VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 RIJNSBURG. Tuinbouw. Een tamelijk willige han del was er deze week met voor meerdere producten bevredigende prijzen. Wasch- peen was graag en bracht van 0.90 tot 1.20 per kist van 20 K.G. op. Andijvie komt in kleiner kwantums en gaat vlug weg tegen 0.07 tot 0.10 per K.G. Roode kool is goed gevraagd voornamelijk in de lste soort en bracht van 6.40 tot 8.30 op. Gele kool ging voor 4.80 tot 6.10. Selderieknollen 3.10 tot 4.90 per 100. Uien gingen in de beste kwaliteit vlug weg tegen 2.50 tot 3.per 100 K.G. Iets afwijkend werd gekocht voor 2.10 2.30. Groene kool 2.40 tot 4. TER-AAR. ^Arti et ReligionL" Een groote belang stelling verwachten wij met de jaarlijksche feestavond van de R. K. Muziekvereeniging, doch dat er nog velen teleurgesteld moes ten worden, vanwege de totale uitverkoop van kaarten, had toch niemand kunnen ver moeden. Was het optreden van Willy Derby de attractie? Of het medeleven met de ver- eeniging die aanstonds haar vijftien-jarig bestaan hoopt te vieren? Een feit, de zaal was stampvol. Haar voorzitter, de heer C. A. Volgering, opende de bijeenkomst met den Uhr. groet, riep allen een hartelijk welkom toe, bijzonder aan den zeereerw. Pastoor, den weleerw. Kapelaan, den eere- voorz. L. Wassenburg, donateurs en genoo- digden. Als eerste nummers van het programma krijgen we het optreden van de Muziek vereeniging onder leiding van den Direc teur C. van Dam. Zij voerde uit: „Aan U o Koning der Eeuwen", een marsch van Pur- notrte; „Paris-Bruxelles", „Concordine", ouverture dramatique Leon Dervaux, een fantaisie van J. Martin, „L'Echo des Bois, en tot slot „En Ardenne", ouverture van D. D. Belleflamme. Dan geeft het programma aan het optre den van „Willy Derby" aan de piano begeleid door den niet minder bekenden populairen componist Joop de Leur. Al spoedig wist dit twee-tal de stemming erin te brengen met hun leuke liedjes en ver makelijke anecdoten. Uit hun uitgebreid repertoire noemen wij: „Bloe men, Loop nooit je moeders deur voorbij, de Barbier van Sevilla", enz. Telkenmale mocht de heer Derby een hartelijk applaus in ontvangst nemen en inderdaad was z'n optreden een succes. Het klein ensemble, wat zich speciaal toelegt op klassiek werk, kwam vervol gens onder leiding van C. Volgering voor het voetlicht en speelde een drie-tal num mers, waarvan de echte muziekkenner be slist genoten heeft. Door een 4-stemirig mannenkoor werd het Wiegelied van Mo zart en Domme Hans van Kuntze ten ge- hoore gebracht. Het laatste nummer blijft ongetwijfeld het leukst. Heel vaag gaf nu het programma aan „Optreden der Arti- Boys". Zoo terloops hadden we het »en en ander vernomen wat deze lieden van plan waren, maar toch steeg de nieuwsgierig heid ten top, toen men de drukte hoorde achter het tooneel. Wat een verbazing als het scherm opgetrokken en op het podium staat opgesteld een groote vliegmachine type Douglas, genaamd „Koekoek". In en op deze kist waren gezeten de ..Arti-Boys'" met den leider Cor van Lammeren in de cockpit, die van daaruit het ensemble diri geerde. Direct klonken verschillende popu laire liederen, o.a. Sarie Marijs. We gaan niet naar Zwitserland, enz., en tot slot een pakkend refrein. Het publiek was gul met het applaus. Hulde aan de Boys, die ieder jaar met iets nieuws naar voren komen, wat inslaat. Tot slot speelde fanfare de Pan-Europa marsch, de Pelikaan marsch, en een groote marschen-potpourri van Maas „Daar komen ze aan". Mooi tijd was het toen de voorz. overging van deze alleszins goed geslaagde feest- aevond. Hij dankte allen voor hun mede werking, vooral den Directeur, die door z'n ijver de vereeniging op zoo'n hoog peil weet te brengen, en spoorde een ieder aan de Muziekvereeniging moreel en financieel te blijven steunen. Veel hebben we genoten van dit rijk varieerend programma. „Arti" heeft ons den geheelen avond alleraangenaamst be zig gehouden en doorloopend een gullen lach getooverd op de vele gezichten. Zoo'n avond mag men wel eens gerust hebben in dezen zorgelijker, tijd. Buitengewoon voldaan keerden wij huiswaarts. Spreker kwam niet. De aangekondigde propagandavergadering van het R. K. Werkliedenverbond, waarbij als spreker zou optreden de heer P. J. M. Cewalt, hoofdbe stuurder van den Bond van Overheidsper soneel St. Paulus, ging niet door, daar even na het officieele aanvangsuur een telegram binnen kwam, meldende dat de geachte spreker plotseling verhinderd was. De op komst was niet groot. Landstorm. De tweede propaganda- avond van den Bijz. Vrijw. Landstorm, die gehouden werd in het café Hoogendijk, mocht zich in geen groote belangstelling verheugen. Door luitenant Karres en ka pitein Bordewijk werden propagandistische woorden gesproken en de zeereerw. Pas toor bracht het nut van een dergelijk insti- tuut naar voren, wees op de gevaarlijke stroomingen in ons land. De rest van de avond werd op een gezellige manier door gebracht. Geboren: Elisabeth, dochter van J. (Vonkffoogervorst Johanna, dochter van J. P. PijperEs veld Theodorus Cor nells, zoon van W. VerlaanVan Zaal Johannes Theodorus Petronella, zoon van Th. Gè. v. d. HoornAkerboom Gerrit, zoon van A. van Eykvan Haringen. Gevestigd: H. G. Niesing, Zevenho ven. Vertrokken: T. Tijsterman, Amster dam. LEIDSCHENDAM. Feestavond K. J. M. V. Voor een over volle zaal gaf Donderdag de Leidschen- damsche K. J. M. V. hare groote jaarlijk sche feestavond, welke, laten wij het direct zeggen, in alle opzichten schitterend is ge slaagd en een avond is geworden, zooals wij zelden in het Patronaat zien. Om pl.m. 8.15 uur opende de voorz., de heer Wim Bleijs, met den K. J. M. V.-groet. Het is een groote eer voor de K. J. M. V., aldus de voorzitter, dat de zaal zoo vol is en wij stellen het op hoogen prijs, dat zoo- velen onze gasten willen zijn en daarom roep ik allen een hartelijk welkom toe en ik doe dit in het bijzonder rector Mol, on ze moderator kapelaan Dunselman en kap. v. Vugt, burgemeester Keijzer, ir. de Groot en mevrouw de Groot, de afgevaar digden van de diverse vereenigingen en zustervereenigingen en de donateurs en be gunstigers. Wij hebben, aldus spreker, een degelijk studie-mate al verzameld en er is een groote actie Oevoerd, zoodat wij een groot aantal K. J. M. V.-enthousiasten hebben. De onderbouw is stevig gelegd en wij zul len nu met alle kracht moeten beginnen aan den bovenbouw; wij kunnen niet meer terug, doch moeten vooruit en daarvoor is aller medewerking noodzakelijk. Daarom is het zoo jammer, iat er nog zoovele jon ge middenstanders buiten onze, vereeni ging staan. Het is onze plicht, doch ook hun plicht, paraat te zyn, want het gaat om de toekomst en daarom is samenwer king en aansluiting noodzakelijk. Deze avond moet beschouwd worden als een actie, doch ook als een blijk van sym pathie voor de donateurs en begunstigers, enz. 'Wij weten, dat wij moeten aanpakken en wij pakken aan en zullen aanpakken, doch hiervoor is aller medewerking noodig. Hij vraagt daarom alle verslagen, enz. in de bladen te lezen om zoo op de hoogte te kunnen blijven. Naast studie en ontwikkeling is er in de K. J. M. V. ook nog een plaats voor vroo- lijkheid, daarom zal deze avond een avond zijn van Roomsche blijdschap en hij wenscht dus allen een vroolijken en blij den avond. Uit volle borst wordt door allen staande het Bondslied gezongen. Wij krijgen dan de opvoering van „De groote kans", blijspel in 3 bedrijven onder artistieke leiding van Pierre Balledux door de Vereenigde Haagsche Spelers. Uit de recensies der diverse dagbladen hebben wij kunnen lezen, wat dezen avond door de Haagsche spelers geboden werd en wat zullen wij daaraan nog toevoegen. Inder daad het was le klas spel en alle rollen, zonder een uitzondering, werden magnifiek gespeeld, in een woord, het was af en wij zijn overtuigd, dat alle aanwezigen zullen erkennen, dat de Haagsche spelers ons een avond hebben gezorgd, welke wij niet gauw zullen vergeten en welke ieder over voldaan heeft; dit bewees ook zeker het luid ap plaus, dat den spelers en speelsters telkens ten deel viel en het woord van dank en hulde, dat den voorzitter op het einde aan de Haagsche spelers bracht was vol komen verdiend. Het muzikale gedeelte van dezen avond werd verzorgd door „The Funny Boys", die er een vroolijke steming inhielden en voor een aangename afwisseling zorg droegen; ook dit gedeelte was af. Gedurende de pauze werd er nog een verloting gehouden van enkele fraaie prij zen, welke verloting een vlot en prettig verloop had. Vermeld zij nog, dat aan de aanwezigen gratis chocolade en vruchtenblokjes wer den aangeboden, beschikbaar gesteld door een tweetal fabrieken. Ook werden aan de heeren sigaren aangeboden, beschikbaar gesteld door den heer Q. Bleijs, te Leid- schendam Op het einde bracht de voorzitter, zoo als wij reeds zeiden, dank aan de spelers en bood hun enkele geschenken aan, be schikbaar gesteld door de firma W. Blonk; hij zracht verder dahk aan allen voor de medewerking en sloot dan met een opwek kend woord den alleszins geslaagden en schitterenden avond met den K. J. M. V.- groet. Beschadigd. Bij het graven aan den nieuwen weg Den HaagGouda is een der kabels van het blokstelsel telegraaf en te lefoon van de voormalige Z. H. E. S. M. tusschen Nootdorp en LeidschendamVoor burg beschadigd, waardoor genoemde ver bindingen werden verbroken. Van 3 uur tot middernacht moesten de treinen tus schen genoemde halten worden geloodst. VOORSCHOTEN. „St. Genesius". De tooneelvereeniging „St. Genesius" geeft as. Zondag 3 Febr. een uitvoering in het Vereenigingsgebouw. Hetzelfde programma zal gegeven worden als j.l. Zondag bij het jaarfeest van den R.-K. Volksbond. Een vroolijke avond, waarin 2 kluchtspelen worden opgevoerd, „Bureau-Succes", „Gesjochten jongens" en eenige voordrachten. Gezien het succes van dien avond zal de belangstelling as. Zon dag er niet minder om zijn. De naam van de tooneelvereeniging, welke weer in haar oude roem herleeft, en de laag ge stelde toegangsprijs zullen wel medewer ken, dat voor een volle zaal gespeeld zal worden. Toegangsbewijzen fij M. G. Op dam en 's avonds op den speeldag aan de zaaL Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan als werkzoekenden 208 personen ingeschreven, t.w.: 20 timmerlieden, 17 metselaars, 15 opperlieden, 6 grondwerkers, 7 schilders, 90 land- en tuinbouwarbeiders, 11 los arbeiders, 2 zilverbewerkers, 3 lood gieters, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 2 straatmakers, 3 chauffeurs, 1 radio-techni- ker, 1 betonwerker, 3 monteurs, 2 houtbe werkers, 1 electricien, 1 kantoorbediende, 2 schippers, 4 smeden, 1 surveillant, 1 let terzetter, 1 loopknecht, 2 bakkers, 1 spin- meester, 1 scheepmaker, 1 bouwkundig op zichter, 1 constructieteekenaar, 1 kunst- hoornbewerker, 2 meubelstoffeerders, 1 huisknecht, 1 winkelbediende, 1 fabrieks arbeider. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Jan Willem z. van J. W. Stolk en K. G. J. Bouthoorn Johanna Maria d. van H. J. Lelieveld en C. M. van der Burg Elisabeth Theresia Jacoba d. van M. C. van der Valk en M. H. Mulder Petrus Maria z. van G. H. van Giezen en J. van Amsterdam. Gehuwd: Johannes Gerrit Bon en Eva Johanna Korswagen. Overleden: Lina Smittenaar 65 j. Wicher Johan Pen 21 j. Gevestigd: J. A. Schouten van Lei den L. J. H. Exalto van Voorburg W. Lentz van 's-Gravenhage. Vertrokken: W. L. Mann naar Oegst- geest G. den Daas naar Leiden W. H. van Geerestein naar 's-Gravenhage E. J. Korswagen naar Amsterdam. WASSENAAR. Gevestigd: E. Asshoff uit Heemstede P. Boutkan uit Nieuwenhoorn A. A. Florusse uit Dordrecht M. Gussenletner uit Voorschoten A. Hameeteman uit Sommelsdijk C. van Spronssen geb. Hogervorst uit Voorhout W. H. Metz uit Calcutta D. Meijer en gezin uit Den Haag M. J. W. van der Meijs uit Oister- wijk C. A. O. Noell en gezin uit Berlijn J. A. Oosterveer uit Bussum C. P. van Sandwijk uit Zeist H. J. Scheffer uit Batavia W. K. Schneider uit Duitsch- land. Vertrokken: I. Stockenhuber naar Den Haag A. Korendijk en gezin naar Rotterdam G. C. Kersten en vr. naar Zuilen H. A. Lambalgen en vr. naar Den Haag Wed. A. P. C. M. Goossens geb. Gilissen naar Utrecht A. A. van Leeuwen naar Gouda H. G. J. van Voorst van Beest naar Apeldoorn C. A. M. van Dinter geb. Hogewoning naar Rotterdam C. A. van der Kramer naar Delft A. Verbraeck naar Den Haag C. v. Biexen naar Leiden H. A. Ofner naar Den Haag G. de Ruiter naar Voorburg M. Derf- ler naar Den Haag H. Huisman en gezin naar Katwijk aan Zee M. Szussisch naar Den Haag W. H. Punt naar Maassluis P. J. J. Goemans naar Den Haag R. A. Kubly naar Den Haag A. Stadler naar Den Haag H. D. F. C. Grunhagen en ge zin naar Den Haag L. W. Gaiser naar Den Haag. Geboren: Christiaan, z. v. Chr. Be- kooij en E. Goor. Mathilde Wilnelmma Amelia, d. v. G. F. Nagelkerke en A. G. I. A. D. Suurenbroek. Gardina Theresia, d. v. J. A. Boerkamp en Z. Lobbes. Adriana Wilhelmina Johanna, d. v. G. J. A. Knijnenburg en 'A. C. v. Wissen. Laurentius, z. v.'J. T. van der Krogt en L. J. M. Vogels. Petronella Josepha. d. v. A. L. van Paridon en D. J. L. van Cassel. Ondertrouw!: M. J. Balk en J. M. H. M. Beijersbergen. Gehuwd: J. de Freitas Martins en A. C. F. Kestein. J. P. J. van Dinter en C. A. M. Hogewoning. W. Florusse en M. Pelz. Overleden: Malgerius Anthonius Looyestein, oud 75 jaar, wedr. van M. Oos terveer. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Inbraak. Door een bewoner aan den Steekterweg werd bij de politie aangifte gedaan, dat waarschijnlijk in den a^eloo- pen nacht was ingebroken ten huize van de familie v. M. aldaar. De ongewenschte bezoekers zijn door een ongesloten raam het huis binnengekomen. Daar de bewo ners afwezig waren werden zij bij hun nachtelijken arbeid door niets gestoord. Beneden in het huis werd alles overhoop gehaald en bovendien op ergerlijke wijze verontreinigd. Begrijpelijkerwijze kon niet worden vastgesteld, wat er is ontvreemd, doch uit het feit, dat verschillende voor werpen van waarde onaangeroerd bleven, lijkt het er meer op, dat een troepje van dalen hier hebben huis gehouden. Eerst na de terugkeer der bewoners zal moeten blijken of van diefstal sprake is geweest. Onhebbelijk. Door eenige jongens werd gisteravond het „kranige staaltje" uitgehaald, om nabij de Visserstraat een trein te doen stoppen. De belhamels had den zich tot dat doel op de spoorlijn be geven en toen zij door den machinist van der. trein werden bemerkt, deed hij de trein stoppen, De heldhaftige. jongens(?) die zich toen ijlings uit de voeten maakten, zijn bij de politie bekend. Geboren: Jannetje d. van D. van Leeuwen en C. van der Nagel Johanna Cornelia d. van W. J. van Dijk en J. van Leeuwen Jan z. van M. Ketel en C. Zek- veld. Dirk z. van IJ. Vietmeijer en F. Postma. Cornelia Petronella d. van C. Gocx en C. Kneppers. G e t r ou w d: A. van Gemeren 25 j. en C. van Donk 22 j. Overleden: Gerit van Ofwegen 2 j. Leendert Kom 60 j. echtgenoot van S. C. Bos. Gevestigd: van Voorburg C. H. Wal- ravan Rheden: C. J. M. Wink Lei den: A. P. J. M. Geijer Koudekerk: M. van der Zwan Delft: W. Moes Bos koop: J. A. van Gemeren en gezin Rot terdam: K. Munting. Vertrokken naar Leiderdorp: W. Quick Leiden: F. C. Rosenberg Ier- seke: A. Ferwerda Voorschoten: H. van der Wel en gezin Uithoorn: W. C. Overes Haarlemmermeer: J. Roest Samsbeek: A. van der Zeeuw. Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der Gemeente op Donaerdag 31 Januari in openbare verga dering bijeen. Secr. de heer H. J. van Delft, aanwezig alle leden. Opening met gebed. Alvorens de agenda te behandelen sprak de burgemeester een nieuwjaarsrede uit. De afname van de bedrijven nam toe en er is een winst van ruim 1500..hierin is begrepen een buitengewone uitgaaf van 3500.voor kosten van omlegging van het kabinet in den Voorb. weg en Veursche Straatweg en het verplaatsen van een ge deelte bovengrondsnet langs den Stomp- wijkschenweg. De verkoop van lichtstroom vermeerderde met 5 pet., de verkoop van krachtstroom, tegen gewoon tarief, met 8 pet. en de verkoop van krachtstroom, tegen speciaal tarief voor grootverbruikers, met 75 pet. Het gasbedrijf heeft een verlies van ongeveer 3900.hierin is begrepen een bedrag van 2000.voor kosten van om legging van de buizen in de gemeente Veur. De afzet van het kookgas verminderde met ongeveer 10 pet. Daar de prijzen van gas kort geleden door U zijn verlaagd, ver trouw ik, dat de ingezetenen medewerken om het tekort weg te werken door meerder gas te betrekken. Voor de tuinders was 1934 een gunstig jaar, waarvan de burgemeester een duide lijke uiteenzetting geeft. Ik wil deze ver melding niet eindigen, dan na een woord van dank te hebben gebracht aan de Re geering, die in den vorm van steun aan de tuinders de helpende hand heeft geboden. Het beste bewijs, dat er tot dusverre in deze gemeente geen slachtoffers vielen. Van den Raad heb ik al zooveel jaren met de wet houders uw steun ondervonden. Mag ik dit ook voor 1935 vragen? Van onzen kant kunt gij verzekerd zijn, dat wij niets lie ver willen, dan door onderlinge samenwer king de belangen der Gemeente en van de ingezetenen te dienen. De heer Zandwijk beantwoordt den voorzitter namens den Raad. De waterleiding. Ter tafel komt het voorstel n. a. v. adres van ingezetenen ter zake tarieven Stich ting Drinkwaterleiding „De Tien Gemeen ten". De heer Zuijdwijk merkt op, dat er ge klaagd wordt over de te hooge tarieven en vindt het een wonder, dat de menschen nog betalen kunnen. Hij noemt de tarieven der Voorb. Waterleiding Mij. en De Tien Gemeenten, waarbij een zeer groot ver schil is te constateeren. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet mo gelijk is esn zet een en ander nader uiteen Bovendien is er reeds 10 pet. verlaagd en wanneer hij zich niet vergist, komt er dit jaar wederom 10 pet. verlaging. De heer Zuijdwijk is het niet met den voorzitter eens en geeft aan de hand van een voorbeeld aan, dat de tarieven inder daad zoo hoog zijn. Hij vraagt, of het niet beter zou zijn de leiding te koopen, zou dit GEMEENTERAAD VAN VEUR niet beter zijn voor de Gemeente. Hij be spreekt de aansluiting met Voorburg. De voorzitter merkt op, dat er vroeger klacht op klacht kwam over het slechte water en nu het water'er is zijn er nog klachten, wat zeer zeker zijn oorzaak vindt in de slechte tijdsomstandigheden. Als de Voorb. Waterleiding Mij. daar de leiding had gelegd, zou de Gemeente voor hooge renten en aflossingen hebben geze ten. Zeer zeer zal hij de zaak terdege be spreken, verder kan hij er niets aan doen. De heer Kranenburg kan zich met deze kwestie niet vereenigen. Hij heeft het con tract gelezen en er is niets aan te doen. Hij vraagt zich af, hoe men zulk een contrat heeft kunnen afsluiten, het is onbegrijpe lijk en hij vindt het het jammerst, dat wij er niets over te vertf-llen hebben. De heer Raaphorst beveelt aan deze zaak eens flink aan te roeren; hij zou het niet erg vinden, als de Gemeente voor deze menschen, die zulke hooge tarieven moeten betalen, iets bijbetaalde. De heer Schrader zegt, dat het voorstel den steun van den Raad verdient en dat de burgemeester zijn best doet. De heer Borst zegt, dat men het toch moet respecteeren, dat het water daar gekomen is al is het dan duur, doch de slechte toestand is hieraan ook debet: de menschen kunnen niet meer betalen en vandaar terecht de klachten. Men moet echter niet vergeten, dat het een Coöperatie is, waar geen winst mag gemaakt worden, z. i. zullen de tarie ven dan ook wel geleidelijk omlaag gaan. Hij vraagt, of de voorzitter wil onderzoe ken, of de afschrijvingen niet te hoog ge nomen worden en wenscht inderdaad, dat de menschen goedkooper water krijgen. De voorzitter zegt zijn uiterste best te zullen doen om er zooveel mogelijk af te krijgen, waarna het voorstel z. h. s. wordt aangenomen. De voorstellen betreffende wedden amb tenaren van den B-irgerliiken Stand en tot wijziging raadsbesluit <M. 17 November 1934 inzake toepassing art. 212, 3e lid der Gemeentewet worden z. h. s. aangenomen. Aan de orde komt het voorstel tot ver nieuwing van de brug in de Smidslaan. De heer Zuijdwijk heeft op de teekening gezien, dat er een gemetselde brug komt, hij vraagt, of een betonnen brug niet goed kooper en beter is, bovendien zijn alle brug gen verderop aan den Achterweg van beton. Wethouder de Koning kan deze meening niet deelen; een betonnen brug zou in deze omgeving geen sieraad zijn. De heer Zuijdwijk zou hiermede accoord kunnen .gaan, doch hoelang zal de brug er blijvén. De heer Schrader merkt op, dat het ver schil in prijs tusschen een betonnen en een steenen brug zoo gering is, dat dit niet veel uitmaakt. De heer Zuijdwijk kan er dan mede ac coord gaan, waarna het voorstel z. h. s. wordt aangenomen. Hierna sluiting. BODEGRAVEN Arbeidsbemiddeling. 'Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling staan als werkzoekende ingeschreven: 26 fabrieksarbeiders, 2 schilders, 18 losse werklieden, 8 opperlieden, 2 heiers, 14 landarbeiders, 5 schippers, 9 pakhuis knechts, 2 metselaars, 8 timmerlieden, 1 botelaarsknecht, 2 tuinders, 1 smid, 1 chauf feur en 1 jonge werkster. Inlichtingen aan heeren werkgevers worden gaarne ver strekt. Geboren: Arie z. van A. Vermeulen en H. Boot Johannes Nicolaas z. van J. C. Hooijmans en A. W. Egberts. O n d e r t ro u w d: G. L. Baas 34 j. en J. M. van Veldhuizen 31 j. Overleden: Dirk van Wensveen 8 maanden. Gevestigd: L. J. Enthoven en gezin van 'sGravenhage A. Apel, van 'sGra- venhage G. Maaskant van 's Gravenhage Vertrokken: N. J. Potuyt naar Nieuwkoop A. C. Verbee naar West broek M. R. C. Verbree naar West broek J. J. Kasius, naar Alphen a. d. Rijn. KOUDEKERK. Een boffer. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat de echtgenoote van d en tuinder T. Molema in de La ge waard alhier, ruim 14 jaren geleden in den tum haar gouden ring verloor en deze thans in den tuin is teruggevonden. Getrouwd: Wilhelmus Cornelis Ove res, 26 j. en Cornelia Maria Koot, 24 j. Overleden: Reinier de Jong 72 j., echtg. van Dirkje Blanker. NOORDEN Een propaganda-avond. De R.K. Drankbestrijdingsvereenigingen Kruisver- bond en Mariavereeniging organiseeren elk jaar een propaganda-avond, wat dit jaar wat uitgesteld moest worden. Telkens weet men met iets pikants te komen, doch deze keer heeft men wel een geheel eenig en zeldzaam aantrekkelijk programma. Zondagavond a.s. zal op de St. Francis- cuszaal kapelaan Tempel uit Montfoort, een bekend en gevierd spreker, een rede houden, getiteld „Sobriëtas" in de heden- daagsche wereld". Daarna zullen ongeveer 40 leden van de Katholieke Jonge Meisjes- vereeniging uit Montfoort opvoeren een Mariaspel in de trant der oude Middel- eeuwsche Mysteriespelen. Het spel bestaat uiteen proloog met zes levende tableaux, voorstellende feiten uit het leven van Jezus Moeder met als slot een grootsch spreek koor van alle 40 dames, waarin Maria ver heerlijkt wordt. Het geheel wordt afgewis seld door godsdienstige reidansen en tus- schenspelen. De muzikale begeleiding ge schiedt door harmoniumspel. Op het eind zal de kapelaan van de pa rochie, de weleerw. heer W. B. Hermans, een korte redevoering houden. NIEUWKOOP Arm gebroken. De 60-jarige wed. van B had in het Zuideinde alhier het ongeluk, dat toen zij bij den bakkerswagen van A. stond en voor een passeerende auto uit den weg wilde gaan, tegen den wielrij der van L. aan te loopen, waardoor zij kwam te vallen en haar arm brak. INGEZONDEN STUKKEN De heer Vlekke en z'n titel. Titels en praedicaten zijn wettelijk en moreel gewaarborgd, al dan niet onder poe nale sanctie. In 1933 werd op strooibiljet ten der N. S. B. de heer Vlekke betiteld als „R. K. Leeraar". Van verschillende zijden werd dit als misleiding gesignaleerd. Ook in het Kath. Schoolblad d.d. 82'34. De heer VI. beantwoordde dit laatste blad o.a. aldus: „Nooit, maar dan ook nooit is door mij of in opdracht van mij, de titel van R.K. Leeraar op de pamfletten gebruikt. Toen ik het in Aug. 1933 bemerkte, heb ik on middellijk aan ons Hoofdkwartier gemeld, dat ik Hoofd eener O. L. School te Amster dam ben. Dat is een titel waarop ik trotsch genoeg ben, om het sieraad „leeraar" niet te_ ambieeren." De heer Vlekke zag dus de misleiding zelf ook in! Waarvoor anders het schrijven, aan het Hoofdkwartier? Maar die trots is als sneeuw voor de zon gesmolten! Want nu heet de heer Vlekke R. K. Hoofdonder wijzer, O verveen. En over de Openbare School uit Amsterdam wordt niet gerept. Hoe de heer Vlekke op het protest-biljet over deze nieuwe misleiding heeft gerea geerd is ook onder get. bekend. Odol is een best mondwater. E. BOGAART, Hoofd R.K. School, Bodegraven. Stationneeren verboden! (Niet langer stil staan dan noo dig voor on middellijk in- en uitstappen) OOOOOOOOOO

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14