voeren voor het werven van nieuwe leden, het aantrekkelijker ma ken der vergaderingen door uitbreiding van de te behandelen onderwerpen, verla ging der contributie, het organiseeren van meerdere excursies, enz. De voorz. stelde voor dit schrijven in handen te stellen van het bestuur, dat deze kwestie verder onder de oogen zal zien, om alsdan praeadvies uit te brengen. Nadat enkele heeren hierover nog het woord hadden gevoerd, werd de kwestie als voorloopig afgedaan beschouwd. Hierna was het woord aan den heer Jan de Quack, die allereerst dankte voor de tot hem gerichte woorden en voor de bloe menhulde, hem door den secretaris en zijn echtgenoote gebracht. De heer de Quack kwam hierna tot zijn onderwerp: „Een revue van historisch Lei den", welke zich afspeelt van 18861926. Op de van de Quack bekende wijze wordt in deze revue een beeld van de Sleutelstad gegeven, waarin spr. als hoofd personen laat optreden een archivaris als historicus en de stedemaagd. Spr. memoreert in de eerste plaats de oprichting van het standbeeld van v. d. Werff en wat daaraan voorafging, alvo rens de keuze op de tegenwoordige plaats was gevallen. Dan voigt de onthulling er van en geestig-sarcastisch laat spr. het voorgevallene de revue passeeren. Daarin komen verder de 3 October-feestvieringen uit en veel wat daarmee samenhangt. Als we nu zeggen, dat deze revue een spel was van humor en weemoed in be rijmde strophen, afgewisseld met zang, dan krijgt men eenig idee van de leutige cau serie, die de heer de Quack dezen avond hield. Fantasie en werkelijkheid werden in vier bedrijven voor de aanwezigen voor gedragen en aan de wijze, waarop zij het gegevene volgden, viel duidelijk genoeg waar te nemen, dat het gebodene in den smaak viel. Een hartelijk applaus en een dito dank woord van den voorzitter beloonde den heer de Quack voor zijn interessante voor dracht, waarvan de voorz. den wensch uit sprak, dat de heer de Quack het eenmaal ten tooneele mag zien gevoerd. Na het zingen van het feestlied bracht de secretaris, de hèer Fred. A. Wempe Sr., 'n uitstekend jaarverslag uit. Wat den algemeenen toestand betreft, zegt spr., dat de crisis nog steeds bleef re- geeren, ook in de vereeniging, want het ledental liep weer iets terug. De secr. liet daarna het verhandelde op de vergade ringen volgen, de bestuursveranderingen en eindigde zijn verslag met een hartelijk woord van afscheid tot den aftredenden voorzitter, den heer Kiljan. Eere-voorzitter en voorzitter dankten den secretaris voor zijn keurig verslag. Het finantieel verslag van den penning meester, den heer F. Libot, gaf aan in komsten een bedrag van ƒ564.47 (saldo 1933 57.25), aan uitgaven ƒ557.49, zoodat er een saldo is van 6.98. Het verslag der kasnazieners, uitgebracht door den heer Reyneveld, luidde gunstig, zoodat de penningmeester werd gedéchar- geerd voor zijn gehouden beheer. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde wegens aftreding van den heer C. Kiljan, die zich niet herkiesbaar stelde. In deze vacature werd gekozen de heer C. Ponsen, die onder dank deze benoeming aanvaardde. Op voorstel van den heer Jan de Quack werd de heer Ponsen hierna tot voorzit ter der vereeniging gekozen, die gaarne zijn steun toezegde om de vereeniging te stellen op het plan, dat hij zich heeft ge dacht, vooral ook om „Bouwkunst" te ma ken tot een adviseerend lichaam voor auto riteiten. De afgetreden voorzitter heette hierna den heer Ponsen welkom in het bestuur, hij dankte bestuur en leden voor de pret tige samenwerking, in de afgeloopen drie jaar ondervonden en droeg hierna het presidium over aan den nieuwen voorzit ter, die den heer Kiljan dank bracht voor hetgeen hen in deze moeilijke jaren voor Bouwkunst heeft gedaan. Namens de leden sprak de heer Har te- velt als oudste lid een hartelijk welkomst woord tot den heer Ponsen, die daarvoor mede dankzegde. Hierna had de verkoop plaats van de plaatwerken, waarna de secretaris nog mededeelde, dat de voorzitter in de Maart vergadering een voordracht zal houden over Atlantis, het geheimzinnige land, dat waarschijnlijk verzonken is in den Atlan tisch en Oceaan en dat waarschijnlijk de schakel vormt in de cultuurgeschiedenis van Egypte. De volgende vergadering zal gehouden worden op 21 Februari. Dan zal er gespro ken worden over meer en beter schilder werk. Hierna volgde sluiting der vergadering. AFSCHEID VAN DEN HEER J. VAN DER HEYDEN. Nadat hij tevoren ten bureele van den commissaris van politie afscheid had ge nomen van den Haagschen Centralen Vreemdelingendienst, had gistermiddag in de groote wacht van het politiebureau het afscheid plaats van den brigadier der recherche J. v. d. Heyden, die na een on geveer 30-jarige dienstvervulling den po litiedienst met pensioen ging verlaten. Te dien einde hadden zich zijn supe rieuren, collega's en minderen in grooten getale naar deze zaal begeven, waar te klokke kwart voor drie de scheidende bri gadier met zijn familie werd binnengeleid. Allereerst werd hij toegesproken door den agent J. Zwart, die erop wees hoe een dergelijk afscheid altoos veel beteekent voor iemand, die steeds zijn plicht met ijver en opgewektheid heeft verricht. Spr. herinnerde er vervolgens aan, hoe van der Heyden zelf heeft bijgedragen tot de in stelling van een jubileumcommissie, waar door aan plechtigheden als deze eenig cachet werd gegeven. Dit instituut, aldus spr., heeft stellig veel bijgedragen tot ver betering van den geest in het korps en tot vergrooting der onderlinge waardeering. Namens het geheele korps bood spr. den brigadier, die bij allen zeer in aanzien staat, een prachtige leeslamp aan. De heer Veefkind van den Haagschen Vreemdelingendienst overhandigde mej. van der Heyden een bloemenhulde. De onmiddellijke chef, de heer Weyers, memoreerde het voortreffelijke geheugen van Van der Heyden, die volgens spr. met trots op zijn loopbaan mag terugzien en zijn pensioen in alle opzichten welverdiend heeft. Namens de recherche, het administratief personeel en de dagwacht, bood spr. hem een portefeuille met inhoud aan, daaraan den wensch toevoegend, dat nog vele ge lukkige jaren voor hem mogen zijn weg gelegd. Zijn opvolger, de heer Vleerbos, bood uit dankbaarheid voor de ondervonden pret tige samenwerking een foto in lijst aan. Daarna werden nog waardeerende af scheidswoorden gesproken door den groeps commandant der politietroepen, majoor Goddé, door den heer Bolderdijk, die v. d. Heyden dankte voor de goede uiterlijke verzorging van de muziekbibliotheek, door den heer Crama als scheidsrechter bij tal van voetbalwedstrijden der L.P.S.V., door den brigade-commandant der Rijksveld- wacht majoor Bron en door den heer Frank, voorzitter der L.P.S.V., die een wandelstok met zilveren knop en inscrip tie aanbood. Ook de andere sprekers boden toepasselijke geschenken aan, terwijl nog bloemen werden overhandigd door den con cierge, den heer van Holland en diens vrouw en door de kinderen van het Israëli tisch Weeshuis. Tenslotte memoreerde de heer Stolte, mede namens zijn chef, den heer Parmen- tier de prettige samenwerking, welke hij gedurende 15 jaar met brigadier van der Heyden heeft mogen ondervinden. Deze laatste dankte hierop allen afzon derlijk voor de hartelijke woorden en ge schenken. Het Leidsche politiekorps was weer een trouw ambtenaar armer geworden. R. K. BOND VAN TRANSPORT ARB. „SINT BONIFACIUS". De afd. Leiden van dezen bond hield Woensdagavond haar gewone jaarvergade ring in 't gebouw van den R.K. Volksbond, Te pl.m. 8.15 uur opende voorz. de verga dering met gebed en sprak zijn leedwezen erover uit, dat er niet meerdere leden aan wezig waren. Vervolgens wensch te spr. allen nog een gezegend 1935 toe, waarna de notulen werden voorgelezen en na een opmerking werden goedgekeurd. Vervolgens had de voorzitter het genoe gen wederom vier leden te mogen instal- leeren, wien hij een hartelijk welkom toe riep. Hierna verkreeg de Geest. Adv. het woord. Pater v. d. Snoek wenschte eerst allen een zalig Nieuwjaar toe en gaf den nieuwen leden een aansporing goede leden der R. K. afdeeling te blijven. Spreker zette in korte trekken uiteen, waarom er een katholiéke organisatie is en hoe wij ka tholieken ons vooral moeten gedragen. Hierna nam de eerw. adviseur tot zijn leedwezen afscheid, wijl hij elders nog een vergadering had. Vervolgens bracht de secr. en de pen ningmeester een kort verslag uit, waaruit blijkt, dat er nog steeds groei in de afd. is: had de vereeniging op 1 Jan. '34 164 leden, thans is het getal 171, terwijl er 16 leden afgevoerd zijn. Aan contributie werd ontvangen f 6212.13; contributie: hoofdbestuur f 2412.20, idem werkloozenkas f 2341.87, idem Volksbond f 900.64. Uitkeering werkloozenkas f 5104.en uitkeering steun verleening f 22.128.35. Begin Januari in kas f 1654.einde De cember in kas f 869. Hierna werden de ingekomen stukken voorgelezen, waarna rondvraag volgde, Hiervoor gaven zich 6 leden op. Nadat allen door den voorz. naar genoegen waren be antwoord, sloot de voorz. deze vergadering met gebed na een woord van dank voor de zakelijke en prettige wijze waarop het verhandelde was afgedaan. MUZIEK. CHRISTELIJK GEMENGD KOOR „HALLELUJAH". Ditmaal was het Hennie Schouten, die in combinatie met Henri Welbooren in de Luthersche kerk concerteerde. Hennie Schouten als organist, Henri Welbooren als dirigent van het Christelijk gemengd koor „Hallelujah" te Oegstgeest. Den zeer kunstzinnigen, uiterst muzikalen organist hoorden wij in twee „Choralvorspiele" van Bach, welke afgewisseld werden door ko raalgezang en in een „Chaconne" van Buxtehude en „Dialoque" van Couperin. Er is in Schouten's spel groote accuratesse, voortreffelijk pedaal-gebruik en een spon taan zich uitleven, waar te nemen. Een fijn muzikale smaak is hem eigen. Daarvan gaf hij óók blijk in de begeleiding van de Cantate „der Ostermorgen" van Neu- komm, geschreven voor koor, solisten cn orkest, ditmaal vervangen door orgel. Het werk werd uitgevoerd met Hollandsche tekst. Schouten was bescheiden en sober in zijn begeleiding, maar niettemin kunst zinnig en volgzaam. Onze jonge stadgenoot Henri Welbooren heeft zich opgemaakt om te laten hooren, wat hij na een tijd van studie met jonge onontgonnen stemmen kan bereiken in samenzang. Het kleine muziekapparaat bestaat uit een twintigtal dames en heeren ongeveer. Het werkje, dat gemaakt werd, is niet meer van dezen tijd. Dit is trouwens iets, waarvan de muzikale leider ongetwij feld zelf overtuigd is. Maar voor een jong beginnend gemengd koor iets te vinden, wat voor een kerKconcert geschikt is, zon der a capellazang te zijn, is niet gemakke lijk. Bekijkt men het zingen van dit koor critisch, dan komt men tot de conclusie, dat er aan de technische eischen der stern- aanwending tot dusver een en ander ont breekt. Om de essentieele inzichten van een dirigent te kunnen verwezenlijken moet er allereerst evenwicht zijn. Het mannenkoor moet de vrouwenstemmen dragen, en niet andersom. De sopranen hoeden zich voor scherpte en vlakkend in de hoogere tonen, bij stemuitzetting en op enkele vocalen. Dit geldt ook voor de alten in de onderlegging. De toonshoogte was niet altijd vlekkeloos, wat mogelijk kan liggen aan de standplaats van het koor, bezijden het orgel. Is het juiste begrip van toonvorming eenmaal bijgedracht, dan vol gen van zelf vlotter tempi, meer vloeiing en lijn. De uitbeelding, die nu waarschijnlijk nog in het hoofd en hart wordt bewaard, komt dan vanzelf tot uiting. Nu beant woorden de stemmen nog niet aan de ge voelens, die men meent uit te drukken. Wat de solisten betreft. Wij hoorden me juffrouw Jo Stallinga met haar kistal hel dere, zuivere sopraanstem. Het „chanter au bout des lèvres" gaat haar vooral in de hoogere ligging zeer wel af. Dan liet zich de baszanger Hulsbos hoo ren; hij is meer baryton dan bas. Nog niet elke vocaal heeft haar plaats, wat zeker niet aan het waakzaam oor zijner leermees teres, mevrouw Offers, zal ontgaan. In technischen zin is hij veel vooruitgegaan, maar vooral laat hij trachten wat meer van zijn tekst te maken. Ten slotte noemen wij Henk Borkent, tenor. Ook hij is meer baryton dan tenor, al is het timbre meermaals licht van tint. Zijn aanleg is lyrisch en van uit deze klankkleur zoekt hij zijn religieuse inten tie. De solistenensembles klonken goed, maar alles was wat mat; al stellen wij voorop, dat in deze cantate voordacht ge ven niet licht valt. Tot het koor terugko mend. De koren werden gekend. Het slot koor, door den componist ten deele fuga- tisch behandeld, is terdege gestudeerd; de inzetten zaten erin. De bemerkingen (dit is van zelf spre kend) zijn niet bedoeld om af te breken. Alle begin is moeilijk. Maar bemoedigend is het dat voortdurende oefening geleidt tot kunst. Wij rekenen op een degelijke re vanche, waaraan de muzikale leider zijn geheele hart zal kunnen geven. De Luther sche kerk was gedeeltelijk, maar daar dan ook goed bezet. J. K. Gevonden voorwerpen. 2 handtasschen, sleutels, een stofbril, handschoenen, rijwielbelastingplaatjes, een zilveren vulpotloot, een stormlantaarn, een R.-K. werkboekje, portemonnaies, een zil veren horloge, een bruin kinderschoentje, een balk, een bankbiljet, een cahier, een zak melkmeel, een zilveren broche, een broche, een potloot, een sjaal, een heeren pantoffel, ceintuurs, een paar gysnastiek- schoenen, een zakboekje, 2 kindertaschjes, een zwarte alpinomuts, 2 handwarmers, een heerenhoed, een gladde ring, een zak mes, 2 damesparapluies, een vulpotlood, een schroevendraaier, 2 rozenkransen, een man chester jas, een knot breikatoen, een oor knop, een armband, een bruine koffer, een bruine motorhandschoen, een zakmes, een bont, en autoslinger, een bruine alpino muts, een bankbiljet, een vulpenhouder, een bankbiljet, klein geld, een grijze wol len muts, een rekenliniaal, een deken, een leesboek, een veil. Alsnog opgegeven als gevonden in De cember 1934: een bril met hoornen mon tuur. Gevonden in de electrische tram (stads- lijn): 5 paar handschoenen, 3 parapluies en 2 portemonnaies. Gevonden in het postkantoor in de maand Januari 1935: een bankbiljet, een heerenhandschoen, een kinderhandschoen, een portemonmaie, een brilendoos en een grijze dameshandschoen. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag van 13 uur n.m. behalve Donderdag en Vrijdag ten Politie- bureele, alhier. LAND- EN TUINBOUW STEUN AAN DEN TUINBOUW Waarschijnlijk nog een slotuitkeering In den loop van Februari zal opnieuw een uitkeering plaats vinden aan de tuin ders voor gesteunde producten. Het is voorts waarschijnlijk, dat na deze uitkeerine, die nog geldt de produc ten van 1934, nog een slot-uitkeering zal worden gedaan, waaromtrent de Regee ring maatregelen in overweging heeft Het feit, dat de Tarwesteun is vermin derd, maakt de kans op de slot-uitkeering aan den tuinbouw grooter, waardoor meer gelijkheid in de steunv er leening wordt verkregen. UITZAAI VLAS 1935. Het ligt in de bedoeling om dit jaar een oppervlakte van maximaal 10.000 H.A. vlas in een te treffen steunregeling op te ne men, en tevens maatregelen te treffen om bewerking van dat deel van dien oogst, dat door de Nederlandsche vlassers kan worden opgenomen, te bevorderen. Zoo noodig zal worden verleend: een teeltpremie voor den oogst van maximaal 10.000 H.A.; een repelpremie over dat gedeelte van dien oogst, dat in Nederland zal worden gerepeld; een bewerkingspremie over een gedeelte van dien oogst, voor verwerking in Neder land tot vlaslint. Omtrent de grootte van het steunbedrag kunnen nog geen mededeelingen worden gedaan. Allen, die dit jaar vlas wenschen te zaai en, dienen een aanvraagformulier in te zenden bij de Landbouw-Crisis-Organisa- taie in de provincie, waarin het vlas zal worden geteeld. Bedoelde formulieren zullen door de Landbouw-Crisis-Organisaties worden toe gezonden aan de bij hen bekende vlastelers. Zij die op 6 Februari as. nog geen formu lier met daarbij behoorende toelichting hebben ontvangen, dienen dit direct aan te vragen bij de Provinciale Landbouw- Crisis-Organisatie, waarbij zij als georga niseerde zijn aangesloten. Indien zij niet georganiseerd zijn, moet tegelijkertijd ver zocht worden om als georganiseerde te worden toegelaten. De aanvraagformulieren moeten volledig ingevuld op 13 Februari a.s. weer in het bezit zijn van de Landbouw-Crisis-Organi- satie. Aanvragen, die na dien datum binnen komen, zullen als regel niet meer in be handeling worden genomen. TEELTREGELING VOOR AARDAPPELEN In aansluiting aan het persbericht van 18 Januari j.L inzake de teeltregeling voor aardappelen, oogst 1935, brengt de Neder landsche Akkerbouw-Centrale hiermede alsnog ter kennis van belanghebbende telers, dat het in de bedoeling ligt, om bij eventueele denaturatie, oogst 1935, hier voor in aanmerking te doen komen alle partijen, voor zoover deze voldoen aan voor voederdoeleinden te stellen redelijke eischen, mits uit deze partijen zijn verwij derd de aardappelen, die kunnen vallen door een nader vast te stellen maat. Niet in aanmerking zullen komen de par tijen, die door onoordeelkundige bewaring of verwaarloozing, grootendeels verrot zijn of voor zoover deze door bepaalde ziekten ongeschikt mochten blijken te zijn voor voederdoeleinden. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een tweetal mannen A. R. en J. T. heb ben in October van het vorige jaar te Pijnacker tezamen een vischzegen ge stolen. Beide bekenden. Daar beide verdachten reeds meermalen met de gevangenis hebben kennisgemaakt, zag de officier van Justitie, jhr. mr. van AsCh van Wijck, geen aanleiding een voor waardelijke gevangenisstraf te vragen, hoe wel het rapport zulks adviseerde. Spr. vor derde 2 maanden gevangenisstraf onvoor waardelijk. Mr. van den Boom heeft dezen keer bei den nog een voorwaardelijke straf opge legd, nJ. 2 maanden met 3 jaar proeftijd. Twee broers L., beiden bloemenkoopman te Amsterdam, stonden terecht wegens diefstal van ligusters, in vereeniging ge pleegd te.Oegstgeest. De eigenaar van de ligusters heeft op een middag in December j.l. ontdekt, dat de gebroeders L. zich over zijn eigendommen ontfermden. Jhr. mr. van Asch van Wijck, het O.M. waarnemend, vorderde tegen beide ver dachten, die*onbekend in 't strafregister wa ren, een boete van 25 subs. 25 dagen hechtenis. Mr. v. d. Boom legde beiden een boete van 10 subs. 20 dagen hechtenis op. fINANCIëN EN ECONOMIE De leening van 10.000.000 der gemeente Amsterdam. Naar wij vernemen, bestaat het bankiers- consortorium, dat aan de Gemeente Am sterdam op 15 Februari as. 10.000.000. ter leen zal verstrekken tegen 3-jarige obligatiën, uit de Twentsche Bank N.V., de Nederlandsche Handel Maatschappij N.V. de heeren Pierson en Co., de Ned. Indische Handelsbank, N.V. de heeren Lippmann Rosenthal en Co., de Rotterdamsohe Bank- vereeniging, de Incasso Bank N.V., de Ned. Indische Escompto Maatschappij, de heeren R. Mees en Zonen, de heeren Mendelssohn en Co. Amsterdam, de Banque dg Paris et des Pays Bas, de Amsterdamsche Bank N.V. en Labouchere en Co. N.V. Hetzelfde consortium zal, behoudens on voorziene omstandigheden, op 1 Juli a.s. 11.000.000 aan de Gemeente Amsterdam leenen, eveneens tegen 3-jarige obligatiën. De obligatiën zullen niet aan het publiek ter inschrijving worden aangeboden. i' STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. CHR. HUIJGENS (uitr.) arr. 31 Jan. te Southampton. MADOERA vertr. 31 Jan. van Schiedam naar Hamburg. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, (thuisr.) vertr. 31 Jan. van Algiers. POEL AU LAUT (uitr.) pass. 29 Jan. Gi braltar. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND vertr. 31 Jan. van Am sterdam naar Rio Janeiro. WATERLAND vertr. 31 Jan. van Amster dam naar Hamburg. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. BONTEKOE vertr. 29 Jan. van Port Na- tal naar East-London. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BLOMMERSDIJK vertr. 29 Jan. van New York naar Rotterdam. BOSCHDIJK arr. 30 Jan. van Rotterdam te Boston. DELFTDIJK Rotterdam naar Vancouver vertr. 30 Jan. van Londen te Rotterdam. LOCHGOIL, Vancouver-Rotterdam arr. 30 Jan. te Balboa. HOLLAND WEST-AFRIKA-LIJN BLOEMFONTEIN (uitr.) arr. 31 Jan. te Antwerpen. BOSCHFONTEIN (thuisr.) vertr. 30 Jan. van Teneriffe. JAGERSFONTEIN (uitr.) arr. 30 Jan. te Durban. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALPHERAT (thuisr.) pass. 30 Jan. Te neriffe. ALWAKI (thuisr.) vertr. 30 Jan. van Victoria. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KERTOSONO (thuisr.) pass. 31 Jan. te Ouessant. STOOMVAART MIJ. OECEAAN. AJAX, Japan-Rotterdam vertr. 29 Jan. van Honkong. HECTOR arr. 30 Jan. te Yokohama. PERSEUS, Japan-Rotterdam vertr. 30 Jan. van Singapore. POLYDORUS 31 Jan. van Batatvia, 1. v. Londen te Amsterdam. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY arr. 30 Jan. van Rot terdam te Tunis. JONGE JOHANNA arr. 29 Jan. van Rot terdam te Methil. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ (HollandAustralië Lijn) AAGTEKERK (thuisr.) arr. 31 Jan. te Rotterdam. GROOTEKERK (thuisr.) vertr. 31 Jan. van Melbourne. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Febr. Vee. Totaal: 594 run deren, 264 kalveren, 899 schapen, 781 var kens, 494 biggen, 6 paarden, 1 veulen, 8 bokken en geiten. Prijzen: 9 stieren f 60 225, schoon aan de haak 3446 cent, han del matig; 137 kalf- en melkkoeien f 85 200, handel stroef; 283 varekoeien f 65 145, handel stug; 153 vette ossen en koeien f 90225, schoon aan de haak 3058 cent handel stug, 12 pinken, 19 vette kalveren f 3562, schoon aan de haak 4670 cent en 245 nuchtere kalveren f 36, handel kalm, 100 vette schapen f 1218, en 300 weidesohapen f 811, handel flauw; 199 vette lammeren f 1014, 287 mestvarkens f 1430 handel tamelijk, 494 biggen f 7 11, handel goed, 6 paarden f 105230, 8 bokken en geiten f 26.50. Kaas. Aangevoerd 72 partijen, w. v. 53 partijen Goudsche en 19 partijen Leid sche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsches kaas f 1820, 2e soort f 1617, le soort Leidsche f 17.5018.50, en 2e soort f 1617 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas kalm. ALKMAAR, 1 Febr. Kaas. Aangevoerd 39 stapels, zijnde 57.000 kg. Fabriekskaas kleine f 17, Boerenkaas kleine f 16.50 per 50 kg. Handel matig. DELFT, 31 Jan. Vee. Aanvoer: 2 paar den 83 runderen, 177 nuchtere kalveren, 209 magere varkens, 463 biggen, 1 schaap of lam, 3 geiten of bokken. Prijzen: kalf- koeien 100210, varekoeien f 70 tot f 140 nuchtere kalveren 38, magere varkens f 1530, biggen f 614, geiten of bokken 3—7, Rundvleesch per K.G. 40, 50 en 60 cents. NIEUWKOOP, 31 Jan. Eieren. Aange voerd: 1765 stuks. Prijs: ƒ2.603.10 per 100 st. Kaas 20 ct per pond. NIEUWVEEN, 31 Jan. Eierenveiling. Aanvoer: 1260 kippeneieren f 2.903.90 en 38 eendeneieren f 2.402.50 per 100 stuks, kaas 1822 cent per pond. i LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7