VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND BELGIE. DE WERKLOOSHEID. Nationaal comité aangekondigd. De socialistische interpellatie over de werkloosheid werd gisteren in de Kamer voortgezet en beëindigd. In een rede deelde de minister-president Theunis mede, dat een nationaal comité zal worden opgericht, waarin de groote partijen zullen vertegenwoordigd zijn en dat zich ten doel stelt, het vraagstuk van de werkloosheid op te lossen. Verder wees de minister-president in zijn Kamerrede op waardige en indrukwekken de wijze alle beschuldigingen van de socia listische pers van de hand, die voortdurend de regeering, die eerlijk haar best doet om den toestand te verbeteren, uitjouwt, ter wijl de socialisten zelf nooit met iets op- bouwends voor den dag komen. In geen enkele ander land is de toekomst voor de arbeiders zoo goed verzekerd als juist in België, zeide Theunds. Alleen reeds voor de mijnwerkers is reeds een crediet van 146 millioen frcs. voor de pensioenen uitgetrokken tegen 28 millioen in 1927. Alle pensioenen zijn reeds met 26 pet. verminderd, alleen aan dat van de mijn werkers was nog niet geraakt. Nu men dit met 5 pet. wil verminderen, dreigen de socialisten met oproer. De onbillijkheid ligt er dik op. Toen de socialisten in de regeering zetel den, bedroegen de sociale uitgaven 642 mil lioen frs. Thans onder het bewind der z.g. „bankiers en uithongeraars der arbeiders", zooals de socialisten ons noemen, bedragen zij 822 millioen frs. De burgerij zal weer een miliard frs. be schikbaar stellen om de werkloosheid te doen verminderen. De socialistische leider Vandervelde, vond niet anders dan demagogische uit vluchten om te trachten het effect van de rede van den minister-president te niet te doen. Doch dit gelukte hem heelemaal niet. Geheel deze socialictische interpellatie is tegen de socialisten uitgeloopen. De Kamer nam daarop bij zitten en op staan een motie van vertrouwen in het kabinet aan. De katholieken en liberalen stemden voor, de socialisten, communisten en Fronters tegen. Heden komt te Brussel het congres der mijnwerkersgedelegeerden bijeen. Dan zal de beslissing vallen over de vraag, of inder daad Maandag as. de staking zal uitbre ken. DUITSCHLAND. JODENHAAT LAAIT WEER OP IN BEIEREN Nieuwe boycot-actie onder Streicheris leiding. Geruchten, dat er voorbereidingen ge troffen worden voor een krachtiger anti- Joodsche campagne en een nieuwe boycot tegen de Joden hebben te Munchen heel wat ongerustheid teweeg gebracht. Voor de eerste maal sedert de anti-Joodsche de monstraties op 1 April 1933 kan men we derom nazi's in burger voor de Joodsche winkels zien posten. Ook beeft men te Munchen huis aan huis anti-Joodseh pro pagandamateriaal verspreid. Deze geheele actie wordt gevoerd zonder sanctie van de mationaal-socialistische partij-organisaties of het ministerie van Economische Zaken. Zij wordt geleid door Julius Streicher, den Nazi-leider voor Frankenland. Hij werkt in dezen samen met de Hago, den Nazi- bond van kleine winkeliers. Tot dusver is de campagne op rustige wijze gevoerd en hebben zich geen ernsti ge incidenten voorgedaan. Ook het posten geschiedt op kalme wijze. In de winkelstra ten paradeeren mannen, die kartonnen plakkaten dragen met het opschrift: „De joden zijn ons ongeluk. Koopt niet in Joodsche winkels." Het publiek, dat de winkels toch be zoekt, wordt echter door de posters ge waarschuwd, dat men tot krachtige midde len zijn toevlucht zal nemen indien de thans gevolgde vredelievende methode niet genoeg resultaat heeft. GöRING TERUG UIT POLEN. De Pruisische premier Göring heeft gis teren zyn jachtpartij in de Poolsche wou den beëindigd en is via Warschau naar Ber lijn teruggekeerd. FRANKRIJK. STAVISKY-COMMISSIE KLAAGT AAN. Slappe houding van twee magistraten gegispt. In een thans gepubliceerd officieel rap port heeft de Stavisky-commissie het be leid van twee hooggeplaatste persoonlijk heden bij de Fransche rechterlijke macht scherp veroordeeld. De commissie doet een beroep op den minister van Justitie om tegen beide personen handelend op te tre den. Een der rechters, op wien zulk een scher pe critiek wordt uitgeoefend, is rechter Gre- baut van het Hof van Appèl van het Seine- departement. In 1926 werd hem opgedra gen om als rechter van instructie een onderzoek in te stellen in zake de verval- sching van nationale-defensie-bons. Onder de zeven personen, tegen wie een bevel tot inhechtenisneming was uitgevaardigd, be vonden zich ook Stavisky en zijn mede plichtige Hayotte, tegen wien thans een proces zal worden gevoerd. Aanvankelijk konden de in staat van be schuldiging gestelden niet worden gevon den; volgens verklaringen van politie ambtenaren trok rechter Gerbaut het be vel tot inhechtenisneming tegen hen in juist op het moment, dat de verblijfplaats van de verdachten eindelijk bekend was. Later is dit bevel tot inhechtenisneming verdwenen. Een politie-inspecteur heeft verklaard, dat hij deze feiten alleen kon verklaren door een „zeer invloedrijke in terventie op verzoek van Stavisky". De andere magistraat, die in het rapport scherp berispt wordt, is de advocaat-ge neraal van het Hof van Cassatie, Radeau. Deze was chef van de afdeeling gratiever- leening van het ministerie van Justitie toen het vonnis tegen een anderen helper van Stavisky, Poulner genaamd, van dwangarbeid in gevangenisstraf werd om gezet. In verband hiermede spreekt de com missie er in het rapport haar leedwezen over uit, dat de diverse ministers van Ju stitie hiervoor geen andere straf hebben gevonden danRadeau tot lid van het Hof van Cassatie te benoemen en hem daar te handhaven. Verder laakt het rapport van de commis sie de manier, waarop de politie de Sta- visky-affaire heeft behandeld, de trage wijze, waarop het onderzoek heeft plaats gehad, de voorbereiding van de rapporten der experts en in het algemeen de geheele procedure. Ten slotte veroordeelt de commissie op zeer scherpe wijze de afschuwelijke cam pagne tegen den voormaligen procureur der republiek Pressard, die dezer dagen plotseling is gestorven. De commissie ver klaart in verband hiermede, dat het onder zoek geen enkel feit aan het licht heeft gebracht, dat twijfel zou kunnen wekken aan de eer en de eerlijkheid van wijlen Pressard. De commissie veroordeelt met nadruk degenen die deze campagne heb ben gevoerd. ENGELAND. FRANSCHE DELEGATIE TE LONDEN. Heden zijn de besprekingen begonnen. De Fransche premier Flandin en de mi nister van Buitenlandsche Zaken, Laval, zijn gistermiddag met de „Golden Arrow" uit Parijs naar Londen vertrokken, waar zij om ongeveer 7 uur gisteravond aan kwamen. Zij werden opgewacht door den Britschen eersten minister MacDonald en den minister van Buitenlandsche Zaken, sir John Simon, alsmede door den lord geheimzegelbewaarder Eden. Vanmorgen om helf elf zijn de bespre kingen in Downingstreet begonnen. SPANJE. DE VERSTANDHOUDING MET HET VATIC AAN Aanmerkelijk verbeterd #Men meldt uit Rome aan de „Msbd.": 'Naar aanleiding van.de benoeming van niet minder dan zes nieuwe Spaansche bisschoppen kan worden medegedeeld, dat de betrekkingen tusschen den H. Stoel en Spanje aanmerkelijk verbeterd zijn. De godsdienstige toestand in Spanje zelf schijnt eveneens beter te worden en men neemt hier aan, dat de regeering alles doen zal, om het werk van de Kerk geen hinderpalen meer in den weg te leggen. De eerste symptomen van een verbete ring ziet men hier in de aanvaarding van de eischen van den apostolischen nuntius te Madrid en van den aartsbisschop van Taragona betreffende de teruggave aan de kerkelijke autoriteiten van eenige gebou wen, welke ten tijde van de verdrijving van de Jezuieten door de autoriteiten in beslag genomen zijn. Deze gebouwen wa ren namelijk geen eigendom van de Je zuieten, doch van den H. Stoel. Bovendien wordt hier ook verzekerd, dat de Spaansche regeering beloofd heeft, alle punten in de nieuwe grondwet, welke voor de Katholieke Kerk onaanvaardbaar zijn, te schrappen. Deze aanzienlijke verbetering met be trekking tot de houding van de Spaansche regeering ten opzichte van den H. Stoel is ongetwijfeld te danken aan het op treden der „Accion Popular", waarvan dr. Gil Robles, zooals bekend, de leider is. Met voldoening wordt hier naar voren gebracht, dat het werk van den Spaan- schen ambassadeur bij den H. Stoel, Pita Romero, tot een bijzonder vruchtbaar re sultaat heeft geleid. RUSLAND. RÜSLANDS MILITAIRE UITGAVEN Roode leger bijna 1 millioen sterk In den loop der laatste vier jaar is het effectief van het Russisische leger naar de plaatsvervangende volkscommissaris van Defensie, Toechatsjefski, in een zitting van het Sovjet-congres mededeelde van 562.000 tot 940.000 man gestegen. De oor spronkelijke legerbegrooting voor 1934 be droeg 1685 millioen roebel, doch zij is door suppletoire credieten tot 5 milliard toegenomen. In 1935 zullen voor defensie doeleinden 6J4 milliard roebel worden uit gegeven, in verband met de noodzakelij k- neid de versterkingen in het Verre Oosten van het benoodigde materieel te voorzien. Verder was Toechatsjefski er op, dat in het tijdvak van vier jaar de Russische luchtvloot met 330 pet. is uitgebreid, het aantal middelmatig zware tanks met 792 pet., het aantal lichte tanks met 760 pet., het aantal duikbooten met 535 pet. het aanal torpedobooten met 370 pet., het aan tal machinegeweerafdeelingen met 700 pet. De zware artillerie en de munitievoorra- den zijn eveneens zoowel wat kwantum als wat kwaliteit aangaat vooruitgegaan. De oorlog tegen de Sovjet-Unie wordt op intensieve wijze voorbereid, eindigde de vice-volkscommissaris zijn rede. Maar de vijand mag gerust de sterkte onzer gren zen en de kracht van ons door Worosjilof geleide leger toetsen. AMERIKA. RESOLUTIE BORAH Inzake de kerkvervolging in Mexico. Senator Borah diende gisteren in den senaat der V. S. een resolutie in, waarin de commissie van buitenlandsche zaken verzocht wordt, een onderzoek naar de godsdienstvervolging in Mexico in te lei den. De democratische senator Walsh gaf als zijn meening te kennen, dat de senaat deze resolutie onverwijld behandelen zal. In de inleiding van de resolutie van se nator Borah heet het, dat de anti-gods dienstige uitbarstingen in Mexico de ver ontwaardiging der geheele beschaafde we reld wekken. Bovendien zijn Amerikaan- sche staatsburgers van christelijke confes sie in Mexico aan levensgevaar blootge steld. Men treedt tegen hen op en dringt in hunne woningen binnen. Seator Walsh verklaarde in den senaat, dat den laatsten tijd een groot aantal pro testen tegen de anti-godsdienstige tendenzen der Mexicaansche regeering zijn binnen gekomen van verschillende christelijke ver- eenigingen en organisaties, zoowel van mannen als van vrouwen. „Roode Zaterdagen" in Mexico Naar het Madrileensche blad „El Deba te" uit Meïxico verneemt, heeft de anti godsdienstige organisatie, waarvan de staatssecretaris van landbouw, Grido Ca- nabal, de ziel is, sedert den 26sten Januari j L zoogenaamde „Roode Zaterdagen" in gevoerd. Voortaan zal iederen Zaterdag in Mexi- co-Stad in het openbaar een aantal heili genbeelden worden verbrand en door de radio een anti-godsdienstig programma worden uitgezonden. De eerste „Roode Zaterdag" is 26 .Ja nuari j.l. gevierd. Voor het Postkantoor werden door leden van het „Blok van jonge revolutionnairen" verschillende hei ligenbeelden verbrand. De ambtenaren van het ministerie van landbouw woonden deze manifestatie bij. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. ONTZETTEND ONGELUK IN ROEMENIE Drie kinderen gedood bij een dynamiet-ontploffing. Een vreeselijk ongeluk heeft zich afge speeld in het huis van een mijnwerker in de gemeente Dersida, bij Klausenburg. De drie kinderen van den mijnwerker, die alleen thuis waren, vonden bij het spe len in een pak van hun vader een dyna- mietpatroon. Nadat zij er eenigen tijd mee gespeeld hadden wierpen zij hem in de kachel. De gevolgen waren ontzettend. Het huis vloog letterlijk in de lucht. De drie lichamen der kinderen werden in stukken gereten. Met moeite gelukte het den dorpsbewo ners den brand, die door de explosie ont staan was, te blusschen en zoodoende ver dere ongelukken te voorkomen. Toen de ouders terugkwamen, vonden zij nog slechts de rookende puinhoopen van wat eens hun woning geweest was en daarbij enkele verkoolde overblijfselen van de kleertjes hunner kinderen. De moeder kreeg van de ontzetting een aanval van waanzin en moest naar een ze nuwinrichting worden vervoerd. VIER AUTOBUSSEN IN MAROKKO INGESNEEUWD. Eenige inzittenden van honger en koude omgekomen. Naar uit Marakesj in Marokko wordt gemeld, zijn vier autobussen in de passen van Tisi Hisjka ingesneeuwd en twee dagen opgehouden. Van de 100 inzittenden moe ten er 7 of 8 van honger en koude zijn omgekomen. Er is hulp naar hen onder weg. SPANJE LUDT VAN DE KOUDE. Verscheiden menschen doodgevroren. De vorst houdt in Spanje nog steeds aan en heeft reeds tal van slachtoffers geëischt. In de nabijheid van Ferrol zijn twee oude lieden in een sneeuwstorm op den weg doodgevroren. Eenzelfde lot trof een va der en zoon in de buurt van Logrono, als mede een brievenbesteller uit Santander. Te Madrid en andere plaatsen is een aan tal daklooze zwervers doodgevroren aan getroffen. In de provincie Huesca worden tempe raturen tot twintig graden onder nul ge registreerd. Bij Saragossa werd een groep sportslieden door een lawine bedolven. Na uiterst moeilijke reddingspogingen slaag de men er in hen te bevrijden. Op eenige spoorwegtrajecten is het verkeer stopge zet Hierdoor zijn ook eenige midden- groote plaatsen van de buitenwereld afge sloten. Te Valencia is de temperatuur tot vijf graden onder nul gedaald. De schade, wel ke door de vorst aan den sinaasappeloogst is toegebracht, wordt door particulieren op ruim honderd millioen peseta's geschat. DE DOOI ZET ZUID-BULGARIJE ONDER WATER. Groote voorraden tabak zijn weggespoeld. Groote gedeelte van Zuid-Bulgarije en meer in het bijzonder de stad Haskowo staan ten gevolge van den dooi onder wa ter. Te Haskowo zijn verscheiden huizen door het water weggesleurd, terwijl een aantal andere huizen zwaar is beschadigd en dientengevolge ontruimd moest worden. Vooral de tabaksopslagplaatsen hebben ernstig van het water te lijden gehad en groote voorraden tabak zijn weggespoeld. Een in de omgeving van de stad liggend dorp staat volkomen onder water en is van de buitenwereld afgesneden. Tot dus ver zijn nog geen menschenlevens te be treuren. Uit de in de omgeving in garni zoen liggende tropen zijn hulpcolondes ge- requireerd. HET HAUPTMANN-PROCES. Vreemde aanval op een getuige. De 23-jarige Fanette Rivkin, eigenares van een schoonheidssalon in het New Yorksche stadsdeel Bronx, is gebonden en gekneveld door de brandweer gevonden in haar woning, die in brand stond. Zij was ongedeerd. Zij had he\ openbaar mi nisterie aangeboden om tegen Hauptmann te getuigen. Zij zou eenigen tijd geleden hebben verteld, dat mevroüw Hauptmann, die haar salon dikwijls placht te bezoeken, haar fooien, van tien tot twintig dollar gaf. De overvallene is ter observatie in het zie kenhuis opgenomen. Zij zal daar later worden verhoord. 150 dollar voor één dag kijken. De belangstelling van het Amerik'aan- sche publiek voor de zaak-Hauptmann neemt met den dag toe. Voor een plaats in de rechtszaal gedurende één dag wordt 150 tot 200 dollar betaald. Een voor Euro- peesche begrippen moeilijk te aanvaarden mode komt thans onder de Amerikaansche dames in zwang. Meer en meer ziet men de dames in de rechtszaal en ook daarbui ten kleine gouden laddertjes om den hals dragen, die vervaardigd zijn volgens het model van de ladder, die bij de ontvoering van het zoontje van kolonel Lindbergh is gebruikt. Uit New Jersey wordt gemeld, dat het resultaat van het onderzoek naar den brand in de woning van een der verdedi gers van Hauptmann, Fisher, streng ge heim wordt gehouden. Het staat echter vast, dat het hier een geval- van brand stichting betreft. Onder soortgelijke om standigheden is eenigen tijd geleden ook brand uitgebroken bij een anderen verde diger van Hauptmann. Zooals men weet, is Fisher er tijdens den brand met groote moeite in geslaagd, de acten, die betrek king hebben op het proces, te redden. De vlammen kwamen hem reeds tot aan het hoofd, toen de verdediger zich voor de laatste maal in zijn woning begaf. FABRIEKEN VERHUIZEN VAN DE SAAR NAAR FRANKRIJK. Men is er daar echter niet zeer op gesteld. Volgens de „Journée Industrielle" heb ben veel fabrikanten in het Saargebied, die er bij voorbaat van overtuigd waren, dat het gebied naar Duitschland zou terug- keeren, reeds sedert eenige maanden, on derdeden van hun bedrijf over de grens gebracht, om deze op Fransch grondgebied in de buurt van Boulay, Bouzonville, For- bach of Sarremines weer in gebruik te nemen. De reden voor deze verhuizing is, dat de betreffende fabrieken, toen er nog een tolunie met Frankrijk bestond, in dit land een goed afzetgebied vonden. Sedert het plebisciet zijn echter de goederen die van het Saargebied naar Frankrijk worden uitgevoerd, onderhevig aan de Fransche in voerrechten en contingenteering, terwijl goederen, die van het Saargebied naar Duitschland worden geëxporteerd, moeten concurreeren met de Duitsche producten. Om nu hun Fransche afnemers te kun- n enbehouden, heeft een zestigtal fabri kanten besloten naar Frankrijk te trekken. Sedert het plebisciet zijn echter de machi nerieën en werktuigen, die Frankrijk bin nenkomen, onderworpen aan invoerrech ten. Intusschen zijn de Fransche fabrikanten eenigszins verontrust door den invloed van fabrikanten uit het Saargebied, daar in de door hen geproduceerde artikelen in Frankrijk reeds overproductie bestaat. Ook heeft de aanwezigheid van Duitsche fa brieken nabij de Fransche grensversterkin- gen tot eenige ongerustheid aanleiding ge geven. Op 6 December heeft de Senaat reeds een wet aangenomen, waarbij het bouwen van fabrieken binnen een afstand van 30 K.M. van de fortificaties aan ze kere beperkende bepalingen wordt onder worpen, Deze wet zal binnenkort aan de Kamer worden voorgelegd. De bepalingen er van hebben reeds tot resultaat gehad, dat de werkzaamheden aan enkele der nieuw op te richten fabrieken tijdelijk zijn stopgezet. Ik zoek een huis, dat bijzonder voor me geschikt is. Wat bent u eigenlijk? Ik ben anarchist. O zoo. Kük, dan heb ik hier voor n een mooi billük villatje, precies op een bom- I worp afstand van het paleis. (Humorist) KERKNIEUWS MISSIONARIS OVERLEDEN In het klooster van St. Agatha werd te legrafisch bericht ontvangen, dat de eerw. Broeder L. v. d. Velden te Onamia in de missie der Kruisheeren is overleden. De Eerw. Broeder werd 2 Febr. 1860 te Reek (N.B.) geboren en had dus bijna den vijf en zeventig-jarigen leeftijd be reikt. Op 4 November 1883 had hij het geluk de H. Professie in de Orde van 't H. Kruis te mogen afleggen, waarna hij in verschillende kloosters van de Orde werk zaam was. Toen de Kruisheeren in 1910 een missie in Minnesota (U.S.A.) aanvaardden, vroeg ook hij om daarheen te mogen gaan. Tot zijn groote vreugde werd hij nog in het zelfde jaar voor deze missie aangewezen, waarheen hij in September in gezelschap van twee priesters en één broeder vertrok. Eenige jaren geleden heeft hij zijn gouden kloosterjubilé gevierd, waarbij de goede, eenvoudige en arbeidzame broeder op tref fende wijze gehuldigd werd. Eenmaal is hij nog in Holland terug geweest, en al hoewel hij toen reeds de zestig gepasseerd was, wilde hij toch nog graag naar de mis sie terugkeeren, waar hij toen nog ver scheidene jaren in sftllen eenvoud werk zaam was. PATER SIGUSMUNDUS WEGHUIS. t In den ouderdom van 62 jaar, in het 37e jaar van zijn religeus leven en in het 31e jaar van zijn Priesterschap, is te Zwolle, waar hij een tijdlang om gezondheidsrede nen verbleef, na te zijn voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, over leden de eerwaarde pater Sigismundus Weghuis O.F.M. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag géén audiën tie verleenen. LUCHTVAART DE TOEKOMST DER LUCHTVAART IN AMERIKA. Oceaandiensten naar Oost en West. President Roosevelt heeft gisteren, tege lijk met een speciale boodschap, aan het Congres het rapport doen toekomen der in den afgeloopen zomer door hem ingestelde "luchtvaartcommissie. De commissie heeft zoowel een onder zoek ingesteld naar de misstanden, welke aan den dag zijn getreden met betrekking tot het vervoer van mail door particuliere luchtvaartmaatschappijen, als naar de ont wikkeling van het Amerikaansche luchtver keer in het algemeen. Ten einde den toe stand in de Vereenigde Staten met dien in het buitenland te kunnen vergelijken, heeft de commissie in Europa en Midden-Ameri- ka een nauwkeurige studie van de daar heerschende situatie gemaakt. Tal van experts en belanghebbenden op luchtvaart gebied zijn door de commissie gehoord. De commissie heeft geconstateerd, dat het Amerikaansche luchtverkeers wezen een leidende positie in het wereldverkeer be kleedt, doch dat nog sommige financieele problemen aanwezig zijn, die onder con trole der federale regeering opgelost moe ten worden en zich niet opnieuw mogen voordoen. Het rapport verklaart verder, dat in een nabije toekomst het tot stand komen van een geregelde luchverbinding over den Atlantischen en den Stillen Oceaan met behulp van watervliegtuigen en luchtsche pen tegemoet kan worden gezien. De commissie stelt voor, gelden uit de federale schatkist beschikbaar te stellen, opdat voorbereidingen voor de nieuw t.e .stichten luchtlijnen kunnen worden getrof fen. Het verdient volgens het rapport aan beveling, dat de diensten voorloopig door den staat worden geexploiteerd, doch na derhand in particuliere handen overgaan. Vervolgens stelt de commissie voor, ter vervanging van het buiten dienst gestelde luchtschip „Los Angeles" een oefenludht- schip voor de marine te bouwen. De landsverdediging moet, aldus het rapport, op grootscheepsche wijze met be hulp van vliegtuigen en luchtschepen wor den verzorgd. Het aantal vliegtuigen en luchtschepen moet met 80 pet. worden uit gebreid. Voorts wordt een verdere ontwik keling der Dieselmotoren en de bouw van militaire vliegtuigen van 1200 P.K. ver langd, benevens betere opleiding van re serve-officieren en" ononderbroken oplei ding van drie jaar by de luchtstrijdkrachten ontvangen. Leger en marine moeten nog nauwer dan thans samenwerken bij de ver deeling der taak op luchtvaartgebied. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Hem? Hoeveel K.M. Vaart de Velserpont by nacht? Is hier veergeld ver schuldigd? Antwoord: Leiden, Sassenheim, Lis- se, Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Velsen, Beverwijk, Castricum, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Ouddorp, Ursum, Avenhorn, Hoorn, Hem. Afstand 88 K.M. De Velser pont is gratis met doorloopenden dag- en nachtdienst. Vraag: Betreffende opleiding bij den militairen vliegdienst. Antwoord: Wij hebben hieromtrent inlichtingen gevraagd, doch men deelde ons mede, dat de beantwoording van de ge stelde vraag nogal omvangrijk is, zoodat wij u aanraden u te wenden tot den Com mandant van de Luchtvaartafdeeling te Soest er berg.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6