VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 776.1 te La Coruna. Laagste barometerst.: 727.8 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 2 Febr.: Matige tot krachtige tijdelijk stormachtige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, be trokken met reggn, later tijdelijk opkla rend, zachter. De drukstijging op IJsland, die door de afkoeling was aangekondigd, heeft slechts twaalf uur geduurd, waarna een veel die pere depressie ten Zuiden van LJsland is verschenen, die een verdere stijging van temperatuur in onze omgeving zal bren gen. De hooge drukking breidde zich nog iets over Frankrijk uit. In Scandinavië werd de vorst iets minder; maar in het Noorden komt tooh nog 20 graden Celsius vorst voor. In Duitschland viel vrij veel sneeuw, maar wijkt de vorst nu verder naar het Noord-Oosten. Ook in Frankrijk is het vorst gebied sterk afgenomen. Op de Britsche Eilanden begint het uit Westelijke richting te stormesn en deze storm zal zich vermoe delijk tot over ons land uitbreiden Aan de Noorsche kust waait het nog krachtig uit Zuid tot West. LUCHTTEMPERATUUR: 6.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagmorgen 5.15 uur tot Zaterdagmorgen 7.12 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 2 Februari v.m. 1.12 uur en nam. 1.39 uu. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt hedenmorgen te 8.55 uur aan de posten van Hoek van Hol land tot Belgische grens: „Weest op uw hoede." NOODTOESTAND ÏN DE NEDERL. MEUBELINDUSTRIE. Op initiatief van den heer W. Boerhave Beekman (Boerhave's Fijnhout Import) Den Haag, hebben zich de navolgende per sonen en bondèn met een request tot Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken, Mr. M. P. L. Steenberghe, gewend. Honderdentachtig meubelfabrikanten uit alle deel en des lands, vijfentwintig fijn- houthandelaren, vier Bonden van Werk gevers in de Meubelindustrie, een Bond van Werknemers, een groep van Binnen huisarchitecten, de Nederlandsche vereeni- ging Arti et Industriae, den Haag, de eige naar eener Triplexfabriek, verschillende houtzagerijen, klokken- en kerkorgelfabri kanten, directeuren in het Nijverheids On derwijs, alsmede eenige groothandelaren in meubelen. Zij hebben den aandacht van den minis ter gevestigd op het feit, dat vele fabrie ken, waar voor eenige jaren 50 tot 100 meubelmakers en stoffeerders werk vonden nu leeg staan, terwijl anderen liquideeren, en dat ook in de kleinere bedrijven een schrikbarende werkloosheid heerscht. Ruim 7000 personen zijn onder de beroepsklase houtbewerkers bij de arbeidsbeurzen inge schreven. Honderden kleine patroons heb ben niets te doen en zijn niet gerechtigd regeeringssteun te ontvangen. Voorts ves tigden zij er de aandacht op, dat het index cijfer der werkloosheid voor de bedrijfs- klasse „houtbewerking" in 1928 slechts 6 pet. bedroeg, in September 1933, (dus vóór de contingenteering) 35 pet. en thans na ruim een jaar van contingenteering 42.6 pet. bedraagt. De regeering heeft wel een jaar gele den den invoer van buitenlandsche meu belen beperkt tot 50 pet. van de totale waarde welke in de basisjaren 1931-1932 gemiddeld was ingevoerd, doch aangezien de waarde per kilogram van de ingevoer de meubelen sinds die basisjaren van 64 cent tot 43 cent is gedaald en de koop kracht van het publiek met minstens 1/3 is verminderd, hebben deze feiten 't buiten land meer dan voorheen in de gelegenheid gesteld, het Nederl. publiek van meu belen te voorzien, ten koste van de Neder landsche meubelindustrie. Deze zou de bui tenlandsche concurrentie niet vreezen en niet zoo sterk gevoelen als het buitenland door Sperrmarken-faciliteiten, uitvoer- premies, regeeringstoeslag voor nieuw te werk gestelden etc., niet reeds een groote voorsprong had. Het devies der huidige regeering luidde: „De toestand biedt in menig opzicht een beeld van volkomen ontwrichting en vraagt dus om een snel en krachtig ingrijpen" en daarom mag met. vertrouwen verwacht worden, dat de contingenteering van meu belen geen ruilobject wordt bij de handels verdragen. Adressanten resumeeren hun verzoek als volgt: A. De contingenteering van den invoer van meubelen van hout te doen vaststel len op basis van de gewichtshoeveelheid, inplaats van op basis van de waarde. B. Het quotum inzake den invoer van meubelen van hout te verlagen van 50 ten honderd tot 30 ten honderd (zooals dit bij rietmeubelen reeds het geval is). In verband met het bovenstaande moge nog dienen, dat, met uitzondering van de diamant- en lederindustrie, de werkloosheid in de bedrijfsklasse „houtbewerking" het hoogste is. In Duitschland daarentegen is de werkloosheid in de bedrijfsklasse hout bewerking sinds October 1933 met 5,6 pet. gedaald. DE HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de volgende week vastgesteld op 95 cent. NA DE SLUITING VAN „TRIANON". TE AMSTERDAM. Waarheid en fantasie over andere zaken. De kortgeleden te Amsterdam gehouden vergadering van „Horecaf", welke op den noodtoestand, waarin het café- en restau rantbedrijf door de tijdsomstandigheden en de zware lasten, die op dit bedrijf drukken, in het algemeen verkeert, een schel licht heeft geworpen alsmede de daarna gevolg de sluiting van het bekende café-restau rant „Trianon" aan het Leidscheplein, heb ben uiteraard op een groot deel van het publiek een diepen indruk gemaakt; zóó zelfs dat in breede kringen deze gebeurte nissen het gesprek van den dag zijn. Zoo als te begrijpen valt, hebben dientengevol ge verhalen de ronde gedaan van bepaald alarmeerenden aard; verhalen, waarbij de namen genoemd werden van vele groote en kleinere zaken op dit gebied, waarvan de sluiting op handen of reeds geschied zou zijn. Met dat al is het een feit dat deze ver halen niet geheel op rekening van de fan tasie der spraakmakende gemeente ge schreven kunnen worden. Zoo heeft het bekende restaurant „Bagatelle" aan het Rokin, waarvan de opening van betrekke lijk nog recenten datum is April van het vorig jaar zijn deuren moeten sluiten, welk lot ook de winkelzaak van deze on derneming bedreigt. Het café-restaurant „Louis XVI" op den hoek van de Regu- liersbreestraat en het Rembrandtsplein is failliet gegaan. Pogingen worden in het werk gesteld om voor deze zaak een reor ganisatie tot stand te brengen, welke een verdere exploitatie, met aanpassing aan de gewijzigde economische omstandigheden, mogelijk zal maken. Bekend is ook dat „Het Wijnvat" aan het Rembrandtsplein, dat zich jarenlang in de belangstelling van het pu bliek heeft mogen verheugen, den strijd om het bestaan heeft moeten opgeven. Volkomen bezijden de waarheid zijn ech ter de geruchten dat. om ons tot deze twee groote zaken te bepalen, de café-restau rants „La Reserve" en „De Kroon" aan het Rembrandtsplein hun deuren gaan sluiten. Wij hebben ons tot de directies van deze ondernemingen gewend en werden van deze zijde gemachtigd elk gerucht dien aangaande ten stelligste tegen te spreken. Het behoeft uiteraard geen betoog dat de verspreiding van dergelijke onjuiste ge ruchten voor de betrokken zaken buiten gewoon onaangenaam is, zoodat een aan maning tot het betrachten van de noodige voorzichtigheid ten deze niet overbodig lijkt. Men kan de crisis ook te zwart ma ken CHINEEZEN-TELLING IN NEDERLAND. Blijkens het Algemeen Politieblad wor den hoofden van politie verzocht, ten be hoeve van het j aarlij ksche overzicht om trent het aantal hier te lande verblijvende Chineezen, een telling te doen houden van de in hun gemeente aanwezige vreemdelin gen dier nationaliteit. Teneinde een zoo nauwkeurig mogelijk overzicht te verkrijgen dezer over Neder land verspreide vreemdelingen, onder wie er zich bevinden die van plaats tot plaats trekken, ware het ter voorkoming van dub bele opgave gewenscht de telling in alle gemeenten op hetzelfde tijdstip te doen plaats hebben. Verzocht wordt daarvoor te willen kiezen den nacht van Dinsdag 5 op Woensdag 6 Februari a.s. Berichten omtrent het resultaat dier con trole worden verzameld door den hoofd commissaris van politie te Rotterdam. Burgemeester Vos de Wael van Oldenzaal neemt afscheid In een speciale, voltallige raadszitting heeft de gemeenteraad van Oldenzaal af scheid genomen van zijn scheidenden voor zitter, den heer N. X. Th. M. Vos de Wael, sinds Februari 1893 burgemeester dezer gemeente, aan wien met ingang van 1 Fe bruari op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn ambt is verleend. In de raadszitting waren tevens o.a. aan wezig de burgemeesters van Borne, Los ser, Denekamp, Tubbergen, Hengelo en Almelo, de gemeentesecretaris en de de putaties van heel het gemeente-personeel DE BURGEMEESTER VAN HAREN OVERLEDEN. Hedenmorgen omstreeks negen uur is in den leeftijd van ruim 55 jaar vrij plotse ling overleden Mr. D. Boerema, Burge meester van Haren (Groningen). Mr. Boerema is by K. B. van 27 Juli 1910 benoemd tot burgemeester van Haren en zou dus dit jaar zijn 25-jarig ambtsgju- bileum gevierd hebben. Aan zijn activiteit en vooruitzienden blik is het voor een groot gedeelte te danken, dat de gemeente Haren zich zoo heeft kunnen ontwikkelen. Wachtgeld secretarissen en ambtenaren van voormalige gezondheidscommissiën Verschenen is de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp tot regeling van de aanspraken op wachtgeld van de gewe zen ambtenaren in den zin der ambtena renwet 1929 in vasten en tijdelijken dienst bij de voormalige gezondheidscommissiën. Aan deze memorie is het volgende ont leend: Tegenover de meening van de leden, die de noodzakelijkheid van toekenning van wachtgeld in dit geval niet inzien, merkt de minister van sociale zaken op, dat art. 125 eerste lid onder e van de Ambtenaren wet 1929 vordert, dat voor de ambtenaren door of vanwege het rijk aangesteld, voor schriften betreffende wachtgeld worden vastgesteld. Dat de gemeenten een deel der kosten zullen moeten dragen, is niet te vermij den en in overeenstemming met het be ginsel, dat wachtgeld komt ten laste van dengene, die ook de lasten der bezoldiging van den ambtenaar heeft gedragen. Bij nadere overweging heeft de minis ter het voornemen om van de te treffen wachtgeldregeling uit te sluiten de secre tarissen die op den datum van de ophef fing der gezondheidscommissiën een dienst tijd hadden als secretaris van minder dan 5 jaar. In verband daarmede behoort de redactie van art. 1 van het wetsontwerp te worden gewijzigd. Voorts noopt de toe stand der openbare geldmiddelen den mi nister de voorgenomen regeling nog eeni- germate te beperken. Met namen stelt hy zich voor den maximumduur van 't wacht geld voor hen, die ten tijde van het ont slag kostwinner van een gezin waren te stellen op VA jaar, voor de overigen op 1 jaar, terwijl het wachtgeld met inachtne ming van dien maximumduur zal worden toegekend gedurende twee maanden, ver meerderd voor de kostwinners met 2 maan den, en voor de niet-kostwinners met 1 maand voor elk jaar door hen volbrachten diensttijd. Het wachtgeld zal bedragen 100 pet, van de laatstelijk genoten bezoldiging gedurende de eerste twee maanden, daar na voor de kostwinners 70 pet. en voor de niet-kostwinners 60 pet. van die bezoldi ging. Voor de ambtenaren bij de gezondheids commissies was die betrekking hoofdbe trekking. De billijkheid eischt, dat hun wachtgeld wordt toegekend op denzelfden voet als aan andere ambtenaren. LUCHTVAART SUCCES DER K. L. M. LIJN CURACAO—ARUBA. Bij de K. L. M. is bericht ontvangen, dat gedurende de maand Januari 184 passagiers gebruik gemaakt hebben van de lijn Cura saoAruba v.v. Er zijn 14 vluchten ondernomen, dus werden gemiddeld 13 passagiers per vlucht vervoerd. D. w. z. dat de Snip telkens vol geboekt was. Er zijn 574 pleiziervliegers op Curasao geweest. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Die Geologie der Catena Crobica zwischen Corno Stella und Pizzo del Diavolo di Tenda". de heer J. J. Dozy, gem. te R'dam; idem, tot doctor in de Letteren en Wijs begeerte, op proefschrift getiteld: „Tjandi Sadjiwan", de heer J. R. van Blom, gebo ren te Leiden; idem, tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getield: „Trustee's bij geld- leeningen", de heer P. M. Booy, geboren te Bandoeng. Geslaagd: Artsexamen 1ste gedeelte de heeren C. A. Graafland, Rotterdam, J. L. J. Hermans, Delft, The Bing Tjiauw, Leiden. UIT DE OMGEVING dienst, van het politiecorsps. De oudste wethouder, de heer H. A. Spit, huldigde den scheidenden burgemees ter in waardeerende Woorden en bracht hem dank als voorzitter van den raad en als hoofd der gemeente Oldenzaal. Namens den Raad, het gemeente-perso neel, de gemeente-werklieden en het poli- NIEUWVEEN. Eierenveiling. Aan het jaarverslag 1934 der eierenveilingver. „Nieuwveen en Omstreken" ontleenen wij de volgende cij fers. Totale aanvoer 117.619 eieren (1933 105.891 stuks), of een vooruitgang met j^uiaiicü van ncci uci gcuiccubcyciouücgi i 11.728 stuks. Gezamenlijke verkoopswaar van de verschillende takken van gemeente- de ƒ3.148.39 (v.j. ƒ4.110.68), alzoo ƒ962.29 minder ondangs de hoogere aanvoer. Aan diversen als kaas, groenten, fruit enz. werd slechts voor ƒ483.11 in totaal verveild, tegen 1.129,70 in 1933. De totale ontvangsten liepen met 1.608.88 terug en bedroegen ƒ3.631.50 (v.j. ƒ5.240,38). De vereenigingskas sloot met een batig saldo van 23.90. Gevoegd bij de voordeelige tiecorps voerde daarna het woord het oud- j saldi der drie vorige jaren is het openings- ste raadslid, de heer Bourgonje. saldo 1935 81. In zijn dankwoord zeide de burgemees- Het ledental bleef om de vijftig draaien, ter zijn geliefd Oldenzaal nimmer te zul- De harmonie in het bestuur was opperbest, len vergeten en dankbaar de gehechtheid j Dat de administratieve werkzaamheden van zijn gemeentenaren aan zijn persoon vrij omvangrijk waren, blijkt uit de 1.230 te waardeeren. nota's die in 45 veilingen werden uitge- „Hbld." reikt. NOORD WIJK Hanze. Donderdagavond vergaderde de Hanze, afd. Noordwijk, in hotel Royal onder voorzitterschap van den heer V. Ph. Braune waarbij de opkomst goed was. In zijn openingswoord sprak de voorz. zijn beste wenschen uit voor 1935 en naast het welkom tot de leden, heette hij den heer Simonis uit Leiden, die een uiteenzetting zal geven over crisis crediethulp, op deze bijeenkomst van harte welkom. De keurig gestelde notulen werden hierna onder dank vastgesteld. Door het bestuur was aan den gemeenteraad een schrijven ge zonden over het ontwerp-uitbreidingsplan voor Noordwijk, een plan dat voor den welstand en nijverheid niet alleen belem merend werkt, doch ook funeste gevolgen mee zal brengen, waarom de middenstands- vereen. er met klem op aandringt dat de Raad dit plan niet zal aanvaarden. Beslo ten werd dat t.z.t. de middenstandsorg. nogmaals zal reclameeren tegen dit plan. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De heer Simonis verkreeg hierna het woord om een korte uiteenzetting te ge ven over „Crisis crediethulp". Spr. was verheugd dit onderwerp in de afd. Noord wijk de Hanze te mogen behandelen, om reden er nog zooveel misverstand heerscht inzake het instituut voor crediethulp voor den middenstand. Door de overheid is be schikbaar gesteld 2 millioen, doch uit een gehouden enquête is gebleken, dat door de groote moeilijkheden en de dikwijls met zich brengende kosten de middenstand hiermede in het geheel niet geholpen werd. Als een aanvraag werd afgewezen werkte het somwijlen nog dupeerend door de hooge kosten, welke alsdan zulk een aanvrager nog te betalen kreeg. En toch is de nood hoog, vooral bij den kleinen middenstand, redenen waarom de commis- sei Kleinbedrijf van de Kamer van Koop handel van Rijnland naar de middelen zocht om hier toch een helpende hand te bieden en genoemd instituut in het leven heeft geroepen om belangloos op te tre den voor den in noodverkeerenden midden stander en, waar mogelijk, deze voor cre diethulp in aanmerking te doen komen zon der bezwarende hooge kosten. Deze com missie is geconstitueerd op tweeërlei grond slagen en wel groep A voor hulp boven 500 en B voor hulp tot ƒ500. Om de kos ten, aan een dergelijk instituut verbonden den, te dekken, had de commissie in eerste instantie zich gewend tot het Nat. Crisis- Comité, doch hoewel daar het instituut de volle instemming vond, kon men om ge gronde bezwaren geen gelden hiervoor fourneeren, zoodat de commissie zich thans rechtstreeks tot de minister van Finan ciën heeft gewend, die de toezegging heeft gedaan, deze kwestie bij den Middenstands- raad aanhangig te maken. Spr. is er van overtuigd, dat de Minister van Economi sche Zaken, de benoodigde middelen zal verleenen. Dit instituut zal tevens bewerk stelligen, dat de toegezegde crediethulp al leen zal komen aan de bestaande midden standers met uitschakeling van alle z.g. beunhazen, om te trachten door deze hulp hun bedrijven wederom zoo volwaardig mogelijk te maken. Nu wordt in enkele middenstandsafdeelingen wel eens het be zwaar geopperd, dat ook niet-georganiseer- den hiervan kunnen profiteeren, terwijl de georganiseerden financieel zullen moeten bijdragen aan het instituut. Dit is volko men juist, want als de Overheid geld be schikbaar stelt zal men ook die aanvra gers moeten helpen, waar bovendien naast staat dat het onzen christenplicht is, om dezulken te helpen om reden zij soms on machtig naast de organisatie staan. Met een typeerend staaltje, welk nuttig werk het instituut in een speciaal crisis- geval kan tot stand brengen spr. deed hierbij slechts één greep uit vaststaande feiten beëindigde hij zijn keurige uit eenzetting, welke de volle aandacht der vergadering had. Uit de vele vragen wel ke tot den spr. werden gericht, bleek wel dat het onderwerp interesse had ge vonden bij de aanwezigen. Op zeer bevat telijke wijze diende de heer Simonis hier op van repliek. In verband .net de vra gen wees spr. met klem op het groote be lang, dat de middenstanders den midden stand op de been moeten houden en dat de organisaties hierin ten volle moeten medewerken. Het is daarom alleszins ge wettigd, dat de organisaties per lid en per jaar 50 cent aan dit instituut zullen moe ten bijdragen, een besluit waarmede de afd. Leiden der Hanze direct accoord ging. Het heeft spr. pijnlijk getroffen, dat niet alle afd. zoo denken om reden, dat als de middenstand iets vraagt waarmede hij gebaat is, hij hiervoor ook iets moet doen. Onder bijval van de vergadering dankt de voorz. den heer Simonis voor zijn keu rige en zakelijke uiteenzetting van het behandelde. Spr. is er van overtuigd, dat als in de e.v. vergadering, dit instituut een punt van bespreking zal uitmaken, het gesprokene van dezen avond, datgene zal bewerkstelligen, wat de spreker zich heeft voorgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris, hetwelk hierop volgde, stippelen wij uit dat het ledental in 1934 met 22 is toegeno men, het bestuur bleef ongewijzigd. Er werden 8 bestuurs- en 6 ledenvergaderin gen gehouden, waarbij het vergadering- bezoek zeer goed was. Als opvolger van kapelaan Meijnders, die in den loop van het jaar is vertrokken, werd kapelaan Sluis tot geestel. adv. benoemd. Het jaarverslag van den penningmees ter gaf aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 109.13, met als batig saldo 19.75; de begrooting 1935 werd na een kleine redactie-wijziging, vastgesteld op 1054.65. Tot kascommissie werden be noemd de heeren F. Alkemade, S. Lange- laan en C. J. J. Alkemade Jr. Hierna wer den 10 aandeelen uitgeloot van het plaat selijk voorschotfonds en wel de nummers 20, 2, 28, 30, 34, 47, 85. 89. De bestuurs verkiezing, wegens periodiek aftreden van denh eer H. Th. v. Bourgondiën en H. Buyze, die zich niet meer beschikbaar stel- AGENDA LEIDEN. Vrijdag, R. K. Kiesvereenigïng, jaarverga dering, „Den Burcht", 8.15 uur. Dinsdag, Ned. Reisvereeniging voor Ka tholieken. Jaarvergadering, Den Burcht, 8.15 uur. Woensdag. Alg. Prop. Club „Dr. Schaep- man", jaarvergadering; spreker de heer C. J. Kuiper, „Den Burcht", 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Jan. tot en met Zondag^ Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, Tel. 1313 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. UITBREIDING Fa. J. VAN CLEEF. De fa. J. van Cleef, Haarlemmerstraat 170172, heeft haar magazijnen en win kel-étalageruimte aanmerkelijk weten uit te breiden door beslag te leggen op het tegen over de zaak gelegen pand, Haarlemmer straat 179. In dit pand, de vroegere banket zaak vah den heer Brummelkamp, is de benedenruimte geheel inbeslaggenomen voor de uitbreiding bedden en tapijten. De heer M. Groenewegen verbouwde tevoren echter het pand geheel overeenkomstig de ook door hem verbouwde nieuwe zaak aan de andere zijde der Hooglandsche Kerk steeg. Voor de firma v. Cleef is dit een be langrijke verbetering, waarop wij gaarne de aandacht vestigen. den, had tot uitslag dat gekozen werden de heeren H. v. Rhijn en E. v. d. Werf. Inzake de gemeentelijke verordening op de reclameborden, deelde de voorz. mede, dat het bestuur deze kwestie bij den Centr. Raad en bij het Gemeentebestuur aanhan gig heeft gemaakt. B. en W. hebben toe zegging gedaan, hierin alsnog een rege ling te treffen, terwijl mr. Bach de veror dening in studie heeft genomen en hier over advies zal uitbrengen, zoodat men goed dat nog geen opgaven te doen. Bij de rondvraag werd het bestuur nog een dankwoord gebracht voor de mede werking verleend aan de vakgroep Verlof- en Vergunninghouders. Nog werd besloten de R.K. Kiesvereeniging aan te schrijven dat de' middenstandsorg. er prijs opstelt dat afgevaardigden in de contact-commis sie, welke men in het leven wil roepen, zitting zullen nemen. Nadat nog meerdere vragers aan het woqrd waren geweest, sloot de voorz. on der dank voor de goede opkomst, deze vruchtbare bijeenkomst met den chr. groei STADSNIEUWS VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN." Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging, heeft besloten tot het houden van een socialen avond. Deze avond zal gehouden worden op Donderdag 21 Februari 's avonds 8 uur, in de groote Stadsgehoorzaal. Evenals de avond ter herdenking van Christus Koningschap, wordt deze avond met groote zorg voorbereid. Als spreker zal optreden de zeereerw. heer Pater Henricus Cap., uit Helmond. Verder zullen medewerking verleenen de vrouwelijke jeugdbeweging voor katho lieke actie „De Graal" en de R. K. Ge mengde Zangvereeniging „Pulchri Studio" Het geheel belooft wederom een schitteren de avond te worden. Kaarten voor dezen avond zijn a 0.40 te verkrijgen vanaf Zaterdagmiddag 2 Fe bruari a.s. bij Wed. Huibers, Haarlemmer straat, het Graalhuis Hooigracht 31 en bij den heer Langeveld Aloëlaan 20a. Aan de aanvrage om kaarten te reservee ren kan niet worden voldaan. ST. JOSEPH-GEZELLEN-VEREENIGING. Kempermanfonds. De zelateurs van het Kempermanfonds worden morgen-, Zaterdagavond, in het Gezellenhuis verwacht. Alle gelden moeten dan verrekend worden met den penningmeester. Elkeen kent zijn plicht ei is om half negen present. Leidsche Arbeidsbeurs. Op den 31sten Januari waren 4572 (v.j. 3638) werkzoekenden ingeschreven. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4322. Naamlooze Ven nootschap Nederlandsche Krachtvoeder- fabriek Muskator, Oude Wetering A 186, fabriceeren van en handel in veevoeder enz Uittr. Comm.: S. Grünewald, Dusseldorf, d.d. 23 Oct. 1933. 6418. Koresvaardrogiserij, Leiden, Ko- revaarstraat 24. Door de uittreding van de vennoote: A. E. Kramer, dd. 1 Febr. 1935, is de vennootschap onder firma ontbonden. 4538. Johs. Vink, Alphen aan den Rijn Gouwsluischeweg 110, scheepmaker. Uittr. E.: J. J. Vink, Alphen aan den Rijn; Wijz. handelsn. in: D. Arlman, voorheen Joh. Vink. Gisteren had de 31-jarige mej. C. P. in een woonschuit, liggend aan de Langegracht het ongeluk een pot heete koffie om te stooten. Zij en haar 2-jarig dochtertje lie pen daardoor brandwonden op, zoodat de dokter van den E. H. D. hen moest verbin den.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2