UIT DE OMGEVING VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 A.R.K.A., Afd. Bloembollenstreek. Woensdagavond vergaderde de Alg. R.K. Ambtenarenvereeniging, Aid. Bloembol lenstreek in hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim. De voorzitter, de heer L. J. Droogh, opende deze vergadering met een kort wel komstwoord en de beste wenschen voor 1935 voor de afdeeling en haar leden. De rekening 1934 en begrooting 1935 werd na eenige bespreking aangenomen, zooals deze door het Bestuur was aangeboden. Hierna bracht de secretaris verslag uit over het afgeloopen jaar. Hieruit blijkt o.m. dat de afdeeling thans 39 leden telt. De heeren Verhaar uit Hillegom en van Schie uit Noordwijk werden benoemd tot leden van de kascommissie voor 1935. Ge sproken werd over de plannen voor het maken van excursies. Een lijst van excur sies is door het bestuur aan de leden ter invulling toegezonden. Voor verschillende uitstapjes blijkt wel belangstelling te be staan. Tot leden van de feestcommissie voor de herdenking van het 3-jarig bestaan der afdeeling op Zondag 24 Februari a.s. werden benoemd de heeren de Bekker uit Voorhout en de Boer uit Noordwijk. Tot voorzitter der afdeeling werd met alge- meene stemmen benoemd de heer H. J. Lycklama uit Hillegom. De heer Droogh had zich niet herkiesbaar gesteld. De heer de Jong uit Noord wij kerhout, penning meester der afdeeling werd met algemeene stemmen herkozen. Tot nieuw bestuurslid werd na herstemming gekozen de heer Bulten uit Lisse. Op den heer Verhaar werden 5 stemmen uitgebracht. De heer Lycklama dankt met welgekozen woorden voor het in hem gestelde vertrouwen en den afgetreden voorzitter voor hetgeen hij voor de afdeeling deed. Na rondvraag en sluiting bleven de le den nog eenigen tijd gezellig by een. HILLEGOM. Halte electr. tram. Door ae actie van belanghebbenden is de halte aan de Pas toorslaan weder in eere hersteld; thans stoppen er weer de trams. Nu is het nog ge- wenscht dat ook aan de voormalige remise weer een halte komt, die aan de van Tels- straat kan dan wel vervallen. Verkooping. Gisteravond had in hotel Sistermans ten overstaan van notaris D. Lodder de verkoop bij inzet plaats van 3 landhuizen aan de Wilhelminalaan. Inzet als volgt: Perc. 1. Het landhuis No. 35 ter grootte van 2.83. Hoogste bieder de heer Vendel, Haarlem, ƒ3900. Peroeel ,2. Het landhuis No. 37, groot 1.30 A Hoogste bie der dezelfde 3700. Perceel 3. Het landhuis No. 39 groot 1.42 A. Hoogste bieder de heer J. de Jong te Hillegom 37.00. Toeslag over een week. Voor 't pi. crisis-comité. In hotel Sis termans werd de eerste amusementsavond georganiseerd ten bate van t crisis-comité alhier. Er was een bridge-wedstrijd, waar aan tegen 1.50 entrée kon worden deelge nomen. De avond werd geopend en gesloten door den burgemeester; de leiding berustte bij den heer B. Rijnveld. De uitslag was als volgt: Scheveningsch systeem oneven lijn: de heer en mevr. Rèekers uit Leiden 21 p., de heeren C. Schrama en N. J. J. Assen delft, Hillegom 26 p., mevr. Krouwel en de heer J. Speelman, Sassenheim 27 p. Mr. D. F. Pont en mevr. Pont, Hillegom 29 p., De heeren L. Burggraaf en A. v. Zanten 30 p. De heeren Hermans en Out 31 p. De heer en mevrouw Beek 31 p., allen Hillegom. Het zelfde systeem even lijn: Dr. Volkertsz en de heer Bolle, Lisse 25 p. Dr. H. F. ten Hoopen en mevr., Hillegom 25 p. De heer en mevrouw Kraak, Hillegom 25 p. De hee ren W. Maas en H. Preenen, Hillegom 26 p. De heer en mevr. Kervel (uit Indië) 29 p De heer en mej. v. d. Laan, Bennebroek 32 p. Mej. en de heer Hins 33 p. Systeem wilde drive: 1. mevr. de Vreugde en mevr. Philippo. 2. Notaris D. Lodder en de heer Ch. Ph. Freriks. 3. de heeren W. v. d. Berg en N. Heesterbeek. 4. de heeren P. D. v. Mourik en J. Snijders. 5. de heeren P. J. J. Paling en Oudehand. 6. de heeren B. en C. de Wrede. 7. de heeren A. A. H. Schulte Kuperjain en J. G. Kat. 8. de dames de Vreugd. Batig saldo 90. KATWIJK. Tuberculose-bestrijding. Verschenen is het 20ste jaarverslag van de vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Katwijk en Omstreken. Het ledental bedraagt volgens het jaar verslag 237. Op 1 Jan. 1934 was dit cijfer 250. Een achteruitgang dus, die bijna onbe grijpelijk is. De z.g. „Halve stuivers-ver - eenöging" bloeide in Rijnsburg zeer goed. Er werd door middel hiervan aldaar ƒ278.60 bijeengebracht. De huisbezoekster, mej. Noteboom, deed haar werk als steeds met onvermoeide ijver en toewijding. Op 31 Dec. stonden 133 gezinnen onder toezicht en werden 1558 bezoeken afgelegd. De samenwerking met den leider van het district-consultatie-bu reau te Leiden was steeds bijzonder aange naam. Op 1 Jan. stonden in het register der vereeniging ingeschreven 166 gezinnen met 151 patiënten. In den loop van het jaar kwamen er 22 gezinnen met 25 patiënten bij en werden afgevoerd 7 gezinnen met 11 patiënten. In Dec. werden nog afgevoerd 48 gezinnen met 41 patiënten zoodat op 31 Dec. 1.1. nog onder toezicht der vereeniging stonden 133 gezinnen met 124 patiënten. Dat in Dec. zooveel moesten worden afge voerd vindt zijn oorzaak in de bepalingen der Prov. Vereeniging dat alle ingeschre ven patiënten het consultatiebureau te Lei den moeten hebben gepasseerd. Geduren de de zomermaanden weid hoogtezon zeer beperkt toegepast. In totaal werden 34 per sonen bestraald. Ontsmetting had 5 maal plaats. Uitgeleend werden een groot aantal artikelen als ledikanten, ligstoelen, enz. Aan een 10-tal patiënten werden enkele honderden liters melk verstrekt. Voor 2 patiënten, die in het Gasthuis werden op genomen, werd een bijdrage in de ver- pleegkosten betaald. Woningverbetering werd tweemaal aangebracht. Dit voor be tere ventilatie. Aan 3 gezinnen werd huurtoeslag toege staan. Verbetering van slaapplaatsen werd voor 9 personen verkregen. Op de Leidsche Buitenschool te Katwijk werden 3 kinderen geplaatst. In het Kleuterhuis werden 2 kin deren opgenomen, Naar het Zeehospitium werden 4 kinderen gezonden. In verschil lende andere sanatoria 6 patiënten. Twee patiënten werden opgenomen in het Gast huis èn 7 in ziekenhuizen. Het Prov. Ver- plegingsfonds hielp tweemaal met een flink bedrag. Het hospitium en een sanatorium verschaften geruimen tijd een vrij bed. Door de samenwerking met de vereeniging „St. Elisabethpenning" werd een patiënt in staat gesteld thuis te rusten. Op de melk prijs werd geregeld de gebruikelijke reduc tie gegeven. Van particuliere zijde werd de vereeni ging gesteund door toezending van 4 ledi kanten met matrassen, verder kleeren, enz. Ook werden nog geldelijke bijdragen van particulieren ontvangen. Uit het verslag spreekt verder een toon van dankbaarheid voor de daadwerkelijke steun van alle zij den ontvangen en de secretaresse ziet hier in een bewijs van sympathie met het stre ven der vereeniging. Het financieel ver slag, aan het gewone verslag toegevoegd, geeft als eindcijfer der inkomsten en uit gaven 7993.18 met een batig saldo op 31 Dec. 1934 van 1840.20. KATWIJK AAN DEN RIJN. Candidaatstelling Gemeenteraad. Tot 1 Febr. was er voor de leden der R. K. Kiesvereeniging gelegenheid om bij het be stuur namen op te geven van leden dpr Kiesvereenigirig die zich bereid verklaar den candidaat te zijn bij de as. Gemeen teraadsverkiezing. Wij kunnen thans mel den dat als candidaten zijn opgegeven: de hepr H. W. Grimbergen afrt., de heer G. ^A. Ouwerling, de heer J. C. Schrama en de heer M. C. v. d. Berg. De stemming voor de volgorde op de definitieve lijst der ge meenteraadsverkiezing zal vermoedelijk plaats hebben op 17 en 24 Maart. Tuinbouw. De gang van zaken was deze week niet onbevredigend. Meerdere producten gingen in prijs naar boven. Voor waschpeen kwam steeds meerdere vraag en de goede kwaliteit ging graag weg tegen 1.05 tot 1.25 per kist van 20 K.G. hetgeen een goede prijs genoemd kan wor den. Ook voor de beste, kwaliteit uien was iets meer animo en wat werkelijk best was kon gemakkelijk van f 2.60 tot ƒ3. per 100 K.G. opbrengen. Iets afwijkende soort ging van f 2.05 tot 2.20 per 100 K.G. Voor roode kool bleef er goede vraag en de prijs varieerde van 7.10 tot ƒ8.40 per 100. Ook hiervan is echter te veel 2de soort die voor een zacht prijsje weg moet. Gele kool bracht van 4.90 tot 5.80 in de 1ste soort op. Wat van de roode kool gezegd kan worden geldt evenzoo voor de gele, het percentage 1ste soort is veel te klein. Selderieknollen bleven in den ge wonen prijs van 2.50 tot 3.60 hangen. Groene kool gaat voor 2.10 tot 4.10 per 100. Andijvie gaat ook vlug weg tegen 0.52 tot 0.73 per kist van 6 K.G. Sprui ten varieerden van 0.05 tot 0.11 p. K.G. Bjj hetgeen deze week geschiedde, n.l. het overlijden van den secretaris-veiling leider, de heer A. Korpelshoek, mag ook hier een woord van waardeering neerge schreven voor hetgeen wijlen de heer A. Korpelshoek in het belang der tuinders deed. Wie aan den weg timmert, heeft veel bekijks, en zoo zal ook de heer K. becriti- seerd zijn. Doch daarvan waren wel allen overtuigd dat hetgeen hij deed, door hem werd gedaan met de beste bedoelingen, en dat hij gaarne ieder ter wille was is alge meen bekend. Toen hij de helaas te vroeg ontslapen vprige secretaris de heer Jac. Wassenaar, overleden 18 Maart 1928, moest opvolgen, wist iedereen dat de heer K. een moeilijke taak wachtte. Want de heer W. was, menschelijker wijze gesproken, niet te vervangen. Allen weten dat de heer K. ook steeds bereid was zich te geven voor de taak die hem was opgelegd. Evenals voor wijlen de heer Wassenaar, was ook voor de heer K. de dood onver biddelijk. Nimmer had hij van eenige on gesteldheid geweten. In den leeftijd van pas 65 jaar, nog vol levenslust, heeft de dood hem weggenomen. R.I.P. LISSE. Geboren: Geertruida d. van S. van der Voort en J. M. Smit. Adriana Ja- coba d. van A P. Augustinus en H. van Gastelen. Theodorus Johannes z: van A. Wijsman en van A M. Onderwater. Ondertro'uwd: Cornelis Balkenen de 51 jaar met Antje Bosch 50 jaar. Overleden: Carl. Friderich Daudeij 70 jaar, echtgen. van C. van Nieuwkoop. Cornelia Moolenaar 76 jaar echtgen. van J. Zaneveld. Gevestigd: M. L. van Rijn uit Be verwij. W. v. d. Voorn uit Maastricht E. A. M. Schelen uit Maastricht. G. H. W. Lohmann uit 's-Gravenhage. A. A Steenvoorden uit Sneek. M. P. van Schoten uit Sassenheim. Vertrokken: IJ. de Jong naar Bols- ward. H. J. M. Tolido naar Warmond. J. S. Bijlemeer naar Amsterdam. NOORDWIJK. Wegenaanleg. Door de directie van de Bouwgrond Mij. „De Toekomst" is de medewerking van het gemeentebestuur verzocht voor het aanleggen van een ver bindingsweg tusschen Beethoven weg en Rem brandt weg in de Zuidduinen. NOORD WIJKERHOUT Vergadering Kleine Kweekers. In ho tel Gouwenberg alhier hield de afdeeling Noord wij kerhout van den Z.H. Bond van Kleine Kweekers een vergadering, welke door den voorzitter, den heer M. C. J. Braun, werd geopend. Hij heette alle aan wezigen hartelijk welkom en wierp een terugblik op het afgeloopen jaar en wenschte alle leden een gelukkig nieuw jaar toe. De notulen werden vervolgens door den secretaris, den heer H. van Kam pen voorgelezen en onveranderd vastge steld. Hierna bracht de penningmeester verslag uit over zijn gehouden beheer. Er is een batig saldo in kas. De controle-com missie, bestaande uit de heeren W. v. d. Weijden en Joh. Vrolijk verklaarde, dat boeken en kas in de beste orde waren be vonden. De voorz. sprak zijn dank uit voor het goede beheer van de financiën en sprak de hoop dat dat de penningmeester nog meneig jaar deze functie mag blijven vervullen. De secretaris las hierna het jaarverslag voor. Dit verslag was wed kort, doch keurig en viel in goede aarde bij de vergadering. Bij punt 6 werd de beschrijvingsbrief behandeld, waarna de benoeming plaats vond van 2 afgevaardigden en 2 plaatsver vangers voor de jaarvergadering van den Bond. Tot afgevaardigden werden gekozen üe heeren W. v. d. Weijden en H. van Kampen, tot plaatsvervangers de heeren G. J. Warmerdam en C. W. v. Denzen. Ge noemde heeren namen allen hun benoe ming aan. Hierna volgde bestuursverkie zing. De aftredende bestuursledeh waren: G. J. Warmerdam, H. van Kampen, R. v. Soeren, A. Koudijs en J. W. Ruigrok. Eén vacature. De aftredende leden werden al len herkozen. Voor de vacature werd ge kozen de heer H. C. Granneman. Hierna kwamen de garantie- of mini mumprijzen ter sprake. Hierover ontspon zich een langdurige discussie. De voorzit ter liet uitkomen, dat, wanneer men aan de handhaving dezer prijzen dezelfde uit voering geeft als in 1934, het een paskwil is. Bij een gehouden schriftelijke stem ming werden 57 stemmen uitgebracht, waarvan 44 blanco, 6 vóór handhaving der minimum-prijzen en 7 voor garantieprij zen. Voorgelezen_werd~"hierna een schrij ven van het college van B. en W. aan gaande het verstreken van vleesch in blik aan de leden van den bond. Twee propagandisten werden aangesteld om het bestuur behulpzaam te zijn bij het verrichten van kleine r werkzaamheden. Bij de rondvraag zeide de heer van Den zen, dat het voorgekomen is, dat niet-le- den de beurs van den Bond bezoeken op .de kaart van eenige leden. Spr. zou gaar ne zien dat dit niét meer kon gebeuren. De voorz. antwoordde hierop dat, wan neer uitkomt dat een lid zijn kaart aan een niet-lid afstaat, om de bloembollen- beurs te bezoeken, overwogen zal worden om dit lid te royeeren. Medegedeeld werd vervolgens dat het bestuur met behulp van den heer van der Weijden voor het invul len der formulieren a.s. Dinsdag 5 Fe bruari zitting zal houden bij den heer Gou wenberg van 's morgen 9—12 uur en nam. van 1.305 uur. De niet in deze vergade ring aanwezige leden worden eveneens uitgenoodigd te komen, daar bij de zitting formulieren verkrijgbaar worden gesteld. Daar verder niets meer aan de orde was, sloot de voorz. de vergadering onder dank voor de opkomst en de aangename dis cussies. Volksbond. In café „De Zwaan" hield de R.K. Volksbond een groote propaganda- vergadering. De vergadering werd met den christelijken groet door den voorzit ter, den heer A. H. van Noort, geopend. Deze heette alle aanwezigen, waaronder enkele dames, hartelijk welkom. Hij sprak de hoop uit, dat de aanwezige dames goe de propagandisten voor de organisatie zou den worden. In het bijzonder heette de voorz. welkom den spreker van den avond den weleerw. heer kapelaan J. Klijn van de St. Jozef parochie, geestelijk adviseur der vereeniging. Deze zou spreken over 't onderwerp: „De taak der standsorganisa tie op sociaal en econmisch verrem". De eerw. spreker begon met te zeggen, dat de heer Lansink op de vorige vergadering hem eigenlijk het gras voor de voeten heeft weggemaaid, toen hij sprak over de sociale instellingen van den bond, doch zeide, te zullen trachten niet in herhaling te treden. In een breedvoerig doch duide lijk betoog zette de gewijde spreker uit een, dat de katholieke arbeidersbeweging, waarvan de standsorganisatie deel uit maakt, is ingesteld op de behartiging van de belangen van den geheel en mensch. Dus de mensch met zijn godsdienstige, cultureele, sociale en economische belan gen. In dit verband wees de spreker voor al op de deelname aan de gesloten retrai te. Overeenkomstig de encycliek „Quadra- gesimo Anno" moet deze beweging streven naar volmaakt herstel van onze sociaal- economische verhoudingen, dat wil zeg gen, dpelbewuste zelfhulp, hulp aan het zwakke, regeling van het sterke plicht bewustheid, eigen en sociale verantwoor delijkheid, persoonlijke en sociale gerech tigheid, verzoening der standen, behoefte productie, rechtvaardige, prijs, rechtvaar dig loon, solidariteit der menschheid en boven alles verzachtende, helende, helpen de liefde. Heel het economisch leven is op afschu welijke wijze hardvochtig geworden, on- meedoogend en wreed, zegt de Paus in Quadragesimo. De standsorganisatie moet middels haar geestelijke en stoffelijke in stellingen de nieuwe economische orde voorbereiden, door de leden er rijp voor te maken. In die orde zal, met inachtne ming van het individueele belang, het al gemeene belang domineeren. Aan het einde van zijn rede bracht de vergadering met een luid applaus dank uit voor de moeite welke de geestelijk adviseur zich had getroost om alles zoo duidelijk mogelijk voor te stellen. De voorz. dankte den spreker voor zijn keurig betoog en sloot de vergadering op de ge bruikelijke wijze. NIEUW VEEN. Werkloosheid. Bij den agent der plaatselijke arbeidsbeurs staan 25 werk zoekenden ingeschreven. Geboren: Maartje d. van C. J. Bos en M. J. C. Verboom. Overleden: P. Kruyswijk 73 j. Vertrokken: C. Th. de Frankrijker naar Amsterdam M. H. Janmaat naar idem C. M. v. d. Berg naar Hazerswoude. SASSENHELW. „Ziekenzorg". Gisteravond hield bo vengenoemde vereeniging haar jaarverga dering in het K. S. A.-gebouw. De voorzit ter, de heer E. Franken, opende deze ver gadering met een kort welkomstwoord en memoreerde in korte trekken de vele werkzaamheden van het afgeloopen jaar. Het is voor de kas een duur jaar geweest. De notulen werden hierna onder dank vastgesteld. Behalve de vele dankbetuigin gen, welke waren binnengekomen, was er ook een aanbeveling van den heer Bakker, die in aanmerking wenschte te komen voor het rijden van zieken in zijn speciaal inge richte ziekenwagen. Het bestuur kreeg vrij mandaat om te onderhandelen. Hierna werd door den kassier, den heer Hubers het financieele rapport en verslag uitge bracht, waarvan het volgende vermelding verdient: In 1933 was een batig saldo van 6661.97; in 1934 een nadeelig saldo van 692.20, waardoor de reserve is gekrompen en thans bedraagt 4070.95. De balans sloot met een bedrag van ƒ5414,78. De inkom sten en uitgaven met een bedrag van 6396.88. Aan contributie is ontvangen 5489.40. Aan ziekenhuisverpleging is uit gekeerd rond ƒ5000 tegen ƒ4051 in 1933. Aan vervoer is betaald 169.90 tegen 102,20 in 1933. Aan het St. Elisabth Ziekenhuis is betaald 2315, voor 52 patiënten met 938 ligdagen. Academisch Ziekenhuis 1015, voor 25 patiënten met 406 ligda gen. St. Bernard us, Sassenheim ƒ1190 voor 29 patiënten met 538 ligdagen, Maria-stich- ting Haarlem 145, voor 2 patiënten met 55 ligdagen. Gem. Ziekenhuis, Arnhem 67.50 voor 1 patiënt met 27 ligdagen. St. Antonius Gasthuis Utrecht ƒ12.50 voor 1 patiënt met 5 ligdagen. Luthersch Diaco nesenhuis Amsterdam ƒ117.50 voor 1 pa tiënt met 47 ligdagen. Gynaecologische kli niek Leiden 137.50* voor 2 patiënten met 55 ligdagen. Het maximum-aantal verpleegdagen be draagt 50. In totaal waren 114 gevallen, met 2074 ligdagen. De gemiddelde duur van uit- keering was in 1934 ruim 18 dagen per geval. De totale baten in het tijdvak 1923 tot 1934 bedroegen 56.372.44 en de totale lasten 52.302.39, zoodat thans de reserve bedraagt ƒ4.070.05. De controle werd deze keer verricht door de fa. De Greef en Beekman, die een gun stig rapport aan het verslag hadden toege voegd. De voorzitter bracht dank voor he accuraat beheer en het vele werk, wa daaraan verbonden is, wat door de verga dering werd onderstreept met applaus. Hierna bracht de secretaris, de heer Krom, WESTENWIND BRENGT VOORLOOPIG DOOIWEER. Gedurende de eerste dagen van de nu bijna afgeloopen week scheen het wel of het nu"eindelijk echt winter zou worden. In Oost- en Midden-Europa was veel sneeuw gevallen en de luchtdrukverdee- ling, die langzamerhand ontstaan was, be gunstigde het doorkomen van een Noord oostelijke luchtstroom, die de koude uit Oost-Europa hierheen bracht. Toch was de algemeene weerstoestand niet gunstig voor een sterke en aanhoudende vorst en wel voornamelijk tengevolge van veranderin gen in Noordwest-Europa. Het opnieuw verschijnen van diepe de pressies over Noordwest-Europa toch bracht mede, dat weer warmere lucht uit den Oceaan naar West-Eupropa werd ge voerd, waardoor de dooi in het midden der week inviel en de vorst uit Midden-Euro pa verdreven werd. Wij hebben nu bij het 'nagaan van de weerkansen met twee omstandigheden re kening te houden. In de eerste plaatst ligt er nog altijd een zeer sterk en vrij statio nair gebied van hoogen druk in het Zuid westen over den Oceaan, dat nu en dan een uitlooper in de richting van het Vasteland zendt, waardoor het weer ten onzent min of meer onder den invloed van dit gebied van hoogen druk komt te staan. Het laat zich aanzien, dat dit ook nog het geval zal zijn aan het einder der week. Het weer zal daardoor een tendenz behouden om tel kens op te knappen. In de tweede plaats moeten wij rekening houden met de depressies in het Noord westen en Noorden. Waarschijnlijk blijft nog gedurende eenige dagen een sterk ver val in luchtdruk van Zuid naar Noord heerschen, zoodat wij voorloopig meest vrij sterken Westelijken wind kunnen verwach ten en dienovereenkomstig dus aanvoer van Oceaanlucht en dus meest zwaarbe wolkt, tot neerslag geneigd weer. Er kun nen zich daarben telkens secundaire uitloo- pers der depressie naar het Zuiden ontwik kelen, die hun invloed tot in ons land, maar het meest in het Noorden, het minst in het Zuiden daarvan doen geiden en het weer derhalve een onvast karakter zullen verlee- nen. Of het daarbij tot verrassingen in den vorm van stormachtig weer zal kunnen ko men is niet zeker. Ook is niet zeker of de wind met tegen het einde der week naar het Noordwesten of Noorden zal loopen, waarbij dan het weer sterk buiig zou wor den. Vorst is onder deze omstandigheden niet te verwachten en hoogstens in het Zui den en Oosten van ons land als lichte nacht vorst maar niet erg waarschijnlijk. een keurig verzorgd jaarverslag uit, waar uit bleek, dat het ledental met eenigen is vooruitgegaan en thans bedraagt 1685. Overigens gaf het verslag geen reden tot klagen, behoudens het vergaderingbezoek. Ook den secretaris werd een woord van dank toegezwaaid door den voorzitter, ge volgd door een dankwoord aan den ijveri- gen bode, die zijn taak naar best vermo gen verveult. AJs attractie werd aan de aanwezigen een consumptie en een sigaar aangeboden wat natuurlijk in dank werd aanvaard. De heeren J. Lefeber en Krom werden zonder stemming herkozen, naar- na bij de rondvraag enkele vragen gesteld werden en ten slotte besloten, wederom ƒ50 beschikbaar te stellén voor nachtver blijf patiënten van de lighallen, alleen voor kinderen van leden. Hierna sluiting. Prot. Ziekenhuisverpleging. Li een ge houden vergadering van bovengenoemde vereeniging werden de heeren v. Zonne veld en de Haan herbenoemd. Wegens be danken ^an den penningmeester, den heer H. v. Reenen, werd gekozen de heer E. J. Dijkstra. De contributies, welke dit jaar zeer zijn teruggeloopen wegens bedanken, gaven een tegkort aan de kas. Alleen de bazar heeft de baten weer wat opgewerkt; door middel van deze bazar werd 1300 ontvangen. Geboren: Johanna Alberta d. van W. W. Smit en J. C. Hoogenduin Adriana Johanna Suzanna d. van A. Wielink en J. M. Rombaut Margaretha Johanna d. van Th. P. Hoogervorst en M. Hoogervorst Wilhelmus Christianus Antonius z. van P. J. den Hollander en J. C. van Koert Jacoba Gezina Wendelina d. van L. van Leeuwen en J. G. W. Ie Grand Robert z. van W. Moolenaar en C. S. van Birkhoff. Gevestigd: J. Brauwer van Duis burg (D.). Vertrokken: Z. M. van Dijk naar Hillegom. DE LUCHTR00VERS VAN HOITIKA. 143. En niet midden in een mand met struisvogel-eieren. Die hebben wel een dikkere schaal dan kippeneieren, maar Piet was geen veertje en dus.... kraakten er een paar en de inhoud spatte hem om de ooren. Dat was erg naar, maar nog veel naarder was, dat er opeens een oude vrouw te voorschijn kwam. Waar die zoo opeens vandaan kwam, be greep Piet niet, toch zeker niet uit zoo'n struisvogel-ei! Maar ze was er! Dat zag en hoorde hij. 144. Wat ging dat mensch te keer! Ze was zwart als een neger, maar Europeesch gekleed, met een groote zonnehoed op en zonder schoenen. Bijna had hij nog gevoeld ook, dat ze er was, want haar hand maakte de beweging van slaan, maar Piet sprong op de rand van de mand, zoodat die hee« lemaal omviel en ging er vlug van door.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13